Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość beata08
Witam, chciałam się podzielić swoimi doświadczeniami, gdzyż ok 1,5 roku staraliśmy się z mężem o dzidzię. Mieszkam o okolicach Łodzi i trafiłam na młodą Panią dr, która od razu podałam mi plan działania, czyli: najpierw stymulacja jajeczkowania lekami i doporowadzenie do regularnych cykli oraz krótki pobyt w szpitalu alby sprawdzić pozim hormonów i dopoasować leczenie, kiedy to nie pomogło po jakimś pół roku znów do szpitala i HSG (przed badaniem naczytałam się w necie że to takie straszne itp, ale tak naprawdę to nic strasznego, dostałam antybiotyk dożylnie i takie lekkie znieczulenie, po którym zrobiło mi się błogo i tak naprawdę nie bolało tylko takie dziwne uczucie rozpierania poczułam, trwało to razem chyba z 5 min, później lekkie krwawienie i żadnego bólu). W cylku w którym robiłam hsg dostałam normalnie miesiączkę. W następnym cyklu Pani dr zaleciła mi znów clo oraz monitoring cyklu. I znów trafiłam na b. dobrego specjalistę od usg, który mi wszystko objaśnił i dokłatnie powiedział że teraz właśnie mamy się starać, bo są pęcherzyki. No i udało się!!!! Sukces i to podwójny! Teraz spodziewam się bliźniaków! Jest to już 36 tydzień, więc ciąża donoszona i za 2 tyg cesarskie cięcie. Piszę to gdyż, byłam również załamana i nie wiedziałam co robić, ale trafiłam na dobrych lekarzy i jak któraś z Was chciałaby namiary i więcej info to mój email: beatabesia@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pamiętacie,że nie miałam @ i brałam przez 5 dni luteinę. Po ilu dniach od odstawienia powinna pojawić się @??? LilaRosa- nie mój rejon, więc nie pomogę. Ja mam hsg 10 kwietnia w Katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amefa.
Psioszka chyba do 5 dni od odstawienia, ale moze tez @ przyjsc pozniej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę krótko ta luteinę przez 5 dni, z reguły bierze się 10 a nawet 12 dni i to po dwie, trzy tabletki dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jak już pisałam 25 Stycznia miałam badanie HSG. Ostani okres miałam 18 Stycznia i do teraz nie dostałam następnego. Test robiałam wczoraj wyszedł negatywnie. Temperature w pochwiem mam od 7 dni powyżej 37 stopni. Czy któraś mi może napisać jak u niej było z miesiączką po tym badaniu??? Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam 5 dni po 2 tabletki, dziś jest 3 dzień po i pobolewa mnie tak jak na @ ,więc może przyjdzie łaskawie po 45 dniach:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza a jak dlugie masz cykle? Temperatura mozesz sie sugerowac mierzac o stalej porze i po odpoczynku 4-godzinnym... A test jakiej czulosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długość cyklu 31 dni. Mierze rano dziennie o tej samej godzinie. Test miałam o czułości równej lub wyższej niż 25mlU/ml. Już sama nie wiem co jest grane ;/ A do lekarza dopiero 5 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza daj sobie jeszcze dwa dni i jesli @ nie przyjdzie to zrob test o czulosci 10. Mi dwa dni po terminie @ test o czulosci 25 wyszedl negatyw, a ciaza jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze że od paru dni nie mam śluzu albo jego śladowe ilości. Miałam już robione Usg jajników, prolaktyne, badanie nasienia wszystko wyszło bardzo dobrze. Mierzyłam temperature, robiłam testy owulacyjne. Od 2 lat nie potrafie zajśc w ciąże. Więc nie bardzo wiem czy powinnam sobie robić nadzieje po zwykłym badaniu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź ;) Poczekam jeszcze pare dni i zrobię tak jak piszesz ;) Mam nadzieję ze to nie będzie setny zawód...Słyszałam że po tym badaniu poprawia się płodność przez 3 miesiące...ale cóż nie wierze we wszystko co usłysze, choć wolałabym żeby tak było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i przede wszystkim Amefa gratuluję ciąży ;)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza dziekuje ;) Po hsg faktycznie latwiej jest zajsc w ciaze, bo masz jajowody przeplukane ;) Mialas kiedys monitoring cyklu, zeby potwierdzic, ze pecherzyk peka i jest owulacja? A sluz plodny masz we wlasciwym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miałam monitoringu. Tak śluz mam odpowiedni, ból owulacyjny pokrywa się z temperaturą i testami. Mało tego mam syna 6 letniego, lecz z poprzedniego związku, wtedy nie miałam najmniejszego problemu z zajściem w ciąże, może dlatego że nie była planowana. Myślę że gdy dojrzewamy do planowanej ciąży jest o wiele trudniej i dopiero wtedy zaczynają się schodki ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
