Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Hejka! Mia Pani doktor obejrzała moje pęcherzyki i powiedziała tylko: "rośnie" więc pewnie jest ok. Mam przyjść znowu w środę na kolejną obserwację - wtedy u mnie powinna pojawić się owulacja. Spróbuj poczekać z tym testem do terminu @ chociaż wiem że Cię korci :p sama tak mam :p Asiak kochana nie załamuj się, może faktycznie jeszcze coś urośnie! Będzie dobrze! Wspaniale że wyniki Twojego M są ok, to już jest ogromny plus:) Leti dostałaś już @? Kasia 2580 pierwsze objawy ciąży są podobne do objawów zbliżającej się miesiaczki wiec nic nie wykluczone :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskawka witaj :) Fajnie że zajrzałaś tu do nas :) mam nadzieję że już z nami zostaniesz :) dziewczyny bardzo się wspierają i są SUPER !! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny!!! Zajrzalam wczoraj,ale bylam padnieta.....A u mnie oczekiwanie na testowanie,tak gdzies w piatek spróbuję :) w tej chwili nasłuchuję czy się zagnieżdza :) mam nadzieje ,ze wreszcie wyjdzie,bo jak na zlosc wszystkie dookola mnie rodzą albo w ciaze zachodza ....Mam nadzieje,ze i tu zacznie sie wysyp ciezarowek :) fajnie,ze Gos sie udalo!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Cześć Wszystkim, fajnie, że jest nas więcej, tak czytam Wasze wpisy na temat badania hormonów i dochodzę do wniosku że ja z tym jestem w lesie. Postanowiłam w tym miesiącu jeszcze raz zbadać progesteron, zbadam też prolaktynę. Napiszcie proszę co to to AMH i w którym dniu cyklu się to bada? Alutka83 trzymamy kciuki za test. Asiak33 może cykl Ci się wydłuża i pęcherzy jeszcze urośnie. Ważne, że M ma dobre wyniki. Bo faceta trudniej leczyć. Netia88 kiedy zaczynacie starania, bo my już od wczoraj , owulacje będę mieć pewnie w piątek, ale M nalegał na rozpoczęcie starań. Tydzień go przetrzymałam, zagroził , że ,,eksploduje,, przez ten celibat więc musiałam ,,ulec,, .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jak tam u Was zima bo u nas leje od wczoraj i dopiero jutro ma być na minusie. Nadal mam dola po wczorajszych badaniach :( nie liczę że coś urośnie. A od przyszłego miesiąca jeszcze większa dawka clo. Truje się tymi prochami a efektów brak. Też powinnam od czwartku mieć owulację ale bez pęcherzyka to tylko mogę sobie pomarzyć. Natala AMH pomaga określić rezerwę jajnikową no i stwierdzić czy masz problem z PCOS. Koszt tego badania to około 170 zł i chyba można go robić w każdy dzień a najlepiej w pierwszych dniach cyklu. Na wyniki czeka się bite dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Aha dzięki Asiak33, w takim razie poczekam z tym badaniem, aż mi lekarze zlecą jego wykonanie. Ale Ty je robiłaś prawda, i masz ,,zapasy,, jajeczek? Trzeba Cię lepiej podstymulować i będą rosły, a skoro M ma super wyniki to to musi się udać. Dziewczyny znajoma opowiadała mi o parze, starającej się o dziecko, są bardzo wierzący i na in vitro się nie zdecydowali. Leczyli kobietę dietą i jakimiś zastrzykami z Włoch, droga kuracja ale pomogła, dziewczyna jest w ciąży. Pomyślałam, że odpowiednia dieta nie zaszkodziłaby żadnej z nas tylko jaka ona powinna być, bo ja naprawdę staram się zdrowo nas karmić i nie jemy przetworzonej żywności. Ale czytałam coś kiedyś o diecie białkowej, że pomaga tylko muszę zagłębić się bardziej w tym temacie. I jeszce jedno pytanie odnośnie AMH, jak się to bada z krwi?Czy jakoś ,,podgląda się jajniki? Może kogoś rozśmieszę tym pytaniem ale naprawdę nie wiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha Natala ale się uśmiałam :) tak choćbym słyszała mojego M :) też tak to zawsze komentuje :) te ich eksplodowanie :D My też zaczęliśmy wczoraj staranka bo juz w środę przypada mi owulacja. AMH robiłam w 6dc i z tego co mi powiedziano w klinice to jedno z najważniejszych badań, koszt nie mały ale warto je zrobić. Ja dostanę wyniki z AMH za jakiś tydzień. Asiak nie załamuj się, główka do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia777
