Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elcik

Mamy dzieci z lipca 2004

Polecane posty

Violkam, trudno mi coś napisać bez oglądania tych nóżek :( , rozumiesz, to można tak tylko teoretyzować. Ale wydaje mi się, że to nie od maści. Ja stawiam, że ten świąd wynika z choroby skóry jaką ma Oliwka, niezależnie czy to jest wirusowe, alergiczne, czy jakieś nadkażenie grzybicze. To jest jakiś stan zapalny i niezależnie od podłoża swędzi :O Ale nadwrażliwość na składniki maści też może być :O Ja bym zrobiła tak: odstaw maść i poobserwuj w nocy, czy będzie się drapać, jeśli nie to prawdopodobnie świąd był od maści. A jeśli i tak będzie ją swędziało (a takie różne rzeczy swędzą głównie w nocy, bo się rozgrzewa skóra), to wróć do tej maści (bo trzeba to jakoś leczyć) i możesz jej dawać Fenistil (lek przeciwświądowy i przeciwzapalny). W aptece jest żel na pewno bez recepty (ok 15 zł) i krople doustne (chyba bez recepty) cena ok 18 zł 3x dziennie po 10 kropli. A po weekendzie do lekarza. Krople są skuteczniejsze od żelu ale działają później. Najlepiej jakbyś na noc miała ten żel. A jak duże ona ma te zmiany na nóżkach? Ja idę teraz do kościoła, więc zajrzę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje kochane :) Violkam Miłosz po maści ze sterydami także dostał wysypki i odstawiłam i smaruje go tylko oliwką i wszystko wruciło do normy, a może coś ze składników wywołało taką reakcje. A od wczoraj wprowadziliśmy plan \'\'MIŁOSZ ŚPI W SWOJM ŁÓŻECZKU\'\' no chyba po to je kupiliśmy a nie poto żeby kacper (kot :)) tam spał, to była ciężka noc bo pobudka o 5:00 i cły się przelał ubranie ,prześcieradło i materac mokre no i wylądował w naszym łóżku i poszedł spać po 8 i spał ok.godziny . A mój syn rośnie na tyrana, jak mu czegoś niedam albo mówie NIE na to co on chce to się żuca robi mostek na ręku i wygina się do tyłu z krzykiem już pare razy z całej jego siły dostałam w tchawice i w klatke piersiową rośnie mi diabełek :):):):0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ci mamo fasolki, ale muszę napisać coś jeszcze. Po tym jak to napisałam dawałam Oliwii śniadanie i wiesz co? łyżeczką wystukałam ząbka ;) i teraz nie wiem czy z nóżkami jest ok tylko ona tak reagowała na bolące dziąsełka (a ja mądra nawet nie wpadłam na to żeby jej je posmarować 😠 ) czy rzeczywiście ją swędziały. Od rana jest niby ok, nie drapie się, ale w nocy to tak nimi rzucała że podejrzewałam że to od maści. Oglądałam te nóżki, ale żadnych dodatkowych plamek nie dojrzałam, wręcz wydaje mi się że polepszyło się od tej maści. I jestem w kropce... Kupię ten żel o którym pisałaś i zobaczymy w nocy, bo zdaje się że drugi ząbek będzie się wyrzynał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha... to są takie suche jasno czerwone (były żółtawe) plamki, kilka większych ale więcej jest tych mniejszych. Porozrzucane na całych nóżkach. Elcik to powodzenia! Ale to wygoda jak dziecko śpi w swoim łóżeczku. Oliwia od sasmego początku tam śpi, z wyjątkiem dzisiejszej nocy, nie mogła się uspokoić, więc pół nocy i nad ranem z nami leżała. Mam nadzieję że dziś będzie lepiej. Amamen jak tam komunia? Dzieci były z Tobą? Grzeczne? Zapomniałam Ci odpisać że ja też uwielbiam ryby, ale mój mąż niestety nie wie nawet jak się trzyma wędkę ;) :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violkam, to na pewno ząbek :D :D Gratulacje dla Oliwki! :D Ale teraz rzeczywiście może być parę nocy niespokojna, pewnie na dniach wyjdzie drugi :) Jak ząbek trochę urosnie i będzie widoczny, przyślij zdjęcia ;) A mąż z teściami zabrali Michała na spacer. Od porodu jestem sama w domu dopiero czwarty raz. Zawsze jest albo Michał albo mąż, albo razem ;) a ja czasem potrzebuję samotności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po stresie :classic_cool: , narazie nie będzie drugiej fasolki ;) :classic_cool: Elcik, skąd ja znam ten mostek i rzucanie główką ;) , parę razy boleśnie oberwałam od mojego niemowlęcia :D A czy Wasze też uwielbiaja ciągnąć za włosy? Bo MIchał, jak tylko dorwie się do włosów, baaardzo mocno się wczepia i wydaje rozkoszne dźwięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek
hej gratuluje Oliwce ząbka :) ... nareszcie moja emilka tez uwielbia ciagnąć za włosy i je wyrywac a najbardziej bić po twazry rączkami albo zabawkami szczegolnie jak udaje ze spie koło niej emilka jadła dzisiaj danonka i myślałam ze mi go wyrwie w ciągu minuty chyba zjadla całego, a wcześniej jeszcze jadłą jabłko z bananem ale coś jej za bardzo nie smakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek
hej gratuluje Oliwce ząbka :) ... nareszcie moja emilka tez uwielbia ciagnąć za włosy i je wyrywac a najbardziej bić po twazry rączkami albo zabawkami szczegolnie jak udaje ze spie koło niej emilka jadła dzisiaj danonka i myślałam ze mi go wyrwie w ciągu minuty chyba zjadla całego, a wcześniej jeszcze jadłą jabłko z bananem ale coś jej za bardzo nie smakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć 🖐️ Dzięki dziewczyny za gratulacje, my też się cieszymy, Oliwia nam kazała całe 9 miesięcy czekać na pierwszego ząbka ;) Wczoraj chciałam odpisać, ale było chyba jakieś przeciążenie, nie mogłam otworzyć strony. Mala dziś w nocy była b. spokojna, całą przespała. Na wszelki wypadek wczoraj odstawiłam maść, ale dziś ponawiamy leczenie, bo wydaje mi się że nóżki się goją. Oliwia jak ma pod ręką moje włosy to też pociągnie, ale ja cały czas spinam, żeby mi nic nie latało :P Tak w ogóle to ona jest grzeczniutka. Przynajmniej na razie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Jak mi się dzisiaj wstać nie chciało A Michałek to taki ranny ptaszek :( Spał ładnie od 19.30 do 4.45, obudził się z płaczem ale mąż go jeszcze położył i spał do 5.45 I tak zwykle wstaje przed 6. A dziś moja kolej na wstanie z nim , jest to tym boleśniejsze, że w pokoju obok śpi mężyk i będzie tak spał do 9 przynajmniej. Ale wczoraj ja pospałam :D Cieszę się , że Oliwka spokojnie spała w nocy :) To chyba jednak ząbek się wyrzynał wtedy ;) A która to jedyneczka, na dole czy na górze? Michałowi nietypowo wyszła najpierw górna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek, u Michała też obserwuję ostatnio łapczywe jedzenie :D Złości się, że za wolno go karmię, chociaż ja macham tą łyżką jak wiosłem :D Wczoraj zjadł całego rozgniecionego banana (parę dni wcześniej nie chciał nawet spojrzeć ) i całą szklankę galaretki, którą mu zrobiłam z mrożonych malin. A miałam nadzieję, że zostawi trochę dla mnie ;) Fajny był wczoraj, taki mały głodomorek. Znalazł sobie sam chrupki kukurydziane w reklamówce, z której nie wyjęłam ich po spacerze. Zjadł 3 z miną zdobywcy, a 2 mu wpadły za klapkę od ogrodniczków i nie mógł ich wyjąć krótką rączką, ale jak próbował :D Walczył, złościł się, a ja myślałam, że nie wyrobię ze śmiechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolna jedyneczka (lewa) mamo fasolki, jak bedą bardziej widoczne to oczywiście przyslę zdjęcie ;) Mi też nie chciało się wstać ale niestety musiałam bo dziś pracuję... ale za to po Bożym Ciele biorę urlop, a co - ja