Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kako

okropne wypryski na ramionach

Polecane posty

dzięki za rady!!! spróbuje tego, aha i jeszcze jedno co do tego akneroxidu to mówiłaś że ważne jest nawlżanie bo on wysusza czyli nasmarowac sie nim rano zmyć go a na wieczór balsam czy nie zmywac go i na niego balsam ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubexyl
Posmarować rano i nie zmywać, nie balsamować. Wieczorem mycie, normalnie, peeling lub nie, potem nawilżyć. Jak się nawilżacz wchłonie to możesz jeszcze raz posmarować na noc Akneroxidem. Obserwuj skórę, nie musisz nawilżać codziennie, ale tak co 2-3 dni to trzeba, no i zawsze po peelingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam problem z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam ten problem z głowy
Peeling morelowy St.Ives działa cuda! Wystarczy raz w tygodniu. częste złuszczanie wymusza na skórze szybszą regenerację co w konsekwencji powoduje szybsze powstawanie kolejnych plamek. Regularna depilacja ciepłym woskiem (najlepiej miodowym) też bardzo pomaga. Nawilzanie to podstawa codziennie natychmiast po kąpieli balsamujemy się. To ważne, żeby odbywało się to zaraz po kąpieli bo wtedy balsam najlepiej się wchłania. Pozdrawiam i życzę cierpliwości bo przy tej przypadłości najlepsze rezultaty daje systematyczność. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubexyl
Rogowacenie może przybierać różną postać i u każdego wyglądać inaczej. Jedni mają plamki, inni krostki czerwone tudzież białe, szorstki naskórek itp. Ja miałam chyba wszystko na raz ;) Kuracja zapisana przez mojego dermatologa pomogła (metronidazol, lubexyl lub akneroxid, peeling ziaja pro, panthenol). Zostały mi jeszcze ślady i przebarwienia, smaruję cepanem. Niedawno byłam na kontroli, mam teraz profilaktycznie stosować peeling co 4-5 dni, nawilżać, a jeżeli zauważę jakieś zmiany to od razu smarować Akneroxidem. Bardzo się boję nawrotu. Mam trochę problem z doborem żelu pod prysznic i balsamu nawilżającego. Zauważyłam, że po użyciu żelu, mydła do mycia skóra się pogarsza. To samo jest po zastosowaniu balsamów. Wszystkie są dla mnie za tłuste. Co polecacie do nawilżania beztłuszczowego? Oprócz Panthenolu w piance? Jest dobry, ale drogo wychodzi. Stosowałam już Oxeril, Cerkoderm- są dobre, ale mała pojemność. Szukam czegoś, co mogłabym stosować do całego ciała po kąpieli. Zastanawiam się czego mogłabym używać do mycia na co dzień. Coś co nie wysusza skóry, ale jednocześnie jej nie natłuszcza! Znacie coś takiego? Tak jak pisałam wcześniej zakupiłam krem PILARIX i przetestowałam. No cóż - u mnie się nie sprawdził. Jest dość tłusty, gęsty, nieprzyjemnie pachnie. Ma w składzie kwas salicylowy, który podrażnił i za mocno złuszczył mi naskórek. Nie będę go stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FroCiA
Proszę poradzcie mi cos, mam rogowacenie mieszkowe na twarzy tzn na policzkach i przez to mam zaczerwienioną nierównomiernie skórę i to bardzo brzydko wyglada. Czy te specyfiki, o których piszecie mogą być tez stosowane na policzki? Mam skórę wrażliwą i skłonną do pękania naczynkowego, wiec mam co do tego obawy. Rogowacenie mam też na ramionach, pośladkach i trochę na nogach ale to mi aż tak bardzo nie przeszkadza jak to na polikach ;( Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja słuchajcie przez przypadek odkryłam, że z Garniera Czysta skóra, są takie płatki oczyszczające, one są na bazie spirytusu czy czegoś tam podobnego, na moją twarz się nie nadają, ale na plecki i ramionka i dekolt idealne!!! Mam tam straszne zaskórniki, takie krostki się pojawiają białe, i nic z tym zrobić się nie da, a jak cholbicia z nerów to zadrapie to takie ropne bolace się pojawiają... ale te płatki ładnie zasuszają skórę, na opakowaniu jest napisane że raz dziennie można uzywać... u mne widać efekty... choć to co do tej pory mi się pojawiło i blizny zostały to moje, w dodatku jeszcze niektóre blizny zmieniły mi się w pieprzyki, tzn pigment sie tam zebrał... ale dziewczyny bądźcie dobrej myśli!! każda metoda jest po cześci skuteczna... a z tymi słodyczami coś jet na rzeczy bo u mnie wyskakuja wtedy pryszcze w okolicach twarzy, czoło, broda... :( paskudztwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k-ropucha
