Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

do anulki...A poza tym...Wiesz co oznacza słowo pizda?Jeśli wiesz, to ja nie kumam czemu tutaj tak piszesz, znasz Anulkę, że ją oceniasz?? carewna ż....\"nie podoba mi sie to mądrowanie\"--->I znowu następna, nie mogę z Wami dziewczyny... \"są lepsze i gorsze i już skumaj to\"--->Ty mnie nie ucz okej, bo ja wiem o tabletkach dużo(sama piszesz, że się mądruje, haha)i nie potrzebne mi Twoje wywody, byłam u lekarza i pytałam i wiem, ze nie ma podziału, jesli Twój lekarz mówi Ci inaczej - wierz sobie w to co mówi, tylko, że jakoś prawie każda(wiedząca dużo na temat anty) dziewczyna powie Ci to samo co ja!NIE MA PODZIAŁU NA LEPSZE I GORSZE!! \"sugerujesz,ze na twoja wątrobę nie zadziałają tak?\"--->Ja nie sugeruję, że na moją wątrobę nie wpływają?Gzie ja coś takiego napisałam/Wiem, ze każde tabletki wpływają i dlatego nie ma gorszych... \"na szvczscie wiekszym autorytetem jest dla mnie lekarz\'--->No i bardzo pozytuywnie, bo lekarz to podstawa(jeśli jest dobry)nie musisz wierzyć w to co piszę, przecież ja Ci nie każę... \"a ty jak czegoś nie wiesz,nie wypowiadaj sie.\"--->Jak nie chcesz to nie czytaj moich wypowiedzi i nie wierz w nie...Ja zawsze odpowiadam jak wiem i kieruje się przy tym doświadczeniem lub ulotką więc nie podważaj mojej wiedzy, bo wiem co piszę...Jeśli czegoś nie wiem(nie ma w ulotce na przykład) to pytam lekarza i dopiero wtedy się tu wypowiadam... \"jak widać jedne działają gorzej inne lepiej\"--->To Ty czegoś tu nie kumasz, to co napisałaś jest prawdą, ale tyczy się to indywidualnie kobiety, a nie ogółu kobiet(dla jednej jedne są lepsze inne gorsze)Ale ogólnie wszystkie są dobre!!...Dla Ciebie są gorsze i lepsze, a nie ogólnie na rynku!! \"nie możecie przyjąć tego do wiadomości?--->Nie, bo się z tym nie zgadzam, bo to nie jest prawda!! \"kto wam dał uprawnienia do wygłaszania takich slow?któraś z was jest może lekarzem?\"--->Uprawnienia na forum - wiesz co Ty mówisz w ogóle...Nikt tu nikomu nie każe czytać tego co my piszemy i wierzyć w to!!Po cholerę sama się tu wypowiadasz??Dał Ci ktoś uprawnienia, jesteś może lekarzem?Przeczytaj to co napisałaś, i zastanów się...Żenado... I jeszcze jedno - zawsze piszę, że ulotka i lekarz to podstawa i żeby dziewczyny nie wierzyły we wszystko co tu ktoś pisze...W to co ja piszę też nie muszą wierzyć!!Ja odpowiadam, bo wiem, że niektóre liczą na odpowiedź, bo nie mają innego wyjścia...Ich obowiązkiem jest się dowiedzieć czy to prawda czy nie i to one odpowiadają za to co robią...Ja tu nie pytam o nic, bo wiem co mi potrzeba, jeśli nie wiem to pytam lekarza lub zerkam w ulotkę...Pisząc coś opieram się na swoim doświadczeniu i wtedy piszę, że to MOJE doświadczenie i któraś może mieć inaczej, bo każda jest inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I do wszystkich tych, które uważają mnie za mądralę!! To jest Wasza ocena i mnie nic do tego...Nie chcecie to nie czytajcie tego co piszę, bo nikt Wam nie każe!! Ja wiem, że kilku osobom przydaje się tutaj ktoś, kto odpowiada na pytania DOBRZE czyli z treści ulotki, a to, że akurat ja jestem jedną z tych osób, które tak robią to chyba lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carewna ż.
hahaha,ze tez chcialo ci sie to pisac.nudy na pudy.i jak udzielasz rad to zastanow sie co piszesz,zeby ktos sobie przez ciebie krzywdy nie zrobił. bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn
dziewczyny mam takie pytanie jak to jest z tymi tabletkami biore je od niedawna i 21 dni biore i 7 dni przerwy więc istnieje możliwość że w ciągu tych 7 dni zajde w ciąże? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carewna ż.
