Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytająca20

Objawy ciąży - kto wie niech pisze

Polecane posty

Gość Cry Baby Girl
@bniunia22, zależy od tego jak długo stosowałaś tabletki i... od Twojego organizmu. Niektóre dziewczyny po odstawieniu tabletek, szybko zachodzą w ciąże, inne potrzebują czasu, aby organizm przyzwyczaił się do nowej sytuacji. Może to potrwać kilka miesięcy, a nawet lat. Zamiast więc wydawać pieniądze na test, idź do ginekologa i zrób podstawowe badania. Pamiętaj o tym, że w takim przypadku jak Twój, zaburzenia miesiączkowania niekoniecznie muszą oznaczać ciąże, wręcz przeciwnie. Może się okazać, że spóźnia Ci się okres, bo prowadzisz stresujący tryb życia, jesteś na diecie, masz problemy z tarczycą lub z jajnikami (PCOS), etc. Tak naprawdę możliwości jest bez liku. Lepiej więc udać się do specjalisty, zamiast przeciągać czas w nieskończoność - szczególnie, jeśli, czego nie życzę, okaże się, że to jednak jakaś choroba, bo jak wiadomo w przypadku wszelakich schorzeń, czas jest sprzymierzeńcem pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brak nicku
Hej dziewczyny... No ja mam już coraz większego stresa!! W moim przypadku nie ma co teraz mierzyć temperatury bo jestem przeziębiona i biorę lekarstwa okres powinnam mieć hmm 30 lub 1 - heh czyli co 1/2 dni niepewności zawału dostanę ;/ w dodatku nie czuję się jakoś na okres.. ale z drugiej strony nic mnie nie boli oprócz piersi.. ale one też w sumie bolą już mniej niż kilka dni temu - innych objawów nie mam.. ehhh już sama nie wiem jak dostanę okres to pokocham ten ból który przy nim towarzyszy ha ha! Najlepsze jest to, że się boję zrobić test.. wolę czekać na okres ;/ i żyć w niewiedzy niż zobaczyć wynik pozytywny bo zawału na miejscu się dorobię.. aszzzz człowiek zawsze mądry po szkodzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kloo
a ja mam takie pytanie czy kobieta która przy miesiaczce ma bóle brzucha , piersi i ogolnie zle samopoczucie to czy u niej objawy ciazy beda takze bardziej odczuwalne niz u kobiet ktore maja "spokojne" miesiaczki? Jak myślicie ma to jakis zwiazek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brak nicku
Kloo myślę, że to nie ma znaczenia - to nie od nas zależy czy nas będzie bolał brzuch tylko niestety od budowy macicy (większość kobiet ma zgięcia macicy) o różnych odchyleniu i przez to niestety cierpimy w normalnych przypadkach nie ma problemu z zachodzeniem w ciążę itp. ale za to w prezencie mam bolesne okresy, które przechodzą np. po urodzeniu dziecka, macica w pewien sposób ulega mniejszej deformacji (tak np. miała moja mama) bolesne dopóki nie urodziła, później jej przeszło.. także myślę, że ze mną będzie podobnie, bo nie mam zamiaru mieć bólu do końca życia to straszne ;/ zresztą lekarz kiedyś stw u mnie tyłozgięcie, więc prawdopodobnie to od niego mnie boli... A co do okresu to jestem strasznie przeziębiona, mam stan podgorączkowy 37,2 i okresu jak nie widać tak nie ma... Zaczynam coraz bardziej panikować (co lepsze) nie mogę spojrzeć na temp. np. w pochwie, bo mam zaburzony chorobą organizm no litości!! ;/ w sumie ost 2/3dni miałam taki brak śluzu lub coś w rodzaju ciągnącej się mazi i przeczytałam na forum innym, że to znak że progesteron i estrogen się mieszają, że to znak zbliżającej się miesiączki.. no, ale nie wiem... piersi jakoś mniej mnie bolą, brzuch bardzo rzadko - czarno to widzę!! :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelkam384
Witam. Mam do Was takie pytanie.staramy się z mężem o dzidzie. Okres miałam 7.11. Dziś mam 25dc, cykle mam 28dniowe. Kochałam się z mężem 21.11. Od kilku dni mam bóle podbrzusza, zauważyłam też sporo mlecznego śluzu. Czy mogę być w ciąży? Czy beta hcg z krwi juz teraz coś wykryje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brak nicku
