Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość cari-93
pierwszy raz slysze o dwoch macicach.Jak dlugo bylyscie na zwolnieniu lekarskim po zabiegu usuniecia macicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaaaaaaaaaaa
to moze ktos inny wie cos nt temat.....?? prosze o odp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! jestem pierwszy raz na forum i bardzo żałuję że tak póżno Was znalazlam, bo uważam że bardzo dobre rady dajecie.Mam 40 lat i jestem po operacji wycięcia macicy. Byłam 3 razy w szpitalu bo mój lekarz twierdził że tylko muszę mieć wyciętą szyjkę ,niestety nie przygotował mnie wogóle na tą operacje. Czytałam Wasze wypowiedzi i podziwiam Was za Wasz humor i optymist , ja jestem 6 tygodni po i nie moge dać sobie z tym rady. po operacji mialam problemy (jakieś zakażenie) no i niestety z wypróznianiem. Wiem że niektore z Was też miały ten problem , ja mam straszne skurcze jak nie pójdę do wc. Powiedzcie co z tym zrobić , jak długo to może trwać.Ja do dzisiaj nie jeżdże samochodę bo się boję ze to może mieć jakis wpływ (mowię tu o różnych powikłaniach )człowiek już nie wie w co ma wierzyć. niewspomnę o sexsie to już mnie wogóle nie bierze , wiem że to głupie ale nie czuję się do końca kobietą, mam wrazenie że wszyscy to wiedzą.Chciałabym z Wami sobie pogadać. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! tak cewnik jest zostawiany po operacji ,ja mialam aż perawie 3 dni ale wiem że inne kobiety mają krócej mi on zupełnie nie przeszkadzał . Wolalam mieć cewnik niz wstawać co chwilę do ubikacji. Z lewatywa też nie jest żle .Ja miałam operację w Srode ,wieć we wtorek po południu lewatywa no i rano w srode. Gdzie idziesz bo jak na polna to dziwczyny pisaly że jes ok. ja tez tam byłam i wszyscy są bardzo mili . Kiedy idziesz. trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1964-inka
Cewnik wyjmuja po pierwszej dobie.Mnie wyjeli rano i zaraz połozna postawiłam mnie na nogi podprowadziła do umywalki ,umyłam zęby ,ale bylam bardzo slaba.Chociaż praktykuja wstanie z łóżka dopiero w drugim dniu wieczorem i wtedy każa wstac i chodzic ,dużo chodzic zeby nie bylo zrostów.Ale praktycznie dopiero na trzeci dzien wstawalam z wielkim trudem z łozka.Trudno jest zakaszleć,kichnąc i smiać sie ,bo ból niesamowity.KAżą chrzakac jesli chce sie zakaszleć.Jedna z pacjentek wyła doslownie z bolu w prawym boku ,chyba na watrobe.Nie ma co sie oszukiwać trzeba wołac srodków przeciwbolowych.Przed pierwszym wyypróznieniem warto włożyc czopek glicerynowy równiez wziety z oddzialu.Mnie 18.05 minie rowno miesiac od operacji.Brzuch sie zmniejszyl ,ale nad rana jest jak martwy ,zdretwialy ,nie mój,chociaz o wiele mniejszy niz przed operacja.Chyba w zaleznosci od pogody raz czuje sie lepiej ,raz gorzej.Bole kregoslupa ,ktore mialam przed operacja dalej sa ,nie kazdego dnia.Poruszanie sie jelit - koszmar.Wyprozniam sie juz dobrze ale jak jelita zakreca to dalej boli.Zaraz po powrocie do domu kupilam w aptece syrop lactulosum - rewelacja pomógl mi zacząć sie wyprozniac normalnie.współzycie rozpoczne 25.05 zobacze jak bedzie ,jak czuje ,bedzie 5 tygodni od operacji.Ide jednak na dalsze zwolnienie z pracy ,mysle ,ze na kolejny miesiac.Wszyscy tak radza ,zeby nie wracac za predko do pracy .Jak oddawalam poprzednie zwolnienie nawet panie w kadrach mówily ,zeby sie wyleczyc bo kobiety spiesza sie do pracy po takiej operacji a potem laduja na zwolnieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaaaaaaaaaaa
a jak to jest jak ma sie dwie macice, i jedna bedzie usunieta... niedługo moja kolezanka bedzie miała usunieta jedna macice (z tych dwoch)... czy bedzie mogła jeszcze miec dzieci po takiej operacji? w sumie ma juz jedno ale pewnie chciałaby miec jeszcze jedno... a jak to jest podczas stosunku... czy czuje sie jeszcze cos czy juz nie, czy tak ale w mniejszym stopniu? prosze o odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaaaaaaaaaaa
