Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Gość madziuska
czytałam parę opini na temat tabletek, i nie rozumiem czemu ktoś napisał że 100% pewności jest dopiero przy drugim opakowaniu, jest to nie prawda bo bezpieczeństwo jest zapewnione już przy zażyciu pierwszej tabletki pierwzego opakowania, nawet jesli ktos zaczyna dopiero brat tabletki. to tak w ramach sprostowania:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulun
ja biore novynette juz drugi rok,nie mam po nich zadnych negatywnych dolegliwosci,tzn piersi zrobily sie troszke wieksze,ale nie obolale tylko takie sprezyste i ladne;) nie mam zadnych bolow glowy ani nic..tylko,przez te dwa lata przytylam 7 kilo ,ale wczesniej bylam chudzielcem ,wiec nie jest tak zle;P ale nie martw sie ,to pewnie przez mojego chlopaka ,ktory co chwile wyciaga mnie na jedzenie na miescie ,a nie przez tabletki.aha no i jeszcze jedno ,cera mi sie poprawila znacznie,krosty zniknely,lagodniej przechodze okres,wlosy mi wypadaja tak jak zawsze:) heh tak sobie mysle,ze kazda z nas jest inna i ma inny organizm,na jedna novynette moga dzialac fatalnie ,a na druga bardzo dobrze..jak bedziesz sie zle czula to poprostu je zmien i tyle.zycze powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwucha
hej . mam pytanko. ja zazywam novynette juz drugie opakowanie i mam do konca jego jeszcze z 10 dni a tu nagle pojawilo sie plaminie?!;/niewiem czemu???boje sie ze moze cos nie tak jest ze mna w tym momecie?!?jak tak czytam wasze odpowiedzi to czesc z was ma racje co do niektorych oddzialywan tych tabsow;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukunari
Hej! Ja trochę z innej beczki. Mam pytanie jak to jest jeśli zaczyna się brać novynette po przerwie ale dopiero 3ego dnia cyklu. Kiedy zrobiłam sobie przerwe miałam problem z ustaleniem kiedy zaczyna mi się okres bo zwykle przed normalnym krwawieniem przez dwa dni miałam plamienia. Nie wiedziałam czy wziąć 1szy dzień plamienia czy 1szy dzień krwawienia za początek cyklu. W końcu zdecydowałam sie wziąć tabletkę 1szego dnia krwawienia ale zastanawiam się co jeśli to byla zła decyzja. Czy jestem zabezpieczona jeśli to był już trzeci dzień cyklu? W ulotce jest napisane że należy wziąć tabletkę 1ego albo 5ego dnia. A co jeśli się zacznie 3ego? Dziś cały dzień miałam zawroty głowy i zastanawiam się czy to nie przez to. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta18
Witam, od dwóch miesięcy zażywam NOVYNETTE. Dla mnie są spoko. Początkowo bałam się, że zajdę w ciąże, ale nie, są bezpieczne, jak się je zażywa regularnie. Mam nadzieję, że nadal będę o nich pamiętać i żadnej nie pominę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już od pół roku stosuję novynette i w sumie jestem zadowolona tylko waga mi wzrosła o jakies 4-5 kg i osiadło się na udach i brzuszku (ale nie jest tak źle:P ) czasem mam jakieś mdłości i zmienne nastroje ale uważam je za dobre:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim poczytalam troche opinii na temat tych tabsow mam na mysli oczywiscie novynette i mosze sie przyznac ze troche sie uspokoilam....tabletki biore od nie dawna dzis jest moja jedenasta i nadal mam male plamienia,piersi sie powiekszyly,ochota na sex jest,jestem troche bardziej senna w ciagu dnia,boli mnie brzuch jak na okres i czasem jakby nerki...moze to prawda co napisala jedna z was ze zatrzymuje on wode w organizmie...nie wiem.... A teraz male pytanko moze ktoras z was mi napisze czy zaszalala po tych tabletkach tak do konca...no chyba wiecie o co mi chodzi...:) i czy po 11 dniu jest juz jakas pewnosc ze np moglabym tak zaszalec bez obaw...???? piszcie blagam....:):):) pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijana1982 tabletki zaczynają działać już od pierwszej,ale większa pewność jest tak po piątej.wydaje mi sie ze możesz szaleć do końca,jeśli chcesz dowiedzieć sie więcej to wejdzsobie na temat \"skuteczność novynette\" tam rozmowy sie krecą cały czas i dowiesz się wszystkiego o co zapytasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smerfetka14_1444
Ja rowniez zazywam NOVYNETTE wlasnie mam przerwe po 2 opakowaniu mija 3 dzien przerwy i dalej nie mam krwaienia zaczynam sie bac czy powinnam ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc znowu mam pytanie jestem w trakcie 13 tabletk pierwszego opakowania i mam nadal dosyc obfite uplawy koloru zolto-rozowego czy to normalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asya
A ja jestem na 11 tabletce pierwszego opakowania, cały czas mam plamienie jak w czasie okresu :( Czy to przejdzie po 7-dniowej przerwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny czy to normalne od rana boli mnie brzuch w okolicy jajnika jest mi nie dobrze jakos tak na zoladku zle i ogolnie czuje sie zle...dzis jest 15 brania novynette o 13 mam wziasc kolejna tabl......... piszcie co mi jest bo nie wiem sama co mam robic.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ew112