też chcę mieć długi weekend :D !!! Sylwek, a Emilka pierwszy raz jadła Danonka, tak? Oliwia też bardzo lubi, ostatnio dałam jej Bakusia, ale wydaje mi się że Danonki lepsze. No i w końcu muszę jej dać jogurtu popróbować. Coś miałam się Was spytac i... wyleciało mi z głowy... jak sobie przypomnę to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) gratulujemy zębali, My już po pobraniu krwi byliśmy z Milo na Niekłańskiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Elcik, pobierali mu krew z żyły czy z palca? Jak to Milo znióśł? Dzielny był? Oliwia miała pobieraną z żyły jak miała 4,5 miesiąca, ale wtedy bardzo płakała... 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeważnie pobierają mu z dłoni a dziś tak jak nam pielęgniarka tylko go wzieła za rączke i już krzyk i płacz, ale jak wyszliśmy z gabinetu to był zadowolony ;) A tera śpi mały tyranek:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aya i Mcdzia trafiły z pogodą, tak słonecznie i cieplutko a ja tu muszę siedziec w tych czterech ścianach 😡 A gdzie się podziewa Amamen? Halo! halo! Jak na Komunii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek
witam to nie był pierwszy danonek je już dosyc długo ale wczoraj widocznie miała jakiś wiekszy apetyt nie wiem co z tym spaniem popołudniu bo nic nie pomaga wogóle nie chce spać cyba się nie oduczyła bo to jeszcze za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek
aha własnie skonczyłam wielkie sprzatanie tzn. okna, pranie już mam dosć ale teraz mogę spokojnie otpoczywać zaraz mała chyba wstanie bo spi juz od 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek w tygodniu pewnie pracujesz to dlatego w wolne wzięłaś się za porządki. Ja tez tak mam, chociaż czasami to mi się tak nie chce... 💤 A Emilka nie jest marudna jak sobie nie utnie drzemki w dzień? Jeżeli nie, to pewnie nie potrzebuje tyle snu. Moja mała jak czasami nie chce w domu zasnąć a widzę że jest senna, to ją wkładam do wózka i jedziemy na spacerek. Czasami potrafi nawet 2,5 godziny tak spać podczas przejażdżki. Ale mi duszno, ja chcę na dwór...!!! 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek
co tak pusto?:( emilka śpi rano około 2-3 godzin a popołudniu robi się śpiąca dopiero koło 17 ale wtedy ja już jej nie chce kłaść spać bo by spała do 20 tylko trzymam ją do kąpania już i o 18.30 ją kąpiemy, ale nie wiem co robić bo na dluzszą metę tak byc nie moze bo ona powinna spać popołudniu... ale wam namieszałam, ale chyba wiecie o co mi chodzi.. moze wy macie jakiegos pomysła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, co tu tak pusto :( Mnie się wydaje, że to Aya napędza nasz topik, a ona sobie teraz odpoczywa w górach ;) Ale pogodę macie z Mcdzią wymarzoną na wyjazd :D A Michał dziś siedział na balkonie, a raczej łaził ;) Sylwek, w tej książce autorstwa zaklinaczki dzieci jest napisane, że w tym wieku dzieci zwykle śpią w dzień 2x po 1,5h lub 1 raz 3h. Może EMilka prezentuje ten drugi typ spania :) Współczuję Ci, bo te dwie drzemki to chwila wytchnienia dla matki. Ale ona bardzo długo śpi, tak jak piszesz 2-3 h to jest bardzo długo. To znaczy nie wiem jak inne dzieci, ale porównuję z Michałem. On śpi rano max. 1,5h i po południu 40min do 1,5h. MOże spróbuj przed południem kłaść ją godzinę później, to wieczorem nie będzie taka zmęczona. Michał w nocy śpi jak anioł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek
to fajnie mamo fasolki ze Michałek nauczył się spać w nocy i ze macie teraz spokój:) emilka rzeczywiście śpi prawie 3 h rano... moze rzeczywiście to ten drugi rodzaj snu ale jak wstanie rano o 6 to już o 9 jest bardzo marudna imusze ja położyć spać ale spróbuje ja jutro przetrzymać, dzięki za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek
to fajnie mamo fasolki ze Michałek nauczył się spać w nocy i ze macie teraz spokój:) emilka rzeczywiście śpi prawie 3 h rano... moze rzeczywiście to ten drugi rodzaj snu ale jak wstanie rano o 6 to już o 9 jest bardzo marudna imusze ja położyć spać ale spróbuje ja jutro przetrzymać, dzięki za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wczoraj byłam po tej komunii padnięta, był taki upał! ale fajnie było ,Niki była z nami hmmmm , była \'\'tako czorno\'\' po niej , że trudno ja było rozpoznać, no ale wiadomo jak dzieciaki biegają i się bawią...:D Nadia była w domu z Babcią i dobrze , bo tylko by sie umęczyła i ona i ja :) obżarłam się jak bąk na tej komunii hihihihihihih a dziś mąż miał wolne to pojechalismy z dziećmi do Poznania (viola przejeżdżaliśmy oczywiście przez Dolsk :) ) zrobiliśmy małe zakupy, Nadia barrrrrrdzo lubi jeździć samochodem, jak tylko ruszymy to zaraz śpi....w M1 byliśmy ,więc chodzenia trochę było, Niki poszła do \'\'kulek\'\' świat dziecka tzw. i latała jak dzik, jak ją odbierałam to cała spocona była :0 a Nadia z zaciekawieniem wszystko oglądała i w każdym sklepie , starała sie zrzucać z półek to co było w zasięgu jej rączek....... viola gratuluje ząbka Oliwce! widzisz, a ty sie niepotrzebnie martwiłaś, a co do włosów to lepiej nie gadać, niekiedy Nadia tak pociągnie że aż łzy staną w oczach, ja też muszę mieć włosy związane, bo jak nie to mam systematycznie wyrywane...:( .....lubi szarpać, bić, bawić się łańcuszkami( babcia ma już zerwany.......) i wkładać paluszki do czyjejś buzi.....jak się siedzi koło niej i ona coś chce to tak długo będzie szarpać aż tego nie dostanie, babcia ma taki sweter szczególnie go sobie upodobała(bo ma złota nitke i tak się świeci hihihihi)że babcia ma już z niego sukienkę a nie sweter.....tak jej wyciągnęła:0 mamo fasolki dzieki za radę, a Niki bardzo lubi siedzieć po turecku :) zobaczymy co dalej z tymi jej nóżkami będzie, ale podejrzewam że dzidziczy taki kształt nóg i kropka i już takie będzie miała aha musze jej zmierzyć tą odległość między tymi kostkami, jeśli to prawda? idę spać, tyle chodzenia dziś było, że nogi mam w d... za przeproszeniem :D dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idziemy do teściów na obiad :O A potem na 16 jedziemy obejrzeć samochód, bo zdecydowaliśmy się jakiś kupić :D Michał dziś w którtkim rękawku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helo! Ja też dziś Oliwie wyletniłam aż dostała katarku... :( :( :( Ale ona tak się poci, nie mam sumienia ubierać jej ciepło w takie gorące dni. Najgorsze są te przeciągi - chyba przez nie załapała ten katar. Nie rozpiszę się za dużo bo już mi marudzi do spania ;) Dozobaczenia do jutra. Mamo fasolki powodzenia w wyborze auta, nic nie pisałam, ale my też w połowie kwietnia kupiliśmy nasze pierwsze małżeńskie autko ;) (przed ślubem mieliśmy, a własciwie Paweł miał dużego fiata ;) ), bo jak jest dziecko to niestety bez auta to ani rusz... Pozdrowionka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! 