Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

U nas nie trzeba było oddawać krwi, tylko ja dla własnego dobra mogłam wcześniej zapytać czy mają moja grupę krwi, bo po przyjęciu na oddział okazało sie, że nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
JOLALALISZ-ja sądzę,że chodzi o to,żeby rodzina oddała krew,ale nie wiem na pewno.Myślę,że to lekarz powinien Ci powiedzieć.Ja nie musiałam mieć zabezpieczenia w krew,ale to też chyba zależy od szpitala.Miesiączka też się pewnie pojawi a do operacji bedzie już po.Musisz tylko podejść trochę spokojniej do tego wszystkiego. Pozdrawiam serdecznie!!!👄❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolukalisz, ale tu pisze osoba, która prechodziła juz ten zabieg w Poznaniu, lepiej poczytaj co pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ROSA , rzeczywiście z wrażenia nie doczytalam .........nie ma problemu, jak bedzie trzeba ktoś z rodziny napewno krew odda!Byle tylko byly takie problemy. tak jak wczesniej pisałam pani profesor u której byłam wczesniej w Poznaniu wyznaczyła mi termin operacji za dwa dni od wizyty i niby mialam zrobić badanie TSH,HIF,HBS,RTG klatki i jeszcze kilka juz nie pamietam, oczywiście wszystko prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Jolakalisz
W Poznaniu na Polnej pierwszy dzień po przyjęciu do kliniki jest przeznaczony na wykonanie niezbędnyh badań, rozmowę z anestezjologiem, przygotowanie do operacji (polenie, lewatywa,...), nastepnego dnia operacja i za dwa dni do domu - tak było w miom przypadku - życzę Ci aby w Twoim przypadku było tak samo. Jestem 4 miesiace po histerektomii, czuję się świetnie i już w zasadzie nie pamiętam o tej operacji a szczególnie o strach przed nią. Będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dziewczyny a jak z goleniem ....tak jak pisze w poście wyżej ....,golą w klinice czy trzeba się wygolić w domu?. Aha , całkowicie czy tylko wzgórek łonowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyskrobana
Do Małejpestki.Jestem po operacji wycięcia narządów z innego powodu niż mięśniaki,ale jeśli mogę ci poradzić,to nie daj sobie wyciąc macicy,tylko pozbywaj się mięśniaków innymi sposobami.Słyszałam,że można je nawet wypalać czy coś podobnego.Walcz o macicę,żebyć mogła mieć dziecko.Ja nie mogłam jej uratować,była chora i już nie mogę mieć dzieci.Mam 30 lat.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania343
do jolakalisz ,kiedy ja szlam do szpitala na operacje golilam sie sama ,ale nie ma problemu jak tego nie zrobisz w domu dadza ci w szpitalu maszynke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania343
do jolakalisz raczej calosc golisz tak zalecali u nas w szpitalu ,jak cgcesz wiedzec wiecej to sluze pomoca ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
Joloakalisz-mnie ogliła w szpitalu położna i powiedziała,że nawet,jak pacjentki mówią,że ogoliły się w domu,to one muszą poprawiać.Golą wszystko.Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki BONITA, ANIA najgorsze te przygotowania.Ja mimo wszystko ogole się w domu bo mam znamię na lewej stronie i boję się ,ze mnie skaleczy( już raz mnie załatwila połozna jak goliła mnie do porodu) Kurcze niech ten czas leci i będzie pooooooo. A wiecie jak jest z odwiedzinami po operacji?? Majtki można zakładać czy nie bardzo?? Co jeszcze można zabrac do szpitala co jest nie zbędne?? dzięki kochane za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki ANIA,BONITA. mimo wszystko ja się chyba ogole w domu bo mam znamie na prawej stronie i boję sie że mnie skaleczy. Kurcze dziewczyny czytam w postach niżej że jak przyjmowałyście EXACYL, CYCLONAMINE to miałyście mniej obfite miesiączki a ja to zażywam i zupełnie żadnej róznicy. Moze to jednak nie mięsniak?? Boże sama sobie dokładam do pieca, co ja jeszcze wymyślę. A powwiedzcie mi kochane dziewczynki czy po operacji zaraz są możliwe odwiedziny (oczywiście kogoś bliskiego) i kiedy można założyć majtki?? Dzięki za pomoc kochane !