Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość felicjana
Cześć mamusia synusia1 dzięki że się odezwałaś jestem tu nowa i dziewczyny jakoś przemilczały moje rozterki w związku ze spóżniającym się okresem.. a to mi się nie zdarzyło co najmniej z 1.5 roku !!.wczoraj miałam 2 zmianę i w pracy dostałam okresu po 5 dniach spóżnienia więc odetchnęłam z ulgą i to z kilku powodów bo tak jak pisałam ostatnio miałam problem ze zdrowiem i miałam masę leków a poza tym folik biorę tylko miesiąc, no i maj dla mnie nie był najlepszym momentem na poczęcie córuni a mam już 6-cio letniego synka i 2 Aniołki Ja wiem że najważniejszy jest zdrowy maluszek!ale pomarzyć można,prawda?mam już sporo latek i nie wiem czy dam radę...?w tym roku kończę 35 lat i choć tego nie czuję to metryka nie kłamie...Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki weekendowo!!!!!!! Passflora przykro mi ze znów dostałas okres i jeszcze mąż bedzie wyjeżdzał. Ale głowa do góry na pewno niedługo też będziesz oglądać dwie kreseczki na tescie. Ogóreczek bardzo pocieszajace jest to ze duzo dziewczyn ma takie same problemy jak ja i udaje się im donosić ciążę. mam nadzieje że w moim przypadku też tak będzie. Jeżeli chodzi o ruchy to mozliwe że juz coś czułaś to podobno bardzo indywidualna sprawa ale w drugiej ciązy czuje się szybciej. Ja teraz poczułam pierwszy raz na początku 17 tc. Rzeczywiscie ten czas leci bardzo szybko 15 tc to juz niedługo poznasz płeć maluszka!!!!Jakieś przeczucia???? Bondyrka kwas foliowy birze sie raz dziennie, a jeżeli chodzi o witaminy to o tym decyduje lekarz w zależnosci od tego jakie masz wyniki krwi. W pierwszym trymestrze bierze sie często tylko folik, bo dziecko korzysta jeszcze z twoich zapasów, dopiero w drugim jakis zestaw witamin, chyba ze od poczatku wyniki są złe. Felicjana fajnie że sytuacja juz się wyjasniła. Z tym wiekiem to troszkę przesadzasz ja mam dużo znajomych którzy w tym wieku decydują się na pierwsze dziecko. A Ty juz masz dużego chłopaka w domku, także głowa do góry i do dzieła bo marzenia naprawde się spełniają i tego Tobie zyczę!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felicjana
do mamusi synusia 1 może masz rację że przesadzam,ale tak się składa że ja nie mam koleżanek ciężarnych w moim wieku.... wszystkie są o parę lat młodsze i mają po 2 je dzieciaczków no a pozostałe to studętki więc nie w głowach im jeszcze maluszki !i zazwyczaj nie dowierzają że ja mam tyle...lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
:):)kochane dziewczyny jesteście:*no dosłownie aż tak cieplej na serduszku się zrobiło czytając wasze wsparcei dla mnie:):):) no tak, przyszedł wkońcu mój wymarzony czerwiec...tylko sprawy się komplikują bo mam się szczepić i nie wiem cyz nie trzeba wtedy odczekać 3 miesiace:(a poza tym rozstaję się z moim M na niecałe 2 tygodnie bo wyjeżdżam...teoretycznie to jak wrócę to powinnam mieć owulację no ale wiem że przez wyjazdy i wszelkie zmiany może się to wszystko poprzesuwać i nawet nie wiem czy będe tak sumiennie mierzyc temperaturę jak do tej pory;/;/ehh no nic zobaczymy jak się ułoży wczoraj czułam się fatanie....byle myśl to dosłownie ryk i same łzy ciekły do oczu...dziś już jest trochę lepiej choć wyrzywam się na moim M no ale to 2dc wiec hormony i te sprawy (tak se tłumacze;-) buuziakii i 3mcie isę ciepło:):) dzieki jeszcze raz za wsaprcie:*kooochane jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej hej Nowaa to dobrze że nastrój już lepszy :) a na co się szczepisz jeśli można wiedziec ? nie trzeba czekac aż trzy miesiące jeśli szczepionka jest martwa. po szczepionce na różyczkę to napewno trzeba odczekac trzy misiące ,ale po innych ,z martwych nie. ja ostatnio szczepiłam się na żółtaczkę - 3 dawkę i też pytałam lekarza czy trzeba czekac. powiedział że nie i że nawet w ciąży można się szczepic na żółtaczkę. ale ja bym się w ciąży się na nic nie szczepiła. pogadajz lekarzem :) może nie musisz czekac tak długo. pozdrowienia dla Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bondyrka