🖐️🖐️🖐️ 🌻 Jak po weekendzie? bo ja 💤 strasznie śpiąca jestem... Niby spałam, ale słyszałam jak moja bidulka ❤️ kicha :( ale przespała całą noc i tylko raz piła mleczko. U nas sajgon w nocy na tym trzecim i ostatnim piętrze - nie ma czym oddychać, już nie wiem jak małą ubierać do spania... bo sama w takie dni spałabym bez niczego... Aya - Julka niedawno miała katarek, podawałas jej coś, oprócz inhalacji olejkami? Czy tak samo przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No witam, witam po długiej nieobecności Wczoraj Was przeczytałam wieczorem, ale już nie miałam cierpliwości żeby odpisać, bo strasznie pomału się ładowało Nawet zdjęć nie mogłam wysłać Nadrobie po pracy, mam nadzieję Było super, pogoda, jak same wiecie cudowna, więc widząc dzisiejszy deszcz i niebo całkiem zasnute chmurami szybko powróciłam do rzeczywistości;) Violkam, ja jej ciągle daję krople, tylko, że te Euphorbium już mi się skończyły i z braku innych daję jej cromosol ( zawsze jej lekarka przepisuje jak jej się katarek przedłuża i ponoć je można dłuuugo stosować bez skutków ubocznych), ale ten katar ciągle ma:( Już nie wiem co jeszcze mogę zrobić:o i zwiększyłam jej dawkę wit.C. Jak tak dalej pójdzie, to będe musiała iść z nią do lekarki. Nie mam pojecia dlaczego to tak długo trwa:o Widziałam, że wiele sie tu wydarzyło przez weekend majowy:D Gratuluje Oliwce ząbka, a może już ząbków? Elcik, naoisz jakie te wyniki z krwi, czy wszystko w porządku? Wiecie co, próbowałam Julce dawać mleko na noc Nan2, tj.pisałam, no i ona nawet zachwycona była tym pomysłem - posmakowało jej znaczy:D No i teraz jest tak: wypija przed snem mleczko- tak 180-200ml, potem pierś (obie raczej:o) i...budzi się na cyca z 3 razy w nocy:o Ale jakoś mnie je, na szczęście w czasie tych pobudek, więc będę jej dawać wodę, a potem nic, jak już się przyzwyczai; Tylko w górach nie mogłam jej odmawiać, bo nikt by oka nie zmrużył;) Ale pojawił się inny problem związany z zasypianiem: teraz nie może zasnąć tylko jest jeden wielki wrzask: ani noszenie, ani kładzenie, ani tulenie: nic nie pomaga:o Mam nadzieję, że to przejdzie, bo inaczej zwariuję:o acha, mamo fasolki, to autko to koniecznie z klimą na lato:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to super że wyjazd się udał! powietrze pewnie dzieciom sprzyjało, w górach nie odczuwa się tak upałów tylko jest tak rzeźko... Może dlatego Julce coś się przestawiło i nie chce zasypiać, pewnie ten stan niedługo przejdzie ;) Oczywiście czekamy na zdjęcia !!! Dzięki za gratulacje - na razie tylko 1 ząbek, drugiego widać pod dziąsłem, pewnie na dniach sie przebije. Nie wiedziałam że to tak powoli rośnie!!! A może tylko u Oliwii, myślałam że zaraz na drugi dzień będzie na co najmniej 1 milimetr wystawał, a to tak wolno postępuje ;) a ile kosztują mniej więcej te krople Euphorbium? Na razie dam jej Nasivin, ale ich dłużej niż 5 dni nie chcę stosować. Zrobiło sie gorąco i z przykrością stwierdziłam że mam mało ciuchów dla Małej na takie upalne dni... I znowu muszę sie wybrać na zakupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euphorbium compositum się to dokładnie nazywa(o ile nie pokręciłam literek;) ) i kosztuje ok. 27 zł (pewnie od apteki zależy). Ja też stwierdziłąm, że musze na zakupy wyruszyć, bo coś mało mam ciuszków letnich dla Julki:o Daj Oliwce (jak się zgodzi ) herbatkę na przeziębienie z Hippa (chyba, że jest jakaś inna); Julka niestety odmówiła jej picia, bo chyba sie do rumiankowej przyzwyczaiła:( A ta przeciw przeziębieniu jest nie słodka zupełnie:o, no raczej gorzkawa:O Może masz jakąś inną wypróbowaną lepszą? Zapomniałam Wam napisać, że Julka chyba byłaby szczęsliwa jedząc to co my:D Bo nic jej tak nie samkuje, jak dorosłe zupki i drugie danka:D Wczoraj dałam jej jogurt biszkoptowy z danona i też polubiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×