Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość dama to
chyba się zdecyduje na tampony zamiast podpasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki mogłybyście zagłosować mi na zdjęcie, dziś się kończy konkurs a przyda się parę jeszcze głosików Trzeba tylko podać bylejakie dane i prawdziwego mejla na ktory przyjdzie link aktywacyjny i zaglosować na to zdjęcie http://konkurs.develey.com.pl/zdjecie/mi-tez-smakuje BARDZO BYM DZIĘKOWAŁA :* POZDRAWIAM PS: Ja nigdy nie używałam tamponów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponiara
hej;) mam pytanko czy jak będę szła do apteki to będę mogłe je przymierzać.? bo boję się że wezmę za mały i mi wypadnie. lecz jak wezmę za duży to mi piczkę rozsadzi. a dzieci ja chcę mieć a nie do zakonu iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panic annopol
Hej, mam stracha przed uzyciem tamponu ciągle mam wrażenie że nie dam rady a jak już to zroie że nigdy go nie wyjmę ;/ ..wiem to głupie. Wyjeżdżam niedługo na spływ kajakowy i obawiam sie że mnie dopadnie pod koniec na najgorszym odcinku spływu że niestety ale bez opcji zero kompania sie ...noi bede musiala w koncu uzyc tamponu tylko jak w lesie bo tylko sławoje bez normalnej toalety. Pocieszcie bo wykituje ..z góry dzieX (i wiem ze to glupie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOciak96
ehh rpoblemy. odpowiadając na twoje pytanie stanowczo OB!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marttt
tampony przymierzać? :P Ta na pewno. Tylko nie zapytaj w aptece "tylko skoczę do łazienki i przymierzę. Jak za duży top pani oddam!" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa1995
ejj odpiszecie na mój temat wcześniejszy ??:) jeszcze jedno, czy jak sie wyciąga tampon to boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) mam pytanie. kiedys uzywalam tamponow Tampax tych mniejszych i teraz potrzebuje znow uzyc bo ide nad wode. kupilam o.b. normal i nie wiem czy beda odpowiednie bo niektore z was mowia ze lepiej zaczac od o.b. mini. nie wiem czy musze kupic nowe czy uzywac tych. pomozcie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam dodac ze bede dlugo nad woda siedziec i boje sie ze o.b. mini mi sie wystarcza bo beda ciagle przemakac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomocy!!
Mam straszny problem. Nie długo jadę na wakacje do Chorwacji, wszystko ok ale wypada mi miesiączka...Jestem cała w strachu ponieważ nigdy nie używałam tamponów i napewno będe musiała ich wypróbowac. Ale nad morzem będziemy z rodzinka siedziec cały dzień a nie ma tam na plaży łazienek i nie wiem jaak zmienie tego tampona a boje sie ze jak mi nasiąknie to zrobi się ogromnie duży i nie wyciągne go! Prosze pomużcie. Z góry DZIĘKUJE ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa1995
do pozwyzszego tematu: z tego co wiem to jak tampon sie zrobi dużży to bez problrmu powinno się wyciągnąć , ale tak dokładnie nie wiem bo wyczytałam to na innych forach :) wiesz ja mam taki sam problem jak ty tylko jadę nad morze i też nie wiem jak zmienić tampona ale najpierw musze go pierwszy raz użyć ale sie boję strasznie ... :( pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj próbowałam pierwszy raz użyć tamponów. Zdecydowałam się na o.b. mini. Siedziałam w toalece 1,5 godziny i nic! Najpierw musiałam się połapać gdzie co mamXD A jak już załapałam w które miejsce wetknąć tampon i rozwarłam te... płatki(?) to normalnie tego tunelu do pochwy nie było! Albo był za mały. Była tam tylko jakaś błona czy coś. I próbowałam wetknąć ale nie poszło nawet trochę. Bo ta błona zajmowała całą powierzchnię i nic poza nią tam nie było. Błaagam pomóżcie, bo niedługo wyjeżdżam nad morze i muszę nauczyć się aplikować tampony!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka 00
Witam. Mam następujący problem. Od ponad 2 lat miesiączkuje i wielokrotnie próbowałam przerzucić się na tampony. Nie boję się samego umieszczenia jednak po włożeniu dzieje się ze mną coś dziwnego. Robi mi się słabo i pojawiają mi się niewielkie plamki przed oczami. Czuje się jakbym miała lada chwila zemdleć. Wie ktoś może czym to może być spowodowane? Czy to wina mojego organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że powinnaś udać się do ginekologa. Każda z nas ma inny organizm i u każdej proces dojrzewania przebiega inaczej. Porozmawiaj z mamą i idź do ginekologa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wracając do mojego pytania to dodam jeszcze, że brzydzę się dotykania swoich miejsc intymnych. To głupie, wiem ale jakoś nie potrafię się przemóc. Ale ja na prawdę MUSZĘ włożyć te tampony, bo jadę nad morze!;( Najgorsze jest to, że niby wiem gdzie włożyć ten tampon, ale nie da się go tam wsadzić! Za mało miejsca! pomooocyyy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka 00
Myślałam nad wizytą u ginekologa jednak póki co powiedziałam o tym siostrze. Stwierdziła żebym jak na razie odstawiła tampony. Jednak przy pierwszych razach noszenia tamponów ( mniej więcej rok od pierwszej miesiączki) nic takiego się nie działo. Zastanawiam się czy próba umieszczenia tamponu z aplikatorem czegoś by nie zmieniła. Tym bardziej, że w przyszłym miesiącu wybieram się na obóz do Włoszech więc kąpiel w morzu będzie na codzienności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno: Piszecie, że wkładacie tampony z nogą np. na wannie. Ale tak bez lusterka?! Na ślepo?! Ja nawet z lusterkiem na pół leżąco nie umiem! Mam tam za dużo platków, zakamarków i takich tam.I nie wiem gdzie to wsadzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panic Annopol
