Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość poleczka 23
miło sie was czyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu tak czytam co napisalaś że trzeba trochę pożyć a nie całe życie się dzieciami zajmować i wiesz mam taki wlaśnie dylemat czy mieć 4 dziecko i znów pieluszki nie przespane noce i ogólnie mało czasu dla siebie czy luz taki jak mam teraz życie ułożone i nawet na wczasy można we dwoje z em wyjechać bo już dzieci duże są noi sama nie wiem do owulacji tak bardzo chcę mieć jeszcze takie małe maleństwo no a jak owulacja przejdzie to ochota mi odchodzi nie wiem czy to Hormonami spowodowane jest czy sama nie wiem czym Gdy byłam w 3 ciąży to mowiłam "do trzech razy sztuka" atu widzisz znowu coś powraca do serca i umysłu może to ten topik bo po jego przeczytaniu to znowu zaczełam myśleć o dzieciach i o małej księżniczce a już nie mówiąc że siostra urodziła córkę no a z dnia owu sama niewiem jak to jest może jesteśmy stworzone do wychowywania samych synów nie wiem mam już mętlik w głowie A planowanie to nie bzdury tylko chęć posiadania dziecka:) niezależnie od płuci , chyba że ktoś twierdzi inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisia1989
Dzień dobry... WITAM SERDECZNIE WSZYSTKIE PANIE Proszę oddaj głos na mojego synka http://www.bobovita.com.pl/galeria_dzieci/zdjecie/58293/12 to nic nie kosztuje a może sprawić mu radość... Kliknij proszę ten link http://www.bobovita.com.pl/galeria_dzieci/zdjecie/58293/12 odwdzięczę się tym samym. MOŻNA WYGRAĆ W KONKURSIE KASZKI I MLECZKA ITD. wszystko co będę potrzebować a niestety mnie nie stać... a chłopak mnie zostawił... BARDZO WIĘC PROSZĘ O GŁOS WIELE TO DLA MNIE ZNACZY kliknij więc na ten link http://www.bobovita.com.pl/galeria_dzieci/zdjecie/58293/12 i zagłosuj... ciebie to nic nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milo nam poleczko ze ci sie nas milo czyta :-))) jak starasz sie o bejbika to zapraszamy serdecznie ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich ! Tych podczytujacych też :)) Ewik dzisiaj 36,6 chyba to był skok, a może w ogóle owulki nie było ?? Myślałam że dzisiaj bardziej skoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczynki w sobotni dzionek :) Mamusiu3 synusiow , widzisz ja z tych co raczej twardo stoja na ziemi , biora wszytskie za i przeciw , mimo tego ze stac bylo by mnie na 4 dziecko to raczej sie juz nie zdecyduje . Wlasnie chodzi tutaj o takie zwykle sprawy typu wakacje wyjscie gdzies do ludzi , do restauracji itd . Niby z dziecmi mozna isc ale to nie to samo , nie chcialabym spedzic calego swojego zycia na zmianie pieluszek itd . Inna sprawa to to tez ze mam juz swoje lata a trzeba jakos na ta emeryture zarobic. Lubie takie maluszki ale niestety musze tez brac inne wzgledy pod uwage , ze roznie moze w zyciu byc i dzisiaj mnie stac a jutro moze byc tak ze nie bede miala co gara wlozyc , nie chcialabym aby kiedys ktores z moich dzieci mi wypomnialo ze nie stac mnie bylo na cos . Mamusiu 3 synków mysle ze taka decyzje juz musisz sama podjac :) wiesz ja etz mialam takie dylematy miec to 3 dziecko czy nie ... i to wlasnie po owulacji :D hahah bo przed to chcialam bardzo :) takze mysle ze faktycznie to cos z hormonami jest .Ja mimo wszutsko wogole nie zaluje 3 dzieciatka :) bo mi go strasznie brakowalo tylko czasami strasznie sie boje jak to bedzie ... wstawanie , kolki itd, czlowiek juz sie odzwyczail :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tak pomyslalam sobie teraz , ze duza role tez odgrywa komunikacja w domu i