Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malta

WRZESIEŃ odezwijcie się wrześniówki!!!

Polecane posty

A mój brzuszek to już brzuch, w pracy widać bo przeceiż nie nałożę porozciąganego swetra. Teraz zastanawiam się jak odróżnić czy to co czuję w brzuchu to dziecko się rusza czy cos innego. Jak leżę z kodkulonymi nogami to wydaje mi się że czuję kopnięcia takie pojedyńcze, ale potem myślę to przeceiż za wcześnie dopiero 17 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 16tc
wiesz co, no ja tez cos tam czuję, tylko nikomu się nie przyznaję, zeby się nie ośmieszyć, no bo to dopiero 16 tydzień, ale z drugiej strony gdzieś raz czytałam na jakims forum, ze jakaś dziecwyzna bardzo szczupła poczuła ruchy juz w 15 tygodniu i lekarz jej powiedział, ze to mozliwe, jesli się jest własnie chudym tzn ma cienką tą tkankę tłuszcz. na brzuchu jesli dobrze rozumuję. A ja własnie jestem mega chuda i w zyciu nie miałam ani trochę brzucha, wiec sie zastanawiam, czy to nie to. Jak sobie przyłozę rękę w calosci do brzucha i skupię no to zawsze czuję. Fajnie ze nie jestem sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Ja czułam ruchy Robaczka (tak mi sie wydaje) było to na zasadzie jak byscie palcem muskały dłoń od środka, takie delikatne dwa ruchy. Brzuch tez mi rosnie, apetyt powrocil po horobie tylko ze pic to mi sie nie bardzo chce, za to mam mega ochote na słodycze-pod kazda postacia :) i pomarancze . No i chce mi sie gazowanego a wiem ze nie mozna, ja slyszalam ze ze wzgledu na to aby pozniej dziecko nie mialo kolki tylko ze ja z pierwszym nie pilam wcale a mial kolke przez cale ksiazkowe trzy miesiace, a moze wy znacie inny powod dlaczego nie wolno pic bąbelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
myślę ze tu raczej chodzi o syf, ktory jest w napojach gazowanych, a moze chodzi o powietrze, ktore sie dostaje wraz z piciem ? hmm dziewczyny, mam do Was pytanie - czy uwazacie, ze nie jest lekkomyslnoscią jechac w naszym stanie na pogrzeb Papieza do Rzymu ? Wyobrazam sobie, jakie będą warunki zarowno w podrozy jak przede wszystkim tam - bez dachu nad glową no i w ogole ten scisk, stanie kilka godzin (ja w kosciele juz nie wytrzymuję stania czasami) ... Nie wiem co mam powiedziec mezowi, ktory chyba chce, zebysmy jechali. Mi sie wydaje, ze to bardzo nieodpowiedni pomysl dla kobiety w ciązy. Napiszcie co myslicie - mąz wraca z pracy wieczorem i pewnie bedzie mnie probowal przekonac (jak go znam), ze przetrzymam, ze "gra jest warta swieczki" i tego typu gadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle, ze jest lekkomyslnoscia jechac tam. Zapytaj sie co jest dla niego wazniejsze. Ja wazylam sie w szpitalu a teraz w swieta i nie ma zadnej roznicy. Co do ruchow to ja tez czuje takie tykanie czasami od srodka, ale z zewnatrz nic nie czuc. TABELA NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC ANIA...................03.09.05........0kg .........................? SKARBELEK...........17.09.05...........4 kg ...........................? ADA55.................17.09.05..........?...........................? MALTA................18.09.05...........?............................? MAJAJA................10.09.05.......2 KG.........................? DIODA................19.09.05 ...........2 kg........................? ASIK28.......................?..............?..............................? ASIA25.................09.09.05...........?..........................? MARTA24 ................09.09.05............?.........................?_ Efcia 27 .................13.09.05 ..........?................... Kuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta
TABELA NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC ANIA...................03.09.05........0kg .........................? SKARBELEK...........17.09.05...........4 kg ...........................? ADA55.................17.09.05..........?...........................? MALTA................18.09.05.........3 kg............................? MAJAJA................10.09.05.......2 KG.........................? DIODA................19.09.05 ...........2 kg........................? ASIK28.......................?..............?..............................? ASIA25.................09.09.05...........?..........................? MARTA24 ................09.09.05............?.........................?_ Efcia 27 .................13.09.05 ..........?................... Kuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaja dziekuje bardzo za dane... Moj brzuszek tez juz jest bardzo widoczny i jestem z niego niesamowicie dumna. W ostatnich dniach jak maz lub ja trzymam dlonie na brzuchu slyszymy tak jakby jakies pecherzyki, \"chlupotanie\", nie potrafie tego opisac. Wczoraj bylismy u lekarza i gdy mu to opisalismy byl zdziwiony, powiedział ze tak sie właśnie czuje pierwsze ruchy dziecka i w moim przypadku to bardzo wcześnie. Jak napisałyście, że też już coś czujecie to aż poczułam się lepiej - to znak że jestem w pełni normalna:). Lekarz przepisał mi też wczoraj żelazo. Małe na usg tak się ruszało, że nie mogliśmy mu się spokojnie przyjrzeć. Oj czuje, że to będzie niezłu łobuz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napoje gazowane negatywnie wpływaja na układ trawienny, ale nie pamiętam dlaczego, stałe picie powoduje jakieś tam negatywne konsekwencje. Natomiast cola i wszystkie jej podobne, tak samo jak kawa zresztą silnie wypłukuje wapń z organizmu. I dlatego kobiety w ciąży niepowinny w ogóle jej pić. Czy was też tak brzuch boli, wiem że wiązadła się rozciągają ale mnie wiecznie coś boli, i jest taki napięty aż do bólu. Jak na razie drugi trymestr znoszę gorzej niż pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuch czasami boli, czasami pobolewa. W święta tak mnie kłuło z boku, aż się wystraszyłam. Lekarz powiedział, że gdy bóle się nasilają to jest to znak aby odpocząć, poleżeć... ( u mnie z tym ciężko bo cały czas biegam). Tłumaczył o tych wiązadłach i ich powiązaniach z macicą, mówił że im więcej ruchu tym ból może być mocniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóle brzucha We wczesnej ciąży mogą być one spowodowane bardzo szybko narastającymi poziomami hormonów, które z jednej strony są niezbędne dla dalszego rozwoju ciąży, ale u kobiety mogą powodować bolesne obrzmienia narządów wewnętrznych, szczególnie w obrębie miednicy małej. W ciąży już bardziej zaawansowanej, mięśnie brzucha rozciągają się na skutek nieustannego wzrostu macicy, który jest uwarunkowany przede wszystkim wzrostem znajdującego się w niej płodu. Rozciągnięciu ulegają również więzadła macicy, co z reguły nie stanowi problemu. To rozciąganie i trwające napięcie w niektórych przypadkach może wiązać się z występowaniem okresowego, nawet dość silnego bólu. Warto wtedy zdecydować się na pływanie w basenie i częściej wypoczywać w pozycji leżącej. Uwaga! Czasem jednak bólom brzucha towarzyszą wymioty lub biegunka. Objawy takie nie są najczęściej związane z ciążą a świadczą np.: o zatruciu pokarmowym, zapaleniu pęcherza moczowego lub wyrostka robaczkowego. Należy w takim wypadku zgłosić się niezwłocznie do lekarza. Przyczyną nieprzyjemnych bóli brzucha może być też w wyjątkowych sytuacjach mięśniak w macicy. Jest to łagodne \"zgrubienie\" mięśnia macicy. Wykrywalne jest ono w badaniu USG lub w tzw. wewnętrznym badaniu ginekologicznym. Mięśniaki rzadko pojawiają się podczas ciąży, ale jeśli kobieta cierpiała na podobne problemy przed zapłodnieniem, to wysoki poziom estrogenów w ciąży może sprawić, że mięśniak się powiększy. Rzadko zdarza się, żeby mięśniaki miały jakikolwiek wpływ na rozwój dziecka - chyba że są bardzo duże. Jednak mogą zaburzać przebieg samego porodu lub go wręcz uniemożliwić, najczęściej wtedy gdy są duże i niekorzystnie usytuowane np.: w pobliżu szyjki macicy. Mięśniaki także zwiększają ryzyko wystąpienia krwotoku po porodzie na skutek złego obkurczania się macicy. Uwaga! Jeżeli bóle brzuch następują \"rytmicznie\", towarzyszy im \"twardnienie\" brzucha i poczucie \"zbyt małej skóry\", a taka sytuacja występuje więcej niż 10 razy w ciągu doby , może to niestety być sygnałem rozpoczynającego się poronienia lub porodu przedwczesnego. Należy wtedy niezwłocznie zgłosić się do lekarza!! (ze strony www.dziecko-info.com)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
