Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

41218

GDZIE RODZIĆ w Katowicach ???

Polecane posty

Gość kondi
Aha, jeśli chodzi o dokumenty, to skierowanie nie jest potrzebne, ale warto je ze sobą mieć na wszelki wypadek. Koniecznie kartę z NFZ i kartę przebiegu ciąży (potrzebują ją, żeby wiedzieć jakie były wyniki badań podczas ciąży). Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mary22
cześć dziewczyny, czy któraś z Was może powiedzieć coś na temat dr Łacha z raciborskiej? z góry dzięki i pozdarwaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maargot
w Kolejowym potrzeba tylko katre ciazy i dokument potwierdzajacy ubezpieczenie. nie jest potrzebne skierowanie poniewaz porod jest zdarzeniem naglym. Pozdrawiam i naprrawde polecam Kolejowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mahda
Mam 2 m-ce do porodu i od samego początku, po tym jak wiele dobrego słyszałam od znajomych - chciałam rodzić w Kolejowym. Do dziś ... Dziś usłyszałam historię o tym, co się tam może stać przy porodzie np. dużego dziecka (moje maleństwo na takie się zapowiada). Jeśli akurat się nie trafi na anestezjologa, który widać ma dyżury tylko w określonych godzinach, a poród przebiega z komplikacjami i niemożliwa jest cesarka to po pierwsze można życie stracić, a po drugie mogą maleństwo na stałe uszkodzić. Pomimo wielu pozytywów nt tego szpitala wolę chyba być potraktowana przedmiotowo ale mieć gwarancję tego, że w szpitalu znajduje się właściwy personel no i odpowiedni sprzęt, który da mi odpowiedni komfort psychiczny. Chyba wybiorę Klinikę na Medyków, choć mam mimo wszystko 1000000 wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maargot
wiem o czym mowisz...to ejst tak ze zawsze cos sie moze stac przy porodzie! poloznictwo to taka dzialka gdzie jak jest dobrze to jest dobrze ale nie zawsze jest dobrze! sa sprzety, jest profolaktyka jest zapobieganie ale nie jestes w stanie przewidziec wszystkiego, a to o czym mowisz nazywa sie zatorem wodami płodowymi. to bardzo bardzo zadka przypadlosc ktora niestety jednak czasem ma miejsce, to sytuacja nie do przewidzenia i nie do opanowania . na szczescie jak wspomnialam bardzo rzadka. jeszcze raz polecam kolejowy, z czystym sumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maargot
a anastezjolog jak w kazdym szpitalu jest cały czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza23
Witam ponownie mamuśki ja juz jestem po wszystkim 19 lipca urodziłam syna Szymona:) I tak jak córeczkę tak i Go urodziłam w szpitalu w Bogucicach naprawde kobietki polecam Opieka jest rewelacyjna Byłam razem z mężem bez problemu poród rodzinny za darmo muzyka elaksacyja ( ja miałam włączoną eskę:)) dziewczyny polecam Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam rodzić wkrótce na Łubinowej, byłam już na jednej wizycie, potraktowano mnie poważnie i bez zarzutów. Mam mieć cesarkę, dlatego proszę dziewczyny które tam rodziły w ten własnie sposób o informacje, to mój pierwszy poród i jestem wystraszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Groszkowa
Witam! Mam ogromną prośbę do wszystkich przyszłych i obecnych szczęśliwych mamusiek - czy mogłybyście polecić mi dobry szpital położniczo - ginekologiczny w Katowicach?Jestem w 9 tyg.ciąży jest to ciąża bliżniacza, a co za tym idzie to ciąża o podwyższonym ryzyku.Zależy mi przede wszystkim na tym aby szpital posiadał dobre zaplecze noworodkowe(inkubatory itp.)no i oczywiście dobrą ogólną opiekę po porodzie dla matki i dziecka bo najprawdobodobniej czeka mnie cesarskie cięcie, a muszę liczyć sie również z tym, że moge urodzić wcześniaczki.Słyszałam pozytywne opinie o szpitalu na Ligocie - ale czy ktoś mógłby mi to potwierdzić?Może któraś z Was tam rodziła?Bedę wdzięczna za wszystkie wskazówki i porady w tym temacie! Pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maargot
