Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Witam, U nas z jedzeniem podobnie :) Małe zjadają mleko w sumie 2 - 3 rzy dziennie. Wieczorem przed snem Werka ok.300 a Wiki jakieś 180 i powtórka ok.23 (z Werką różnie czasem nie chce)ale wypijaja już mniej. No i potem rano, ale głownie pije Wiki. Jeśli chodzi o inne pokarmy to ja daję jogurty (podobno zdrowsze niż danonki), serki homogenizowane. twarożek, paróweczki szyneczka, w zasadzie wszystko to co my jemy. Obiady też gotują wspólne tylko dziewczynokm mniej doprawiam. Lekarka sama mówił, żeby dawać już jak najmniej posiłków ze słoika a więcej naszych. Miałysmy iść dziś szczepic odrę świnkę różyczkę, ale Wiki się rozchorowała i muszę iść na dzieci chore. Katar ma do kolan i do tego gorączkę. Mam nadzieję że to przeziębienie, a nie bakterie :( gumecka - mam przepis na tanie ciasto Proste i pyszne :) Jak chcesz to poślę Ci przepis na gg. W dodatku ZAWSZE WYCHODZI :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziam Zdrówka dla dziewczynek A przepisik to może tutaj ogólnie - wszystkie chętnie skorzystamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myślałam nie udało się :( Ale wiecie co jest dziwne - na innych forach otwiera się:o czyżby to chodziło coś o kafeterię :P:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatni raz ja (przynajmniej na razie) ;) Jak się skopiuje do paska to działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kochane jestescie. Przepisiki sobie zapamietam. Madziam kotku wyslij mi na gg ten przepisik jak bedziesz miala chwilke. U nas pogoda do duszy. Po wczorajszej wizycie u pradziatkow Karolki jestem zla i to bardzo. To tyle bo czas mnie goni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumecka-ja też mam dla Ciebie przepis na sałatkę i ciasto kokosowe z jabłkami,ale ponieważ jesteś niedostępna więc podam tutaj(może przy okazji innym się przyda). SAŁATKA Z KURCZAKIEM WĘDZONYM: Składniki: papryka czerwona-1 sztuka większa kukurydza-puszka kurczak wędzony-1/2 sztuki majonez-do smaku curry-do smaku sól-do smaku ananas-puszka kapusta pekińska(średnia) wszystko drobno pokroić i wymieszać.Zostawić w lodówce na 2 godziny,podawać z pieczywem lub tostami. CIASTO KOKOSOWE Z JABŁKAMI: Składniki: kostka margaryny 3 łyżeczki kakao 2 razy po 3/4 szklanki cukru 5 łyżek wody 1,5 szklanki mąki 3 łyżeczki proszku do pieczenia 20 dkg wiórków kokosowych 5 jabłek 5 jajek Margarynę,kakao,3/4 szkl.cukru i 5 łyżek wody rozpuścić i zagotować,po czym wystudzić od czasu do czasu mieszając.Po wystudzeniu dodać 5 ŻÓŁTEK,1,5 szkl.mąki i 3 łyżeczki proszku do pieczenia i dobrze wymieszać.Wylać do foremki gotową masę.Z białek ubić gęstą pianę,dodać 3/4 szkl.cukru,ubijać,a potem dodać 20 dkg.wiórków koksowych.Na masę wyłożyć 5 startych i odciśniętych jabłek,a na to ubitą pianę z wiórkami.Piec około 40 min.w temp.180 stopni. Polecam i smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji dużo zdrówka dla bliźniaczek no i Asiek zdjęcie w basenie super.Maks to mój ideał chłopaka:):):):):):),dla mnie za młody,ale może córcia odziedziczy po mnie gust:P. U nas awantura jak nie wiem,Wiki drze się wniebogłosy,musiałam usypiać ją na rękach,ślini się niemiłosiernie,chyba następny ząb idzie,choć ja jeszcze nie odkryłam zadatków na kolejnego czorta,który to męczy ją niemiłosiernie.Jest nieznośna i dzięki temu jestem wściekła jak osa. Gumecka nie strasz z tym latem,bo jak ja pójdę do ślubu jak taka pogoda będzie?:(.A co z Twoim cywilnym,bo nic nie piszesz???Kończę,bo moja mała zmora już wyje:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczku---dzieki za przepisy, ciasto zrobie chyba,a raczej moja mama hehe bo ja to nie potrafie piec nic. A cywilny kochana to my mielismy 6 lat temu :-) Tylko koscielnego nie bylo i juz nie bedzie. No to ja tez sie pochwale. Mamy kolejny zabek juz na wierzchu, gorna prawa jedynka-jupiii I Karolcia potrafi juz powolutku sama chodzic, jak sie zachwieje to staje na