Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
cleo28

Zaparcia u 2,5 latki Proszę pomóżcie!!!

Polecane posty

Witam wszystkich! Nasz 4 letni synek ma ten sam problem co wszystkie tu dzieci! Dostal lactulosum ale pomogl za pierwszym razem za drugim tylko go wysypalo(jest alergikiem)teraz skonczylismy debridat ale bez skutku.Meczymy sie tak od kilku miesiecy,synek nie chce sie zalatwiac bo sie boi i boli go dupka,potrafi zalatwiac sie raz na tydzien -tak zaciska tylek a jak juz sie zalatwia to tylko przez sen w pieluche.Chcialam kupic Forlax ale troszke sie boje bo to lek dla doroslych i chcialam sie zapytac czy movicol junior o ktorym piszecie drodzy rodzice jest do zdobycia w polsce?W czwartek mamy wizyte u chirurga wlasciwie powinnam isc do psychologa dzieciecego no ale zobaczyny!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Nasz 4 letni synek ma ten sam problem co wszystkie tu dzieci! Dostal lactulosum ale pomogl za pierwszym razem za drugim tylko go wysypalo(jest alergikiem)teraz skonczylismy debridat ale bez skutku.Meczymy sie tak od kilku miesiecy,synek nie chce sie zalatwiac bo sie boi i boli go dupka,potrafi zalatwiac sie raz na tydzien -tak zaciska tylek a jak juz sie zalatwia to tylko przez sen w pieluche.Chcialam kupic Forlax ale troszke sie boje bo to lek dla doroslych i chcialam sie zapytac czy movicol junior o ktorym piszecie drodzy rodzice jest do zdobycia w polsce?W czwartek mamy wizyte u chirurga wlasciwie powinnam isc do psychologa dzieciecego no ale zobaczyny!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Do mamy Kamilka. Ja podawałam FORLAX mojej 2,5 letniej córki. Lekarka która mi go podała mowiła że jakiś profesor (niepamiętam nazwiska)prowadził badania z forlaxem u dzieci od 6 m-ca życia. Moja córka brała pół saszetki codziennie rano nadczo co drugi dzień. Z tym że miałam pilnować czy np. ta dawka nie jest będzie za dużo luźno się wypróżniała. Ale wszystko było OK. i pomogło. Zresztą tu na forum jest mowa że forlax to nic innego jak ten movicol junior (niedostępny w Polsce). forlax to nie przeczyszczający środek. Spróbuj, kup 2-3 saszetki. Ja miałam wybrać 5 saszetek i to starczyło. Więc mam nadzieje ze u ciebie też pomoże. Jak byc to nadal tu patrzę więc mogę jeszcze coś podpowiedzieć. Dodam że ja walczyłam z zaparciami przez ok. 15 m-cy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Do mamy Kamilka. Ja podawałam FORLAX mojej 2,5 letniej córki. Lekarka która mi go podała mowiła że jakiś profesor (niepamiętam nazwiska)prowadził badania z forlaxem u dzieci od 6 m-ca życia. Moja córka brała pół saszetki codziennie rano nadczo co drugi dzień. Z tym że miałam pilnować czy np. ta dawka nie jest będzie za dużo luźno się wypróżniała. Ale wszystko było OK. i pomogło. Zresztą tu na forum jest mowa że forlax to nic innego jak ten movicol junior (niedostępny w Polsce). forlax to nie przeczyszczający środek. Spróbuj, kup 2-3 saszetki. Ja miałam wybrać 5 saszetek i to starczyło. Więc mam nadzieje ze u ciebie też pomoże. Jak byc to nadal tu patrzę więc mogę jeszcze coś podpowiedzieć. Dodam że ja walczyłam z zaparciami przez ok. 15 m-cy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Do mamy Kamilka. Ja podawałam FORLAX mojej 2,5 letniej córki. Lekarka która mi go podała mowiła że jakiś profesor (niepamiętam nazwiska)prowadził badania z forlaxem u dzieci od 6 m-ca życia. Moja córka brała pół saszetki codziennie rano nadczo co drugi dzień. Z tym że miałam pilnować czy np. ta dawka nie jest będzie za dużo luźno się wypróżniała. Ale wszystko było OK. i pomogło. Zresztą tu na forum jest mowa że forlax to nic innego jak ten movicol junior (niedostępny w Polsce). forlax to nie przeczyszczający środek. Spróbuj, kup 2-3 saszetki. Ja miałam wybrać 5 saszetek i to starczyło. Więc mam nadzieje ze u ciebie też pomoże. Jak byc to nadal tu patrzę więc mogę jeszcze coś podpowiedzieć. Dodam że ja walczyłam z zaparciami przez ok. 15 m-cy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Do mamy Kamilka. Ja podawałam FORLAX mojej 2,5 