Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość asica1717
Witam, z powodu nieregularnych miesiaczek zazywam duphaston (od 15 dmni cyklu przez 10 dni po 1 tabletce) jednak w tym miesiacu cos sie przestawilo i okres spoznia mi sie juz 10dni, dodatkowo czasami bola mnie obydwa jajniki pry dotyku (ktore na usg wyszly powiększone- mam tendencje do tego) lekarz nie wie co jest bo nie powinna sie tak zdarzyc jesli nie dostane miesiaczki to mam przyjsc na wizyte 9 grudnia!!Kiedys ten sam lekarz powiedzial mi ze mam za duzo pecherzykow grafa i moge miec problem z zajsciem w ciaze!!! szczerze mowiac nie moge czekac bo boje sie ze przez nie wiedze lekarza moge nie moc miec dzieci(matrwie sie strasznie) jesli ktos z was kochane wie cos o tym to bardzooo prosze o kontakt!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica1717
Witam, z powodu nieregularnych miesiaczek zazywam duphaston (od 15 dmni cyklu przez 10 dni po 1 tabletce) jednak w tym miesiacu cos sie przestawilo i okres spoznia mi sie juz 10dni, dodatkowo czasami bola mnie obydwa jajniki pry dotyku (ktore na usg wyszly powiększone- mam tendencje do tego) lekarz nie wie co jest bo nie powinna sie tak zdarzyc jesli nie dostane miesiaczki to mam przyjsc na wizyte 9 grudnia!!Kiedys ten sam lekarz powiedzial mi ze mam za duzo pecherzykow grafa i moge miec problem z zajsciem w ciaze!!! szczerze mowiac nie moge czekac bo boje sie ze przez nie wiedze lekarza moge nie moc miec dzieci(matrwie sie strasznie) jesli ktos z was kochane wie cos o tym to bardzooo prosze o kontakt!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica1717
Witam, z powodu nieregularnych miesiaczek zazywam duphaston (od 15 dmni cyklu przez 10 dni po 1 tabletce) jednak w tym miesiacu cos sie przestawilo i okres spoznia mi sie juz 10dni, dodatkowo czasami bola mnie obydwa jajniki pry dotyku (ktore na usg wyszly powiększone- mam tendencje do tego) lekarz nie wie co jest bo nie powinna sie tak zdarzyc jesli nie dostane miesiaczki to mam przyjsc na wizyte 9 grudnia!!Kiedys ten sam lekarz powiedzial mi ze mam za duzo pecherzykow grafa i moge miec problem z zajsciem w ciaze!!! szczerze mowiac nie moge czekac bo boje sie ze przez nie wiedze lekarza moge nie moc miec dzieci(matrwie sie strasznie) jesli ktos z was kochane wie cos o tym to bardzooo prosze o kontakt!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Mam pytanie - poszukuję lekarza w Poznaniu, który zajmuje się PCO. Mój dotychczasowy lekarz, uważa za jedyne leczenie...branie Cilestu..a jak będę chciała starać się o dziecko...to zaczniemy działać. Problem w tym, że mam 28 lat i jeśli za rok zdecyduje sięna dziecko, to boę się, że to trochę za późno na leczenie. Chciałabym by ktoś utwierdził mnie w tym, że to co proponował mój lekarz jest logiczne...bo mnie się wydaję, że nie!. Będę naprawdę zobowiązana za jakieś namiary.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka 29
Witam ja też nie dawno dowiedziałam się ze mam zespół policystycznych jajników , mój lekarz endokrynolog zlecił mi kilka badań jakie jeszcze musze wykonac , w lutym mam kolejną wizytę -ja na razie też stosuję jako leczenie antykoncepcję - i tak usłyszałam to samo , że jak bede chciała mieć dzidziusia to mam dać znać i zaczniemy leczenie ( mam 29 lat wiec chyba im wcześniej rozpocznę leczenie - tym lepsze bedą skutki) wiec od lutego zaczynam sie leczyć (mam podobno 80% na zajście w ciąże - ale nie sądzę ze odrazu to mi sie uda - dlatego chcę się leczyć jak najwcześniej ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka 29