czas . Juz teraz bylo mi ciezko zorganizowac tak czas aby kazdemu z chlopców poswiecic dluzsza chwile . Zawsze cos robilam , praca czy szkola czasami wracalam dopiero o 17 do domu.Juz teraz sie boje jak to bedzie teraz z 3 zeby nikt nie byl pokrzywdzony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Hej dziewczyny ;-) Cały czas uparcie twierdzę, że to będzie drugie i ostatnie dziecko ,ale nigdy nie wiemy kiedy odezwie się znowu zew natury i zapragniemy następnego dzieciatka......bynajmniej 100% gwarancji nie mogę dać czy to ostatnie ;-) Czytając tutaj Mamę 3 synków i Mamunię chciało by się więcej dzieciaczków...takie maleńkie rączki i bezbronne ciałko zalezne od nas... W zupełności rozumiem Kubolinkę której już wszystko jedno co będzie byle teraz...w sumie byłabym tego samego zdania tak długo się starając... A le zastanawia mnie fakt czy pózniej nie będziemy żałować pochopnych decyzji żeby mieć obojętnie jaką płeć........nie próbując celować w upragnioną płeć? Jednak może próbujmy ,a jeśli się nie uda upragnionej płci to i tak będziemy kochać tę co Bóg dał ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu nie jest tak źle choc czasami przyznaję było ciężko jak dzieciaki były mniejsze z najstarszym trzeba było czytac bo w pierszej klasie był no a mały u mnie na rękach :) No a teraz to pomoc pełna klasa wszystko już zrobią nawet ten 4 latek juz za odkurzanie się bierze:) a to naczynia ze zmywarki wyciągną teraz to luz bluz a pomoc z nich taka że czasem niejedna dziewczynka do nich się nie równa :) Kubolinko ty juz naprawdę długo się starasz i mogę sobie wyobrazic jak się czujesz trzymam kciuki żeby ci się jak najszybciej udało i mogłaś się cieszyc ślicznym dzidziusiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za ciepłe słowa. Gdy zaczynałam czytać a później pisać na tym topiku, byłam pewna że będę walczyła o córeczkę jak lwica. I oczywiście zrobię wszystko co tylko się da żeby "wbić" się w dobry czas i płeć. Oczywiście wielka radość po pierwszym cyklu starań i dwóch kreseczkach. Za chwilę wielki smutek po maleństwie. Następne cykle starań były do kresek owu i nic. Ostatnie cykle to już staranie się ogólnie o ciążę. Jeśli mi się uda zajść chyba oszaleję z radości. Bardzo chcemy z M malutkiego bobaska, ale chyba najbardziej teski za nim nasz synek. Mały skończył już 6 lat. W zeszłym roku poszedł do przedszkola i poczuł co to zabawa w grupie, kontakt z dziećmi. Ma dużo pomysłów i brak mu dziecka w domu. U niego w grupie jest 24 dzieci i tylko mój synek i jego przyjaciel od kołyski nie mają rodzeństwa. super bawią się razem ale niemożliwe jest żeby widzieli się ciągle. Tym bardziej że dzieci ciągle opowiadają o rodzeństwie a on płacze że jest taki samotny. Często przychodzi do domu i mówi że siostrzyczce da imię tak a braciszkowi tak. Albo podchodzi do mnie, obejmuje mnie i pyta czy już mam w brzuszku dzidziusia. Ile razy mam mu mówić że nie bo co? Śmieje się, że u nas słabo bociany latają, ale juz nie daje sobie bocianami oczu mydlić. A ja? Fizycznie jest wszystko ok. Mam rzucić kalendarz i nie wyczekiwać. Trudno tak. Nie jestem 100% uczepiona tej myśli ale nie potrafię się też zupełnie odciąć. Mam fajną prace która lubię, zabiegane dni (synia do szkoły, ja do pracy, do domu, gary, pranie, sprzątanie, synia na karate, wieczorkiem na interek i papiery) i tak mija mi dzień. Nie mogę powiedzieć że tylko siedzę i myślę. Więc z czego mam się odblokowywać i jak? Zaczekam jeszcze 5 dni. Powinna przyjść @. A może teraz mnie zaskoczy? Zobaczymy. Trzymajcie