Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Witam No i już po świętach. Wczoraj wróciliśmy do domu, tak szybko minął ten czas u rodziców. U nas święta były spokojne, oczywiście Dawidek dostał najwięcej prezentów: pieska chodzącego i szczekającego, krokodyla jeżdżącego i śpiewającego, kaczkę gadającą, żabkę kumkającą, no i trochę ciuchów: dres, spodnie sztruksowe, 4 bluzki, spodnie dżinsowe, 2 pary bucików, a wcześniej dostał krzesełko od babci, a od drugiej babci huśtawkę. Także było fajnie tym bardziej że miał na sobie świątecznego pajaca i czapkę mikołajową tak słodko wyglądał-jak śnieżynka. Jak zamieszczę zdjęcia na bobasach to dam znać. Hepcia, nie doszedł do mnie Twój meil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj kupilismy karolowi fotelik samochodowy i nocnik.juz przez długą chwile siedzi sam wiec bedziemy go oswajac z nocnikiem.moze polubi na nim siedziec.chodzik uwielbia ale hustawki nienawidzi mam nadzieje ze nocnik przypadnie mu do gustu.wczoraj byłam u rodziców i czekalismy na tate karolka i mały tak czekał ze o 21 jeszcze nie spał jakby cos z tego rozumiał.miał spac z babcią ale dziecko jak nigdy nie usnęło o 19.a czesto spi u babci wiec nie ma problemu z uspaniem go tam.poprostu czekał na tate. ana faktycznie ten wielbiciel cichy bo dzwoni i sie nie odzywa:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Po pierwsze dziękuję ślicznie za życzenia dla dziewczynek🌻 Az nie chce mi się wierzyc , że juz skończyły 8 miesięcy :) Ja rzadko mam okazję złożyć życzenia, bo nieczęsto udaje mi się tu ostatnio zaglądać. Niestety praca pochłania mi wiele czasu, a jak ma dwa dni wolne to po prostu nadrabiam zaległości domowe, a przede wszystkim poświęcam czas dziewczynkom. Jak jestem w pracy to tak za nimi tęsknię, że potem najchętniej wogóle bym od nich nie odchodziła. Jesli chodzi o sylwestra to my zostajemy w domku :) Wogóle nie mam nawet nastroju by sie gdzies wybierać. Chętnie zostanę w domku i pooglądam tv. Natomiast święta też spędziliśmy w domku,mimo że mieliśmy jechać do rodziców. 3 dni przed świętami Wikula zaczęła nam troszke gorączkować i stwierdziliśmy że zostajemy. I dobrze, że tak zrobilismy, bo w wigilię to się dopiero działo. Najpierw okazało sie że Wiki ma 38,8 gorączki. Dałam jej więc czopek na zbicie temp. i wszystko wróciło do normy. Wysłałam więc T. po resztę zakupów, a sama zostałam z małymi, żęby troszkę ogarnąć mieszkanko i przygotować jeszcze jakieś jedzonko na wieczór. No i wtedy dopadł mnie taki ból głowy, że nie mogłam się ruszyć. Czekałam tylko, aż T. wróci i modliłam się żeby małe nie zaczęły za bardzo sie niecierpliwić. Zjadłam tabletke ale nic nie pomogła.Wiedziałam, że muszę czekac tak długo, aż ból będzie tak silny, że zacznę wymiotować (sorki za obrazowosc, ale tak jakoś mi sie zrobiło, że tylko to pomaga) No i nastąpiło Poczułam sie lepiej, ale wtedy coś dziwnego zaczęło sie dziać z Wiki. Najpierw zaczęła się trząść, potem zrobiły jej się sine usteczka potem łapki ( w dodatku zimne) a potem całą sina i sie trzęsła. Wpadałam w panikę, bo nie wiedziałąm co się dzieje Zadzwoniłam po karetkę, a oni mi móią że to się nie kwalifikuje do przyjazdu karetki i przełączyli do lekarza. Lekarz kazał zmierzyć temp (miała 38,5) i wezwać pomoc doraźną falk Tam zadzwoniłam, to najpierw musiałąm podać wszystkie dane a potem poinformowano mnie, że lekarz dojedzie w ciągu 2 GODZIN!!!! W międzyczasie zadzowniłam do mojej lekarki, która poradziła mi, żebym pojchała sama na ostry dyżur, bo może to być coś niegroźnego, ale lepiej sprawdzić. Powiedział tez że tak mogło byc w momencie kiedy temp szybko