MAMUSKI CZY W CIAZY MOGE FARBOWAC WLOSY,BO SLYSZALAM ROZNE OPINIE? Z PIERWSZYM NIE FARBOWALAM,A TERAZ DWA WESELA PRZEDE MNA I CHCIALAM JAKOS WYGLADAC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Hej dziewczynki!! Mamusia Synusia kurczaczki, już nie mogę się doczekać kiedy się dowiem kto tam siedzi w środku :):):) Mój lekarz mówi że teraz USG dopiero w 22 tygodniu... Czy mam przeczucia? Hmmm... Jak tak mówię o Maleństwie, to zawsze "on", ale tak naprawdę to się na nic nie nastawiam. Jak byłam w ciąży z córką to byłam pewna że będzie chłopczyk, a później był szok, więc teraz staram sie o tym wogóle nie myśleć:) Mówię sobie, ze Kreska, że Maleństwo, ale nic konkretnie, bo wiem jak ciężko sie później przestawić. Nowa, z tą szczepionką to faktycznie spytaj lekarza, żeby niepotrzebnie nie narażać Dzidziusia, bo po co :) Felicjana, taki wiek na pierwsze dziecko to faktycznie trochę późno, ale ty juz masz jedno, więc nie masz się czym przejmować. Ja też myslałam ze u mnie już trochę późno, jestem co prawda młodsza, ale mam 11 letnią córkę więc problemy odnośnie różnicy wieku i wogóle powrót do pieluch po tylu latach.... Bondyrka, ja tez mam problem odnośnie farbowania. ja robię blond pasemka, tzn. jeszcze w ciąży nie robiłam, ale mam taki plan, bo odrosty juz straszne, ale robię na folię, więc te chemikalia tak naprawdę styczności ze skóra maja niewiele, bo tylko przy myciu. Słyszałam że szampony koloryzujące nie szkodzą, ale ile w tym prawdy, trudno powiedzieć... Ściskam Was :):):) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia synusia 1
Witam dziewczynki. Bondyrka jezeli chodzi o farbowanie to ja w pierwszej ciaży farbowałam zaraz na samym poczatku jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży, ale to też był balejage takze mało stycznosci ze skórą. Teraz też juz robiłam balejage ale u mnie jest 29tc. Słyszałam że nie powinno sie farbować do 12 tc, ale jak masz sie żle z tym czuć to niewiadomo co lepsze. Ogóreczek najważniejsze że się dobrze czujesz i ze z dzidzia wszystko ok. Z całego serca zyczę Ci chłopczyka!!!!!!!!!!!!! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
eouuu szczepię się przeciwko "kleszczom" to jest moja 4 dawka ta jest jako przypominając ajuż takż nie mam zielonego pojęcia jak z tym jest a lekarza widzieć już nie będe bo ta szczepionka nie jest na skierowanie;/ehh i tak nie wiem/...zobaczymy..... może jakoś drogą pantoflową się wypytam zobaczymy poz atym nastrój lepszy i żyję już urlopem!!!!jescze 2,5 dnia i mam 1,5 tyg przerwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! z gory sorki jak się nie będe odzywac ale napewno dam wam znac co i jak popowrocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej hej :) nowaa zadzwoń sobie do sanepidu do punktu szczepień i tam Ci udzielą wszelkich inforamcji.bo co do tego szczepienia na kleszcze to akurat nie mam pojęcia. Miłego Wyjazdu :) Ogóreczku będzie dobrze :) rzeczywiście lepiej się nie nastawiac konkretnie, ale w końcu przydałby się nam na forum chłopczyk zaplanowany i wyczekany :) co do farbowania włosówto nie pomogę bo nie farbuję więc nie wiem :) Pozdrownia i buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