szpital na Ligocie czyli klinike czy kolejowy?? bo ja osobiście polecam kolejowy z naprawde czystm sumieniem :) we srody w poradni w szpitalu przyjmuje lekarz z oddzialu dr Kuczera, świetny lekarz z naprawde fajnym podejsciem, cierpliwy życzliwy i miły. W razie jakis pytan zapraszam na gg 5366387

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jmgl
Ja nie mogę sie zdecydwać czy Bogucice czy Siemianowice szpital nr 2, słyszałyście jakieś opinie a temat tego szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amgl
Ja nie mogę sie zdecydwać czy Bogucice czy Siemianowice szpital nr 2, słyszałyście jakieś opinie na temat tego szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mahda
Witajcie, Po wielu wątpliwościach, które m.in. pomogła mi rozwiać Maargot (za co serdeczne dzięki !!! :*) poszłam rodzić do Kolejowego :) Od 11 dni jestem najszczęśliwszą mamą na świecie :) Szpital również polecam, byłam naprawdę zaskoczona serdeczną atmosferą na porodówce jak również opieką po samym porodzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maargot
Mahda a powiedz dokladnie kiedy rodzilas i czy na dniu czy na nocy, bo moze my sie spotkalysmy???? gratuluje bejbika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KINIA75
Haj!!! Mam termin pod koniec grudnia czyli już coraz bliżej a pojęcia nie mam gdzie rodzić??!!?? Mieszkam w Jaworznie ale u nas rodzić nie mam zamiaru!! Moim lekarzem prowadzącym jest dr Marcin Kowalski ze szpitala w Bogucicach. Ale się zastanawiam...jak mnie "weźmie" to do K-c Bogucic jest kawałek, a z drugiej strony jak nie daj bóg mojego lekarza by nie było to jak mnie potraktują będe "obca"???!! Słyszałam dużo o Łubinowej ale chyba się już mogę nie "załapać" pierwszeństwo mają dziewczyny chodzące do ich lekarzy!!! Jejku ale problem słowo daje!! Co drugi szpital ma certyfikat PRZYJAZNY MATCE I DZIECKU a z opini rodzących dziewczyn to połowe ich mieć nie powinno z różnych powodów(temat rzeka...). I bądź tu mądra co robić co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo75
Drogie Panie! Połowa z Was jeśli nie większość nie wie co tak naprawdę dzieje się za drzwiami szpitala. Mam termin na koniec lutego i od początku robię rozpoznanie terenu. też miałam plan rodzić w kolejówce i bardzo szybko zmieniłam zdanie. na nieszczęście jestem pracownikiem szpitala w którym nie ma porodówki. znajomi lekarze polecają raciborską (dla mnie wypada średnio-może dlatego że ze wszystkim robią łachę) no i kolejówkę, bogucice są poza proponowanymi . w kolejówce w okresie wakacji przy porodzie (bardzo dużego dziecka prawie 5kg) zmarła młoda kobieta - aż dziw że lekarze niewykonalni cesarki, a były ku temu wskazania. w ciągu miesiąca zgłosiły się do mojego lekarza prowadzącego 2 kobiety z powikłaniami poporodowymi u siebie i swoich dzieci. Powiem TAK - JAK NA 21 WIEK SUPER OSIąGNIęCIA TAM MAJą. pozdrawiam i polecam zainteresować się wcześniej, pooglądać oddział, dowiedzieć się o procedury przyjęcia na oddział, iść na szkołę rodzenia. Wyszkolić partnera co ma robić w przypadku niebezpieczeństwa - włącznie z szantażem. istnieje coś takiego jak rzecznik praw pacjenta przy każdym oddziale NFZ, można uzyskać informacje czego mamy prawo oczekiwać 032 735 17 07 w Katowicach. dużo MODLITWY NIE ZASZKODZI (TAK NA WSZELKI WYPADEK) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia75
