Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

usmieszka --trzymaj sie cieplo , bo pogoda zdradliwa. Ja ide w piatek do lekarza , bo przyzsly wyniki z krwi-prawdopodobnie musze wyciac migdaly, bo jak tylko przestane brac tabletki za raz angina! U nas tez znow deszczowo! W swieto zmarlych odwiedzilismy cmentarz w Calw i zaliczylismy chinczyka-ulubiony ostatnio ale chyba mi sie w ostatnich tygodniach przejadl. Musze zrobic troche przerwy!HA!HA! Pozdrawiam! Ola--jak tam szprechanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AntJa
witam !!!! nie za bardzo orientuje sie w kursach niemieckiego w niemczech, czy znacie przyblizone ceny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubeck
ja jestem z lubeck:) mam 21 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AntJa
podnoszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, z kursami jest roznie, w roznych regionach regionach Niemiec, przekonalam sie o tym, gdy moja kolezanka wyjechala w okolice Düsseldorfu, tam za super kurs z Goethe Institut(3xw tyg) placila zdecydowanie miej niz ja za zwykly intensywny w VHS. teraz 1msc intensywnego kursu kosztuje w Tübingen 266 euro jesli wiesz gdzie chialabys robic ten kurs, to proponuje poszukac w wyszukiwarce www.google.de wpisz VSH (tj. volkshochschule, ktore organizuja rozne kursy) i nazwe miasta, na pewno cos wyskoczy :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micka - trzymam kciuki, zeby nie bylo az tak zle! ale jesli Cie skieruja na wyciecie nie bedziesz miala innego wyjscia... Ja jestem \"bezmigdalowa\" od 7r.z. ;) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec kurs niemieckiego kosztuje ok.60 euro w szkole jezykowej.w kazdym razie tu gdzie mieszkam,czyli w Berlinie.sama musisz sobie zakupic ksiazki za okolo 50 euro.aaaale.....Arbeitsamt kieruje ostatnio na takowe kursy...moj maz byl na takim....trwal on 1,5 miesiaca,byl bezplatny,wysoki poziom nauki i duze tempo i....UWAGA...za to ze chodzil dostal 300 euro....niezle,nie??pozdrawiam wszystkich KASIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin_1973
hi, mieszkam od 4 lat w Villingen-Schwenningen (BW) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do NIEZDECYDOWANEJ.... mieszkam w Niemczech od 3 lat....dopiero....zaczynalam tu od zera....obywatelstwo dostalam wtedy kiedy juz wogole na to nie liczylam...tak mi konsulat w Polsce utrudnial zycie...ale stalo sie...dostalam....moje dziecko ktore mialo isc do szkoly za rok zero jezyka....wszystko nowe...I CO???jedyny minus to tesknota za krajem,przyjaciolmi,domem....poza tym jest bardzo dobrze.jak tesknilismy jechalismy do Polski co tydzien...teraz juz oswoilismy sie z nowa sytuacja..nie boj sie,nie masz czego.opieka socjalna super.mimo zmian na dzien dobry dostaniecie kase na meble,tv,pralke...czyli najniezbedniejsze rzeczy...o tym musisz wiedziec....to Ci sie nalezy...a praca ktorej NIBY nie ma??tu w Berlinie niby jest najwieksze bezrobocie...ale pracy jest od cholery....jezeli ktos oczywiscie CHCE pracowac...ale niestety nie daje rzad bodzca do pracy.tym co pracuja zabieraja kase,a tym co nic nie robia dokladaja...osadz wiec sama i nie sluchaj durnych komentarzy jak to tu jest baaardzo zle.jak komus zle to niech jedzie do Polski.PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...jeszcze jedno male COS.....polacy niestety maja tu bardzo zla opinie.....w stosunkach miedzy soba....zawisc,zazdrosc i kablowanie nawzajem...trzeba uwazac co i komu sie mowi.....niestety baaardzo mi przykro ,to smutne, ale tak jest.....kolega noz w plecy ci wsadzi,bo masz cos czego on nie ma.....MAM RACJE??CO O TYM MYSLICIE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin_1973
jest w tym nieco prawdy, ale sa tez zupelnie normalni i zyczliwi ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin_1973
jedna z polskich zlych cech jest ZAZDROSC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hallo--
marcin jaki PLZ? bo duzo tych miejscowosci tu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin_1973
78048

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w BW kurs 2x w tygodniu po 2,5h , w sumie 26 spotkan tu kosztuje 207,50Euro -> na jakiej zasadzie twoj maz dostal ten darmowy kurs jezykowy? jestem ciekawa-czy to tylko dla tych ktorzy maja niemiecki paszport???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USMIESZKO.....moj maz zostal skierowany na ten kurs z Arbeitsamtu.nie ma paszportu niemieckiego,to ja mam obywatelstwo ,a a on tu jest na wizie.sorki ze tak uogolnilam z opinia na temat polakow mieszkajacych w Niemczech.nie to mialam na mysli.nie wszyscy sa tacy sami...sa tez normalni ludzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakasia - dziekuje za odp., zastanawialam sie na jakiej zasadzie to dziala, bo mimo ze dobrze mowie po niem, na dobry darmowy kurs niem przeszlabym sie z checia :) Na razie nie jestem zameldowana w Arbeitsamcie, ale dzieki twojemu wpisowi bede wiedziala co mi przysluguje ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin -strony troche znajome to 120 km ode mnie! Odnosnie kursu , to moj maz mial niemieckie obywatelstwo i mu nic nie dali , a ja mimo ze zona to tez nic nie dostalam i musialam placic wtedy 350 DM na miesiac( 8 godzin dziennie / 5 razy w tyg.). Tak wiec zalezy to tylko od Landu i urzedu. Tak samo bylo jak zdawalam na obywatelstwo-ja tysiac pytan z polityki itd. a kolezanke ( miejscowosc dalej) spytal kto jest prezydentem i to wszystko. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez niestety przezywalam ten koszmar i musialam w konsulacie zdawac egzamin ze znajomosci jez.niemieckiego i informacji politycznych....wszystko o BRD.Wiec zakulam ,powtorzylam i zapomnialam,bo mi to do niczego nie jest potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnosnikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana28