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SORKI ...ale raz napisałam i dostałam powiadomienie ,ze wystąpił błąd a tu patrze jest moj wpis. Sorki za powtorke!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
Jolakalisz-ja też brałam cylkonaminę,a lało się ze mnie po 14 dni.Jezeli zaś chodzi o odwiedziny po operacji,to na pewno zależy to od szpitala,bo w naszym szpitalu pacjentki po operacji leżą 24 godz. na sali pooperacyjnej i tam nie ma odwiedzin. Co do założenia majtek,to zależy kiedy Ci wyciagną cewnik-ja jeszcze miałam założone 2 dreny z workami.ale nie możesz się sugerować mną,bo u mnie wszystko trwało o wiele dłużej z powodu powikłań.Jak Masz jeszcze jakieś pytania,to pisz. Pozdrawiam!!!❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Jolakalisz
Na Polnej po operacji leży się 2 godziny na sali pooperacyjnej a potem wraca się na "swoją" salę. Odwiedziny są po południu, równieżw dniu operacji. Ja nie miałam cewnika, a majtki to jeden z tamtejszych lekarzy okreslił jako "amerykański wynalazek", ale jak ktos chce to może mieć byle tylko pozwalały one "wietrzyć" ranę, bo to przyspiesza gajenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania343
do jolikalisz a kiedy idziesz na operacje?i napisz mi jaka to operacje to wszystko tobie napisze jak bylo w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ANIA 343 Ja mam przyjęcie 30 października a operacje 31. Tak jak pisalam mam guz 7cm ktory rósł przez rok a w ostanich tygodniach urósł prawie 2 cm i tego sie właśnie obawiam co to za szatan tak szybko rośnie. Mam mieć usuniętą macicę z szyjką a jajniki jak nie będą budzić podejrzeń zostają. Od jakiegoś czasu mialam okropny ból kręgosłupa i obfite miesiączki ( czasem więcej jak paczka podpasek dziennie) a teraz doszedł ból brzucha i powiększający się brzuch. Jestem Wam dziewczyny naprawdę wdzięczna za każdą informację. Może i mam taką nadzieję , że w przyszłości ja komuś pomogę. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Jolakalisz
Na Polnej trzeba mieć własne sztućce i kubek, przybory toaletowe i koszulkę do przebrania się, bo szpitalne są bardzo wątpliwej urody i jak się człowiek już wykąpie i przebierze we własną koszulkę to od razu lepiej się czuje - pierwsza kąpiel pod prysznicem obdywa się następnego dnia po operacji w godzinach popołudniowych, bo rano tylko mycie przy umywalce. W poprzednim wpisie chciałam napisać, że nie miałam założonego drenu, bo cewnik oczywiście miałam przez jedną dobę. Rodzina będzie mogła Cię odwiedzić w dniu operacji po południu, a przez cały dzień i noc po operacji będziesz miała tuż obok ręki położony przycisk wzywająci pielęgniarkę - zjawiają się natychmiast po naciśnięciu przycisku i w razie czego we wszystkim pomogą (w dniu operacji pielęgniarki zaglądaja też wiele razy bez dzwonka, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku) - nie martw się opiekę bedziesz miała jak należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małapestka