IZA partner robił badania nasienia?? może w tym tkwi problem?? j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak robił, wyniki bardzo dobre. Będe musiała jeszcze zrobić badania na wrogość śluzu. Nie wiem czemu jeszcze ich nie miałam. Zresztą mój lekarz każdego miesiąca jest święcie przekonany że zatrzymie mi się okres....no to się zatrzymał tylko nie wiem czy w skutek HSG czy czegoś innego...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
mniejmy nadzieję, że dzięki czemuś innemu ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
dziewczyny mam takie pytanko, jak długo po laparotomi musiałyście czeskać ze starankami o dzidzię? Mi lek. powiedział że dopiero za pół roku możemy zacząć się starać o ciążę. Ja chciałabym szybciej chociaż po 4 miesiącach bo szkoda mi czasu. Jak to było z Wami, po jakim czasie zaczęłyście znów starania? Dodam że byłam w ciąży pozamacicznej w jajowodzie, mam mieć HSG potem chciałabym od razu zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że z tym pól roku to lekarz przesadził. Myślę że 3-4 miesiące styka. Ja miałam ciążę pozamaciczną i coś takiego sobie kojarzę. Poczytaj na forach nawet po poronieniach ile trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
marla, czytałam o tym, chciałabym już teraz zacząć staranka tylko się boję, nie mam jeszcze ustalone bad. hsg wczoraj dostałam skierowanie na to badanie choć lek. mógł mi je wcześniej wystawić, ale tego nie zrobił, w poniedziałek mam konsultację w szpitalu i ustalenie terminu, kurczę to będzie 9 dzień cyklu, chciałabym żeby mi to lepiej zaraz zrobili ale to raczej nie realne, chyba że prywatnie ale te koszta :( jestem prawie 3 miesiące po laparotomi, boję się żeby ta sytuacja się nie powtórzyła więc raczej to hsg zrobię, bo jest duże ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
moja koleżanka jak poroniła to potem kazał jej lekarz czekać 3 miesiace, brała tabletki anty i jak tylko odstawiła to od razu jej sie udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
justa to fajnie że się jej udało. Myślę,czy czekać zrobić to hsg, a potem zacząć stranka, no nie wiem, teraz mam nawet regularnie okres co przeróżnie mi wychodziło przed tą nieudaną ciążą, a po tym zabiegu cykl się wyregulował sam bez rzadnych leków co mnie cieszy, martwi mnie tylko czy ten drugi jajowód jest drożny. tak bardzo chciałabym już zacząć i czekać na moje maleństwo. Gratuluję wszystkim przyszłym mamusiom i życzę powodzenia wszystkim starającym się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Codziennie wchodzę tu i czytam wasze wpisy. Ja jutro jadę do lekarza i zobaczymy te moje pęcherzyki. Wydaje mi się, że urosły, bo czuję takie ukłucia w jednym i drugim jajniku. (jestem po stosowaniu CLO). Dziś 13 dc- i przytulanko z mężem. :) A jednak mam w sobie jeszcze ten cień nadziei, ze...może się tym razem uda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Ziuta ściskam kciuki. ja ten cykl moge juz wyrzucić do kosza, od wczoraj powaliło mnie takie przeziębienie że chusteczki od nosa nie odrywam i co chwile psikam, nawet stan podgorączkowy sie pojawił więc dzis nie szłam do pracy. dzis 14dc miały być przytulanki ale chyba nie dam rady:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka to teraz przytulanko na rozgrzanie ;) Zeby choroba szybko przeszla :P Oczywiscie zartuje ;) Z katarem to sie nie chce nic, a gdzie dopiero staranka... Moze do jutra juz Ci przejdzie i dacie rade? Lipy sie napij z miodem i pod koldre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
myszka nie poddaaj się tak prędko, my kobietki jesteśmy baaardzo dzielne i wierzę że Ci się uda, powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
myszka na noc katarek(dla nie wtajemniczonych to takie plasterki które przyczepia sie do piedżamki dla dzieci i katarek powinien zniknac ;))ale róznie z tym bywa;))) da tak na serio to do łożeczka niech mąż grzeję i dogadza ;)a bedzie jak bedzie nie można zwariować nic na siłe bo sex stanie sie mechaznizmem do robienia dzieci a nei przyjemnoscią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
popieram Cię justa masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytającaona
Witam. Mam pytanie do was bo szczerze to jestem zielona w tych tematach. Co oznacza śluz taki gęsty i ciągnący jak kurze białko tyle że ten śluz jest biały,proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×