dzieki inka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć inka czy tobie coś lekarz mówil na temat tych jelit bo u mnie 21 .05 będzie 2 miesiące i nadal je odczuwam ale nic nie brałam bo nikt mi nie powiedział. fakt z dnia na dzień jest coraz lepiej a jak się czujesz psychicznie czy jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowa
Witam, ja jestem trzy tygodnie po operacji, usunęli mi macicę i jajniki. Mam radę dla pań, ktore mają problem z jelitami, ja juz w szpitalu zaczęłam brać espumisan, dostępny w aptece bez recepty, bardzo przydatny po takich zabiegach i bardzo zalecany przez lekarzy z mojego szpitala. Praktycznie od początku nie mialam problemu z jelitami, acha i jeszcze jako dodatek diety bardzo sobie chwalę mielone siemię lniane zalane wrzątkiem i pite między posiłkami. Proszę sprobujcie wydatek nie duży a naprawdę warto. Pozdrawiam i zyczę szybkiego powrotu do normalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1964-inka
MAG nikt mi nie mowil o jelitach ,ale będąc jeszcze w szpitalu czulam ,ze bedzie z tym problem.Do dzisiaj jak sie poruszaja to potrafie krzyknac ,dobrze jak jestem w domu ,ale ruch jelit nie wybiera miejsca mojego pobytu i czasem zdarza sie to w autobusie,pewnie mam wtedy nieciekawą minę ,bo krzyknac przeciez sie wstydzę. Dla organizmu usuniecie macicy to nagła! ingerencja w nasz cykl płciowy, hormony i nieco w psychike.Na razie z moja psychika wszytsko ok,ale nie wiem jednak jak bedzie wygladalo to wszystko ,gdy rozpoczne wspolzycie .Nastroj mój zalezy w danym dniu od tego w jakim sie obudze ,czy boli mnie brzuch ,moja blizna ,czy nie.Nie kazdego dnia jest jednakowo.Moze to zalezy od pogody?? W dalszym ciagu mam jeszcze miejsce nad cieciem opuchniete ,a brzuch zmniejsza sie ale bardzo ,powoli!!!!!W dalszym ciagu czuje jakby martwe cialo nad ta blizną.Gdyby brzuch sie wygoił i nie czułabym tego ciecia myslę ,ze i moje poczucie ,mój nastrój byłby o wiele lepszy .Może nawet nie myslałabym ,ze miałam taki zabieg. Pocieszające jest to ,ze to jeszcze zbyt krótki czas od operacji 18.05 to dopiero miesiąc.A podobno po pół roku dochodzi się dopiero do siebie.Trzeba miec nadzieje ,ze bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka dzięki wiem że to jest głupie uczucie ale faktycznie jeśli chodzi o bliznę to z czasem zanika bo zarośnie wloskami . Faktycznie jesli chodzi o jelita to koszmar jedna koleżanka pielęgniarka powiedziała mi ze trzeba się nauczyć z tym zyć. Ponoć po takich operacjach powinni przeczyścić jelita ale oczywiście u nas w Polsce brak na to kasy. ja stwierdziłam ze jade do sanatorium , bo nam sie należy bez problemu. Bylam wczoraj u lekarki rodzinnej i mi wypisze wnosek ,może tam odpoczne psychicznie. Acha dostałam lek na te jelita nazywa się Meteospasmyl ,zapytaj sie lekarza może tobie tez pomoże. ponoć jest dobry. narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1964-inka
Szceśliwy ten któremu zarsonie wloskami blizna,mnie nie zarosnie bo az tak wysoko wloski mi nie rosna ,wiem ,ze to smieszne ,ale to prawda.Ja tylko mogę liczyć na to ,,,,,,,,że zjasnieje z czasem.Życzę Ci Mag1313 udanego pobytu w sanatorium.Odpocznij i wrócic odnowiona psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia 2007
