Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość kaja1718
hej dziewczyny... tydzien temu mialam swój pierwszy raz... po drugim strasznie zaczeło mnie swedzieć, piec i w ogole mialam wszystko mocno ukrwione.. okazalo sie ze mechanicznie wytworzyla mi sie drożdżyca.. dostalam maść i antybiotyk.... czy to czesto zdarza się przy regularnym wspołzyciu?? chcialabym jeszcze sie dowiedziec, na czym polega antykoncepcja globulek dopochwowych... podobno dobrze nawilżają, czy też się pienia (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapa126
Normalnie brałam o 20 a dzisiaj sobie przypomniałam po 8 rano. Ulotkę czytałam i to kilka razy a dzisiaj jeszcze dodatkowo. Moje pytanie brało się z faktu iż nigdzie nie jest napisane nic o zapomnieniu pierwszej pigułki z nowego opakowania. Zastanawiałam się czy postępowanie jest takie jak przy zapomnieniu tabletki z pierwszego tygodnia. Dziękuję za odpowiedz. Domyślałam sie że przez najbliższy tydzień będę musiała sie zabezpieczać, ale wolałam się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam obecnie anginę:( i mam antybiotyk:( i byłam dzisiaj na wizycie i mi ginka potwierdzila, że ten lek obniża skuteczość, więc teraz 7 dni z antybiotykiem + 7 dni po gumka albo abstynencja:( no ale cóż, jak trzeba to trzeba...:) kaja1718...\"czy to często zdarza się przy regularnym współżyciu??\"--->Ja tego nie wiem, bo nie znam statystyk niestety:(, ale sądzę, że różne rzeczy mogą się dziać w wewnątrz kobiety, nawet jeśli nie współżyje, a tym bardziej jak się współżyje...To są różne schorzenia, od nadżerki, po grzybicę i drożdżaki właśnie...Drożdżaki mają chyba najmniejsze zagrożenie, jeśli tu można w ogóle mówić o jakimś zagrożeniu...\"na czym polega antykoncepcja globulek dopochwowych... podobno dobrze nawilżają, czy też się pienia\"--->W tej kwestii Ci nie doradzę, ponieważ nic nie wiem na ten temat, nigdy nie stosowałam i nie interesowałam się tym...Może poszukaj na necie czego o tym albo zapytaj lekarza?Tutaj dziewczyny raczej tabletki biorą, chociaż może któraś coś wie:) gapa126...Od 20 do 8 jest 12h, więc niby zmieściłaś się w czasie, ale ja to bym się chyba zabezpieczała, bo to zawsze jest jednak 12h, a nie mniej:P:P \"nigdzie nie jest napisane nic o zapomnieniu pierwszej pigułki z nowego opakowania.\"--->No ale chyba taka treść jaką ja Ci wysłałam ze swojej ulotki masz?Przecież to to samo...Pominięcie jednej tabletki, to się tyczy tak samo pierwszej kolejnego opakowania jak i dalszych...A jakie bierzesz tabletki?\"Zastanawiałam się czy postępowanie jest takie jak przy zapomnieniu tabletki z pierwszego tygodnia.\"--->No dokładnie tak, a jak inaczej, przecież zapomniałaś w pierwszym tygodniu!To jak inaczej miałoby być dobrze;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelkaaaaa
Mam pytanie:) Przepisano mi i mojemu partnerowi tabletki tinidazolum.Czy te 4 tab. to mamy na raz wziaść w ciagu dnia czy rozłozyc te 4 tabletki w ciągu dnia rano,itp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... marcelkaaaaa...A skąd my to mamy wiedzieć??Lekarza się nie było łaska zapytać??A jak lekarz nie powiedział, to do czego jest ulotka!! \"Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania lub skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceutą\" i zapamiętajcie to sobie wszyscy!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelkaaaaa...Nie rozumiem, Ty chcesz wziąć lek tak, jak tu sobie ktoś napisze, że się bierze... Po pierwsze: ta osoba może się kompletnie na tym nie znać i napisze coś, bo tak jej się będzie zdawało, że jest dobrze, a Ty tak zrobisz:o Po drugie: nawet jeśli napisze tu osoba, która to brała, więc niby wie jak to się zażywa, itp, to Twoim zasranym obowiązkiem jest przeczytać ulotkę, bo ulotka może mieć rozszerzona informację na ten temat...Ta informacja może się dzielić na takie, że jakieś tam osoby biorą tak, inne inaczej...Ta osoba co Ci tu np. napisze, bo brała może brała tak jak Ty masz nie brać!! Po trzecie: Wierzysz wszystkim osobą, które tu piszą, że piszą dobrze i byłabyś w stanie działać według nich?Ja bym tam nie ufała osobie, której nie znam, nie widzę i tak na serio to nie wiem czy nie robi sobie jaj...A w ulotce masz rzetelną wiedzę, na której powinnaś polegać i się o nią właśnie opierać w różnych sytuacjach(jeśli lekarza nie zapytałaś), ulotka Cię nie oszuka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelaaaa
spokojnie,lekarz mi nie do końca powiedziałw tym problem.a na Ulotce jest dziwnie napisane,ale już wiem jak to brać.Nie ufam kazdemu słowu tutaj napisanemu,ale moze któraś z was miała podobny problem i dlatego napisałam.bez nerów:) dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelaaaa...\"lekarz mi nie do końca powiedziałw tym problem\"--->No to właśnie w tym sęk, że to Ty powinnaś się dopytać i byś wiedziała do końca... \"ale moze któraś z was miała podobny problem i dlatego napisałam\"--->No i właśnie Ci o tym wyżej napisałam, każda musi się indywidualnie traktować, czyli działać według ulotki, a nie porównywać z innymi i robić tak, bo tak zrobiła inna... P.S.Jakich nerwów?Nie martw się, nie denerwują się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana niektorymi wypowi
mrowka zzz poprostu mnie rozbroila. czy czytalas dziewczyno kiedys na jakims srodku ze ma 100% pewnosci?nie wiec po co takie lupoty piszesz i dziewczynie glupoty piszesz.moja mama jest ginekologiem i czytajac razem z nia ta wypowiedz nie mal wpadlam pod stol ze smiechu.tabletki maja bodajze 98% pewnosci do 100% jest jeszcze 2% niepewnosci.moja mama uwaza ze lepiej i tak uwazac i chuchac na zimne niz pozniej zastanawiac sie jak sie pozbyc niechcianej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdesperowana niektorymi wypowi...Chodzi Co o mrowke zzz, która wypowiadała się tutaj hoho czasu temu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdesperowana niektorymi wypowi...Czy ta mrowkaZZZ pisała kiedyś w ogóle, że tabletki dają 100% zabezpieczenia?Nie pamiętam już tych pierwszych wypowiedzi, a nie mam czasu szukać:) Mogłabyś skopiować tę wypowiedź tutaj, to bym sobie przypomniała:) z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ widzę że ktoś do mrówki się doczepia , chyba ten ktos nie popatrzył na date wypowiedzi :P:P:P mrówki już nie ma hhhhhhooooooooooohhhhhhoooo my wiemy że nie ma czegoś takiego jak 100 % antykoncepcja,także o nasze seksy proszę się nie martwić :classic_cool: ehh no już 30dc i ciągle czekam na @ , wiem że wcale może się nie zjawić,albo Bóg wie kiedy nadejdzie...:O ale cóż czekam cierpliwie......tym bardziej że czuję się super :) za tydzień zrobię teścik,tak dla pewności.....cokolwiek mi wskaże będę happy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...No właśnie, dokładnie, ona była już na 1-szej stronie:P dlatego ja jej wypowiedzi już nie pamiętam, czy pisała o tych 100% czy nie... A co do Ciebie i Twojego okresu, to właśnie - dokładnie, może on w ogóle nie przyjść jak na razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
sluchajcie zajrzalam na ta pierwsza strone i ja nie widze zeby ta cala mrowka pisala ze tabletki daja 100% pewnosci... no ale pominmy ten fakt ;) ktos sobie chcial zjazdy urzadzic ale mu nie wyszlo :)) A tak poza tym... moja mama tez jest ginekologiem! :P i co fakt to fakt... z niektorych wypowiedzi to sie tak usmiala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ solidnykopniak...Ja przeczytałam jej kilka wypowiedzi i też nie widziałam nic takiego, dlatego napisałam, żeby mi to tu wkleiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was :) zdecydowałam sie na tabletki, ale mam kilka pytań: 1) czy maja pozytywny wpływ na skóre?? tzn: na trądzik 2) jak jest w waga?? 3) mam lekkie problemy w trądzikiem... załóżmy, ze mi przeszedł, czy jak odstawie to znowu sie pojawi?? 4) ile kosztują tak mniej więcej 5) na jakiej zasadzie dobiera sie odpowiednie tabletki z góry dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pytania od1 do 3 odpowiem tak: KAZDY ORGANIZM KOBIETY JEST INNY I INACZEJ REAGUJE NA DANE TABLETKI kosztuja od 3 zl(o ile stediril jeszcze sprzedaja ) do 50zl pyt5: na zasadzie takiej jakiej nie powinni robic!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisia1708...1) To zależy jak Twój organizm zareaguje...Każda z nas jest inna...Ja nie miałam trądziku nigdy, teraz przy tabletkach nic się nie zmieniło...Dziewczyna, która kiedyś miała trądzik, może przy tabletkach nie mieć, a inna może mieć, bo to nie wpłynie na jej trądzik... 2) Można przytyć, ale nie tyczy się to wszystkich, niekoniecznie musi się tyć, to też zależy od organizmu...Ja nie przytyłam po Cilest, a Ty możesz przytyć po tych samych tabletkach...Ja biorąc inne mogłabym przytyć, a Ty przy tych samych wcale nie musisz... 3) Może się pojawić - to zależy od Twojego organizmu... 4) Ceny są baaardzo urozmaicone...Od kilku złotych do kilkudziesięciu (3 - 45 zł.)