Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość gosix
diane bralam tak dlugo bo sie niezle sprawdzal- nawet nie wiedzialam ze sa takie silne.. wczesniej bralam cilest i byly problemy wiec jak juz diane zostalo dobrze dobrane moja lekarka nie widziala potrzeby ich zmiany.. przerwe robilam 2 lata temu, ale regularnie robilam badania.. teraz pozlam do innego lekarza ktory sie zalamal jak uslyszal jak dlugo bralam diane i po mojej prosbie zeby zmianil je jak najlepiej wybor padl na logest.. a ja dopiero po 2tyg przyjmowania logestu postanowilam zglebic temat- no i sie zdenerwowalam... do tego lekarza tez stracilam zaufanie. w poniedzialek mam umowiona wizyte u kolejnego- ale to bez sensu- takie ciagle zmienianie.. poszukuje dobrego lekarza w gdansku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do CLOVER: Wiesz, mnie też to cierpienie nie jest obce.;) Na pewno z tymi tamponami to dobry pomysł (moja lekarka też to kiedyś potwierdziła). Potem to procentuje, ja niestety ich nie stosowałam no i straszny ból... Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzicie, trzymam kciuki!:) Do APO: No naprawdę trzeba bardzo uważać z tymi przeciwbólowymi... Ciężko tak planować połknęcie np. Pyralginy, kiedy cię boli i boli.;) Jak myślisz, jakie więc przerwy należy stosować żeby uniknąć takich skutków? Do ZETKA: Ojej, ale mnie podłamałaś... Moja wiara w pigułki trochę podupadła.:( My też nie stosujemy dodatkowych zabezpieczeń, tylko Logest... A powiedz, co się stało z Twoim zdrówkiem po tych 4 latach? Czemu powinnaś zmienić tabletki? Bardzo się to wszystko odbiło na ciąży? Jejku, naprawdę zaczynam się obawiać. Życzę Tobie i maleństwu duuużo zdrówka, no i szczęśliwego rozwiązania.:) Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do CLOVER: Wiesz, mnie też to cierpienie nie jest obce.;) Na pewno z tymi tamponami to dobry pomysł (moja lekarka też to kiedyś potwierdziła). Potem to procentuje, ja niestety ich nie stosowałam no i straszny ból... Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzicie, trzymam kciuki!:) Do APO: No naprawdę trzeba bardzo uważać z tymi przeciwbólowymi... Ciężko tak planować połknęcie np. Pyralginy, kiedy cię boli i boli.;) Jak myślisz, jakie więc przerwy należy stosować żeby uniknąć takich skutków? Do ZETKA: Ojej, ale mnie podłamałaś... Moja wiara w pigułki trochę podupadła.:( My też nie stosujemy dodatkowych zabezpieczeń, tylko Logest... A powiedz, co się stało z Twoim zdrówkiem po tych 4 latach? Czemu powinnaś zmienić tabletki? Bardzo się to wszystko odbiło na ciąży? Jejku, naprawdę zaczynam się obawiać. Życzę Tobie i maleństwu duuużo zdrówka, no i szczęśliwego rozwiązania.:) Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetka Skads ten niewielki procent kobiet ktore zachodza w ciaze przy tabletkach musi sie brac, i w sumie nie sadze by zalezalo to od tego jakie tabletki stosowalas, bo we wszystkich jest takie same prawdopodobienstwo, a raczej nie ma sensu wnikac czy moze zazylas cos co kolidowalo z tabletkami czy moze cos innego, mam tylko nadzieje ze dzidzius bedzie zdrowy i nie bedziesz miala problemow przy porodzie, pozdrawiam :) gosix a czy Ty w ogole wiesz ze Diane to nie sa tabletki anty?? one tylko maja dzialanie antykoncepcyjne - mozna powiedziec tak przy okazji, ale przepisuje sie je tylko dziewczynom ktore maja problemy hormonalne, a co do tego nowego lekarza to moze zadzwon i sie zapytaj, moze stwierdzil ze skoro tak dlugo bralas to najlepiej bedzie dla Twojego organizmu jak dostanie tetraz mala dawke - od razu, nie wydaje mi sie ze to moze miec wplyw na to ze zwieksza sie ryzyko ciazy, ale najlepiej bedzie jak porozmawiasz z nim, moze jest dobrym lekarzem, ja moglam miec ta dawke przejsciowa bo nie bralam dlugo Diane, moze to mialo wplyw, w sumie skoro jestes umowiona juz u nastepnego to idz i zobacz co Ci powie, wypytaj sie dokladnie, i bedzieszm ogla sobie porownac tych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosix
oczywiscie ze wiem ze diane to nie sa tabletki anty :) tyl o ze ja mialam straszne problemy z cera i z jednym jajnikiem- i zarowno ginekolog jak i dermatolog widzieli rozwiazanie tylko w diane... a ich przyjmowanie sie "nieco" przeciagnelo... pocieszam sie ze moja przyjaciolka tez zmianila diane na slabsze tabletki- na novynette i nie bylo niespodzianek:) wiec teraz postaram sie spokojnie zasnac.. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleństwo ma się dobrze obecnie a własciwie to maleńka:)Moja kochana.Camelia nie martw sie tabletki to bardzo dobre zabezpieczenie, teraz juz sie nie zastanawiam dlaczego wpadlismy \"musztarda po obiedzie\" ale wiesz moze dlatego ze bralam antybityki w tym okresie moze dlatego ze wzielam o pare godzin za poxno nie wiem....zreszta to teraz niewazne...moj byly ginek powiedzial ze powinnam sie cieszyc bo jestem wyjątkiem fajnie co? zmieniłam lekarza Co do logestu to bylo dobrze przez jakies 4 lata potem zaczely sie jakies plamienia psychicznie tez nie dawalam rady i fizycznie xle ię czulam..bylam glupia bo organizm wyraxnie dawal mi znaki ze powinnam isc do lekarza i zmienic tabletki albo zrobic sobie przerwe w ich braniu...no ale cóż..stało się:)Wiadomo byly ogromne awantury z rodzicami ale juz jest dobrze pogodzili sie z tym i jestem szczęśliwa. Ciąża była na początku zagrozona moj organizm chciał ja odrzucić ale jak juz zaszłam to nie mogłam dopuscic do tego by stracić maleństwo.musialam leżec przez miesiąc w łóżku,mało chodzic i po miesiącu przeszło i wszystko wróciło do normy....hormony mi zwariowały po prostu...kazdy reaguje inaczej. Ale nie martwcie się.Patrzcie na swój organizm i nie bagatelizujcie żadnych niepokojących objawów-to bardzo ważne i bierzcie je regularnie a będzie dobrze:Pozdrawiam ja i moja fasolka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Niedawno byłam u ginekologa i on przepisała mi tabltki Logest kupiłam je w Oświęcimiu za 28zł.Zażyłam wczoraj 4 tabletke i postanowiliśmy z moim chłopakiem spróbować tego pierwszego razu oczywiście z prezerwatywą!!!!Jesteśmy ze sobą 3,5 roku.Było fajnie tylko się boję czy w pełni jestem zabezpieczona jesli biore tabletki o tej samej porze !!!!nie mam żadnych działań ubocznych !!!Proszę niech mi ktoś odpowie na to pytanko czy jestem zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście ze jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Arniska: Widze, ze "metode tamponowa" nie tylko ja stosowalam :D patrzac z perspektywy czasu to bardzo sie z tego ciesze :) co do "procentu kobiet, kotre zachodza w ciaze, gdy biora tabletki" - Kochana, nigdzie Ci nie napisza, ze cos ma 100% pewnosci, bo caly czas by latali po sadach ze sprawami o reklamacje i zadoscuczynienie. Dlatego bronia sie tym 1% czy 2%... Do Camelia: Nie wiem dokladnie, ile trzeba czekac od tabletki anty do przeciwbolowej, jednak z tym trzeba uwazac. Tak jak z wszystkimi antybiotykami. Ostatnio sie porzadnie przeziebilam i bylam bardzo szczesliwa, ze lekarka nie zapisala mi zadnych antybiotykow... Do Holi: Spokojnie, Kochania. prezerwatywa + tabletka daje Ci pewnosc co najmniej 100% :) nie mozna popadac w skrajnosci! Chyba po to bierzesz tabletki, zebys nie musiala juz uzywac gumek! Ja osobiscie tego nie rozumiem (moze to ja jestem nierozwazna?) bo dla mnie tabletki to istny dar niebios, gdyz moge sie kochac z moim chlopakiem kiedy mamy na to ochote, bez glupich pytan "A zabezpieczenie?". I latania do aptek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedz podniosłyście mnie na duchu !!!!Dzisiaj powiem mojemu misiaczkowi że jestem zabezpieczona a w piątek znowu jazda łał super cieszę sie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedz podniosłyście mnie na duchu !!!!Dzisiaj powiem mojemu misiaczkowi że jestem zabezpieczona a w piątek znowu jazda łał super cieszę sie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie ciekawi, którego dnia przerwy dostajecie okres przy Logeście? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Ja jestem dopiero przy drugim opakowaniu.. po pierwszym dostalam 4 dnia przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezanka szklanka
