Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

\"Nie ma żadnego MY. Nigdy nie było NAS . Na dodatek beze mnie nie mówił byś nawet JA.\" \"Założę się, że jesteśmy najbardziej pogiętym stadem na Ziemi.\" \"– Dlaczego naszą epokę nazwano lodowcową? – Bo wszędzie... mamy... LÓD! – Hm... Ale powiało chłodem.\" \"Kochany jak chcesz się gżdzić na prawo i lewo to wybieraj laski tej samej rasy\" Cytaty z filmu Epoka Lodowcowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie wiem, czy załapałeś, ale zostałem nazwany rumakiem. Czemu nie ogierem?\" \"No i skończyło się rumakowanie...\" \"Nie no, bomba, ja się będę musiał terapii jakiejś poddać po tym wszystkim - o, już mi oko lata...\" \"Latam, gadam, pełen serwis!\" \"Osły warstw nie mają. My swoje lęki nosimy jak odzież wierzchnią.\" \"Ocknij się i sztachnij feromona!\" \"Mam smoka i nie zawaham się go użyć!\" \"- Właściwie co z ciebie za rycerz, co? - Jedyny w swoim rodzaju.\" \"Ale będzie ubaw! Męskie rozmowy, takie o życiu i o śmierci a rano zrobię jajecznicę.\" \"Nie można tak od razu... Tak do intymnego pożycia. Nie jestem gotowy na podjęcie tak wielkiego, to dobre słowo, wielkiego, zobowiązania. Ej, ty mnie nie naciskaj, bo się w sobie zamknę!\" \"Uuu, Shrek, wympsło ci się? Ty uprzedzaj, zanim popuścisz, ja tu się cieszę górskim powietrzem!\" \"- Tego umowa nie obejmowała... - Może małym druczkiem?\" \"Dobra, Ty załatw smoka, ja biorę na siebie schody. Znajdę je skubane i skopię im poręcz tak, że nie będą wiedziały, którędy na górę, a co!\" \"Niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat i kolce... Byłoby lepiej gdybym nie był daltonistą!\" \"Uuu, stary, naprawdę zainwestuj w tic-taki, bo ci jedzie!\" \"Ma się ten zwierzęcy magnetyzm...\" \"Rany, nie no... chciałbym posiedzieć, ale mam astmę. Nie mogę przebywać w strefie dla ziejących.\" \"Jeśli zaraz nie przestaniesz, to otworzę wytwórnię salami.\" \"A oto kandydatka numer trzy - Kopciuszek! Psychicznie chora dziewczynka, której ulubione zajęcia to zmywanie, sprzątanie, gotowanie...\" \"- Mówio, że ugry robio z kości chleb - Hehe, ta jasne gwoli ścisłości tak to robią olbrzymy. Za to ogry... No tu jest gorzej. Ogry robią sobie rękawiczki z ludzkiej skóry i breloczki z wątroby, wyciskają świeże białko z oczu... Najlepiej smakuje na tostach.\" Cytaty z SHREKA1 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill
"Na pomoście, gdzie Ray snuł swoje rozmyślania, było jak zwykle sporo slimaków, ale Ray ani jednego nie oderwał od deski: wiedział, ile czasu potrzebuje ślimak na dojście tam, gdzie chce dojść. -Za każdym razem, jak wrzucasz ślimaka z pomostu do wody, każesz mu zaczynać życie od nowa -Może w ten sposób oddaję mu przysługę? - odpowiedział Homer Wells, sierota." |Irving| I'll describe the way I feel You're my new Achilles heel |Special K., placebo| Heart of mine, Go back where you been The only trouble with you Is if you let him in \Norah Jones\ Too broken to belong Too weak to sing along You will suck the life out of me You'd never dream of Breaking this fixation You will squeeze the life out of me I tried to give you up But I'm addicted \Muse\ Polecam piosenkę Dear Life Hamiltona. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomiczek15s
"Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli." Paulo Coelho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Żadna wycieczka do ciepłych krajów nie jest tak piękna jak wyprawa pod babską spódnicę\" ;) Robert Gong

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiap
"Różowieć z zorzą, złocić sie ze słońcem, srebrzyć z Księżycem, władać, śpiewać, śnić..." Quo Vadis "Dla całego świata jesteś tylko jedną osobą. Ale dla jednej osoby możesz być całym światem" A.Mickiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiap
"Bogowie zazdroszczą nam śmiertelności,tego, że możemy żyć pełniej .Bo każda chwila dla nas może być tą ostatnią" A. Mickiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiap
" to nie prawda, ze Ciebie już nie mam choć daleko jesteś stad, to nie prawda, że Ciebie już nie mam trzymam Twoją dłoń" Łukasz Zagrobelny "nieprawda"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kiedy Cię widzę słodki jak miód, niczym cukierek kusisz mnie znów. Nie strasz mnie dietą - wyprobuj sam, słodkiego miodu smak.\" \"Słuchaj, ktoś kto mnie pragnie musi mi mówic prawdę...\" \"Pozatym, hm, często przypominam Rachel, ze rozmiar XL nie oznacza ze jesteś gruba. Taki rozmiar nosi przecietna Amerykanka. A pozatym chciałabym zaznaczyć, że jest nas XL - ek które mają chłopaków, całkiem sporo.\" \"Nie jestem gotowa odejsć tak bez słowa...\" \"Nie wiem jak udało nam się tak oddalić. Chyba jeszcze wczoraj mogliśmy coś ocalic.\" \"To jest właśnie miłe, kiedy ma się psa. On zawsze tak się cieszy na twój widok. Pozatym, wiecie, to ma korzystne działanie zdrowotne. Ludziom obniża się ciśnienie krwi, kiedy głaszczą psa. Albo chociaz kota. To udokumentowany fakt.\" \"Nie mozna sie umawiać ze swoim współlokatorem. Wiesz, jak to bywa. Cały romantyzm szlag trafia, kiedy widujesz kogoś w szlafroku.\" \"Muszę pania rozczarować, ale z mojego doswiadczenia wiem, ze mordercy wcale nie są tacy bystrzy. Najczesciej to niesluchanie głupi ludzie. Właśnie dlatego zabijają\" sa tak ograniczeni intelektyalnie, ze nie widzą innego wyjścia.\" \"Nie zrozumiesz tego Heather. Widzisz, ja go kocham. Ty nigdy nikogo nie kochałas Heather, poza sobą, więc nie możesz wiedzieć jak to jest. Nie, nie mozesz wiedzieć, jak to jest, kiedy całe twoje szczęście zalezy od jednego człowieka, a potem... Potem przekonać się, że ten człowiek odwraca się do Ciebie plecami i cię odtrąca...\" Cytaty i fragmenty pochodzą z ksiażki: \"Zbrodnie w rozmiarze XL.\" Meg Cabot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolotka
Cutaty z piosenek Iry: "Bo jest pare złudzeń, które warto mieć by żyć" oraz "Poszybować chociaż raz ponad śmierć, ponad czas"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolotka
"Sprawiedliwość owiec" Leonie Swann: "Czekanie wzmaga strach" "Droga powrotna jest zawsze najważniejsza" "- Powiedział, że poszedł szukać wspomnień - rzuciłą z nadzieją Bystra. - Jeśli ma dziurę w pamięci, trzeba zatkać ją wspomnieniami - poradziłą Cordelia. - Dziurę w ziemi zasypuje się ziemią. - Ale dziury wygryzionej przez szczury szczurami nie zatkasz - zauważyła Chmurka. - Zatkasz - upierała się Cordelia. - Bardzo grubymi szczurami. Kilka minut później plan był gotowy. Postanowiły podsunąć Ritchfieldowi wspomninie tak duże i grube, że żadna dziura nie będzie miała z nim szans. Wspomnienie to musiało objąć jak najwięcej owiec. Dlatego ściągnęły z półki Zorę i namówiły Wieloryba, żeby wrócił na pasionek. Wieloryb był gruby i grubość tam mogła okazac się bardzo pomocna. Tylko Otello zdecydowanie odmówił. - To musi byc coś naprawdę wyjątkowego. - Wrzosowata była bardzo podekscytowana. - Coś, czego nie robiło żadne inne stado. Zaraz potem wszystkie legły na plecach tuż obok Miejsca. Leżały z nogami do góry i meczały ile sił w płucach. Sir Ritchfield przestał jeść i przyjrzał im się uważnie. Gdyby nie były tak bardzo pochłonięte leżniem i meczeniem, na pewno zauważyłyby, że jest wielce rozbawiony."