Witam ja też nie dawno dowiedziałam się ze mam zespół policystycznych jajników , mój lekarz endokrynolog zlecił mi kilka badań jakie jeszcze musze wykonac , w lutym mam kolejną wizytę -ja na razie też stosuję jako leczenie antykoncepcję - i tak usłyszałam to samo , że jak bede chciała mieć dzidziusia to mam dać znać i zaczniemy leczenie ( mam 29 lat wiec chyba im wcześniej rozpocznę leczenie - tym lepsze bedą skutki) wiec od lutego zaczynam sie leczyć (mam podobno 80% na zajście w ciąże - ale nie sądzę ze odrazu to mi sie uda - dlatego chcę się leczyć jak najwcześniej ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka 29
Witam ja też nie dawno dowiedziałam się ze mam zespół policystycznych jajników , mój lekarz endokrynolog zlecił mi kilka badań jakie jeszcze musze wykonac , w lutym mam kolejną wizytę -ja na razie też stosuję jako leczenie antykoncepcję - i tak usłyszałam to samo , że jak bede chciała mieć dzidziusia to mam dać znać i zaczniemy leczenie ( mam 29 lat wiec chyba im wcześniej rozpocznę leczenie - tym lepsze bedą skutki) wiec od lutego zaczynam sie leczyć (mam podobno 80% na zajście w ciąże - ale nie sądzę ze odrazu to mi sie uda - dlatego chcę się leczyć jak najwcześniej ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jainia
dziewczyny a czy możecie powiedzieć jakie tabletki antykoncepcyjne przepisał wam lekarz?? ja dostałam yasminelle ale dowiedziałam sie ostatnio ze w przypadku pco nie sa wskazane i teraz nie wiem co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jainia
dziewczyny a czy możecie powiedzieć jakie tabletki antykoncepcyjne przepisał wam lekarz?? ja dostałam yasminelle ale dowiedziałam sie ostatnio ze w przypadku pco nie sa wskazane i teraz nie wiem co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka 29
ja biorę syndy -35 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcie -
olenka-29. niekoniecznie nalezy zaczac lecenie od zaraz. mam 40 lat i choruje na to od 20 lat(mam 2 letniego syna). jest to choroba tzw. tendencyjna. rozregulowana gospodarka chormonalna prowadzi do otylosci (wysoka insulina---dieta jak dla cukrzykow) policystyczne jajniki-bezplodnosc. Jesli zdolasz utrzymac wage w normie to duzy sukces.dieta,dieta dieta+antykoncepcyjne tabletki(any)+metformin(regulujacy glukoze).kiedys dobry specjalista powiedzial mi ze najwazniejsze jest utrzymac wage w normie- i z tym sie zgadzam. powodzenia -Marcie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcie -
olenka-29. niekoniecznie nalezy zaczac lecenie od zaraz. mam 40 lat i choruje na to od 20 lat(mam 2 letniego syna). jest to choroba tzw. tendencyjna. rozregulowana gospodarka chormonalna prowadzi do otylosci (wysoka insulina---dieta jak dla cukrzykow) policystyczne jajniki-bezplodnosc. Jesli zdolasz utrzymac wage w normie to duzy sukces.dieta,dieta dieta+antykoncepcyjne tabletki(any)+metformin(regulujacy glukoze).kiedys dobry specjalista powiedzial mi ze najwazniejsze jest utrzymac wage w normie- i z tym sie zgadzam. powodzenia -Marcie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina68
Witam!!! Zaglądałam na ten portal około roku temu. Wtedy, to właśnie dowiedziałam się mam pco. BYło to dla mnie dosyć szokujące, tym bardziej , że bardzo chcialiśmy mieć dziecko. Miałam się leczyć, ale nie moglam się za to wszytsko zabrać i tak czas leciał, a ja nie zrobiłam zupełnie nic..... I wyobraźcie sobie laseczki moje zdzwienie kiedy w ten poniedzialek zrobiłam z czystej ciekawości test i zobaczyłam na nim dwie kreski !!!!!!!! Później go powtórzyłam i znowu 2. Dziś dla pewności zrobiłam trzeci raz i znowu 2 :) Tak więć chyba mam szczęście, we wtorek czeka mnie lekarz, ale modlimy się żeby było wszytsko ok !! I tak sobie pomyślałam, że mnie podnosiło na duchu gdy czytałam na kafeterii jak któraś z pcowieczek zachodziła w ciążę, i może któraś z was czytając to teraz też lepiej się poczuje, i przedewszystkim NIe traćcie nadzieii:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina68
