Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

WItam! Mala czarna- ciesze sie ze odezwalas sie, nie martw sie i duzo wypoczywaj a napewno bedzie dobrze. :-) Moje potrawki: -zupa ogórkowa -woda mineralna, sok wieloowocowy np.capri w sumie to tyle bo nie mam jakis smakow dziwnych ale dzisiaj kupie sobie grejfrucika(hihi chyba inaczej sie pisze) Wiecie zostalam zaproszona na roczek do kolezanki i kurcze mam problem co kupic dla takiej rocznej dziewczynki. A slyszalyscie o tym ze w Krakowie mamuski ktore urodzily dostaja od miasta 1000zl, kurcze ze tak u nas nie ma. Dzisiaj bede dzwonic do mojego lekarza i umawiac sie na wizyte, ech juz nie moge sie doczekac jak zobacze baczka malego. Ja tez zamierzam sie zapisac do szkoly rodzenia, pomimo ze mam mame w domu to i tak mi sie to przyda bo przez pol dnia bede sama w domu. Podobno mozna chodzic dopiero od 20tc, tak czytalam na necie. O tutaj mozecie sobie poszukac i poczytac na temat szkól rodzenia http://niemowle.onet.pl/szkoly.html Pozdrawiam mamuski. http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam! Mala czarna- ciesze sie ze odezwalas sie, nie martw sie i duzo wypoczywaj a napewno bedzie dobrze. :-) Moje potrawki: -zupa ogórkowa -woda mineralna, sok wieloowocowy np.capri w sumie to tyle bo nie mam jakis smakow dziwnych ale dzisiaj kupie sobie grejfrucika(hihi chyba inaczej sie pisze) Wiecie zostalam zaproszona na roczek do kolezanki i kurcze mam problem co kupic dla takiej rocznej dziewczynki. A slyszalyscie o tym ze w Krakowie mamuski ktore urodzily dostaja od miasta 1000zl, kurcze ze tak u nas nie ma. Dzisiaj bede dzwonic do mojego lekarza i umawiac sie na wizyte, ech juz nie moge sie doczekac jak zobacze baczka malego. Ja tez zamierzam sie zapisac do szkoly rodzenia, pomimo ze mam mame w domu to i tak mi sie to przyda bo przez pol dnia bede sama w domu. Podobno mozna chodzic dopiero od 20tc, tak czytalam na necie. O tutaj mozecie sobie poszukac i poczytac na temat szkól rodzenia http://niemowle.onet.pl/szkoly.html Pozdrawiam mamuski. http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam! Mala czarna- ciesze sie ze odezwalas sie, nie martw sie i duzo wypoczywaj a napewno bedzie dobrze. :-) Moje potrawki: -zupa ogórkowa -woda mineralna, sok wieloowocowy np.capri w sumie to tyle bo nie mam jakis smakow dziwnych ale dzisiaj kupie sobie grejfrucika(hihi chyba inaczej sie pisze) Wiecie zostalam zaproszona na roczek do kolezanki i kurcze mam problem co kupic dla takiej rocznej dziewczynki. A slyszalyscie o tym ze w Krakowie mamuski ktore urodzily dostaja od miasta 1000zl, kurcze ze tak u nas nie ma. Dzisiaj bede dzwonic do mojego lekarza i umawiac sie na wizyte, ech juz nie moge sie doczekac jak zobacze baczka malego. Ja tez zamierzam sie zapisac do szkoly rodzenia, pomimo ze mam mame w domu to i tak mi sie to przyda bo przez pol dnia bede sama w domu. Podobno mozna chodzic dopiero od 20tc, tak czytalam na necie. O tutaj mozecie sobie poszukac i poczytac na temat szkól rodzenia http://niemowle.onet.pl/szkoly.html Pozdrawiam mamuski. http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam! Mala czarna- ciesze sie ze odezwalas sie, nie martw sie i duzo wypoczywaj a napewno bedzie dobrze. :-) Moje potrawki: -zupa ogórkowa -woda mineralna, sok wieloowocowy np.capri w sumie to tyle bo nie mam jakis smakow dziwnych ale dzisiaj kupie sobie grejfrucika(hihi chyba inaczej sie pisze) Wiecie zostalam zaproszona na roczek do kolezanki i kurcze mam problem co kupic dla takiej rocznej dziewczynki. A slyszalyscie o tym ze w Krakowie mamuski ktore urodzily dostaja od miasta 1000zl, kurcze ze tak u nas nie ma. Dzisiaj bede dzwonic do mojego lekarza i umawiac sie na wizyte, ech juz nie moge sie doczekac jak zobacze baczka malego. Ja tez zamierzam sie zapisac do szkoly rodzenia, pomimo ze mam mame w domu to i tak mi sie to przyda bo przez pol dnia bede sama w domu. Podobno mozna chodzic dopiero od 20tc, tak czytalam na necie. O tutaj mozecie sobie poszukac i poczytac na temat szkól rodzenia http://niemowle.onet.pl/szkoly.html Pozdrawiam mamuski. http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Cześć! Na wstępie wspomnę , że ból głowy mam już 8-y dzień. O łykaniu Apapu lekarz tez mi mówił ale łyknęłam go już 2-a