passiflora dzwoniłam do sanepidu ale nie są w stanie odpowiedzieć na moiej pytanie:/ na necie znalazlam ze nie można się szczepić jeżeli jestem już w ciąży, ale nic nie pisze o okresie karencji (odczekania do zaciążenia), a np chyba to było na żłótaczkę to trzeba odczekać 3 mesiące i to wyraźnie jest napidsane by nie zaciązać....ehhsama niew iem...jak zwylke wszystko się komplikuje;/a tak czekałam na ten czerwiec;/poza tym...coś mi się poprzestawiało z okresem..i dziś nawet robiłam testc iażowy....6 dni mniej więcej krwawię a jak 4go dnia już nie miałam nic!!tzn same takie plamienia śluzowate....dziś mam 5dzień i totalnie nic......nie wiem o co kaman czemu nagle mi się tak skróciło...nie wiem co robić z tą szczepionką>(tzn wiem ze ją wziąść muszę.ale nie wiem co dalej...czy próbować w tym miesiącu czy nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej nowaa jarozmawiałamwsanepidziei zmoimlekarzemi powiedziałmi że po żółtaczce mogę od razu zachodzic w ciążę. rozmawiałam też z koleżanką i powiedziałaże jej lekarka też tak powiedziała. codo tych kleszczy to nie wiem Kochana jak jest :(. ja i tak odczekam miesiąc bo mój mąż wyjeżdża ;(. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
passiflora bo ja już głupieję dosłownie....i nie iwem co robić;/i przez to ze już okresu nie mam i co z tym szczepieniem...:(no nic pożyjemy zobaczymy ale dzieki za info w łeb mój wyjazd szczelił:(wyć mi sie chce i wogóle chce uciec przd całym światem no dosłownie tylko się upić i popłakać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej hej nowaa nie łam się :). ja też mam nastrój nieciekawy bo mój Mąż wyjeżdża i kolejny miesiąc ucieka mi między palcami. to mnie dobija że nawet nie spróbujemy, nawet nie damy sobie szansy :(. pozdrowienia dla Was Dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
no dowiedziałam się wstępnie że mam 3 miesiace odczekać:(....tzn kumpela się swojego gina pytała i mówił ze dobrze by było odczekać....taże lipa na całego......eeehhh no wkurzam się no ale nic....nic nie dzieje się bez przyszyny....staram się dobre rzeczy w tym znaleźć np że figure jeszcze bede mieć przez to lato;-) ale jakoś mnie to nie cieszy...no nic pozostaje nam passiflora czekać:)ale razem damy radę:) hallo reszta co się z wami dzieje?meldować się!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mmnie ten cykl mial 24 Dni.ow.11dnia.a wiec zglupialam i nie wiem kiedy zakmczyc starania.7 dnia.a okres mam 6 dni.cos krotkie te cykle.poprzednio ow.mialam 9 dnia.a kiedy oslabianie plemnikow,w srodek okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak zaczernic swoj nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
andziak nie pomogę ci bo nie mam zielonego pojęcia...sama niby wszystko wiedziałam a nic nie wyszło u mnie:( cisza tu straszna...chyba wszystkie już się weekendują i diobrze należy się wam odpoczynek u mnie nic nowego..jakieś dziwne mam bóle w podbrzuszu i ciągle piersi takie nabrzmiałe..ze aż to dziwne...i śmiechem żartem serio zastanawiam csię czy nie powtórZyć testu....bo szczepionka się zbliża wielkimi krokami bawcie się dobrze i wypoczywajcie dziewczyny ale zaglądnijcie tu czasem bo smutno jak tak tu cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia synusia 1
