Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietka**

skutki uboczne diane 35

Polecane posty

Gość Nastolatka17
Do Anah-> ale Ty stosujesz Diane 35 na cere czy też jako antykoncepcje?? A który to był tydzień jak sie pomyliłaś?? Hmmm napisz o tym coś więcej... Buźka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka17
Ja teraz skończyłam 2 opakowanie, jutro 1 dzień tej przerwy siedmiodniowej, czuję się Ok;) A niedługo wizyta u lekarki mojej.... Ehhh trzeba iść na kontrole i po receptę na Dianke hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anah
Stasuje Diane już od 1,5 roku. Miały mi pomóc na owłosienie, ale jak na razie nie przynosza oczekiwanych rezultatów. Stosuje je także jako antykoncepcje, ale i tak zawsze dodatkowo się zabezpieczam. Skończył mi się okres i zaczęłam brać nowe opakowanie. Tylko, że wzięlam pierwsza tabletkę dzień za wcześnie.Chcę na nowo brać je tak, jak do tej pory, czyli zeczynać w środy. Więc co mam zrobić? Czy mogę np. raz nie wziąść tabletki, by nadrobic ten stracony dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bina
hej mi dzis lekarz przpisal Diane 35 i boje sie ze przytyje bo juz kiedys bralam inne tabletki anty i przytylam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wavy_hair
Dziewczyny, przestańcie straszyć!! Przede wszystkim każda z nas w zupełnie inny sposób reaguje nie tylko na te tabletki, ale na wszystkie możliwe!! Dziś skończyłam drugi listek, czyli biorę Diane dwa miesiące. Problemy z trądzikiem mam od podstawówki, czyli dłuuugo. Po tych tabletkach poprawiło mi się jak po żadnym antybiotyku od dermatologa!! Osobiście nie mam ani nudności ani senności ani innych. Nie zauważam u siebie wahań nastroju, ani tym podobnym. Zgadzam się co do bolących piersi podczas pierwszych tygodni stosowania, może niekoniecznie sutków. Jednak chciałabym zauważyć, że ten "ból" nie różni się wcale od bólu piersi przed okresem, więc nie traktuje go jako hipernowe doświadczenie dla mojego ciała. Zgadzam się również co do plamienia, z tym, że u mnie występowało podczas stosunku i dzień, do dwóch po stosunku. Ale było to typowo plamienie, dla nas kobiet, nic nowego. Uważam też że zupełnie normalną rzeczą jest poprawa kształtu biustu, może niekoniecznie jego wzrost, ale zawsze. Z tego co mi wiadomo, żeńskie hormony dostarczane do naszego organizmu wraz z tymi czy innymi tabletkami hormonalnymi odpowiedzialne są za kobiecy wygląd naszego ciała, więc i za biust. Kobiecy wygląd to również zmiana sposobu odkładu tkanki tłuszczowej w naszym, kobiecym, ciele. Gdy zaczynamy przyjmować żeńskie hormony dostarczamy organizmowi żeńskich cech (to chyba logiczne), wiec jeśli do tej pory tyłyście typowo na brzuchu i, powiedzmy na ramionach, teraz się to zmieni. Dlatego część dziewczyn jest święcie przekonana że tyją po tabletkach, bo zaokrąglają się w tyłku, biodrach czy wspomnianym już biuście. Bzdura. To, co normalnie "poszłoby" im w brzuch czy ramiona zaczyna się odkładać w innym miejscu, charakterystycznym dla kobiet. Ostatnią rzeczą do jakiej chciałabym nawiązać to spadek libido. Osobiście nie zauważam u siebie pogorszenia częstotliwości ochoty na sex. Trochę się rozpisałam, ale musiałam to zrobić. Po Diane 35 czuje sie dobrze, myślę, że warto zaryzykować zamiast sugerować się narzekaniem na wszystko co możliwe, bo, jak mówię i jak napisała jedna z moich poprzedniczek KAżDA Z NAS REAGUJE W INNY SPOSóB!! A w razie niepokojących objawów tabletki można przecież odstawić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka17
