Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iskierka nadziei.

JESIENNE STARANIA - kto jeszcze?

Polecane posty

Gość Aranka
Hej ślicznoty, Jak widzę mdłości ciążowe i zachcianki to jednak nie jest mit. Może myślałam tak, po mojej siostrze, która nie miała ani jednego z objawów jakie doświadczacie. Cąłą ciążę wszystko było pięknie... z porodem gorzej, ale to przez niewłaściwą kwalifikację na rodzinny a nie od razu na cesarskie cięcie. Nie będę was szpikować koszmarami z porodówki. Koniec :) Moonlight, nie wiem, nie wiem ja chyba jednak jestem zdania, że tutaj również można coś ciekawego robić za dobrą kasę lub na własną rękę. Proponuję poprosić tłumaczkę o telefon do urzędu gminy tamtejszej (oczywiście skasuje Cię za taką rozmowę), ale dowiesz się czy ta firma istnieje i czy ten człowiek tam pracuje (bo oczywiście można zadzwonić także do siedziby). Mały koszt, a bezpieczeństwo większe. Joanko, do lekarza idę w tyg. 5 czyli za dwa tygodnie. Nie czuję się najlepiej i dlatego obawiam się coraz bardziej, cóż to za diabeł. Dodatkowo chyba coś mnie łapie, pokasłuję, posmarkuję i po tamtych antybiotykach ryjek mam poorany. Czuję się totalnie aseksualna :D Wczoraj napisałam dłuuugiego posta, ale oczywiście musiałam zacząć coś skanować i mi się komp wichnął... pierwszy taki myk, bo sprzęcik nowy. Teraz walczę z przepisami o apteczce w firmie :/ Pozdrawiam cieplutko w baaardzo nagrzanego biura. Jadąc do pracy (6 min.) samochód nie zdążył się dobrze nagrzać i zmarzłam paskudnie :/, więc teraz mam w biurze jakieś 25 stopni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nareszcie jakis ruch :-) Aranka - hehe, to mozesz powiedziec, ze ogrzewa cie tylko te 5 stopni, bo pozostale 20 na plusie walczy z tymi 20 co na zewnatrz sa na minusie ;-) gdyby ktos przyszedl i zapytal - pani kochana! co pani tak to biuro ogrzewa? a ty na to - prosze pana, tu jest tylko 5 stopni widzialam wczoraj zdjecie dziewczyny, ktora jest w 6 miesiacu i absolutnie nie ma brzucha... no moze jakis tam mini mini, ale rownie dobrze mozna powiedziec - ot zjadla hamburgera przed chwila z jednej strony fajnie - garderoby nie zmieniasz... ciezko ci nie jest, nic nie przeszkadza ale z drugiej - jak juz byc w ciazy, to wole wygladac w ciazy - ja bym chciala, zeby mi jednak brzuszek jakis wyskoczyl dosyc szybko i potem moze sobie pomalutku pomalutku rosnac az do sierpnia smykam do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie jesteście :) Jak tak dalej pójdzie to z Sycylii nici i wcale nie dlatego że ktoś mnie oszuka... Wyliczyłam sobie że dziś powinnam mieć ostatecznie @ i.. Nie nastawiam się jeszcze, ale ostatnio przed każdym @ baaardzo bolał mnie brzuszek i piersi już kilka dni przed, a teraz NIC. Brzusio jak by się w ogóle niczego nie spodziewał, piersi lekko bolą przy dotyku ale ciut ciut. No ale zazwyczaj pisałyście, że właśnie początki ciąży są raczej obolałe, więc jestem skołowana troszkę. Do tego mam ciut nieregularne cykle: tak 28-31 dni, no i dziś mija ten 31-szy!! Dłuższy cykl miałam tylko raz (aż 35), ale po powrocie z tropików. Co o tym sądzicie trzeźwym okiem patrząc? ;) Poleciałabym po test ale ostatnio się zaparłam że tym razem poczekam kilka dni bez sprawdzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wez zmierz jutro rano temp zobaczymy jaki wynik - moze gdzies w okolicach 37 (ja mialam 36.9 bo zdaje sie w ogole miewam nizsze temp) ja w sumie odczekalam 2 dni tak sobie potem 2 dni zmierzylam rano temp - wyszlo mi 36.9 i ostatecznie tego czwartego dnia kupilimy test i zrobilam go kolo 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś mierzyłam ale nie tak rano, tylko trochę po wstaniu z łóżka i było 37,35 powiedzmy. Tylko ja z kolei mam zazwyczaj trochę wyższe w stanie \"normalnym\". No ale pewnie pora dnia przy mierzeniu też ma duże znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temp mierzy sie rano, przed wstaniem z lozka, koniecznie po minimum 3h lezenia (spania) wiec jak juz wstalas to temp automatycznie podniosla sie nieco i z tego co gdzies przeczytalam istotne jest, zeby zrobic to do godziny 9 chyba, bo potem i tak juz wzrasta (moze chodzi o to, ze czlowiek sam sie wybudza, podnosi sie cisnienie.... no sama nie wiem) mierzenie - 8 minut pod jezykiem 5 minut w pochwie moze nastaw sobie budzik jutro na 7 czy 8 i zanim wstaniesz siegnij po termometr i polez z nim te kilka minut jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaz ja bym obstawiala, ze duzo podniesc sie nie mogla, wiec pewnie i tak byla powyzej 37 :-) no wiec... jakby nie patrzec... czeka cie te kilka dni proby cierpliwosci trzymam kciuki, zebys sie do jesieni z @ nie spotkala :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aranka
