Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość becia222
Witajcie dziewczyny :-) Witaj Elżbieto! Po raz kolejny napiszę że jesteś niesamowita! Cieszę się że wracasz do zdrowia i z całych sił podziwiam. Dzięki takim osobom jak Ty ludzie szybciej stają na nogi (ha ha – ale Ci przysłodziłam) Buźka ❤️ ada 15 - też jesteś bardzo silna. Sam fakt, że tak szybko po operacji zdecydowałaś się wyjechać też jest niesamowity. Trzymaj tak dalej. Człowiek mniej się boi jak czyta o Was. 🌼 jolazabrze ; menopauzka ; Rosa 49 - pozdrawiam 🌼 Nie wiem, czy pisałam - mam cztery dziury w brzuchu, jakby je tak razem połączyć to wyszłoby ciekawie. Z pępka zrobili mi krzyż :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia13
cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia13
cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia13
Cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
Cześć Dziewczyny!!! ELŻBIETA-super,że wróciłaś do domu i nie zapomniałaś o nas.Bardzo Cię tu brakowało.Życzę Ci dużo zdrówka!!!!👄❤️ Wszystkim Dziewczynom życzę miłego dnia i pozdrawiam serdecznie!!!🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda31
jestem po usunieciu duzej torbieli oraz lewego jajnika bardzo mnie bola powłoki brzuszne oraz wyczuwam cos twardego w brzuchu operacja byla miesiac temu a ponadto mam krwiaka w powlokach brzusznych co robic boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda - czy jesteś pod kontrolą lekarza? Po miesiącu po operacji powłoki jeszcze nie są zrośnięte i dlatego ten ból, ale to co tam wyczuwasz, to chyba tylko lekarz może wyjaśnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mloda31
Jeśli masz krwiaka to nic dziwnego, że boli - krwiaki są bolesne i wymagaja dużo czasu zanim się wchłoną - to "coś" twardego to prawdopodobnie właśnie jest ten krwiak. Miesiąc to może być za mało na wchłonięcie się dużego krwiaka - musisz się uzbroić w cierpliwość, a jeśli bardzo się denerwujesz to najlepiej idz do lekarza, nie obejrzy krwiaka i Cię zbada, bo nerwy nie pomagają w powrocie do zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda31
bylam u ginekolego i jest ginekologicznie ok to cos twardego wyczuwam tam gdzie mialam ciecie moze to opuchlizna albo jakis miesien i jeszcze dotego czuje jak mi sie przelewa w kiszkach dziwne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jest u Ciebie dobrze, zszywaną miałaś powłokę skórną i dlatego tam jest twarde, u mnie tez tak jest, Krwiak sie sam wchłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danuta 48
Ja też jestem miesiąc po usunięciu macicy bez przydatków ale o chwili obecnej mam pieczenia w brzuchu.Podejrzewam, że coś dzwignęłam bo ostro wzięłam się za sprzątanie w domu.5.11.08r wracam do pracy po miesiącu zwolnienia. Muszę bo jest 200 osób do zwolnienia a ja się boję abym nie była na liście.Pierwsi idą do zwolnienia z chorobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mloda31
To właśnie może być ten krwiak w ranie pooperacyjnej - jak jest duży i płytko położony to lekarz może go otworzyć i krew wypłynie a wtedy poczujesz dużą ulgę - mnie coś takiego właśnie spotkało - lekarz otworzył krwiaka przy usuwaniu koncówek szwu i od razu przestało boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda31
krwiak jest maly 3 na 1 cm ja sie wszystkiego boje nadsluchuje co tam sie dzieje w brzuchu jak leze brzuch jest miekki jak wstaje i chodze to jest twardy i jak to jest ze te powloki brzuszne tak bola przy doptyku i ten brzuch jest taki dretwy i czy wy tez czuliscie przelewanie w brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda31
krwiak jak twierdza lekarze ma 3 na 1 cm powiedzcie jak to jest i jak dlugo to moze trwac ze ten brzuch jes drentwy a skora boli przy myciu dotykaniu i czy tez czujecie jak wam sie ruszaja gazy w brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda31