razy i mam wyrzuty do tej pory że dziecko kąpałam w tabletkach. Madziam27 – dziękuję, że odpowiedziałaś na mój apel o bólach głowy. Ciśnienie mam ok., więc to migrena ( babcia, mama i siostra mają) miałam je przed ciążą i 2 apapy mi pomagały, ale teraz boję się tabletek i walczę z bólem ze łzami w poduszkę. Już myślałam żeby iść do jakiegoś „magicznego” bioenergoterapeuty ale boję się że jakieś licho mi wywoła tymi prądami ( no i ja nie wierzę w ich moc). No nic dzisiaj idę do lekarza – cieszę się bardzo bo ja już 8-y tydzień leże w pościeli bo mam krwiaki, plamienia itp. Liczę na pozwolenie wychodzenia z domu…..pewnie nie ale pomarzyć można ;-) Małaczarna- plamienia teraz mogą się u nas pojawiać ze względu na łożysko-mój lekarz już mnie przed tym przestrzegał,, że do 19-20 tygodnia może znowu pojawić się plamienie i mam się nie stresować. Wiem, że to jest okropne - ciągle w „kibleku” oglądać papier bo są jakieś cętki (przerabiałam to od bardzo dawna). No a jakieś poważniejsze plamienie u mnie kończyło się atakiem histerii. aisio – moja cera też się pogorszyła a najgorsze , że mam pełno takich podskórnych wągrów i jestem bardzo blada. Już ciotki gadają, że to na „dziewuchę” ….nie ukrywam, że mnie to cieszy ale nie nastawiam się. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Cześć! Na wstępie wspomnę , że ból głowy mam już 8-y dzień. O łykaniu Apapu lekarz tez mi mówił ale łyknęłam go już 2-a razy i mam wyrzuty do tej pory że dziecko kąpałam w tabletkach. Madziam27 – dziękuję, że odpowiedziałaś na mój apel o bólach głowy. Ciśnienie mam ok., więc to migrena ( babcia, mama i siostra mają) miałam je przed ciążą i 2 apapy mi pomagały, ale teraz boję się tabletek i walczę z bólem ze łzami w poduszkę. Już myślałam żeby iść do jakiegoś „magicznego” bioenergoterapeuty ale boję się że jakieś licho mi wywoła tymi prądami ( no i ja nie wierzę w ich moc). No nic dzisiaj idę do lekarza – cieszę się bardzo bo ja już 8-y tydzień leże w pościeli bo mam krwiaki, plamienia itp. Liczę na pozwolenie wychodzenia z domu…..pewnie nie ale pomarzyć można ;-) Małaczarna- plamienia teraz mogą się u nas pojawiać ze względu na łożysko-mój lekarz już mnie przed tym przestrzegał,, że do 19-20 tygodnia może znowu pojawić się plamienie i mam się nie stresować. Wiem, że to jest okropne - ciągle w „kibleku” oglądać papier bo są jakieś cętki (przerabiałam to od bardzo dawna). No a jakieś poważniejsze plamienie u mnie kończyło się atakiem histerii. aisio – moja cera też się pogorszyła a najgorsze , że mam pełno takich podskórnych wągrów i jestem bardzo blada. Już ciotki gadają, że to na „dziewuchę” ….nie ukrywam, że mnie to cieszy ale nie nastawiam się. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Kafeteria nawala strasznie; próbuję coś napisać od dłuższego czasu, mam nadzieję, że teraz się uda :O Wspomniałyście o szkole rodzenia, ja również jestem \"ZA\" i wybieram się w najbliższej przyszłości na takie zajęcia. Ja maluchem będę zajmować się sama, przynajmniej do momentu powrotu męża z pracy. Nasi rodzice mieszkają daleko, w innych częściach Polski. I chociaż chwalę sobie taką sytuację, to ostatnio myślę sobie, że mógłby mi ktoś coś ugotować, zwłaszcza w tym okresie pierwszych miesięcy ciąży ;) Również w chwili wolnego czasu zajmuję się projektowaniem wnętrz naszego mieszkania na nadchodzące potrzeby :D Ściągnęłam sobie nawet taki programik demo do tego celu i świetnie się bawię :D Jakby ktoś był zainteresowany podaję linka http://www.ecru.pl/pro100.html mała czarna - co do krwawień, czytałam, że niektóe kobiety miewają krwawienia w tym czasuie, co wcześniej pojawiał się okres. (jakiś taki fragment mi się przypomniał). Krwawienia wywołuje również nadżerka. Ale jeżeli jesteś pod stałą opieką lekarza, dbasz o siebie i dzidzię to postaraj się nie zamartwiać za bardzo. W każdym razie słyszałam a raczej czytałam o takich przypadkach. Lila współczuję bólów migrenowych - czy próbowałaś kiedyś metod relaksacyjnych ? Mogą być pomocne w zwalczaniu bólów głowy i ogólnie stresu i lęku. Polecam. W internecie znajdziesz wiele informacji na ten temat. W naszym rankingu ulubionych potraw ciążowych póki co prowadzą następujące potrawy: Duzym uznaniem cieszą się owoce tj mandarynki, pomarańcze, banany, winogrona, grejpfrut,cytryny. do