Wow.... toż by było... chyba jednak zostanę sama w tej I tabelce :D Trzymam kciuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdzie nie zostajesz! ja ci powiem, jaki jest plan... idziesz do gina, okazuje sie, ze jestes zdrowa jak kon, zachodzisz w ciaze, rodze ja, potem rodzisz ty i potem ja przyjezdzam do 3miasta i umawiamy na spacery z wozkami po dlugiej, monciaku i kosciuszki i... nie ma planu B :-) wszyscy graja co w scenariuszu i nikt sie nie obija jasne? no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka I NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24...........Ewelina......24......Kraków...........0..........23.01 madziara..........Magda.......27......Warszawa.......0...........6.02 pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........6..........30.01 Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania.......23.......Gdynia...........x.............x Alabamka..........Joanna.....28.......Wrocław.........3.............? Salome.............Gośka.......28........Poznań..........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............3..........20.01 Tabelka II Nick...................Imię........Wiek....... TC................Kilogramy RRR...................Renata........33........28......................4 Tojaedyta............Edyta.........30........22......................9,5 Kinia25...............Kinga.........25.........21......................9 iskierka nadziei....Sylwia........25..........15......................1 sweete...............Asia..........30..........4.......................x koleta................Magda........29.........4.......................? aneya ...............Aneta.........27.........5.....................-1,5 zatroskana.........Beata...........22..........5......................x Joanka..............Joanna........25.........11........................x Madelain............Magda........29..........7.......................x Beciamun...........Beata.........27..........8.....................-2 koalka27............Asia............27..........7......................-1 Joanka ma rację. :) A tak w ogóle to to jest chyba naprawdę szczęśliwe forum, popatrzcie na tabelkę. Wiadomość dnia: ustały moje mdłości!! Dzisiaj żrę wszystko jak leci w wielkich ilościach, taka jestem głodna. A tak w ogóle to Beciamun chyba przedobrzyłaś- mam jeszcze 7 tydzień, a nawet lekarz powiedział-6, ale on liczy to chyba jako skończony tydzień. Idę cosik wciąć, choć na pewno nic słodkiego, bo nie jestem w stanie mimo wszystko. I też ubyło mi 1 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24...........Ewelina......24......Kraków...........0..........21.02 madziara..........Magda.......27......Warszawa.......0...........6.02 pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........6..........30.01 Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania.......23.......Gdynia...........x.............x Alabamka..........Joanna.....28.......Wrocław.........3.............? Salome.............Gośka.......28........Poznań..........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............3..........20.01 Tabelka II Nick...................Imię........Wiek....... TC................Kilogramy RRR...................Renata........33........28......................4 Tojaedyta............Edyta.........30........22......................9,5 Kinia25...............Kinga.........25.........21......................9 iskierka nadziei....Sylwia........25..........15......................1 sweete...............Asia..........30..........4.......................x koleta................Magda........29.........4.......................? aneya ...............Aneta.........27.........5.....................-1,5 zatroskana.........Beata...........22..........5......................x Joanka..............Joanna........25.........11........................x Madelain............Magda........29..........7.......................x Beciamun...........Beata.........27..........8.....................-2 koalka27............Asia............27..........7......................-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aranka