chwilke i idzie znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziś przebiła się lewa górna jedynka. W piątek jedziemy do Szczecina do moich rodziców, już się nie mogę doczekać. Zastanawiam się jak tu się spakować, żeby zabrać to co najważniejsze a jednocześnie mało :) , ale to raczej niemożliwe. Fakt, że jedziemy samochodem ale będziemy wracali bardziej załadowali, bo R ma filmowanie wesela więc kamera, światła no i jeszcze szwagierka. Gumecka mam łatwe przepisy na gorące dania: chińskie, rissotto wszystko to na piersiach z kurczaka a teraz drób jest tani, karkówka w warzywach z sosem czosnkowym łatwa do przyrządzenia i dobra. Sałatki: jarzynowa, przekładana z ryżem bardzo dobra i ładnie wygląda w miseczce, kolejna z mięsem z piersi kurczaka, zawsze powodzenie ma ryba po grecku. Co do ciasta to mi zawsze wychodzi \"Marchwiak\" no i jabłecznik na mące krupczatce. Nic więcej nie mogę sobie przypomnieć, ale tylko jak coś mi wpadnie do głowy to napisze. Asiek, co do urodzin to pierwsze słyszę że się je obchodzi w kościele, my nic takiego nie będziemy robili. Planowany jest kinder bal w dzień urodzin na świeżym powietrzu o ile pogoda dopisze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!!! wszystkiego NAJ NAJ LEPSZEGO dla Ksiezniczek z okazji Roczku!! zaleglosci mam okropniaste w podczytywaniu bo caly czas borykamy sie z remoncikiem nowego mieszkanka.mam dosc juz rozmow z \"majstrami\" niedotrzymywanych teminow zarowno dostawcow drzwi,glazury jak i wszelkiej masci malarzy i glazurnikow z wlasnymi wizjami na moje mieszkanie.... makabra!!! jak dorwe sie do komuterka na 15 min to troszke podczytam ale i tak jestem kilka stron do tylu.dostalyscie ostatnio powera w smarowaniu slowek :) ale to dobrze!! super!! u nas Hubi coraz bardziej komunikatywny.pokazuje paluszkiem co chce i po swojemu tio nazywa :).nalogowo \"czyta \" ksiazeczki albo przynosi zeby Mu czytac. podaje rozne przedmioty.potrafi pokazac rozne zwierzatka w ksiazeczkach.albo zabawki (pilka ,klocki,samochodzik).uklada piramidki.wrzuca klocki w odpowiednie otworki. lozka ,fotele ,kanapy...smiga po nich w ta i z powrotem(sam wchodzi ,sam schodzi) noce przesypia calusienkie od momentu jak przestalam Mu dawac mleko (budzil sie o 23 i 3) zastapilam soczkiem bardzo rozrzedzonym albo babatka.zasypia miedzy 20 a 21 budzi sie 6-7.w dzien ma sen troszke rozregulowany przez nas....czesto w samochodzie i rundka po sklepach (klej,fuga ,meble ,wkrety....bla bla).zaczal sie buntowac...jak wsiadamy do samochodu jest ryk przerazliwy!!! ostatnie dwa dni mial goraczke i baaardzo sie slini znaczy idzie nam 9 zabek no i he he dobrze ze N ma syna!!! prezent na dzien dziecka dla 10 mc chloczyka ?...samochod sterowany pilotem..... nie wiem kto ma wieksza zabawe czy Hubi jak stara sie dogonic i zlapac za antenke czy N jak taranuje wszystkie zabawki na drodze ... czy chopczyk czy mezczyzna to zawsze dziecko...:) :) pozdrawiam cieplutko w ta wstretna pogode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! dragonka, też mam wrażenie, że Zosi zęby krzywo rosną, najzabawniejsze jest to, że gdy tylko pojawia się obok tego niby krzywego kolejny ząb, to tamten przekrzywia się w drugą stronę. Tak sobie tłumaczę, że dziąsła takiego maluszka są jeszcze bardzo pulchne, a ząbków wciąż przybywa, więc trochę jak jej się zrobi ciaśniej w szczęce, będzie można zacząć się martwić ewentualnymi krzywakami. Zosia smoczka nigdy nie ssała, je łyżeczką, a pije przez rurkę, więc teoretycznie nie muszę się martwić o krzywe zęby. asiek, też przerabiam nocne pobudki, ale to już piątki idą i dolna szóstka, co ciekawe wyrzyna się tam, gdzie jeszcze nie ma czwórki! Wszystkim martwiącym się o ząbki polecam stronkę: http://mlecznyzabek.pl/ Hepcia, trochę mnie dziwi takie jedzenie i picie Marty przez całą dobę. Oj, to musi być dla Ciebie męczące, współczuję. Dołączam się do prośby do Pana Boga. U nas dziś ząbkowanie na tapecie, w dodatku bolący brzuszek po pomarańczy. Do tej pory to się nie zdarzało, zamierzam odstawić na jakiś czas cytrusy. Co za naród! Jakiś oszołom złapał się za wiertarkę o tej porze. W sumie nie ma jeszcze 22-giej, ale Zosi śpi od 20-tej. Zbudziła się przed chwilką, ona się strasznie boi takich dźwięków. Kończę więc. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadam tylko na chwilkę. Teraz w pracy mam urwanie głowy. Jak nie sprawozdanie z wyników nauczania to masowe poprawianie sprawdzianów. Jak zwykle dzieciaki w szkole budzą się pod koniec roku z poprawianiem ocen! U nas zapalenie oskrzeli na całego :( Nikosiowi bardzo w płuckach charczy i niestety musi brać antybiotyk :( Jedyna radość to to, że jest radosny i nie marudzi, chociaż katarek strasznie utrudnia oddychanie. Nikoś chodzi już ładnie, ząbków ma już siedem, ale niestety bardzo mało mówi. Tylko tata, mama, daj, am i oczywiście warczy jak bawi się samochodzikiem. Zaczynam wpadać w kompleksy z tym jego ubogim słownictwem - może za mało czasu mu poświęcam?? Dobrze, że niedługo wakacje :) Mam ostatnio wrażenie ,że zaniedbuję dzieci - cały czas tylko praca, sprzątanie , pranie i gotowanie a czasu dla dzieci jakoś nie mogę wygospodarować! :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwego Dnia Matki!!! Spóźnione, nie mniej jednak bardzo szczere ;) Twoje ubrania: Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę. Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da. Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ się Twoimi normalnymi ciuchami. _____________________________________________________ Przygotowanie do porodu: Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy. Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku. Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży. ______________________________________________________ Ciuszki dziecięce: Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę. Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami. Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego? ______________________________________________________ Płacz: Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie. Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko. Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku. ______________________________________________________ Gdy upadnie smoczek: Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu. Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi. Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi. ______________________________________________________ Przewijanie: Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta. Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby. Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan. ______________________________________________________ Zajęcia: Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp. Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer. Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej. ______________________________________________________ Twoje wyjścia: Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki. Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki. Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew. ______________________________________________________ W domu: Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko. Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka. Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi. ______________________________________________________ Połknięcie monety: Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia. Drugie dziecko: Czekasz aż wysra. Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego. _____________________________________________________ WNUKI: Nagroda od Pana Boga za nie zamordowanie własnych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfia Mamo, bardzo dobre. Szczegolnie spodobalo mi sie to o kieszonkowym, choc i w innych jest duzo ciekawych rozwiazan. :-) Ja jeszcze wroce do spania i jedzenia w nocy. Korinka jadla w nocy cyca co 2 godz. I tak bylo praktycznie do 8 msc. Ale nie chciala sama zasypiac ani sama spac. Wiec stalam nad nia, usypialam ja, trzymalam za raczke i inne cuda. Jak zasnela szlam w strone drzwi i zachwile znow wracalam. Po czym ostatecznie zwykle szlam spac z nia i potem sie wymykalam zeby porobic jakies rzeczy i wracalm. Spala z nami i wlsciwie nikt nie byl wyspany. Ale przeczytalam tutaj na forum o ksiazce \"usnij wreszcie\" i udalo mi sie ja sciagnac. Poczytalam troche i po kolejnej trudnej nocy podjelam decyzje, ze to juz. Meczylismy sie 4 dni bardzo, 2 dni troche i 2 dni troszeczke. I po tym czasie Korina przesypia od 20 - 6,7 rano czasem budza sie na chwilke w nocy jak nie moze sie przekrecic, bo sie w koldre zamota. Potem zmienilam porannego cyca na butle i tak od 2 msc spie cale noce a od miesiaca nie karmie piersia. Nie wierzylam wczesniej w tem ksiazkowe metody, ale sie sprawdzily. A musialam juz cos zrobic, bo to ze ja bylam niewyspana to trudno, ale moja cora tez miala wory pod oczami, caly dzien ziewala i marudzila. W dzien spi 2 razy, rano ok 9 zaspypia na 2 godz i potem ok 13:30 na godzine. I mam nadzieje, ze tak juz zostanie. Wspolczuje bardzo dziewczynom, ktore nie moga sie wyspac, bo wiem jaka to meczarnia. Trzymajcie sie dzielnie. A kupilam nocnik -Optymka ❤️ dzieki za babyrus, byl. I bedziemy probowac. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jej sie bardzo podoba jak ja jestem w toalecie wiec moze sie przylaczy. Asiek, Korinka sie tak strasznie cieszy jak widzi tate, a ona jest dla niego jak krolewna. Zreszta to ja chcialam chlopaka, maz od poczatku chcial core - pewnie wiedzial, ze bedzie go ubostwiala :-). Asiek ten image nie dziala jesli po wklejeniu linku nie dasz \"enter\" :-) Ale malo ma tego czasu dla niej niestety. Dzis np widzieli sie tylko 10 min rano i 15 min wieczorem :-( Ale takie zycie. Madziam zdrowka dla dziewczynek Mamamaja, Korina ssie smoczek od 6 msc, ale ja nie sadze, ze to jest przyczyna krzywych zebow. Ja nie ssalam nigdy smoczka a apart na zebach nosilam od 7 roku zycia do 27 z malymi przerwami :-) Mysle, ze to bardziej po mamusi bedzie Pozdrawiam wszystkie Mamusie i przesylam Wam duzo sloneczka, bo u mnie juz upalnie sie zrobilo, a wiem ze Wam by sie przydalo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam rzadko odwiedzające nas mamusie Teska, Ana :D🌻 Maks od paru dni nauczył się pokazywać główką \"tak\" i \"nie\", na dodatek potrafi w ten sposób odpowiadać logicznie na pytania. Jestem w szoku, że takie dziecko tyle rozumie, bo mnie się wydawało, iż niewiele (pewnie przez brak mówienia). Okazuje się, że mamy mądrale w domu :) trzeba zacząć bardziej się pilnować ;) W ten nowy sposób dowiedziałam się bezpośrednio od Maksia, że jak byłam w pracy to oglądał Teletubisie i chce, żeby znów mu włączyć (jak wiecie to już od kilku m-cy jego "konik"). Teraz jak już łączy dawno opanowaną umiejętność pokazywania palcem z tym kręceniem główką to naprawdę można się z nim dużo \"dogadać\" hi hi hi;) Piszecie o książeczkach. Maks ma całą serię książeczek ze zwierzątkami (tych z grubymi kartkami) i o dziwo zamiast je gryźć jak inne wszystko kocha je oglądać. Sam nie raz przynosi, pcha się na kolana i trzeba mu przewracać kartki, a on pokazuje paluszkiem zwierzątka, o które się pytamy. Jedynie sam \"nazwać\" potrafi psa i jest to oczywiście \"hau\":) a, i lubi też Lokomotywę Tuwima - tak samo wydana, zawsze słucha jak mu ją czytam, bo staram się odpowiednio intonować wszystkie użyte tam wyrazy:D gumecko - ja często robię sałatkę warstwową z tuńczyka (u nas bardzo lubiana) lub taka \"witajcie wszyscy razem\", czyli można wrzucić wiele rzeczy w zależności od potrzebnej ilości ;) ciast niestety nie piekę, więc w tej kwestii nie pomogę. gosiaczek - dziękujemy za komplement :D Dla wszystkich chętnych cała seria nowych zdjęć z Figlo Parku na bobasach - tak bawiliśmy się w