Teoretycznie mogłaś zajść w ciążę nie można tego wykluczyć, ale nikt w brzuchu nie siedzi komórka jajowa żyje maksymalnie 12-24h, więc nie wiadomo czy utrafiłaś w ten moment, najlepiej będzie jak poczekasz do dnia spodziewanej miesiączki wtedy test ciążowy czy badanie krwi będzie bardziej prawdopodobne lub kilka dni po spóźnieniu,. a bóle w sumie mogą występować z różnego powodu m.in., z tego, że chcesz mieć dziecko i się nakręcasz to tak samo jak z osobami, które go nie chcą - mają od razu po kilku dniach wszystkie objawy te które mają osoby po kilku mieś., ciąży :) Kobiecy organizm jest zabawny.. A ja cóż hmm dzisiaj jest mój ost, dzień kiedy powinnam mieć okres, brzuch mnie lekko pobolewa, miałam jakieś plamienie różowe znaczy śluz z lekkim kolorem krwi i NIC... no może wieczorem się rozkręci, szyjka macicy jest nisko ułożona, otwarta i rozpulchniona, więc ten okres musi nadejść!! :/ (ja już zaczynam wariować do tego stopnia, że śniło mi się, że jestem w ciąży buhahaah!) może więcej osób by się zaczęło wypowiadać hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cry Baby Girl
@Brak Nicku Przede wszystkim przestań dramatyzować i spójrz prawdzie w oczy: sama pisałaś, że jesteś chora i przyjmujesz leki. Chcąc nie chcąc, możesz mieć zaburzenia miesiączkowania wynikające z faktu, że Twój organizm jest osłabiony. To się czasami zdarza i nie jest to powód do tego, aby podejrzewać, że jest się w ciąży. Możesz również zrobić test, ale sama wspominałaś o tym, iż wolisz żyć w nieświadomości... ;-) @Ewelkam384 Jeżeli pierwszy dzień Twojego cyklu wypadł 7 listopada, to dni płodne miałaś, na oko, od 16 do 24 listopada. Nie wiem, co to znaczy, że "od kilku dni" (od ilu?) masz bóle brzucha i zauważyłaś sporo mlecznego śluzu, ale ten jest akurat bardzo charakterystyczny dla dni płodnych, które w Twoim przypadku niekoniecznie musiały wystąpić w wymienionych przeze mnie widełkach. Wstrzymaj się z testem do pierwszego dnia, w którym powinnaś dostać miesiączkę, czyli jak wypada, do tej soboty (5 grudnia). Wcześniej nie ma sensu. @Kloo Coś w tym jest! Znam kobiety, które bardzo cierpiały podczas okresu – bóle brzucha, piersi, parszywe samopoczucie.. Kiedy zaszły w ciąże czuły to od "samego początku" – wystąpiły u nich wszystkie standardowe objawy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam okresu od 2 miesięcy ostatnio chudnę a jem tyle samo co zawsze.. zawsze popołudniu chce mi sie bardzo spać i do tego czasami mam zgagę .. od pół roku nie współżyłam czy to mogą być objawy ciąży alebo jakiejs choroby ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Varvara
witam:) zastanawia mnie jedna rzecz :) Od kilku lat mam nieregularne miesiaczki poniewaz 4 lata temu mialam torbiele na jajnikach.Leczylam sie hormonalnie ale odstawilam tabletki bo duzo przytylam przez nie ale naszczescie juz stracilam 16 kg no ale nie to mnie zastanawia :) Od 2 tygodni spoznia mi sie miesiaczka a 2 dni temu kochałam sie 3 razy z moim chlopakiem bez gumki...mozecie mi napisac kiedy mniej wiecej moge zaczac robic test ciazowy aby wiedziec czy jestem w ciazy ?Bede bardzo wdzieczna za pomoc :) Pozdrawiam przyszle i obecne Mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia9202
Skoro nie wspołżyłaś pół roku, a nie zauważyłaś chociaż by tego, że trochę brzuszek Ci urósł , to nie rozumiem skąd ta panika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoONA
witam mam cykl +/- 27 i powinnam wczoraj albo dzisiaj dostać okres ale niestety go nie ma. wczoraj zrobilam test ciazowy tj. 16 dni po stosunku, ale nie wiem czy nie za wczesnie? wyszedl negatywny, ale i tak mam wątpliwości. podczas stosunku facet we mnie nie wszedl, ale był spuszczony i mial sperme na czlonku i tylko wsadzal sam czubek we mnie. były to dni płodne i zadnego zabezpieczenia nie uzylismy. co o tym myslicie? dodam jescze ze oststanio przez okolo tydzien miałam biegunkę i temperaturę wyzsza o okolo 1 stopień a piersi zazwyczaj bola mnie juz okolo dwa tygodnie przed okresem a tym razem zaczely mnie bolec duzo pozniej niz przed przewidziana miesiaczka i bola od paru dni ale tak jakby trochę inaczej niż zawsze. proszę, doradzcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycieka4
Mam problem. Od jakiegoś czasu cierpię na bezsenność, jem bardzo dużo różnych rzeczy na przemian, mam bardzo obolałe piersi nawet sama ich dotknąć nie mogę i przytyłam chyba z 3 kilo czy to możliwe że o ciąża???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteczka4874
Dziewczyny czy 4 dni po rzekomym zaplodnieniu moze byc taki dziwny skurcz brzucha bol nad pempkiem i sluz jak w dni plodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki 14.11.09 uprawiałam petting z narzeczonym w wannie, on nie miał prezerwatywy, co prawda wytrysk miał już gdy byliśmy poza wanną z obawy przed ciążą ale podobno w płynie ejakulacyjnym też są plemniki, było to na początku dni płodnych, 21.11 również kochałam się z nim i na chwilkę "wszedł" we mnie bez prezerwatywy, 9 grudnia dostałam okres ale trwał niespełna 4 dni i teraz 3 stycznia to samo -przedwczoraj mi się skończył, (normalnie to mam 6/7 dni i dużo bardziej obfity), nie bolą mnie piersi(no może czasem, ale nie cały czas), czuję, że mam taki napięty brzuch, nie żeby mi urósł jakoś ale tak jakby nie był taki jak zwykle, no i non stop jestem śpiąca, nawet 2 godziny po wstaniu rano, wiem że to mało prawdopodobne ale jednak się boję, jak myślicie ? mogę być w ciąży? troszkę się boję, a wizytę u ginekologa mam dopiero 22.01 ;( pomóżcie proszę Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notkę wyżej pisałam wczoraj rano ale coś się zepsuło i się nie dodała więc dziś skopiowałam ;) no to sprostuję: chce mi się wymiotować dość porządnie, ale z kolei piersi nie bolą mnie już ani ciut, a chyba przy każdej ciąży bolą prawda ? marudzę, wiem ;) proszę Was o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja19991111111
Witam! Zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne microgynon 30...wzielam je nie wg schematu ale 5 dni po skonczonej miesiaczke. Przy 10 tabletce dopiero zaczelam wspolzyc bez dodatkowych zabezpieczen. Teraz mam 7dniowa przerwe....minelo juz 5 dni i nadal nie mam okresu...martwie sie ze moge byc w ciazy...odczuwam lekki bol piersi i czuje sie taka rozdeta w podbrzuszu...pomozcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati8901
Dziewczyny sluchajcie nie pamietam kiedy powinnam dostac okres nie zapisalam terminu i nie moge skojarzyc kiedy ale wiem ze juz dawno powinam miec kurcze. Kochalam sie z zabezpieczeniem i bez rowniez. Zle sie czuje, nie dobrze mi ale z drugiej strony mam takie bole jak na okres ale jakos go nie ma no kurcze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati, obawiam sie ze mam kiepskie wiesci ja tez mialam nadzieje ze bol brzucha i piersi to objawy nadchodzacego sie okresu , ale niestety to objawy ciazy w pierwszym miesiacu . Ja zrobilam test i jestem w ciazy w piatek mam wiozyte u ginekologa , niestety nie chce tej ciazy wiec nie jestem szczesliwa z tego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati8901
no ja poczekam do konca miecha i wtedy zrobie test ale mam zle przeczucia:( mega zle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati8901
no dziewczyny ja dostalam miesiaczke . spozniala mi sie jakos tydzien i dostaalam pewnie przez to ze sie denerowawalam jej nie bylo. Nie warto sie stresowac na zapas:) a ja juz wiem ze teraz musze byc ostrozniejsza....a jesli ktoras z was ma bole jak na miesiaczke a jej nie ma to jest nadzieja - ja tak mialam :) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frejza
