Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

hejka.....z tymi peselami na recepcie to seryjnie????no bo ja pracuje za granica i w polsce sie nie ubespieczam, recepte ostatio wzielam na mame, gdyz taniej, ale takie tabsy jak np. yasmin, czy yasminelle nie sa refundowane i trzeba placic...niestety...wiec takze trzeba na takich receptach pesel....??? a tak na marginesie to zaczely mi sie plamienia....przy 2-gim opakowaniu diane35...przy 1-szym nie bylo nic a teraz.....tak sie zastanawiam czy to nie bylo spowodowane wczorajszymi \"baraszkami\">nie sex< :)...do ilu dniu moga trwac takie plamienia...a sa one takie brazowawe, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seniorit...Ja to nie wiem, bo ja tego nie słyszałam osobiście, tylko teraz mówiąc o forum coś wspomniałam siostrze o tym i ona mi powiedziała, że tata tak mówił, że sprzedadzą, że dopiszą pesel w aptece podobno... No jeśli to 2-gie opakowanie, no to przecież to normalne, takie plamienia... Jak to \"baraszkami\">nie seksemnie sex< miałyby wpłynąć na plamienie... Trwać moga do przerwy...Powinnaś to wiedzieć...Poczytaj sobie jeszcze swoją ulotkę, tam jest napisane co i jak...Bynajmniej w mojej ulocte Cilestu jest...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czytalam ulotke, jest napisane, ale myslalam ze nie wystapia gdzyz przed zmiana bralam 3 miesiace inne i nie bylo plamien , 1 innych takze a teraz...ach, troche nie na reke mi to jest..:(no coz....bo ja myslale ze teraz dopiero moj organizm stara sie \"akceptowac\" te tabsy i dlatego....ale wole z wami tu poklikac, j wiec dzieki aaaa :) pozrdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seniorit...Spoczko:)...No ale właśnie tak to może być jak się zmienia tabsy pewnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj kupowałam tabletki i pani w aptece powiedziała, że nie trzeba pesla na recepcie bo to nie są leki refundowane... Tak więc sprzedała mi bez problemu :) Pozdrówka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel 19
a ja czekam teraz na okresik :P w poniedziałek wzięłam ostatnia tabletkę i w piątek powinnam mieć okres :-) od 3 miesięcy dostaję miesiączki zawsze w piątek hehe jak w zegarku ciekawe jak będzie tym razem :) 1% to bardzo mało przy 99% :) pozatym nie tak łatwo zajść w ciąże :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
tebletki maja 99.98% skutecznosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie pewna
Witam wszystkich mam pytanie Biore tabletki od nie dlugiego czasu jednak dosc czesto zdaza mi sie ich zapomniec ... wiekszosc mowi ze mimo to nie nie da zajsc sie w ciaze a inni ze to bardzo prawdobodobne :((... i teraz z wlasciwie nie wiemy co robic a kochamy sie bardzo czesto... a prezerwatywy nie bardzo nam odpowiadaja...:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chichotka2.0...No to spoczko:) angel 19...No wiem, że nie łatwo, ale trzeba zwracać uwagę na ten 1% choćby ze względu na te biegunki, wymioty, itp...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pewna...mnie tez sie zdarza zapomniec.....................oj teraz takze ...mialam 19 wziasc...masakra.................ale jak sie nie myle to gdzies w srodku tych wypowiedzi jest podany numer i tresc smsa ktorego nalezy wyslac i wtedy co dzien o tej samej porze przez21dni otzrymuje sie powiadomienia o zayciu tabsow.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam... nie pewna......wiadomość smsem na numer 2800 smsa o treści: SCH:1Hyy:NAZWATABLETEK gdzie yy - to godzina otrzymywania wiadomości sms, NAZWATABLETEK - to nazwa handlowa tabletek które przyjmujesz. wiadomość należy wysłać w ciągu pierwszego dnia przyjęcia tabletki. >>>przytoczona wypowiedz gisi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalaaalla
Pierwszy raz biore tabletki i zastanawiam sie czy moge od razu pominac ta 7dniowa przerwe i zaczac brac nowe opakowanie w celu opoznienia krwawienia?I jesli tak to kiedy ono nastapi? Ile trwa krwawienie z odstawienia?tzn wiem ze to pewnie indywidualna sprawa, zalezy od organizmu ale tak mniej wiecej? 22:18 Myślę że możesz nie robić przerwy. Krawienie z odstawienia średnio pojawia się po około dniach (chociaż to zależy od organizmu i nie jest reguła) i trwa też róznie. U mnie było takie samo jak "normalna" miesiączka - 7-dniowe i dość obfite, z ta tylko różnicą że nie bolało. 22:19 Aaaa... i jak nie zrobisz przerwy to pojawi się ono dopiero po skończeniu drugiego opakowania. 