witam kobietki :) dziękuję za przyjęcie WYSKROBANA- dzięki za odpowiedź. Nie dam sobie wyciąć nić oprócz tego mięśniaka, na pewno. JEŚLI JEDNAK któraś z Was miała podobny zabieg (usunięcie mięśniaka,przebieg operacji, dalsze szanse na dziecko), proszę napiszcie cokolwiek. Dzięki !! Dobrze że przeczytałam o goleniu, sama się ogolę, najwyżej mnie "doskrobią" :) A co do krwi- ja zrozumiałam że to jest tzw honorowe rodzinne krwiodawstwo- przed moim zabiegiem ktoś z mojej rodziny musi oddać krew (nieważne jaka grupa). Pytałam ginekologa- nie musi być to krew dokładnie mojej grupy. Pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
Małapestka-nie napisałaś nam,kiedy Masz mieć operację? Jolakalisz-w naszym szpitalu trzeba mieć też swój termometr.Dobrze jest też mieć swoje podpaski,bo szpital oferuje tylko ligninę,która jest niewygodna.Nie zapomnij też o szarym mydle,które bardzo szybko goi rany.Trzymam mocno kciuki za Ciebie! Pozdrawiam wszystkie Syrenki👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Jolakalisz
Na Polnej termometru nie musisz mieć swojego, ale małe podpaski faktycznie Ci się przydadzą na czas spacerów, bo na oddziale są tylko takie duże podpaski dobre jak się leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie znów po kilkutygodniowej przerwie. obiecuję sobie, że będę tutaj systematycznie... ale choruję na chroniczny brak czasu i mam ciągłe kłopoty ze zdrowiem - obecnie w hurtowych ilościach :( Od dwóch miesięcy jestem chora, pernamentne przeziębienie nie pozwala mi na podjęcie decyzji o operacji. W pierwszej wersji byłam umówiona z ginekologiem na operację pod koniec września.. potem pomyślałam, że może odłożę operację na \"za kilka\" miesięcy, bo cilesit ładnie mi wyregulował krwawienia. Ale w tym cyklu miesiączkowym codziennie na bieliźnie znajduję kilka kropel krwi. Pewnie nie długo wytrzymam i lada moment znów chluśnie mi krew. Zmieniłam zdanie i znów chcę iść na oeprację jak najszybciej. ALe nie mogę!! Moje \"przeziębienie\" jest tak dokuczliwe, że nie pomagają mi już zadne leki. Jestem po 6 kuracjach antybiotykowych i po kuracji sterydowej. Nic nie pomaga. Lekarze podejrzewali już u mnie wszystko - rozedmę płuc, zapalenie opłucnej, gruźlice i cholera wie jeszcze co. :( W poniedziałek idę do szpitala na oddział pulmunologiczny, będą robić mi bronchoskopię. :( Jak w takiej sytuacji iść na operację macicy. chyba, żaden anestezjolog nie uśpi mnie w takim stanie. :( małapestka - starasz się o dzidziusia, dlaczego uważasz, że problemy z zajściem w ciąże to wina mięśniaka?? Może warto powalczyć o dzieci przed operacją? Po rozpoznaniu mięśniaka, udało mi się trzykrotnie zajść w ciążę. Lekarze uważali, że mam większe szanse na macierzynstwo przed operacją niz po operacji. Pozdrawiam wszystkie kobietki bardzo cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti, a Ty czasem nie masz alergii pokarmowej? Warto sprawdzić, zanim zaczniesz sie leczyć na płuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania343
do jolakalisz posluchaj ja tez mialam miesniaki na macicy i tez mialam bole kregoslupa.lekarz przed operacja mnie pocieszal ze jak usune macice wraz z tymi miesniakami to bol ustapi.a tu zonk bole jeszcze bardziej sie nasilily fakt ze odeszly bolesne miesiaczki i bole brzucha,ale bol kregoslupa jak byl tak jest.sma nie wiem co mam o tym myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosa - dziękuję za podpowiedź. ale to chyba nie to. Nigdy nie miałam żadnych uczuleń, alergii. Lekarka mi to sugerowała. Ale z racji, ze choroba zaczęła się poważnym przeziębieniem - zapaleniem tchawicy i silnymi bólami w mostku to