Witam!!! Dzisiaj właśnie byłam zobaczyć sobie jakie warunki są w szpitalu w K-cach Bogucicach i muszę wam powiedzieć że byłam mile zaskoczona. Sale są dwu osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, czysto, sympatycznie. Sala porodowa też miła schludna , przygotowana do porodów rodzinnych (kanapa, mąż może sobie kawkę lub herbatkę zrobić, muzyka relaksacyjna, piłki) dla dziewczyn po cesarce osobne sale, sala tzw. przed porodowa. Ogólnie dobre wrażenie czysto, nie było wogóle czuć tzw."zapachu szpitala"(pewnie wiecie o czym mówie??). Powiem Wam że już wiem gdzie będe rodzić a mój lekarz prowadzący będzie przy porodzie tak że jakaś znajoma twarz będzie to już zawsze lepiej!! Mąż jak narazie twardo twierdzi że też będzie przy porodzie!!??! Naprawde dobry pomysł aby wcześniej jechać zobaczyć dopytać o wszystko zawsze to człowiek pewniej się czuje i potem może mniejsze ryzyko jakichś "niespodzianek". POZDRAWIAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika8118
hej kinia75 Też jestem z Jaworzna. Termin mam na początek stycznia i też szukam szpitala, ale ja zastanawiam się nad kolejowym. To moje gg gdybyś miała ochote to pisz może obie coś ciekawego wymyślimy apropos tych szpitali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
Witam jestem w siódmym miesiącu ciąży ;-) Jest to moja druga ciąża 5 lat temu urodziłam synusia właśnie w szpitalu Kolejowym. Opieka super tak samo położnych jak i lekarzy,pewnie dużo się zmieniło od tego czasu, ale i tak jestem zdecydowana na poród właśnie w tym szpitalu ;-) Ostatnio rodziła tam moja znajoma i z tego co mi opowiadała to opieka nic się nie zmieniła dale jest tak samo świetna jak była ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia75
HAJ!!! Witam ja już jestem po.....wszystkim tzn.urodziłam moje serduszko 19.12.2008r (dokładnie w urodziny tatusia ale prezent dostał) Mikołaj jest ślicznym zdrowym bobasem i ta....a...akim słodziutkim, starsza córka 7lat nie może się nim nacieszyć. Rodziłam w K-cach Bogucicach i nie mam czego żałować apsolutnie, było super, pielęgniarki, położna, lekarze naprawdę rewelacyjni pomocni, mili pośmialiśmy się trochę pomiędzy skurczami. Mąż też stwierdził że bardzo dobrze wybraliśmy. Naprawdę polecam z czystym sumieniem. A Ty Monika8118 pewnie też już po wszystkim??!? Tylko teraz brak czasu na kuknięcie w komputer co gdzie się dzieje itp. Może jak znajdziesz chwilkę to uda nam się pogadać, powymieniać doświadczenia. Mój nr GG9861016.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza23
witam dziewczyny!!! Musze wam to napisać a treść kierowana jest przede wszystkim dla przyszłych mam które jeszcze nie zdecydowały gdzie rodzić ODRADZAM WAM ŁUBINOWĄ!!!!!!!!!!!!!!! Wielce prywatna klinika rewelacyjna opieka dla mam i dzieci GUZIK PRAWDA Właśnie znajoma urodziła tam syna To że pozwolili się męczyć kobiecie 12 godzin to pomine bo stan zdrowia jej dziecka jest krytyczny a to wszystko zasługa lekarzy. Dziecko urodziło sie prawie 4,5 kg a w skali Appgar 0 Zaklinowało się ramionkami i sie dusiło Wyrwali jej je!!!!!!!! reanimacja na miejscu póki co żyje ale dziekuje co dalej... A ona z biedą chodzi bo uszkodzili jej biodro NO WYBAczcie ale który mamy wiek żeby tak męczyć kobietę a o dziecku już nie mówie BRAK SŁÓW!!! Szczerze odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza23
witam dziewczyny!!! Musze wam to napisać a treść kierowana jest przede wszystkim dla przyszłych mam które jeszcze nie zdecydowały gdzie rodzić ODRADZAM WAM ŁUBINOWĄ!!!!!!!!!!!!!!! Wielce prywatna klinika rewelacyjna opieka dla mam i dzieci GUZIK PRAWDA Właśnie znajoma urodziła tam syna To że pozwolili się męczyć kobiecie 12 godzin to pomine bo stan zdrowia jej dziecka jest krytyczny a to wszystko zasługa lekarzy. Dziecko urodziło sie prawie 4,5 kg a w skali Appgar 0 Zaklinowało się ramionkami i sie dusiło Wyrwali jej je!!!!!!!! reanimacja na miejscu póki co żyje ale co dalej...Wskazania do cesarki były dla mnie oczywiste Tym bardziej że dziecko wielkie a ona sama szczuplutka w bioderkach A teraz ona z biedą chodzi bo uszkodzili jej biodro a dzieciątko? NO WYBAczcie ale który mamy wiek żeby tak męczyć kobietę a o dziecku już nie mówie BRAK SŁÓW!!! Szczerze odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia75