22:28 lalaaalla a moze jednak lepiej byloby zrobic te przerwe zeby nic nie rozregulowac w organizmie...ostatnia tabletke bore w piatek 6tego a 13tego jade do chlopaka ktorego nie widzialam 2 mce i zastanawiam sie czy do tego czasu skonczy mi sie juz to nieszczesne krwawienie?r *przekleilam posta bo nikt nei odpowiadal a mi bardzo potrzebne to info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🌻 W końcu mogłam wejść na tę 99 stronkę forum, bo wczoraj się ni edało:(Ale wypowiedź się pokazała, aż dziwnie:) Nie pewna...No i Twojej wypowiedzi już nie widziałam... Przeczytaj ulotkę!!!...Jeśli chodzi o moją ulotkę Cilestu, to jest tu napisane tak:\"Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym.\" I ja się do tego bardzo stosuję...I Tobie też bym radziła... seniorit...Albo wystarczy ustawić sobie budzik na daną godzinę i po sprawie:)Ja na przykład tak mam, ale i tak zawsze pamiętam i biorę równo z budzikiem:) lalaaalla...Bardzo sobie namotasz w organiźmie dodatkowo...Najpierwsz po prostu od tabsów, a potem po nie robieniu przerwy...Ja osobiście nie radzę... Ono powinno nastąpić w przerwie po tym 2 opakowaniu, ale często zdarza się tak, że w połowie brania tego 2 opakowania pojawiają się plamienia... Moje krwawienie trwa od niedzieli do środy, czyli 4 dni...I nie pojawia się po około dniu tylko 4 dnia... Mnie się wydaje, że Ci się skończy tego 13go...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalaala
No to chyba zrobie ta przerwe i bede miala nadzieje ze wszysko szybko sie skonczy i bez niespodziewanego plamienia:) Ale prosze podzielcie sie ze mna swoimi doswiadczeniami jak to jest u was kiedy macie krwawienie i ile no trwa????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak zaczyalam brac tabsy krwawienie zawsze mialam 3 dnia rano, po zmianie na inne mam 5 dnia....chociaz ostatnie opakowanie nie wzielam do konca pominelam 4 tabletki..chcialam okres wczesniej miec bo mialam wyjezdzac, nie wyjechalam okres byl i teraz biore kolejny blister, znow yjazd na 22lipca sie szykuje ale to juz na 100% i wlasnie 22 jest dniem kiedy ma pojawic sie krwawienie....wiec pewnie takze skoncze je brac wczesniej o 3-4 dni;/.jezeli chodzi o dlugosc krwawienia to roznie....ale tak 4 dni, 5 dnia juz po wszystkim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalaala...Ja biorę tabletki już 14 miesięcy i zawsze dostaję okres albo 3 dnia w nocy albo 4 dnia rano, to jest kwestia 10 godzin różniacy, ale zazwyczaj jest to ten 4 dzień rano i to jest niedziela...Trwa jak już pisałam 4 dni, czyli do środy tak do popołudnia(nieraz do wieczora)...Boli mnie tylko w pierwszy dzień tak mocniej, ale da się wytrzymać, bo nawet nie muszę brać nic przeciwbólowego...Krwawienie nie jest na ogół obfite, bo tylko w jeden dzień i to jest zazwyczaj drugi dzień...No i to chyba na tyle...Jeśli masz pytania to pytaj...:) seniorit...Ale kombinujesz:):):)Heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wkońcu dziala :D Ja kończe opakowanie w środe i okresior dostaje w nd w południe,tabsy biore o 19(podobno godzina ma znaczenie o jakiej porze występuje krwawienie-nie wiem jak jest,ale jak brałam o 16 to miałam @ rano,teraz biore o 19 i mam go w południe:P) a konczy mi się w środe. z tym że teraz ja kombinować będę bo właśnie wczoraj skończyłam opakowanie i nie chce dostać @w nd tylko poniedziałek,więc tak jak pisze w książeczce Cilestu wezme o jedną pigule więcej i powinno mi się to przesunąć o jeden dzień.......szkoda tego jednego opakowania,ale naprawde teraz mi to nie na ręke że mam @ w nd :O zobacze cio z tego wyniknie......byleby w nd nie dostać @ a potem mogę mieć nawet plamienia :P:P:P no i przyznaje aaaaa race przy pierwszych opakowaniach jednak trzeba zrobić tą przerwe, bo jeśli nie to się nieźle namiesza w organiźmie, co prawda ja kiedyś nie zrobilam przerwy przy ok6opakowaniu to pod koniec tego drugiego opakowania dostałam plamien i trwale one aż do tej przerwy następnej i potem całą ta przerwe w sumie jakieś ze dwa tygodnie miałam okres :O:O:O także ja nie polcam takiej metody.ale na każdego działa inaczej wszystko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalal
Kochane z tego co piszecie wynika ze jednak nie powinam robic tej przerwy!!!Jestem juz tego pewna.Licze tylko ze krwawienei szybko sie skonczy i po klopocie.Przynajmniej pozniej plamien nie bedzie...kurcze 3majcie kciuki zeby do 13 krwawienei ustalo!!!Dziekuje za pomoc!!!!Buziaki!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa...hihi no moze troszecke...podrozowac z okresem to przewalona sprawa...a jak bedzie upalnie to jeszcze gorzej, a 13 godzin na trasie to meczace....:/ no tak...wiec juz tak sobie uswiadomilam ze moje wczorajsze plamienia mogly byc spowodowane moim kombinowaniem:)hihi...coz... lalalalla-najlepiej nie kombinuj przy pierwszym opakowaniu,roznie moze pozniej byc,lepiej troche organizm przyzwyczaic do tabsow, a pozniej ewentualnie raz na jakis dluuugi czas pozwolic sobie na brak krwawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalalaal a jesli mowisz ze ostatnia bletka jest 6 lipca wiec tak powiezmy ze 9 dostaniesz krwawienie to do 13 powinno byc juz po wszystkim. 3mam kciuki wiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...Masz podobnie jak ja:) Ale opakowanie Ci się przyda na później pewnie:) lalalalal...No nie powinnaś:)Mnie się wydaje, że się skończy do tego 13-go:) seniorit...No to fakt, lipawo z okresem...Ale ja wolę to niż później jakieś zamoty...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa napewno się przyda tylko teraz mamm nowy dylemat czy brać tąjedną dziś i koniec czy do następnego czwartku żeby miec pewność że napewno nie dostane @ w tą niedziele......nie wiem już nic.tzn już dzisiaj wzięłam tą jedną tabletke......i nie wiem. bo boje się że jak wezme więcej to znów będzie halo......mam rebus poprostu :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...Wiesz co, ja to nie kombinuje narazie i się nie zastanawiałam nad tym co i jak, więc nie wiem co Ci doradzić, hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam Pytanie..
..Jak długo trzeba zażywać tabletki przed pierwszym razem.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzemisie
Witam was dziewczyny. Pisze z małym zapytaniem pewnie niektórym wyda Cie może głupie. No ale cóż :) Biore tabletki od 6 miesięcy. No i wczoraj był dzień po siedmiodniowej przerwie kiedy wziełam pierwszą tabletke z nowego opakowania. Po przyjęciu tabletki, gdy nie upłyneła jeszcze cała godzina zjadłam dużą pizze i wypiłam kawe. I tak sie zastanawiam czy ta kawa i pizza nie zakłóciły wchłonięcia tej mojej tableteczki. Bo wiecie dużo czytam na temat tych tabsów i raz jedni piszą ze tabsa najlepiej brać 2 godz przed badź po posiłku. Zupełnie nie wiem kto takie newsy wymyśla, ale zawsze dają coś do myślenia. Widziałam też opinie jednej dziewczyny która napisała ze nie pije kawy do dwoch godz po zazyciu tabletki bo to zakłoca jej wchłanianie. Mnie osobiście sie wydaje ze gdyby tak naprawde bylo, gdyby to jedzenie i kawa cos zakłócały, to taka informacja znalazłaby sie w ulotce. I chciałabym zapytać o Wasze zdanie na ten temat. Bede wdzieczna za Wasze opienie. Wiecie bo to była moja pierwsza tabletka z opakowania, wiec gdyby sie dobrze nie wchloneła to mogło dojść do odblokowanie owulacji. Ehhh że też ja nie mam innych zmartwień. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć🖐️ Mam Pytanie.....Nie czaje Twojego pytania...Nie musisz w ogóle brać tabletek przed 1 razem! widzemisie...Dla mnie to totalna bzdura!!!Już tu kiedyś to samo napisałam, że info w ulotce byłoby na bank...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aulka156
mam pytanie.....tez nie wiem o co chodzi ale jeśli o to co mi się wydaje to już ierwsza tabletka (PO 4GODZINACH OD WZIĘCIA BEZ WYMIOTÓW I BIeGUNEK I ANTYBIOTYKÓW) CHRONI NAS PRZeD CIĄŻĄ).można szaleć do końca.....chociaż ja i tak pierwszy miesiąc dodatkowo gumkami się zabezpieczaliśmy,ale to dla tego że ja panikara jestem :) sorki caps mi się włączył :P::P aaaa ja wzięłam wczoraj tablete i dziś już nie biore......nie chce barziej namieszać w organiźmie. zobacze co to będzie......wiem że najlepiej jest nie kombinować no ale.....ja niestety jeszcze tak mam że pierwszy dzień @ jest troche drażniący....czasem poboli brzuch nie bardzo ale to jest taki denerwujący bol :) a i leci jak z kranu, oczywiście bez porównania co było przed tabsami bo wtedy to mdlałam i wogóle, lało ze mnie się cały tydzien :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam wyżej to ja byłam oczywiście :D zjadlam jedną literke jak wpisywałam swój pseudonim 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie ...tak sie zastanawiam dziewczyny....bo miałam w tamten piatek opercje na jajniku(wycieto mi torbiela) i zastanawiam sie po jakim czasie byscie sie zdecydowały na sex....ponownie...a powiem jeszcze tyle ze czuje sie bardzo dobrze...jedyny dyskomfort to malenki szew koło pepka......co o Tym myslicie......ODP...... PROSZEĘ...POZDRAWIAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×