Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Cześć. 

Mam niedoczynność tarczycy, którą leczę ( euthyrox 50mg ). Gdzieś w internecie czytałam, że testy ciążowe przy niedoczynności często wychodzą fałszywe, pytanie czy tyczy się to pozytywnych jak i negatywnych? Czy mając negatywny wynik testu płytkowego jak i tego z krwi, który robiłam sama, mogę być w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy w którym dniu po owulacji robiłaś ale raczej test nie powienien buc fałszowany przy tak niskiej dawce Euthyroxu. Zrób betę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawka euthyroxu nic nie ma do testu ciążowego!!! Nic! Skąd ten pomysł? Beta hcg to zupełnie inny hormon niż ten, który odpowiada za prace tarczycy. Sama od lat przyjmuje dawkę 125 mg i jeśli test ciążowy jest pozytywny to znaczy, ze jest ciąża, jeśli test jest negatywny to znaczy, ze w danym momencie ciąży brak. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze na test bylo zbyt wczesnie :x przed data spodziewanego,albo nawet kilka dni po jezeli krwawienie nie wystepuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i tak całkowicie nie zmienia faktu, ze euthyrox nie wpływa na wynik testu. Kwestia terminu wykonania testu to zupełnie inna sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednak wyczerpuje odpowiedz na pytanie autorki. Tak, moze byc w ciazy jezeli test zostal wykonany zbyt wczesnie,bo jak napisalas lek nie ma wplywu na sam test. W domysle wiemy ze okresu nie dostala bo inaczej niepytalaby. Zupelnie inna kwestia czy tarczyca albo inne problemy wplywaja na sam cykl i lek ktory przyjmuje moze powodowac zaburzenia chormonalne w tej sferze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodalam "w tej sferze" bo niektore leki wplywaja na cykl owulacji..a jednak w skutkach ubocznych sa "zaburzenia cyklu miesiaczkowego"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak na dobrą sprawę można brać w domysłach wszystko, bo wszystko może wpłynąć na zaburzenia cyklu... dłuższa podróż, jedzenie, przeziębienie.... wszystko ma wpływ na gospodarkę hormonalna i zmiany „w tej sferze”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien wpływać na wyniki testu. Teraz testy są naprawdę dobrej jakości, czułe i wiarygodne. Ja jak brałam leki, to lekarz mi powiedział, że to nie będzie miało wpływu na wyniki testu. Jedyne co może mieć to czy test nie jest wykonany za wcześnie. Ja jak podejrzewałam ciąże to kupiłam test ciążowy z Pink w tym podwójnym opakowaniu gdzie masz test płytkowy i strumieniowy bo to zawsze większa pewność. A jak ty masz jakieś wątpliwości to idź na krew albo do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×