miniony weekand:D alcza - ja też byłabym chętna na to rissotto i chińskie - lubię takie potrawy. Z tym roczkiem w kościele to u nas taka \"tradycja\", my nie chcemy tak ich obchodzić, ponieważ nie mamy kiedy (są wyznaczone niedziele na tą okoliczność, a my wtedy jesteśmy na weselu). Czujemy się jednak pod presją, bo wciąż w koło ktoś się pyta kiedy robimy roczek, jakie kupujemy ubranko itp. Nie wiem co zrobić:o Miłej podróży - jakoś się spakujecie ;) ana - wiem dokładnie co przechodzisz, bo sama przecież niedawno miałam ogromny remont (a raczej rozbudowę domu) :o do teraz wszystko nie skończyliśmy :( Widzę, że Hubi razem z Maksiem mają po 9 ząbków :D teraz nam wyrzyna się 10 i to nieciekawie bąbel przechodzi :( mamamaja - podobno często wychodzą najpierw 4,5,6, a dopiero potem 3. Ząbki naprawdę różnie wychodzą, bąbel miał np. najpierw górne dwójki przed jedynkami i wyglądał przez jakiś czas jak wampirek ;) Maks wszystkie 9 ząbków przeżył trochę cierpiąc, a gdzie tam do końca:(... Teska - nie przejmuj się słownictwem. Maks też niewiele mówi \"konkretnych\" słów , oczywiście poza jego słowami - w tej kwesti buzia mu się nie zamyka. Bardzo dużo wszyscy do niego mówimy i czytamy mu książeczki - widać taki urok. Każde dziecko rozwija się inaczej i wszystko w swoim czasie :) też się doczkamy ;) elfia mamo - super to jest :D miałam to kiedyś na mailu i wydawało mi się, że wam przesłałam, ale może coś pochrzaniłam ;) a twojego adresu chyba nie mam :( dragonka - dzięki za cynk co do "image" - spróbuję następnym razem, choć już od dość dawna coś te linki tutaj nie działają :( U nas Maks też czasem rzadko widuje tatusia - cóż takie życie. Co dajecie dzieciom na dzień dziecka? jakoś specjalnie je obchodzicie? ja nie mam pomysłu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek, -Hubi musiał mieć udaną zabawę. Muszę się zainteresować gdzie coś takiego w Toruniu jest. Teska - masz wspaniałą perspektywę spędzenia 2 miesięcy z dziećmi. Mi tylko urlop musi starczyć. Ana -powodzenia z remontem i gratuluję osiągnięć Hubiego Dragonka - tak sobie Ciebie poczytałam i chyba zainteresuję się tą książką, bo jestem permanentnie zmęczona i niewyspana. Napisałam dłuższego posta, ale sama go niechcący skasowałam beeeeee...... Teraz juz nie mam czasu wracam do pracki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana, Teska :D:D:D witajcie, milo Was widzieć. Teska, Ty się kompletnie nie przejmuj tym, że Nikoś ma mały zasób słów - Buba podobnie - mama , dada, baba, czasem dziadzia - ale nie wie co to, od wielkich dzwonów tata. Da, mówi, kiedy coś chce dać, ale używa tego słowa także i w innych przypadkach. Ja dalej choruję, Tusia coś chyba zaczyna, Buba zdrów - odpukać. Zęby, hm, powoli jakieś dwa wyłażą. Cycek na okrągło jest mordowany. Gumecka - u nas zero imprez typu urodziny, imieniny. Świętujemy naszą czwórką, zawsze jest oczywiście jakieś ciastko, jakby ktoś sobie przypomnial i zaglądnął, ale imprez nie ma. Buziaki dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestesmy,mala wazy 9kg,zdrowa i dwa zabki u gory wychodza jej. kupilysmy dzisiaj nowe butki rozmiar 19 tez befado ale inny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas koszmar. Właśnie wróciłam z Tusią od lekarza - zapalenie gardła, ropne zapalenie spojówek i początki zapalenia ucha. Wszystko to jeden cholerny wirus. Ręce mi opadają, nie mam już sił. Po prostu nie mam. Mam ochotę kląć, płakać, zamordować kogoś. Tusia bidula śpi - jak nigdy za dnia. Czekam kto następny, bo ja kończę chorować, M też, Buba odpukać zdrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka--zdrowka zycze dla waszej rodzinki. Bidaczki no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam jeszcze tabelkę madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....7900.......70cm.. www.wiki.bobasy.pl .................Weronika.......27 kwiecień.... 