tej grupy dorzucam także pomidora - w końcu również jest on owocem ;) Owoce spożywane są najchętniej same, bądź w postaci zmodyfikowanej np soki owocowe czy też z różnymi dodatkami typu: musli. Uznaniem cieszą się także zupy. W tej grupie zostały wymienione: pomidorowa, ogórkowa i barszczyk czerwony (mniammm). Produkty z grupy \"nabiał\" typu: sery w przeróżnej postaci także zostały uzwględnione w naszym rankingu. Oprócz powyższych respondentki wskazały na potrawy z dużą zawartością smaków tzw kwaśnych tj. śledzie w occie, ogórki kiszone. Jeżeli ktoś chce coś dodać i wzbogacić naszą grupę produktów poządanych gorąco namawiam ;) pozdrawiam i całuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Lubię piąteczki bo jest perspektywa weekandu i wyspania się:D Ja dzieckiem też będę zajmować się sama bo mieszkamy sami. Mam tylko teściową, która mieszka w sąsiedniej miejscowości, więc nie da rady być na każde zawołanie. Myślę, że jakoś sobie poradzimy. mała czarna, dziewczyna od gaf ma rację, ja np. miałam plamienie w terminie okresu i myślałam w pierwszej chwili, że z zapłodnienia nici. A czytałam, że tak się zdarza, nawet kilka miesięcy. dziewczyna od gaf - skorzystam ze stronki, którą podałaś bo właśnie urządzamy mieszkanie od podstaw, więc się przyda:) Ja kontakt do naszej szkoły rodzenia już mam i będę dzwonić w przyszłym tygodniu żeby się dowiedzieć szczegółów. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Moze tym razem napisze i tylko raz sie to ukarze hihihi, kafeteria to straszne cos. Ja dziewczyny jutro jade na usg bo moj wujek(a moj lekarz) ma dyzur w szptalu a tam jest dobre usg i sobie poogladamy malenstwo. Ciesze sie bo wszystkie objawy ciazowe mi przeszly a dzidzia jeszcze nie kopie i martwie sie troszke o nia czy napewno tam siedzi. pozdrawiam i zmykam bo czas goni. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam wszystkie ciężąrówki:) dawno mnie nie było lecz uwaznie czytam wszystko uzupełniam tabele troche sie zmieniły gabaryty ...eh mam nadzieje ze nie przytyje jak za pierwszym razem 25 kg ... NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... aisio............... ? ........30 czerwca........ ? ......... ? .... dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. bumpy.........Rumia-Janowie....8 lipca .............. ? .............. ? ... Mała Czarna...Zabrze...........24 lipca............0..........? monika27........Skierniewice... Zetka gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... anna 27 ............. ? ............26 lipca............. ? ............... ? ... Magdzik............. ? ............18 lipca............. ? ............... ? ... Lila 26 ............Kalisz...........9 lipca............... ? ................ ? ... bugsy24.......... ? .............17-26 lipca.......... ? ................. ? .. L 27................ ? .............4 lipca............... ? ................ ? ... madziam27..... Gdańsk .....26 czerwca........2kg .....bliznięta. elfia_mama.....Bytom........27 czerwca......... 3 kg............. ? ... gumecka...Zabrze......20-27 czerwca.............1kg......nie wiem ... Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... AGA1983.......... ? ..............26 czerwca......... ? ................ ? ... basia77..... Poznań ............2 sierpień..........1,5kg............. ? ... sliwkarobaczywka . działdowo......9 lipca......1,5kg...... ? .nie wiem.... asiek78......Czechowice-dz......9 czerwca.......1,5kg.........nie wiem kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 1 kg .............. Domi24...........Warszawa......19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki... Aleks24...........Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... lila 26 miałam podobny problem z bólem głowy zaraz po świetach wiec wiem o czym mowisz tyle ze mnie bolała zaledwie 3 dni ,pomagały mi zimne wrecz lodowate okłady na głowe ,pytałam swojego gina o tabletki w takiej sytuacji i powiedział ze mozna spokojnie brac (Codiper 500 ) podobno nie szkodzi dzidzi ... generalnie jak na moj gól głowy(migrena) zaciemiony pokuj , cisza +recznikz kostkami lodu to jedny co łagodzi a zwykłe tabletki nic nie daja wiec nawet nie łykam ...podobno w ciazy migrena ustaje wiec moze oszczedzi nas w koncu musi przestac! trzymaj sie tym razem ja sie rozpisałam :) pozdrowienia dla wszystkich ,troche nas sie uzbierało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he, zaczęłam pobieranie tego programu do projektowania. Teraz zauważyłam ,że ma 120 MB, mam nadzieję że transfer się nie urwie. Ostatnio mam problemy z netem. Admin tłumaczy, że wymieniają antenę na oosiedlu. Drugi dzień? No, coż, nie mam możliwości sprawdzenia, czy nie łże admin :)) Ale hola, hola, jesteśmy na topiku dla cieżarówek, no nie? Postanowiłąm jednak wypełznąć. Sprzyjało temu jasno świecące dziś słoneczko! Och, jak się cieszę z tego słoneczka! Znaczy się teraz już jest ciemno, ale czuję się od razu lepiej. Po prawdzie nadal mi się sprzątać nie chce, ale przynajmniej jestem w stanie ruszyć zwłłoki swoje podstarzałę poza obręb chałupy. Poszłam dziś na basen. Kupiłam karnet, więc będę chodzić jakiś czas. Średnio mi się podoba, gdyż woda chlorowana i suszarki do włosów można podłaczyć dopiero na parterze tego budybku, podczas gdy pływanie odchodzi na drugim piętrze. jakiś ten Bytom nieudany. Basen do kitu, porodówka - fatalna... Oki, marudzenia miało nie być. Program już się ściągnął w 25%, nieźle. Ogarnął mnie wilczy apetyt. Też tak macie? Jeju, zaczęłam się już trochę martwić. Wkrótce osiągnę wygląd wieloryba. Muszę przynajmniej zapisywać wszystko, co jem, tak jak to się robi w dietach odchudzających. Pozwala to mieć pod kontrolą co i w jakich ilościach się pochłania. No dobra, to ja juz wysyłam, bo znowu mnie ta kafeteria się popsuje i znów się nic nie zapisze. Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :D Dziewczyny - Elfia mamo, asiek 78 ten program demo to jak pewnie zauważyłyście ma pewne ujemne strony np nie można zapisać projektu. Ale można zachować za pomocą programiku Paint (z Windows). Kopiujemy stworzony projekt pomieszczenia w Pro100 za pomocą klawiszy - alt print screen i potem otwieramy Paint i robimy wklej za pomocą klawiszy shift insert. Bo szkoda tracić fajny projekt. Nie wiem, czy też wydrukować nie można, bo jeszcze nei próbowałam. Ogólnie na pierwsze \"koty za płoty\" to taki program w sam raz. Również staram się wypełzać z domku, ale muszę przyznać, że coś szybciej się męczę. Szybko bolą mnie nogi, ledwo nimi przebieram jak już pozwolę sobie na za długie chodzenie. Wczoraj byliśmy w Ikei i muszę przyznać, że prawie zaryłam nosem w ziemię taka byłam zmęczona tym chodzeniem po sklepie. Nigdy więcej !!! Na basenie byłam w Jaworznie tydzień temu ale niestety tylko jako osoba towarzysząca mojemu meżowi. Kurna jakoś siły nie mam na nic. Trzeba się wziąść za siebie. Teraz siedzę i bawię się programem i czekam aż mi się taki jeszcze inny ściągnie z tej samej temtyki ale dużo większy. A wieczorem późnym stosy książek czekają przy łóżku. :) Jednak fajnie jest być w ciąży :) Pozdrawiam was serdecznie :) Ps. Ale Ci Gumecka zazdroszczę, ze zobaczysz dzidzię :) Ja też już chcęęęęęęę Śliwka - miło Cię widzieć ponownie :) papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Cześć Byłam u lekarza i nareszcie wszystko OK – nie ma krwiaków, plamienia i łożysko ładnie się wykształciło. No i nie wspomnę o maleństwie –od główki do pośladków ma 9 cm a z girkami 13 cm, no i ma już mózg i kręgosób i miał czkawkę i cały czas podskakiwał. No jest wspaniałe !!! Taki mały człowieczek – jak calineczka - z noskiem i paluszkami no i już ma kłopoty , bo czkawka go męczy. Dziewczyny BARDZO ale to BARDZO Wam dziękuję, za odzew na mój ból głowy. Uspokoiłyście mnie bardziej niż lekarz i stosuję Wasze metody (jedne mniej skuteczne , drugie bardziej ). Lekarz też doradzał, że dawka 2-ch apapów dziennie jest dozwolona i nie zaszkodzi. Te bóle – bo mózg obrzęknięty – gorzej działają niż ta tabletka na bobaska. Kolejna wizyta u lekarza za 4 tygodnie. Nadal na zwolnieniu jestem (i będę do końca ) ale na 10 min spacery mogę wychodzić. Nowy rok zaczął się dla Nas super- poprawa zdrowia , sprzedaliśmy wczoraj auto (o co teraz bardzo trudno) i już kupiliśmy nowe , w domu układa się super…..no a dzisiaj za oknem piękne słońce. Dziewczyny – super spodnie ciążowe przyniosła mi koleżanka ( z takim brzuszkiem bawełnianym, sztruksy) i kupiła je za 17 zł w LUMPEKSIE . Ja osobiście nigdy tam nie kupowałam nic bo nie umiem szukać ale dla tych co mają siłę na przebieranie w wieszakach polecam wyprawy na takie zakupy. Ja jak odzyskam siły wybiorę się tam bo podobno można kupić fajne i tanie ciuszki . U mnie w mieście bardzo drogie są ubrania ciążowe, jak wyliczyłam muszę wydać ok. 1000 zł. na garderobę ciążową. Do tej pory chodziłam ubrana „bardzo obciśle” i już wszystko mogę na rok z szafy wywalić (mam nadzieję, że szybko schudnę po porodzie – chociaż wydaje mi się, że ze 20kg to lekko przytyję bo mam mega apetyt i jem co godzinkę). Jak zwykle się rozpisałam, za co przepraszam. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