hej dwa dni temu skusilam sie na piwko 0.3l przy okazji zajadania rybki w knajpce nad morzem - tak mi sie chcialo a wszyscy dookola pili, więc pomyslalam, ze 0.3 raz na kurde 2 miesiące nie zaszkodzi, a teraz mam wyrzuty sumienia. Jak Wy podchodzicie do tych spraw ? Idzie lato - ja nie wytrzymam nie wypić sobie czasem szklaneczki ! A za 3 tygodnie slub mojego brata - chyba moge sobie jedno wypic, co ? PS Do Rzymu nie jade i w domu wszyscy sie zgadzają, ze to absolutnie sluszna decyzja kobiety w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też siez chęcią wpisze. Mam termin na 15 września :) już niemoge sie doczekać. POZDRAIWAM WSYZTSKIE WRZEŚNIÓWKI I NIE TYLKO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też siez chęcią wpisze. Mam termin na 15 września :) już niemoge sie doczekać. POZDRAIWAM WSYZTSKIE WRZEŚNIÓWKI I NIE TYLKO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta
Diodda, pij se kurde piwko na zdrowie;) Mi ginka powiedziala,ze raz na jakis czas po meczacym dniu w pracy,moge sobie wypic lampke czerwonego wina, labo piwko-moze nie od razu calego zywczyka, ale ja sobie wypijam imbirowe od czasu do czasu (Ginger's) i jest ok. A od 0,3, to juz na pewno nic sie wam nie stanie:) Jak wiadomo najlepszy jest umiar - we wszystkim zreszta:)Pozdrawiam i na zdrowie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do piwka zgadzam sie z Maltą, ja sobie gdzieś raz w tygodniu pozwalam na małe. Poszłabym już sobie do domu, taka piękna pogoda. No i wyrwałabym się na pare dni z tej zakurzonej Warszawy, ale to najwcześniej w pierwszy długi weekend, już nie mogę się doczekać.... Dzięki Dioda za info, mój mąż twierdzi że to przez siedzącą pracę, ale co zrobić musze pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
to Skarbelkowi naleza sie dzieki za info pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, napiszcie co jeszcze iwecie na temat ruchów dzicka, powodów do niepokoju itd, od wczoraj u mnie dużo spokojniej, fakt że przeziębienie mnie męczy i ogólnie czuję sie znieczulona, no ale ja jestem straszna panikara. A może wiecie co mozna na kaszel?? Do mojej internistki mogę dopiero jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 17 tc
hi hi, ja tez przez 2 dni tak jakby nic nie czułam i sie zaczełam martwić :D ale wczoraj znow jeden konkretny kuksaniec z lewej i od razu mi lepiej :D Mysle wiec majaja, ze i u Ciebie wszystko w nalezytym porzadku. A tak z innej beczki to wrociłam własnie z codziennych zakupków i taka mnie naszła refleksja, ze kurcze jedzenie smakołyków, owocków, jogurcików owszem, fajnie, dla dziecka wszystko, ale kurcze kasa leci na to jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta
Ale wam kurde dziewczyny faaaajnie... Dzieciaki czujecie... A u mnie 17-ty tydzien trwa i nic :-( No ale to chyba za wczescnie jednak :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 25