Witam!!! Oj powiem ci Nataszo23 że mnie przeraziłaś!!! Sama zastanawiałam się nad Lubinową ale było za późno, ale wygląda na to, że to dobrze że już było za późno!!! Tak jak pisałam już wcześniej rodziłam w K-cach Bogucicach i mogę polecić każdej mamie z czystym sumieniem!! Ja zdrowa mój synek również bez kompl;ikacji problemów poprostu super!!! Moje słonko ma już 6 tygodni i rośnie jak na drożdżach:) Mam nadzieje że z twoją znajomą i z jej dzidziusiem będzie wszystko w porządku i oni też sobą będą mogli się nacieszyć!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza23
Kinia75 ja też rodziłam na Bogucicach i to 2 razy podzielam twoją opinię na temat tego szpitala i opieki Jest wiele opini na temat tego szpitala jaki zresztą na każdy inny ale moge powiedziec jedno i to z czystym sumieniem POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara-21
Czesc Cleo75!!! Urodzilas juz???jaki szpital wybralas?? pozdrawiam Rita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maargot
hm.. bardzo mi sie 'podoba' jak mówi sie o czyms o czym sie nie ma pojecia.. sytuacja w kolejowym z wakacji dotyczy czegos co tak naprawde jest nie do przewidzenia i nie do opanowania, mianowicie zatoru wodami plodowymi. Dlaczego nie wykonano ciecia? a czy ktortas z moich drogich Pan wie ze ryzyko wystapienia zatoru jest duzo wyzsze jesli ciaza jest rozwiazywana cieciem niz w sposob fizjologiczny? Masa dziecka nie ma tu najmniejszego znaczenia, to czy dziecko jest duze czy nie ma odzwierciedlenie w dystocji barkowej, ale to jest kompletnie co innego i w tym przypadku nie mialo miejsca, bo przeciez samo dziecko urodzilo sie bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
Witam ja już jestem po 03.03.2009 urodziłam drugiego synusia w szpitalu Kolejowym w Katowicach. Muszę powiedzieć, że tam to się chyba nic nie zmieni chodzi mi o super personel ;-) Poszłam tam jak miałam skurcze regularne i tak jak przy pierwszym porodzie położna która była przy porodzie była bardzo miła, a atmosfera która panowała na porodówce była przyjemna i ciepła ;-). Polecam Wam ten szpital ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienka27
czesc dziewczyny szukam jakis aktualnych opinii o szpitalu na raciborskiej jak jest z zzo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) ja rodziłam 22 stycznia na raciborskiej, i powiem ze opieka super, w ogóle jestem zadowolona urodziłam siłami natury synusia o wadze 4050 a wzrost 57 cm, nie mialam oplaconej połoznej, ani nie było przy mnie lekarza prowadzącego:) opieka na noworodkach bez zarzutu i na oddziale połozniczym tez.:)Polceam dokrota Łacha, który mimo tego iz nie było miejsc na oddziale w tym dniu co ja bylam bylo bardzo duzo rodzacyh, połozne narzekały ze nie maja gdzie kłasc rodzacych to dr Łach wszystkie przyjmował.Natomiast odradzam dokrota Kurosata, na nieszczescie byl przy moim porodzie bo mial dyzur a znałam go wczesniej jak lezalam na ginekologii z powodu cisnienia, lekarz jest bardzo nieprzyjemny, polozne super widac ze nie mozna miec wszystkiego;)) jesli chodzi o zzo, to powiem ze jest tam bezplatne, ze mna na sali lezala dziewczyna co miala to znieczulenie i chwalila sobie mowila ze jak porod to tylko ze znieczuleniem. i Mowila ze ten szpitla jest jednym z tcyh gdzie to znieczulenie jest bezplatne, najlepiej jednak zadzwonic do szpitala i sie dowiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×