Witam dziewczynki. Jakoś tak puściutko tutaj ostatnio..................... Nowaa widzę że znów masz pod górkę!!No niestety czasem tak bywa widac tak tam gdzieś juz zapisane dla Ciebie. lato przeleci i będziesz mogła zacząć staranka. A z tą figurą masz rację i tylko pozazdroscić. Ja niby nie przytyłam duzo ale juz sie czuję jak taka naładowana bomba boli mnie kręgosłup i czasem łapie doła z byle powodu. U mnie dziś zaczął się 30 tc. Dziękuję bogu za każdy dzień okruszynki w brzuszku i z ustesknieniem czekam na bezpieczny koniec lipca. A potem niech sie dzieje co chce. Andziak rzeczywiście strasznie krótkie masz te cykle i przy tym jeszcze długie miesiaczki. Nie wiem co Ci poradzić z osłabianiem plemniczków. Niektórym okres nie przeszkadza..............ale ..........Ja miałam cykle najkrótsze 26 dni, także nie miałam tego problemu. Fasolinki odzywajcie sie cześciej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam wszystkie babeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZWRACAM SIĘ PONOWNIE Z PROŚBĄ DO ADMINISTARORA O USUNIĘCIE WSZYSTKICH MOICH WPISÓW,POCZĄWSZY OD 14 STRONY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZWRACAM SIĘ PONOWNIE Z PROŚBĄ DO ADMINISTARORA O USUNIĘCIE WSZYSTKICH MOICH WPISÓW,POCZĄWSZY OD 14 STRONY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dream girl
Witam was dziewczyny! Mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie jako nowa do grona starajacych sie o wymarzona plec. Ja marze o dziewczynce. I wszystko by bylo ok, bo wg waszych wczesniejszych wskazowek wiem juz kiedy zakonczyc starania przy cyklu 28 dniowym i wiem rowniez, ze wypadaloby sprawdzic kalendzarz chinski. Ale niestety moje zycie dzisiaj nieco sie skomplikowalo, bo niespodziewanie dostalam wczesniej okres. Blagam pomozcie mi to zinterpretowac, bo juz sie pogubilam. Jesli w maju okres mialam 20 a w tym miesiacu dostalam dzisiaj czyli 13 o 20 wieczorem, to moj cykl jest 24 czy 25 dniowy???? I w ktorym dniu radzilybyscie mi zakonczyc starania? Od ktorego dnia mam zaczac liczyc ten cykl? od 13 czy 14 jako pierwszy dzien? Mam nadzieje, ze nie namieszalam? :) Licze na wasza pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Dawno mnie tu nie było i widzę że po weekendzie mało kto tu zagląda. Miło przywitać nowe forumowiczki ! :) witajcie! U mnie rozpoczęty 26 tydzień ciąży, czuję się dobrze właśnie byłam na wizycie u gina i póki co wszystko jest tak jak powinno być ale stresa miałam zresztą jak przed każdą wizytą. Kurcze kilogramów przybywa w sumie przytyłam 7 kg, brzuszek rośnie a na brak ruchów maleńkiej nie narzekam choć jest ich dużo to i tak są takie bardziej delikatne.:) Mamusia synusia jak się czujesz? i który to już u Ciebie tydzień ciąży?, pytałaś o imię dla kruszynki a więc u nas już raczej klamka zapadła, malutka będzie miała na imię Dominika, prawdę mówiąc jest to troszkę długie imię ale mało oklepane i co najważniejsze ma dużo zdrobnień ale wiesz każdy ma inny gust a Wy już macie na oku jakieś imionko? Ogóreczku a jak Ty znosisz ciąże? który to już tydzień??? Kokurka odezwij się ? jak u Ciebie ???? Marl jak samopoczucie i jak badania które miałaś jeszcze wykonać? mam nadzieję że wszystko dobrze!:) odezwij się! A co u reszty zafasolkowanych i stałych bywalczyń naszego topiku? Dream girl, witaj! Jeśli miałaś okres 20 maja a w tym miesiącu 13 o 20 to Twój cykl trwał 24 dni bo 14 czerwca rozpoczął Ci się nowy cykl. Natomiast pytasz kiedy zakończyć starania to niestety tego Ci nie mogę powiedzieć bo to zależy kiedy masz owulację przy takim krótkim cyklu. Ja zawsze miałam nie krótsze cykle niż 28 dni i wiedziałam mniej więcej kiedy najwczesniej u mnie występowała owulacja na podstawie temperatuty a przy cyklu 24 dniowym