Hej dziewczynki,jestem w 7 tyg po operacjii,usunieto mi macice z przydatkami tzn jajnikami,tzn wszystko.Wszystko co piszecie sie zgadza,a szczegolnie opis przed operacja i po operacji.Nie podobala mi sie lewatywa dzien wczesniej bo ciagle mialam wrazenie ze nie dolece do toalety ale to byly zmylki,dopiero po 2-3 godzinach jak mnie dopadlo to koniec swiata.Dalam rade,bo cykor jestem okropny.Po operacji strasznie mi bylo niedobrze mimo,ze mialam znieczulenie w kregoslup,ciagle mi sie odbijalo jakbym chciala zwracac a nie mialam czym i ostatni raz jak mi sie cofnelo to az po dwoch dnich dostalam siniakow na szwie a pan doktor powiedzial,ze w takich przypadkach to trzeba trzymac sie za brzuch,ciekawe kto to wiedzial?Ze szpitala dostalam 60 dni zwolnienia a potem mam byc pod kontrola lekarza.Wyniki mam dobre,samopoczucie tez mam dobre,wcale nie przezywam,ze mi wycieli wszystko,dalej jestem kobieta.Biore hormony,tzn.plastry.Brzuch dalej mnie troche boli,czuje sie jakbym miala wzdecia,nie wiem czy to jest dobrze czy nie.Staram sie nie dzwigac,pomalu cos w domu robie ale z przerwami i odpoczywa,ale juz tak duzo nie leze.Samochodem jezdzilam juz od 3 tyg,ale tak jak najmniej,teraz tez ale tylko raczej po zakupy i do lekarzy,nie szarzuje po ulicach wiele godzin.staram sie caly czas odpoczywac no i z tego powodu zaczelam troche wiecej jesc.Slyszalm,ze nie wszyscy musza brac hormony,ciekawe od czego to zalezy.? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia 2007
Aha,ciecie mam nisko ale wloskami mi nie zarosnie,gorzej bonad szwem zwisa mi troche brzuszek mam 47 lat,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1964-inka
Wczoraj 18.05 minąl miesiąc od operacji , dzisiaj pojawilami sie brązowa wydzielina ,w malenkiej ilosci ,ale jednak.Miałyscie cos takiego?Brzuch troszeczke bolal tak jak przy okresie.Cos takiego mialam tuz po operacji ,ale żeby po rónym miesiacu?We wtorek ide po dalsze zwolnienie i na kontrole ,ciekawe co powie ginekolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz rok po oeracji
minął już rok od mojej operacji - usuniecie macicy. I jest ok, jetem pełnowartościowa kobietą, mam 43 lata i dwoje dzieci. macica więc juz spełnila swoją rolę i wcale nie odczuwam jej braku, a wręcz przeciwnie. Przeciez teraz moge pozbyc sie strachu (bez względu na zabezpieczenie zawsze jest ta niepewność), przed niechciana ciążą. Duzo na temat usuniecia macicy dowiecie się na kafeterii/ Zdrowie i Uroda/ poradnia ginekologiczna / mięśniaki. Tak jest forum i pisza wlaśnie o tych sprawach kobiety, które są juz po no i te, które mają tę operację jeszcze przed soba. (dodam tylko, że stronka otwiera sie powoli bo tam juz tyle naklikane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest taka metoda embolizacja poszukajcie w internecie na leczenie mięśniaków (nie wszystkich) nie usuwa się tylko niszczy wybiórczo przez dostęp do tętnic unaczyniających zmianę. robią to radiolodzy a giny rzadko to proponują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia2007
Ile dziewczyny mialyscie zwolnienia po usunieciu macicy z przydatkami,mowia,ze to sporo czasu uplynie zanim brzuch zacznie byc normalny..a jak z waszymi sportami,tzn z byc osoba w ruchu sportowym.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdat
Witam. Niestety mam usuniętą macicę, a mam 29 lat. już trzy lata temu miałam operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj magdat ! pozdrawiam Cie serdecznie . Mi został jeszcze tydzień do operacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1964-inka
Kinia 2007 moja siostra cioteczna jest juz trzeci miesiac na zwolnieniu.Ja wczoraj dostalam jeszcze miesiąc, w sumie bede 2 miesiace na zwolnieniu a przydatki mam zostawione.Pytalam o brązową wydzieline ginekologa.W dniach kiedy powinna pojawiac sie miesiączka może tak byc,może sie coś takiego pojawiac.Pozdrawiam wszytskie panie przed i po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clemi