Hej, wlasnie postanowiłam użyć tamponów gdyż lubie byc aktywna fizycznie a z reszta jade na spływ kajakowy i niestety spodziewam sie okresu na nim a nie wyobrazam sobie nie pływania na nim.Tylko mam problem, bo próbowałam włożyc tampon ze 3-4 razy i mi sie nie udało (jestem załamana). Raz ale nie ejstem nawet pewna chyba go wlozyłam że go nie widziałam ale to strasznie bolało mnie i nie mogłam dalej go popchnąć a próbowałam,ale nie mogłam. jestem załamana tym co to będzie na spływie szczególnie że trudniejsza trasa sie szykuje w tym czasie że bez wejścia do wody po pas sie raczej nei obejdzie ;/ . prosze o wsparcie (wybrałam OB mini i chodż wydaje mi sie że sie rozluźniłam to i tak nie udaję mi sie i boli jak chol...a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panic Annopol
proszę odpowiedzcie mi..błagam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemka ;-)
cześć. mam taki problem niedługo jade nad morze i akurat wypada mi okres no i chce założyć sobie tampon. ale to będzie pierwszy raz i strasznie sie boje. mam kilka pytań. 1. jak daleko trzeba go włożyć? 2. jak mam ocenić czy trzeba już go wyjąć czy jeszcze nie? 3. co jeśli urwie się sznureczek? bo on cienki jest. wiem bo mam w domu i jeszcze przed wyjazdem musze spróboać go założyć 4. a jeżeli będę pływać albo chodzić to on sie dalej nie przesunie? bardzo prosze o szybką odpowiedź bardzo mi na tym zależy. z góry dzięki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa1995
i stało się! dostałam okresu wczoraj dziś kupiłam tampony tylko te z "bella" bo nie było o.b mini . i normalnie jak spróbowałam pierwszy raz to bolało ale jak wyciąglłam to jeszcze bardziej potem wsadziłam drugi raz było lepiej ale jak chodziłam to czyłam go troche i jak drugim razem wyciągłam to myślałam że sie zabije tak mnie bolało że masakra! :(:( musze zacząć używać bo jadę nad morze i akurat mi okres wypada ....;/ jestem załamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość variety
Mam takie pytanie od 2 lat używam tamponów ob mini, i zawsze na wakacje wtedy jak jechałam gdzieś okresu nie miałam, aż do tego lata. Podczas pierwszych 2 dni tampon mini wystarcza mi na ok 3-4 godzin, ale czy jak go założe i pojde na plaże to czy woda morska może też wchłonąć się? Musze założyć ob normal, bo przecież nie będe co chwile do łazienki latać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj pierwszy raz zaaplikowałam sobie tampon:) Mam 3 dzień okresu i wczoraj próbowałam z TampoBella mini i wejść nie chciało i bolało jak chole*a;/ Ale dzisiaj założyłam o.b. normal z tą powłoczką:) Weszło gładziutko, tylko że umieściłam go za płytko:( Ale nic się nie stało. Po 2,5 godziny wyjęłam i mnie trochę bolało, bo nie był jeszcze mało nasiąknięty:) (ok. połowa) Ale ja bardzo chcę zacząć używać tampony, chociaż moja mama jest temu przeciwna bo trzeba sobie tam "wsadzić" :) Ale mam też problem, kiedyś miałam gronkowca złocistego tego lekkiego i boję się czy nie będę miała tego TSS ;/ A i boję się czy mi się sznureczek nie urwie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudusia :**
co do twojej mamy to może spróbuj z nią porozmawiać. o twojej chorobie to nie wiem,ale gdy będziesz przestrzegała zasad higieny intymnej,to choroby TSS raczej nie dostaniesz. a o sznureczek się nie martw.po protu gdy rozpakujesz tampon,energicznie pociąg za sznureczek,który raczej nie powinien się urwać.a gdyby sznureczek się urwał lub zginął,przykucnij i dwa palce (najlepiej palec wskazując i kciuk) włóż "tam",złap tampon i po prostu go wyciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznajoma Judka
Wiem, że to obrzydliwe pytanie, ale musze je zadać.......gdzie sie konkretnie wklada tampon???:( Wkoncu macie pomoc!!! To pomozcie, bo ja jestem nastolatka(13 lat), a mamy i siostry wstydze sie zapytac o to!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudusia :**
tampon się wkłada tam,gdzie podczas okresu leci z tamtąd krew (tam po środku) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznajoma Judka
Dziękuje Klaudia! Pomogłas mi!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznajoma Judka
Dziękuje Klaudia! Pomogłas mi!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam juz swoje lata ale jak do tej pory stosowalam tylko i wyłącznie podpaski. Dzis odwazylam sie na tampony zastosowalam tampon OB mini i nie wiem czy dobrze go "wlożyłam" zostal wsuniety dość daleko byl niewyczuwalny, dla dodtakowej ochrony zalozyłam jeszcze podpaske bo obwialm sie ze cos moze pojsc nie tak zauwazylam jakies plamki na podpasce ale bylo ich niewiele po 1,5 godz poszłam do toalety i pociagnelam delikatnie ten sznureczek i tampon jakby sie wysuwał wiec wyciagnałam go w calosci i co zauwazyłam ze nasaczony był od dołu a ku górze suchy w srodku jeszcze twardy wiec wydaje mi sie ze spokojnie mogłabym go miec w sobie jeszcze godzine. co było nie tak skad te palamienia prosze o pomoc czy zle go włozyłam uwierzcie ze był głeboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×