nie istnieje. czekaj ja na odpowiedz aaaa-ona wie wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mn nie,w ciągu tych 7 dni przerwy jesteś również zabezpieczona przed ciążą . Patrz ulotka :) żabko moja kochana oby Twój lekarz okazał sie tym jednym z wyjątków który wie co mówi...bo nie wiem czy wiesz ale niektórzy lekarze wciskają swoimi pacjentką te tabsy z których oni będą mieć jakąkolwiek korzyść :) także mam nadzieje że Twój lekarz czy tam lekarka, zna się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiat jednej nocy
carewna sama nie znasz się na rzeczy,jak widać także nie oceniaj innych. one mają rację,nie ma gorszych i złych, te gorsze dla jednej mogą faktycznie okazać się gorsze a znowu dla innej,te gorsze okażą się najlepsze tak ciężko to pojąść.....są tabletki z większą i mniejszą zawartością hormonów,jedne z nas potrzebują takie inne takie.Proste.... tabletki dobiera się po kątem badań naszego organizmu. Tylko wtedy jest największe prawdopodobieństwo że nie uszkodzą nam za bardzo organizmu. Po niektórych tabl nawet odnotowano za granica skutki śmiertelne, jest to odmiana tych tabletek co Ty bierzesz lub dokładnie te same.(Yasmin lub Yasminell-nie wiem jak to dokładnie się pisze) Więc co teraz, rzucisz je i zmienisz znowu na inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn
dzięki za odpowiedz jeszcze tak dokładnie nie wiem jak to jest z tymi tabletkami biore je dopiero 5 dni ale nie jestem zbytnio zadowolona bo lekarz mi przepisał diane 35 a słyszałam ze nie są one za ciekawe chciałabym chyba coś bardziej pewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carewna ż....No patrz - chciało mi się...Jakby mi się nie chciało to bym nie pisała...jakoś za dużo czasu mi to nie zajęło - szybko pisze... \"i jak udzielasz rad to zastanow sie co piszesz,zeby ktos sobie przez ciebie krzywdy nie zrobił.\"--->A podstawa tego stwierdzenia?Wskaż mi tu(wklej moja wypowiedz) gdzie ja piszę coś nie zgodne z prawdą??Jeśli wklejam treść z ulotki, bądź piszę ze swojego doświadczenia?Podważasz to?? Pewnie, że wiem wszystko - jeśli nie wiem, to się dowiaduje:)Cieszysz się z tego? mn...Nie!Jeśli dobrze stosujesz to jesteś zabezpieczona - przeczytaj ulotkę!!tam masz wszystko czarno na białym...Ulotkę się czyta przed zastosowaniem leku a nie w trakcie - tyczy się to również tabletek anty...Dla Ciebie Diane mogą być super...Nie sugeruj się opinia ogólną, albo opinią koleżanek - na każdą działają inaczej! kwiat jednej nocy...Widocznie dla niej ciężko pojąć taki banał, no ale cóż, my wiemy swoje...Niech ona sobie wierzy w swoje brednie, jak jej tak lepiej i może sobie tu wypisywać co chce, mnie to lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohhhhhhhh
Mam pytanie: czy to normalne ze spoznia mi sie okres ponad tydzien przez to ze odstawilam po 2-och opakowaniach tabletki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny! Ja biorę diane-35 od ponad 2 lat i nie robilam przerw. Mam ustalony czas brania wieczorem ale nie zawsze sie stosuje i te wachania sa okolo 2-4h. postanowilam sobie ze zaczne bardziej regularnie je brac (czyli w ustalonym czasie). I PYTANIE DO WAS: czy jak zaczne brac regularnie np. o 20.30 to po pięciu dniach brania regularnie moge sie nie zabezpieczac dodatkowo z chlopakiem??? (wspomne ze jak dotad to uzywalismy prezerwatywy)... a co do tabletek to jestem na 5 tabletce pierwszedo tygodnia brania od 7-dniowej przerwy... i czy jak bede przez 5 dni brac regularnie to mozemy sie nie zabezpieczac prezerwatywami..?? proszę o odpowiedź... to wazne.. Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitachi_ona przecież Ty jesteś cały czas zabezpieczona JUŻ!!!!!!!!!!! tabletki powinno się brać o stałej porze a nie o stałej godzinie,owszem najlepiej brać dokładnie,ale 2,3 h nie robią różnicy!!!! Czytałaś Ty coś w ogóle na temat tabletek. Jesteś zabezpieczona od pierwszej tabletki w pełni,jeśli wzięłaś ją w pierwszy dzień okresu. I jeśli nie spóźniłaś się z żadną tabletką min12 h to nie masz czym się martwić!!!! Ja brałam raz o 19 raz o 21 pora się liczy a nie dokładna godzina!!! I jak to bez przerw brałaś? bez 7 dniowych?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ohhhhhhhhhhhh tak to całkiem możliwe że przez to sie spóźnia, organizm musi przyzwyczaić się s powrotem do "stanu przed tabletkowego" i to może potrwać. Chyba że mas jakieś obawy to zrób test. Mi się spóźnił po odstawieniu parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohhhhhhhh
Ok dzięki za odpowiedź... Nie nie mam wątpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156. ja robie normalne przerwy 7-dniowe... A na temat antykoncepcji duuzo czytalam na roznych forach... Ale wiesz... jedni piszą, ze po braniu tabl. zachoda w ciaże inni piszą ze nie zachodza i się gubie... Wybacz, ale ja trochę się po prostu obawiam.. każdy chyba ma jakieś obawy... Wiem, że gin powiedzial mi ze jestem zabezpieczona od 1 tabletki ale cos tam we mnie siedzi... wiec wole sie 100 razy upewnic niz pozniej zachodzic w glowe dlaczego wszystkiego sie nie dowiezialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156. ja robie normalne przerwy 7-dniowe... A na temat antykoncepcji duuzo czytalam na roznych forach... Ale wiesz... jedni piszą, ze po braniu tabl. zachoda w ciaże inni piszą ze nie zachodza i się gubie... Wybacz, ale ja trochę się po prostu obawiam.. każdy chyba ma jakieś obawy... Wiem, że gin powiedzial mi ze jestem zabezpieczona od 1 tabletki ale cos tam we mnie siedzi... wiec wole sie 100 razy upewnic niz pozniej zachodzic w glowe dlaczego wszystkiego sie nie dowiezialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitachi... ok,ale to nawet w ulotce jest napisane że ważna jest bardzo ta sama pora przyjmowania tabsów. i limit spóźnienia wynosi u jednych 12h u innych 24h.....i już byłam spokojna,bo ulotka raczej nie kłamię...ale może ja mam dziwny charakter i dlatego :classic_cool: Tak czy siak, jesteś zabezpieczona,jeśli brałaś zgodnie z zasadami. Jak tak to nie ma się czym przejmować,owszem są kobiety które wpadły na tabletkach mimo regularnego stosowania,ale to jest rzadkość.....niemniej jednak są takie przypadki i trzeba to mieć na uwadze. Ja ciągle tkwię przy tym iż nie ma 100% antykoncepcji, i idąc z kims do łóżka należy być przygotowanym na ewentualną późniejszą odpowiedzialność. Brałam tabletki dwa lata prawie, zawsze był seks do końca,czasem pare razy na jeden wieczór :P i nic....... Także twierdze również że wpaść na tabsach to jak wygrać w totka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację... ;) to jak wygrać w totka... Choć statystyki mowia ze na 100 kobiet przyjmujących anty- w ciągu roku to 1-2 zachodzą w ciążę.. Więc mam nadzieje że nie będę w tych 1-2 kobiet ktore zaszly w ciążę.. ;p choc to zdaje sie malo to jednak to tylko statystyki i wyliczona srednia... Zdarzyc sie moze ze moze byc wiecej kobiet ktore wpadly albo odwrotnie - mniej.. :) Przezorny zawsze ostrożny.. :) hehe... Czytalam duzo forow i raczej nie spotkalam sie aby ktos wpadl po diane-35, bo np. wiem ze kilka osob wpadlo po innych tabletkach. Ale to trzeba wtedy miec kompletnego pecha... albo po prostu nie stosowac sie do zalecen... A i mam pytanko jesze.. czyli jak przyjmuje diane to nie wazne czy mam dni plodne czy nie to jestem zabezpieczona? mysle ze tak, bo w koncu po to sa tabletki anty- by one hamowaly owulacje w czasie dni plodnych a takze ogolnie w czasie calego cyklu