Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość m@rta
Na początku lutego otrzymałam wynik cytologi III, Cin1. Lekarz był bardzo zdziwiony, bo zawsze miałam grupę 0- mimo,że współżyję już od paru lat (co prawda z jednym partnerem). Przypisał mi Gynalgin i Betadine..dodatkowo brałam pigułki doustne z bakteriami. Po leczeniu musiałam poczekać 10 dni na kolejne badanie cytologiczne, w sumie czekałam na kolejne badanie 3 tyg, bo były Święta. Dodatkowo, miałam badanie kolposkopowe- i lekarz patrząc powiedział,że nie widzi komórek rakowych-tylko zmiany charakterystyczne dla HPV.... więc zrobiono mi test na wirusa HPV-okazało się,że go nie mam! Tuż przed drugim badaniem miałam różne upławy-co mnie strasznie wystraszyło. Teraz czekam na wyniki- i bardzo się boję..mam dopiero 25 lat..zawsze o siebie dbałam i chodziłam regularnie do lekarza..miałam/mam tylko jednego partnera- jestem rozgoryczona i bardzo przygnębiona :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MruMruŚ
Mam dość głupie pytanie ale nurtujące.. Postanowiłam wybrac się do ginekologa by zrobić jakieś podstawowe badania, myslałam, że cytologia to rytuał a tymczasem nie zrobiono mi jej, z nieznanych mi pwoodów. Miałam tylko USG ale okazało się, że mój pęcherz nie jest do końca pusty i tyle.. Dlaczego nie zrobiono mi cytologii? Czy fakt, że jestem dziewica ma jakieś znaczenie? Pytam, bo nie wiem jak takie badanie wygląda. Myślałam, że wystarczy pobrac trochę śluzu z szyjki i to wszystko :/ Więc jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARBIDURA
HEY DZISIAJ DOSTALAM TEL OD MOJEGO GINEKOLOGA WINIK CYTOLOGI3A PRZERAZENIE W MOICH OCZACH TO MALO ,JESTEM MAMA DWOCH DZIEWCZYNEK CHCE BYC PRZY NICH JAK NAJDLUZEJ I WIDZIEC JAK DORASTAJA ,GINEKOLOG ZAPISALA MI GLOBULKI CZY TO MINIE?CZY MOZE BYC ZLE?I JAK BARDZO CO JESLI NASTEPNY WINIK TEZ TAKI BEDZIE PROSZE JESLI KTORAS Z WAS POSIADA WIECEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytologia III a jest zazwyczaj powodowana stanem zapalnym więc nie masz powodu do niepokoju :) wez leki które przepisał Ci gin a potem powtórz cyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chocolatini
Barbidura, nic się nie martw. Ja na początku 2009 też dostałam wynik 3a i też byłam przerażona. Jak się okazało, nie było czym- dostałam globulki i do teraz wszystko gra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesta
Witam jestem 7 miesięcy po cesarce a robiłam cytologie 6 miesięcy temu i dostałam wynik grupa 3 z podejrzeniem hpv przed ciążą miałam usuwaną nadżerkę i nic poz tym następna cytologia za 3 miesiące i trochę się boje dalszych wyników nie wiem czy to coś poważnego jestem w stałym związku i razem z mężem mamy obawy proszę o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie dziewczyny do raka daleko u WAS!Jestescie pod kontrola to najwazniejsze!!ja mialam raka przedinwazyjnego i jest ok.zajrzyjcie na forum podane wyzej w linkach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1zaniepokojona
co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1zaniepokojona
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1zaniepokojona
moze wiecie mialam lyzeczkowanie kanalu syzjki maicy i wyszlo ze hyperplasia enometrii simplex partim complex atypica in polypo/ to znaczy ze ,a stan przedrakowy>???????????????????????// czy musze robic cytlogie?????????????????????????????????// czy dysplazja to to samo co atypica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1zaniepokojona
czy to stan przedrakowy rozrost z atypia ..????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafateria
jhoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza4321
dziewczyny czy ktoś mi pomoże w interpretacji wyników cytologii? jak byłam u gina to pani dr mówiła że wszystko wyjdzie dobrze i mam się nie obawiać...Tyle że w obecnie stosowanym systemie opisu wyników nie umiem się połapać :( kiedyś jak były przypisywane grupy to było łatwiej... a teraz mam tak: wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny warunkowo. Przyczyny - rozmaz ubogokomórkowy. Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego. Szczegółowy opis; zmiany flory bakteryjnej. Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją). Czyli której grupie to odpowiada? nie mam objawów żadnego zapalenia..Umówiłam się na wizytę z tym wynikiem ale dopiero za tydzień bo wcześniej już numerków nie było... Może któraś z Was miała podobną sytuację? i mi pomoże w interpretacji? z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kobietki! niedawno otrzymałam wyniki cytologii, wyszła IIIa. sporo już czytałam na ten temat i się boję . planuje kolposkopię, w związku z czym mam pytanie- czy przy pierwszej kolposkopii pobiorą mi wycinki do badania? i czy dostanę narkoze? w poprzedniej cytologii był ASC-US. czy to możliwe że 2 róznych patologów inaczej ocenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny za chwilkę oszaleję! 2 miesiące temu robiłam cytologię - wynik III. Dostałam od lekarza leki, wczoraj po raz kolejny pobrano u mnie cytologię, teraz czekam na wyniki. Najgorsze jest to, że pobolewa mnie brzuch i krzyż, po stosunkach z mężem mam lekkie plamienia. I te objawy sprawiają, że jestem przerażona i nie mogę o tym zapomnieć. Dodam, że mam 26 lat i jak dotąd cytologia nic nie wykazywała, a robiłam ją regularnie. Myślicie że te bóle świadczą o raku? A jeśli nie to co oznaczają? Czy wy też tak macie? Pomóżcie, bo zwariuję ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i81
czesc .ja tu jestem pierwszy raz. wczoraj mialam kolposkopie i wycinki. cytologia grupa 3 i niestety do tego okazalo sie ze mam hpv. totalna masakra. Wyniki wycinków za 2 tyg.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metastasia
Witajcie, też miałam grupę cytologiczną III - lsil, cechy infekcji hpv. Miałam robioną kolposkopię i pobrane wycinki. Jutro odbieram wynik. Bardzooo się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Witajcie, Mam 26 lat. Odebralam wynik od ginekologa (cytologia) i wyszło mi tak: Neoplazja śródnabłonkowa niskiego stopnia (LSIL) związana z infekcją HPV lub dysplasia gradus minoris (CIN1). Nie można wykluczyć HSIL. Mam sie udac na kolposkopię z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego. Te wyniki nie sa chyba najgorsze, prawda? Jednak mam problem, bo od roku lecze bezsennosc (biore leki). Lekarka, ktora mnie leczy z tej choroby mowila, ze nie moge byc pod narkoza. Natomiast ginekolog stwierdzila, ze bez znieczulenia nie da rady, gdyz to starsznie boli! Spytalam, wiec czy mozna przy pobraniu wycinkow podac znieczulenie miejscowe, ale ginekolog dalej o bolu... Prosze powiedzcie czy przy pobieraniu wycinkow konieczna jest narkoza czy mozna sie tez inaczej znieczulic? Do kolposkopii nie trzeba sie znieczulac a do pobrania wycinkow tak, jesli dobrze zrozumialam, wiec prosze o odpowiedz?! p.s. Jeszcze mowila, ze cos beda mi polewac, jakies substancje czy co...? Tyle informacji, ze nie zdazylam spamietac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiccaaaaaaa
narkoza pewnie jesteś już po.... ja też biorę środki nasenne i miałam znieczulenie ogólne. Trzeba tylko anstozjologowi powiedzieć nazwy leków które bierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryszkaaa
Badanie cytologiczne OCENA ROZMAZU ! A. Ocena techniczna rozmazu * ODPOWIEDNI DO OCENY x B. Ocena ogólna rozmazu * B II Obraz cytologiczny nieprawidłowy x Nie stwierdzono zmian sródnabłonkowych i procesu złosliwego x SZCZEGÓŁY ! C. Interpretacja/wynik (opis) * infekcja grzybicza odpowiadajaca Candida x INNE ZMIANY NIENOWOTWOROWE (odczynowe i naprawcze) x zmiany odczynowe zwiazane z: x zapaleniem (łacznie z typowa regeneracja) x WYNIK ! Wynik badania: UJEMNY x jak mam to interpretować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeeg.
kryszkaaa,Tez dostalam dziś wynik cytologii ,po raz drugi Grupa II , interpretacja/ wynik -zmiany flory bakteryjnej inne zmiany niwnowotworowe -zmiany odczynowe zwiazane z zapaleniem(łącznie z typową regeneracja) powtorzyć badanie po leczeniu przeciwzapalnym. Zaznaczam,że mam nadżerkę, leczyłam się antybiotykami przez roku innego doktora i nic nie pomogło więcmoja nowa pani ginekolog zaproponowala zamrażanie nadżerki na co oczywiście się zgodziłam. Myślę,że u Ciebie to nic poważnego i zapewne wyleczysz to lekami, no chyba ze także masz nadżerke i stąd ta infekcja.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmin
hej, niestety u mnie też III - ka LSil CIN1 zmiany HPV, wcześniej chciałam się zaszczepić na HPV i okazało się że mam 16-tke. Przez rok była cisza (II-ka na cytologii) powtórzyłam HPV jeszcze nie mam wyników ale przyszła kolejna (było ich kilka cytologia- właśnie ta)i już nie muszę czekać. Jednym słoem masakra lekarz moim zdaniem dobry , od razu szpital- wycinki. Cezkam jeszcze tydzień bo się @ przypałetała. Dodam że mam 30 lat i nie rodziłam ( nie pomaga fakt że rozeszłam się z partnerem i na razie nie widać ososby z kt. chciałabym miec dzieci) . Jak pomyślę o dzieciach płaczę bo chcę , partner hmm może kiedyś się znajdzie ( a nie mam dobrych przejść) tylko czy te kiedyś będzie wystarczające przed rozwojem raczydła. Przy HPV - 16 mam marne szanse na cofnięcie zmian i mam wrażenie że to pójdzie błyskawicznie ( poprzednie cyto - II , co 5 miesięcy, a teraz LSIL mam wrażenie że się wszystko sypie ....:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacus
dziewczyny miałam polipa we wtorek go usunęłam pod narkozą ,nic nie boli ,tylko boję się wynik ,czy polipy mogą zezłośliwieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszykie serdecznie, Jestem tu nowa i bardzo przerazona... W zeszłym tyg. byłam u swojego gina jak co 6 miesięcy ze względu na tab. anty. Wizyta jak zawsze, a po tyg. zadzwonili mi z gabinetu. Nie byłam w stanie zapamietać wszystkiego co powiedzieli ale: - cytologia III b - dysplazja stopnia sredniego i dużego - brodawczak nie pamietam czy mówili cos o HPV Mam wizytę zaraz we wtorek, a potem powiedzieli,że dostanę skierowanie do szpitala.Zupełnie nie wiem co sie dzieję.. Czytam i widze ,że to sie przenisi poprzez kontakty seksualne, ale ja mam od kilkunastu lat 1 partnera ( mojego męża), i to jedyny partner w moim zyciu. moze mnie zdradzil,ale nic nidny na to nie wskazywało. Dodam tylko ,że z brodawkami( potocznie kurzajkami) borykam sie juz od dziecka kiedy miałam je wypalane, a miesiąc temu również, ciagle czepia sie mnie to dziadostwo... Bardzo sie boje kobietki , ciagle płacze płacze... ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej, taka cisza tutaj....Czytam forum właściwie jednym tchem.Tak sie boje, odchodzę od zmysłow... Po wycinkach może sie okazac , że jest jeszcze gorzej... Nie wiem jak to wytrzymam , bardzo boli mnie głowa, nie jem zbytnio, trzesa mi sie nogi i jakoś mi słabo.Wiem panikuję , ale.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NARKOZA
Witam ponownie, Proszę uprzejmie o porade, gdyz zaden lekarz nie dal mi odpowiedzi wprost tylko tak dziwnie tlumaczyl, że nie zrozumialam. Powiedzcie kochane czy przed kolposkopia z wycinkami trzeba zrobic jakis test na czystosc pochwy? ja bralam tylko albothyl po ktorym nic mi nie bylo tylko czopek sie rozpuszczal, wiec ok. ale odczuwam dziwne klucie i jakby rane, jak sie wchodzi do pochwy. jak dalam nawilzacz to jakby pieklo. raz mialam grzybice i pamietam, ze wtedy strasznie swedzialo, az sie nie dalo wytrzymac! teraz jest zupelnie inaczej bo delikatnie cos czasami zakluje i czasami bardzo delikatnie swedzi, ale nie ma porownania z tamtym. czy powinnam wziac na grzybice natamacyne przed zabiegiem, czyli kolposkopia z wycinkami czy moge isc z taka pochwa na zabieg? ja wlasciwie sama nie wiem co to jest. wiem, ze przed wymrazaniem trzeba miec czysta pochwe ale czy przed kolposkopia z wycinami tez? blagam o porade, gdyz to mi opoznia z miesiaca na miesiac dalsze leczenie. kiccica jeszcze nie byłam na zabiegu w szpitalu, bo chce isc do innego niz mam napisane na skierowaniu...ja biore lek lekki antydepresyjny sympramol, czyli odpowiednik pramolanu - 2 tabletki. Rzeczywiscie teraz, jak zadzwonilam do lekarki to mi powiedziala, ze trzeba dostosowac narkoze do dawki i rodzaju leku, ale i tak mam stracha, ze sie nie obudze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Z moje cytologii wyszła mi 3 :( Dostałam skierowanie do szpitala na wycinki,w wypisie ze szpitala w nagłówku widnieje :Dysplazja szyjki macicy CIN2/CIN3.Oczywiście powinnam później być chyba obejrzana prze z mojego gina ale on nie widział takiej potrzeby,nie zaprosił mnie nawet na fotel w celu rutynowego badania :( Po około 4 tygodniach poszłam odebrać wyniki,nie dali mi tych wyników tylko musiała iść do ordynatora.Pan lekarz była tak bardzo zajety,że nie byłam tam nawet 2 minut-jedynie co powiedział,że czeka mnie operacja :( :( .Nie wiem czy będę miała wycinaną całą szyjkę,może tylko kawałek czy wszystko mi tam wytną :( Dostałam tylko liste rzeczy które mam zabrać do szpitala,po co mam kupowac bandaże??? Nie maja tego w szpitalu :( MOże któraś z was orientuje sie co oznaczają te wyniki: 1.Prawidłowa błona śluzowa kanału szyjki i fragmenty endometrium 2.Endometrium fazy wzrostowej 3.Wycinki strefy przejściowej szyjki macicy z oznakami infekcji HPV i ogniskowo dysplazji średniego e nabłonku wielowarstwowym płaskim (CIN2) Z góry wielki dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×