narastałą. Zostawiłam więć T. z Werką i pojechałam do lekarza. Tam okazało się że w pierwszej chwili dla lekarza ważniejsze było, że został mi tylko 1 żółta karteczka w książeczce i czemu nie odebrała reszty No ale potem troszkę zrobił się milszy. W sumie nie wiedział ską ta gorączk, bo gardło tylko troszkę zaczerwienione, a osłuchowo bardzo dobrze. Podejrzewał 3-dniówkę, ale plamki się nie pojawiły więc to nie to. Zęby tez nie, bo nie wyszły. Teraz już nie ma temperatury, tylko kaszel. Nie mam pojęcia co to mogło być, ale modlę się by sie już nie powtórzyło. Na szczęście reszta świąt upołynęła mi w spokoju, tyle tylko, że nic nie wypoczęłam. Pocieszam się myślą że dziś i jutro mam wolne, w sylwstra tylko na 7 godzin do pracy, a potem znó dwa dni wolnego, więc możę teraz odpocznę. Zmykam teraz do wanienki. Dziewczynki śpią, T.u kolegi na \"plotkach\" a ja sobie odpoczywam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam tabelkę, choć pewnie waga troszke się zmieniła, bo to sprzed 2 tyg. :) I wklejam tez nowe fotki :) http://im.bobasy.pl/f/d/39355.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/39366.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/39367.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/39370.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/39371.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/39372.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/39373.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/39374.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/39375.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/39378.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/39379.jpg Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........8700g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............7000g.......68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja.............www.majai.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups...Cyba za długi wpis, bo coś ucięło tabelkę. Wklejam raz jeszcze :) Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........8700g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............7000g.......68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja.............www.majai.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) madziam - ale miałaś przeżycia - nie zazdroszczę ci🌻 Ja pewnie bym nieźle panikowała. Dobrze, że już jest OK:) a z tym twoim bólem głowy i wymiotami to zupełnie cię rozumię. To są bóle typu migrenowego (choć błacho brzmi ta przypadłość jest okorpna) i silna często kończy się w ten sposób. Mnie jak boli tak głowa to czasem nie mogę się wprost ruszyć, mdli mnie, przeszkadza światło oraz dźwięki. Na szczęście mimo, że jest mi niedobrze mi to nie kończy się wymiotami, ale wiem o takich przypadkach:(Ostatnio, odpukać-odstukać, zdarzają mi się bardzo rzadko. Piec naprawiony.Najlepsze, bo się okazało, że mógł być już sprawny przed świętami, ponieważ ta płyta główna, którą wymienili zaraz na początku (w piątek wieczorem) była zepsuta. Podobno bardzo, bardzo rzadko to się zdarza, że nowa jest zepsuta, ale oczywiście musiało to trafić na nas. Kiedy skończyły się panom z serwisu pomysły na wymianę części i nic nie pomagało spróbowali inną płytę, i wszystko działa:D:D:D minus tego taki, że naprawa pieca kosztowała nas 1000zł:(:P ale w sumie dobrze iż tak się to skończyło. Nie liczę już nawet ile do tej pory zapłaciliśmy za naprawę lub dokupienie nowych części do reszty popsutych urządzeń. Dziś ma też wrócić dekoder i nareszcie będę mieć więcej niż 3 programy tv. W sylwestra jak już pisałam schodzimy na dół