JEJKA ale z tym kręgosłupem to dowaliłam – I JA MAM MAGISTRA ???? Chyba mam dysleksję – sorka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumpy
Hej Mamunie! Sorry, że tak żadko sie odzywam , ale musze polegiwać bo znowu miałam krwawienie! Boże jak ja się martwię o to moje maleństwo. Obiecałam wam pomoc przy wyborze ubrań ciążowych a teraz sie nie odzywam. Do Asiek78 Rzeczywiście kupno berękawnika rozwiązałoby ci kilka problemów - chociażby przykrótkich lub niezapinających sie bluzek, bo wszystko przykryje. Nie wiem czy myślisz o typowym bezrękawniku (typu szmizjerka) czy np. fajnej ogrodniczce, bo takie też są. Ale zapewniam cię że noszenie jednej rzeczy przez całą ciążę ci się z nudzi i nie będziesz mogła na to patrzeć. Wiem to po moich klientkach, które wpadaja do sklepu z deklaracją, że chca jeden ciuch a jak zobaczą haki mam wybór, to za miesiąc albo i prędzej wpadaja po kolejne zakupy. Więkaszość ubrań (tu mam raczej na myśli spodnie) jest dziś tak konstruowana, aby można je było nosić jeszcze po ciąży. Czy to w okresie przejściowym , kiedy się nie zgubi do końca brzuszka, czy to po niewielkich przeróbkach. W takiej sytuacji proponowałabym ci sie zaopatrzyc przynajmniej jeszcze w czarne spodnie, które załozysz zawsze i wszedzie i takie spodnie naprawdę się przydają. Bo oprócz twojego wyjścia karnawałowego czekaja cię tez święta w kwietniu i napewno przy okazji jakieś imprezy. Do tego albo sobie dobierz jakąś bluzkę, w która jeszcze wchodzisz, albo sobie dobierz w sklepie i tez ja wynosisz - wierz mi. Taki uniwersalny zestaw to nie są wyrzucone pieniądze bo wbrew pozorom wynosisz to i zdąży ci sie to znudzić. Ja sobie wzięłam ze sklepu najpierw sztruksy i tylko w nich chodzę, ale wczoraj miałam np. uroczystośc rodzinną i zabrakło mi nagle czarnych spodni. Więc tak jak powiedziałam wcześniej - czarne spodnie są naprawde potrzebne, niekoniecznie w kant, bo załozysz je do wszystkiego. Tak jak wspominałam nie mam sklepu internetowego (chociaż się przymierzam) ale możecie looknąc na moja stronę co w takich sklepach można dostać. Dla zainteresowanych podaję: www.animastudio.com.pl A tak poza tym, to nie mam wam co za dużo pisac bo ciągle właściwie leżę. Byłam w czwartek u gina i mówi że krwiak mam nadal i musze bardzo uważać. Co ciekawe teraz już naprawdę czuje gilgotanie w brzuchu i nie da się tego pomylic z niczym innym! :) W pierwszej ciązy to było ok. 18 tyg. teraz mamy 15 i juz czuję! Może inaczej jest łożysko ułożone? Wtedy miałam na przedniej ścianie i to mocno tłumiło ruchy. A teraz jestem szczęśliwa że jak mnie fasolek pogilga, to wiem i jetem pewna,, że żyje. To taki namacalny dowód.:) Super uczucie! Pozdrawiam Was gorąco i Wasze maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumpy
No! A ja dowaliłam z "żadko" :) Ale to kwestia szybkiego pisania. Lily nie przejmuj sie - to sie zdarza :) I ja mam magistra??? :) Chyba kupionego :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumpy
AAAAA I hej Aleks24. Ja mieszkam w Janowie, ale przez 21 lat mieszkałam w Gdyni. Jeśli masz jakis komunikator to może nam się berdziej bezpośrednio pogadać??? Mamy szanse sie spotkać i pogadac cos więcej o naszych brzucholach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) i znowu poniedziałek czyli do pracy:( gumecka - nie martw się, że nie czujesz ruchów, mamy czas do 20 tygodnia;) elfia_mama - widzę, że mamy podobny problem z netem, u nas też chodzi ledwo co i wciąż się urywa:( zaczynam mieć tego dosyć i chyba zrobimy \"zadymę\" z tego powodu, w końcu za co płacę, a admin nas zwodzi. Na razie więc nie ściągałam jeszcze programu w domu czekam na