Rany, rany, a ja przez tyle lat myślałam, że jestem jedyna na świecie z tym ohydztwem... Wszyscy dookoła w szortach, a ja jak mniszka;/. Mam 25 lat, R.M. mam od 24. Klasycznie - na ramionach i całe nogi. Bluzki na szerszych ramiączkach jeszcze czasem zakładam, ale nogi... Dżinsy i nic poza tym. Dodatkowo mam karnację jak wampir i opalanie kończy się czymś w stylu czerwono-żółtego, niezdrowego odcienia. Faktycznie pomógł mi troszkę Pilarix, ale już kortyzol załatwił mnie na amen - tragedia. Teraz planuję kurację z witaminą A, coś ostatecznie musi działać. Peelingi nie pomagają, na salicylany mam uczulenie, lekarze mnie olewają;/. Dowiedziałam się tylko od któregoś z kolei dermatologa, że drapanie (niestety, zdarza mi się) tylko pogarsza sytuację. Trzymam kciuki za wszystkich zakropkowanych i proszę, żebyście trzymali kciuki za tą głupią marchewkę:)). Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k-ropucha
Hih, przypomniało mi się - Garnier (2 posty wyżej) też troszkę pomaga. A podobno jak byłam mała, mama kąpała mnie w korze brzozowej (podobno cała byłam zakropkowana). Twierdzi, że pomagało doraźnie, ale zaprzestała kuracji kiedy cały dom (dziecko, ręczniki, łazienka, ubrania, dywany, pościel, etc:)) zaczęły zmieniać kolor na "odcień dębu";-). Ach, to samo było z nadmanganianem potasu. Ale podobno też działał:). Jeszcze raz pozdrowienia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhefgs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lincia29
Hello!Mam problem z wypryskami,pojawiaja sie na twarzy,ramionach i dekoldzie.sa pojedyncze i biale ropne.jezeli ktos zna jakis dobry sposob na zlikwidowanie tych ochydnych i wkurzajacych chrostek to prosze o odpowiedz. oprocz tego chcialam jeszcze wam powiedziec ze mambardzo dobra emulsje do ciala jest ona do suchej skory,podraznionej,szorstkiej i atopowej i nazywa sie emolium.polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lincia29
pozdrowienia dla wszystkich,super forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie cos moze na temat PARAPROTEXU czytałem na forum że pomaga ale jest drogi. Narazie bede stosował preparaty z kwasem mlekowym podobno krostki znikaja aha i jeszcze jedno czy jestem jedynym chłopakiem na tym forum co ma ta przypadłość???? bo jak narazie to same dziewczyny prosze piszcie co wiecie ja sie męcze z tym rogowaceniem od roku i jak narzie to marne efekty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lincia29
do Kropka.Czesc Kropek!a skad wiesz ze to rogowacenie a moze masz uczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanosrebro
Polecam wam Mydełko Naturalne z nanosrebrem. Można zamówić w aptece. Kosztuje 4,5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miracle16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miracle16
mam rogowacenie od zawsze, od 4 dni stosuje kurację lubexyla, mam wiec pytanie po jakim czasie efekty są zauwazalne gołym okiem...:0 pozdrawiam... aha i jezeli skóra naprawde sie wygładzi te przebarwienia zostaną jakies przebarwienia? dziękuję:) swietne forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xavikusia
BREVOXYL!! najlepszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miracle16
do xavikusia, a masz rogowacenie dziedziczne? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie mam pytanie czy jest tu ktos kto ma rogowacenie nabyte i mu je całkiem zeszło i co stosował co mu najbardziej pomogło prosze o odpowiedź piszcie cokolwiek wiecie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszkaa83