do brata po uspaniu Maksia. Nianię weźmiemy ze sobą, więc będziemy wszystko słyszeć jakby co. Mam ugotować barszcz do krokietów. Brat wczoraj cieszył się, że będziemy, bo podobno wszyscy będą \"grzeczniejsi\";) ale wyszła ze mnie zołza hi hi hi:D Uprzedziłam go jednak, że pewnie szybko padniemy - wiadomo Maksio ma w nosie czy rodzice imprezują i czy jest weekand - budzi się zawsze wcześnie:) Od środy Maksa pilnuje tatuś, bo ma urlop i sam się zaoferował, że chce z nim pobyć. Wszystko dlatego, iż przed świętami dużo pracował i chciał to teraz nadrobić. Jestem z niego dumna, bo poradził sobie znakomicie. Wczoraj odwiedzili mnie w pracy i miałam okazję pokazać Maksia. ochom i achom nie było końca, wszystkie panie zachwycone, a Maks jak zwykle ostnio się popisywał przed nimi piszcząc i śmiejąc się na głos - czasem bez powodu:D Wszyscy stwierdzili, że jest bardzo pogodnym dzieckiem co im się podobało - miło słyszeć takie komplemetny o swoich dzieciach, prawda?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poczatek! dzieki evka za ksiażeczke! mam nadzieje ze milo spedzilyscie swieta. teraz zmykam poczytac co popisalyscie i jak nadrobie lekture to sie odrezwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim.... Wpadlam obadac co nowego i ...hihih pochwalic sie.... Kuba gada....Pod choinke sprawil nam piekny prezent.W pierwszy dzien swiat wypalil \"mama\" i...tak mu zostalo...A w drugi dzien oswiadczyl, patrzac na meza \"tata\"...Hihihih...No i wycwanil sie maly krokodylek, bo jak mu zle to krzyczy \"mama baba!!!!\" Przed swietami bylismy na szczepieniu i Kuba w pelniej krasie zaprezentowal pani doktor swoje raczkowanie, stwierdzila,ze jak zyje nie widziala jeszcze 5 miesiecznego dziecka raczkujacego, sprezynujacego.Zawyrokowala, ze Maly jest ze dwa miesiace do przodu :> Zaraz tez uzupelnie tabelke. Wkurzylam sie, bo okazalo sie,ze nasza stala pani doktor zle zapisala wit D Kubie i zamiast 20 kropli dostawal 2!!!!!!!(Maly dostaje Multitabs).Cale szczescie wszystko jets w porzadku. Pozdrawiam wszystkie serdecznie.Wpadne jeszcze przed Nowym Rokiem. A teraz tabelka... Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........8700g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............7000g.......68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja.............www.majai.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro nie dam rady tutaj zajrzeć i nie wiem też co dziś jeszcze wypadnie, więc: 🌻🌻🌻Szczęścia, co radość daje, miłość, co niesie pokój, zdrowia, co rodzi wytrwałość, wiary, co nadzieje prowadzi, dni wypełnionych do końca, nowych wschodów słońca i niech więcej takich rzeczy Nowy Rok Wam użyczy.🌻🌻🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życzliwa_doświadczona
edi - nie chciałabym się wtrącać, ale na nocnik, to sie conajmniej pol roku pospieszylas. Dzieci opanowuję kontrolę nad zwieraczem dopiero w wieku 2 lat, a zbyt wczesne wprowadzenie kontroli czystości może niemowlęciu bardzo zaszkodzić, głównie ze zwlędów psychologicznych. Nie chciałabym, żeby zabrzmiało to jak czepianie się, nie chciałabym też Ciebie urazić. Może jeśli sceptycznie podchodzisz do tego, co piszę, zajrzyj do literatury fachowej. A kupiony już nocniczek tymczasem radziłabym potraktować jako kolejny mebelek. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że ja też się wtrące, ale \"doświadczona\" chyba jesteś w błędzie. Literatura literaturą, a my zgodnie z zaleceniem pediatry, synka sadzaliśmy na nocnik w wieku 6 m-cy. Wiadomo, że jesli coś w nim się znalazło to przypadkiem i na pewno nie było to do końca przez małego kontrolowane, ale chodzi raczej o fakt zapoznania się dziecka z nocnikiem, przyzwyczajania się do niego aby nauczyło się że siada się na nim a nie bawi. Poza tym nasz synek miał problemy z wypróżnianiem a odkąd zaczął siadać na nocnik - ten problem zniknął mam nadzieję bezpowrotnie! Dlatego Edi - życzę synkowi sukcesów w nauce korzystania z nocniczka i pozdrawiam wszystkie lipcóweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozni ludzie mają rózne poglądy na wiele spraw.tak wiec jesli ktos uwaza te nocnik to zła rzecz w wieku 6 m-cy niech zaczeka ja natomiast słyszałam opinie ze własnie powinno sie szybko dziecko z tym oswajac.jak juz siedzi to czemu chwile nie moze na nocniku.jak zacznie stekac to na nocnik moze to nie pomoze ale moze tez nie zaszkodzi.ja mysle ze karolek załapie o co chodzi. tak samo jest z siusiakiem ,jeden lekarz mówi ze chłopcom trzeba dawac do góry a inny ze nie trzeba no i co ja mam myslec.jak wy robicie??? Madziam sliczne twoje dziewuszki!!!!ja tez miałam kiedys migreny az wymiotowałam po ciązy przeszło Asiek pogodne dziecko to skarb mój to taka beksa choc kochana,tez sie smieje na głos ale jak wyje..... Anulka fajnie ze kuba raczkuje karol na pewno nie bedzie nie nawidzi tej pozycji Katie dzieki za poparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozni ludzie mają rózne poglądy na wiele spraw.tak wiec jesli ktos uwaza te nocnik to zła rzecz w wieku 6 m-cy niech zaczeka ja natomiast słyszałam opinie ze własnie powinno sie szybko dziecko z tym oswajac.jak juz siedzi to czemu chwile nie moze na nocniku.jak zacznie stekac to na nocnik moze to nie pomoze ale moze tez nie zaszkodzi.ja mysle ze karolek załapie o co chodzi. tak samo jest z siusiakiem ,jeden lekarz mówi ze chłopcom trzeba dawac do góry a inny ze nie trzeba no i co ja mam myslec.jak wy robicie??? Madziam sliczne twoje dziewuszki!!!!ja tez miałam kiedys migreny az wymiotowałam po ciązy przeszło Asiek pogodne dziecko to skarb mój to taka beksa choc kochana,tez sie smieje na głos ale jak wyje..... Anulka fajnie ze kuba raczkuje karol na pewno nie bedzie nienawidzi tej pozycji Katie dzieki za poparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozni ludzie mają rózne poglądy na wiele spraw.tak wiec jesli ktos uwaza te nocnik to zła rzecz w wieku 6 m-cy niech zaczeka ja natomiast słyszałam opinie ze własnie powinno sie szybko dziecko z tym oswajac.jak juz siedzi to czemu chwile nie moze na nocniku.jak zacznie stekac to na nocnik moze to nie pomoze ale moze tez nie zaszkodzi.ja mysle ze karolek załapie o co chodzi. tak samo jest z siusiakiem ,jeden lekarz mówi ze chłopcom trzeba dawac do góry przy pieluchowaniu a inny ze nie trzeba no i co ja mam myslec.jak wy robicie??? Madziam sliczne twoje dziewuszki!!!!ja tez miałam kiedys migreny az wymiotowałam po ciązy przeszło Asiek pogodne dziecko to skarb mój to taka beksa choc kochana,tez sie smieje na głos ale jak wyje..... Anulka fajnie ze kuba raczkuje karol na pewno nie bedzie nienawidzi tej pozycji Katie dzieki za poparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nocnik - jestem zdania, że moje maleństwo jest jeszcze za małe, dlatego pośmiga sobie jeszcze dłuuuugi czas z pampersami. Moja ciotka i mama wiele razy mi zgakały, że córka kogośtam w wieku 6 miesięcy siedziałą juz na nocniku, ale tak samo suszyły mi głowę za to, że nie chciałam przyczepić czerwonej kokardki do wózka, więc... nie przejmuję się ich opinią i zrobię swoje. W necie znalazłam porady dotyczące nauki korzystania z nocnika, wynika z nich, że problem dotyczy dzieci 2-letnich. Zresztą od tysięcy dobrych i sprzecznych ze sobą rad można