chronily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema:) ohhhhhhhh...Tak, to normalne - ULOTKA!!Tym bardziej, że nie masz wątpliwości - to czym się martwisz?To na razie tylko prawie tydzień - nie miesiąc:) hitachi_ona...2-4h nie robią różnicy - patrz ulotka...Masz brać o tej samej PORZE a nie godzinie, choć większość bierze o danej godzinie(łatwiej pamiętać czy się wzięło)...Możesz się nie zabezpieczać w ogóle od dzisiaj, jeśli przestrzegasz zasad w braniu(zasady są w ulotce)...Niekoniecznie musiałaś używać gumek, bez nich ryzyko = 1 %...Możecie się nie zabezpieczać gumkami, już od początku mogliście...Tabletki zabezpieczają Cię cały czas(w przewie też!)... \"A na temat antykoncepcji duuzo czytalam na roznych forach\"--->Dziewczyno - Ty nie czytaj na forach tylko ulotki, broszurki, itp, i wiedza od lekarza:)...Na forach to Ci mogą głupotę wcisnąć - nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie - kiedyś ktoś tu tak mądrze napisał...Jak się gubisz to zapytaj się osoby kompetentnej, a nie na forum...Bo na forum to Ci ściemnić mogą... Piszesz, że dużo czytasz...Ale powiem Ci, że bardzo ważnej rzeczy nie wiesz...Podczas brania tabletek nie ma dni płodnych!To jest chyba najistotniejsza rzecz...Więc potwierdza się to co pisałam - forum nie daje konkretnej wiedzy... anulka156...\"Także twierdze również że wpaść na tabsach to jak wygrać w totka\"--->Ale to też zależy od organizmu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aaaaaa -> a czy ja muszę być taka szczegółowa..? na forach czytam.. ale poza tym tez na stronach ogolnie o anty- wiec to tez sie liczy.. poa tym jak bylam u lekaza to on mi pow.ze nie ma obaw.. no ale ja jestem z natury bojaźliwą osobą i wolalam sie dopytac osob ktore stosowaly pigulki i wspolzyly bez zabezpieczen. I moim zdanie tacy ludzie maja wiecej do powiedzienia, gdyz robili to juz bez zabezpieczen. A zwykle na forach tacy sie pojawiajaą... wiec dlatego tu zajrzalam bo sie chcialam upewnic czy a nie domyslac sie i główkowac czy mozna tak czy nie mozna... bo wiadomo ze anty- 100% bezpiecznstwa nie daja i sie zdarzaja przypadki... wiec sie pytal roznych ludzi jak to u nich bylo.. Zadko sie zdarza wpadka przy braniu pigulek, ALE sie zdarza jednak... wiec zamiast w trakcie wspolzycia glowkowac czy dobrze robie czy nie to wole sie sptac ludzi ktorzy mają to za sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a takze przeczytalam, że w czasie przyjmowania tab. w czasie dni plodnych moze dojsc do owulacji (moze to byc zwiazane ze zlym przyjmowaniem moim zdaniem) a wtedy w trakcie wspolzycia moze tym samym dojsc do zaplodnienia... -> nie wymyslilam tego tylko przeczytalam NIE NA FORUM... wiec jak cos to nie do mnie skargi , ze tak jest napisane... Wracjając do tematu, to jednak mozna zaliczyc wpadke, ale przy NIEREGULARNYM STOSOWANIU, wymiotach albo biegunce, bo jak wiadomo przy tych czynnikach jest mniejsza antykoncepcja-> a raczej zmniejszona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ULOTKI.. to oczywiscie czytalam... jak tylko kupilam 1 paczke tabletek... ale tez jeszcze w trakcie przyjmowania, jak kupowalam nastepne paczki, gdy byly rzeczy ktore mnie nurtoway i chcialam sie dowiedziec... wiec ulotka zostala przeczytana... No ale nie sposob wykuc jej na pamięć... to tylko dla desperatow.. poza tym na ulotce sa suche fakty, a ja wole zeby ktos mi z zycia jakis motyw podal.. Nie spytalabym sie osoby ktora na ten temat kompletnie nic nie czai.. a na forum raczej dop. osoby ktore juz przez to przeszly..i takich szukam osob... Wiec nie mniej mi za zle, ze wole wiedziec wiecej niz mniej...taki typ czlowieka ze mnie.. wolę się dopytac 100 razy to samo, niżo 1 raz za malo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ULOTKI.. to oczywiscie