Witam! Mam ten sam problem..krostki z białym wypełnieniem na przedramionach, ramionach, ktore az sie prosza, zeby wycisnac. Ale gdy zaczne wyciskac rece wygladaja fatalnie:( Ja mam ta przypadlosc od paru dobrych lat. Slyszalam, ze wiaze sie to z nieprawidlowym odzywianiem, wiec moze warto by bylo najpierw wziac sie za oczyszczenie organizmu, bo wszystko o czym tu piszemy to leczenie objawowe, dorazne. Dla mnie jest to sprawa strasznie uciazliwa, zima rece wygladaja duzo lepiej, sa pojedyncze krosty, ale moze dlatego, ze rece sa schowane mniej mysle o tych krostach i nic z nimi nie robie, wiec i tez nie podrazniam tego stanu. Nie wiem..w kazdym razie latem jest masakra...gdy robi sie goraco i gdy np sie troche poopalam, rece wygladaja strasznie, duzo zaskornikow, jedne wieksze inne mniejsze, jedne dajace sie wycisnac inne nie... wiem na pewno ze slonce pogarsza stan rak. Ale np jesienia lub zima, mimo iz uzywam czasem solarium, to nie pogarsza sie sprawa, a nawet bym powiedziala ze jest lepiej, ze solarium i promieniowanie polepsza stan rak. Ja lecze sie tylko objawowo jak narazie. Najlepszym sposobem jest wieczorem przed snem i kapiela staranne wycisniecie wszystkich dajacych sie wycisnac krostek, ale zaznaczam, staranne! musi wyjsc cala ta biala wydzielina z srodka, pozniej kapiel z peelingiem, wyciag z aloesu, mozna kupic w aptece ten aloes w butelce, 1:1 rozcienczam z woda, koi podraznienia po wycisnieciu i na koncu krem lub masc elosome-niestety jest to masc sterydowa, na recepte, ale wysusza i goi powyciskane krosty. Na nast dzien rano skora wyglada duzo lepiej. Na razie nie wymyslilam nic lepszego. Pozdrawiam i marze o pieknych gladkich rekach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszkaa83
Jeszcze chcialam dodac ze jestem alergiczka a czy wy jestescie alergikami?? bo slyszalam, ze niestety sklonnosci do problemow ze skora maja alergicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszkaa83
Oczyszczanie organizmu czyli stosowanie takiej diety, takie odzywianie sie, by oczyscic od wewnatrz organizm z toksyn. Pije sie np sok z brzozy, sok z aloesu, rownego rodzaju oleje, pije sie sok z cytryny. Polecam ksiazke: Michała Tombaka np: "Jak żyć długo i zdrowo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszkaa83
Tylko ze trzeba byc systematycznym. Ja kiedys probowalam pic codziennie rano na czczo oliwe z oliwek z sokiem z cytryny. Ale z powodu specyficznego smaku zaprzestalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubexyl
Hejka, mam nadzieję, że to moja ostatnia wizyta na tym topicu, ponieważ na dzień dzisiejszy problem rogowacenia mieszkowego przestał mnie dotyczyć. Tfu, tfu, odpukać ;) Byłam ponad 3 tyg. nad morzem, naszym Bałtykiem, opalałam się, nie używałam filtra, odstawiłam wszystkie mazidła, skóra była opalona, gładziutka, przebarwienia pod wpływem słońca doskonale się utrwaliły...Po powrocie do domu horror: skóra przesuszona, wysyp krostek, łuszczący się naskórek. Na szczęście się zawzięłam i powstrzymałam od drapania i wyciskania! Zaczęłam znowu regularnie robić peeling Ziaja Pro i nawilżać emulsją do ciała EMOLIUM . Efekt: wysyp krostek, ale na krótko, potem duża poprawa, aż do powrotu gładkiej skóry, przebarwienia też schodzą. Na dzień dzisiejszy do mycia ciała używam tego mydełka z nanosrebrem, rzeczywiście nie wysusza skóry i nie natłuszcza, do tego tradycyjnie peeling Ziaja Pro i emulsja Emolium, ta zwykła, Emolium Specjalna jest bardzo tłusta, nie nadaje się. Na razie jestem bardzo zadowolona z wyglądu mojej skóry, szczególnie na ramionach. Na udach jeszcze są blizny. Po wypłacie chcę zakupić duże op. 200ml peelingu migdałowego 20%, będę nim smarować blizny i zobaczymy co będzie. Dodatkowo łykam kapsułki z Omega 3 i olejem z wiesiołka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×