8700g.......77cm. www.wikiwerka.bobasy.pl Domi25........Zuzia............22 maj...........8500g........65cm ... www.wiktorka.bobasy.pl .................Wiktoria........22 maj...........6700g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....10kg.......75cm... www.maks.bobasy.pl elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm... www.majai.bobasy.pl sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....8000g.......68cm... www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....9000g.......78cm... www.gumecka.bobasy.pl renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm... www.oliwka26.bobasy.pl kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......9000g.......75cm... www.wiktory.bobasy.pl evka81........Olivier..........02 lipca...........9700g.......77cm... www.evka81.bobasy.pl agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm... www.agulek.bobasy.pl edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm... www.karolek0707.bobasy.pl bumpy.........Lenka...........13 lipca...........7900g.......68cm... www.agawg.bobasy.pl Kamelia........Zosia............13 lipca...........7300g.......76 cm... www.kamelia.bobasy.pl alcza..........Dawidek.........13 lipca...........9500g ......74cm... www.alicja78.bobasy.pl Anulka.........Kubuś...........15 lipca............8100g.......68cm... www.kubulek.bobasy.pl .................Tusia..........................www.tusiecina.bobasy.pl Optymka......Piotrus.........15 lipca............9500g.......71cm... www.piotrfryderyk.bobasy.pl JaMama.......Ryś..............15 lipca............7600g.......70cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........9500g.......72 cm... www.hepcia.bobasy.pl Teska78.......Nikoś...........19 lipca............7700g.......68cm www.teska78.bobasy.pl Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm... www.kmrozik.bobasy.pl mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8200g ......71cm... www.hubus.bobasy.pl Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............8280g........68cm... www.tymoteuszek.bobasy.pl Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............8650g........74cm... www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............9100g.......72cm... www.dora777.bobasy.pl Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm... www.iwka26.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl no wage poprawilysmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, podaję przepis na ciasto. Co najważniejsze, zawsze wychodzi :D 2 szklanki mąki; 1 szklanka cukru; 1 szklanka oleju 1 łyżeczka proszku do pieczenia; 1 łyżeczka sody oczyszczonej; 3 - 4 jajka ubite na pianę; 3 -4 jabłka potarte na grubych oczkach; 1 łyżka kakao (można bez jesli ktoś nie lubi); Wszystkie składniki wrzucić do jednej miski, zostawić na 20 minut. Po 20 minutach mieszać WAŻNE!!!!! DREWNIANĄ łyżką. Piec 40 - 50 min. w 170 - 180 stopniach; Ja czasem dodaję do tego bakalie, albo przekrajam ciasto na pój i przekłądam bitą smietaną. Ciacho pyszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I poprawiam jeszcze tabelkę :) madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....8100.......70cm.. www.wiki.bobasy.pl .................Weronika.......27 kwiecień.... 8950g.......77cm. www.wikiwerka.bobasy.pl Domi25........Zuzia............22 maj...........8500g........65cm ... www.wiktorka.bobasy.pl .................Wiktoria........22 maj...........6700g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....10kg.......75cm... www.maks.bobasy.pl elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm... www.majai.bobasy.pl sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....8000g.......68cm... www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....9000g.......78cm... www.gumecka.bobasy.pl renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm... www.oliwka26.bobasy.pl kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......9000g.......75cm... www.wiktory.bobasy.pl evka81........Olivier..........02 