nie orientuję się kiedy może ta owulacja wystąpić, może któraś z dziewczyn doradzi która też ma takie cykle? z punktu teoretycznego może ona być zarówno 8, 9 czy 10 dnia cyklu. To tyle co moge doradzić.:) Pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie 8 dzien cyklu.staranka byly przedwczoraj w nocy wczoraj nie bylo mozliwosci a dzisiaj sie boje bo owulka u mnie najwczesniej 11 dnia jest.wiec w tym miesiacu chyba nici.niewiem czy dzisiaj tez sie starac jak wczoraj sexu nie bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj przypadek jest taki. planowana 100% dziewczynka, testy owulacyjne kupione w aptece, stosunek 2-3dni przed testowa owulacja, stosunek bez orgazmu, pozycja klasyczna,kalendarz hinski, metoda parzysta nieparzysta krwi pokazywaly dziewczynke a tu niespodzianka bo usg pokazalo- chlopak i jak tu wierzyc w metody planowania plci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Andziak, jeśli faktycznie masz najwcześniej owulację 11 dnia cyklu to ja bym dzisiaj jeszcze spróbowała ale musisz mieć pewność co do tego że ta owulacja rzeczywiście najwcześniej jest tego 11 dnia, jeśli tak to warto moim zdaniem jeszcze dziś działać ale nie zbyt późno w nocy. Nie pamiętam jak długie masz cykle? Myszka niestety czasem tak bywa a odnośnie tego co piszesz więc testy owulacyjne czasem mylą po drugie to tak naprawdę żadna z nas na 100% nie określi dnia ani godziny kiedy wystąpiła owulacja są jednak rozbieżności pomiędzy 1 dzień w jedną stronę i jeden dzień w drugą stronę a po trzecie kalendarz chiński nie powie Ci co urodzisz!!!! w każdym razie życzę Ci zdrowego dzidziusia bo to jest najważniejsze!!!!! Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokurka
czesc dziewczyny dawno sie nie odzywalam ale to ze caly czas jestem zalatana,rano wstajemy z synkiem sniadanko potem jakas bajka szykujemy sie nz dwor potem wracamy obiadek itd.potem tatus wraca i troche mnie odciaza idzie z malym na rowerek,zaczal sie u mnie 28 tydzien czuje sie dobrze przytylam 9 kg i zaczyna mi sie robic coraz ciezej,z moim prawie trzylatkiem bywa ciezko ale dajemy rade,na poczatku lipca jedziemy nad morze na 2 tygodnie ze znajomymi troszke odpczniemy,dziewczyna w brzuszku kopie czasami jak szalona pewnie juz kawal z niej kobity myslalam o imeniu oliwka ale nie jestem jeszcze pewna ,koncze odezwe sie pozdrawiam wszystkie ciezarowki i starajace sie ,dzieki bajaderko ze o mnie pamietasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj sobie odpuszcze bo na tescie owulacyjnym wyszla druga kreska.a mam 8 dziem cyklu.wiec ow.powinna byc tak z 9 na 10 zobaczymy.sex byl w poniedzialek w nocy.a oslabiac nie mialam kiedy plemniczkow bo do wczoraj byl okres a pierwsze dni obfity.zobaczymy.moze test sie myli ale sie boje dzialac dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie panie podczytuje was od kilku miesiecy i chyba sie zdecyduje na kolejne dziecko dodam ze mam juz chlopca i chcilabym zecz jasna corcie nie za bardzo jestem obyta z kompem wiec z gory przepraszam za moje skrobanie mam cykle 27 28 29 do 32 mierze temp irobie testy owul dieta bogata w wapn i magnez nie wiem do ktorego dnia moge sie przytulac poniewaz mam dosyc pozno owul bo 15 16lub 18 testy wychodza pozytywne nie przeczytalam jeszcze tej ksiazki wojcika i to mi daje pewien dyskomfort bo nie wiem co tam jeszcze madrego moze pisac mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona staraczeki cos doradzicie mtysle ze od przyszlego cyklu zaczniemy staranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×