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kobiety dowiodły swojej wartości podczas drugiej wojny swiatowej, podejmując pracę na stanowiskach pozostawionych przez mężczyzn, którzy zostali wcieleni do armi.\" \"Nie chciała sie z nim kłócić, kiedy dzieliły ich tylko godziny od rozstania. Ale niektóre słowa były zbyt bolesne, żeby je zignorować, niektóre granice tak czułe, że trzeba było ich bronić przed wszelkimi intruzami.\" \"Dobra żona pozwala mężowi sądzić, że wszystko jest jego pomysłem, nawet jeśli nie jest.\" \"Zapomniała o oddech, kiedy dotknął ustami jej warg. Jego skóra pachniała oceaniczną świezością, jak listopadowe wiatry i mgły. Ich pocałunek trwał całą wieczność, ale i tak nie dość długo. Kiedy rozdzielili się, zapatrzyła się w jego niebieskie oczy, widząc w nich odbicie własnych uczuć.\" \"Granica pomiędzy marzeniem a koszmarem jest często cieńka jak lina, na ktorej balansuje akrobata.\" \"To musi byc prawdziwa udręka, uganiać sie za facetem, który nie moze znieść twojego widoku. (...) za facetem, który kocha kogoś innego.\" \"Zycie jest skomplikowane i dzięki temu tak interesujace. A mimo to czasami najprostsze przyjemności są najbardziej satysfakcjonujące. I czasami najtrudniej odpowiedzieć na najbardziej oczywiste pytania.\" Cytaty i fragmenty pochodzą z ksiażki: \"Uśmiech Mona Lizy.\" Deborah Chiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni 2972 9829 9834
"Tak wiele prób, zawiłych dróg, żeby zrozumieć co jest ważne." Wilki, Niech mówi serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Someday we\'ll know If love can move a mountain Someday we\'ll know Why the sky is blue Someday we\'ll know Why I wasn\'t meant for you Does anybody know the way to Atlantis Or what the wind says when she cries I\'m speeding by the place where I met you For the 97th time tonight Someday we\'ll know Why Samson loved Delilah One day I\'ll go Dancing on the moon Someday you\'ll know That I was the one for you I bought a ticket to the end of the rainbow I watched the stars crash in the sea If I could ask God just one question Why aren\'t you here with me tonight? \" New Radicals

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlena
hmm..a ja uwielbiam kilka zdań ze świetnego filmu F.F.Coppoli: "Nawet najprymitywniejsze ludy mają wrodzony respekt dla obłąkanych" "Kalifornia jest jak piękna, dzika kobieta po heroinie, której się wydaje że sięgnęła gwiazd, a nie widzi że sięgnęła dna nawet jak jej pokażesz blizny na rękach" "Problem w tym, że Twój brat urodził się w niewłaściwym czasie i po niewłaściwej stronie rzeki. Ze zdolnością do robienia cokolwiek zechce a jednocześnie niezdolnym do zrobienia czegokolwiek tak człowiek niezdolny do przystosowania się do życia w otaczającym go świecie umiera" I przede wszystkim: "Żeby kogoś gdzieś poprowadzić trzeba najpierw mieć dokąd pójść"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlena
ach, i jeszcze...mala adelajdo, też b.lubię ten wiersz, tylko w innym tłumaczeniu: "do lasu idę bo przytomnie pragnę żyć smakować życia sok wysysać z kości szpik co nie jest życiem wykorzeniam by potem martwym nie umierać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość purple_imagination