Czy jest ktoś, kto da mi troszkę nadziei.. a nie odp Idź zrób test będziesz wiedziała .. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati8901
Frejza to napisz co ci jest to ci doradze jesli bede umiala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3678
Witam, mam pytanie. 26.12.2009 roku uprawiałam seks bez zabezpieczenia, później zgodnie z terminem miesiączki okres przyszedł 3.01.2010 roku czyli prawidłowo i krwawienie też raczej nie odbiegało od normy, ale coś mi nie dawało spokoju i 12.01 zrobiłam test z moczu ale wyszedł negatywny, 14.01 poszłam i zrobiłam badanie beta hcg i wynik wyszedł < 1 czyli też negatywny ale nadal mam wrażenie że jestem w ciąży, pobolewają mnie piersi, teraz czekam na okres ale nie mogę wytrzymać tej niepewności. Czy to możliwe że jednak jestem w ciąży i że test beta hcg robiony z krwi 19 dni po stosunku może się mylić?? Proszę o szybką odpowiedź. Zapomniałam jeszcze dodać że parę dni temu miałam śluz płodny i czy to jest możliwe jeżeli byłabym we wczesnej ciąży (myślę że jednak jestem ponieważ te piersi nie dają mi spokoju nigdy aż tak nie bolały i pobolewają mnie jajniki)?? Czy uważacie że mogę powtórzyć badanie beta hcg teraz, czy jest sens, czy powinnam jednak poczekać do terminu tej drugiej spodziewanej miesiączki?? Napiszcie proszę co na ten temat myślicie, ponieważ ja już od zmysłów odchodzę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati8901
no hej sluchaj..jesli dostalas miesiaczke w okreslonym terminie...jesli nie bylo mniejszego krwawienia..a miesiaczka byla jak zawsze to powinno byc ok..a jesli dodatkowo zrobilas badanie krwi to tymbardziej bo to od razu wykrywa..wiec nie masz sie czym marwtic uwazam..wez sobie zrob jeszcze jeden test jesli chcesz..a ze bola cie piersi to moze juz przed nastepnym okresem..ja tam mam...tez myslalam ze wpadlam a jednak nie:) bedzie dobrze:) glowka do gory:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3678
no oby też sobie tak powtarzam ale nie czuję się najlepiej i mam złe przeczucia( ponieważ jeszcze nie chciałam być w ciąży) z jednej strony sobie powtarzam że to raczej niemożliwe ale mój organizm wysyła mi inne informacje, już wariuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati8901
wiesz czemu tak jest>? zapewne naczytalas sie duzo o pierwszych objawach ciazy i teraz sobie to wkrecasz i masz..ja myslalam ze wpadlam bylo mi nie dobrze mdlosci itp dostalam okres i wszystko przeszlo mowie ci to wszytsko dziala na nasza wypobraznie co czytamy:) bedzie dobrze a test krwi daje ci gwarancje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3678
Może i masz racje bo ja mam, po tych wszystkich przeczytanych informacjach w necie, wszystkie objawy ciąży a najbardziej to mnie przerażają te bolące piersi, już nawet widze takie niebieskie żyłki na nich i to mnie najbardziej martwiiii i teraz sobie tak myśle że niepotrzebnie robiłam tak wcześnie ten test z krwii bo może 19 dni po stosunku to jeszcze nie ma prawdziwego wyniku albo że w laboratorium się pomylili i takie tam jeszcze inne myśli mam:( a teraz się boje zdobyć znowu na odwagę, bo już wtedy dużo mnie to kosztowało i to czekanie, ale dla świętego spokoju chyba będę musiała bo inaczej to się nie uspokoje:( wiem że marudzę ale nie mam gdzie się wygadać i dlatego te moje obawy przedstawiam tutaj, przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati8901
nie no co ty:) ja tez sie przejmowalam ale bylo ok nie boj sie bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitia
Nie martw sie na pewno nie jestes w ciazy, bo jesli robilas test hcg 19 dni po stosunku to juz na pewno by wyszedl, wiec nie ma co sie martwic. Stres minie i okres przyjdzie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×