Witam!!! Zaglądałam na ten portal około roku temu. Wtedy, to właśnie dowiedziałam się mam pco. BYło to dla mnie dosyć szokujące, tym bardziej , że bardzo chcialiśmy mieć dziecko. Miałam się leczyć, ale nie moglam się za to wszytsko zabrać i tak czas leciał, a ja nie zrobiłam zupełnie nic..... I wyobraźcie sobie laseczki moje zdzwienie kiedy w ten poniedzialek zrobiłam z czystej ciekawości test i zobaczyłam na nim dwie kreski !!!!!!!! Później go powtórzyłam i znowu 2. Dziś dla pewności zrobiłam trzeci raz i znowu 2 :) Tak więć chyba mam szczęście, we wtorek czeka mnie lekarz, ale modlimy się żeby było wszytsko ok !! I tak sobie pomyślałam, że mnie podnosiło na duchu gdy czytałam na kafeterii jak któraś z pcowieczek zachodziła w ciążę, i może któraś z was czytając to teraz też lepiej się poczuje, i przedewszystkim NIe traćcie nadzieii:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Zaglądałam na ten portal około roku temu. Wtedy, to właśnie dowiedziałam się mam pco. BYło to dla mnie dosyć szokujące, tym bardziej , że bardzo chcialiśmy mieć dziecko. Miałam się leczyć, ale nie moglam się za to wszytsko zabrać i tak czas leciał, a ja nie zrobiłam zupełnie nic..... I wyobraźcie sobie laseczki moje zdzwienie kiedy w ten poniedzialek zrobiłam z czystej ciekawości test i zobaczyłam na nim dwie kreski !!!!!!!! Później go powtórzyłam i znowu 2. Dziś dla pewności zrobiłam trzeci raz i znowu 2 :) Tak więć chyba mam szczęście, we wtorek czeka mnie lekarz, ale modlimy się żeby było wszytsko ok !! I tak sobie pomyślałam, że mnie podnosiło na duchu gdy czytałam na kafeterii jak któraś z pcowieczek zachodziła w ciążę, i może któraś z was czytając to teraz też lepiej się poczuje, i przedewszystkim NIe traćcie nadzieii:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Zaglądałam na ten portal około roku temu. Wtedy, to właśnie dowiedziałam się mam pco. BYło to dla mnie dosyć szokujące, tym bardziej , że bardzo chcialiśmy mieć dziecko. Miałam się leczyć, ale nie moglam się za to wszytsko zabrać i tak czas leciał, a ja nie zrobiłam zupełnie nic..... I wyobraźcie sobie laseczki moje zdzwienie kiedy w ten poniedzialek zrobiłam z czystej ciekawości test i zobaczyłam na nim dwie kreski !!!!!!!! Później go powtórzyłam i znowu 2. Dziś dla pewności zrobiłam trzeci raz i znowu 2 :) Tak więć chyba mam szczęście, we wtorek czeka mnie lekarz, ale modlimy się żeby było wszytsko ok !! I tak sobie pomyślałam, że mnie podnosiło na duchu gdy czytałam na kafeterii jak któraś z pcowieczek zachodziła w ciążę, i może któraś z was czytając to teraz też lepiej się poczuje, i przedewszystkim NIe traćcie nadzieii:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati87
Dzięki kina86!!Potrzebne są takie osoby i takie przykłady jak twój. Czytam to forum już dłuższy czas i myślę, że czas już coś w końcu napisać. O tym, że mam PCO dowiedziałam się jakieś 4 mies. temu.Objawy typowe jakie wszystkie kobietki tu wymieniają. Od tamtego czasu zdążyłam zrobić wszystkie badania(poziom hormonów, krzywa cukrowa, badania nadnerczy) i póki co tylko testosteron mam za wysoki, reszta ok. Dziwne bo zawsze miesiączkę miałam, dop. pół roku temu coś się stało. Jesli któraś ma podobnie jak ja i jakieś obserwacje lub doświadczenia to proszę o info. Poza tym nie wyobrażam sobie życia bez dzieci, mam 22 lata i kocham WSZYSTKIE DZIECI!!I chciałabym mieć własne, dlatego boję się...choć nie tracę nadzieji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magisterkapcos
Dziewczyny mam prośbę, ponieważ jestem na etapie pisania pracy mgr na temat jakości życia kobiet z PCOS a niestety nie mam dość dużego dostępu do tego grona kobiet, chciałabym abyście pomogły mi wypełniając ankietę która jest anonimowa a jednocześnie pozwoli mi zebrać badania do pracy. Jeżeli będzie ktoś chętny to podaje meila, na którym będzie dostępna ankieta, wypełnioną proszę o odesłanie na ten sam adres. Osobom chcącym pomóc mi w napisami magisteki bardzo dziękuję meil: magisterkapcos@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magisterkapcos
