Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Michal 22
Witam wszystkich. Ja również chcę się podzilić swoimi doświadczeniami na temat aparatu ortodontycznego. Dziś mija tydzień odkąd go założyłem , bolało jak cholera przez pierwsze trzy dni ale teraz jest już coraz lepiej i w końcu mogę normalnie jeść. Jeśli chodzi o koszty to nie wyniosło mnie to aż tak dużó jak pisza niektóre osoby ponieważ ja pracuję w Czechach a tam aparat jest w połowie refundowany dla wszystkich osób, które maja czeskie ubezpieczenie. Pozdrawiam wszystkich "aparatczyków" hehe! Zachęcam wszystkich do zakładania aparatu bo na prawdę warto i nie ma się czego wstydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnettWL
Ja też mam aparacik trzeci tydzien i juz sie przyzwyczailam. Mam porcelane, a razie na gorze. I cos Wam powiem: temu kto ma aparat wydaje sie, ze mu/ jej buzia odstaje na 3 cm i ze to cholernie widoczne...a prawda jest taka, ze moi znajomi w wiekszosci nic nie zauwazyli:-))), dopiero jak rozmawiamy z odleglosci ok. metra. Na poczatku troche boli, ale teraz juz jem wszystko, zuje gume i generalnie funkcjonuje tak jak wczesniej. Msle, ze warto, a dodam, ze zabki mam ladne. Chce je tylko wyrownac (dol) i wydluzyc gorna lewa jedynke, ktora jest nieco krotsza niz prawa. Troche smiesznie sie spi, bo mam wrazenie, ze mi ten aparacik wciska zeby do srodka od strony, ktora leze na poduszce. Poza tym no difference. czytalam Wasze posty i chyba niektorzy przesadzaja np. z tym zapachem. Po prostu trzeba myc zabki czesciej, uzywac plynow (tylko nie tych przebarwiajacych!!!! Z moich i znajomych doswiadczen bardzo polecam Elmex czerwony) i do przodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie... Otoz ja - mam porcelane - nie wiem czemu ale nic mi nie farbuje - nie mam gumek - tez sie dziwilam ale podobno nie tylko ja tak mam :(?) - nic mnie nie bolalo - minal miesiac i juz widze pierwsze efekty Pytanko - jak je pozniej wybielaliscie ? Mam na mysli zeby oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnettWL
kayka, przyjrzyj sie uwaznie temu, co otacza zameczki. Ja tez jakis czas myslslam, ze nie mam gumek. One sa takiego nieco ciemniejszego koloru niz same zamki. I to chyba tylko one ciemnieja, ale tez tylko troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kayka moze normalnie wybielic w gabinecie ale jesli zdejmniesz aparat to musisz poczekac pol roku na reganeracje szkliwa :D a w Tym czasie uzywac past czy jakis tam wybielaczy :D a jesli masz porcelane to gumeczki masz niewidoczne ale masz aparat \"demon 3\" poczytaj sobie w googach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro tak mowicie ... tylko ze cholera przygladalam sie i chyba slepa jestem :) ile placiliyscie za wybielenie ? u mnie to jakies chore kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kayka Ja tam mam metalowy aparat i mam gumeczki takiego samego koloru wiec tez ich nie widze ale jak wczesniej mialam rozowe to wiem ze sa ;D Oj Ja tam mam jeszcze czas na wybielanie i nie wiem ile to kosztuje :( napewno nie mało :) dobrze ze mam bielae ząbki jak narazie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mawa
teraz mozna wybierac sobie kolory gumek. ja mialam niebieskie zolte zielone czerwone, teraz mam takie bezbarwne co swieca w ciemnosci ;) ale najlepsze sa zwykle bezbarwne, zielone i niebieskie wygladaja fatalnie na zebach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niecierpek
Zdjęcia rtg ( prawie casting.... hihihi) - zrobione, materiały dla modeli diagnostycznych - pobrane! następna wizyta - zamówiona/umówiona. Cel- piękny, szczery uśmiech nie zasłaniany dłonią :):) Za trzy tygodnie będę miała założone separatory, aby 3 września "uzbroić" mnie w pierścienie oraz aparat na żuchwę. Oby nie było tak słodko założony będzie też łuk podniebienny. Dopiero trzy tygodnie później aparat na szczękę. Czy ktoś z obecnych miał podobną sytuację? jaki był powód takiego schematu leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia1001
