Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Vedma

Człowiek tłuste jajo w kasku.

Polecane posty

1 minutę temu, GabrielaNowicki napisał:

I tu się z tobą nie zgodzę gdyż mój mąż ma Aspergera i pełnił funkcje managera w firmie spedycyjnej zarabiając 17 tysięcy. Osoby z lekkim upośledzeniem wydaje mi się że są oceniani bardzo stereotypowo. Niestety. I uważam, że mój mąż w właśnie w pracy zawodowej radzi sobie bardzo dobrze.

Od kiedy asperger to usposledzienie umysłowe? Mówimy o upośledzeniu umysłowym w postaci bardzo niskiego ilorazu inteligencji a nie zaburzeniu nie mającym wpływu na IQ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dolores_lolek napisał:

Od kiedy asperger to usposledzienie umysłowe? Mówimy o upośledzeniu umysłowym w postaci bardzo niskiego ilorazu inteligencji a nie zaburzeniu nie mającym wpływu na IQ. 

Poczytaj sobie co to jest Asperger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dolores_lolek napisał:

Ewentualnie jeszcze lampce robi zakupy po pijaku i nie potrafi wpisać poprawnie hasła, pinu itd. 

Nie wykluczam. Zawsze mnie zastanawiało czy u niej to spaczony gust czy zakupy przy lampce wina 😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, GabrielaNowicki napisał:

Poczytaj sobie co to jest Asperger

To bardzo mi przykro że masz męża z upośledzeniem umysłowym i IQ poniżej 85 i przy okazji jeszcze do tego asperger. To raczej ty powinnaś chyba o tym więcej poczytać bo asperger to nie jest upośledzenie umysłowe i większość osób ma IQ w normie lub nawet część może mieć powyżej średniej. Nie wiem  też jak osoba z IQ ponizej 85 może dostać się na kierownicze stanowisko no ale może jest to możliwe. Aczkolwiek trudne do uwierzenia. 

Edytowano przez Dolores_lolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, GabrielaNowicki napisał:

Nie wiem czy to cię zainteresuje to jest serial na Netflix I am a killer. Jeden z odcinków jest o chłopaku z takim niskim IQ 

Dzięki 😊 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dolores_lolek napisał:

To bardzo mi przykro że masz męża z upośledzeniem umysłowym i IQ poniżej 85 i przy okazji jeszcze do tego asperger. To raczej ty powinnaś chyba o tym więcej poczytać bo asperger to nie jest upośledzenie umysłowe i większość osób ma IQ w normie lub nawet część może mieć powyżej średniej. Nie wiem  też jak osoba z IQ ponizej 85 może dostać się na kierownicze stanowisko no ale może jest to możliwe. Aczkolwiek trudne do uwierzenia. 

Uwielbiam osoby, które na wszystkim się znają. Nie będę pisać o prywatnych diagnozach męża i z czym spektrum występuje, bo nie chce mi się wchodzic z tobą w dyskusję ty wiesz i tak lepiej niż ja. Czasami tak piszesz tutaj jak bus znala się na każdej dziedzinie. Trochę pokory.

Natomiast u szusz pojawia się dużo zaburzeń, bo tak właśnie to wygląda, ze pewne choroby współistnieją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Sowa z Mazur napisał:

Tu na chamstwo i egoizm

Dokładnie. Jej nawet przez myśl nie przemknęło że może komuś przeszkadzać. Tak jest ze wszystkim, szczekanie psów, dzwonki na balkonie, Szczanie psa na kostkę brukowa przy wejściu do klatki, za to jej wszytsko przeszkadza co u innych się dzieje. To nie jest upośledzenie umysłowe tylko skrajny egoizm. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, omgeee napisał:

uczelnie prywatne kończy się z palem w ...ie, wystrzyc chodzić, 

Chodzić też nie trzeba! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GabrielaNowicki napisał:

Uwielbiam osoby, które na wszystkim się znają. Nie będę pisać o prywatnych diagnozach męża i z czym spektrum występuje, bo nie chce mi się wchodzic z tobą w dyskusję ty wiesz i tak lepiej niż ja. Czasami tak piszesz tutaj jak bus znala się na każdej dziedzinie. Trochę pokory.

Natomiast u szusz pojawia się dużo zaburzeń, bo tak właśnie to wygląda, ze pewne choroby współistnieją. 

No ale my nie piszemy o spektrum i zaburzeniach szusz które niewątpliwie posiada tylko o ewentualnie występującymi u niej upośledzeniu umysłowym czyli IQ poniżej 85. Ja uważam że IQ to ona ma akurat w normie a że przy tym jest zaburzona to już osobna kwestia. 
Nie sądzę też że twój mąż ma obniżone IQ. Sama to napisałaś ale obstawiam że  nie masz racji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, GabrielaNowicki napisał:

Natomiast u szusz pojawia się dużo zaburzeń,

Bardzo bym chciała poznać nazwiska "prowadzących ją i leczących lekarzy i terapeutów". Jeśli na prawdę jest jakaś terapeutka z którą ona rozmawia, i nie jest to jakaś szamanka naciągająca Siwą na niekończące się sesje, tylko prawdziwy lekarz z dyplomem to bardzo chciałabym wiedzieć kto to. Ta osoba powinna mieć zakaz wykonywania zawodu.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dolores_lolek napisał:

No ale my nie piszemy o spektrum i zaburzeniach szusz które niewątpliwie posiada tylko o ewentualnie występującymi u niej upośledzeniu umysłowym czyli IQ poniżej 85. Ja uważam że IQ to ona ma akurat w normie a że przy tym jest zaburzona to już osobna kwestia. 
Nie sądzę też że twój mąż ma obniżone IQ. Sama to napisałaś ale obstawiam że  nie masz racji. 

