Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

anulka156...A teraz się zabezpieczacie gumką?? ala22...Gratuluję Ci dziewczynko - w czas się pytasz!:o Nie sądzisz, że najpierw powinnaś była się zapytać, a potem bzykać na jana - bez zabezpieczenia??Cóż za nieodpowiedzialność:o Oczywiście, że możesz być w ciąży!6 Tabletka jeszcze nie działa...To oczywista sprawa, ponieważ lekarz zapomniał Ci dodać, że jeśli się bierze nie pierwszego dnia, tylko 2, czy tym bardziej 5, to trzeba się zabezpieczać dodatkowo co najmniej 7 dni!?A nie wiem czy czasem nawet nie całe opakowanie!!Nawet jeśli nie powiedział Ci tego, to jak się bierze jakiś lek to się ulotkę czyta!!Tym bardziej takie tabletki - hormony!!To nie witaminki i ulotkę trzeba czytać i wiedzieć co się bierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusesita de Milagros Dolores...Ogólnie ryzyko wynosi 1 %, ale z każdą pominięta tabletką skuteczność spada, nie wiem dokładnie o ile %...Ogólnie, po prostu możesz być w ciąży...Poczekaj trochę, z czasem się zorientujesz co i jak, zobaczysz co się będzie działo z Twoim organizmem..Możesz zrobić test ciążowy za jakiś czas, może zauważysz jakieś objawy, brak okresu...Jeśli coś to wybierz się do lekarza - jak się będzie coś działo, on rozwieje Twoje wątpliwości...A jeśli nic się nie będzie działo, no to pewnie jest ok i obejdzie się bez wpadki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optiv
od tygodnia biore tabletki yasmin i boli mnie lewy jajnik oraz mam spuchniete piersi. wczesniej- przed tabletkami, kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia- ale nie doszedl. byl to 22 dzien cyklu czyli juz po owulacji. u ginekologa bylam 4 dni po tym i powiedzial ze jest wszystko wporzadku. boje sie jednak, ze to bylo za wczesnie na stwierdzenie czy faktycznie jestem w ciazy... mam sie czego obawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optiv
od tygodnia biore tabletki yasmin i boli mnie lewy jajnik oraz mam spuchniete piersi. wczesniej- przed tabletkami, kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia- ale nie doszedl. byl to 22 dzien cyklu czyli juz po owulacji. u ginekologa bylam 4 dni po tym i powiedzial ze jest wszystko wporzadku. boje sie jednak, ze to bylo za wczesnie na stwierdzenie czy faktycznie jestem w ciazy... mam sie czego obawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
no ale skoro bierzesz tabletki, to okresu normalnie dostalas... wiec czym sie przejmujesz? bo nie rozumiem... za co do seksu bez zabezpieczenia.. gratuluje pomyyslowosci, ale to wasza prywatna sprawa, nic mi do tego. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystrasznona 18
czesc dziewczyny mam problem z okresem w styczniu minely 3 lata jak amm okres no i od tanetej pory straszne pierwszy okres spoznil mi sie 12 dni drugi byl normalny a teraz spoznia mi sie juz 4 dzien testyn robilam wiec w ciazy nie jestem i tego jstem pewna w 100% tylko co sie dzieje z tym okresem?? a czuje jakbym zaraz miala dostac jeszcze dodam z od poczatku roku szkolnego przestalam brac tabletki novynette powiedzcie czy to normalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Wam.. optiv...\"od tygodnia biore tabletki yasmin i boli mnie lewy jajnik oraz mam spuchniete piersi.\"--->Te objawy mogą tyczyć się reakcji organizmu na tabletki, nie muszą tyczyć się ciąży - ULOTKA!! \"kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia- ale nie doszedl.\"--->I Ty się teraz pytasz czy masz się czego obawiać??W czas się skapnęłaś, trzeba było sie zapytać przed, czy jest zagrożenie ciążą, a nie teraz:o Gratuluje nieodpowiedzialności:o No i co, że nie doszedł??I tak możesz być w ciąży, bo plemniki mogą być w śluzie mężczyzny!! Po 4 dniach gucio widać!! Więc składna odpowiedź na twoje pytanie brzmi:Masz się czego obawiać - ciąży!!Bo bzykałaś się bez zabezpieczenia... solidnykopniak...Ja właśnie chciałam się dowiedzieć co Ty, a pewnie i zarazem Twoja mama myślicie na temat okresu w czasie ciąży(że dziewczyna ma okres będąc w ciąży)...Albo to, że dziewczyna zachodzi w ciążę podczas okresu, oczywiście bez żadnego zabezpieczenia... Wystrasznona 18...\"w styczniu minely 3 lata jak amm okres\"--->I pamiętasz, że pierwszy okres spóźnił ci się 12 dni?Czy tu nie chodziło czasem o tabletki zamiast okresu? Po odstawieniu tabletek może sie rozregulować okres, ale powiem Ci szczerze, że zamotałaś tego posta i ja chyba nie kumam o co chodzi...\"pierwszy okres spoznil mi sie 12 dni\"--->To był okres przy tabletkach, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystraszona 18
