Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość aneczka313
Niepotrzebna33 nie martw się wszystko minie, miałam usuwaną macicę z trzonem plus 10 cm mięśniak i jajowody, jajnik zostały.Te bóle o których mówisz będą jeszcze ok trzech tyg choć u każdego pewnie inaczej, do trzech miesięcy bardzo się oszczędzaj nie dźwigaj odpoczywaj. Jelita muszą się ułożyć jedz lekkostrawne jedzenie kisiel biszkopty np maczane w herbacie, gotowane nie smażone nie jedz cytrusów ani słodyczy takie zalecenie ja dostałam. Też jak kończyłam siusianie to był ból w końcówce pęcherza bolały jelita.Miałam to wszystko co piszesz , cierpliwości moja droga wszystko minie.Ja byłam na zwolnieniu 3,5 miesiąca teraz normalnie pracuje.Nosze zakupy, sex jest ok bałam się o odczucia, ale wszystko super i brak strachu przez ciążą to jest luksus;)Ciesz się że już po, ciesz się rodziną , dziećmi, pieskiem. Ja też mam psa bardzo mnie wycisza i daje wiele radości:) Trzymam kciuki jakbyś miała pytania pisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka313
goścszarlotkaanka90 trzymam mocno kciuki za Ciebie po burzy zawsze jest słońce, uporasz się z tym wszystkim jesteś silną kobietą, nawet same nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo wiele sił mamy w sobie.Nie wiem czy na Twoim miejscu nie zmieniłabym lekarza. Bo ten wydaje mi się jakiś dziwny jakby nie wiedział co ma dalej robić. Masz rodzinę i wsparcie to jest wspaniałe i daje siłę masz dla kogo walczyć o siebie.Trzymam za Ciebie baaardzo mocno kciuki:) Strelicja bardzo mi przykro z powodu Twojego męża, będę mocno trzymała za niego kciuki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtina
Niepotrzebna33 to wszystko minie musisz być cierpliwa hormony muszą się wyrównać. Ja miałam dokładnie tak samo jak ty nic mnie nie cieszyło ale teraz jest ok jedynie co mnie męczy to to że już więcej nie będę mogła mieć dziecka. A ty w jakim jesteś wieku? Z jakiego powodu miałaś usuwaną macicę? Jeśli chcesz to napisz do mnie na maila justinexpoczta@gmail.com może będę mogła ci pomóc. Aneczka313 a ty z jakiego powodu miałaś usuwaną macicę i w jakim jesteś wieku? Cieszę się że czujesz się dobrze ;-) Pozdrawiam was wszystkie a trochę nas już tutaj jest i życzę wam miłego dnia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka313
gośćtina mam 42 lata i syna 19 lat , więcej dzieci nie chciałam mieć więc w moim przypadku to nie był problem. Miałam 10-cio centymetrowy mięśniak wrośnięty w tylną ścianę macicy.Nie mogłam robić siusiu blokował ujście. Decyzje o operacji podjęłam bardzo szybko bo się męczyłam. Nie dało rady usunąć samego mięśniaka tak był wrośnięty. Podczas operacji było dużo krwi w macicy i mięśniaku, więc cieszę się, że pozbyłam się mola z głowy i że nie mam miesiączek, szukam plusów i znajduje je:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Wam, dziewczyny, dziękuję za wsparcie. Wy tez trzymajcie się dzielnie, bo ciągle którejś z nas coś przeszkadza w tym, byśmy były wreszcie szczęśliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Witajcie moje drogie. Dziekuje Wam wszystkim za slowa wsparcia, to mi tak duzo daje. Nie macie pojecia jak sie ciesze, ze Was mam:-) Niepotrzebna- ulozy sie, widzisz Aneczka i Gosctina tez przez to przeszly. Napisz do Gosctina, mysle, ze macie duzo wspolnego. Podobne a nawet takie same aspekty poruszacie wiec dogadacie sie. Jestesmy tu jak "kolo wzajemnego wsparcia":-) Dzis bylam u internisty, na jutro mam usg j.b. lekarz powiedzial, ze mam przestac brac antybiotyki a brac tylko przeciwbolowe ale ja chce przyczyne wyleczyc a nie skutek. Jutro moze czegos sie dowiem. A co do gina to tak, zadzw dzis do Dr. Magnuckiego do K-wic i wizyte mam w czw na 19.45 koszt to 200zl razem z usg. Mam nadzieje, ze za taka kase dowiem sie co mi moze byc. Szczerze na Niego licze, ponoc jeden z najlepszych ginow w wojewodztwie. Pozdrawiam Was serdecznie i zycze milego dnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Czesc dziewczyny. Co u Was? Strelicjo jak sie trzymasz? Jak czuje sie Twoj maz? Niepotrzebna jak humor? U mnie dzis dzien pelen wrazen. Mloda pierwszy dzien w przedszkolu, zestresowana byla ze hoho:-) Wstala o 6 rano i juz chciala wychodzic:-) Ja bylam na usg j.b. i mam powiekszona watrobe, zapewne od tej tony lekow ktore biore i macice tez-tak duza jak bym byla w 4msc ciazy... Plynow tam ponoc nie widac ale od tego jest usg dopochwowe wiec gin zobaczy. Martwi mnie ta moja macica i to strasznie! Nie wiem co z Nia nie tak. W ciazy nie jestem na milion % bo tak dlugo seksu nie uprawialam, ze prawie zapomnialam jak to sie robi... Ale internistka nie jest w stanie mi powiedziec o co z nia chodzi bo to nie Jej specjalizacja. Pozdrawiam i zycze milego dnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnowa ja
Hej Kobiety :) goścszarlotkaanka90 niestety musisz cierpliwie szukać przyczyny i jakiegoś rzetelnego gina, który Ci pomoże. Powodzenia dla Córeczki w przedszkolu i zdrówka dla Ciebie. Dziewczyny co u Was ? Odezwijcie się Ja żyję jakoś, ale nic siły na nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Hej:-) Co u Was? Jak sie czujecie dziewczyny? U mnie po staremu. Dzis mam wizyte u innego gina wieczorem i dzis tez biore ostatnia tabletke antykonc.az boje sie jutra:-( Cieszy mnie tylko szczescie mojej corki. Trzy dni wsrod dzieci i zaczela normalnie jesc:-) Juz nie musze blagac zeby skonczyla obiad. Spiewa piosenki, opowiada o zabawach z kolezankami. Buzia sie Jej nie zamyka:-) To mnie cieszy. A martwi ta moja skubana macica i te cholerne bolesci! Mam szczera nadzieje, ze ten dr mi powie cos, co moze sie okazac rzetelnym wyjasnieniem tej sytuacji. Niech mi w koncu ktos pomoze. Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego Wam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtina
Cześć dziewczyny :-) Szarlotanko miejmy nadzieję że wkońcu skończą się te Twoje problemy ;-). Bądź dobrej myśli. Może teraz trafisz na odpowiedniego lekarza który Ci pomoże czego Ci życzę z całego serca. Ja miałam teraz ostatnie trzy dni trochę gorsze ale to jest smutek i czasami niestety jeszcze przychodzą takie momenty gdzie przypomina się to wszystko i to że już nie mogę mieć dziecka... A co u was dziewczyny? Odezwijcie się czasami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Czesc dziewczyny:-) Co u Was? Gosctina My wszystkie ostatnio tu mamy jakies napady depresyjne, zaczyna sie jesien... U mnie szaro i buro, pada deszcz, zimno jest... :-( Bylam u gina wczoraj. Zrobil mi usg, zbadali stwierdzil, ze wszystko jest w porzadku. Macica czysta, normalnej wielkosci, jajniki bez zadnych torbili-wszystko tak jak powinno byc. Mam zrobic przerwe 7dni i nadal brac przez 3msc tab.anty. Do tego tab dopochwowo z kwasem hialuronowym zeby ta szyjka sie szybciej zagoila do porzadku. Stwierdzil, ze moje bolesci biora sie z powodu... Jelita nadwrazliwego... Fakt pokazal mi na usg jak sie wierca ale to dosc dziwna hipoteza. Niby miewam jakies tam zaparcia czy biegunki ale nie jestem pewna czy to prawidlowa diagnoza bo wczesniej nigdy takich boli nie mialam, dopiero po konizacji zaczely sie moje problemy. Pobral wymaz do cytologii, zawiozlam do laboratorium, za 5dni powinien byc wynik. Jak to szybko wszystko mozna zrobic gdy sie 40zl zaplaci, z nfz 3tyg sie czeka. Mam zrobic test na hpv i szczepionki obowiazkowo zeby choc zniwelowac mozliwosc nawrotu tego gofwna! Na seks mam szlaban jeszcze dwa msc! Znow bede dziewica do tego czasu... A co do samej szyjki kolejny lekarz stwierdzil, ze moglaby lepiej wygladac. Czytalam ostatnio, ze metoda Strumdorfa (ja mialam) jest przestarzala i krytykowana na swiecie ze wzgledu na to, ze szyjka jest potem poszarpana i sie zle goi. Ale jest tania wiec co tam, nie Oni cierpia-banda debili! Mimo wszystko staram sie zablokowac te durne dolujace mysli, robie cos zeby nie myslec. Ponoc IBS bierze sie tez z nerwow, staram sie przestawic myslenie na pozytywne, udaje, ze mnie nie boli... Placebo:-) Juz mi nie raz pomoglo, mam nadzieje, ze teraz tez. Pozdrawiam Was kochane:-) Milego dnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtina
Szarlotanko a ty miałaś usuwaną całą szyjkę macicy? Czy miałaś tylko coś z niej usuwane? Czy lekarze dali ci jakieś zalecenia nie dźwigać i na co masz uważać? Pozdrawiam Cię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Gosctina mialam usuwane tylko kawalek, dokladnie 1cm 3mm. Tak mialam nie dzwigac, nie uprawiac seksu i ogolnie prowadzic "oszczedzajacy tryb zycia" przez 6tyg. I stosuje sie do tych zalecen w 100%. A czemu pytasz? Cos podejrzewasz? Jestem ciekawa kazdej sugestii:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtina
Tak pytam bo w sumie to wydawało mi się że miałaś całą usuwaną. A jeśli chodzi o Twój przypadek to nie mam pojęcia. Szkoda że nie mieszkasz bliżej bo może lekarz do którego ja chodziłam mogłby ci pomóc. Pozdrawiam Cię i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Mozna sie tu u Nas pogubic:-) A gdzie jest ten lekarz i jak sie nazywa? Wygoogluje sobie. Tez masz wrazenie, ze zespol jelita drazliwego nie pasuje do tego co pisalam? Ja juz nie wiem kogo sluchac, kazdy co innego mowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtina
Jeden lekarz ci powiedział że macica jest powiększona a drugi że nie coś tu jest nie tak. Za dużo kręcą. Poszukaj jakiegoś dobrego lekarza który ma bardzo dobre usg bo niestety przez większość z nich nie widać dobrze bo są przestarzałe u mnie dopiero wyszło na usg szpitalnym bardzo dokładnym. A chodziło mi o ginekologa. A z tym zespołem jelita drażliwego to nie wydaje mi się żeby to było to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Gosctina ja wlasnie juz bylam u ponoc jednego z najlepszych ginekologow na Slasku... 200zl skasowal, do tego cytologia 40zl (az sie boje!) Myslalam, ze dostane jakas porzadna diagnoze. Na 99% jestem pewna, ze to nie jelita bo az takich problemow z nimi nie mam i nigdy nie mialam. Internet przeszperalam od gory do dolu zeby kogos znalezc. Najgorsze w szukaniu gina jest to ze, jak czytam opinie to praktycznie same ciezarne pisza, ze ciaze pieknie prowadzi itd a bardzo malo jest kobiet, ktore opisuja ginekologiczne problemy i ich rozwiazania, zazwyczaj sa to negatywy bo gin lepiej sobie radzi z ciaza niz z faktycznym problemem. A usg faktycznie mial "przedpotopowe" nie spodziewalam sie tego za taka kase. Jeszcze jest ordynator mojego szpitala, po okresie sie do Niego przejde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Wlasnie dziewczyny pomozcie w zrozumieniu czegos bo sie pogubilam. 3.09 wzielam ostatnia teb anty, teraz mam miec 7dni przerwy i nie rozumiem ktorego mam nastepne opakowanie zaczac? Tego 7dnia czy 8dnia? Tyle lat nie bralam tabletek, ze zwyczajnie tego nie rozumiem... A to raczej chyba proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Cześć kobietki Przepraszam, że nie zaglądałam do Was. Życie mnie trochę przygniotło. Jeśli chodzi o operację, to powiem wam, że kompletnie nic mi nie dolega. Fizycznie już właściwie nic, czasem zaboli, sporadycznie, raz na kilka dni. Psychicznie czuję się świetnie. Jeśli chodzi o doznania seksualne (a mówię to ja aktywna i lubiąca seks kobieta) kompletnie nic się nie zmieniło. Może jest delikatnie lepiej. Wcześniej podczas stosunku czułam lekki ból w czasie penetracji, teraz nic, sama przyjemność. Nie jest mi ani przykro z powodu utraconej macicy, ani nie odczuwam żadnego dyskomfortu fizycznego. Właściwie robię już wszystko. Obiecałam lekarzowi oszczędzać się dwa miesiące, ale nie umiem :( Żyję normalnie. Nie... Żyję pełnią życia, nie nękają mnie już krwotoki i anemia chyba mija. :) Kochane moje, życzę żebyście wszystkie zapomniały o swoich zdrowotnych problemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Szarlotko, może bolą