Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość alien14
PROSZE O POMOC! MIAŁAM DZISIASJ ZAKŁADANE GUMKI-SEPARACJA-I STRASZNIE BOLĄ MNIE ZĘBY CO MAM ZROBIĆ NIC NIE MOGE UGRYŚĆ POMOCY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne że Cie to boli , no ale jutro juz powinno przestać. wez przeciwbólowe coś mocnego , niema wyjscia spokojnie. moze idź spać?:) bedzie dobrze:) aparat naprawde nie jest az taki straszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa56
Moja dzisiejsza wizyta polegała na tym że ta dentyskta powiedziała mi że musze wyleczyć zęby a potem dopiero apaarta iz a to policzyła zsobie 40 złotu. bez kitu tylko to mi powiedziala ; No musisz podleczyc zeby a dopiero potem mozemy zaczac leczenie. Dziekuje a ja zooonk ;o przeraza mnie to ze za sam aparat mam zaplacic 3000 zloty ale jak dojdą do tego wizyty;/ .. nie wiemc zy to sie oplaca nie taniej wyszlo by wybielanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
No to drogo sobie liczy jak za aparat 3000. No normalne to jest ze trzeba wyleczyć przed aparatem, a co do wybielania to ono przecież nie leczy ani nie prostuje zębów. A spróbuj sobie wybielać zęba, w którym jest dziura to dowiesz się, co to znaczy bul przez durze B. Pozdrawiam i życzę powodzenia ja przeszedłem już przez to wszystko. moje gg 7020295

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm pozwolicie chyba ze sie wtrace... ;) hehe też nosze aparat i ten biały którego pktycznie nei widać nosze go na górnych ząbkach i kosztowal 1200zł chodze co miesiac na wizyty ale płące tylko za wymiane drucika 60zł w ciagu 16miesiecy raz mialam zmieniany wiec raz płaciłam te 60zł teraz mam wizyte za tydzien i znow zmiana tzn zalozenie bo aktualnie mam same gumki pozdrawiam !! jak coś chcecie wiedziec na temat to piszcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeszcze nie mam
a ja bylam wczoraj u ortodonty i tak: za wizyty płace 50 zł a za aparat mam do wyboru 1300zl za łuk 1600zl za łuk drozsze juz mnie nie interesują. te za 1600 maja ciut mniejsze zamki niz te za 1300zl. albo wezme 2 łuki za 2600zł albo na dolną szczękę ten za 1300 a na górną za 1600zł. a jakie Wy macie? Okazało sie ponadadto ze musze wyrwac aż 4 zęby!! i tu MAM PYTANIE DO DZIEWCZYN KTORE WYRYWAŁY: czy robilyscie to na NFZ czy prywatnie? bo ja wolałabym jednak nie zbankrutowac i isc na NFZ. z tym ze mam tylko 1 skierowanie a przeciez za jednym razem nie wyrwą mi chyba az 4 zębów. więc jak to zalatwic?proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, mam pytanie, czytalam wlasnie ze strasznie kogos bola zeby po zalozeniu separacji.. mnie nie bola w ogole.. to normalne? poza tym.. slyszal moze ktos z Was o \"dostawianiu\" zeba? moja orto powiedziala ze mam za malo zebow i trzeba dostawic :| nie wiem za bardzo o co chodzi :( i miał ktos z Was moze jakas plytke ktora uniemozliwia zamkniecie zgryzu? to tez bede miala :| jakas plytka tora sie nosi raz na jakis czas i nie mozna \"domknac\" buzi :( aparat mam zakladany we wtorek :) najpierw na gore na pol roku a pozniej na dol.. pozdrawiam wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
kaili: Napisz precyzyjniej co powiedziala Ci orto o tym dostawianiu zębów, moze chodzi o to, że musisz miec pełne uzebienie (adekwatnie do szerokosci łuku) i trzeba zastosowac leczenie protetyczne czyli implant lub korona. Ja bede miala to samo, tzn musze wszczepic 2 implanty bo w przeciwnym razie znowu rozjadą mi sie zeby. Ktos pisal o tym, ze zamiast stłoczenia zrobily sie szpary miedzy zebami. Podobno to calkiem normalne, ja rowniez mialam po miesiacu leczenia szpary po lewej stronie, a w drugim miesiacu tamte zniknely i pojawily sie po prawej:) ale ja nawet sie ciesze bo widze, ze cos sie dzieje, że są efekty. Noszę aparat cale 2miesiace i jestem ekstremalnie zadowolona z efektow. Nie moge sie doczekac na dolny łuk, ktory zalożą mi za miesiąc:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też będę musiała uzupełnić coś na górze z jednej strony, ale na implant raczej się nie zdecyduję, bo strasznie drogi :( Mój orto powiedział, że całkowity koszt wstawienia jednego implantu to około 5 tysi :( masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin: powiedziala ze nie w ogole nie mam osemek i jakos trzeba je zastapic.. ale nie wspomniala czy to beda implanty czy cokolwiek.. Naprawde tak szybko widac efekty? Pocieszylas mnie ;) nie moge sie doczekac swojego aparatu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia75