kciuki :) Ale zasmarowałam miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Hej dziewczynki,co tam porabiacie w te niedzielne przedpołudnie??? U mnie 4 dzień okresu, te 3 pierwsze były okropne... Kubolinko ja też trzymam mocno kciuki żeby tym razem wpuścił dzidziusia św.Mikołaj przez komin,heheee ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Sluchajcie zakupilam w internecie takie paski do badania ph pochwy i kurcze nie wiem jak ich uzywac:/ To sa takie cienkie paski a nadole sa 2 kolory i nie wiem czy oba maja sie stykac z wydzielina pochwy czy tylko jeden? Ktoras moze probowla? Albo wie jak uzywac? http://allegro.pl/paski-wskaznikowe-do-badania-ph-pochwy-i1312359295.html Pozdrowki :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Kubolinko ja myślałam że ten Twój "kominiarz" non stop przeczyszcza Ci komin...hehee...wtenczas prezent od Mikołaja jak malowany..heheee Fikusowo,niestety Ci nie pomogę bo pierwszy raz widzę takie testy na ph...hmmm a ulotki nie dostałaś razem z tym??? Jeśli nie to może zwróć się do sprzedawcy z pytaniem "z czy to się je"heeh Ewik jak myślisz kiedy powinna u mnie nastąpić owulka jeśli @ zaczął się 11-go listopada (1dc) ?????????????? Pozdrawiam dziewczynki i również życzę miłej i spokojniej niedzieli ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko - do tej pory robił to bocian - ale co robić, jesień to odleciał. Teraz cała nadzieja w kominiarzu. Jak ten nie da rady do Mikołaj :) A tak na marginesie kobiety - wasze dzieciaki listy do Mikołaja popisały? Bo ten co mojej latorośli będzie marzenia realizował, to ba bank po sezonie z torbami pójdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo - tyle znalazłam Przeprowadzanie testu 1. Rękawicę testową wyjmij z opakowania bezpośrednio przed przeprowadzeniem testu. Nałóż rękawicę na prawa rękę, (nawet jeśli jesteś leworęczna). Unikaj dotykania paska testowego. 2. W ten sam sposób jak przy wkładaniu tamponu wsuń palec wskazujący prawej ręki na głębokość 2-3 cm do pochwy jednocześnie lekko go obracając. Najłatwiej wykonać to opierając stopę na podwyższeniu (np. łóżku lub krześle) i lewą ręką rozchylając wargi sromowe. Nie wkładaj palca ze wskaźnikiem głębiej niż na 3 cm. 3. Następnie wyjmij palec wskazujący i porównaj kolor paska testowego ze skalą barwną. Przy odczytywaniu wyniku pasek testowy musi być jeszcze wilgotny. Odczytywanie i interpretacja otrzymanych wyników: Wynik musi być odczytany zaraz po wyjęciu palca, podczas gdy pasek testowy jest jeszcze wilgotny. Porównaj kolor paska testowego ze skalą barwną. Zwróć uwagę, który odcień jest najbardziej zbliżony do twojego własnego pomiaru. 1. Jeżeli kolor paska testowego jest żółtawy, pH mieści się w granicach prawidłowych (pomiędzy 4,00 - 4,4) 2. Wartość pH powyżej 4,4 jest wyższa od prawidłowej. W tym przypadku kolor paska testowego jest ciemniejszy, brązowy do zielonego, co oznacza, że środowisko pochwy nie jest wystarczająco kwaśne. Nie należy martwić się jeżeli przy jednorazowym badaniu poziom pH nie mieści się w granicach normy. Należy przeprowadzić następne badanie po upływie kilku godzin lub następnego dnia rano. Jeżeli kolejny pomiar wykaże wartość pH odbiegającą od normy, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, by zbadać przyczynę zmiany wartości pH. Należy pamiętać, że stres oraz niektóre pokarmy mogą chwilowo zmieniać pH. Inne ważne informacje Każda rękawica testowa służy do jednorazowego użytku. Nie używać po upływie terminu ważności umieszczonym na opakowaniu. Nie należy przeprowadzać