bralam logest, masakra bol glowy, nastroj okropny, moje koleznaki ktore uzywaly logest tez narzekaja , jedna przytula 9 kilo w 2 miesiace, inna maial straszne obrzeki nog a jej siostrz eporobily sie zylaki ite zprzestala, logest to jakis shit takie moje zdanie i moich znajomych i wszytski emialy chumory ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) dzis dostalam swoja pierwsza recepte:) na logest rzecz jasna :) bardzo sie ciesze, bo mam klopoty z okresem, tzn jest on baaaaaaaaaaaaardzo bolesny :( czy ktores z Was moze on pomogl w takiej sytuacji? mam wiele watpliwosci jak to bedzie wygladalo, tzn jak zareaguje moj organizm... czy przytyje, co z cera i nastrojem... jedynie o spadek libido sie nieboje bo nawet jak spadnie o 50% to i tak sporo zostanie :P czytam te Wasze wypowiedzi i jednego jestem pewna, ze kazdy organizm reaguje inaczej. mam nadzieje ze moj zareguje ok :) czekam wiec z niecierpliwoscia na okres no i zobaczymy :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ouuuu.... głupiutka jestem....wzięłam 2 tabletki przeciwbólowe, bo tak cholernie bolała mnie głowa, a po 1 mi nie przeszło (głupie zatoki)... wkrótce o nich wzięłam pigułkę.... nio i następnego dnia... ehhh... trzymajcie za mnie kciuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NNN mi 4 dnia, rano, ok godz 6-7 :) tak samo bylo przy innych tabletkach i przy plastrach, jak w zegarku ;) kolezanka szklanka wszystko na tym swiecie to jeden wielki shit ;) Natala powodzenia z tabletkami :) moze Tobie pomoga na bolesny okres, mi niestety na razie nie pomagaja, ale zaloze sie ze to wina tego ze wczesniej bralam tabletki ze znacznie wieksza dawka - tamte pomagaly, ale wielu dziewczynom pomogly wiec nie martw sie :) obserwuj tylko swoj organizm a wszystko bedzie dobrze :) pira wq mnie czasami to ze biorac tabletki tak trzeba uwazac na tyle rzeczy, chociazby na te tabletki przeciwbolowe, przeciez bol nie wybiera sobie godziny, ja jedynie w takich momentach staram sie przyjac tabletke troche pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clo
Jestem juz po...bylo wczoraj.Pierwszy raz i dwa nastepne.dzis bylo znowu.A ja panikuje kurde troche.Wzielam dzis 13 tabletke i nie wiem czy czekac do konca 1 opakowania zeby robic to bez gumki lub przerywanego.Po 13 dniach o tej samej porze jest bezpiecznie napewno?Powiedzcie mi tak szczerze.Mam 17 lat na wpadke nie moge sobie pozwolic.Szukam potwierdzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli wzielas pierwszego dnia cyklu, to jestes zabezpieczona juz w pierwszym cyklu. Jednak moja ginekolog powiedziala, ze pierwszy cykl nie daje pelnego zabezpieczenia :-). Wiec sie do tego dostosowalam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Natala: W moim przypadku bolu mi nie zmniejszylko, ale nie narzekam, bo ja okresow bardzo bolesnych nie miewam.. Przy pierwszym opakowaniu czesto mnie bolaly jajniki (ale znosnie, wiec spoko) Do Kolezanka Szklanka: Sama moglas sie przekonac jak roznie kobiety reaguja na Logest.. Ja jestem bardzo zadowolona. Do Clo: Jestes zabezpieczona juz od pierwszej pigulki. Jak mowilam gdzies wyzej, ja sie kochalam bez zabezpieczenia na pare godzin PRZED przyjeciem pierwszej pigulki i potem z reszta tez bardzo czesto i wszystko bylo jak nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewszyny! ja też brałam Logest przez pół roku , a teraz zmieniłam na Mercilon (po Logescie miałam \"doła\" ), z moich zapasów zostało mi jeszcze opakowanie Logestu i chetne się go \"pozbęde\" , pewnie nie jednej z was odpowiada, sądząc po opiniach na tym topicu :) data ważności: do stycznia 2007 a cena: 20 zł., najchętniej dla osób z Białegostoku zainteresowane dziewczyny proszę o maila : skarla@wp.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia-
Ja jestem po 4 tabletce Logestu czuje sie o wiele lepiej, moje libido zamiast spać to raczej wzrosło:-) humorekteż opisuje wiec myśle ze to był dobry wybór:-) nigdy nie brałam zadnych antybiotyków, nie pale i moja ginekolog powiedział ze jstem zdrowa jak mało kto. więc moze to dzieki temu czyje sie tak dobrze. Teraz ze zniecierpliwieniem czekam na koniec okresu i wreszcie bedziemy sie kochac bez gumek. Przyznam ze na początku bałam sie reakcji mojego organizmu ale teraz widze ze nie taki diabeł straszny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaasia
hej. nie polecam logestu niestety :( wiem, ze to zalezy od organizmu, ale moja przygoda nie byla udana. okropna zmiennosc nastroju, potrafilam z niewiadomej przyczyny potrafilam wpadac w histerie, plakac, byc zla, wsciekla, klocic sie ze swoim chlopakiem. sama nie wytrzymalam takiego stanu i mialam tego dosc. oczywiscie trwalo to tylko pare dni w ciagu calego cyklu ale mimo wszystko, przestalo mi odpowiadac nie panowanie nad wlasnymi reakcjami. wiec poszlam do lekarza i zmienilam tabletki, na harmonet, i musze powiedziec ze jestem zadowolona, zadnych skutkow ubocznych!!! :) dla kobiet majacych problemy z logestem polecam harmonet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pytanie. Czy któraś z Was zaobserwowała u siebie czasem bóle nóg? I takie wrażenie ciężkości? Bo od paru dni coś takiego się u mnie pojawia i myślę, że to może mieć związek z pigułką. Wcześniej nigdy nic takiego mi się nie zdarzało. W ciągu pierwszych 2 miesięcy brania Logestu też nie. Dopiero teraz... A tak na marginesie to myślę, że o tym czy dane tabletki pasują czy nie i tak decyduje czas. Dopiero po kilku cyklach można stwierdzić, czy na pewno wszystko jest ok. Przy pierwszym opakowaniu to trochę za wcześnie. Pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwszym opakowaniu logestu mogę podsumować tak: - w pierwszych 14 dniach lekkie nudności, ale nic strasznego -plamienie przez całe opakowanie -urosły mi piersi, przez parę dni bolały, teraz sa twardsze i bardziej jędrne - libido wzrosło i to baardzo :) - kochałam się bez gumki jak tylko skończył mi się okres i było ok (1 tabletkę wzięłam w 1 dniu miesiączki) - okres dostałam w 2 dniu przerwy, jest bardziej skąpy, mniej (dużo mnie) boli mnie brzuch, a kiedyś to była masakra...tzn przed tabletkami. Generalnie jestem bardzo zadowolona mimo niewielkich skutków ubocznych, wszystko było ok, myslałam że będzie gorzej, a jest naprawdę ok :-) powodzenia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytuje Maydayke z forum Jeanin
Maydayka Ja dodam do tego co napisała KIKKER ten link (niestety po angielsku): http://www.medsafe.govt.nz/Profs/PUarticles/oralcontraceptives.htm Mowa w nim o pigułkach III generacji z dezogestrelem i gastodenem (czyli Logest, Harmonet, Mercilon, Novynette, Regulon, Femoden, Marvelon, Minulet - najpopularniejsze u nas pigułki). Badania pochodzą z 1998 roku i już wtedy stwierdzono, że III generacja jest bardziej niebezpieczna od II (Microgynon 21, Stediril 30, Rigevidon i minisiston). I dlatego do dziś w USA, Australii, Nowej Zelandii stosuje się praktycznie tylko II generację i teraz IV (Yasmine) bo to nowość. W Europie też króluje II generacja - tak jak pisała KIKKER w Holandii najpopularniejszy jest Microgynon, który u nas uważa się za staroć naszpilkowany hormonami. A w rzeczywistości Microgynon jest o wiele bezpieczniejszy od nowych popularnych u nas pigułek, a hormonów ma tyle co Jeanine czy Regulon, a nawet mniej niż popularny Cilest i Diana. Na forum na Gazeta.pl (albo Antykoncepcja, albo Zdrowie Kobiety, nie pamiętam już) też toczyła się dyskusja o generacjach pigułek. Wyszło na to, że koncerny to co nie mogą sprzedać za granicą pakują do Polski i u nas reklamują jako super pigułki. A tak w ogóle jako ciekawostkę napiszę, że pigułki z gestodenem (czyli Logest, Harmonet, Minulet i Femoden) są dozwolone tylko w Europie. Poza Europą stosowanie gastodenu jest zakazane. A u nas to najpopularniejsze pigułki! Ja się na prawdę zaczynam cieszyć, że już pigułek nie biorę... A jeszcze miesiąc temu jak odstawiałam się tym martwiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camelia: mnie bolaly przez 4-5 dni podczas drugiego opakowania. Przeszlo, nie wiem, moze od tego, ze zaczelam brac magnez, a moze faktycznie to od pigulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno! Przeczytaj poprzednią odpowiedź i sie natychmiast wybierz do lekarza. Ociężałe nogi mogą być oznaką TROMBOZY! Nie lekcewarz tego- mówi ci przyszły ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaję sobie z tego sprawę, jednak skoro magnez pomógł, to wydaje mi się, że wynikało to właśnie z braku magnezu...Nie powtórzyło się więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×