Nie odstawilam tabletki przed rokiem szkolnym a od grudnia mi sie rozregulowal okres a zawsze byl regularny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
moja mama uważa że można miec okres przez całą ciążę, i z tego co mi kiedyś mówiła spotkała się z takim przypadkiem. Podczas okresu również można zajśc w ciążę, bo przecież pierwszego dnia okresu zaczyna sie jajeczkowanie. pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczyny mam mały problem i potrzebuję waszej rady. Przyjmuję tabletki zawsze o 8 rano. Dziś też przyjęłam mój cilest punktualnie. Ale kilka minut temu przez pomyłkę wzięłam kolejną tabletkę. Co ja mam teraz zrobić? Czy jutro rano mam wziąć pigułkę czy dopiero po jutrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystraszona 18...No to nie wiem...Odstawienie tabletek może powodować rozregulowanie okresu, ale Tobie rozregulował się po 3 miesiącach od odstawienia, więc nie wiem co jest tego powodem...Idź do lekarza może, on Ci powie co i jak... solidnykopniak...Pierwszego dnia się zaczyna, ale owulacja jest w połowie cyklu i wtedy się najczęściej zachodzi w ciążę...Kulminacyjnym punktem cyklu jest jajeczkowanie (owulacja). Ten moment dzieli cykl na dwie fazy: dojrzewanie komórki jajowej (faza I) i ciałka żółtego (faza II). Jajeczkowanie jest zjawiskiem kulminacyjnym cyklu. Gdy komórka jajowa dojrzeje, otaczający ją pęcherzyk pęka, a jajeczko wydostaje się z niego i zostaje zassane przez do jajowodu. Po owulacji jajeczko żyje ok. 12 godzin. Jeżeli w tym czasie nie spotka się z plemnikiem plemnikiem nie zostanie zapłodnione, zanika, a w dwa tygodnie później występuje miesiączka. Od zawsze słyszałam, że okres jest najmniej możliwym momentem do zajścia w ciąże:)Że jest możliwe zajść, ale najmniej jest to prawdopodobne właśnie wtedy:) czarownica sol...Dziwnie tak, że zawsze bierzesz rano, a tu nagle pomyłka nastąpiła po południu?Nie skapnęłaś się, że zawsze bierzesz rano, a teraz było południe? Masz brać normalnie dalej, jutro o tej 8 i normalnie do końca opakowania i normalnie zrobić przerwę i wszystko normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
ja o tym wszystkim wiem, ale zajscie w ciaze podczas miesiaczki jest mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... solidnykopniak...Wiem, że wiesz, co do tego nie mam wątpliwości z przyczyn oczywistych - jak się ma mamę ginekolog to się wie takie rzeczy:) Wiem, że zajście w ciąże podczas miesiączki jest możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa ja się boję przyznać jak my szalejemy bo zaraz nas ktoś zjedzie, owszem gumki są,ale np wczoraj było bez niczego :P i nie straszcie mnie,bo ja się ciąży nie boje :D gdybym się bala to brała bym dalej tabsy albo jechała na gumkach non top. Jestem prawie miesiąc już bez piguł, jakby liczyć mój cykl dziś jest21 dc..... schudłam troszkę :P i ogólnie czuję się dobrze,cera ok, włosy nie wypadają....teraz tylko czekać na okres,jeśli w ogóle przyjdzie....bo tylko tego się boję powrotu bolesnych miesiączek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
aaaaaaa to po co sie glupio o to pytasz skoro wiesz, i jeszcze wyjasniasz mi rzeczy ktore sa dla mnie oczywiste :| z reszta chcialas wiedziec to napisalam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blankaaa99
mam pytanie ? czy moga pozwolić chłopakowi żeby skończył we mnie po 14 dniu brania tabletek bez obawy że zajdę w ciążę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...no właśnie, to jest to, Ty się ciąży nie boisz, a ja \"zjadam\" tylko te, które wielce się boją o ciążę, ale lecą bez niczego... solidnykopniak...Pytam, bo chciałam znać Twoje zdanie - jako córki ginekologa...Z czym to jest głupie?? Ja wiem od ginekologa jedno, ciekawa byłam czy Twoja mama też tak sądzi... I powtarzam się - wiem, że to wiesz...Napisałam to co ja wiem na ten temat - to nie było wyjaśnianie... Blankaaa99...ULOTKA!! Jeśli w 1-szy dzień okresu brałaś pierwszą tabletkę i przestrzegałaś wszystkich zasad to możesz...Można się kochać od 1-szej tabletki, jeśli się wzięło w pierwszy dzień okresu...Chyba, że w ulotce masz napisane inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy jak od czasu do czasu zapale papierosa to bardzo zmniejszy to działanie tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blankaaa99...Papierosy nie obniżają skuteczności - ULOTKA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