Witam Jeśli chodzi o zwolnienie moja lekarka mówiła że na to może maksymalnie wystawić do 3 miesięcy ale generalnie po 3 tyg. kazała mi funkcjonować normalnie łącznie z ćwiczeniami tylko nie siłowymi na siłowni mogłam nosić podnosić z przysiadu po miesiącu mówiła że generalnie po 2 tyg już jest wszystko zarośnięte ale jelita muszą się ułożyć i rana musi się "rozejść" oczywiści ta w środku. w koło tej rany na zewnątrz skóra jest jakby bez czucia ciało takie dziwne ponieważ są przecięte wszystkie nerwy i nie zawsze się pojawią nowe to wszystko wymaga czasu. generalnie po 1 miesiącu człowiek czuje się zdrowy na tyle aby pracować ale czemu nie odpocząć jak można zregenerować całkowicie siły formalnie po miesiącu nic już nie zagraża zdrowiu to już jest lenistwo nie ma generalnie powodu do dalszej rekonwalescencji chyba że są powiklania tylko po tym czasie człowiek dopiero czuje że tak na prawdę zaczyna dochodzić do zdrowia a po 4 miesiącach nadal człowiek czuje tą ranę nadal przy kaszlaniu czy kichaniu czuje się lekki ból i jelita nadal nie są całkiem idealne słyszałam że tak do pół roku wracają do normalności też mam bolesne wzdęcia tak więc pilnuję aby nie jeść potraw które mi mogą dokuczyć Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clemi
Acha i po tej operacji bynajmniej jednego jajnika się pozbyłam należy się sanatorium poszpitalne czemu nie można jechać jest całkowicie bezplatne i sanatoria są też nad morzem dobra pora jest teraz. Trzeba tylko tego przypilnować w szpitalu po operacji lekarz powinien to zalecenie napisać w wypisie i jakoś to się załatwia ja ze względu na pracę nie mogłam jechać ale na pewno bym sobie odpoczęła Jest to w sumie dość poważna operacja więc trzeba na jakiś czas zwolnić obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clemi i Inka,bardzo dziekuje za odpowiedzi na moje pytania.Wydaje mi sie,ze ja czuje sie dobrze ale generalnie to nie wiedzialam co mi wolno robic ale teraz zrozumialam.Tez czuje jeszcze brzuch ale nie mam duzych klopotow z jelitami,bardziej mecza mnie wzdecia,bo co nie zjem to odrazu brzuch,a czy ktoras ma tez hormony w plastrach,bo ja mam,zmieniam 2 razy w tygodniu.Jeszcze raz dzieki wam i serdecznie pozdrawiam,bede zagladac na stronke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1964-inka
Kupilam dzisiaj espumisan na wzdecia - ciekawe jak zadziala.Ja mam problem z ta opuchlizna nad cieciem, jeszcze jest i szybko zaraz nie zejdzie,ale nie mieszcze sie w zadne nowe ciuchy,nic nie moge kupic. Ginekolog powiedzial ,ze wkrótce mozna bedzie zacząc ćwiczyc.W sierpniu mam urlop w pierwszej polowie, mam nadzieje ,ze bedę wygladac lepiej do tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineczko,ja tez mam z tym problem nie moge zmiescic sie w zadne spodnie a ispodnice mam na gumkach>niby nie widac za bardzo ale,jednak nie mieszcze sie.Na wadze za bardzo nie przytylam tylko te obwody mnie denerwuja.Espumisan bralam juz wczesniej i znam go,pomaga troche ale najbardziej mysle to dieta jest tu bardziej wskazana..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! cóż do operacji pozostało kilka dni .... a mnie martwi to że akurat bede miała wtedy okres , i to napewno obfity ..... to strasznie krepujące , zwłaszcza przy lewatywie czy innych zabiegach przygotowujących . pytałam lekarza , twierdził ze to bez znaczenia ale jednak dla mnie ma to znaczenie wcale nie małe. i tak dochodzi kolejny stres..... Pozdrowionka dla wszystkich miłych Pań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EXELINA
DO CLEMI MAM PYTANIE. DO KOGO SIĘ ZWRÓCIĆ O SKIEROWANIE DO SANATORIUM? DO GINEKOLOGA CZY INTERNISTY? JAK DŁUGO CZEKAŁAŚ NA ZREALIZOWANIE TZN WYJAZD ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×