Dziś byłam na pierwszej wizycie i jestem załamana ortodonta mi powiedział,że mam za małą szczękę i na początek będzie musiał mi ją rozszerzyć aparatem za 500zł który założy mi na cztery miesiące i będę seplenić i to mnie przeraża a dopiero później aparat na zęby,co mam robić chyba zrezygnuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glady
hej dziewczyny mam pytanie czy któraś z was leczyła sie u dr Doleckiego?????ma gabinet w legionowie, proszę o opinie!!! pozdrawiam glady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa56
ktoś wspomniał o inplancie .. tez mam taki problem bo mam jedynke martwą i powiedziano mi ze ejzeli aparat nie pomoze to bede musiala miec \'\'sztucznego\'\' zeba ;/ kurde troche boje sie ze w ydam np. na ten aparat 3000 złoty a ona mi powie ze mi to nie pomoze :zonk: ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
Rzeczywiscie implanty są strasznie drogie, poza tym w Polsce implantologia dopiero sie rozwija stad tez takie ceny. Korony są o wiele tansze tylko niestety niszczy sie zeby sąsiednie (piłuje dokladnie). wiec i tak źle i tak niedobrze. Niby 1 implant kosztuje ok3tysi ale wiadomo-badania, zdjecia, wizyty kontrolne to pewnie z 5 sie uzbiera. Pocieszam sie tym, ze mam rok na uzbieranie pieniazkow, jesli mi sie nie uda to pewnie bede miala korony. A efekty pewnie są rózne u kazdej aparatki, ale zazwyczaj są one szybkie. U wiekszosci moich znajomych do 3miesiaca noszenia juz zaobserwowac mozna bylo naprawde widoczne zmiany, tylko wiadomo, ze utrzymanie tego, a dokladnie utrwalenie nowego ukladu korzeni to kwestia kilku lat. Ale co tam:) zdrowe i proste zęby to podstawa wiec warto cierpiec i zbankrutowac przy okazji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleczek214
hejka, witam wszystkich, no ja w sobote mam pierwsza wizyte u ortodonty. nie wiem czy sie zdecyduje na aparat staly--zobacze co ona powie. boje sie troszke tego wyrywania, no i problemow ktore moga powtac pod wplywem jego noszenia. jak nie mam az tak krzywych zebow,ani powaznej wady zgryzu, chcialabym poprostu ==troszke popawiec. no ale nie wiem czy soebie nie pogorasze, prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacia_87
No to chyba lepiej żeby ortodonta Ci poradził co masz zrobić bo się na tym zna :) Ja mam aparat 3 tygodnie i mogę polecić wszystkim niezdecydowanym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra to może napisze coś od siebie bo jak czytam te wszystkie wypowiedzi to jestem w szoku. Nie straszcie innych którzy jeszcze nie mają że to boli itp. Wyjaśnie wszystko od początku jak to jest. A więc.. Najpierw trzeba wyleczyć zęby. Potem można iść na konsultacje i dowiedzieć się co trzeba zrobić np. wyrywanie, skaling-tzn. usuwanie kamienia, wycisk szczęki, zdjęcia (szczęki oczywiście) można też zadać wszystkie pytania o koszta i nie tylko. Ja osobiście miałam skaling, wycisk i zdjęcia. Wyrywać nie trzeba było. Następnie umówiłam się na założenie separacji między zęby, czyli poprostu gumki są wkładane między zęby. Nie martwcie się ja też nie mogłam nic ugryść ale bez przesady to nie jest ból. Przytrzymaj sobie zęba przez pare sekund aż zacznie tak jakby swędzieć. To jest takie uczucie. Szczerze mówiąc to to jest najgoszy moment w całym zabiegu noszenia aparatu. Sam aparat nie boli!! Myć zęby można. Kotlety jeść można. Tylko czasami lepiej sie powstrzymać zeby nie bylo jedzenia w aparacie bo wchodzi i widać:) Po tygodniu noszenia gumek założyłam aparat, kosztował 1800zł biały. Tylko na górę, co miesiąc płacę na kazdej wizycie 100zł. Za pare dni zakładam na dół, mam już gumki separacyjne założone. Na dół zakładam za 1200zł srebrny i co miesiąc będę płacić 150zł za górę i dół- wymiana gumek, ewentualnie wymiana na grubszy drut. Za leczenie zębów płacimy sami. Dowiedzcie się i szukajcie ortodontow bo mozna przepłacić. Ja mam w cenie aparatu już zdjęcie jego, słyszałam że koleżanka która zapłaciła 400zł więcej ode mnie za aparat musi jeszcze płacić za zdjęcie jego!! i co miesiąc ma drożej. skandal:) chyba o wszystkim napisałam. Pamiętajcie że dentyści i ortodonci zawsze przesadzają kojarzycie tekst "proszę przynajmniej raz na pół roku przyjść na kontrolę" ? Ja np. ide dopiero jak coś boli. Mniejsza. pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin Czy mogłabyś napisać coś więcej o problemie z martwą jedynką? O co wogole chodzi? Ja też mam martwą jedynkę - od miesiąca noszę aparat i na razie nic się z nią nie dzieje a orto nic mi nie mówił, że coś się może z nią zadziać. O co wogóle chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytancia1991