Hej kobitki. Asiak33 nie załamuj się Kochana , to nie najlepsze pocieszenie ale nie wiem czy nie gorsze mieć pęcherzyk , czekać na test i nie wiadomo dalej gdzie szukać przyczyny. A Ty na takiej dawce clo wcześniej miałaś pęcherzyki zwiększysz dawkę i bedzie ok :) Uśmiech proszę :) L_E_T_I przyszła @ , bo mi przyszło też do głowy że może jednak.....:) Netia88 a ile miał Twój pęchęrzyk na badaniu ? Alutka ja nie nasłuchuje i mój organizm śpi , takie mam wrażenie , jestem 10 dni po owu , biorę leki ale taką ciszę czuję w sobie. A Ty co tam nasłuchujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia777 no wlasnie niewiem jaki duzy byl pecherzyk bo nic mi p.doktor nie powiedziala poza tym ze "rośnie" a ja z wrazenia zapomnialam zapytać :-) ciesze sie ze w ogóle jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AMH robi sie z krwi i nie ma podobno okreslonego dnia cyklu. Ja placilam 130zl. I nie czekalam 2 tygodnie. Mi zlecono to badanie z marszu ale ja juz wiekowa jestem to moze dlatego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie niespodziewana decyzja zapadla.. bylam dzisiaj w klinice zobaczyc pecherzyk, okazalo sie ze jest idealny i pani doktor zapytala czy decydujemy sie na inseminacje... wiec zdecydowalismy sie ja wykonac :-) dostalam juz zastrzyk na pęknięcie i jutro insemka. Jakas nadzieja sie ppjawila ale nie oczekuje za wiele. Bede informowala na bieżąco :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netia dobra decyzja, napewno ci sie uda jak Myszce. Bede jutro myślała o tobie. O której masz inseminacje? Dostałaś jakieś zalecenia? Wszystko nam pisz! Trzymaj się kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia777
Netia88 , to super, Kochana bardzo dobra decyzja , też bym chciała ale mojego trudno przekonać. Pisz nam jak i co. Cieszę się że podjęliście tą decyzję :) Wierzę że Wam sie uda :) Ja zrobiłam test płytkowy bo miałam z poprzedniego cyklu ,hmm w 10 dn od owu, jedna kreska, więc nie wiem czy traktować to jak początek nastawiania się do tego że znowu nic z tego. Lekarz kazał mi zrobić 27 .01., ale już mam takie opadłe emocje. Powodzonka Netia88 , jesteśmy z Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :) Inseminacje mam koło 18:30 bo o 18:00 wczoraj dostałam zastrzyk. Mój M musi być kolo 14.00 żeby oddać nasienie. Zaleceń żadnych nie dostałam, jedynie polecono nam taką specjalna prezerwatywę do oddania nasienia (100zł) bo te kubeczki podobno mają zawsze jakies chemikalia w sobie no i wstrzemięźliwość :) Najlepsze jest to że mój M miał na dzisiaj egzamin na prawo jazdy na autobus i chyba mu przepadnie... ale to na szczęście tylko teoria. Mia ja myslę że to troszeczkę za wcześnie na test, spróbuj poczekać jeszcze tydzień i go powtórz. Trzymam za Ciebie kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netia będę trzymać kciukasy :) czasem takie decyzje niespodziewane sa najlepsze bo człowiek nie myśli i sie nie zastanawia. Powodzenia :) A do mnie wczoraj po 2 dniach spóźnienia zawitała @ .... nie ukrywam troszke jesteśmy z M zawiedzeni tym faktem, może następnym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka staracie się o kolejnego dzieciaczka? Jak tam mała księżniczka saneczkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie to sie nie staramy ale jakby było to super :) mniejsza różnica wieku to by sie dzieciaczki lepiej zgadzały. mam tylko nadzieje że wq razie czego nie bedzie to znó tak problematyczna ciąża bo przy jednym dziecku to należenie już za bardzo sobie pozwolic nie można a Mała ani nie raczkuje ani tym bardziej nie chodzi jeszcze-królwena woli jak sie ją nosi, co sie będzie przemęczać :) u nas to więcej lodu niż śniegu jest a dziś rozświeciło sie słonko to od razu na minusie ponad 10stopni. Wczoraj i dziś miał padac snieg podobno ale nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie to sie nie staramy ale jakby było to super :) mniejsza różnica wieku to by sie dzieciaczki lepiej zgadzały. mam tylko nadzieje że wq razie czego nie bedzie to znó tak problematyczna ciąża bo przy jednym dziecku to należenie już za bardzo sobie pozwolic nie można a Mała ani nie raczkuje ani tym bardziej nie chodzi jeszcze-królwena woli jak sie ją nosi, co sie będzie przemęczać :) u nas to więcej lodu niż śniegu jest a dziś rozświeciło sie słonko to od razu na minusie ponad 10stopni. Wczoraj i dziś miał padac snieg podobno ale nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka masz racje, myśleliśmy o czyms zupełnie innym, że to będzie tylko obserwacja a tu niespodzianka, działamy inaczej:) a Tobie uda się następnym razem :* głowa do góry :) Mała księżniczka wkrótce będzie miała rodzeństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma nacisku zę musi być tu i teraz, bo mamy Emilcie, troche inaczej jednak sie już do tego podchodzi. Wprawdzie zdajemy sobie sprawe że finansowo byłoby trudniej, juz nawet nie w kwestii ubrań bo gdyby był teraz synek to miałabym rzeczy dla niego po chrześniaku. Mimo wszystko fajnie by było :) jak to mówią, lepiej jedno za drugim bo potem jak juz sie wyjdzie raz z pieluch to trudno spowrotem sie przestawić na pobudki w nocy hehe. Chociaz ja na to nei mogłam narzekac, od początku budziła sie tylko 2 razy, gorzej było z ponownym zasnieciem, nieraz i ponad godzine to trwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Cześ dziewczyny, neia88 super, że się zdecydowaliście trzymamy mocno kciuki , może będziesz kolejna po Gos która zobaczy dwie kreski. Mia777, poczekaj kobieto z tymi testami, jak lekarz mówił, że 27,01 to się go słuchaj, 5 dni to dużo, poczekaj i zrób kolejny test, a z łapaniem doła poczekaj jeszcze. U mnie starania trwają. Mąż zadaniowo podchodzi do sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
A u mnie niestety jak w zegarku przyszła @ :( A juz myslalam ze uda mi sie wkoncu zrobic test, a tu znowu zonk. No nic trzeba wierzyc i działac dalej. Umowie sie na wizyte i zobaczymy co dalej. Trzymam kciuki za pozostałe dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Netia jak u Ciebie? Jak poszła inseminacja? Jak się czujesz? Masz już dzidziusia w brzuszku? Uważaj na siebie, nie dźwigaj, nie forsuj się i nie kąp w gorącej wodzie. Kasiu na pocieszenie C***owiem że mi się też nigdy nie udaje zrobić testu. Ostatnio cykl mi się wydłużył do 32 dniu a i tak @ przyszła. Walczymy dalej! Koleżanki mnie dziś tak jajnik boli jak przy owulacji, możliwe że od poniedziałku pęcherzyk urósł. Nie łudzę się zabardzo ale po pracy zrobię test owulacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Cześć dziewczyny, netia88 jak tam inseminacja, jak tylko się zbierzesz w sobie odpoczniesz to pisz. Asiak33 idź zrób USG jeśli możesz albo chociaż test, może jeszcze nie miałaś owulacji ale możliwe, że coś rośnie, stymulowane jajniki pracują dlatego pobolewają, mnie i bez stymulacji przed owulacją pobolewa jajniki nawet 5-6 dni przed. Kasia2580 wszystkie wiemy co czujesz jesteśmy z Tobą i ściskamy mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Niestety jestem w pracy ale nie pracuję fizycznie więc nie ma źle :) Inseminacja poszła gładko, zabolało troszke ale to był króciutki ból - bardziej kilkakrotne uszczypnięcie i to wszystko. Leżałam po wszystkim pół godzinki, dostałam recepte na luteine i mam zacząć brać za dwa dni. Insemke robił mi dr. Mercik bo mojej lekarki już nie było ale i tak byłam zadowolona że to on zastępował a nie kto inny. Wczoraj w nocy troche sie wystraszyłam bo wstałam żeby sie wysikać i na papierze zobaczyłam dość dużo śluzu z takimi jakby żyłkami krwi- niewiem jak to określić inaczej.. niewiem co to było ale już teraz tego nie mam. Kasia2580 jesteśmy z Tobą :* Asiak dalej trzymam kciuki za Twoje pęcherzyki:* Natala który masz dc? na kiedy Ci wypadała owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka 78
Witam jestem pierwszy raz na forum. Drugi dzień po hsg wykonane w Policach badanie prawie bezbolesne wystarczyły 2 ibupromy które sama sobie zaaplikowałam rezygnując z leków które mi proponowano. Badanie wykonała młoda lekarka zrobiła to szybko i zdecydowanie nie wiem czy trwało to 5 min, może 2 sekundy szczypania i po wszystkim. Wcześniej wyczytałam , że poprzedniczki też chwaliły Police ze względy na sprzęt jaki tam mają więc być może to ma znaczenie. W prawdzie byłam kierowana na laparoskopie , lecz mimo iż do najmłodszych nie należę wybrałam mniejsze kroczki.Siedzę i czytam i myślę pierwszy cykl odpuścić, czy działać...NIE MAM SIŁY JUŻ CZEKAĆ , ale rozsądek każe zaczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienko witaj. Myśle, ze skoro byłas kierowana na laparoskopie to powinnaś była sie na nią zgodzić, wtedy też by sprawdzili drożnośc podając kontrast pod większym ciśnieniem i sprawdziliby czy nie ma żadnych torbieli itp. Nieco bardziej inwazyjne ale i dokładniejsze badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×