lipca...........9700g.......77cm... www.evka81.bobasy.pl agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm... www.agulek.bobasy.pl edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm... www.karolek0707.bobasy.pl bumpy.........Lenka...........13 lipca...........7900g.......68cm... www.agawg.bobasy.pl Kamelia........Zosia............13 lipca...........7300g.......76 cm... www.kamelia.bobasy.pl alcza..........Dawidek.........13 lipca...........9500g ......74cm... www.alicja78.bobasy.pl Anulka.........Kubuś...........15 lipca............8100g.......68cm... www.kubulek.bobasy.pl .................Tusia..........................www.tusiecina.bobasy.pl Optymka......Piotrus.........15 lipca............9500g.......71cm... www.piotrfryderyk.bobasy.pl JaMama.......Ryś..............15 lipca............7600g.......70cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........9500g.......72 cm... www.hepcia.bobasy.pl Teska78.......Nikoś...........19 lipca............7700g.......68cm www.teska78.bobasy.pl Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm... www.kmrozik.bobasy.pl mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8200g ......71cm... www.hubus.bobasy.pl Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............8280g........68cm... www.tymoteuszek.bobasy.pl Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............8650g........74cm... www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............9100g.......72cm... www.dora777.bobasy.pl Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm... www.iwka26.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja sie dopisze do tabelki jesli pozwolicie :-) madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....7900.......70cm.. www.wiki.bobasy.pl .................Weronika.......27 kwiecień.... 8700g.......77cm. www.wikiwerka.bobasy.pl Domi25........Zuzia............22 maj...........8500g........65cm ... www.wiktorka.bobasy.pl .................Wiktoria........22 maj...........6700g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....10kg.......75cm... www.maks.bobasy.pl elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm... www.majai.bobasy.pl sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....8000g.......68cm... www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....9000g.......78cm... www.gumecka.bobasy.pl renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm... www.oliwka26.bobasy.pl kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......9000g.......75cm... www.wiktory.bobasy.pl evka81........Olivier..........02 lipca...........9700g.......77cm... www.evka81.bobasy.pl agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm... www.agulek.bobasy.pl edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm... www.karolek0707.bobasy.pl bumpy.........Lenka...........13 lipca...........7900g.......68cm... www.agawg.bobasy.pl Kamelia........Zosia............13 lipca...........7300g.......76 cm... www.kamelia.bobasy.pl alcza..........Dawidek.........13 lipca...........9500g ......74cm... www.alicja78.bobasy.pl Anulka.........Kubuś...........15 lipca............8100g.......68cm... www.kubulek.bobasy.pl .................Tusia..........................www.tusiecina.bobasy.pl Optymka......Piotrus.........15 lipca............9500g.......71cm... www.piotrfryderyk.bobasy.pl JaMama.......Ryś..............15 lipca............7600g.......70cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........9500g.......72 cm... www.hepcia.bobasy.pl Dragonka73....Korina........18 lipca............11500g......80 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............7700g.......68cm www.teska78.bobasy.pl Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm... www.kmrozik.bobasy.pl mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8200g ......71cm... www.hubus.bobasy.pl Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............8280g........68cm... www.tymoteuszek.bobasy.pl Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............8650g........74cm... www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............9100g.......72cm... www.dora777.bobasy.pl Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm... www.iwka26.