zrosty? A może się psychicznie przeciążyłaś? Może to depresja? Może chcesz namiary na mojego ginekologa? Może potrzebujesz pomocy w innej formie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Udało mi się zakolegować z bardzo fajną kobietą poznaną na tym temacie. Gośćtina pozdrawiam. ;) Może jakieś spotkanie przy piwie? Takie lajf? Macie ochotę? Czujecie się na siłach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Mozajko bardzo, bardzo sie ciesze, ze u Ciebie wszystko sie idealnie ulozylo:-) Dajesz mi nadzieje i jak Cie czytalam az mi sie usmiech na twarzy pojawil:-) Swietnie! Co do moich problemow to licze, ze znikna i bede zyc jak wczesniej. Tak, chyba przechodze lekkie zalamanie psychiczne. Narazie staram sobie z tym sama poradzic, przy Waszej i najblizszych pomocy. A skad jestes? Bo ja z Gornego Slaska. Jak nazywa sie Twoj gin i gdzie przyjmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtina
Witajcie dziewczyny! Ja już też kiedyś wspominałam że chętnie bym się z wami spotkała ale niestety każda jest z innej części Polski :-(. Bardzo mi pomaga wasze wsparcie i to że łączy nas to samo... Dziękuję wam za wsparcie;-) Dzisiaj mam trochę gorszy dzień chce mi się płakać i jest mi strasznie smutno. Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Witajcie dziewczyny. Co u Was? Gosctina jak sie dzis czujesz? Jest Ci juz lepiej? Usmiechnij sie:-) Ja dopiero dzis dostalam okres i jakos dziwnie ze mnie leci, duzo i ciemna krew. Zas sie boje! Moze to dlatego, ze w zeszlym msc wstrzymalam okres tab anty i sie tego tam wiecej nazbieralo, nie mniej jednak pierwszego dnia zawsze mialam wzgledny luz a teraz to juz skrzepy leca... :-( Dzwonilam do sasiadki poloznej ale nie odbiera, jest w pracy. O 12.50 mam byc po Mloda w przedszkolu i az sie boje z domu ruszyc. Ku#wa, ze tez takie cyrki sie musza dziac! Cala sie trzese z niepokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Nic się nie martw Szarlotko. Tą drogą trudno się wykrwawić. Mam w tym doświadczenie. Jeśli bardzo się martwisz kup w aptece Hemorigen (bez recepty, ziołowy, przeciwkrwotoczny). Powinien trochę pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
Mozajko a Tobie to pomagalo? Mam w domu Cyclo 3 forte to cos podobnego, myslisz, ze zadziala? Jak sadzisz moze tak sie dziac przez to, ze w zeszlym msc wstrzymalam okres? Kurde nie znam sie na tym, nie wiem czy hormony z tab anty blokuja proliferacje blony macicy czy nie. Gubie sie w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Szarlotko, co do bardziej osobistych pytań, to mogę odpowiedzieć tylko na mailu. Tu wolę nie... Trzymaj się dzielnie, ściskam mocno. P.S. Zwykle po tabletkach okres jest inny. Hormon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Nie blokują proliferacji, a rozrost. Ona nie robi się grubsza, przestaje rosnąć w momencie brania tabletek. Potem bywa, że po zaprzestaniu robi się grubsza, ale to zwykle kwestia jednego cyklu. Mnie droga Szarlotko nie pomagało już nic, nawet leki na receptę. Ale ja miałam takie miesiączki, że przez 4 dni wstawałam wyłącznie do toalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
No wlasnie o to mi chodzilo. Mam nadzieje, ze to okres. Boli jak na okres. Po ostatnim mam zle wspomnienia bo puscily mi wtedy szwy. Teraz ponoc juz sie konczy goic ta szyjka ale strach jest i mnie wykancza juz... Dziekuje za objasnienie. Ok rozumiem:-) Ja tez miejscowosci na forum bym nie pododala, chodzilo mi raczej o wojewodztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścszarlotkaanka90
No wlasnie o to mi chodzilo. Mam nadzieje, ze to okres. Boli jak na okres. Po ostatnim mam zle wspomnienia bo puscily mi wtedy szwy. Teraz ponoc juz sie konczy goic ta szyjka ale strach jest i mnie wykancza juz... Dziekuje za objasnienie. Ok rozumiem:-) Ja tez miejscowosci na forum bym nie pododala, chodzilo mi raczej o wojewodztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×