Spokojnie jeszcze poczujesz ruchy :) z pierwszym poczułam dopiero koło 20 tygodnia takze bez obaw. Ja tez czułam a teraz ucichło, poprostu jeszcze małe robaczki sa i maja duzo miejsca jak zacznie go brakowac to wtedy beda sie czesto odzywac :) Co prawda to prawda ze człowiek sam siebie usprawiedliwia kupując te smakołyki , że to dla maluszka a tak naprawde to nasze zachcianki :) tylko, że teraz mozemy je realizowac do woli bo nikt nam nie zabroni :) Ja teraz strasznie słodycze pałaszuje i ogórki zielone zajadam, mogłabym je jesc i jesc no i pomarancze. A mam takie pytanie z innej beczki :) powiedzcie czy te niki w tabelce to wszystkie kojarzycie, a moze to Wy jestescie zapisane pod innymi :) TABELA NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC ANIA...................03.09.05...........0kg ............................? SKARBELEK...........17.09.05...........4 kg ...........................? ADA55.................17.09.05.............?..............................? MALTA................18.09.05...........3 kg.............................? MAJAJA................10.09.05..........2 KG.............................? DIODA................19.09.05 ...........2 kg............................? ASIK28.......................?................?...............................? ASIA25.................09.09.05............?...............................? MARTA24 ..............09.09.05...........?................................? MAŁA25................29.09.05...........4 kg............................? Efcia 27 .................13.09.05 .........?........................... Kuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxylady
Cześć dziewczyny ja też mam termin na wrzesień, niby na 12, ale chyba po USG lekarz policzy mi gdzieś na 23, bo to wtedy będzie 40 tydzień. Ja to w ogóle mam ciążę z przygodami, bo teraz leżę od 2 tygodni, bo miałam zagrożenie poronieniem, ale na szczęście teraz nic się nie dzieje, więc chyba będzie dobrze. Dzisiaj idę do doktora na kontrolę. Żeby było bardziej ekscytująco to była już moja druga "przygoda", bo pierwszą było podejrzenie cukrzycy ciążowej w 2 miesiącu. Raz wyszedł mi strasznie wysoki cukier, no i pani postraszyła cukrzycą ciążową, zrobili mi tą próbę obciążenia glukozą i jednak nie mam tej cukrzycy, a wtedy to mogłam czegoś się najeść dzień wcześniej. Dajcie spokój, miałam jazdę przez cały weekend, bo badanie mi zrobili po weekendzie. Mam jednak szczerą nadzieję, że to juz koniec moich ciężkich przeżyć i zostaną już same fajne ;) Jak na razie nie czuję ruchów, ale to dopiero 16 tydzień, no i nie mam dzieci jeszcze, pierwiastka jestem. 3majcie się serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 24
TABELA NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC ANIA...................03.09.05...........0kg ............................? SKARBELEK...........17.09.05...........4 kg ...........................? ADA55.................17.09.05.............?..............................? MALTA................18.09.05...........3 kg.............................? MAJAJA................10.09.05..........2 KG.............................? DIODA................19.09.05 ...........2 kg............................? ASIK28.......................?................?...............................? ASIA25.................09.09.05............?...............................? MARTA24 ..............09.09.05...........1kg................................? MAŁA25................29.09.05...........4 kg............................? Efcia 27 .................13.09.05 .........?........................... Kuba acha...żabcię czuje już od kilkunastu dni ale sporadycznie bardzo. Od rana pobolewa mnie lewa strona brzucha na samym dole brzyska ałć ... ide do swojej bo sie martwie- mimo tego że podobno jak z jednej strony to nic groźnego- źle jest jak boli całe podbrzusze. Ale jednak ... moze to od długich spacerków:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 17 tc
