Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość budinka
niestety po takim leczeniu jakie zafundowal mi moj lekarz i masie wydanych pieniedzy okazalo sie ze jedynym wyjsciem jest in vitro tak ze dziewczyny zawsze starajcie sie zebrac jak najwiecej opini o lekarzach bo daja nadzieje ale tylko po to zeby nabic kabze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goraaleczka
u mnie choroba ta została zdiagnozowana wczoraj, ale p. ginekolog powiedziała że potwierdzić musi to badanie endokrynolog i najprawdopodobniej zostanę skierowana do specjalnej kliniki na szereg dodatkowych i specjalistycznych badań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budinka
kochana napewno bedziesz miala ocene jajeczkowania mnostwo badan hormonalnych tylko sprawd dobrze lekarza opinie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budinka
oczywiscie to do gooraleczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budinka
no i trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazisa
Witam, dziewczyny czy możecie mi pomóc w interpretacji moich wyników badań bo już nie wiem co robić. To moje wszystkie wyniki badań na podstawie których lekarze podjęli decyzje jeden o braniu YAZ - on mnie skierował do szpitala na te badania(jest ginekologiem-endokrynologiem zgłosiłam się do niego z PMS i z nadmiernym owłosieniem głownie nogi-uda, po badaniach w szpitalu stwierdzili hiperleptynemię,zmianę w piersi i na tarczycy torbiele, ale nikt mi nie mówił nic o PCO) Natomiast endokrynolog (zostałam do niego wysłana w celu konsultacji co do zrobienia biopsji torbieli na tarczycy) po przeczytaniu tych samych badań przepisała glucophage xr500 bo stwierdziła hiperinsulinizm i PCO . To co ja w końcu mam ? Najlepsze jest to ze endokrynolog kazała mi samej zdecydować czy mam brać YAZ czy lek od niej czyli glucophage xr500. Po prostu zgłupiałam totalnie , przepłakałam cały weekend bo nie wiem co robić i zostałam z tym problemem sama bo mój gin-endo jest na urlopie i dopiero za 3 tyg mogę iść od niego. I faza (badania robione w 5 dniu cyklu) Hormony Tarczycy TSH 1.19 (0.35-4.94) FT4 15.12 (9.01-19.05) Koagulacja PT 12.9 WSK.PTP 85.0 INR 1.17 APTT 32.5 FIBR 3.37 Biochemia BILI-T 0.62 (0.2-1.0) AIAT 15 (0-40) AspAT 18 cholesterol całkowity 208 cholesterol HDL 66 cholesterol LDL 120 Ttrójglicerydy 111 Badania laboratoryjne PRLNg22 17.90 (5-35) PRLNg02 27.34 (5-35) PRLNg06 30.14 (5-35) Immunochemia Testosteron 0.57 (0.11-0.78) Estradiol 22.00 (21-251) LH 4.2 (2.39-6.6) FSH 5.1 (3.03-8.08) SHBG 39.3 (19.8-155.2) Androstendion 2.9 Leptyna 40.5 (2-15) DHEA-SO4 7.16 (2.60-13.89) 17OHP 0.69 Insulina 7.8 uU/mL (2,7-10,04) po 1h 55.50 po 2 h 37.90. glukoza 89 mg/dL po 1 h 138 po 2 h 104. anty-TPO 0.8 (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazisa
anty-TPO 0.8 (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazisa
anty-TPO 0.8 (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazisa
nie wiem czemu cały cza smi ucina dalszy wpis anty-TPO 0.8 (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazisa
anty-TG 1.7 (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja na dziecko
widze ze ucichlo na forfum czest tutj zagladam by dowiedziec sie jakie leczenie zastosowano u was ja jestem w 11dniu cyklu stymulowanego clo bylam dzisiaj u ginekloga ale nie widzial dominujacego pecherzyka czy myslice ze moze mi sie udac zajsc w ciaze??caly czas czuje klucie jajnikow i bardzo bola mnie piersi z gory dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. mnie tez bolą piersi i tez czesto czuje bol jajnikow:( a do tego jeszcze codziennie rano leci mi krew z nosa. biore diane i duphaston zastanawiam sie czy jest to spowodowane lekami?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita2308