Cytat z książki "Ojciec Chrzestny": "Nie można mówić "nie" ludziom, których się kocha, nie za często. To cały sekret.A poza tym kiedy to mówisz musi brzmić jak "tak". Albo trzeba ich samych skłonić do powiedzenia "nie". Trzeba poświęcić na to sporo czasu i trudu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia? - Wiem, jaki jest - odparta Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy. - Opowiem ci pewną historię - ciągnęła Zedka. - Raz pewien potężny czarnoksiężnik, chcąc zniszczyć królestwo, wlał magiczny płyn do studni, z której czerpali wszyscy mieszkańcy. Ktokolwiek napił się tej wody, stawał się szalony. Następnego ranka wszyscy mieszkańcy napili się ze studni i każdy z nich popadł w obłęd, z wyjątkiem króla i rodziny królewskiej, która miała własną studnię, a do niej czarnoksiężnik nie zdołał dotrzeć. Zaniepokojony król próbował opanować sytuację, wydając szereg dekretów, które miały poprawić bezpieczeństwo i stan zdrowia mieszkańców, jednak strażnicy i inspektorzy, którzy również napili się zatrutej wody, uznali dekrety za absurdalne i wcale nie zamierzali ich wypełniać. Gdy do poddanych dotarta wieść o królewskich dekretach, doszli do wniosku, że ich władca oszalał i głośno protestując, udali się pod pałac, domagając się jego abdykacji. Zdesperowany król gotów byt już opuścić tron, ale królowa powstrzymała go słowami: „Chodźmy teraz i my napić się wody. Wtedy staniemy się tacy jak oni”. I tak też uczynili. Kiedy tylko król i królowa napili się wody szaleństwa, natychmiast zaczęli mówić od rzeczy. Wówczas poddani zaczęli go żałować. Skoro król zaczął przemawiać tak mądrze, dlaczego nie zostawić rządów w jego rękach? I spokój znów zapanował w królestwie, choć ludzie zachowywali się w nim talkiem inaczej, niż mieszkańcy ościennych krajów. Zaś król panował aż do końca swoich dni. Weronika roześmiała się. - Nie wyglądasz wcale na wariatkę - powiedziała. - Ale nią jestem, choć mnie już ponoć wyleczono. Mój przypadek był prosty. Wystarczyło tylko podać mi dawkę pewnej substancji chemicznej. Mam nadzieję, że ta substancja uwolni mnie tylko od chronicznej depresji, bowiem nadal pragnę być zwariowana i przeżyć swoje życie tak jak mnie się podoba, a nie tak jak się podoba innym. Czy wiesz, co jest tam, za murami Villete? - Ludzie, którzy napili się z zatrutej studni. Bo do ludzi nigdy nie trafia, co im się mówi, muszą odkrywać to sami. Im szczęśliwsi mogą być ludzie, tym bardziej nieszczęśliwymi się stają. - Mamy prawo popełniać w życiu wiele błędów - odezwał się adwokat. - Oprócz jednego: tego, który niszczy nas samych. Jednak istnieją w życiu sprawy, które - bez względu na to, z której strony byśmy na nie patrzyli - są zawsze tak samo ważne dla wszystkich. Miłość jest jedną z nich. Bywa, że pierwszej miłości nigdy się nie zapomina, ale ona zawsze się kończy. P.Coelho \"Weronika postanawia umrzeć\" Są takie miejsca, do których nie należy zapuszczać się myślami, ale one i tak tam podążają. Zapewniam was, że niewiele jest spraw równie przygnębiających jak myśli o tym, co by było gdyby Nie pokazujcie mi raju, żeby potem go spalić. Harlan Coben \"Nie mów nikomu\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youstyna