hej Marta 24 zazdroszcze dlugich spacerkow. Niestety ja sama okropnie nie lubie chodzic "bez celu" a poza tym mam duzo pracy i nie mam czasu za dnia wylazic codziennie na dluzej, ehh... oby to sie szybko zmienilo, ostatecznie do porodu duuzo czasu i cale latko przed nami. Za to bolą mnie dziwnie jakby stawy biodrowe. Tego to w ogole nie rozumiem. Krzyz, kregoslup ze potrafią boleć - okay, ale biodra ? Moze się rozpychają ? :D Jestem wsciekla ze nie mozna chodzic na basen. basen zawsze kochalam i krotko przed ciaza udalo nam sie zalatwic z firmy meza, no i dupa teraz - lekarz powiedzial, ze ryzyko złapania bakterii. A ja z moim krzywym kręgosłupem własnie na maxa powinnam w ciązy cwiczyc i najlepszy jest własnie basen. Wrrrrr Rozpisałam sie, konczę, milego dnia i uroczystego jutra. K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja mam komputer zepsuty, wiec sie rzadziej pojawiam, co mi pewnie wyjdzie na zdrowie :) . We wtorek bylam na małych zakupach i zakupilam profilaktycznie krem przeciw rozstepom Ziajka, dla kobiet w ciązy. Po powrocie do domu postanowilam sie nim nasmarowac i co zauwazylam? Mam wielkie rozstepy na biuscie. Na szczescie zakupilam ww. krem. I tez juz mam brzuszek typowo ciazowy. A mnie boli pecherz. Jak sie poloze na wznak to tak jakby byl caly czas ucisniety i boli. Nie macie tak? Nieraz sie nawet w nocy budze z tego powodu. W ogole spac nie moge. Dzieki temu ze pogode mamy taka ladna odzyskalam kondycje i nawet moge tzw. kurcgalopkiem po schodach wbiec na 4 pietro, a wczesniej sie obawialam jak to bedzie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja mam komputer zepsuty, wiec sie rzadziej pojawiam, co mi pewnie wyjdzie na zdrowie :) . We wtorek bylam na małych zakupach i zakupilam profilaktycznie krem przeciw rozstepom Ziajka, dla kobiet w ciązy. Po powrocie do domu postanowilam sie nim nasmarowac i co zauwazylam? Mam wielkie rozstepy na biuscie. Na szczescie zakupilam ww. krem. I tez juz mam brzuszek typowo ciazowy. A mnie boli pecherz. Jak sie poloze na wznak to tak jakby byl caly czas ucisniety i boli. Nie macie tak? Nieraz sie nawet w nocy budze z tego powodu. W ogole spac nie moge. Dzieki temu ze pogode mamy taka ladna odzyskalam kondycje i nawet moge tzw. kurcgalopkiem po schodach wbiec na 4 pietro, a wczesniej sie obawialam jak to bedzie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pereła
Hej dziewczyny, ja też na wrzesień - 30.09 Z tego co widzę, moja ciąża jest trochę dziwna - zamiast mieć mdłości, od początku miałam dziki apetyt - no obżerałam się jak prosię, nie do opanowania. No i teraz w 15tc okazało się, że utyłam 5 kg :o Na szczęście ten rozszalały apetyt jakoś się unormował, przynajmniej na razie... wolałabym nie skończyć jako stukilowa cysterna... Serrrdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxylady
Nie przejmuj się pereło tymi 5 kilo, bo to nie jest tak źle. Utyjesz pewnie 15 w całej ciąży a to w ogóle jest norma i łatwo później zrzucić. Ja miałam mdłości w 1 trymestrze, ale na sczęście obeszło się bez pawii. Właściwie dopiero od 2 tygodni mam jako taki apetyt, na razie mam 2 kilo do przodu w ciąży. Pozdro i 3m się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pereła
Dla mnie temat "mdłości w ciąży" to czysta abstrakcja, nie miałam ani jeden raz, choć węch rzeczywiście był wyostrzony. I chyba dalej jeszcze jest. Za to od samego początku wciągałam 3 duże posiłki, masę owoców (zwykle 1-1,5kg dziennie), hektolitry wody mineralnej i soków, stosy słodyczy. Z czego tylko jeden, uwielbiany zresztą przeze mnie deser można nazwać zdrowym :p I jak tu nie przytyć? :p Na szczęście już nie rzucam się na wszystko, co jadalne... Bo czasami z przeżarcia to się ledwo mogłam ruszać :p 🌻 dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxylady
No to żes nieźle pojechała. Ja też na początku ciązy myślałam, że teraz to sobie pojem bez żadnych ograniczeń ale in the end muszę się zmuszać do racjonalnego odżywiania, bo apetyt mam słaby. A w którym jesteś tygodniu? Ja w 16 i małe ma 9,5 cm. Chciałabym już poczuć ruchy, ale zdaje się trzeba czekać do 20 tyg. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pereła
15 tc - w przyszłym tygodniu idę na usg, zobaczę co tam się dzieje. Ostatnio poleciałam do lekarza, przyłożył do brzucha jakieś ustrojstwo, fajnie było słychać pukanie serduszka i szelesty, jak małe się kręciło. Ale jak weszłam na wagę to doznałam szoku :p Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×