laparoskopię,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita2308
laparoskopię, czy lekzrz moze to zlecic i inne leki bez wynikow badania nasienia partnera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja na dziecko
mi sie wydaje ze podstawa leczenia jest zbadanie nasienia u partnera nie ma sensu faszerowac sie lekami nieplodnosc u facetow latwiej sie leczy czemu boisz sie tego badania??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. mam problem, mam nadzieje ze mi pomozecie, kiedy pol roku temu poszlam do lekarza powiedziano mi ze mam policystyczne jajniki ale nie do konca bo cystek jest mniej niz przy calkowitym pco, lekarz przypisal mi 6 opakowaln yaz, dodam ze bylo mi to na reka ale myslalam ze jak wybiore te szezsc opakowaan to mi przejdzie, gdy wczoraj poszlam do niego i powiedzialam ze nie chce juz brac tabletek to powiedzial ze przy tym pco nie moge odstawic tabletek dopuki nie bede chciala zajsc w ciaze, gdybym teraz je odstawila bo moga zepsuc mi sie jajniki i moge miec problemy z zajsciem w ciaze, co o tym myslicie? czy tez musicie brac tabletki? dodam ze mam 19 lat i dzieci chciałabym miec za jakies 8 lat. czy to znaczy ze musze brac do tego czasu tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Mam pytanie, czy któraś z Was była ostatnio na wizycie u dr Milewicza w klinice na Kopernika? Czy zmieniły się zasady przyjęć i terminy? Bo wiem, że miało coś się pozmieniać, a nie mogę się za nic dodzwonić do rejestracji... W grudniu można było przyjść wcześnie rano w czwartek bodajże i poprosić w rejestracji o przyjęcie. Proszę napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomeczkaa
witam moj mąz mial badanie nasienie i teraz sie leczy tzn bierze witaminki najlepeij zbadac wlasnie nasienie partneta moj maz placil 100 zl i interpretacje wynikow i td 50 zl ale wszystko szczególowe terz bierze iwtaminki i za 2 miesace powtórka badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja na dziecko
malasmerfetka20 rozmawialam ze swoim ginekologiem na temat brania tabletek na pco i byl tego samego zdan ia co twoj ze nalezy brac jak najdluzej tabletkki anty przy tym schorzeniu by nie powstawaly pecherzyki i miec regularny okres wiec ja widze plusy i minusy warto to skonsultowac z innym lekarzem :) jesli jestes niepewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzieja na dziecko; dziekuje bardzo:) własnie mam zamiar wybrac sie do innego lekarza i dowiedziec sie wiecej szczegółów, a Czy Wy kobitki stosujecie jakas specjalna diete przy tym schorzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się początkowo starałam stosować dietę. gdyż ogolnie jestem szczupla tylko brzuszek mam jak w 4 m-cu:( no i mialam zapal ale teraz jakos zniknal. bedzie trzeba znowu sie zmobilizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 30
witajcie kobitki, ja tez mam ten pco zespol.... a moze opowiem wam cos o mnie..... od 11 lat mieszkam w Niemczech i dopiero od 3 lat wiem ze mam ta chorobe .....wiele lat bralam tabletki antykoncepcyjne tez Diane 35 i 3 lata temu ze wzgledow prywatnych przerwalam je ... poszlam do lekarza i wtedy lekarz mi stwierdil ta diagnose......byla podobnie jak wy baardzo baardzo zszokowana nie czulam sie jak kobieta....to bylo okropne .. moj lekarz ginekolog przepisal mi tabletki antykoncepcyjne ktore kiedys bralam niestety wogole ich nie moglam zniesc wszystkie negatywne objawy mialam wiec dostaalm inne przy ktorych mialam miesiaczke( ja jeszcze nigdy "sama" nie dostalam miesiaczki dopiero przy pigulkach gdy mialam 18 lat ..... owlosenie mam i pelno 10 malych cyst po kazdej stronie na jajnikach a wiec spelniam wszystkie warunki na pco zesopl. 