testu w ciągu 12 godzin od stosunku płciowego lub po wprowadzeniu jakichkolwiek substancji do pochwy (takich jak spray, krem, żel, itp.). Nie należy wykonywać testu podczas okresu, należy odczekać 3-4 dni po jego zakończeniu (jeżeli test jest przeprowadzany nie w okresie ciąży). Wszystkie te czynniki mogą czasowo zmienić kwasowość pochwy i dać błędny wynik. Także przyjmowanie antybiotyków może wpłynąć na pH pochwy, ale mimo to zaleca się kontynuowanie pomiarów. Nie należy myć ani przemywać intymnych miejsc bezpośrednio przed wykonaniem testu. Po oddaniu moczu należy dokładnie usunąć jego pozostałości z okolicy wejścia do pochwy. Mocz może zmienić pH. Nie należy irygować pochwy. Może to zmienić pH. Jednakże irygacja nie jest zalecana również w innych przypadkach ponieważ może mieć negatywny wpływ na środowisko pochwy. Prosimy zauważyć że: przeprowadzając test mierzymy tylko pH pochwy. Pomiar nie wskazuje czy infekcja występuje czy nie. Niestety, niektóre mikroorganizmy, zwłaszcza grzyby mogą namnażać się nawet w kwaśnym środowisku (ale infekcje wywołane tylko przez grzyby zwykle nie powodują przedterminowych porodów). Tak więc, chociaż kwaśne środowisko pochwy (prawidłowe pH) nie oznacza zupełnie pewnej ochrony, to stanowi bardzo dobre zabezpieczenie przed większością mikroorganizmów, które mogą wywoływać przedwczesny poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U mnie znowu 36,6 nie wiem czy to nie za mało zeby sie rozwinęła ciąża. Kurde cały dzień boli mnie lewy jajnik nie wiem co to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubolinko dzięki wogole ja zadnej rekawicy nie dostalam ale jakos cos probuje robic, nie wiem tylko czy to ma rece i nogi:/ I czy to ph ma wogole racje bytu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Kubolinko Mikołaj da radę! :-D Mój 2letni synek jest zbyt mały by pisać listy do Mikołaja,ale on ucieszy się z każdego prezentu...strasznie lubi się stroić w korale,naszyjniki i ciuchy (moje)....chyba to miała być dziewczynka,heee ;-) Myszko trzymam za Ciebie kciuki,ale powiem Ci że jak mnie bolał lewy jajnik to minęło zaledwie parę dni i dostałam @ (tempka spadała do 36.61) :-( Widocznie 3 dni przed pozytywnym testem owulki (2 grubych krech) to jednak u mnie za dużo dni do zapłodnienia :-( Kiedy powinnaś dostać @??? Oby Tobie się udało,trzymam kciuki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninco to moja dopiero 3 wyższa tempka wiec juz nie wiem może to druga owu ale czy moze byc po skoku?hmy? jak mówiłam owu przesunęła mi sie. Dzisiaj mój 22 dc a skok miałam 20 dc. a powinam miec dopiero jutro skok 23dc a za 14 dni okres ale że owu sie przesunęła wiec chyba dostane o te 3 dni szybciej czyli 25.11 (33dc) Wiec chyba mogę też tego zatestowac...a że owu mi sie przesuneła przytulanki były w dzien owu a miały byc 3dni przed :P Wiec teraz to na pewno plemniki przeżyły tylko na zagnieżdżanie zarodka to za szybko bo około 4-5 dni od ostatniego przytulanka wiec moze to druga owu tylko czy ona moze byc po skoku?(przepraszam za masło maślane,ale chciałam to dobrze wyjaśnić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabelka 2010
