Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

echh czyli jednak mam sie obawiać , że postinor nie zadziałał ?:( bo czytałam wcześniej , że ponoć po postinorze miesiączka może wyglądać inaczej ale ja już niewiem w co wierzyć :( strasznie sie boje też słyszałam , że można być w ciąży i mieć okres ale to rzadko i wygląda inaczej sama niewiem może zrobie test po tym jak to minie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiek
Czesc, prooooosze was dziewczyny o rade. Mam 17 lat moja dziewczyna rowniez jestesmy razem 3 lata. 1 dzien po jej miesiaczce pekla nam prezerwatywa... Postinor zostal zazyty po 14 godzinach nastepna tabletka po 12. Nie doszlo do wytrysku ale i tak sie boimy... Jak myslicie czy jest duze ryzyko zajscia w ciaze ? prosze o odp pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akakak
zajaweczka ja po postinorze mam krotszy okres i taki bardziej dziwny jeden dzien obfitszy potem znowu nie i znowu obfitszy nie wiem sama ale znam osobiscie kilka dziewczyn ktore zazyly postionor i w ciazy zadnach z nich nie jest wiem ze to sie latwo mowi bo kazdy sobie wmawia ze akurta mi moze sie nie udac ale jezeli masz okres to moim zdaniem nie powinnas sie juz martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbulwersowana _
traktujecie postinor jako lek na całe zło ........... a moze tak warto pomyslec przed ? zastanowic sie nad odpowiednim srodkiem antykoncepcyjnym? przerazaja mnie wasze wypowiedzi "wziełam postinor we wtorek ......w srode miałam tez przt\ygode myslicie ze w czwartek nie zaszkodzi ?" co za totalny brak wyobrazni! ! ! 17 latkowie zazywaja ta aborcje w tabletce ..... to nie jest srodek antykoncepcyjny! to tabletka wczesnoporonna! ! ! to jest przerazajace.......... i wywołuje rewolucje w organizmie ........... Ale wasze zycie wasza sprawa .......... puste łby ! ! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do akakak wiesz dziś 4 dzień troszke więcej sie pojawiło może rzeczywiście za bardzo sobie wkręcam i sie schizuje ale jak sie czyta te wszystkie posty , że jak jest mniej obfity że krew inna to człowiek sie doszukuje tego u siebie wszytskich objaw ciąży mam nadzieje , że jest ze mną wszystko w porządku choć niewiem czy sie nie pokusze po okresie o test ale szczerze wolałabym go nie robić :) dziekuje Ci akakak naprawde :))) już mi troszke lzej pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akakak
zajaweczka to sie ciesze:) bedzie dobrze zobaczysz ja tez mialam akcje typu rosnacy brzuch itp. tez pozdrawiam zbulwersowana takie osoby jak ty smiesza mnie poprostu chyba lepiej wziasc postinor niz urodzic niechciane dziecko ktore cale zycie nie zazna milosci rodzicow a wiadomo ze nikt nie bierze tych tabletek 10 razy w miesiacu oczywiscie ze lepiej zabezpieczac sie w inny sposob tylko ze rozne sytuacje sie zadarzaja i nie mozna winc kogos za to ze wzial tabletke. ciekawa jestem rowniez po co wchodzisz na takie forum skoro jestes takl wielkim przeciwnikiem postionoru tylko nie pisze mi tu o wolnosci slowa moim zdaniem swinstwem jest wywolywanie i tak zestresowanych ludziach niepotrzebnego poczucia winy. mimo wszystko pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiek
no dziewczynki ja was prosze ;) odpowiedzcie mi na moje powyzsze pytanie noooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotkana
wzielam postinor i mam dzis juz 16 dzien okres.przeraza mnie to i meczy.biore tez pigułki. co sie dzieje??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Grześka : Nie macie się o co martwić przeważnie dzień po miesiączcce nie jest nawet płodny choć róźnie to bywa ale skoro sam mówisz , że nawet nie było wytrysku to spokojnie i na dodatek postinor ja wziełam go do tej pory dwa razy i narazie działa jak powinien ;-)szczerze to nie spotkałam sie też jeszcze z osobami u których by była ciąża po tych tabletkach także głowa do góry. do Zakłopotanej: Dziewczynooo Ty sie nawet nie zastanawiaj tylko idź z tym do ginekologa !!! I to jak najszybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do akakak : hehe aż głupio sie przyznać ale ja miałam dokładnie to samo ...:( w sumie brałam postinor dwa razy kiedyś to był 8 dzień jakoś mniej sie bałam ale teraz ten 12 to już mnie okropnie wystraszył ale myśle , że pojawienie się miesiączki powinno w zupełności uspokoić ale teraz pełno szumu z tym , że można mieć okres i być w ciązy jednocześnie...ja mam takiego ginekologa , że nawet mi nie powiedział po ilu wziąśc tą drugą tabletke praktycznie nic ...wolałabym kogoś z kim można pogadać w ogóle to chciałabym zacząc brać tabletki wiesz może które są dobre albo coś?:)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek123
Witam. Otóz nastąpiła ostatnio taka sytuacja: Kochałem sie z dziewczyna bez zabezpieczenia. Z przyzwyczajenia doszedlem w Jej srodku, bo zawsze brala tabletki. Po czym dowiaduje sie ze przez caly miesiac nie brala tabletek, bo miala badania - wiec wszystko odbylo sie bez zabezpieczenia. Byl to miesiac przerwy pomiedzy tabletkami Harmonet. Normalnie przy tabletkach miala okres po 21 dniu (zwykla czestotliwosc brania) Jak sie jednak okazalo byla w 30 dniu cyklu bez okresu. Poszlismy szybko do ginekologa. Ten ja zbadal, i przepisal prostinor. Tabletka byla wzieta po 17 godzinach od zdarzenia druga po kolejnych 12. Efektow ubocznych nie bylo innych niz tylko bol macicy i glowy. Dzis mija 3dzien od zazycia leku i nadal bez efektow :| I teraz moje pytania: 1. Czy okres po przerwie po tabletakch moze sie rozregulowac az tak ze trwa powyzej 35 dni (z 21?) ? 2. Czy jest mozliwe aby owulacja wystapila w 30 dniu cyklu, bo o ile sie orientuje zazwyczaj wystepuje w okolicach 14. 3. Czy Prostinor powinien wywolac krwawienie od razu po zazyciu tudziez w okresie 72 godzin czy moze nastapic to o wiele pozniej. 4. Czy ginekolog od razu po stosunku moze wywnioskowac ze kobieta jest gotowa na zazycie prostionoru.. ? Przeciez moze on wywolac ciaze pozamaciczna Pomozcie drogie Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desperad
Siemka wszystkim :( jakie jest prawdopodobienstwo ze moja dziewczyna zajdzie w ciaze po petting'u to bylo takie dziwne i malo perawdopodobne ze plemniki mogy siem dostac do pochwy ale dla pewnosci zazyla postinor jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze? prosze o odpowiedz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helppppmiiiiii
czy jest możliwe aby zajść w ciąże dzień przed okresem?? bo taka sytuacja mogla nastapic w poniedzielaek ale we wtorek dziewczyna jzu dostala okres wiec w ciazy chyab nei jest?? neich mi ktos odpowie bo sie bardzo denerwuje!!!!! blagam:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akakak
zajaweczka moje kumpele biora wszystki Cilestty i zadana w ciazy nie jest wszystko ok a wspolczyja regularnie zadan nie przytyla ja tez jak pojde do lekarza to powiem ze mi je przepisal kosztuja one okolo 25 do 30 zł nie za duzo a jak sie policzy ile kosztowalo mnie zdobycie postinoru i jego zakup to mialabym okolo 6 paczek tych tabletek. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monton