obnizaja po 35 roku zycia, jezeli kobieta pali jak smok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystraszona 18
tak tak tak!! dostalam przed chwilka okres :P to dobrze b09 bqlalm sie zeby nie dostac przed urodzonkami bo w sobote mam 18-stke buziaki i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny .Wczesniej nie mialam czasu , żeby zajrzeć na to forum .Ale w końcu sie udalo . Postaram sie ndrobić zaleglosci i w calosci przeczytać .A teraz moje pytanie do was .Nigdy nie bralam żadnych tabletek .Wiem że one sa skuteczne i na swój sposób wygodniejsze ale ja mam chyba jakąs bariere i nie potrafie sie przekonać . Mam obawy ze maja skutki uboczne itp . prosze napiszcie które waszym zdaniem sa najlepsze i co sadzićie o plastrach Evra /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
lepiej przeczytaj forum zanim zadasz poraz setny to samo pytanie, kilka stron wczesniej bylo pisane ze kazde tabletki na kazda inna kobiete dzialaja inaczej, nie ma lepszych czy gorszych, po jednych ja sie czuje doskonale a Ty sie mozesz czuc fatalnie, a co do plastrow... hmm osobiscie nie bralam ale znam dziewczyny ktore braly i sie troche skarzyly ze zdarza sie ze sie odklejaja, niektore zle sie czuly, przytyly, ale to oczywiscie zalezy od organizmu!! Ty mozesz nie przytyc i czuc sie po nich doskonale... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeeeść... solidnykopniak...To fakt...Ale ona nie napisała, ze pali jak smok:) Wystraszona 18...:) Weronikka...\"Wiem że one sa skuteczne\"--->Jeśli są dobrze dobrane... \"Mam obawy ze maja skutki uboczne itp\"--->No mogą mieć skutki uboczne, różnie bywa...ja akurat nie odczułam, ale każda jest inna, więc akurat Ty możesz mieć... \"prosze napiszcie które waszym zdaniem sa najlepsze\"--->Nie ma lepszych i gorszych, każde są tak samo dobre dla każdej kobiety, jeśli są dobrze dobrane...Dla mnie Cilest są ok, a dla Ciebie mogą być lipne, więc nie ma co się kimś sugerować, bo jak wyżej napisałam, każda reaguje inaczej...Nic tu po naszych opiniach...Pójdziesz do ginekologa, zrobi Ci badania i Ci przepisze najbardziej odpowiednie dla Ciebie - może trafi od razu, ale nie koniecznie i będziesz musiała zmieniać - różnie to jest... \"i co sadzićie o plastrach Evra /\"--->Nie wiem, nie interesowałam się, nie czytałam, nie doradzę w tej kwestii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez papierosy nie obnizaj
Przeciez papierosy nie obnizaja skutecznosci tabletek :o One moga tylko w polaczeniu z tablrtkami powodowac zakrzepice, szczegilnie po 35 r.z. :o wielkie specjalistki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez papierosy nie obnizaj...Posłuchaj dziewczynko, a raczej poczytaj...Czy ktoś tu się uważa za \"wielkie specjalistki\"?Jeśli o mnie chodzi to na bank nie, więc nie pisz tu takich wywodów...Ja nie palę, więc mnie to nie dotyczy...Odpisując tamtej dziewczynie przeczytałam swoją ulotkę...U mnie w ulotce nie ma nic na temat tego, że papierosy obniżają skuteczność, też myślałam, że nie obniżają...Ale po tym co napisała solidnykopniak znalazłam i przeczytałam sobie artykuł, że papierosy w ogromnych ilościach mogą obniżyć skuteczność po 35 roku życia...Nie mam linka, bo to było w gazecie w jakiejś ulotce... Poczytaj sobie jeszcze więcej na temat tabletek, możesz się dokształcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo może te fajki nie tyczą się wszystkich tabletek...Ja tam nie wiem, bo nie palę, więc się zbytnio tym nie interesuje, w ulotce nie mam napisane, że obniżają, więc teraz sobie pomyślałam, że może to się tyczy nie wszystkich tabletek...Przy jednych się obniża skuteczność przy innych nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo2345
mam zamiar isc do gina po tabletki...mozecie mi powiedziec czy jest roznica w skutecznosci miedzy tabletkami po 40 zl za opakowanie typu yasminelle lub tymi za 10 typu Diane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×