letniej córki. Lekarka która mi go podała mowiła że jakiś profesor (niepamiętam nazwiska)prowadził badania z forlaxem u dzieci od 6 m-ca życia. Moja córka brała pół saszetki codziennie rano nadczo co drugi dzień. Z tym że miałam pilnować czy np. ta dawka nie jest będzie za dużo luźno się wypróżniała. Ale wszystko było OK. i pomogło. Zresztą tu na forum jest mowa że forlax to nic innego jak ten movicol junior (niedostępny w Polsce). forlax to nie przeczyszczający środek. Spróbuj, kup 2-3 saszetki. Ja miałam wybrać 5 saszetek i to starczyło. Więc mam nadzieje ze u ciebie też pomoże. Jak byc to nadal tu patrzę więc mogę jeszcze coś podpowiedzieć. Dodam że ja walczyłam z zaparciami przez ok. 15 m-cy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagorka26
Witam!!!! Ja FORLAX mam od gastroeneterologa i podaje córce juz 3 miesiące a od stycznia co drugi dzień. I jest wszystko w porządku ale dopiero po wyeliminowaniu MLEKA. Przetwory mleczne, kasze mleczne jagurty owszem ale MLEKo same nie. Nawet bebiko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atina35 dziekuje Ci bardzo za odpowiedz jeszcze dzisiaj kupie Forlax i jutro rano podam synkowi ! Jak ktos nie ma takiego problemu to chyba jest bardzo szczesliwy!Na razie dalam synkowi kiwi podobno tez pomaga tylko mam nadzieje ze go nie wysypie-jestalergikiem! Pozdrawiam wszystkich zrozpaczonych rodzicow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atina35 DZIEKUJE CI BARDZO za odpowiedz, jeszcze dzisiaj kupie Forlax i rzno podam go synkowi!Nie mam juz sily na codzienne marudzenie ze synka boli dupka i skacze z lozka na lozko jestesmy psychicznie wykonczeni,mam nadzieje ze forlax zadziala! Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoja33
Witam wszystkich zatroskanych rodziców. Mój syn dwa lata temu miał identyczny problem. Trwało to około pół roku. Zdarzało się, że nie robił kupki nawet przez tydzień, skutecznie ją powstrzymywał, na widok toalety wpadał w histerię. Pojawiły się zachowania nerwicowe - zaczął się jąkac, mimowolnie chrząkał. Dodatkowym problemem była (i jest) niechęc do owoców i warzyw. Za namową pediatry, zaczęłam serwowac mu \"koktail\" z suszonych śliwek - 4,5 szt. zalewałam wieczorem wrzątkiem (pół szklanki), a rano przecierałam przez sitko. Mały wypijał gęstą miksturę na czczo. Natomiast wieczorem sadzaliśmy go na sedesie na jakieś 5 - 10 minut, bez względu na to czy była kupa, czy nie. Po dwóch tygodniach zaczął się wypróżniac co 2, 3, 4 dni, po miesiącu niemal codziennie, po dwóch miesiącach odstawiliśmy śliwki. Dziś ma prawie 6 lat i kłopoty z zaparciami minęły, ale w dalszym ciągu pilnujemy wieczornego rytuału. Nie wiem, czy komuś pomogłam, ale może przynajmniej dodałam otuchy. W naszym przypadku obeszło się bez farmakologii i nieprzyjemnych badań. Życzę wytrwałości i konsekwencji, ale przede wszystkim wiary w powodzenie. Acha, problem mojego syna - przedszkolaka wynikał między innymi z niechęci przed obcą (przedszkolną) toaletą, co podobno jest dośc częstą przyczyną nawykowych zaparc u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verea
Droga mamakamilka, Moja 3 Letnia coreczka ma ten sam problem naperawde nic jej nie pomagalo.Dopoki nie pojawil sie Movicol.Najleprze co moze byc,zadnego bolu stresu.Na poczatku podawania chyba sama moja corka nie wiedziala jak sie zalatwic bo panicznie bala sie Toalety zapytalam chcesz moze na chwile Pampers? Tak mi poradzil lekarz.Przez kilka dni probowala wstrzymywac jednakze nie udawalo jej sie to bo Movicol powoduje ze kupka jest miekka i wezsza(w odroznieniu od Lactulose ktora zwieksza objetosc kupki) co nie powoduje bolu ani nieprzyjemnego uczucia.Po kilku dniach przybiegala z usmiechem na ustach i wolala "mama szybko Pampers bo kupka chce wyjsc"bez zadnego sprzeciwu ani namawiania zakladalam jej.Zaczelam jednak wspomiac ze jak sie juz nauczy i bedzie wieksza to chetnie zobacze czy umie juz robic kupke na Toalete.Odpowiedziala ze Jutro juz sie nauczy chociaz tak naprawde nie odroznia jeszcze co to jest wczoraj i jutro.Ku mojemu