Do Wavy_ hair-> Zgadzam sie z Tobą całkowicie;) Ale mam pytanko: czy przed przepisaniem Diane 35 twój lekarz zrobił Ci badania np na poziom hormonów czy bróby wątroby? Ja nie miałam żadnych badań robionych:((((( A powinno się mieć. Czy podczas stosowanie tabletek mogę je wykonać?? Poradźcie mi coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wavy_hair
Nie, nie miałam badań ani na wątrobę ani na poziom hormonów. Wysłał mnie na morfologie, cukier i badanie moczu, ale to raczej tak bardziej kontrolnie niż w związku z tabletkami. Nie mam pojęcia co do tych badań, ale uważam, że gdyby były konieczne, Twój lekarz by Ci je przepisał. Poza tym, biorąc tabletki antykoncepcyjne jesteś (a przynjamniej być powinnaś) w stałym kontakcie ze swoim Ginekologiem (znaczy odwiedzasz go co miesiąc, dwa, a wedle potrzeby częściej) więc powinnaś dzielić się z nim KAżDą wątpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka17
Do Wavy_ hair:) No tak... będe na wizycie u mojej lekarki na początku sierpnia to zapytam sie o to.... Ja tak w ogóle mam podejrzenie nadżerki:( Musze niedługo iść na badanie i porozmawiać koniecznie! A Ty co myślisz o Dioanie 35? Jak se po niej czujesz? Na mnie działa Ok, cera zauważyłam znaczną poprawę;) Tylko MINUSEM jest to że przytyłam troszkę i pojawił mi sie celulit, którego nigdy wczesniej nie miałam! :( Ale da się przeżyć, a jeslichodzi o wagę to ważyłam 56 kg a waże teraz 58 kg. Także pilnuje się bo więcej ważyć nie chce hehe;) Tak to spoko wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Hej laski;) Czy jak chce zmienić tabletki Diane 35 na Microgynon to jak mam to zrobić?? dokończyć opakowanie i 7 dni przerwa czy bez przerwy?? Pomożcie bo nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to może schowaj cycki
hej, normalnie, robisz przerwę i zaczyhnasz nowe tabsy. Też zmieniam z diane na cilest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Aaaa i slyszałam że Diane 35 można brać najdłużej 1 rok, chyba że z przerwami bo to silne tabsy:( Ja biore od 30 maja to zostało mi jeszcze troche stosowania;) Diane 35 jest Ok, i faktycznie pomaga na cerę, poprawa jest. Także POLECAM;) Ale to zależy od organizmu,jednej pomoga innej nic a jeszcze innej mogą zaszkodzić niestety:( Ale warto spróbować... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Aha ok:) A ile Cilest kosztuje?? U mnie 22.50 zł jakoś tak. Ja wolałabym zmienić chyba na Microgynin21;) Ale doradzę sie mojej lekarki i zrobie badania sobie... A ty ile bieszesz Diane 35?? ODP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to może schowaj cycki
teraz biorę drugie opakowanie. Wcześniej brałam 9 mcy. Własnie z powodu cery. To nie śa stricte tabsy anty, one mają przede wszystkim leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to może schowaj cycki
przeczytałam chyba tutaj o tym, że po dianerozwala się wątroba... po każdych tabsach moga być problemy, dlatego raz na pół roku należy robić próby wątrobowe... ja się na to wybieram za kilka miesięcy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Wiesz co to prawda. po Dianie 35 siada wątroba ale jesli długo sie ją stosuje bez przerw... Ja najdl€zej Diane będe brała 1 rok potem przerwa i badania zrobię na wątrobę itp A potem zobacze;) Chciałabym zmienić na Mycrogynon21 chyba najbardziej bo pasuje mi cena i ja na dużą dawkę hormonów jak przy Dianie 35 dobrze reaguje i pasują mi chyba;) Ciekawa jestem jak byłoby gdybym stosowała np Harmonet ( mała