Hej!!! Mam 12 lat wczoraj założyli mi aparat który poszerza górną czaszkę czy lukę... (nie wiem jak to się mówi). Nie boli mnie to ,ale strasznie sobie plenie i jakość dziwnie jem ( jedzenie wchodzi mi za taki coś metalowe co zasłania podniebienie ) !!! Mam pytanie czy nauczę się wyraźnie mówić ? Boje się reakcji rówieśników jak pójdę do szkoły !!! P.S Za miesiąc zakładają mi dolny aparat stały ,a za 3 miesiące ściągają ten (co teraz mam ) i zakładają na górę stały !!!!! Proszę piśće czy będę tak cały czas se plenić i czy mam przejmować się opiniami rówieśników !!! ewa.marchewa000@amorki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chachania
Niecierpek - ja tez mam luk podniebienny a dopiero po dwoch miesiacach noszenia go zakladaja mi gore. Podejrzewam, ze ortodonta chce najpierw odrobine rozszerzyc szczeke, zeby potem zaplanowac jak zadzialac gornym aparatem. One beda musialy ze soba jakos wspolpracowac, zeby ustawic dobrze zeby. Dol maja mi zalozyc jeszcze pozniej, bo dolne zeby beda sie musialy tylko dopasowac do gornych. Ewcia1001 - ja juz nie seplenie. Jak spotykam sie teraz ze znajomymi, ktorzy jeszcze nie wiedza, ze mam ekspander, to nawet sie nie kapuja. Starzy, dobrzy znajomi zauwazaja drobna roznice, ale raczej przy wymawianiu "i" (brzmi jak "y"). Na poczatku wstydzilam sie w sklepie odezwac, a jak kiedys jechalam taksowka to kierowca nie rozumial co mowie ("Slucham? Dokad? Moze pani powtorzyc???") Jednak nie ma sie co zniechecac. Trzeba gadac jak najwiecej i nauczyc jezyk wytwarzac dzwieki w nowych warunkach:) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mawa
ja mam 20 lat a aparat dopiero od kwietnia,,ponosze go jeszce z rok napewno. ale ciesze sie ze załozyłam. na poczatku przez pierwsze tyg. mi przeszkadazal , teraz wogole nie paamietam ze go mam. jedyny minus to takiz e wiaze sie to z kosztami, mimo to polecam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia1001
Dzięki za wsparcie chachania !!!! Ja właśnie taż nie umiem wymówić i . Mam jeszcze jedno pytanie : Ile czasu zajmie mi nauczenie wymowy ( zdążyłam bym w miesiąc) ??? Dzięki jeszcze raz !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chachania
Ewcia1001 - ja mam ekspander od 24 czerwca i mysle, ze po miesiacu juz bylo spoko. Aczkolwiek zauwazam, ze jak gadam duzo to mi jezyk troche puchnie i wtedy gorzej mowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia1001
Dzięki !!!!!!!! Mam nadzieje ,że uda mi się !!! Najgorzej jest z wymowom ń, ś, ć, ź ... Paaaa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytka_
ile kosztuja aparaty kosmetyczne?prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina.ck
Witam!zastanawie mnie czy mozna zrobic takie cos.Mianoiwicie nalozyc na gorny luk aparat kosmetyczny a na luk dolny taki normalny metalowy .bo niestety za drogo wychodza 2 luki kosmetyczne i nie stac mnie.a wiadomo ze gorne zeby bardziej widac. POzdrawiam i czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Lenka*
Proszę o pomoc! Trzy lata temu przestałam nosic aparat ruchomy. Nosiałam go na górnej szczęce. Jestem bardzo zadowolona z efektu, jednak pozostały mi "niezbyt piękne" zęby na dole. Już 3 lata temu ortodonta powiedział mi, że tę wadę można wyleczyc tylko aparatem stałym. NIe zdecydowałam się... Teraz myślę o podjęciu leczenia. NAsuwa mi się tylko jedno pytanie - CZy ktoś z Was nosił kiedyś aparat stały tylko na dolnej szczęce? Czy w ogóle można stosowac tylko jeden aparat, właśnie na dolnej szczęce? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina.ck
