Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość durak
nie wiem skad mam wziąść info na ten temat a to badzo ważne dla mnie bo dosypano mi dla zabawy do napoju tej amfy i dowiedziałam sie dopiero później....prosze pomóżcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buehhehe
AAAAAAAA widze lubisz sie przypieprzac o byle co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buehhehe
rozumow mała nie pozjadalas wiec sie nie buldocz, a ta wiedza ktora tu niby blyszczysz jest w kazdej ulotce wiec stul sie z laski i nie wkur ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123wera123
mam pytanie do was. biore tableetki yasmin. ostatnio lekarz przepisal mi te same ale o zmniejszonej dawce. biore je juz 2 tydzien i w tym czasie kochalam sie z chlopakiem. boje sie ze moge zajsc w ciaze, czy moje obawy sa sluszne jak myslicie? myslicie ze maja mniejsza skutecznosc niz te poprzdnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lol23445
tak mysle ze bedziesz miec 15 raczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze... durak...Zapytaj lekarza... buehhehe...\"Mała\" - - ciekawa jestem ile masz lat, że sobie tak mówisz, a z resztą mów sobie jeśli Ci to pomaga... Przypieprzać??Odpowiadam na pytania - nie chcesz nie czytaj, to nie do Ciebie... Nie buldoczę się - uważaj na słowa - ciekawe czy jesteś taka mocna twarzą w twarz Jasne, że ta wiedza jest w ulotce, nie sądzę, żebym pozjadała rozumy - skąd to wzięłaś?...Bardzo często powtarzam, że wiedzę z ulotki kopiuję i wklejam i każda z dziewczyn pewnie to wie - nie napisałaś tu nic super...I kto powiedział, że ja błyszczę - nie dopisuj sobie... A i stul to sobie mów do kogoś kto Ci na to pozwoli, a ode mnie wara...Jeśli myślisz, że ja sądzę, że jesteś mocna w słowach \"wiec sie nie buldocz\"; \"wiec stul sie\", to się grubo mylisz. Znam trochę zachowanie takich jak Ty - chcesz pokazać nie wiem co - jak to potrafisz wyzywać, oceniać kogoś kogo nie znasz, dogadać , spływa to po mnie...A powiem Ci więcej - z psychologicznego punktu widzenia - wynika to z kompleksów, takie Twoje gadanie \"wiec sie nie buldocz\"; \"wiec stul sie\"...Bycie mocnym w słowach na forum to nie sztuka i uważam, że trochę jesteś dziecinna tym swoim zachowaniem... 123wera123...Jeśli takie dostałaś od lekarza to widocznie są ok, zmiana musiała mieć miejsce widocznie...Co Cię konkretnie martwi?Masz jakieś objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123wera123
hmmmm...lekarz przepisal mi je bo mam nieregularny okres....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123wera123...Aha, no ale jeśli zmniejszył dawkę to znaczy, że tak musi być, robił Ci badania? Każde tabletki są tak samo dobre i tak samo skuteczne, jeśli są odpowiednio dobrane... Boisz się, że możesz zajść w ciążę, więc może od tej strony zacznijmy:): Czy zaczęłaś je brać w 1 dniu okresu?Jeśli nie to możesz mieć obawy przed ciążą, jeśli się nie zabezpieczałaś dodatkowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buahahaha czy jakos tak :/ na huj to wszystko czytasz jeśli w ulotkach jest to samo :/ napiszesz kilka beznadziejnych słów i myślisz że błyszczysz:/ zachowujesz sie jak typowa szczeniara!!!! aaaaaa to spoko laska,odpowiada na każde pytania. tylko ci powiem nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blankaaa99...No właśnie - dokładnie, nie wiem po co ona to czyta skoro wie, po co w ogóle weszła na to forum... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1grenladnia2
Do : AAAAA -> możesz mi polecić jakąś książkę o psychice młodzieży , skąd biorą się dziwne zachowania, jakie są tego przyczyny??? to pytanie w ogóle nie jest adekwatne do tematu forum, ale skoro już tutaj jestem i Ty zaglądasz tu często to może akurat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1grenladnia2...Powiem Ci, że bardzo dobrze trafiłaś:)...Jestem na kierunku pedagogicznym - doradztwie zawodowym i psychologię mam w sumie na każdym semestrze, a jestem już na 8:)Bo ogólnie jest duuużo różnych psychologii... Znam takie książki, więc napiszę Ci tytuły, tylko musisz poczekać do wieczora, bo obecnie nie ma mnie w domu, a nie znam na pamięć autorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palelele