zdziwieniu przyszla z przedszkola i zawolala mama Julia juz sie nauczyla chodz zobacz.To bylo super uczucie moja corka na Toalecie usmiechnieta pokazywala mi swoje wyczyny.Jutro bedzie 2 mies.jak stosujemy Moviciol teraz wydaje mi sie ze mniej sie boi i inaczej do tego podchodzi ale o to tez mi chodzilo.Miala przerozne badania i wiem ze problem lezy w jej glowce.Moze sie przekona.Teraz mamy ostatnie opakowanie Movicolu bedziemy wiec zmniejszac dawki i zobaczymy jak damy sobie rade jestem pelna optymizmu ten srodek pokazal mi ze zawsze jest jakies wyjscie. Jesli cie to interesuje Movicol istnieje tez pod inna nazwa Macrogol -wiem bo ten uzwa moja mama ktora od urodzenia ma problemy z zaparciami,niestety dopiero teraz wykryto u niej za dluga okreznice- niby nic a jednak.Mowi mi tylko ze rozumie swoja wnusie bo jada na tym samym wuzku ale na innym podlozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaberkez
Mam 3,5 letnią córeczkę ,jestem zrozpaczona z wypróżnianiem. Wstrzymuje kupkę płacze,cierpi a ja mam wrażenie ,że to nigdy się nieskończy .Podałam jej czopek glicerynowy i czekam na efekty.Dobrze ,że napisalyście mamy o forlax bo za chwilę jej muszę kupić i podać , mam nadzieję że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela mama Igora
Dziś dopiero trafiłam na to forum, a męczymy się już 1,5 roku. Mój syn zaczął wstrzymywać, jak poszedł do przedszkola i miał się załatwiać tam na sedes, a nie nocnik. Od 1,5 roku brudzi majtki po 10 razy, nie pomaga dieta bogatoresztkowa, a ostatnio nawet bezmleczna. Oczywiście przeszliśmy duphalax laktulosum debridat, ale o innych nie słyszeliśmy. Każdy lekarz przepisuje nam to samo, więc już przestaliśmy do nich chodzić. Z własnych obserwacji stwierdziłam, że podawanie tych leków zwiększa ilość kału, niestety w majtkach, a mały i tak na nocnik zrobi coś malutkiegoi to wszystko. Kiedyś na początku po rozpoczęciu podawania laktulosum i debridatu robił kupę gigant na nocnik przez kilka dni, ale lek przestał działać, albo mały nauczył się i z nim powstrzymywać. W rezultacie syn ma 4 i pół roku, kiedy podaję te leki to strasznie brudzi bieliznę cały czas, kiedy lek odstawiam przestaje brudzić majtki i mam wrażenie, że całkowicie nie czuje parcia. Potrafi wtedy nie robić kupy nawet kilkanaście dni. Wtedy ja zaczynam podawać mu znów te nieszczęsne syropy i sytuacja się powtarza czyli brudne majtki kilka razy na dzień. Boję się co to będzie jak we wrześniu pójdzie do zerówki. Przecież dzieciaki będą miały z niego pośmiewisko. Z zainteresowaniem przeczytałam wszystkie wasze posty, zajęło mi to pół nocy, ale czego się sie robi dla dziecka. Zainteresował mnie fakt opisany tu przez kogoś, że MOVIKAL to odpowiednik naszego forlaksu. Ktoś inny jednak pisze, że to coś innego. Proszę Was jeśli ktoś ma możliwość porównania składu obu preparatów niech to zrobi i napisze. Będę bardzo wdzięczna.Jednak już dziś rano pędzę do apteki po forlax. Będę informowała o rezultatach jeśli będą, lub o ich braku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiolek69
Witam, oto skład Movicolu Junior. Przepisuję jak leci z niemieckiej ulotki:) 1 Beutel mit 6,9 g Pulver enthalt: Macrogol 3350 6563 mg Natriumchlorid 175,4 mg Natriumhydrogencarbonat 89,3 mg Kaliumchlorid 25,1mg Nie znam niestety dokładnego składu Forlaxu, wiem tylko, że jest tam macrogol:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiolek69
Witam, oto skład Movicolu Junior. Przepisuję jak leci z niemieckiej ulotki:) 1 Beutel mit 6,9 g Pulver enthalt: Macrogol 3350 6563 mg Natriumchlorid 175,4 mg Natriumhydrogencarbonat 89,3 mg Kaliumchlorid 25,1mg Nie znam niestety dokładnego składu Forlaxu, wiem tylko, że jest tam macrogol:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ulotce Forlaksu jest podane w składzie ,ze 1saszetka zawiera 10g mokrogolu 4000 nic wiecej nie pisza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verea