Aśka... a jak statysta Jaś/Maria (przypuszczalne imiona dla I dziecka) nie zachce sobie przyjść na świat, to wypożyczę od kogoś lalę :D znając życie od mojej siostrzenicy Olki (2 l.) Tylko proszę, nie pozwól mnie zakaftanować :D Moonlight... i jak tam u Ciebie? Jakieś news-y????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rano 36,85 powiedzmy, ale po kompletnie nieprzespanej nocce.. @ brak ale biorę na wstrzymanie z testem do poniedziałku - no nie wiem czy wytrzymam ;) Dzisiaj 32 dc.. jakoś długo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moonlight------> a może to dzidzi ? ale by była niespodzianka :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff... już rodzinka wie, nie obyło się bez lez, porad mamo-babć itp. :) Dzisiaj telefonicznie zlożylam życzenia tacie (za daleko mieszka, poza tym-nie bylo teraz szans tam jechać). I od piątku mam wilczy głód!! Jem i jem, oczywiście staram się, żeby to było zdrowe i korzystne dla dzidzi, a nie rzucam się na to, co widzę. Moonlight-trzymam kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc dziś pojawiło się u mnie coś jakby plamienie (nie ma to jak szczegóły fizjologiczne..). Niby można by to podciągnąć pod początek @, ale gdyby się jakoś rozkręcało, a tu jakoś \"blado\" i w ogóle symbolicznie. Jeśli do jutra nic się nie zmieni, to popędzę po test, bo bez niego raczej się nie obejdzie. Dzięki za kciuki - dam jutro znać jak tylko coś wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale właśnie - miałyście na początku ciąży jakieś plamienia? Jeśli tak to poproszę trochę fizjologii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam plamienie jeden dzień w ciązy i to była podobno inplantacja zarodka w ściane macicy :-) TRZYMAM KCIUKI KOCHANA !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, choć o tym nie pisałam, że w dniu w którym miałam dostać @ (a która nie przyszła:) ) miałam takie delikatne krwawienie-dosłownie kropla czy dwie. Było to w czwartek 5.01, a tydzień później test pokazał dwie kreseczki. :) PS-chyba mdłości wracają... :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane dziewczynki :) 🖐️ Dziś są MOJE URODZINKI :D W związku z powyższym, jako pierwsza dokonuje zmiany latek :) NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24...........Ewelina......24......Kraków...........0..........21.02 madziara..........Magda.......27......Warszawa.......0..........06.02 pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........6..........30.01 Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Alabamka..........Joanna.......29.......Wrocław.......3..........18.01 Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............3..........20.01 Tabelka II Nick...................Imię........Wiek....... TC................Kilogramy RRR...................Renata........33..........28......................4 Tojaedyta............Edyta.........30.........22....................9,5 Kinia25...............Kinga..........25.........21.......................9 iskierka nadziei....Sylwia..........25........15.......................1 sweete...............Asia............30.........4........................x koleta................Magda.........29.........4.........................? aneya ...............Aneta...........27.........5....................-1,5 zatroskana.........Beata...........22.........5........................x Joanka..............Joanna..........25........11........................x Madelain............Magda...........29.........7........................x Beciamun...........Beata............27..........8......................-2 koalka27............Asia..............27..........7......................-1 P.S. Tak dokłanie, to urodziłam się w nocy o 2.55, ale dzisiaj juz nie dam rady czekac dłużej, dlatego teraz, tuż po północy nanosze zmianę !!! Kolorowych snów 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno ;) !!! Wybaczcie mi mój brak skromności, ale nie mogę się opanować, żeby nie pochwalić się wam moim najwspanialszym i najcudowniejszym, tegorocznym prezentem urodzinowym :D jaki przyniósł mi los, za przyczyną oczywiście mojego kochanego mężulka ;) NICK................IMIĘ......LATA......MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ Mama24...........Ewelina......24......Kraków...........0..........21.02 madziara..........Magda.......27......Warszawa.......0..........06.02 pogodny dzień.....Aga.........34.......Kraków..........6..........30.01 Anecik...............Aneta......26......Sosnowiec.......0.............? Aranka...............Ania........23.......Gdynia..........x.............x Salome.............Gośka........28........Poznań.........4............? moonlight..........Joanna......25.......Łódź.............3..........20.01 Tabelka II Nick...................Imię........Wiek....... TC................Kilogramy RRR...................Renata........33..........28.....................4 Tojaedyta............Edyta.........30.........22...................9,5 Kinia25...............Kinga..........25..........21.....................9 iskierka nadziei....Sylwia..........25.........15.....................1 sweete...............Asia............30..........4......................x koleta................Magda.........29..........4.......................? aneya ...............Aneta...........27..........5...................