Odnajdziesz swoją drogę, jeżeli nie będziesz wpatrywał się w siebie. Wyjdź z siebie! Jeśli pozostaniesz w porcie, nie poznasz bezkresnego morza. Słuchaj sercem, w przeciwnym razie usłyszysz tylko szmer słów, ale nie zakosztujesz ich smaku. Kochałem. To na pewno nie było złe. Mędrzec pozwolił mi to zrozumieć. Ale kochałem siebie do tego stopnia, że nie mogłem już kochać bliźnich, gdyż posługiwałem się nimi, aby pozwolić sobie na małe chwile szczęścia, którego tak chciwie poszukiwałem. Być wiernym to nie znaczy: nie błądzić, nie uderzyć się, nie upaść. To zawsze powstawać i zawsze iść. To wypełnianie do końca wspólnie opracowanego rozstrzygniętego planu, To zaufanie drugiemu pośród cieniów i nocy, To wzajemne podtrzymywanie się pośród upadków i zranień, To wiara we wszechpotężną MIŁOŚĆ pośród miłości. Kochać jest rzeczą bardzo trudną, ponieważ jest to długa walka człowieka, którą on powinien wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youstyna
Michel Quoist "Rozmowy o miłości". Z tej książki pochodzą podane przeze mnie cytaty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"I\'m not going to let you see me sad. Chewable tabs.\" Michael Stipe \"Z oczekiwania rodzą się najbardziej łapczywe myśli.\" Ilia Trojanow \"Niebezpiecznie jest wierzyć, że coś trwa wiecznie\" Sidney Polak \"kocham wspomnienie o tobie, choć już nie ciebie\" \"liczby to jedyny język uniwersalny\" Jerzy Kosiński: Pustelnik z 69 ulicy \"Po raz kolejny zatraciłem precyzyjne rozeznanie, czego naprawdę szukam, ale mimo to nie ustaję w poszukiwaniach\" Sartre \"Świat, w którym ludzie powszechnie są ze sobą na \"ty\" nie jest światem powszechnej przyjaźni, lecz światem powszechnego lekceważenia\" Milan Kundera: Żart \"Jeśli chodzi o personifikację, ja za to jestem Wkurwionym Zniesmaczeniem\" Jakub Żulczyk: Zrób mi jakąś krzywdę \"c\'est charme qu\'on croit trouver dans les autres, c\'est en nous qu\'il existe\" Laclos: Niebezpieczne związki (wklejam po francusku, bo w polskiej wersji nie przetłumaczyli tego zdania, a raczej wrzucili je w kontekst..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia3291
Widzę, że tutaj są same humanistyczne głowy;P i bardzo dobrze:))) Bo mam prośbe... jeśli by ktoś mógł mi streścić i omowić wiersz "nie narodzona" Anny Świrszczyńskie... Prosze! Bardzo pilne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolcia, tak trudno ruszyć troche głową, albo poszukać na goglach? Jeśli Tobie się nie chce tego zrobić, to myślisz, że ktoś będzie miał ochotę zrobić to za Ciebie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorzkoslodka
"Zjednoczeni ludzie mogą obalić każdy system i każdą władzę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruszynka1402
"absurdalny wymysł, zrodzony z miłości" D. Koontz "Przepowiednia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruszynka1402
"nie zmienisz tego jakim jestem (...)" "więc nie pozwalaj głupstwom przekreśli nas" BRACIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Prawda jest zwykle gdzieś obok słów. Ale sie ją wyczuwa. Wystarczy wyjść chociaż kawałek poza własne ja...\" A. Onichimowska, \"Trudne powroty\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alunia2000
E.E Cummings napisał kiedyś: "Być nikim, ale sobą, w świecie, który robi wszystko, co w jego mocy, dniami i nocami, by zrobić z ciebie przeciętniaka, oznacza walkę w najcięższej bitwie, w jakiej dane było walczyć ludzkości i która nigdy się nie skończy" Cytat z serialu One Tree Hill (pogoda na miłość) Jak widac seriale dla młodzieży nie są takie złe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jeśli będziesz zawsze szukała powodów by nie być z kimś, to zawsze je znajdziesz i sądzę, że w pewnym momencie, może powinnaś to ominąć i... dać sercu tego czego zasługuje.\" To też z One Tree Hill, w tym serialu naprawdę można doszukać się pięknych cytatów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×