My nie wiemy co ta dziewczyna ma. Żadna z nas nie jest jej lekarką ani znajomą. Żadna choroba też nie jest równoznaczna i zero jedynkowa to nie fizyka. My się tylko tutaj zastanawiamy i dzielimy wnioskami czemu szusz się tak zachowuje. Najbardziej irytuje mnie jak to mówi szusz fałszywa troska..nie jest ci przykro że mój mąż ma Aspergera czy że choruje jesteś po prostu uszczypliwa i wredna. Nikomu tu nie dowalam i nie dowalaj i mnie. 

A co do szusz nikt nie wie z czym ta kobieta ma problemy tak naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, PandaCzerowna napisał:

Bardzo bym chciała poznać nazwiska "prowadzących ją i leczących lekarzy i terapeutów". Jeśli na prawdę jest jakaś terapeutka z którą ona rozmawia, i nie jest to jakaś szamanka naciągająca Siwą na niekończące się sesje, tylko prawdziwy lekarz z dyplomem to bardzo chciałabym wiedzieć kto to. Ta osoba powinna mieć zakaz wykonywania zawodu.

Pewnie chciała by żeby to był lekarz z "niebezpiecznej motedy" 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, GabrielaNowicki napisał:

Najbardziej irytuje mnie jak to mówi szusz fałszywa troska..nie jest ci przykro że mój mąż ma Aspergera czy że choruje jesteś po prostu uszczypliwa i wredna. Nikomu tu nie dowalam i nie dowalaj i mnie. 

Napisałam tak bo to ty stwierdziłaś że twój mąż jest upośledzony umysłowo czyli ma IQ poniżej 85. Ja uważam że jednak nie jest więc może Ty  zluzuj zamiast wypisywać tutaj o obniżonym IQ swojego męża co obstawiam że jednak nie jest prawdą. Upośledzenie umysłowe a upośledzenie  funkcji społecznych  i emocjonalnych to dwie różne rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sywa rano ma cezki rozruch, ktory trwa do 12, a o 16 juz w zasadze wieczor i sie trzeba wyciszac. 🤣

Terapeutka cagle jej powtarza, ze ma przestac se biczowac i odpuscyc.

P.s zapomnialam, zakolaczka ze wszystkim terz stragul, (sic!) bo nie ma na to polskiego slowa ktore dobrze brzmi. 🤣

Edytowano przez Busz3131
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dolores_lolek napisał:

Dokładnie. Jej nawet przez myśl nie przemknęło że może komuś przeszkadzać. Tak jest ze wszystkim, szczekanie psów, dzwonki na balkonie, Szczanie psa na kostkę brukowa przy wejściu do klatki, za to jej wszytsko przeszkadza co u innych się dzieje. To nie jest upośledzenie umysłowe tylko skrajny egoizm. 

Przed domkiem też szczają 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ona kłamie nawet z tym kapciem dla Loli. Wcześniej gadała, że zamówiła jeden „haul z temu” - 5:40 „nie wiem jak to będzie z dzieleniem…”, a teraz, że niby myślała, że zamówiła dwa i nie wie co jej się stało 7:47. Kłamczucha jakich mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie ominelo, kask na rower jest epicki, juz widze te komentarze we wsi. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Mi a napisał:

Ona kłamie nawet z tym kapciem dla Loli. Wcześniej gadała, że zamówiła jeden „haul z temu” - 5:40 „nie wiem jak to będzie z dzieleniem…”, a teraz, że niby myślała, że zamówiła dwa i nie wie co jej się stało 7:47. Kłamczucha jakich mało. 

Ja bym się nie zdziwiła, jakby sama nie pamiętała ile tych legowisk zakupiła. Przecież ona zamawia i nie pamięta co, dostaje co rusz paczki niespodzianki 😆, zamawia po kilka tych samych rzeczy albo coś, czego nie chciała, czasem po długich miesiącach odkrywa, że coś ma w szafie 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23:40 siwa przechwala się, że 14 lat pracowała na to, że o 12 może się malować i jeszcze nie wyszła z domu. Tak się przechwalała, że sobie gąbeczką w oko walnęła. 

  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, GabrielaNowicki napisał:

A co do szusz nikt nie wie z czym ta kobieta ma problemy tak naprawdę.

Tak naprawdę - gówniane problemy starzejącej się Siwej - naprawdę nikogo nie interesują.
 