a mozna prosic o link do tego topicu bo nie moge go znalezc. pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiu
jasne ze mozna nosic aparat tylko na dolnej szczece. kolezanka nosi. mi niedlugo zdejmuja i zakladaj tylko na dolna.. a co do poprzedniego pytania to na gornych mam kosmetyczny a na dolnych bede miala zwykły.. teraz juz wszystko jest mozliwe. ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z góry uprzedzam, że powyższych wypowiedzi nie czytałam, ale chcę się podzielić własnym doświadczeniem odnośnie aparatów ;) Dziewczyny nie musicie wydawać tyle kasy na aparaty stałe! Oczywiście jeszcze zależy jaką macie wadę. Ale mi zależało jedynie na wyrównaniu jedynek, bo na siebie zachodziły i to bardzo. Od roku noszę REGULARNIE (tylko w nocy) aparat RUCHOMY i mam proste ząbki :) Ale to jest ważne, że trzeba nosić noc w noc. Oczywiście zdarzyło mi się parę nocy, kiedy nie nosiłam, bo np. wyjeżdżałam gdzieś i nie brałam ze sobą. Ale po roku naprawdę mam pięknę ząbki :) I nie dajcie sie okłamywać, że na taką wadę tylko aparat stały. Ze mnie też próbował ortodonta kasę zedrzeć, poszłam do innego i za 1/3 ceny aparatu stałego mam taki sam efekt. Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam metalowy aparat. ale z kolorowymi gumkami. zastanawia mnie tylko jedno. czy czerwone winko zabarwi gumki? uwielbiam wino :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy to prawda
ze apartaty kosmetyczne po jakims czasie robia sie pomaranczowe? np od wina , herbaty, papierosow? wydaje mi sie ze to prawda bo zauwazylam cos podobnego u znajomych, gumki w ich aparatach mialy dziwny kolor, cos jakby pomaranczowy, to wygladalo jakby mieli zolte zeby, i sie zastanawialam czemu wzieli sobie takie aparaty. dopiero teraz przyszlo mi do glowy ze moze mieli kosmetycze, ktore sie po prostu przebarwily. to mnie troche niepokoi bo mysle wlasnie o kosmetycznym aparacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam aparat kosmetyczny nie zabarwia sie. ale żółkną niektore elementy aparatu. niestety trzeba sie z tym liczyc. Trzeba bardziej o taki dbac. Orto mi \"odradzala \" aparat kosmetyczny. tak wlasciwie to po co kosmetyczny.. kiedys tez taki chcialam, ale w ostatecznosci wybralam metalowy, mimo ze moglam sobie pozwolic na kosmetyczny.. przeciez kosmetyczny aparat tez bedzie widac.. tak czy siak. no moze troche mniej, ale co to za roznica.. Aparaty sa w modzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulllla16
hey! 18.08.07 mam mieć zakładany aparat stały (metalowy) + łuk podniebny. aparat ok, ale ten łuk...da sie do tego przyzwyczaić ???sprawia duzo trudności??? za kilka miesiecy mam miec tez aparat na dół ;) aaaaa no i mam miec jeszcze wyciągi tylko na ost. wizycie u ortodontki zapomniałam sie zapytać czy bede je miec teraz czy dopiero po założeniu aparatu na dół ;/ co myślicie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łuk podniebny na poczatkujest bardziej wkurzajcy niz sam aparat. Po zalozeniu aparatu nie przeszkadzal mi aparat przy jedzeniu ale wlasnie ten łuk ! Ale idzie sie przyzwyczaic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnettWL
jeszcze o aparatach kosmetycznych- Nawiazujac do wypowiedzi, sama juz sie przekoanalam, ze gumeczki staly sie o wiele ciemniejsze niz na poczatku. W sumie mozna powiedziec, ze zolte. Sam aparat nie zmianil sie. Wnioskuje wiec, ze mozna zmienic kolor gumek, zeby nie bylo tego odbarwenia. Czy ktos moze mi cos fajego polecic? Z uwagi na rodzaj pracy nie moge niestety zbytnio szalec z kolorami. Zadnych niebieskich ani zielonych:-( Z gory wielkie dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×