Hej wszystkim i witam nowa kolezanke :-) Kubolinko, trzymam kciuki za Ciebie!!! I za wszystkie dziewczyny tutaj! :-) Ja wciaz czytam, ale nie bardzo mam co pisac, bo dopiero zaczne obserwacje jak @ minie. A starania po Nowym Roku dopiero. Z tym ze im dluzej czytam, tym mniej chce planowac dziewczynke... jakos tak dociera do mnie, ze dziecko to przeciez taki cud, ze trzeba sie cieszyc, jak sie urodzi zdrowe, obojetne jakiej plci... Hmm, no nic, napewno bede tu z Wami i obserwacje tez bede prowadzic, a od stycznia zobaczymy ;-) Poki co trzymam za Was mocno i czekam z niecierpliwoscia na wtorkowe wiesci od Ewik :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki po pięknym weekendzie :D myszka281 ewik pisała, że owu może być do 3 przed lub 3 dni po skoku :D Ale ja myślę, że u Ciebie owu jeszcze nie było, a dopiero nadchodzi, tzn ja mam tak, że najpierw ból jajników a potem owu i chyba tak być powinno, ale nie wiem na 100 % Jak ewik będzie na pewno coś nam rozjaśni. U mnie 27 dc i czekanie oby do środy i obu zmora nie przyszła :D Ale objawów nic anie w jedną ani w drugą stronę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczynki!! myszko no tak moze byc ze i owulki nie bylo...kurde testow nie robilas to mamy klopot i nic nie wiemy.... zagniezdzenie tez moze byc pomiedzie 4a5dniem od zaplodnienia.... wiec wszystko mozliwe...musimy czekac. jak narazie wyraznego skoku nie mialas ... przypomnik mi swoje tempki od 21 dc,bo do 20 dc mam wszystkie. sluz calkiem kiepski czy jeszcze troche plodny sie pojawia?? milego dzionka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! 16 dc lekkie kłucie jajnika 36,4 17dc- 36,4 20d - 36,6 23dc-36,7 18dc- 36,4 21dc-36,6 19dc- 36,3 22dc-36,6 Śluz biały od 20 dc i taki cały czas a ten wczorajszy ból nawet dzisiaj po nim sladu nie ma...juz nic nie wiem. Owu na pewno była 18 lub 19 dc a nawet 17 dc po bólu jajników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ewik! Jak znajde chwilke to wstawie Ci moj cykl, w ktorym zaszlam w ciaze z Nikusiem ciekawa jestem Twojej interpretacji ok? Ewik z niecierpliwoscia czekam na Twoje usg jestem pewna ze masz w brzuszku ksiezniczke:) Hej Monico! Dziewczynki dziekuje wam bardzo za mile slowa o moim synusiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubolinka ja tez tak miałam przy ostatniej mojej ciąży po kilku staraniach dziewczynkowych i nawet jednym staraniu w dniu owulacji nic nie wyszło.Dlatego powiedziałam sobie niech bedzie co bedzie aby tylko była dzidzia. Wyszedł 2 synek. Nie wiem od czego to zależy ale ja już nie chce tak ryzykować. Najwyżej nie będe miała już dzieci. Mam 2 fajnych synków i tyle. Postanowiłam postarać się jeszcze do nowego roku i chyba odpuszcze. Mam juz 34 lata na wiosne skoncze 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubotinko i ja Cię rozumiem :) Staram się już 10 cykl, tzn udało mi się zajść w 8, ale cieszyłam się ciążą aż tydzień aż lekarze stwierdzili poronienie biochemiczne.... później przerwa i teraz znów dwa cykle i na razie cisza... no i mój synek też się nie może doczekać rodzeństwa. Mówię Ci nie ma się co łamać i na Nas przyjdzie odpowiedni czas, zobaczysz :D Warto przecież teraz czekać i nie poddawać się, aby później móc tulić w ramionach ukochane dziecię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki marcelkowa mamo -jesli bede potrafila cos powiedziec o twoim wykresiku...hehe a wy pelne nadziei a ja jakos ja stracilam... tylu dziewczynom sie nie udalo to czemy mnie by mialo sie udac z trafieniem w plec.... jak bylam na poczatku pelna optymizmu tak teraz wcale.... nie wiem skad to podejscie -sama siebie zaskoczylam.... :-(( nie wierze ze mogloby mi sie poszczescic i juz!!! Berniu glowka do gory ....walcz ale nie zblizaj sie zbytnio... chyba ze chcesz sprobowac tej angielskiej metody???? 0+12 aj ja juz nic nie wiem....chyba dola zlapalam!!!! sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×