dawka hormonów ) Kiedyś spróbuję może hehe. Ale narazie i tak taksy biore tylko na poprawę ceryi regulowanie okresu ( bo miałam 3 dni na początku miesiąca i trzy pod koniec miesiąca ) ehh:( Ale niedługo antykoncepcja napewno przyda się, za 4 miesiące kończe 18 lat;) I może być ciekawie hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Mam pytanko: Biore Diane 35 na poprawę cery narazie tylko;) Niedługo chce zmienić... Co mi radzicie: Microgynon21 czy Regulon?? Doradźcie coś... Prośba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Aaa i czy w takcie btania tabletek mogę wykonsć badania np na poziom hormonów, próby wątroby?? Bo nie miałam robionych żadnych ehh:(:(:( ODP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesia
ja biorę pierwsze opakowanie i czekam z nadzieją,że twarz będzie gładsza, bo mam z nią problem od zawsze..:-( dobre to jest to ,że urosły mi piersi, jestem zadowolona, bo zawsze były małe i wprawiały mnie w kompleksy.poza tym żadnych innych skutków ubocznych, myślę,że będą działać :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Hej;) Ja podczas okresu w tej 7 dniowej przerwie mam bardzo bolesny, brzuch mnie strasznie boli ehh:( Nigdy nie miałam takich bolesnych miesiączek... Miało być odwrotnie, bez bólów... Yyy nie wiem co o tym myśleć. Może powinnam zmienić?? Miala ktoraś z was tak samo: przed braniem Diene 35 okres bezbolesny a jak bierze się ją to boli bardzo w te dni:(:( ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Do agnesia-> A ile masz lat?? Miałas robione badania przed przyjmowaniem tabsów?? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesia
nie, nie miałam robionych żadnych badań ( hmm..tak zazwyczaj bywa, lekarze jakoś o tym nie myślą) ale zrobię sobie sama, za parę miesięcy. Mam 27 lat i jedno dziecko, ja myślę, te te Twoje objawy znikną po dłuższym braniu tych tabletek, Twój organizm musi się do nich przyzwyczaić :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgoska163333333333
czesc wszystkim boire diane od 7 miesiecy i zaczynam sie martwic bo gdy nie bylo slonca wszystko bylo ok ale teraz zzauwazylam ze na rekach zaczynaja wyskakiwac mi biale plamy takie odbarwienia a pozatym zrobilo sie mi duzo rozstepow nie wiem co mam z tym zrobic>?? isc do gina po zmiane tabletek? nie ukrywam ze biore je tez ze wzgledu na cerre teraz jest swietna i w ogole innych skutkow ubocznych nie odczowam. ale prosze poradzcie mi cos bo sama nie wiem czy mam sie tym martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Do agnesia-> Ja biorę Diane 35 narazie tylko na poprawę cery;) Niedlugo skońcże 18 lat. Napewno w najbliższym czasie bedzie zależało mi na antykoncepcji, wiadomo hehe;) Uważam że tabletki sa najlepsze: może i mają jakieś skutki uboczne ale teraz nie ma nawet np jedzenia zdrowego:( Ale jak zacznę współżyć to myślę nad zmieną tabletek ( jakoś boję zaufać sie Dianie 35 ) Tez banan nie miałam robionych:( Ale zrobię je niedługo... Diane nie cghce długo brać bo to silne tabsy:( Myśle potem nad zmianą na Microgynon 21. Wypróbuję go hehe;) I niedlugo ie na wizytę u lekarki mojej, miałam podejrzenie nadżerki ehh. Zobaczę oby było ok:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Do malgoska163333-> U mnie podobnie jest z tymi rozstępami ehh i celulit mi se robi:(:( A nigdy wczęsniej nie mialam. Ale narazie musze ja brać ( na cerę poprawy ) nie współżyję jeszcze. A potem zmieniam na inne tabsy, myśle o Mycrogynon 21 lub Rigenidon ( pasowałyby mi narazie takie ze wzgłedu na niską cenę ) Ale sluszalam że Regulon podtrzymuje działanie Diane 35;) Hmmm doradzę sie mojej ginekolożki jakie brać... Bo niedługo antykoncepcja przyda mi sie napewno, i wolę być i tak w razie czego zabezpieczona caly czas a tabletki będę brała na poprawę cery i regularny okres. Myslę że warto i POLECAM;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimissss
witam ja bralam diane 35 i niestety ale musze stwierdzic ze zle sie po niej czulam.. bole glowy krwawienia miedzymiesieczne.. no i przytylam..:/ bole i tkliwosc piersi.. moj gin zmienil mi ja na cyprest (6 mies juz biore cyprest) i musze powiedziec ze jestem zadowolona.. nie krwawie, nie tyje, nie mam bolow glowy..:) choc niedlugo robie sobie przerwe z 2 miesiace.. bo tak niby zalecaja.. ale wracam spowrotem do cyprestu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana88
ja biore diane 35 głównie na trądzik, i musze powiedziec ze po kilku miesiącach naprawde pomogło! jesli zas chodzi o skutki uboczne to trochee przytyłam a od czasu do czasu podczas okresu mam wydzieline z piersi. w dodatku troche obawiam sie czy długie branie takiego leku hormonalnego(np.rok lub wiecej z przerwami) przez młodą dziewczyne(18 lat)moze nie przyniesc jakis problemów w przyszłości. jesli ktoś wie czy branie diane35 bardzo długo moze byc szkodliwe to niech odpisze pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokitka czitka
bralam diane 35 a teraz przeszlam na cyprest bo tez mialam wysiek z sutkow i bolesci:/ i depresje:/ i tez przytylam:/ po cyprescie lepiej sie czuje nie mam wysiekow z sutkow i samopoczucie dobre;) nie tyje po nim.. no jedynie w biuscie co jest na plus;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zmienilam lekarza i ta pani s twierdzila ze diana jest za silna jak na dziewczyne w mlodym wieku ma bardzo duza dawke hormonow pomimo tego ze nie mialam zadnych skutkow ubocznych zmienila mi na harmonet drozszy ale lepszy dla zdrowia nie chce sobie go zniszczyc.powiedziala ze gdybym miala jakies problemy ze skora takie straszne jak lojotok itp to bym je vrala a tak to nie widzi przyczyn na branie tak silnych tabletek i tylko sobie nimi zrowie zniszcze.mowila takze ze kazde tabletki anty pomnagaja na cere wlosy i paznokcie nie tylko diana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nattii25
Witam ,ja biore diane dopiero drugi miesiac i zaczynam jej nie lubic fakt poprawila mi sie cera i nie mam juz takich wypryskow ale przedluzyla mi sie miesiaczka ,doszly do tego plamienia i nie mam ochoty na seks ,najlepsze jest to ze ma je brac rok nie wiem czy tyle wytrzymam .Jak wszystko nie wroci do normy chyba je odstawie .Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka 18
Do diana88-> To prawda Diane 35 nie mozna brać dłużej niż 1 rok bo to bardzo silny lek i szkodzi ( wątroba ehh ) :( No chyba że z przerwami to mozna dłużej... Ja Biorę ją od 30 maja tego roku i nie mam skutków ubocznych teraz żadnych, okres tylko 3 dni ( dostaję 5 dnia tej 7 dniowej przerwy ) Ciesze se bo wiem kiedy dokładnie dostanę:))) Miu Diane 35 służy, cera poprawiła się;) Jest Ok! A dziewczyny stosujecie też diane 35 jako antykoncepcje?? Bo ja jakoś nie mogę jej zaufać pod tym wzgłedem, nie wiem czemu, boję się i tyle:((( W najblizszym czasię jakbym np nie daj boże zaszła to zawaliłabym wszystko, nie mogę... Musże mieć skuteczną antykoncepcje potem:))) Pewniejszą.... CO o tym myslicie??? O Diane 35 jako anty??? ODP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×