czytalam... jak tylko kupilam 1 paczke tabletek... ale tez jeszcze w trakcie przyjmowania, jak kupowalam nastepne paczki, gdy byly rzeczy ktore mnie nurtoway i chcialam sie dowiedziec... wiec ulotka zostala przeczytana... No ale nie sposob wykuc jej na pamięć... to tylko dla desperatow.. poza tym na ulotce sa suche fakty, a ja wole zeby ktos mi z zycia jakis motyw podal.. Nie spytalabym sie osoby ktora na ten temat kompletnie nic nie czai.. a na forum raczej dop. osoby ktore juz przez to przeszly..i takich szukam osob... Wiec nie mniej mi za zle, ze wole wiedziec wiecej niz mniej...taki typ czlowieka ze mnie.. wolę się dopytac 100 razy to samo, niżo 1 raz za malo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ULOTKI.. to oczywiscie czytalam... jak tylko kupilam 1 paczke tabletek... ale tez jeszcze w trakcie przyjmowania, jak kupowalam nastepne paczki, gdy byly rzeczy ktore mnie nurtoway i chcialam sie dowiedziec... wiec ulotka zostala przeczytana... No ale nie sposob wykuc jej na pamięć... to tylko dla desperatow.. poza tym na ulotce sa suche fakty, a ja wole zeby ktos mi z zycia jakis motyw podal.. Nie spytalabym sie osoby ktora na ten temat kompletnie nic nie czai.. a na forum raczej dop. osoby ktore juz przez to przeszly..i takich szukam osob... Wiec nie mniej mi za zle, ze wole wiedziec wiecej niz mniej...taki typ czlowieka ze mnie.. wolę się dopytac 100 razy to samo, niżo 1 raz za malo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ULOTKI.. to oczywiscie czytalam... jak tylko kupilam 1 paczke tabletek... ale tez jeszcze w trakcie przyjmowania, jak kupowalam nastepne paczki, gdy byly rzeczy ktore mnie nurtoway i chcialam sie dowiedziec... wiec ulotka zostala przeczytana... No ale nie sposob wykuc jej na pamięć... to tylko dla desperatow.. poza tym na ulotce sa suche fakty, a ja wole zeby ktos mi z zycia jakis motyw podal.. Nie spytalabym sie osoby ktora na ten temat kompletnie nic nie czai.. a na forum raczej dop. osoby ktore juz przez to przeszly..i takich szukam osob... Wiec nie mniej mi za zle, ze wole wiedziec wiecej niz mniej...taki typ czlowieka ze mnie.. wolę się dopytac 100 razy to samo, niżo 1 raz za malo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybaczcie, że wysylam po kilka razy to samo ale mam problemy z kompem i blędy mi wyskakują... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn
hitachi_ona... ja też biorę dianę 35 i jeszcze oprócz tego że to jest zabezpieczenie chciałabym troche przytyć jak ty miałaś po tych tabsach przybyło ci troche kilogramów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.. mam wrazenie ze tak... ;/ choc innych dolegliwosci raczej nie mialam.. Po 1 lek zostal mi przypisany od problemow z trądzikiem.. Bo w wieku od 1 miesiaczki do wieku 17 lat mialam okropny tradzik, czasami to az nie chcialam do szkoly chodzic przez to.. no ale coz... Biore diane od 2 lat i widac roznice juz po kilku miesiacach.. na mojej twarzy sa nadal wypryski ale jest o niebo lepiej.. poza tym nasiaja sie tylko bardziej w tych 7 dniach przed okresem a po tyg znowu znikaja i zostaja nieliczne. A co do przytycia to przed braniem wazylam oklo 53-54 kg a teraz roznie czasami 55 najwiecej wazylam 57 ale ost. przed w czasie sesji spadlo do 55 bo to jednak stres.. Ale ogolnie czuje ze chce mi sie jesć po tabletkach.. co chwila chodzę coś przekąsic, bo czuję że mnie ssie.. ;/ ja mam sklonnosci do 'tycia' wiec sie nie dziwie ze przytylam troche.. Ale widze ze ty chcesz przytyc.. Heh... ciekawe.. zebym ja miala taki problem... ;) ja to raczej probuje schudnąc... ;) poza tym przenioslam branie tabletek z rana na wieczor by pojsc spac od razu i nic wiecej nie jesc... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×