czesc wszytskim :) jakasia - dziekuje za odpowiedz ale po wejsciu do unii juz nam sie nic nie nalezy jezeli wyjeżdzam do niemiec z obywatelstwa , za wszytsko musze płacic sama- kusr , mieszkanie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana28
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze dodac cos do tej otaniej wypowiedzi: nie nalezalo sie nam juz duzo wczesniej przed wejsciem do Uni.Jak juz wspominalam my jestesmy tu 10ty rok i tez nam nic nie dali. Kursy kiedys dawali za darmo czy tez Lager ale to dawne czasy. Najbardziej skozystali ci , co przyjechali 89 po zjednoczeniu Niemiec. A za mieszkanie, to nigdy nie placili??!! Tak samo jak w Polsce tez nikomu za darmo nic nie daja! Poczatki wsedzie sa ciezki eczy to POlska czy Niemcy ale z czasem mozna wyjsc na prosta! Potrzebna tylko cierpliwosc! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin_1973
hey micka i wszystkie inne panie mieszkajace w obrebie 120km ode mnie - fotografuje w B&W i szukam modelek w wieku z grubsza 25-50 lat. w zamian oferuje zdjecia. jestem amatorem, ale za to zapalonym :) jesli ktos ma ochote, przyslijcie mi adres a ja wysle moja foto-strone www. modelki puszyste mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana28
micka dziekuje za odpowiedz ale ja juz nic nie rozumiem z tymi bezpłatnymi kurasami i socjalem , jednym sie nalezy innym nie dziwne to. Zresztą widze ze nie wsszytsko tez tak jak było u mnie przy otrzymywaniu obywatelstwa bo nikt nie musiał zdawac jakiegoś egzminu z wiedzy o niemczech itp. Mam tylko jedno pytanie ile trwa taki kurs j. niemieckiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodzilam na kurs 3 m-ce. Musisz porownac ile to godzin w m-cu? Bo przeciez ni e mozna porownywac kursu gdzie sie chodzi 8 godzin dziennie 5 razy w tygodniu , z takim co idziesz raz na tydzien po 1,5 godziny. Obydwa moga trwac 3m-ce ale po tym drugim wychodzi sie prawie bez wiadomosci. Ja uwazam takie intensywne za sensowne. Ola_p obecnie robi taki kurs , to moze ci na ten temat cos napisac! Na pewno bedzie wiecej wiedziala niz ktos po takim godzinnym kursie! Ja osobiscie po 3 m-cach zdalam egzamin na Ausbildung--wiec znajomosci niemieckiego musialam miec! Jak tam slonce w tym roku dopisuje? Rano bylo 1°C, jednak juz w obiad 15°C i slonce! Do \"fotografa\" z Heidelberg-u: Wydaje mi sie , ze powinienies skoncentrowac sie na nastolatkach , a zapewne jest ich pod dostatkiem w twojej studenckiej miejscowosci. Nie chce dalej sie pytac jakie to zdjecia , bo sie domyslam. Dziekuje za propozycje ale nie jestem zainteresowana! Moj maz robi mi wystarczajaco zdjec amatorskich wiecej nie jest mi potrzebne! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Własnie przed chwilą napisałm bardzo długiegi i wyczerpujacego posta i przez to pieprz.....hasło wszystko diabli wzieli Do Niezdecydowanej - o moim kursie pisałam juz wczesniej. Powtórze najwazniejsze rzeczy, o ile znowu mi to nie zniknie. Kurs jest zorganizowany w 2-miesiecznych etapach, każdy miesiąc kosztuje 330 euro + co drugi miesiąc 50 euro książki i opłata wpisowa 25 euro. Trwa 5 godzin lekcyjnych codziennie i jest bardzo intenmsywny. PO 6 m-cach można zdawać egzamin, który jest uwzględniany przy rozpoczynaniu studiów. Nie doczytałam się w Twoich postach czy juz sie gdzie uczyłas, bo to na pewno uatwiłoby start w takiej szkole. Szkoła ta prowaqdzi równiez kursy dla osób skierowanych z arbeitsamtu, ale nie znam szczegółow, wiem tylko, że trwaja tyle samo, ale sa mniej intensywne jesli chodzi o sama wiedze. Uwazam, że te 6 m-cy to minimum, dalej trzeba sie uczyć, więc przyjmij, że 6 m-cy to warunek poczatkowy, ale ile jeszcze bedziesz musiła sie uczyć to zalezy od tego co chcesz robic. Jeslli pracowac na przyzwoitej posadzie, to koniecznie dalej trzeba sie rozwijac, dla jakiej kolwiek pracy fizycznej te 6 m-cy - ja tak uażam - powinno wystarczyc.Oczywiście żaden kurs trający 1,5 godziny tygoniowo nie ma wiekszego sensu, jesli chce się szybko w miarę dobrze nauczyć mówic. Trzeba na to poswięcac kilka godzin dziennie. I niestety mało to nie kosztuje. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, jestem w Monachium od 6 lat, studiowalam tu (stypendium) od 5 lat pracuje... lubie to piekne miasto, jeszcze piekniejsze okolice i od czasu do czasu tesknie za rodzinnym Wroclawiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×