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Ha ha ha! Elfia mamo, ubawiłam się po pachy! Teska, Anulka, dużo zdrówka dla dzieciaków, a dla Was - wytrzymałości i sił. Książeczki służa do jedzenia. Tak jak chusteczki higieniczne, gazety, papier toaletowy i dorwane czasem bilety autobusowe. Bajki - tylko te nie papierowe, albo wspólnie czytane/oglądane, bo jeśli tylko zostawić Zosię sam na sam z papierem, zamienia się w niszczarkę! Dzień cały porozbijany. Sąsiad tłukł się wiertarką do 23-ciej, przestał dopiero po interwencji zaspanych panów ze straży miejskiej. Zosia orzekła, że spać nie będzie. Zasnęła po godzinnym lulaniu na rękach. Obudziła się więc nie jak zawsze o 7-mej, ale o 10:40. Cały dzień taka skołowana była, zabrałabym ją na spacer, ale cały dzień pada deszcz. Teraz nie chce spać, choć od tej późnej pobudki rano nie zmrużyła oka. Spodobało jej się to lulanie i nie chce spać inaczej, jak u mnie na rękach. Wzięłam ją na przetrzymanie, siedzi w łóżeczku i piszczy (nie płacze, tylko piszczy ze złości, uszy puchną. Zawsze tak robi. Dzięki temu wiem, kiedy jej coś naprawdę dolega, a kiedy marudzi). Przeczekam, późno jeszcze nie jest. Powinna padać ze zmęczenia, a tu nic! Sąsiad włączył wiertarkę. zamorduję, no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, zdowia dla wszystkich i dla Tuski i dla Was no i Buba zeby sie trzymal dzielnie. Hepcia, polecam Ci ta metode choc przyznaje uczciwie, ze bylo bardzo ciezko i wlasciwie do poki po tygodniu nie przespala moja corcia nocy nie wierzylam w skutecznosc. Caly czas sobie tylko powtarzalam, ze musze sprobowac choc ten jeden tydzien, zeby miec chcociaz pewnosc, ze to nie dziala i ze zrobilam wszystko, zeby ona sie wyspala a co za tym idzie ja rowniez. I wygladalo przez pierwsze kilka dni, ze nic z tego nie bedzie. Ale wytrzymalam i jest efekt. A zal sciska w dolku tak, ze nie wiesz co zrobic ze soba. Minuty sie wleka, ale jak nie bedziesz dzielna to nic z tego nie wyjdzie. Przynajmniej przy mojej corci, ktora jest bardzo cwana. ;-) Mysli, kurcze, a moze pic chce, a moze cos ja boli, a moze ma mokra pieluche. A moj maz mowi, sluchaj a ile razy ganiala z taka pielucha-bomba i nic jej nie bylo. No i wytrzymalam. I naparwde spi. I mam nadzieje, ze Tobie tez sie uda, bo to naparwde duza ulga. Bede trzymac kciuki Strasznie sie zdziwilam tymi 6 co rosna u dzieci, to chyba Zosia Mamamaja ma te 6? Bo z tego co wiem to 6 rosna dzieciom ok 5,6 roku zycia a nie teraz. Moze to 4 i 5 rosna. Bo one faktycznie tzn 4 zwykle a 5 czasami wyrastaja przed 3 ale 6? Bardzo jestem zaskoczona. Pozdrawiam wszystkie Mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamaja - czasem odnoszę wrażenie, iż mieszkamy w jednym bloku (kto wie??). Ja też mam nawiedzonych remontowiczów: odpalają wiertarkę o 21-ej w dni powszednie, a w soboty nie niedziele to już od rana. Najchętniej tych sąsiadów posłałąbym w kosmos! Zosia jako niszczarka? Ha ha, znam to, kochana :D Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka - to już jutro. Życzę wspaniałych prezentów i dużo uśmiechów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfia to, co napisałaś wczoraj to było boskie :) Ale kurcze to jest moje drugie dziecko i nawet czasami się zgadza! Naprawdę. Przy starszej córce bardzo się trzęsłam a teraz mój też czasami chodzi \"w różowym\" po siostrze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamaja- mój Niko tęż uważa, że książeczki służą wyłącznie do jedzenia, za to bardzo dobrze wie do czego służy pilot! :) jak tylko zdoła go ukraść to ucieka z nim i wciska co popadnie spoglądając w telewizor, czy się przełączyło! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×