Hej mam 16 lat i potrzebuje aparatu ortodontycznego lecz nie wiem od czego zacząć....moze ktos wie czy w Malborku lub okolicach przyjmuje jakis nie drogi??;/,MAksymalnie w odleglosci Do Gdańska czy jest mozliwosc rozłożenia na raty aparatu?bo mnie nie stac aby o tak dac za jeden łuk 1200zl najmniej;/,i jakie sa rodzaje aparatow?pilnie prosze o odpowiedz.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zadawaj glupich pytań tylko zadzwoń i popytaj. skąd mam wiedziec czy dany ortodonta rozłoży na raty i na ile rat? troche pomyślunku nie zaszkodzi czasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martoool
witam wszytskich:) mam 22 latka i ciesze sie ze zdecydowalalm sie na podjecie pierwszych krokow..mam za soba 2 wizyty i zalozone gumki..szczerze powiem ze na te chwie czyli po 2 dniach noszenia gumek jestem troche przestraszona tego co bedzie dalej..ale nie poddam sie bo chce miec piekny ROWNY usmiech. Na szczescie ominelo mnie wyrywanie zebow wszystko pasowalo..ale byla chwila zawachania...juz myslalam ze aparat legnie w gruzach bo nie dalabym wyrwac zdrowego zabka;)...aparat bede miec zakladany juz 1 kwietnia...ciesze sie pomimo strachu przed bolem..ale trzeba myslec o tym jaki rezultat ten bol przyniesie..takze jezeli ktokolwiek ma jakies zawachania ..niech sie nie boi i spojrzy na nas ile jest tutaj osob ktore cierpia z korzyscia lsniacego rownego usmiech:)) pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
Anula: To ktos inny pisal, ze ma problem z martwa jedynka w uprzezy ortodontycznej. Moja choc martwa, ma sie dobrze, i tez nie bylo zadnych przeciwskazan, przesuwa sie jak kazdy inny zabek, po zdjeciu aparatu trzeba ja tylko wybielic i bedzie jak nówka:) Dzisiaj robilam zdjecia tzw. porownawcze po dopiero 2 mies. noszenia aparatu i az sie poplakalam ze szczescia, bo 3ka gorna mi sie schowala i mam zupelnie inny usmiech. Wiem, ze kazda cierpi, ma mnostwo wyrzeczen z powodu aparatu, ale naprawde warto go miec. Warto, bo zwieksza poczucie wlasnej wartosci, czujemy sie piekniejsze, mozemy sie szeroko usmiechac, byc pewniejsze siebie. I to nie jest kwerstia próżnosci, tylko ciezka praca i samodeterminacja z czego powinnysmy byc dumne, kazdy kto twierdzi inaczej po prostu zazdrosi, wiec tak trzymac aparatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa56
Wczoraj bylam leczyc zeby i facet zrobil mi w 6 wypełnienie i niby kamien [z jednego zeba] i zaplacilam 220 złoty :zonk:a jeszcze mam 3 zeby dow yleczenia.. a to sie wybiela potem jak sie zdejmuje aparat ? ile to kosxztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa56
Wczoraj bylam leczyc zeby i facet zrobil mi w 6 wypełnienie i niby kamien [z jednego zeba] i zaplacilam 220 złoty :zonk:a jeszcze mam 3 zeby dow yleczenia.. a to sie wybiela potem jak sie zdejmuje aparat ? ile to kosxztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa56
Wczoraj bylam leczyc zeby i facet zrobil mi w 6 wypełnienie i niby kamien [z jednego zeba] i zaplacilam 220 złoty :zonk:a jeszcze mam 3 zeby dow yleczenia.. a to sie wybiela potem jak sie zdejmuje aparat ? ile to kosxztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa56
Wczoraj bylam leczyc zeby i facet zrobil mi w 6 wypełnienie i niby kamien [z jednego zeba] i zaplacilam 220 złoty :zonk:a jeszcze mam 3 zeby dow yleczenia.. a to sie wybiela potem jak sie zdejmuje aparat ? ile to kosxztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo85
Do martaaa56. Nie wybielaj przed aparatem bo mi dentysta mówił że jak zdejmujesz aparat to widać potem lekkie przebarwienia.Dopiero po zdjęciu jest sens zęby wybielić żeby to wyrównać. Ja już wszystkie zęby mam wyleczone ale teraz idę na wyrywanie czwórek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×