 

 


 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PandaCzerowna napisał:

Bardzo bym chciała poznać nazwiska "prowadzących ją i leczących lekarzy i terapeutów". Jeśli na prawdę jest jakaś terapeutka z którą ona rozmawia, i nie jest to jakaś szamanka naciągająca Siwą na niekończące się sesje, tylko prawdziwy lekarz z dyplomem to bardzo chciałabym wiedzieć kto to. Ta osoba powinna mieć zakaz wykonywania zawodu.

Niestety, ale jest dużo takich terapeutów, najwidoczniej głaszcze siwą po łbie i tak zakolaczka będzie chodziła kolejne lata na terapie , a efeków brak. Ewa Woydyłło często podkreśla, że często terapeuci robią sobie z ludzi bankomaty. Terapia musi być skuteczna, a jesli poprawy brak, to wiej człowieku od takiego naciagacza.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PandaCzerowna napisał:

Pierwszy przykład z brzegu, zostawienie roweru na środku ulicy. Ten kominek też. Pyta o najprostsze rzeczy, nie umie zrobić najprostszych rzeczy. 

 Ona ma jakieś blokady umysłowe które nie sprawiają że funkcjonuje jak dorosłe dziecko.

No za ten rower to karny k*tas jej się należy, co za szczyt chamstwa i bezczelności.

Siwa zatrzymała się w rozwoju i nawet pani od warzyw z pola, powiedziała , że ona to dziecko z miasta, mówi to baba lat 42. tam ewidentnie styki nie łączą. Od rozwodu, ona jest w ciągłej terapii i depresji. Bierze leki pije alko i to dokumentuje, kobieta upadek...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, panna stara napisał:

Niestety, ale jest dużo takich terapeutów, najwidoczniej głaszcze siwą po łbie i tak zakolaczka będzie chodziła kolejne lata na terapie , a efeków brak. Ewa Woydyłło często podkreśla, że często terapeuci robią sobie z ludzi bankomaty. Terapia musi być skuteczna, a jesli poprawy brak, to wiej człowieku od takiego naciagacza.

Tylko że brak postępów terapeutycznych to nie zawsze wina terapeuty. Przecież on sam niczego nie naprawi - to osoba, która się leczy, ma nad sobą pracować. W przypadku Zakolaka jest to oczywiście niemożliwe (a chodzi na bank do szamanki z Łodzy, dziewczyny mocną kandydatkę, którą ona obserwuje, już na instagramie wytropiły - wszystko się zgadza, Zakolak powiela jej odklejone porady).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, panna stara napisał:

No za ten rower to karny k*tas jej się należy, co za szczyt chamstwa i bezczelności.

Siwa zatrzymała się w rozwoju i nawet pani od warzyw z pola, powiedziała , że ona to dziecko z miasta, mówi to baba lat 42. tam ewidentnie styki nie łączą. Od rozwodu, ona jest w ciągłej terapii i depresji. Bierze leki pije alko i to dokumentuje, kobieta upadek...

Dla mnie tak bardziej przerażające niż upadek siwej jest to że ma wierne Wicki dla których jest inspiracją i wytchnieniem po całym dniu. Siwa najbardziej czego potrzebuje to walidacji że wszytsko jest z nią ok i one wraz z tym rzekomym terapeutą jej to dają. Dopóki znajdą się ludzie którzy będą normalizować jej upadek dopóty siwa będzie w taki sposób żyć. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Syreni śpiew napisał:

Tylko że brak postępów terapeutycznych to nie zawsze wina terapeuty. Przecież on sam niczego nie naprawi - to osoba, która się leczy, ma nad sobą pracować. 

Zgadza się, jak człowiek nie jest gotowy lub tak zawzięty w swoich przekonaniach  jak siwa o swięty boże nie pomoże i najlepsza szamanka z łodzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, panna stara napisał:

Zgadza się, jak człowiek nie jest gotowy lub tak zawzięty w swoich przekonaniach  jak siwa o swięty boże nie pomoże i najlepsza szamanka z łodzy.

Przede wszystkim to Zakolak nie poszedł do szamanki po to, żeby coś w sobie naprawić, ale żeby ktoś ją wreszcie wysłuchał, poklepał po pleckach i powiedział, żeby się tak bardzo ne cysnęła. No to się ne cysnie, żyjąc w coraz większym bagnie. Tak mimo wszystko wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Dobra _Dusza napisał:

 

Tak naprawdę - gówniane problemy starzejącej się Siwej - naprawdę nikogo nie interesują.
 

 

 


 

Ostatni flog mega nudny, nawet już o serialach i kyrvishianavh nie nadaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bluzo - koc przypomina kreacje kotulanki na niedługo przed odejściem.

Edytowano przez Kingeczka
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Syreni śpiew napisał:

Tylko że brak postępów terapeutycznych to nie zawsze wina terapeuty.
Przecież on sam niczego nie naprawi - to osoba, która się leczy, ma nad sobą pracować. 

 

Siwa od zawsze żyje w świecie pozorów. Truman show. Niby jest w terapii, niby kocha pieski, niby kocha gotować, niby ma dobre relacje z rodzicami. Wszystko u Siwej jest nieprawdziwe. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×