zwariować, a i tak każda kochająca mama wie, co dla jej dziecka jest najlepsze. A oto linki: http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54932,1323743.html?as=1&ias=2 http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54933,2580672.html Co robicie, dziewczyny, na Sylwestra? Bawicie się gdzieś? My zalegamy w domu, z Maleństwem. Będzie lampka szampana, szaszłyki i ciasteczka niemowlęce :) Jakby co, to do Siego Roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nocnik - jestem zdania, że moje maleństwo jest jeszcze za małe, dlatego pośmiga sobie jeszcze dłuuuugi czas z pampersami. Moja ciotka i mama wiele razy mi zgakały, że córka kogośtam w wieku 6 miesięcy siedziałą juz na nocniku, ale tak samo suszyły mi głowę za to, że nie chciałam przyczepić czerwonej kokardki do wózka, więc... nie przejmuję się ich opinią i zrobię swoje. W necie znalazłam porady dotyczące nauki korzystania z nocnika, wynika z nich, że problem dotyczy dzieci 2-letnich. Zresztą od tysięcy dobrych i sprzecznych ze sobą rad można zwariować, a i tak każda kochająca mama wie, co dla jej dziecka jest najlepsze. A oto linki: http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54932,1323743.html?as=1&ias=2 http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54933,2580672.html Co robicie, dziewczyny, na Sylwestra? Bawicie się gdzieś? My zalegamy w domu, z Maleństwem. Będzie lampka szampana, szaszłyki i ciasteczka niemowlęce :) Jakby co, to do Siego Roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane mamusie moja Inka tez jeszcze nie raczkuje ani sie nie obraca na brzuszek i na odwrot, nawet nozek do buzi nie wklada, umie juz siedziec sama ale do siadu trzeba ja podciagac za raczki, ogolnie to jest leniuszkiem ot co, nawet zapomniala jak sie butelke trzyma, sama tez nie wklada sobie jedzonka do buzi, za to cala reszte niepotrzebnych rzeczy tak, dziwne co nie bo widze ze inne dzieci same trzymaja sobie jabluszko albbo chrupki a ona tylko trzyma i nic >:( Ach u nas pogoda wstretna bo nas zasypalo okropnie, tyle sniegu ze pol okna zasypane a mojego brata auta nie widac spod sniegu hehehe. ;D WSZYSTKIM SOLENIZANTOM WIELKIE BUZIACZKI DO NAS. Co do nocniczka to ja jestem za tym zeby sadzac jak najwczesniej zeby dziecko sie przyzwyczailo, jak widze dzieci biegajace w pampersach do 4 roku zycia to mnie mdli normalnie, wygoda rodzicow i tyle. Npo coz ale kazdy robi jak chce i tyle. JA NIE WIEM CZY JUTRO ZDOLAM TU ZAJRZEC WIEC ZYCZE WAM SAMYCH DOBRYCH CHWIL W NOWYM ROKU, POCIECHY Z DZIECI I MEZOW, DUZO KASKI I ZDROWKA DLA WSZYSTKICH.🌻🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzisiaj byliśmy na szczepieniu ale pan doktor Dawidka nie zaszczepił bo ma katar, lepiej odczekać aż przejdzie. Później uzupełnię tabelkę. W przychodni zrobił dobre wrażenie, zaczął tak głośno gadać że wszyscy się na niego patrzyli i uśmiechali. Co do nowych umiejętności moejego malca, to po zjedzeniu cmoka tak jakby chciał powiedzieć \"było bardzo dobre, chcę tego częściej\". Zasczął wydawać nowe dźwięki: mama, dada, lala, aja, czasem mu się uda powiedzieć moje imię Ala. Co do Sylwestra to chyba zostaniemy w domu, chyba że coś się trafi na ostatnią chwilę. Teściowa powiedziała że się małym zajmie a my możemy się bawić póki jesteśmy młodzi, tylko nie mamy z kim. Znajomi z którymi zawsze gdzieś się bawiliśmy nie idą, bo pod koniec października urodził im się synek i go nie zostawią-mamy to sobie odbić w karnawale. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chciałam wszystkim mamom dzieciom i ich tatusiom złozyc wszystkiego najlepszego w Nowym Roku niech bedzie lepszy niz ten.pozdrawiam karolek mama edyta i tata robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora - je też odbieram pocztę outlookiem i też wpadłąm na pomysł odebrania prosto z serwera, ale niestety mam jakieś problemy i mimo, że znam hasło nie mogę dostać się do skrzynki Alcza- jsk już napisałąm skrzynka mi nawala i u mnie maile są w folderze wysłane a jak się okazuje do nikogo nie dochodzą. Mam więc prośbę jeśli masz jescxze dla mnie cierpliwość prześlij mi proszę jescze raz babycook, ale tym razem na zdres blanka@umk.pl Madziam - ale miałąś Wigilię... Cieszę się że już dobrze z Wikunią i trzymam kciuki oby to sie więcej nie powtorzyło. A co do bóli głowy to zgadzam sie że to migrena bo ja mam lub miałam to samo. po ciązy jeszcze mi się nie zdarzyło ale wcześniej często bolała mnie głowa i jak odpowiednio wcześnie nie wzięłam czegoś to kończyło się wymiotami. kiedyś dopadło mnie nawet w pracy - obciach ja nie wiem, ale na szczęscie moi trzej panowie (w moim biurze mam 3 panów) podeszli do tego bardzo wyrozumiale i tak się zachowywali, żeby mi głupio za te wymioty nie było. Super faceci. A innym razem moja mama to pogotowie chciała wzywać tak było ciężko. Na szczęscie jak na razie cisza i mam nadzieję że te migrreny już nie wrócą. Swoją drogą to ciekawe, że przez cała ciązę i aż do teraz ani jej widu ani słychu a wcześniej miewałam je 1-2 razy w miesiącu. Anulko - tylko pozazdrościć postępów Kuby. Zaczynam się martwić o MArtę bo ona nawet na boki jeszcze się nie przewraca. JAk już pisałąm nawet rehabilitantka dała nam z tego powodu nowe ćwiczenia. Pocieszam się tylko tym, że każde dziecko ma swoje tempo. Ponadto zauważyłąm że MArta wiele rzeczy chciałaby zrobić ale ponieważ pulpet z niej jest spory jest jej trudno. Np chciałaby nóżki do buzi wziąć, ale brzucho nie pozwala. Martucha jest kochana i fajnie zaczepia już do różnych zabaw. Ale nadal chce abym jej poświęcała cały czas. W ten sposób wczoraj sprzątałam półtorej godziny a ona półtorej godziny wyła mimo, że robiłam jej teatrzyk, śpiewałam podawałam zabawki. Po fakcie jak spała poryczałam się i ja bo mi jej szkoda lae nie moż emnie tak terroryzować..... ....A dziś mogłam już sobie nawet spokojnie sprzatać bo dziecko potrafiło się po parę minut same zajmować . Dziwne....... ale śniadania nadal jem przy akompaniamencie wrzasków Marty. O gotowaniu mogę zapomnieć. dozwolone tylko jak śpi...... Zazdroszczę Wam tego jak Wasze dzieciątka pochłaniają zupki. marta nie jest ich amatorem. A robię jej smaczne zupki. Próbowałam je już nawet lekko pryprawiać i tez nic. Zje parę łyżeczek a potem się wkurza. Chyba nie chce jej się ciamkać leniuch jeden bo jak w tym samym momencie dam butlę to pochłania ją w mgnieniu oka. Dałam jej na próbę naszej pomidorówki i ku memu zaskoczeniu krzyczała bo chciała jeszcze. Dałąm jej parę łyżeczek i aż jej się uszy trzęsły, ale przecież nie mogę jaj dawać naszych zup, tym bardziej że my lubimy mocno przyprawione. Ale słodnkie deserki to mniam mniam. My na Sylwka zostajemy w domu. Myśleliśmy o tym by kogoś zaprosić, ale zrezygnowaliśmy bo zabawilibyśmy nie wiadomo do której a dziecko by wstało o 6,00 lub 5,00 jak to potrafi i kto miałby siłę ją bawić? Nie wiem czy jutro zajrzę więc życzę wszystkim wspaniałego 2006 roku i oby przynióśł wszystkim przynajmiej tyle cudownych wydarzeń i przeżyć co ten kończoncy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA ADRIANKA I MAMY IWKI:)🌻👄❤️🌻👄❤️. My na Sylwestra idziemy do znajomych,rodziców Oliego.Wiki z Olim będą balować:):):).Znów jesteśmy przeziębione,to przez Wigilię u dziadków,byli chorzy i my załapaliśmy