Zaczełam zazywac novynette w pierwszy dzien okresu, i zaraz potem jakby ustapił... Mam tylko "plamienia" Czy to normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asya
Ew112, ja mam plamienia cały czas, dziś będzie 13 tabletka, ale mi moja gin mówiła że to normalne przy pierwszym opakowaniu :')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloł
juz dawno tu nikogo nie bylo a ja sie zastanawiam czy wszystko est ok wczoraj wieczorem wzielam 1 tabletke po zmianie z cyprestu bez robienia po nim przerwy (tak jak jest napisane w ulotce) brzuch boli mnie jak kiedys przed okresem a na twarzy jakas nieladna czerwona plama odrobine spuchnieta...;/ boje sie ze stan mojej cery pogorszy sie znowu..i wogole sie naczytalam ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIESZSIĘŻYCIEM
jeżeli lekarz nie zalecił przerwy, to przecież nie musisz jej robić. a te objawy mogą być przypadkowe, jednak jeżeli po skończeniu tego opakowania nadal będziesz się źle czuła, musisz to powiedzieć ginekologowi. ja biorę novynette od 8 miesięcy i czuję się po nich bardzo dobrze, ale to sprawa indywidualna. DZIEWCZYNY, MÓWCIE O SWOICH NIEPOKOJACH, OBAWACH I ZMIANACH(TYCIU, WYPRYSKOM ITP.) SWOIM LEKARZOM. PO TO ONI PORZECIEŻ SĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka sch
czy któraś brała 2 opakowania Novynette pod rząd bez przerwy, ja tak musze zrobić zeby nie miec okresu na ślubie i podrózy poślubnej,lekarz mowi ze mam tak zrobic,ale dalej mam wątpliwości...chciałabym poczytać Wasze opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona19850502
mam pytanie wiem ze zrobiłam głupote. Ostatnia tabletke wziełam 2 sierpnia ale zblizała mi sie impreza w niedziele i wziełam jeszcze kolejne trzy z nowego opakowania i odstawiłam tabsy 6 sierpnia. No i nie wiem jak mam liczyc teraz cykl. ad ktorego dnia czy od 3 sierpnia czy tez od 7 sierpnia. a moze wcale nie liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asya
Majka sch: ja nie brałam w ten sposób, ale wiem że można bez żadnych skutków ubocznych, byle nie robić tego non stop :) Buziaki, przemiłej podróży poślubnej!!! iwona19850502 mogłaś brać całe drugie opakowanie, zrobić 7 dniową przerwę dopiero po drugim opakowaniu. Teraz wydaje mi sie (ale tylko wydaje) że powinnaś liczyć te 7 dni od 7 sierpnia, a potem rozpocząć nowe opakowanie. A do reszty novynetek: może któraś z was wie czy każda tabletka ma ten sam skład czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooola
Biorę Novynette. Bardzo dobrze się po nim czuję. Nie ma mowy o przytyciu, a i facet ma radochę ze mnie :) Cena jest chyba najmniejsza ze wszystkich antykonceptów: 18,99!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asya
A skąd jesteś? U mnie są po 31 zł z groszami... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luna 85
No ja płacę za Novynette 25 zł. To nieźle przepłacam! Heh! Muszę poszukać innej apteki ;) Heh! Ale nie narzekam. Żadnych dolegliwości jeszcze nie miałam, a biorę już od czterech misięcy. Najbardziej jestem zadowolona z tego że już mam bezbolesne miesiączki, mało obfite i krótkotrwające! Ostatnio przytyłam ze dwa kilo, ale nie wiem czy to z powodu tych tabletek...Ale nawet zadowolona jestem bo moje ciałko chociaż trochę krągłości dostało..A wcześniej byłam strasznie chuda..Mój facet jest bardzo zadowolony z tego powodu ;) A to najważniejsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luna 85
Zastanawia mnie tylko jedno..Boję się trochę zawierzyć tylko tabletkom i dlatego razem z moim facetem stosujemy też inną metodę zabezpieczenia - prezerwatywę. Ostatnio jednak coś mnie ciągnie żeby spróbować - jak jest bez..Tylko że za bardzo panikuję! Czy mam ku temu powód jeśli tabletki biorę regularnie? I czy picie piwa przy porze o której biorę te tabletki może wpływać na zmniejszenie ich działania? Dobrze że istnieje te forum bo tak to nawet nie miałabym do kogo się skierować z tymi wątpliwościami. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć. Długo nie zaglądałam. Dlatego GŁOS22 dziękuję za życzenia, rocznica w sumie już dawno za mną. MIłość kwitnie :-) DZiewczyny, ja nie widzę potrzeby dodatkowo się zabezpieczać. KOchałam się juz chyba od ok.14 tabletki pierwszego opakowania. Ani razu nie zabezpieczaliśmy sie dodatkowo. Juz rok i ciąży nie ma. Nie po to zażywam hormony, które raczej niezbyt służą organizmowi, żeby się jeszcze stresować prezerwatywami i nie mieć pełnej przyjemności. Jeśli zażywacie regularnie, nie ma biegunki, wymiotów, uważacie z alkoholem, nie bierzecie o podobnej porze innych tabletek (nawet mocnych przeciwbólowych) to jesteście zabezpieczone. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna zgadzam sie z minimką :-) ja bez gumki spróbowałam w przerwie po pierwszym opakowaniu bo dopiero wtedy byłam gotowa... no a teraz jestem pod koniec trzeciego opakowania i gumek nie używamy wogóle :-) niczego sie nie bój jak bierzesz regularnie.A piwo nie obniża skuteczności no chyba że byś zwymiotowała od nadmiaru to wtedy tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×