Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malta

WRZESIEŃ odezwijcie się wrześniówki!!!

Polecane posty

Gość Marta 24
NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC ANIA....................03.09.05...........8kg ............................? SKARBELEK............17.09.05...........9 kg ......................synek ADA55.................17.09.05.............?...............................? MALTA.................18.09.05...........7 kg......................Kubuś MAJAJA................10.09.05..........6 kg........................Miron DIODA.................19.09.05 ...........ok 5.................córeczka ASIK28.......................?................?...............................? ASIA25.................09.09.05............?...............................? MARTA24 ..............09.09.05...........5kg.......................córa MAŁA25................29.09.05...........8 kg............................? Efcia 27 ..............13.09.05 .............?......................... Kuba Ola 27 ..................11.09.05..........10 kg................Karolinka Tusia 21 ...............27.09.05...........3kg............................? Asiak...................15.09.05...........7 kg......................synek Justin..................27.09.05...........6 kg...................sekrecik Tercia 34..............24.09.05...........3kg.......................synek foxylady...............23.09.05...........10 kg...........................? domini9................27.09.05............0...............................? ciężarówka...........18.09.05............9 kg...........................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 24
:) Brzuchol mi wystaje a i tak ponoć nie widac ze jestemw ciązy. Niby taka duża jestem ;( jasne kurdem molem hihih ale nic to. Miałam ostatnio problemy z zalogowaniem sie do forum dlatego tak późno jestem. Dzidzia kopie zdrowo. Czasami skręca mnie i zwija. Ostatnie egzaminy tej sesji więc stres ją denerwuje. Po ostatniej rozmowie z profesorem wyszłam zmarnowana _ egzamin ponad pół godziny i rozbrykany brzdąc w brzuchu. Masakra ;) Kocham te moje w srodku juz bardzo mocno i chciałabym mieć je na wierzchu. Zawsze wyzbywałam sie zbytniego altruizmu a w ciąży dostaję szkołe pokory. Szala zawsze sie przeważy na korzyść dzidziusia co nieraz oznaca sporo wyrzeczeń. I te wyrzuty sumienia. Basen ( ginekolog powiedziała ze spokojnie moge iść ) więc ja szczęśliwa dziele się informacją z ukochanym i juz prawie pływamy a tu babciula ( żona chirurga) mówi że lepiej nie. No i masz tu klops. Jeszcze zabawniej jest z mamusiami ok 50-tki. Nie oglądać horrorów, nie skakać, nie tańczyć, ale i nie tyć przy czym jeść pyszności. Normalnie pozjadały wszystkie rozumki. Najśmieszniej jest jak mi nastolatki ( kuzynostwo) prawią historie typu: o szósty miesiąc teraz o zaczniesz tyć, albo to ty piwo pijesz?! Ech... traktują jak upośledzoną. Worek do przechowania dziecka. Głupole A maleństwo myśle duzo bardziej sie cieszy z mamy na spacerku i w ruchu niż siedzenie i wpierdzielanie ( sorki za słowo) witaminek. Bo niby dlaczego po witaminach jest mi niedobrze ;) ;) hihihi Pozdrawiam wszystkie z bólem i bez dolegliwości. I łagodnego lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbelek nie mysl tak o sobie! Co ty babo jedna ;-) ciesz sie ze masz tak fajowo i ze ta ciaze tak \'lightowo\' przechodzisz - tylko pozazdroscic a mamusia bedziesz napewno super ! ;-) Moja dzidzia sie ostatnio rozbrykala i tak daje czadu w moim brzuchu ze czasami nie daje rady ;-) Normalnie dyskoteka ... Pozdrawiam wszystkie mamcie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tercia34
NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.........PLEC ANIA....................03.09.05...........8kg ............................? SKARBELEK............17.09.05...........9 kg ......................synek ADA55.................17.09.05.............?...............................? MALTA.................18.09.05...........7 kg......................Kubuś MAJAJA................10.09.05..........6 kg........................Miron DIODA.................19.09.05 ...........ok 5.................córeczka MARTA24 ..............09.09.05...........4kg - 1=3.................córa MAŁA25................29.09.05...........8 kg............................? Efcia 27 ..............13.09.05 .............?......................... Kuba Ola 27 ..................11.09.05..........10 kg................Karolinka Asiak...................15.09.05...........7 kg......................synek Justin..................27.09.05...........6 kg...................sekrecik foxylady...............23.09.05...........10 kg...........................? domini9................27.09.05............0...............................? ciężarówka...........18.09.05............9 kg...........................? Tercia 34..............24.09.05...........8 kg.......................synek Przytylam 8 kg , a poza tym wszysko super , Wyniki badan -wzorowe . Samopoczucie ok. Tylko nie mam jeszcze wybranego imienia dla naszego synka . Pomózcie Jakie imie dla synusia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny, ja nie wytrzymałam i idę na zwolnienie. Zobaczę jak szef zareaguje ale pewnie całe dwa tygodnie. Ale ja się czuje już kompletnie wypluta, dzisiaj mi się nawet śniło, ze jakiś potwór ze mnie wszelką krew wysysa. Pan doktor stwierdził, żeśmy se olbrzyma wyhodowali, ale też pocieszył mnieże teraz nikt nie zmusza pierworódki by ponad 4kg dzieciaka siłami natury rodziła jak nie jest w stanie. Zobacztymy w praktyce jak będzie. Dla mojego lekarza to mogę iść na zwolnienie nawet do końca i śmiał się z moich skrupułów. Podobno jednak wybieramy się na tydzień na Mazury - nad Jegrznię i Dręstwo - to już mój mąż powiedział że on nie wytrzyma jak nie pojedzie. Tabelki nie aktualizuję po sama nie wiem już ile przytyłam wacha mi się między 6 a 8kg. Jednym słowem dzieciak rośnie jak na drożdżach a ja wprost przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 26 tc
Terciu, jesli mam sie wypowiedziec w kwestii imienia dla synusia to napisze, jakich imion moim zdaniem nie powinniscie dawac, bo jest ich ZA DUZO: są to (moim zdaniem) Kuba, Szymon, Mateusz i Wiktor. dziekuję :D a ja proszę o typoy dla coreczki :) Mogą byc tez anty-typy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pralineczka
Heyo dziewczyny nic nie pisz bo mam sesje i jestem ciągle zestresowana . Ja na razie nie mam skurczy ale nie mam też połowy badań takich jekie wy miałyście robione (pipa nawet nie słucha serca) (pipa to moja gin) myśle o tym żeby zmienić lekarza czy myślicie że w 6 mcu wypada i co mam powiedzieć temu drugiemu że pierwszy był do d...??CZy któraś z was może zmieniała lekarza?O co się jej nie spytam (np.glukoza, wymaz) to mówi że nie trzeba frania jedna. Dobrze że chociaż na USG chodzę do specjalisty. Mała25 pozdrawiam jak twój synek daje ci popalić - moja nayczyła się mówić mucha i nadaje jak opętana. CO do imion dla dziewczynki podoba mi się Maja. i Kasandra (troche dziwne ale nie oklepane0)Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.skarbczyk.com/ na tej stronce jest bogoto zaopatrzona księga imion wraz ze znaczeniami. Polecam. Jeśli o mnie chodzi, to prosze tylko nie Julia i Oliwka - strasznie teraz popularne, Julii tylko w mojej rodzinie mam dwie, chrzczone w odstępie tygodnia. Mi sie strasznie podoba Matylda, jak moja babcia, ta mała z Leona i parę innych fajnych postacii, ale cóż synowi mogę dać co najwyżej Maria i to by mnie pewnie przeklął :P A szef boi się kontaktów z ZUSem a nie mojej nieobecności, śmiesznie co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 26 tc
tak, Julii jest tyle co Kubusiów, dosc popularna tez jest Zosia (szkoda), czesto slysze tez Martyny i Zuzanny.... Majka odpada, bo to imie bylej mojego meza (wrrrr) zresztą są juz 2 w rodzinie. Ale dzieki, dzieki, w koncu ktores imię okaze sie tym jedynym :) Szkoda tylko ze obojgu nam sie musi podobac a z tym najtrudniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxylady
Ja to jakby była dziewczynka to chciałam imię KALINA, ale mój luby się nie zgadza, więc to jest propozycja dla kogoś innego. My to jak będzie dziewczynka to damy Zuzanna a jak chłopczyk to Bruno. Majaja, bardzo dobrze żeś poszła na zwolnienie, bo nie można się zaharowywać w odmiennym stanie. Ja skończyłam swoje zlecenie, ale okazuje się, że jeszcze poprawki do zrobienia. Tak to jest, człowiek chce być taki idealny ale nie da się. Pozdro papa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Hej! Odnosnie imion to ja jeszcze nie myślałam, pewnie bedzie tak jak z synkiem ze zaczniemy sie zastanawiac na dwa tygodnie przed terminem :) Bardzo chciałabym wiedziec jakiej płci jest moje maleństwo, choc nie ukrywam ze mówie to brzuszka Niunia, gdyz mam cicha nadzieje, ze jest dziewczynka :) Dzięki za pozdrowionka pralineczka, mój nauczył sie z reklamy Reni mówić zgaga i bardzo mu sie podoba oraz kon jest na etapie gdyz jak wczesniej sie bał tak teraz chce aby kazdy go na barana nosił i podejdzie poklepie po ramieniu i ...Koń śmiejemy sie gdyz kazdy już wie co go czeka :) tylko ja go nie "woże" z przyczyn wiadomych. Naszczescie juz nie powtórzyły sie te bóle, choc w nocy nie najwygodniej sie spi a zwłaszcza z przewróceniem z boku na bok jest problem wtedy brzuszek tak dziwnie jakos "boli".T ez nie miałam teraz za wiele czasu bo pisałam prace dyplomową gdyz we wrzesniu i później to nie bedzie czasu a w grudniu sie bronie, wolałam miec to za sobą bo wiem z doswiadczenia ze przy dziecku to nie mozna popracowac nad praca a co dopiero przy dwójce wiec staram sie pozałatwiac wszystko w miare mozliwoesci teraz tzn przed urodzeniem malenstwa. A teraz włąsnie położyłam Robaczka spac tzn ja go połozyłam do łóżka z pieskiem-maskotka i myślałam ze spi bo cicho a jak poszłam zajżec na niego to sie okazało ze wyciagnoł z szafki adidasy taty i przechadza sie po pokoju myślałam ze pękne jak go zobaczyłam - Pizamka w misie smoczek w buzi usmiech od ucha do ucha, piesek pod pachą i butki rozmiar 43 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamcie! Dzisiaj byłam na usg i wiem juz na 100 % ze bede miala coreczke HURAAAA !!!! ;-) Co do imion to ja jednak widocznie mam \'oklepane \' upodobania bo jak bym miala synka to nazwalabym go własnie Mateusz a corka bedzie sie nazywala Oliwia. I mowiac szczerze nie interesuje mnie czy te imione sa oklepane, popularne czy ze jest juz za duzo dzieci o takich imionach dla mnie liczy sie tylko to ze mnie i mojemu mezowi sie podobaja ;-) Z reszta te dwa imiona wybralismy juz chyba z dwa lata temu bo od dawna staramy sie o dzidziusia i raczej zadne zmiany nie sa przewidziane. :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.........PLEC ANIA....................03.09.05...........8kg ............................? SKARBELEK............17.09.05...........9 kg ......................synek ADA55.................17.09.05.............?...............................? MALTA.................18.09.05...........7 kg......................Kubuś MAJAJA................10.09.05..........6 kg........................Miron DIODA.................19.09.05 ...........ok 5.................córeczka MARTA24 ..............09.09.05...........4kg - 1=3.................córa MAŁA25................29.09.05...........8 kg............................? Efcia 27 ..............13.09.05 .............?......................... Kuba Ola 27 ..................11.09.05..........10 kg................Karolinka Asiak...................15.09.05...........7 kg......................synek Justin..................27.09.05...........6 kg...................sekrecik foxylady...............23.09.05...........10 kg...........................? domini9................27.09.05............0...............................? ciężarówka...........18.09.05............10 kg.....................Oliwia Tercia 34..............24.09.05...........8 kg.......................synek A moja waga wciaż qrde rośnie ...... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh od razu mi lepiej jak widzę że już trzy z nas osiągneły magiczne 10 kg:) Co do imion maluszków to jakby był u mnie synek to też by się nazywał Mateusz - bardzo nam się z mężem to imię podoba. No ale ma być babiszon i będzie Karolcia. Z żeńskich imion bardzo mi się podoba też Nina a z męskich Michał. Buziaczki dla mamuś - ja znikam bo mam kuuuuupę roboty:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od laryngologa i jestem zła. Podobno ciąża to nie choroba, ale co z tego skoro nic ci nie wolno. Do jakiego lekarza nie pójdziesz to ślyszysz że musisz przecierpeć. Wszystkie leki mogą ci zaszkodzić, wrrr :P. No wiem z utęsknieniem czekam porodu licząc na to że nie zadrapię się na śmierć ani się nie uduszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justin
Teraz mogę spokojnie patrzeć na tabelkę. Ja chyba przez ten miesiąc z 4 kilo przytyję. No naprawdę szok. Jeżeli chodzi o imię dla dziewczynki to np. mam koleżankę Maritę ( zdrobnienie Rita ) a dziecko mojego olegi ma na imię Marika. Nie ma co cudować. Ale bez sensu jest dawać jakieś oklepane imię tak jak teraz Julka. Jak chodzilam do liceum to było w klasie 6 Agnieszek i 5 Kasiek - bez sensu. Ja już mam pomysł na imię ale mojemu mężowi się strasznie nie podoba - mądruje się a sam nic nie zaproponuje. A jak już coś dowali to masakra np. Władysław albo Władysława - na tos ie nie zgodzę. Mówię mu, że tak to może namówi nasze dziecko jak już będzie prawie dorosłe, żeby sobie wzięlo takie imię do bierzmowania. Hi hi. A ja jestem taka gruba bo codziennie jem kilo truskawek a poźniej jeszcze kilo czereśni - chyba pęknę. A tak w ogole to zaczęłam rozmyślać o cesarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justin
Majaja ja jak poszłam na początku bardzo przeziębiona do internisty takiego prewrażliwionego, że mi powiedzial, że żadnych przecwbólowych - nawet paracetamolu - wczoraj wziełam 1 Apap, bo już 3 godziny bolała mnie głowa. Polecił mi na bolącą głowę okłady. No i jeszcze mi 10 minut opowiadał, że nic nie mogę. Więc ja mu powiedziałam, że pójdę się chyba zaraz powiesić na gałęzi jakiegoś drzewa ale też mi zabronił:) Poszłam do innej - takiej, która stwwierdziła, że najważniejsze jest infekcję wyleczyć i nawet brałam coś na gardło - wcześniej w nocy piłam Amol prawie że z butelki tak mnie bolała. Więc jak moje dziecko będzie piło omcne trunki to bedę wiedziala dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć 🌼 Pozdrawiam z samego rana. Cieszę się strasznie że nie idę do pracy, przynajmniej śniadanie zjem jak człowiek. Co do Władysława my chyba damy to Mironowi jako drugie imię - będzie miał dwóch poetów do komletu, a przy okazji moja druga babcia była Władysława. Ja bardzo lubię te stare słowiańskie imiona - Staś, Miłosz, ale jako pierwsze nie przeszło przez męża. Osobiście jestem zwolenniczką szukania imion najperw w rodzinie, tyle że z męskimi u nas kłopot - mój dziadek miał na imię Alfons, więc same rozumiecie...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 26 tc
Hm.. a moim priorytetem w szukaniu imienia jest to, zeby mialo dosc duzo odmian m.in. jakies mile zdrobnienie na teraz tzn na okres "dzieciaty". Dlatego nie przyjmuje do wiadomosci takiego Mateusza czy Szymona, no bo Szymek to dla mnie tragedia a Mateuszek za dlugo. Mowią na Mateuszów czesto gesto Mati, ale nas to przyprawia o smiech jak slyszymy W POLSCE takie zdrobnienie. No i imie moim zdaniem musi byc krotkie, zeby bylo latwo zawolac. Dlatego pomysl mojego meza na Weronike nie usmiecha mi sie. I tak dalej i tak dalej, ogolnie mamy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxylady
Zgłupiałam. Dziewczyny, powiedzcie mi czy od zapłodnienia ciąża trwa 38 tygodni czy 40? (od daty miesiączki u mnie to w ogóle nie ma sensu liczyć, bo miałam strasznie nieregularne okresy) Znam datę zapłodnienia, więc od niej mam liczyć 38 tygodni czy 40? (oczywiście z tym wahaniem 2 tygodnie w tą lub tamtą). Poćwiczyłam dzisiaj trochę, ale nie specjalnie znam ćwiczenia dla cieżarnych, znacie jakieś? Pozdro wrześniówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 26 tc