2 tygodnie temu dostalam termin u endokrynologa ktora specjalizuje sie w tej chorobie i dodatkowo u innego ginekologa i oni dwaj pracuja ze soba jesli o ta chocrobe chodzi.Moje wyniki krwi byly ok...tarczyca , insulin, hormony tylko jeden hormon LH on jest odpowiedzielny za miesiaczke u kobiet , jest bardzo podwyzszony i dlatego nie mam miesiaczki. Pani doktor przepisala mi Mteformin 500 ktory musze co tydzien dosis zwiekszac i tak robie...i czekam moze dostane miesiaczke .......ja z moim partnerem juz od 2 lat sie staramy i jak z mama rozmawialam to stwierdzila ze chyba to miala .....tylko w tamtych czasach medycyna nie byla tak daleko jak dzis.Podrawiam i nie trace nadzieji tego nie mozemy i nam sie wam i mi uda napewno ....papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja na dziecko
no mam nadzieje ze nam tez sie uda:)ja jestem p pierwszej stymulacji czekam teraz na efekt!!do 23 marca pozdrawiam :)wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przeczytalam na forum ze zeby do konca stwierdzic pco trzeba zrobic tasty hormonalne i zrobilam LH I FSH ale w trakcie brania pigułek, czy wyniki bedą wiarygodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco333@wp.pl
Ewa 30 - schreib mir eine email!! dieselbe Geschichte! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini ratka
Witam, Mam podejrzenie PCOS. Jestem dopiero po 1szych badaniach: wolny testosteron 8,47 (norma 4,1) androstendion 4,1 (norma 2,63) FSH i prolaktyna w normie. Kiedy brałam tabletki anty wynik wolnego testosteronu był prawidłowy. Przestałam je brać głównie dlatego, że brałam je przez 6-7 lat (teraz mam 24 lata). Do tego mam nadmierne owłosienie-bardzo widoczny wąsik. Okres zawsze był nieregularny-średnio co 2 miesiące, ale lekarze zawsze mówili, że jestem młoda i to jest normalne. Miałam kilkakrotnie robione USG jajników-za każdym razem wynik był prawidłowy, bez torbieli i cyst. Pomijam już fakt, że jestem totalnie załamana...nie wyobrażam sobie nie mieć dzieci, ta wizja mnie przeraża... Szukam non stop informacji w necie, ale nigdzie nie znalazłam informacji czy mając zdrowe jajniki, bez torbieli i cyst, mogę mieć PCOS? Być może mam coś z tarczycą, mama ma niedoczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mini ratka
A to usg to bylo dopochwowe? Bo jesli tylko zewnetrzne z wypelnionym pecherzem, to nie jest tak dokladne, mysle... Przynajmniej w moim przypadku tak bylo... Druga rzecz: czesto LH jest w przypadku pco duzo wyzsze niz FSH, nawet jesli obydwa sa w normie, ale jestem ginekologiem, wiec moge tylko gdybac... A jestes otyla? Bo moze to rzeczywiscie wina tarczycy... Posluchaj opinii kilku lekarzy - ja musialam zaliczyc chyba z pieciu, zeby uslyszec wreszcie prawidlowa diagnoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mini ratka
tam mialo byc: "ale NIE jestem ginekologiem..." ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini ratka
tak, USG zawsze było dopochwowe. otyła nie jestem, ale mam skłonność do tycia - zwłaszcza brzuch, ramiona, twarz. Teraz rzeczywiście mogłabym zrzucić parę kg:) Ogólnie jak czytam te wszystkie informacje o PCOS to ja jestem idealnym odzwierciedleniem - mam wszystko prócz właśnie tych torbieli. Ale teraz mnie trochę zmartwiłaś tym USG... Lekarz mi kiedyś powiedział, że jajniki mam zdrowe, ale że są duże. Do końca nie wiem co miał na myśli. Qrcze..ale mam doła.. Martwią mnie te hormony..bo okres może sam by się uregulował - w końcu brałam tabletki anty przez dobre kilka lat. Znalazłam już innego ginekologa,specjalizuje się właśnie w bezpłodności (:(), endokrynologii itd, więc pewnie niedługo pójdę też do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×