lepszy transfer... może dziś. Ja apetyt mam, ale nie nazwałabym go wilczym, taki raczej przeciętny, po prostu nie daję rady dużo zjeść, mi się nie mieści chyba w żołądku, ponieważ jak trochę zjem to czuję się bardzo najedzona. Bardziej za to lubię mieszać:D dziewczyna od gaf - także nie zdążyłam się nacieszyć tym programikiem, ale na pewno go nie odpuszczę. Tym bardziej, że w piątek jedziemy do wykonawcy omówić szczegóły wyglądu mebli i urządzenia kuchni, więc się przyda wstępne rozeznanie:) Ja nie mam kiedy wyjść na spacer bo zanim przyjdę z pracy i zjem obiadek to już jest ciemno:(:(:( a miałam taką ochotę ostatnio jak było tak cieplutko... coraz więcej \"za\" jest za tym, żeby iść na krótkie chociaż zwolnienie... następnym razem chyba poproszę Lila26 - dobrze że wszytko OKI:) ja też uwielbiam oglądać maleństwo na usg;) ja mam wizytę następną za 3 tygodnie i u mnie to będzie 21 tydz. więc będzie usg połówkowe. Co do Lumpeksów to ja ani nie potrafię na nic ciekawego nigdy trafić, ani nie mam cierpliwości szukać, a może by się przydało. Mam przyjaciółkę, która niedawno urodziła niestety w całej ciąży przytyła 6kg więc nie kupowała prawie żadnych ciuchów ciążowych:( a tak bym miała od kogo porzyczyć... bumpy - dzięki za rady, na pewno skorzystam:) też myślałam o czarnych spodniach, wogóle jak będę kupowała to tylko spodnie, żadnych spódnic i sukienek bo źle się czuję w spódnicy szczególnie z brzucholem;):D Poza tym u mnie w miarę OK jak na ciążę, poza tym, że wciąż nie mogę się wyspać, jestem ciągle zmęczona i nic mi się nie chce...;) Brzuszek po lekarstwach jakby lepszy, ale nadal zdarzają się chwile w ciągu dnia, że jest twardy. Oby wytrwać do następnej wizyty. Trzymajcie kciuki Przepraszam, że znowu się rozpisałam, ale musiałam wszystkim odpowiedzieć no i oczywiście podzielić się swymi przeżyciami i trochę ponarzekać nak to \"baba w ciąży\":D:D:D Całuski🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny to ja dzisiaj zacznę od narzekania. Mam wysypkę na udach, strasznie mnie swędzi. Podejrzewam, że to od wysuszonej skóry a codziennie smaruję się oliwką. Co prawda może niezbyt równomiernie w niektórych miejscach i stąd takie coś. W każdym razie nie jest to zbyt przyjemne. A dzisiaj idę ustalać sobie termin na USG tarczycy. Oczywiście się boję jak cholera. Wyniki za dobre nie były i dostałam znowu hormony :( Przewalony tydzień mi się zapowiada. ======================================================= Trochę mnie rozwaliła ta wysypka i swąd skóry. Nie cierpoię tego i przez to jestem zła i skłonna do przesadzania. Ale dość tego. Swoje trzeba przejść. KONIEC NARZEKAŃ. Życzę miłego dnia wszystkim i nawet postaram sie uśmiechnąć na dobry początek dnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna od gaf (i nie tylko) - spróbuj nie smarować skóry oliwką bo może rzeczywiście przy dłuższym stosowaniu nie służy naszej skórze; zobaczcie co znalazałam na innym forum na ten temat: \"Z racji zawodu jaki wykonuję mam a w zasadzie miałam stycznosć z oliwka na codzień. Od 13 lat jestem masażystką. W tak zwanym miedzyczasie kiedy najpopularniejszym środkiem do masażu była oliwka zauważyłam, ze moja skóra na dłoniach zaczyna normalnie rogowacieć i pękać. Uwierzcie przy tylku godzinach pracy w tym płynie proces był przyśpieszony. Zaczełam zmieniac oliwki myśląc, ze mam uczulenie na którąś z nich. Nie jestem alergikiem. W końcu znalazłam inne środki do masażu np. krem do masażu z algami lub arniką firmy Irena Eris, olejek dla dzieci firmy Bubshen. Skóra dziecka jest zupełnie inna od naszej i ma inne potrzeby w zwiazku z tym oliwki dla maluszków maja inne składowe niz kremy dla nas. Oliwke stosuje sie by maluszek sie nie odparzal, nie miał potówek. Inaczej jest z olejkami. One maja nawilżać skórę wiec i dla nas są dobre. Generalnie oliwka wysusza skórę. Zdecydowanie odradzam.\" Jeżeli któraś z nas miała takie problemy można przypuszczać skąd się wzięły. Być może ta masażystka ma rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze dodam iż były na ten temat odpowiedzi innych kobiet i w większości potwierdziły one, że stosowały oliwkę i wysuszyła im skórę. Były też wypowiedzi, że radziły się kobiety lekarzy i odradzali oni dłuższe stosowanie oliwki m. in. argumentując to tym iż skóra dziecka jest inna i nie koniecznie nam służy to co dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumpy
co do oliwki - mnie w poprzedniej ciąży jak stosowałam też uczuliła! dostałam wysypki na całym dekoldzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Lila, dziewczyna, Asiek, Gumecka, dzieki serdeczne za komentarz co do plamień. Troszke sie uspokoiłam, bo na prawdę jest to stresujące... A nie chce sie juz denerwować! Właśnie wrociłam z badań krwi, gdzie kazali mi zrobić próby na żółtaczkę, przeciwciała różyczki, morfologię, cukier, mocz, więc teraz zażeram śniadanie, bo musiałam iść na czczo i słaba jestem! :D Elfia-mamo! to moze razem zaczniemy remoncik? wczoraj latałam po Obi za różnymi detalami, typu karnisze, firnaki, itd.Ło matko, jakie to drogie!!! Ale jakie sliczne... :-) A ja mam do zagospodarowania w sumie dwa pokoje, z tym, że jeden będe dzielić z dzidzią, więc nie jest tak łatwo uprzchnąć moją stertę ciuchów (lubię chomikować:-) ) i jeszcze komputer, a pomiędzy wcisnąć jeszcze łóżeczko i szafkę dla dzidzi... :-) Już mam głowę jak arbuz od pomysłów, jak wykorzystać to wszystko! Ale ciesze się, bo fajnie tak pokombinować. kończy mi się I trymestr, bo jestem w 13 tc., i niecirpliwie czekam na brzusio, chociaz taki malutki, bo czasem, to mam wrażenie, że tej dzdzi to chyba nie ma! Wszelkie dolegliwości minęły, więc doszukuję sie innych oznak ciąży! och, jak marzy mi się,żeby już przytulać to dzieciątko ... :) Poruszyłyście też fajny temat szkoły rodzenia. Ja w przeciwieństwie do Was chyba sie nie wybiorę, bo mam wskazania do porodu przez cesarkę, więc jakoś chyba wtedy nie trzeba ćwiczyć mięśni mednicy, oddechów itd.? A moze się mylę? Nie wiem...W każdym razie, jakos niemyslalam, żeby chodzić na takie zajęcia.Bardziej szukam np. aerobiku dla kobiet ciężarnych, czy cos takiego. Ale kto wie, moze zmienię zdanie ;D kobieta zmienną jest! A w ciaży, to już w ogóle!!! hihihih! Przesyłam Wam caluski! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiek i bumpy - baaaardzo dziękuję za rady; co ja bym bez Was zrobiła ;) To się urządziłam. Z dniem dzisiejszym odstawiam oliwkę. I pójdę już grzecznie do apteki i poproszę o jakiś środek. Człowiek się uczy całe życie. mała czarna - jak znajdziesz jakieś godne uwagi firany daj mi znać ( w końcu ja też ze Śląska). Mieszkamy razem już 4 lata a jeszcze firan się nie dorobiliśmy. :) Lepiej mi już. Kupiłam sobie rozweselacz - ciastko francuskie z jabłkami ;) pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za rady. Całuski 👄 Ps. teściowa mnie dzisiaj nawiedza !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia77
Cześć Wam Miłe Kobietki ze swoimi małymi bąbelkami! Za 1,5 tygodnia mam wizytę u gina, już nie mogę doczekać się kiedy znowu zobaczę moje kochane maleństwo. Nadal jakoś nie mogę się połapać co do wieku mojej ciąży oraz terminu porodu, gin mówi co innego, ja sobie obliczam co innego, USG co innego i kalendarzyki w necie co innego. Nie są to daty mocno rozbieżne ale jednak. Według mnie to połowa 11tc, wszystkie mdłości, choć były naprawdę minimalne, odeszły gdzieś w niepamięć. Wzdęcia również przeminęły bez echa i teraz oprócz nabrzmiałych i bolących piersi nie czuję nic co wskazywałoby na to że w ciąży jestem, ale przecież jestem! Mama bardzo mi się dziwi że przechodzę ten okres z dobrym samopoczuciem, bez mdłości itp., ona sama umierała, ciągle wymiotowała. Powiedziała,że chyba jestem stworzona do rodzenia dzieci. jedyne co mi dolega to zmęczenie, nie chce mi się chodzić do pracy, przede wszystkim dlatego, że muszę tak wcześnie wstawać i potem marzę tylko o tym żeby się wreszcie położyć. Jeszcze troszkę i pójdę sobie na zwolnienie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu77, nie przejmuj się, że objawy znikają, a raczej się ciesz! :-) niejedna chciałaby w końcu przestac wymiotować, czy mieć inne dolegliwości, więc raczej powinnysmy się cieszyć! Ja w sumie też nie odczuwam tych objawów za bardzo - nawet piersi troszke mniej bolą, ale przecież dzidzia jest i nic tego nie zmieni!!! :D Ja w końcu jutro od lekarza też wezmę chyba zdjęcie USG, żeby w momentach niedowierzania, zobaczyć na własne oczy, że w moim brzuszku siedzi dzidziuś! :D Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaCzarna-Z