Drogie zatroskane mamy.sprawdzilam sklad tych naszych lekow o ktorych najczesciej piszemy. --Ducolax 1 op.-glow.sklad Macrogol (PEG)4000 -10gr.+sub.pomocnicze --Forlax1 op.-Macrogol 4000- 10gr.+sub.pomoc. --Laxofalk 1 op.- Macrogol 4000-10,167gr.+sub.pom. --Movicol 1 op-Macrogol 3350- 13,125gr. dla dorosl. i 6,563gr. dla dzieci + subst.pomocn w tym elektrolity Macrogol-Poli(tlenek etylenu) - polimer z grupy polieterów stosowany m.in. jako emulgatory i środki zwiększające lepkość substancji. czyli wszystko prawie to samo. do Mamakamilka, Movicol jest dostepny niestety na terenie Niemiec na recepte.Gdybys jednak postanowila sprobowac, jakos sobie poradzimy skontaktuj sie ze mna przez e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verea
Drogie zatroskane mamy: Porownalam sklad tych wszystkich naszych najczesciej polecanych lekow Dulcolax 1op. Macrogol (PEG)4000- 10gr.+ sub.pomoc. Forlax 1 op.Macrogol (PEG) 4000 -10gr.+ sub.pomoc. Laxofalk 1 op.Macrogol (PEG) 4000-10,167gr.+ sub.pomoc. Movicol 1op. Macrogol 3350-6,563gr.dla dzieci 13,125 gr.dla dorosl. + sub.pomocn i elektrolity. Macrogol- Poli(tlenek etylenu) glikol polietylenowy lub poliglikopolimer z grupy polieterów stosowany m.in. jako emulgatory i środki zwiększające lepkość ciekłych substancji. Wszystko ma podobny sklad.a czy tez podobnie dziala trudno powiedziec. Do mamakamilka- Movicol dostepny jest na terenie Niemiec na recepte.Jednak gdybys zdecydowala sie wyprobowac skontaktuj sie ze mna prze e-mail.Jakos sobie poradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagorka26
Drogie Mamusie!!!! Jak czytam te wszystkie posty o problemach to serce mi sie kraje bo jeszcze tak niedawno przez to przechodziłam. Teraz córka je czekolady i owoce nie stosuje żadnej diety. Podaje co 3 czasem 4 dni Forlax. Córka codziennie rano siad na nocnik i woła Mamo czytaj mi robię fu!!!! Przeszłam chyba przez wszystkie diety i syropy lewatywy i jestem wdzięczna lekarzowi że powiedział mi o forlaksie. Pozdrawiam wszystkie mamy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama80
Czy ktoś może odsprzedać Movicol Junior? Dowiedziałam się o nim z forum i chcę kupić dla 1,5 rocznego syna, który od roku cierpi na zaparcia. Jeżeli ktoś może sprzedać to bardzo proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama80
Czy ktoś może odsprzedać Movicol Junior? Dowiedziałam się o nim z forum i chcę kupić dla 1,5 rocznego syna, który od roku cierpi na zaparcia. Jeżeli ktoś ma na zbyciu to bardzo proszę o kontakt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama80
Czy ktoś może odsprzedać Movicol Junior? Dowiedziałam się o nim z forum i chcę kupić dla 1,5 rocznego syna, który od roku cierpi na zaparcia. Jeżeli ktoś ma na zbyciu to bardzo proszę o kontakt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylismy na usg nic nie ma,daje synkowi forlax i chyba zaczyna dzialac bo od trzech dni codziennie jest kupa ale w pieluche i przez sen - ale zawsze to cos!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama80
Czy ktoś może odsprzedać Movicol Junior? Dowiedziałam się o nim z forum i chcę kupić dla 1,5 rocznego syna, który od roku cierpi na zaparcia. Jeżeli ktoś ma na zbyciu to bardzo proszę o kontakt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama80
Czy ktoś może odsprzedać Movicol Junior? Dowiedziałam się o nim z forum i chcę kupić dla 1,5 rocznego syna, który od roku cierpi na zaparcia. Jeżeli ktoś ma na zbyciu to bardzo proszę o kontakt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus1979
Wtam. Po kuracji mojego synka zostało mi 19 saszetek Movicolu, który odpowiada 2 saszetkom Movicol Junior. Chętnych proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicjusz
Co zrobić gdy podobny problem ma 8 latka? Lekarz zalecił podawanie dicomann junior. Działało przez miesiąc teraz problem pojawił się znów w "lepszym" wydaniu. dziecko wypróżnia się raz w tygodniu. Nie mogę tę niczego przemycać w jedzeniu a ponadto nie chce brać leków zwłaszcza nie słodkich. Mam już sprowadzony movicol ale nie wiem jak go stosować i czy mogę tak sama bez recepty. Pozdrawiam wszystkich męczacych się z kupą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×