-1,5 zatroskana.........Beata...........22..........5......................x Joanka..............Joanna..........25..........11.....................x Madelain.............Magda...........29..........7.....................x Beciamun............Beata............27..........8....................-2 koalka27.............Asia..............27..........7....................-1 Alabamka...........Joanna............29.........6......................x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh to ja bede pierwsza, ktora zlozy Ci zyczenia :-) wszystkiego naj naj naj spelnienia marzen ... pozostalych :-) i duzej wyobrazni do wymyslania sobie nastepnych oby dzidzia rosla zdrowo :-) G R A T U L A C J E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jednak nie muszę ściemniać!! (Alabamka :) :) :) ) Alabamko: z okazji urodzin życze Ci: -co najmniej 100 lat w dobrym zdrowiu, - szczęścia i spełnienia marzeń, choć TO JEDNO już się spełniło!! - ciągłej pogody ducha, optymizmu i radości, - samych powodów do uśmiechu, - troszkę pieniążków ;), - oddanych i wiernych przyjaciół … oraz wszystkiego, czego sama sobie życzysz!! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alabamko moje gratulacje !!! - nic dodać nic ująć! Swoją drogą to chyba zacznę grać w toto-lotka :-) Bo jak na razie to bardzo dobrze obstawiam ciąże :-) I wogóle wszystkiego najlepszego wszystkim przyszłym mamsiom i tym jeszcze nie zafasolkowanym - nasz I tabelka ginie w oczach - oby tak dalej..... Pozdróffffki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Alabamko wszystkiego najlepszego z okazji urodzin i tak wspaniałaego prezeniku . Gratulacje :) Zrobiło sie tu tak radosnie .Wiec nie bede was zasmucac moimi rosterkami . Jak mi przejdzie to sie odezwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aranka
Alabamko, Życzę Tobie wszelkiego słońca, ciepła (tak przy okazji zimy), radości z nowego życia jakie stwarza macierzyństwo i wszystkiego tego, co sobie wymarzyłaś - by spełniało się tak jak upragniona fasoleńka... Gratuluję... :D Joanko, widziałaś wody w Szczecinie??? U mnie z okna widać zamarźnięte doki portowe... kiedy zamarzały, na metr unosiła się tajemnicza mgiełka.... i tu przypomina się film "Pojutrze" :D na Ukrainie mojemu znajomemu podczas przerwy na śniadanko w zajeździe... zamarzło paliwo w ciężarówie... makabra... Trzymajcie się wszystkie baaaardzo ciepło dziewczyny, zwłaszcza mamuśki... Miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo Aranko :-) wody w Szczecinie zamarzniete na amen ale nie mieszkam nad sama woda, wiec nie mam okazji obserwowac na codzien (i nie moge powiedziec \"niestety\" bo towarzystwo, ktore mieszka nad sama woda, jest ... srednie raczej, malo tam przyjemnie i bezpiecznie) ale za to wczoraj kolega z Gdanska donosil, ze dokonal spaceru z Pucka na polwysep... wodą :-) cieszyl sie jak dziecko, ze tak mu sie biblijnie kroczyc po wodzie udalo oj ile ja bym dala (z reszta moj maz takze), zeby byc teraz w Trojmiescie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe - a ostatnio czytalismy z Miskiem na WP o gosciu, ktoremu tez zamarzlo paliwo w ciezarowce - rozpalil sobie ognisko pod wozem, rozgrzal, odpalil silnik i pojechal :-) ... oczywiscie w artykule ostatecznie chodzilo o pozostawione przez gostka rozpalone ognisko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestescie kochane ❤️ Bardzo, bardzo dziekuj pięknie za serdeczne i pełne ciepła zyczenia urodzinowe, a tym samym za gratulacje i pełne radości słowa z okazji mojego przejscia w upragniony \"stan fasolkowy\" :D. Ciesze sie bardzo, ze moglam podzielic się z Wami ta, tak cudowna dla mnie wieścią. Mam nadziej, ze czas ciazy bedzie tym wspanialym okresem dojrzewanie we mnie tych pozytywnych wrazen i emocji, a przyjscie na swiat mojego szkraba, uszczesliwi mnie i moich najblizszych. Odzywam sie dosc pozno, choc powinnam juz dawno wam podziekowac za gorace zyczenia i gratulacje, ale uwierzcie mi i wybaczcie, caly dzien mialam dyzur urodzinowy przy telefonie ;D, a wieczorkiem do chwili obecnej imprezke urodzinowa Oj, oj ..... ale musialm sie wykrecac od alkoholu, chociaz i tak wogole nie pijam zakrapianych napojow za wiele i tym samym nie wzudzalo to dzisiaj podejrzen, no ale musialm chociaz usta zamoczyc i udawac na znak toastu ;). Do lekarza ide w piatek, wiec jeszcze caly tydzien przynajmniej tajemnicy przede mna. W tym radosnym i jakze imprezowym dniu, zycze Wam milej nocki i kolorowych snow !!! 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×