Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Psioszka narazie to wielka tajemnica ;) Dopiero 13 tydzien, wiec musimy czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chodzę do Novum. I na wielu lekarzach już się tam przejechałam, na kompetencji i wrażliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,ja znów się zmagam z małym problemem,znowu mi się spóźnia @ boję się zrobić test,22 stycznia dostałam plamienia i poroniłam,mam to liczyć jako dzień pierwszej @ ??????? Pozdrawiam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna chyba ten 22 stycznia powinnas liczyc jako pierwszy dzien cyklu. Wiem, ze jest Ci ciezko, ale chyba powinnas zrobic jutro test. Jesli sie okaze, ze jestes w ciazy, to powinnas dostac od razu progesteron na podtrzymanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantedeskia
Z tymi klinikami i lekarzami roznie bywa....ja slyszalam od swojej bratowej i tam od jej kolezanki ze ta novum to podobno najlepsza w Wawie. Sugeruje sie tym opiniami innych osob chodzacych do Invimedu i poki co chyba jestem zadowolona. Chodze tylko do jednego lekarza z poelcenia przez mojego z enel Medu - bo panowie sie znaja ze studiow, wiec poki co wszystko jest ok. Chociaz ten lekarz z invimedu zawsze sie dziwnie patrzy na mnie moze przez moje roztrzepanie i przez to ze zawsze mam duzo do powiedzenia i duzo pytan mu zadaje no ale w koncu od tego jest :) i za to kase dostaje. Slyszalam ze po IUI trzeba tez powtorzyc naturalnie przytulanie juz w domku. Czarna powinnas zrobic test nie czekac juz i odrazu jakby co isc do lekarza :) Trzymam kciuki :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna- ja po poronieniu plamiłam jeszcze 2 tygodnie, to naturalne, bo organizm się jeszcze oczyszcza. @ miałam dopiero po 5 tygodniach od poronienia. Test może dawać fałszywe wyniki, mnie gin wysłał po 3 tyg na betę, ponieważ wysokie stężenie hormonu może się jeszcze utrzymywać jakiś czas. Zrób na spokojnie betę...Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Novum znam prawie jak własną kieszeń... Chodzę tam, ale wkurzają mnie tam, bo strasznie są nastawieni na in vitro. Kiedyś jak tam chodziłam ciągle mi gadali, jak nie zaskakiwałam, że może zrobić inseminację albo in vitro. Nikt nie zaproponował hsg ani kauteryzacji, tylko in vitro i in vitro. W końcu sama wpadłam na pomysł by iść na laparoskopie, podziurkować jajniki i przy okazji zrobić drożność. Żeby nie tracić czasu, bo nie miałam pieniędzy na in vitro, ale psychicznie już się na nie szykowałam. Jak się okazało nie zaskakiwałam, bo miałam niedrożny jajowód i owu tylko po tej stronie. I nawet po ciąży pozamacicznej nikt mi w Novum nie powiedział by iść na sprawdzenie drożności. Sama sobie wymyśliłem dziurkowanie jajników, bo słabo reagowały na stymulację, że może podziurkowane będą lepsze do stymulacji do in vitro. leżąc na stole operacyjnym anastezjologa błagałam by przekazał lekarzowi żeby sprawdził mi przy okazji drożność... I sprawdził. Dopiero jak się obudziłam z diagnozą drożnośc, narodziła się we mnie nowa nadzieja na naturalną ciążę. I zaszłam w pierwszym cyklu. Teraz po latach staram się o drugie, chodzę do Novum i chyba tylko jeden lekarz nie zaproponował mi in vitro. Ja nawet o taki zabieg nie pytam, a po koleji wyskakują z pytaniem " może in vitro". Tylko nie wiem po co. Mam dziecko naturalnie, kwestia jest wywołania owulacji po dobrej stronie i tyle. To po jednej nieudanej próbie na pęcherzyku przerośniętym 29 mm, usłyszałam że teraz to inseminacja, a potem muszę pomyśleć o in vitro. Nawet nikt nie pyta czy moralnie ja bym chciała taki zabieg. To tak a propos Novum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz kupiłam test jutro zrobię z rana zobaczymy co wyjdzie,a czy wynik testu moze być prawdziwy jeśli druga kreska pojawia się po dłuźszym czasie niż godzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz kupiłam test jutro zrobię z rana zobaczymy co wyjdzie,a czy wynik testu moze być prawdziwy jeśli druga kreska pojawia się po dłuźszym czasie niż godzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna test powinno sie odczyywac po czasie podanym na opakowaniu. Nawet