do rosa 49 powiedz mi czy ty tez czujesz jak ci sie ruszaja gazy w brzuchu i jak myjesz brzuch to jest dretwy i skora boli ja jak leze brzuch jest miekki jak wstane i pochodze robi sie twardy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak; gazy w brzuchu czułam jakis czas i takie bolesne pulsowanie. Operacje miałam 2 i pół m-ca temu, ale nadal mam brzuch obolały i drętwy chociaż w duzo mniejszym stopniu, skóra tez jest mniej obolała. Staraj się jak najmniej przyciskać ręką brzuch i nie gnieść go nawet lekko, ja do tej pory mam twardy tam gdzie było szycie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie forumowiczki. Cieszę sie Elzbieto ,że już jesteś z nami.Dziewczyny mowią ,ze jesteś dobrym duszkiem,więc tym bardziej się cieszę ,ze jesteś wśród nas. Młoda 31- jestem 7 tygodni po operacji.Też bardzo długo nasłuchiwałam wszystkiego co działo sie w moim brzuchu,jelita układały mi sie cały miesiąc zanim doszły do normalności. WCZEŚNIEJ W MIEJSCU GDZIE WCHODZIŁ DREN DO BRZUCHA TEŻ MIAŁAM MAŁEGO KRWIAKA WEWNĄTRZ,ALE NA SZCZĘŚCIE JUŻ SIĘ ,,ROZSZEDŁ,,. Skóra jest bardzo wrażliwa w dalszym ciągu,choć bardzo pociesza mnie fakt,że ją czuję,że nie jest taka drętwa,,,,ale częst czuję w środku z lewej strony jak cos mnie piecze i ciągnie.I te ż jak leże jest ok,a jak chodze i cos non stop robię ,to potem też czuje ten brzuch taki twardy,zwłaszcza w miejscu szycia. Myślę pozytywnie i wymaga to wszystko czasu aby doszło do całkowitej normy i formy. Głowa do góry,napewno wszystko zmieni sie na lepsze.Pozdrawiam wszystkie ,,syrenki,, i życzę spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada15
witajcie wszystkie ...🌼, minal kolejny dzionek...i chyba nie mam jeszcze dawnej formy , bo wrocilam umeczona po łazegowaniu muzealnym. Do Młodej 31- rozumiem Twoj niepokój, tez przez to wszystko przechodzilam. Jestem tak jak Rosa49 2,5 msc po operacji, tez mialam krwiaka i rozszedl mi sie szew w tym miejscu, teraz mam cienka skorke, a pod spodem ...dziure...musze uwazac, bo ponowne zszycie bedzie dopiero w sierpniu. Tez mnie bolało, dostałam antybiotyk, krwiak mial sie sam wchłonąć i chyba to zrobił...:). Bardzo długo mialam nadwrazliwa skore na brzuchu, nawet założenie majtek sprawiało ból. Teraz juz, wlasciwie mnie nie boil, czasem tylko troche czuje bardzij dolne miejsce cięcia, ale to tam był krwiak i tam sa własciwie wszystkie największe szycia. Czasem tez mnie piecze po prawej stronie ( mialam usuniety tez wyrostek). Moje jelita niby juz pracuja, ale nadal musze uwazac na to co jem. Brzuch nie wrocił jeszcze do normy, chociaz ja nie miałam drętwienia, ale widze wyraznie, ze to jeszcze nie całkiem moj brzuch, moze tak juz zostanie...??? Ponoc jelita układają sie dosc długo i dlatego mozna czuc rożne zmiany, przesuwania. MŁODA 31 , jesli tylko czujesz jakis niepokoj natychmiast kontaktuj sie z lekarzem ( ja bylam w kontakcie telefonicznym cały czas i od wyjscia ze szpitakla co tydzien miałam kontrole), lepiej wiecej mowic i "panikowac" niz jakby miało sie okazac, ze cos przegapiłas. Kazda z nas troszke inaczej przechodzi proces gojenia, bo i rozne mialysmy operacje...Ale głowa do góry...będzie dobrze...zobaczysz. Rosa49...jestem zdziebko starsz od Ciebie..., bo niedawno skonczylam 52 lata, ale coz jak pewnie kazda z nas zupełnie nie uswiadamiam sobie owego szacownego wieku i nie czuje sie na tyle, tym bardziej teraz, jak juz wróciła mi moja energia... Czy smarujesz sowj brzuszek jakimis balsamami?. Ja starałam sie delikatnie masowac, moze to mi troszke pomogło.... Co do wypadania włosow to tez to niestety mam. Łykam tabletki "Silica", paciam na glowe jakies odzywki..., mam nadzieje, ze to mi pomoze. Wszystkim miłego wieczorku, ja dzis pewnie wczesniej usne...duzo slonecznych usmiechow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada15
witajcie wszystkie ...🌼, minal kolejny dzionek...i chyba nie mam jeszcze dawnej formy , bo wrocilam umeczona po łazegowaniu muzealnym. Do Młodej 31- rozumiem Twoj niepokój, tez przez to wszystko przechodzilam. Jestem tak jak Rosa49 2,5 msc po operacji, tez mialam krwiaka i rozszedl mi sie szew w tym miejscu, teraz mam cienka skorke, a pod spodem ...dziure...musze uwazac, bo ponowne zszycie bedzie dopiero w sierpniu. Tez mnie bolało, dostałam antybiotyk, krwiak mial sie sam wchłonąć i chyba to zrobił...:). Bardzo długo mialam nadwrazliwa skore na brzuchu, nawet założenie majtek sprawiało ból. Teraz juz, wlasciwie mnie nie boil, czasem tylko troche czuje bardzij dolne miejsce cięcia, ale to tam był krwiak i tam sa własciwie wszystkie największe szycia. Czasem tez mnie