w sumie jesli chodzi o scislosc to data wspolzycia tez nie musi byc wcale datą zaplodnienia :) A moze plemniczek sobie czekal 3 dni na jajo ? :) hi hi Tak czy siak wygląda mi na to, ze ciąza faktyczna trwa 38 tygodni, skoro 40 liczy się od miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 26 tc
........ czyli w sumie wcale nie 9 miesiecy sie chodzi w ciązy tylko okolo 8,5- 8,75 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxylady
czyli rozumiem że twój gin liczy ci 40 tygodni od daty ostatniej miesiączki termin porodu? Czyli od zapłodnienia faktycznie byłoby 38 tygodni. Dzieki dioda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 26 tc
tak, zdecydowanie tak. Gdyby to mialo byc 42 tygodnie to bym rodzila w pazdzierniku, wykluczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie u mnie chyba ten plemniczek czekał na jajeczko:) Po pierwsze że kobitka a po drugie że wogóle ciąża jest - bo tak teoretycznie to używaliśmy czegoś w stylu metoda \"kalendrzykowa\" + prezerwatywy w teoretycznie odpowiednim czasie:) Buehehehe. Ale absolutnie nie żałuję - ja tak chciałam mieć już dzidźkę. A mój mąż może jeszcze chciał trochę poczekać - ale teraz też jest bardzo szczęśliwy:) Buźka dla brzusiów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 26 tc
no u mnie wlasnie tez chyba czekal (plemniczek), bo tez kobieta w brzuchu. A wlasnie dziewczyny, nie wiecie kiedy wypada pelnia ksiezyca we wrzesniu ? Bo w pelnię najczesciej baby do porodu jadą PONOĆ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tercia34
Imiona dla dziewczy Magda........Ola........Olga........Emilka.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 24
NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.........PLEC ANIA....................03.09.05...........8kg ............................? SKARBELEK............17.09.05...........9 kg ......................synek ADA55.................17.09.05.............?...............................? MALTA.................18.09.05...........7 kg......................Kubuś MAJAJA................10.09.05..........6 kg........................Miron DIODA.................19.09.05 ...........ok 5.................córeczka MARTA24 ..............09.09.05...........5kg.......................córa MAŁA25................29.09.05...........8 kg............................? Efcia 27 ..............13.09.05 .............?......................... Kuba Ola 27 ..................11.09.05..........10 kg................Karolinka Asiak...................15.09.05...........7 kg......................synek Justin..................27.09.05...........6 kg...................sekrecik foxylady...............23.09.05...........10 kg...........................? domini9................27.09.05............0...............................? ciężarówka...........18.09.05............10 kg.....................Oliwia Tercia 34..............24.09.05...........8 kg.......................synek poprawiam tabelkę bo mnie kopiujecie za mała wage hihi kręgosłup mnie ostatnio boli. Częściej musze odpuszczac sobie spacerki. A teraz to juz znikam sprzed kompa bo i siedziec nie moge od rana. Imie na dzidzi ( mamay dziewczynke na 80%) Basia ;) A wczesniej chłopakowe był Grześ, Marek, Tomek, Adam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie czy znacie jakies domowe (nie tabletkowe) sposoby na pozbycie sie przeziebienia bo juz 2 tydzien meczy mnie katar i bol gardla a sam amol nie pomaga. Moj lekarz rodzinny poradzil ze mam wziasc jakis antybiotyk ale co do tego to jakos mi sie nie spieszy ... ;-) Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nasz synek będzie się nazywał Jaś (do naszego nazwiska jakieś skomplikowane imiona absolutnie nie pasują)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×