Dziewczyny mam prośbę, ponieważ jestem na etapie pisania pracy mgr na temat jakości życia kobiet z PCOS a niestety nie mam dość dużego dostępu do tego grona kobiet, chciałabym abyście pomogły mi wypełniając ankietę która jest anonimowa a jednocześnie pozwoli mi zebrać badania do pracy. Jeżeli będzie ktoś chętny to podaje meila, na którym będzie dostępna ankieta, wypełnioną proszę o odesłanie na ten sam adres. Osobom chcącym pomóc mi w napisami magisteki bardzo dziękuję meil: magisterkapcos@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasaw31
Dziewczyny wiem, że dla was to podstawowe pytanie, ale w jakich dniach cyklu robi się hormony prolaktynę, progesteron, androsteron itp. To nie dla mnie lecz mojej znajomej chce sama sobie zrobić kontrolne badania, ale nie wie co i jak. Ona się uparła że nie chce iść do gina dopóki nie zrobi sobie tych wyników. A co do mnie to udało się jestem 7 tygodniu i bardzooo się z mężem cieszymy, Andrzejek będzie mieć wreście braciszka :))))) W sobotę idę na USG, już powinno być widać echo serduszka, jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasaw31
Dziewczyny wiem, że dla was to podstawowe pytanie, ale w jakich dniach cyklu robi się hormony prolaktynę, progesteron, androsteron itp. To nie dla mnie lecz mojej znajomej chce sama sobie zrobić kontrolne badania, ale nie wie co i jak. Ona się uparła że nie chce iść do gina dopóki nie zrobi sobie tych wyników. A co do mnie to udało się jestem 7 tygodniu i bardzooo się z mężem cieszymy, Andrzejek będzie mieć wreście braciszka :))))) W sobotę idę na USG, już powinno być widać echo serduszka, jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasaw31
Gratulacje kinia to chyba zaraźliwe bo ja również rok temu dowiedziałam się że mam PCO jak nie dostałam @ dla mnie to był szok. I wiecie dziewczyny jestem w 7 tygodniu i bardzooo się z mężem cieszymy, Andrzejek będzie mieć braciszka lub siostrzyczkę :))))) W sobotę idę na USG, już powinno być widać echo serduszka, jestem dobrej myśli. I tak jak Kina mam nadzieję że i u was będzie wszystko dobrze coraz więcej dziewczyn pisze dobre wieści może i lekarze wiedzą jak nas leczyć :) Dziewczyny wiem, że dla was to podstawowe pytanie, ale w jakich dniach cyklu robi się hormony prolaktynę, progesteron, androsteron itp. To nie dla mnie lecz mojej znajomej chce sama sobie zrobić kontrolne badania, ale nie wie co i jak. Ona się uparła że nie chce iść do gina dopóki nie zrobi sobie tych wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmrr60
Do Gusialena - polecam- Małgorzata Mróź, to jedyna lekarka w tym mieście do której mam w tej chwili 100% zaufanie. Wykryła u mnie PCO dwa miesiące temu, zrobiła wszystkie badania, zaplanowała leczenie. Od 3 lat chodziłam co pół roku na usg i jakos poprzednia lekarka niczego nie zauważyła!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Pamiętacie mnie jeszcze? Nie było mnie tu z 2 miesiące... Mam urwanie głowy - remont mieszkania i przygotowania do ślubu - 27.12.08 :) Jeżeli chodzi o PCO postanowiłam się tym nie martwić... czasami pobolewa mnie jajnik, ale nie chce szpikowac się żadnymi hormonami...Wg mnie najważniejsze, żebym podleczyła tarczycę... wtedy będzie połowa sukcesu :) Gratuluję wszystkim przyszłym i aktualnym mamom!!! Bardzo się cieszę, że grono PCOwatych mamusiek rośnie;) Pozdrawiam wszystkie \"stare\" i nowe forumowiczki, a w szczególności Lucynkę, która mnie wywołała przez n-k :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem nowa osobą na tym forum. W piatek stwierdzono u mnie zespół PCO , w pierszej chwili szok co to jest?? nie wiedziałam co myśleć, obecnie nie chce mieć dzieci ponieważ nie jestem z nikim związana poważnie, a poza tym nie stac mnie na dzidziusia:) Obecnie oswajam sie z tą myslą, biorę tabletki antykoncepcyjne Syndi-35 i sie boje ze nabiorę trochę kilogramów. Objawy PCO u mnie hmmm nie jestem otyła, miesiączki regularne, może problemy z cerą były, tylko po ostatniej wizycie u ginekologa usg wykazało pęchęrzyki.... piersze wypowiedziane słowa lekarki zepół PCO. Moja głowa pęka od informacji które sa czasami sprzeczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mama
Jestem mamą 14 letniej dziewczynki, od roku leczę córke na PCO. Do tej pory "nasza" pani doktor zaordynowała jej duphaston i glucophage. Po zastosowaniu tych leków pojawiła sie miesiączka, niestety otyłość oraz nadmierne owłosienie nie zmniejszyło się. Moja córeczka jest w okresie dojrzewania i już ma wiele przykrości, kaśliwych uwag, wysmiewania w związku z tym, że jest "wieksza" od rówiesników. Boje się, że to może mieć ogromny wpływ na jej psychikę i w związku z tym jej przyszłe, dorosłe życie . W tym miesiącu "nasza"pani doktor przepisała dodatkowo Diane 35 straszna ilość hormonów) oraz meridie15 (jestem przerażona skutkami ubocznymi) - dla mnie te dwa leki to "diabelne "połączenie !!!. Jestem załamana, ze w tak mlodym wieku moja córka będzie faszerowana tak poważnymi lekami, które mogą spowodować ogromne skutki uboczne dla jej organizmu, a nie dają żadnej gwarancji na pozbycie się nadwagi oraz nadmiernego owłosienia. Na razie nie ma żadnych objawów nietolerancji na te leki, ale stosuje je dopiero od czterech dni. Bardzo chciałabym jej pomóc. Jeżeli mogę Was prosić o podanie adresu do doświadczonych lekarzy endokrynologów, ginekologów z terenu Łodzi, Kielc lub Warszawy będę bardzo wdzieczna. Dzisiaj bowiem problemem dla mojej córeczki jest wyglad ale ja zdaje sobie sprawę, że w przyszłości mogą to być dużo większe i gorsze w skutkach historie. Mieszkam w małym mieście i nie znam osób, które maja podobne problemy. Dziewczyny jesteście naszą nadzieja na obranie właściwego kierunku w tej trudnej i długiej drodze do szcześcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo, ja niestety nie pomoge odnosnie lekarza z tamtych stron. Ale sadze, z Diane to faktycznie za duzo na tak mlody wiek. Skoro @ sie pojawila po glucophage to po co ? Jesli chodzi o wage to doradzalabym zastosowanie diety niskoweglowadanowej - u nas ma to dosc dobry skutek. I zapraszam na topik http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3890091&start=900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcie
droga mamo PCOWICZKI- niestety zgadzam sie z surfitka. scisla dieta to najwazniejsza metoda leczenia tej choroby. ja tez wtym wieku zaczelam chorowac ale 25 lat temu w polsce nikt o tym nie mial pojecia, niestety. Jeden dobry lekarz kiedys mi powiedzial ze jedyna szansa na pozbycie sie pco, to zredukowanie wagi do" minimum", jest cholernie trudne ze wzgledu na problemy chormonalne,ale to najwazniejsza droga(mi sie to nie udalo, ale lecze sie dopiero od 10 lat, a dieta no coz :-(). duzo sil droga mamo,you can do it. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ememibuźbuź
Kobietki, dawno mnie nie było. Piszę do was z kłopotliwą sprawą. Otóż dostaję Yasmin, a od października przyjmuję glucophage500. Yasmin biorę od lipca. Problem polega na tym iż... od trzech tygodni mam problemy w postaci biegunki ;( Powiedzcie, czy to normalne działanie tego leku? I czy w takiej sytuacji (mimo iż biorę Yasmin) mogę zajść w ciążę? Strasznie od pewnego czasu kuje mnie jakby jajnik lewy... :( Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×