podejrzenie alergii zostało odrzucone. No a teraz poza kaszlem mam bóle po lewej stronie (w okolicy żeber), które nasilają się podczas wdechu bądz kaszlu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosa - dziękuję za podpowiedź. ale to chyba nie to. Nigdy nie miałam żadnych uczuleń, alergii. Lekarka mi to sugerowała. Ale z racji, ze choroba zaczęła się poważnym przeziębieniem - zapaleniem tchawicy i silnymi bólami w mostku to podejrzenie alergii zostało odrzucone. No a teraz poza kaszlem mam bóle po lewej stronie (w okolicy żeber), które nasilają się podczas wdechu bądz kaszlu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marylka49
Witam wszystkich! Witaj Elżbietko! Dobrze, że się odezwałaś! Wszystkie się tu bardzo martwiłyśmy! Duuuuużo zdrówka! 🌼 Glosduszy- cieszę się, że już pracujesz! jolakalisz- na początek po operacji bardzo przydatne są takie majtki poporodowe, siateczkowe, pakowane po 2szt. one pozwalają ranie oddychać i kosztują grosze w aptece. U nas lekarze je polecali! Mydło koniecznie szare, ja miałam o nazwie "jeleń" i było białe :) Pamiętaj o klapkach pod prysznic, teraz jest już zimno, więc też o skarpetkach. Pomyśl jeszcze o majtkach ściskających, jak dojdziesz do siebie, to się je zakłada, ale nie wolno ich nosić cały czas. Ubieraj je,jak gdzieś wychodzisz, a zobaczysz, że poczujesz się pewniej i nie będziesz mieć wrażenia jakby szwy nie chciały trzymać Twojego brzucha, a poza tym lepiej zniesiesz kichanie, czy kaszel. Weź tabletki na chrypkę, nieżyt błon śluzowych po narkozie. Dobry jest "Gardlox". Dostaniesz po operacji antybiotyk, dlatego weź "Lakcid", albo jakiś inny, albo chociaż pij jogurty z żywymi kulturami bakterii. Ustrzeżesz się grzybicy! W każdym szpitalu jest inaczej, u mnie wszystko było, nawet podpaski dostawałyśmy ile chciałyśmy, nakrycia stołowe też były super. Słuchaj postów, które Ci pisze "Do Jolakalisz", Ona leżała w tym szpitalu, więc wie najlepiej, na co możesz liczyć i jak tam jest! Jeszcze jedno! Nie zażywaj leków przeciwbólowych na własną rękę! Na początku, nie bądź bohaterką, jak boli to wołaj. Dadzą Ci, nawet sami się pytają, czy nie potrzeba, a będziesz lepiej spała i szybciej dojdziesz do siebie! Powodzenia!!! becia222- wracaj szybko i odezwij się! 🌼 Pozdrawiam wszystkie dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małapestka
BONITA1811- operacje mam za 2 tygodnie PEPPETTI- starałam się o dziecko zanim odkryto mięsniaka. W tej chwili rośnie dość szybko i jeśli go nie usunę mogę pożegnać się z prawym jajowodem. Mam opinię dwóch lekarzy. Rozważałam wszystkie za i przeciw. Mam koleżankę która zaszła w ciążę z mięśniakiem i wiem, że bywają takie przypadki. Mam też znajomą która po usunięciu dopiero szybciutko zaszła. Do tej pory do I grupy się nie zaliczyłam :( Pozdrawiam serdecznie i nie wiem jak u was ale u mnie deszcz więc życzę słońca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
PEPPETTI-Przykro mi,że Masz takie kłopoty ze zdrowiem.W ponoiedziałek będę mocno trzymać kciuki za Ciebie.Życzę Ci,żeby w końcu wyjasniła się przyczyna Twoich dolegliwości👄 JOLAKALISZ-Ja miałam tylko 1 mięsniaka i ciągłe bóle jak nie brzucha to krzyża i wszystkie ustąpiły po operacji.👄 MANIA 40-Tobie też przesyłam 👄🌼 MARYLKA-pozdrawiam serdecznie👄 MALAPESTKA-będę mocno trzymała kciuki,Żebyś szybko doszła do zdrawia po operacji i żeby udało Ci się szybko zajść w ciążę👄 U mnie też leje deszcz, więc życzę wszystkim Paniom ciepła i uśmiechu na cały dzień🌼👄❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×