jacek123 moge Ci powiedzieć tak: 1. nie wiem dokładnie, ale na pewno powoduje jakieś rozregulowanie - zaburzenia hormonalne ( a to wystepuje przy zaprzestaniu brania tabletek - o ile sie nie myle) zawsze wywołują opoznienia, badz przyspieszenia - ale tu nie mam 100% pewnosci. 2.30 dzien - to tak jakby tuż przed miesiączką, wiec nie sądze żeby miała owulację i mysle że miała niepłodne dni. 3. postinor nie zawsze wywołuje krwawienie - to wiem na pewno, bo sama nie krwawiłam (tez bralam postinor) a w ciązy nie jestem. krwawienie jest tylko jednym z wielu skutkó ubocznych, które MOGA a nie musza wystapic. czy jest czy nie ma o niczym nie świadczy. jedno jest pewne - zażycie tak kolosalnie wielkiej dawki hormonó jakie są "ukryte" w postinorze - może wywołać, jak tu niektórzy pisali, kilku tygodniowe opoznienie miesiaczki - mnie sie opozniła 3 lub 4 dni, ale to tez nie jest reguła - wiec jak Twoja dziewczyna nie dostanie miesiaczki to od razu nie wpadajcie w panike - test jest dobrym rozwiązaniem. 4.lekarz "do ręki" może wypisać postinor - postinor nie jest środkiem wczesnoporonnym, wie jesli nawet jest ciąża to nie powinno sie z nią nic stać - tak pisze na ulotce. poza tym - dziwi mnie że po MIESIACU dowiedziałeś sie że Twoja dziewczyna nie bierze juz tabletek, ale nie mnie to oceniać powodzenia. ja sądzę że będzie ok. nie wiem czemu ludziom sie wydaje że jeśli nie ma skutkó ubocznych po zażyciu postinoru to on nie zadziałał.. przecież to tak jak przy każdej innej tabletce (tak jakby :) ) - która może a nie musi wywołać skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochana_malutka
No to ja wzięlam Postinor po głupiej przygodzie Sylwestrowej... Był to 14 dzień cylku 28 dniowego... sama owulacja... pozazdrościć... Znaczy my sie zabespieczyliśmy... Ja wzięłam globulki Patentex Oval on prezerwatywe plemnikobójczą... I właśnie tak sie stało że pękła... Ale nie z wytryskiem we mnie... Jednak że bardzo sie wystraszyłam poszłam do ginekologa w poniedziałek bo w niedziele nie przyjmują... I powidziałam mu co i jak... ten mnie zbadał i stwierdził że moja globulka wogóle sie nie rozpuściła fuck :/ i zapisał mi Postinor. 1 tabletke wzięłam po 30 godzinach... Co najlepsze nie miałam żadnych skutków ubocznych tylko teraz bardzo bolą mnie krzyże... Kiedy pojawi sie krwawienie i czy ono wogóle sie pojawi?? Boje sie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
desperad żadne helllpppmmmi 1dzień przed okresem niemożliwe, dzień płodny jest 14 dni przed okresem akakak, mnie pani doktor powiedziała, zebym po tkaie rzeczy do niej więcej nie przychodziła. w najbliższej aptece powiedzieli, że takich leków ani innych antykoncepcyjnych w ogóle nie sprzedają. zdobycie tych tabletek kosztowało mnie cały dzień straconego czasu, plus 50zł za 1minutę rozmowy z ginekologiem i 60zł za 1 porcję. cały dzień stracony i 110zł. aż powiedziałam złośliwie do mojego faceta /wszystko oczywiście przez niego ;)/, że żigolak kosztowałby mnie dzis w nocy taniej ;) Kochana-malutka, ja też nie słyszałam, by po jego zastosowaniu ktoś zaszedł w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hogi
zgadzam sie zupelnie postinor dziala i bez skutkow ubocznych sama sie o tym przekonalam ale nie mamy co sie ludzic(liga polskich rodzin miala racje to jest taka mala aborcja) przynajmniej w niektorych przypadkach(w moim tak :( no ale coz......) teraz mam troche inny problem juz ze 2 tygodnie mam krwawienie i jakos konca nie widac a zalerzy mi zeby skonczylo sie jak najszybciej(z roznych wzgledow).mozecie mi napisac ile to u was trwalo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojeSIE
hej wam, bardzo sie boje!!!!!! prosze zeby ktos mnei uspokoil, podczas stosunku w sylwestra pekla prezerwatywa, do wytrysku nie doszlo ale jak wiadomo plemniki sa juz wczesniej uwalniane w jakims plynie a robilismy to b. dlugo pekniecie bylo spore, dopiero po 40 godzinach moglam wziasc postinor w poniedzialek bo wczesniej bylo to niemozliwe. Boje sie ze mam objawy ciazy, sluz bialy na majtkach taki jak w dni plodne, bole jajnikow, piersi, powiedzcie mi czy to sa objawy ciazy?? czy moze okresu na ktory czekam juz dlugo dzisiaj jest 3 dzien po wzieciu pastylek (2 na raz!! taki mi kazal gin.) aha dodam ze mam nieregularny okres...blagam o jakiekolwiek odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojeSIE
jesu jesli dostane jakiekolwiek krwawienie to bede tak szczesliwa ze az chyba pojde do kosciola!! chociaz jestem niewiazaca ;( blagam napiszcie co sadzicie o moim przypadku wyzej opisanym, jakie mam szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ravena
. Był to 14 dzień cyklu (miesiączki mam co 29 dni). Przysłowiową ostatnią deską ratunku był właśnie Postinor, który wzięłam po 7 godz. od stosunku. Niestety nie zadziałał! Okazało się, iż jestem w ciąży. Być może wiele z Was oburzą te słowa, ale dla mnie była to tragedia życiowa (chorowałam na depresję) Nie wyobrażałam sobie, abym mogła w tej sytuacji mieć dziecko. Ciąże usunęłam, ale wyrzuty sumienia są do dziś. Mam świadomość, że dla wielu z Was Postinor, to szansa na uniknięcie niepożądanej ciąży (nie próbuję kogokolwiek przekonać, aby nie zażywać tych tabletek), jednak zdecydowanie lepszym i skuteczniejszym sposobem jest stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalanej. Dziewczyny pomyślcie więc teraz! Ileż czasu zajmuje bowiem wizyta u ginekologa i dobranie właściwej antykoncepcji! Nie chcę tutaj zbędnie moralizować, ale żadnej z Was nie życzę takiego koszmaru, jaki ja przezyłam na skutek własnej nieodpowiedzialności! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojeSIE
wzielas obie tabletki? moze byly przeterminowane? a moze spozylas cos co sprawilo ze tabletki niezadzialaly? prosze cie odpisz jesli mozesz, jesli ja bede w ciazy to na 100% bede musiala usunac ta ciaze:( nie z wlasnej woli:( z wlasnej woli nigdy nie zabilabym dziudziusia jestem przekonana ze wiekszosc kobiet ktore zgadzaja sie na aborcje robia to pod presja otoczenia albo "co inni o mnie pomysla" i to wlasnie mnie boli:( moj chlopak mi mowi ze usune ciaze jesli ona bedzie;( nie pyta mnie nawet o zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akakak
planeta no to i tak taniej zapalcilas za wizytu u lekarza mnie to wyszlo 70 zł no byla w sumie niedziela duze miasto to sie cenia lekarze:p no i postinor okolo 60 zł i 2 testy ciażowe tez pobad 20 fajny rachunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooook
mam problem mieliśmy wpadke pękła nam gumka i chyba doszło do wytrysku w środku żażyłam postinor około godzine po i pozniej następna około 12 h po . byłam w 25 dniu cyklu i juz nie mam 2 dni mięsiączki której miałam mięć. Po pierwszej tabletce miałam plamienie w nocy i źle sie czułam czy to dobrze czy źle ? . pls pomozcie mi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desperad
prosze jeszcze o zdanie innych jest ono dla mnie bardzo wazne prosze :( i zarazem dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek123
>> RAMONA: mozesz mi dac na siebie jakis namiar Sluchajcie... ale jezeli bylo 30 dni cyklu bez krawiewnia (choc rozregulowanym powrotem do nietabletek)... i po Postinorze tez krwawienia nie bylo - ogolnie juz 35 dni, to czy cos jest niehalo !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek123
Mialem na mysli RAVENE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona18
Po jakim czasie dostajecie jakies krwawienie po postinorze????ja juz 4 dzien i nic....;( czy zadzialal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ravena...ja jestem w podobnej sytuacji, tzn.pękła gumka a postinor nie zadziałał...Na dziś jestem umówiona u ginekologa, wiadomo w jakiej sprawie...Ech, stresuje się tym wszystkim... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...i jeszcze co do reszty...nie pytajcie się tu czy postinor zadziałał czy nie, nie panikujcie kiedy nie było wytrysq i miałyście dni niepłodne... (w moim przypadku był to sam środek...więc wielkich szans na powodzenie nie było), a tak poza tym każdy przypadek jest inny więc dla pewności udajcie się do lekarza tu nikt nie jest alfą i omegą i nie wie co dzieje się w waszych macicach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×