piecze po prawej stronie ( mialam usuniety tez wyrostek). Moje jelita niby juz pracuja, ale nadal musze uwazac na to co jem. Brzuch nie wrocił jeszcze do normy, chociaz ja nie miałam drętwienia, ale widze wyraznie, ze to jeszcze nie całkiem moj brzuch, moze tak juz zostanie...??? Ponoc jelita układają sie dosc długo i dlatego mozna czuc rożne zmiany, przesuwania. MŁODA 31 , jesli tylko czujesz jakis niepokoj natychmiast kontaktuj sie z lekarzem ( ja bylam w kontakcie telefonicznym cały czas i od wyjscia ze szpitakla co tydzien miałam kontrole), lepiej wiecej mowic i "panikowac" niz jakby miało sie okazac, ze cos przegapiłas. Kazda z nas troszke inaczej przechodzi proces gojenia, bo i rozne mialysmy operacje...Ale głowa do góry...będzie dobrze...zobaczysz. Rosa49...jestem zdziebko starsz od Ciebie..., bo niedawno skonczylam 52 lata, ale coz jak pewnie kazda z nas zupełnie nie uswiadamiam sobie owego szacownego wieku i nie czuje sie na tyle, tym bardziej teraz, jak juz wróciła mi moja energia... Czy smarujesz sowj brzuszek jakimis balsamami?. Ja starałam sie delikatnie masowac, moze to mi troszke pomogło.... Co do wypadania włosow to tez to niestety mam. Łykam tabletki "Silica", paciam na glowe jakies odzywki..., mam nadzieje, ze to mi pomoze. Wszystkim miłego wieczorku, ja dzis pewnie wczesniej usne...duzo slonecznych usmiechow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ady: Witam Cię serdecznie, brzucha niczym nie smaruję, poniewaz moja p. doktor stwierdziła, że jak sie dobrze goi to nie ma takiej potrzeby. Myslę jednak, że przyspieszyłoby to proces gojenia ale cóż... Ja też miałam krwiaka w szyjce macicy na 16 mm, ale sie uwolnił. A że w ogóle on byl, okazało sie po usg, po pierwszej wizycie, poniewaz troche krwawiłam. Pomimo wszystko i tak dużo wiecej ode mnie wycierpiałaś, bo ja nie odczuwalam nawet dyskomfortu z powodu tego krwiaka, może tylko lekki niepokój. Tak myslalam, że jestes mniej wiecej w moim wieku {kwiat}. Życzę spokojnej nocy Tobie i wszystkim dziewczynom{kwiat]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada15
DO Rosy49...samego ciecia nie smarowalam, ale skore wokół, bo mam sucha skóre i wrazliwa, wiec musze wcierac jakies balsamy, a ciecie smaruje juz contratubecsem, chociaz moj lekarz tez mowil, ze nie ma potrzeby...ale inny lekarz , powiedział, zeby smarowac...to posłuchałam drugiego...chirurga. A mysle, ze takie delikatne smarowanie, masowanie nie zaszkodzi, wrecz odwrotnie pobudza skore, unerwienie...itp...moze tez sprobuj🌼 dobrejnocki....dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że spróbuję myslę, że bedzie wtedy szybciej bo jak dotykam to miejsce jednak jest jeszcze wrazliwe. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Witam dziewczyny :-) Życzę Wam wszystkim miłeego dnia i miłego tygodnia [kwiatek 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda31
witajcie dzieki za wyjasnienia znajomi moi twierdza ze przesadzam ze bardziej panikuje dzieki ze jestescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda31
w srode mam usg jamy brzusznej czekalam 2 tygodnie na termin oraz badania laboratoryjne a kiedy mozna wrocic do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Jolu, ja Ci odpisałam rano, być może że niedługo sie pojawi mój wpis🌻 Do Młodej: zycze powodzenia, jestem pewna, że wszystko bedzie ok🌻 Beciu, wzajemnie Ci zyczę miłego dnia🌻 i wszystkim dziewczynom🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata1970
Witam wszystkie forumowiczki- Syrenki tak sobie czytam i czytam i podziwiam Was wszystkie za pogodę ducha , której mnie całkowicie brakuje .... Od tygodnia wiem o koniecznosći przeprowadzenia u mnie usunięcia mięśniaków ( tylko ) lub całej macicy .Po wizycie u gin czułam się jakby mi ktoś nieżle przyłożył w głowę ....lekarz coś do mnie mówił i tłumaczył , ale nic nie pamiętam ,wzięłam receptę na Zoladex i tyle ...w tym tygodniu muszę umówić sie na wizyte jeszcze raz . Na razie ilość nasuwających sie pytań jest ogromna poczynając od skutków ubocznych Zoladexu , poprzez operację i jej skutki ,i życie po ....Przeglądam fora internetowe dokształcam się i robię sobie wyrzuty sumienia , że tak się zaniedbałam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×