po kilku minutach od podanego czasu wynik nie jest wiarygodny... Po czasie dluzszym niz podaje producent wynik moze byc falszywie dodatni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla0000 a ty do jakich lekarzy chodziłaś? ja chodzę z novum,ale prywatnie,właśnie dzisiaj jestem po wizycie i pierwszy cykl po clo i pregnylu,niestety pęcherzyki nie pękły i się zdołowałam,bo lekarz mi powiedział,ze jak będzie zespół nie pękających pęcherzyków wtedy zostaje tylko in vitro:( teraz biorę duphaston,bo nie pękły,a żeby torbiel się nie zrobiła tylko wchłonęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla000 a ty miałaś pęcherzyk aż 29mm i jak nie pękł to sam się wchłonął,bo ja mam 16d.c. i lekarz powiedział,że teraz w tym miesiącu to nic z tego,a pęcherzyk miały dzisiaj 20mm i teraz muszą się wchłonąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś Halama, ale już nie pracuje, ostatnio Lewicka, ale teraz ją omijam. Wojewódzkiego też omijam. A tak sporadycznie różni. Ostatnio Czerkwiński. A ty do kogo chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten 29 mm pękł po pregnylu podwójnym, ostatnio 24mm pękło po ovitrelle w dawce pojedynczej, a w ostatnim cyklu 20 mm po jednym pregnylu nie pękło i zrobiła się torbiel. Także Linka musisz spróbować podwójną dawkę lub może ovitrelle na ciebie zadziała. U mnie raz pęcherzyk pęknie, raz zrobi się torbiel. Taka uroda pco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam dwa razy u Żołnierczyka,a teraz woźniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko oto chodzi,że ja dostałam podwójną dawkę i to mnie zdziwiło,bo powinien pęknąć. miałam pregnyl od listopada,ale go trzymałam w lodówce oraz raz jak wzięłam go za darmo do lekarza to pół dnia miałam w samochodzie i może coś z nim było nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze lekarz mi powiedział,że raz spróbujemy bez pregnylu,bo nie które kobiety mają tak,że im pękają bez wspomagaczy,czyli naturalnie,a nie po zastrzyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide do niego na początku marca to zapytam oto,może jest mocniejsze od pregnylu. Miałam robić hsg,a widzę,że tu jest inny u mnie problem i nic by mi nie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaka była temperatura na dworze jak woziłaś ten pregnyl w samochodzie? Mi ostatnio nie pękł, ale pierwszy raz zamiast go podać domięśniowo, dałam w brzuch. Lekarz twierdzi że nie ma różnicy, ale sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłodno było,tak jak w listopadzie. Ja dostałam w pośladek zastrzyk. to jest najgorsze,że straciłam pół roku,bo ja dopiero od wrzesnia sie staram,a miałam pęcherzyki w 14d.c. tylko nigdy mi lekarz nie powiedział,ze koniecznie trzeba zrobic monitoring za kilka dni co dzieje się z tym pęcherzykiem,a nie mówili i piękny pęcherzyk proszę się starać teraz jak najbardziej,bo może Pani zajść w ciąże...tak pocieszali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak było chłodno, to pregnyl nie powinien się popsuć. Linka to ze teraz ci nic nie pękło to nie znaczy że w ogóle nie pęka. Może akurat w tym cyklu tak się trafiło, a w następnym będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,ale jak co miesiąc przeważnie u siebie zauważam śluz,taki jak białko to znaczy,ze mi chyba pęcherzyk pęka i miałam wtedy owulacje? bo ten śluz dopiero po pęknięciu pęcherzyka się pojawia? bo jak tak to ten pregnyl może nie jest wcale potrzebny,a nie które osoby naturalnie starają się rok i nie co miesiąc może być owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla000 myśle,że nie powinien mi już na pierwszej wizycie powiedziec o in vitro i dołować człowieka,bo przez to,ze tak lekarze mówią kobiety jeszcze większe blokady mają:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka - ja słuz owu miałam i pęcherzyk nie pękł. Śluz owulacyjny, jak białko jaja jest przed owu. Czytałam że moment w którym się on kończy to niedługo następuje owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tych twoich lekarzy z Novum kompletnie nie znam. 5 lat temu ich nie było, a teraz też u nich nie byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×