kaszelek i katarek.Dziękujemy również za życzenia dla Wiktorii:).Jutro jeszcze zaglądnę.Pa,Gośka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA ADRIANKA I MAMY IWKI:)🌻👄❤️🌻👄❤️. My na Sylwestra idziemy do znajomych,rodziców Oliego.Wiki z Olim będą balować:):):).Znów jesteśmy przeziębione,to przez Wigilię u dziadków,byli chorzy i my załapaliśmy kaszelek i katarek.Dziękujemy również za życzenia dla Wiktorii:).Jutro jeszcze zaglądnę.Pa,Gośka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hepcia ja Hubiemu zupki doprawiam sola ziolowa i zajada az Mu sie uszka trzesa.otwiera buziunke szeroko i sie dopomina .nie posolonych nie tknie i awanture robi! wiem ze trabia ze nie wolno przyprawiac...ale dziecko ma taki smak i koniec! mam kolezanki ktore tez dzieciom doprawialy i dzieci sa zdrowe . madziam kruszynki wasze sa coraz piekniejsze!!! anulka ja chodzilam jak mialam 7,5 mc czego i Kubusiowi zycze! a ja Hubiego ucze spac w lozeczku....moze w koncu przespi noc tylko z dwoma pobudkami a nie jak do tej pory od 24 co 1,5 godzinki... cholercia mnie podkusilo! do pampersow w jakiejs akcji promocyjnej daja wizir sensitiw i ja glupia bladynka upralam reczniki w tym proszku...Hubi ma wysypke...oj oj sylwester tez rodzinnie w domku spedzamy!dzisiaj kupilam baloniki i czapeczki .mamy kilka fajerwerkow .szampan sie chlodzi! a snieg sypie i sypie...oj co niekorzy jutro nie wyjada samochodami bo juz sa zasypane samochodziki do polowy drzwi...ja dzis spedzilam w drodze 4 godz .zrobilam 36 km.bylam w 2 miejscach .w biurze ogloszen 30 min i w sklepie 40 min reszta w samochodzie! koszmar! plugi widzialam dwa!!! jechaly...nie odgarnialy... a jezdzialm po centru naszego miastka!!! a na koniec N pojechal do tesco ...i zatrzymal sie facetowi na haku.... hamowal na lodzie z gorki 30 m-tez nie mial kto posypac... w tym miejscu gdzie sie stukneli stalo jeszcze kilka samochodow (hamowali jeden na drugim wczesniej) dodam ze jest to droga wjazdowa-wyjazdowa z tesco no ale jest przepis ,ze \"dopuki pada nie podejmuje sie akcji....\" NIECH NOWY ROK PRZYNIESIE WSZYSTKIM SAME DOBRE WIADOMOSCI!! LEPSZEJ PRACY BADZ AWANSU! ZDROWIA ZDROWIA ZDROWIA!!! HUBI Z MAMA(ANIA) I TATA(NORBERTEM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam bardzo serdecznie!!! Na początek chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA(spóźnione ale szczere). Przepraszam że wcześniej nic nie napisałam ale w Wigilję zaczął się mój koszmar.Olivier dostał gorączki(38,9)tak około godziny 17 więc musieliśmy jechać na pogotowie.Tam pani doktor stwierdziła zaczerwienione gardełko i przepisała antybiotyk.W drugi dzień świąt dostał uczulenia odtegoż antybiotyku i z powrotem na pogotowie.Tam inny lekarz powiedział,że to nie jest gardełko tylko najprawdopodobniej trzydniówka i jak się okazało to była trzydniówka.Teraz czekamy żeby plamki znikły.Niestety na chrzcinkach(28.12) Oli był marudny ale wcale mu się nie dziwie bo strasznie go męczyła. :( Od zakończenia gorączki czyli od wtorku Olivier jest strasznie nieznośny.Nie wiem czy to przez to,że wybił się ze swojego rytmu,czy to przez to,że w czasie choroby wszyscy go niuniali i nosili i chuchali na niego i dmuchali bo maluszek chorutki :P Mam nadzieje,że wróci do normy Nocki są przechlapane--budzi się prawie co 1h i wcale nie na karmianie tylko pozmindzić i najlepiej chciałby spać ze mną. W dzień wszystko wymusza płaczem.Darł by się bez przerwy :P Wszystkim solenizantom składam życzonka i jeszcze życzenia noworoczne: Daj ludziom wiary... Idz juz Nowy Roku - tak mowi Rok Stary i znika... z lza w oku. Z ostatnia kartka kalendarza zerwij wszystkie