...Ale warto pytać w kilku aptekach w jednym mieście. U mnie na przykład w 2 aptekach tylko są moje za 15 zł, w reszcie są po 22-23 zł te same.... 5) Idziesz do lekarza, rozmawia z Tobą (pyta o choroby, itp), bada Cię palcem, kieruje na badania...Przychodzisz z wynikami i na ich podstawie wybiera najbardziej odpowiednie dla Ciebie i wypisuje receptę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisia każdy organizm reaguję inaczej na te same tabletki,jedne tyją inne nie, itd............dlatego o tym to już sama się przekonasz jak zareaguje Twój organizm. powinnaś dostać skierowanie na badania,morfologia i próby wątrobowe.itp. jak nie to się o nie upomnij. są ważne. ja odstawiłam miesiąc temu Cilest :) i zapanował chaos :O ale daje rade :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w nastepnym tygodniu dopiero sie wybiore do lekarza bo teraz mam okres .I tez pierwszy raz bede brala te tabletki :) Zobaczymy co po powie lekarz :]na jakie badania skieruje i czy wogóle skieruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam wszystkim dziewczynom tabletki mówie wam to jest genialne heheh:) zupełnie inne uczucie jak z prezerwatywą :) nie trzeba sie czochrać ja biore drugi tydzień bo wcześniej nie musiałam bo mój chłopak był w wojsku i tylko czasem na przepustki przyjezdzał a teraz był na trzy dni u mnmie i było genialnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaa niewiesz czy można jakoś pomóc kolezance jak zaszła w ciaże?? ja wczoraj przychodze do szkoły po tygodniu nieobezcności i dopiero teraz zauważyłam że kumpela w moim wieku zaczeła wymi0otować na przerwach i ma bardzo duzy brzuch. byłam w szkolu jak sie dowiedziałam bo ona jest cicha spokojna i wogóle niewiem czy sama mam z nią pogadać jak zle sie poczuje czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa brzuch mnie boli, cyce mnie bolą a okresu nie widać.... syfów mi na wyskakiwało,ale to najmniejszy problem bo są malutkie i ich nie widać. 32 dc mam.....po tabletkowego :P są opcje że ciąża,owszem,ale to za wcześnie żeby test zrobić,ja to sobie pójdę odrazu na test z krwi po nd.....wolę mieć 100% pewność:) chociaż małe szanse na dzidzi ale jednak... Denerwuje mnie to ze jak już miala bym nie dostać tego @ to niech mnie przynajmniej nic nie boli a i no włosy mi wypadywały jak najęte :O w sumie dalej wypadają ale jakby mniej trochę,chyba że mi się wydaję tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronikka...\"na jakie badania skieruje\"--->Ma Cię skierować na badania: próby wątrobowe, morfologia, poziom hormonów, poziom cukru, itp...A jak nie skieruje, to sie upomnij... Blankaaa99...\"czy można jakoś pomóc kolezance jak zaszła w ciaże??\"--->To zależy od osobowości koleżanki i Twojej...\"zaczeła wymi0otować na przerwach\"--->Wymioty niekoniecznie muszą być objawem ciąży, może po prostu się zatruła? \" i ma bardzo duzy brzuch\"--->Mam rozumieć, że wcześniej miała mały?Ale czy znacznie mniejszy?Przecież w tydzień jej tak bardzo nie urósłby, że wcześniej byś nic nie widziała, a teraz po tygodniu ma nagle taki duży... \"niewiem czy sama mam z nią pogadać jak zle sie poczuje czy coś\"--->Oczywiście, że możesz, tylko czy macie ze sobą w miarę dobry kontakt, żeby ona nie poczuła się źle, że ją o to pytasz, że jesteś wścibska, itp...Może ją to urazić i pomyśli, że co cię to obchodzi, różnie bywa...Możesz się jej zapytać czy możesz jej pomóc, itp...Nie widzę problemu:) anulka156...Aha, no to nieźle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaa na tym forum robisz za psychologa , poradnie psychologiczna(zacznij pobierać oplaty ) , terapeute hehhehehe .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dovdi
Witam:) powiem tak zadna z Was nie jest ginekologiem ani producentem tabletek wiec Wasze zdania,wypowiedzi oparte sa na Swoich autentycznych wydarzeniach.Los chcial ze niespotkalyscie sie z przypadkiem zajscia w ciaze podczas regularnego zazywania tabletek i przestrzegania wszystkich czynnikow zewnetrznych..ale to nie znaczy ze takich przypadkow nie ma:)Natomiast tabletki sa jak windows...nie idealne ale nic lepszego nie wymyslono:)tak wiec to od Was dziewczyny wszystko zalezy:)100% ma tylko bezplodny osobnik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carewna żabka
a ja biore tabletki Yasmin od pol roku i w ogole nie mam checi na seks.na co mi takie zabezpieczenie skoro i tak nie mam checi...ide w piatek zmienic moze na jakies inne bo to mnie wkurza.wie ktos moze po jakim czasie brania tabsow robi sie przerwe?(jesli w ogole)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×