remontem to u mnie kuleje, czekam na inwencję twórczą: mój facet na wszystko się zgadza, ale żeby sam coś wymyśleć.. - z tym to już gorzej. A pokój malutki, nieustawny. No i kasy niet. Żeby tak ktoś potrafił pomóc...Ech...... Kupiłam sobie książkę \"Joga na czas ciąży\". Są obrazki, opisy, ale mi jak zwykle, nie chce się zacząć ćwiczyć. Chodzę na basen i to jest fajne,ale nie wiem, czy mi się przyplątało jakieś uczulenie, czy infekcja, ale wysypało mnie na rękach i nogach - takie drobne krostki. I jestem zła. Zaczynam zapisywać wszystko, co zjadam w ciągu dnia, żeby mieć nad tym większą kontrolę. BO inaczej to chyba pęknę! Z samopoczuciem coraz lepiej, zasługa słoneczka, albo definitywnie przeszły mi te najbardziej upierdliwe dolegliwości. Pozdrawiam i do następnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuńcie:D U mnie dziś cudowny humorek. W końcu wybrałam sie na zakupy i nabyłam spodnie ciążowe i spódnice ciążową :)Do tego okazało się, że sklep z odzieżą ciążową prowadzi moja koleżanka i jeszcze dostałam rabacik :)Potem pojechałam jeszcze do Centrum Handlowego i kupiłam z przeceny bluzeczkę i buty.Tak więc tryskam dziś humorkiem, a moje maluszki chyba tez są podekscytowane, bo cały czas mnie gilają :D Cudowne to uczucie.... Dziewczyno od gaf - ja równiez miałam uczulenie na oliwkę, kupiłam sobie Nivea, bo pomyślałam że taka dobra i nie zrobia mi sie rozstępy, a tu masz...Uczulenia na całym ciele. Pomogło mi wapno, bo lekarz powiedział, że na uczulenie można stosować. Co prawda pozbycie się tego świństwa zajęło mi z 10 dni, ale w końcu się udało.Teraz stosuję balsam do ciała z owsem z Avonu(do mocno przesuszonej skóry) + Penaten p/rozstępom, a na uda żel antycellulit z zieloną herbatą :P Mój mąż nie może się nadziwić jakto wszystko na siebie nakładam . No jutro jeszcze mam wolne a potem dwa dni do pracy. Cieszę się że wróciłam do pracy, bo to jakoś doładowuje mnie nowa energią :) Poza tym lubię pracować, a teraz kiedy wszelkie dolegliwości ciążowe minęły czuje się cudownie. Poza tym znajomi mówią mi, że wyglądam kwitnąco(hehehe) i że to podobno na chłopców :P Mam nadzieję, że się nie mylą, a może przynajmniej na jednego chłopca :) Jeśli druga będzie dziewczynka to będzie to szczyt szczęścia :) Ale póki co to najważniejsze dla mnie jest by maleństwa były zdrowe. Płeć jest mniej ważna. Teraz zmykam, bo zaraz mają wpaść znajomi na kawkę i musy pokroic ciasto . Pozdrawiam wszystkie Mamunie. http://lilypie.com/cache2/0/16700031.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuńcie:D U mnie dziś cudowny humorek. W końcu wybrałam sie na zakupy i nabyłam spodnie ciążowe i spódnice ciążową :)Do tego okazało się, że sklep z odzieżą ciążową prowadzi moja koleżanka i jeszcze dostałam rabacik :)Potem pojechałam jeszcze do Centrum Handlowego i kupiłam z przeceny bluzeczkę i buty.Tak więc tryskam dziś humorkiem, a moje maluszki chyba tez są podekscytowane, bo cały czas mnie gilają :D Cudowne to uczucie.... Dziewczyno od gaf - ja równiez miałam uczulenie na oliwkę, kupiłam sobie Nivea, bo pomyślałam że taka dobra i nie zrobia mi sie rozstępy, a tu masz...Uczulenia na całym ciele. Pomogło mi wapno, bo lekarz powiedział, że na uczulenie można stosować. Co prawda pozbycie się tego świństwa zajęło mi z 10 dni, ale w końcu się udało.Teraz stosuję balsam do ciała z owsem z Avonu(do mocno przesuszonej skóry) + Penaten p/rozstępom, a na uda żel antycellulit z zieloną herbatą :P Mój mąż nie może się nadziwić jakto wszystko na siebie nakładam . No jutro jeszcze mam wolne a potem dwa dni do pracy. Cieszę się że wróciłam do pracy, bo to jakoś doładowuje mnie nowa energią :) Poza tym lubię pracować, a teraz kiedy wszelkie dolegliwości ciążowe minęły czuje się cudownie. Poza tym znajomi mówią mi, że wyglądam kwitnąco(hehehe) i że to podobno na chłopców :P Mam nadzieję, że się nie mylą, a może przynajmniej na jednego chłopca :) Jeśli druga będzie dziewczynka to będzie to szczyt szczęścia :) Ale póki co to najważniejsze dla mnie jest by maleństwa były zdrowe. Płeć jest mniej ważna. Teraz zmykam, bo zaraz mają wpaść znajomi na kawkę i musy pokroic ciasto . Pozdrawiam wszystkie Mamunie. http://lilypie.com/cache2/0/16700031.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×