zle nastroje, zapomnij o wszystkich nieudanych dniach, przekresl niewarte w pamieci chwile i wejdz w Nowy Rok jak w nowej sukni wchodzi sie na najwspanialszy bal swiata...tego Wam życzą Olivier z mamą Eweliną i tatą Marcinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę,że dziś tu będzie świeciło pustkami :) Mam prośbę jakby któraś z was mogła to podeślijcie mi książeczkę kucharską bo może wreszcie zacznę coś przyrządzać mojemu skarbkowi :D mój adres evka81@poczta.fm Z góry dziękuję i pozdrawiam...UDANEGO SYLWKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEM WRESZCIE... no tak..prezenty! moj tymek dostal mase ubranek od ciotek z francji od mojej siostry! cudenka! zolwia fp i taka super osmiorniczke- poza tym dzo zabaek ktorymi na pewno nie bedzie sie bawil bo nie sa przystosowane do jego wieku. Tymuś dziekuje wszystkim za zyczonka1{kwiat} ana33- co to za hipcio?? moze podalabys jakiegos linka??,co:) alcza- moze i mnie podeslalabys ksiazke kucharska? podaje adres: mojreczka@tlen.pl madziam-wspolczuje tego przejscia z wiki. ja bym chyba opszalala...zreszta kazdy sie i tak ze mnie juz smieje ze przesadzam maksymalnie, bo \"tymuś kichnie a ty juz lecisz i pobijasz rekord na setke\" (tak stwierdzil oj brat). no ale jakby on mial dziecko po \"przejsciach\" to inaczej by mowil. ja teraz jestem przestraszona bo od wczoraj tymus ma katarek i boje sie zeby sie nie rozchorowal. zakupilam FRIDE do odciagania kózek z noska(rewelacja!!! -1000razy lepsza od gruszki!)polecam! dlatego tez odpuszczam jakiekolwiek spacerki na kilka dni. sylwester spedzam milo w domku z synkiem i M. –no chyba ze sie znowu poklucimy to bedzie nie milo. ostatnio czesto sie klucimy co jest dla mnie okropne bo nigdy tak sie nie zachowywalismy. zaczylo sie po porodzie... edi- moj tymuś to tez beksa i musze sie niezle spocic zeby wydobyc z niego taki pawdziwy smiech...ale warto!!!! my chrzcilismy 28gudnia.w Jana. tymuś byl cala msze bardzo grzeczny. patrzyl sobie tymi swoimi oczetami na choinke, księzy i szopke . jak ksieza chodzili z winem to tez dalam mu na paluzek zeby sprobowal, bo ksiadz dwa razy do niego podchodzil. potem mala imprezka w domu i wyjazd nastepnego dnia do warszawy. po drodze tymek takie kupsko mi uwalil...przebieranko na tylnim siedzeniu...moze stad ten katarek, chociaz samochod nagrzany byl bardzo. NA NOWY ROK ZYCZE WAM WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE, ZDROWKA DLA DZIECIACZKOW I DLA WAS, DUZO MILOSCI I USMIECHOW KAZDEGO DNIA. DUZO KASIORKI NA ZABAWKI DLA DZIECI I DOROSLYH! BUZIAKI ODE MNIE I TYMUSIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6845g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7515g.......77cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7750g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........8700g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............7000g.......68cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. mojreczka........Tymuś.........www.tymoteuszek.bobasy.pl wpisalam sie tez do bobasow. poogladam sobie was pozniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech taneczny leki krok będzie z Wami cały rok, Niech prowadzi Was bez stresu,od sukcesu do sukcesu-tego życzą Wam GOSIA,MARCIN I WIKTORYNKA:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wszystkie dni Nowego Roku zycze Wam wiary w sercu i swiatla w mroku, obyscie jednym krokiem mijaly przeszkody, byscie czuly sie silne i wiecznie mlode. Tego wszystkiego plus duzo zdrowka i usmieszkow dla dzieciaczkow zycza Agnieszka, Rafalek, Piotrus i Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×