powiedzcie mi czy wy jak stosujecie tabsy to jeszcze dodatkowo sie zabezpieczacie nawet jezeli chlopak nie konczy w "was" i uwazacie? czy jest wtedy jakies prawdopodobienstwo ze sie zajdzie w ciaze przez ten plyn przed wytryskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palelele...\"dodatkowo sie zabezpieczacie nawet jezeli chlopak nie konczy w \"was\" i uwazacie?\"--->Taka sytuacja kojarzy mi się z metodą o nazwie prezerwatywa, a nie z metodą o nazwie tabletki antykoncepcyjne...Poza tym, zawsze jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, równa sie on 1%, jeśli wszystko się robi według zasad... Więc jeśli chciałabyś mieć 100% pewność, że nie zajdziesz, to musiałabyś przed wprowadzaniem członka już zakładać gumkę i jeśli ona nie pęknie masz 100%, bez tabletek oczywiście...A jeśli pęknie to lipa...A z tabletkami tak samo, więc nie ma sensu to i to, bo jeśli gumka pęknie to i tak masz 1% ryzyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1grenladnia2...Kurdę, nie mogę znaleźć tych autorów...Ale jeszcze poszukam:)To od razu napiszę... A i powiedz mi jeszcze(raczej napisz) o co dokładnie Ci chodzi pisząc dziwne zachowanie?Podaj jakiś przykład:)Czy chodzi Ci np. o różnice pomiędzy płciami, że dlaczego kobiety akurat tak się zachowują w takiej sytuacji, a kolesie tak, czy może czemu babki mają takie podejście do facetów i na odwrót, czy chodzi Ci ogólnie o zachowanie, czemu np.szpanują albo się cieszą, że mają dzianych rodziców i to jest dla nich super i najważniejsze, czy to, że jadąc samochodem otwierają szybę "zimny łokieć", muza na full i jest ok, czy o co?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1grenlandia2
hehe --> czemu np.szpanują albo się cieszą, że mają dzianych rodziców i to jest dla nich super i najważniejsze, czy to, że jadąc samochodem otwierają szybę "zimny łokieć", muza na full i jest ok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1grenlandia2
kurde tak sie napisalam a mi wypowiedz ucielo ... no nie :) skopiowalam twoja odp i dopisalam ze niezle sie usmialam z podanych przykladow hehe ;)) bo w sumie taka prawda..podam ci konkretny przyklad z mojego zycia..chodzi mi o to jaki wpływ ma na psychike nastolatki to że wychowywała sie z dziadkami przez 15 lat, jej rodzice sa po rozwodzie od kiedy skończyła 8 lat, ojciec mieszka za granicą a ona sama, teraz mieszka z matką i jej facetem..bardzo konkretnie ale może akurat mi pomożesz skoro sie na tym znasz;) a interesuje mnie to i chętnie poczytałabym na ten temat coś mądrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... 1grenlandia2...Znam się na tym poniekąd, bo na uczelni miałam psychologie ogólną, społeczną, rozwojową, pracy, kliniczną(mam teraz):)i wiesz, z tych psycholigii miałam książki takie podręcznikowe, ale znam kilka takich \"pozalekcyjnych\":) Tylko kurde no nie mam tych tytułów, ale mogę Ci poradzić tak...Idąc do biblioteki czy księgarni poproś o książkę coś typu: \"10 sposobów jak pokonać lęk przed zmieniającym się światem\" - Eimer B. Torem M.S. lub \"29 przepisów na szczęśliwe życie\" - Cashman C. Babki pomogą Ci coś wybrać, bo takich książek jest trochę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikitra
mam do was pytanko(poniewaz mysle nad zmiana tabletek a wizyte u ginekologa mam za miesiac) jakie sa tabletki w miare tanie(tzn takie do ok30zl i zawieraja malo hormonow???????????? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikitra...\"ponieważ myślę nad zmiana tabletek a wizytę u ginekologa mam za miesiąc\"--->To MUSISZ poczekać do wizyty!!Chyba nie chciałaś zmienić sobie tabletek na własną rękę!!Proszę, nie osłabiaj mnie... \"jakie są tabletki w miarę tanie(tzn takie do ok30zl i zawierają mało hormonów????????????\"--->Przecież my nie jesteśmy(większość z nas) ani lekarzami, a tym bardziej ginekologami czy farmaceutkami, żeby znać wykaz tabletek anty:o Każda z nas ma swoje i wie wszystko na temat swoich, a poza swoimi ma tylko ogólną wiedzę, taką mniej więcej, wydaje mi się... Poza tym, nawet jeśli Ci tu któraś napisze, bo bierze takie jakie Ty sobie chcesz, to i tak MUSISZ iść najpierw do lekarza, bo on musi te tabletki dopasować do Ciebie tak samo jak te wcześniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikitra
wiem ze musze isc i skonsultowac z lekarzem,ale oni traktuja nas jak kroliki doswiadczalne i przepisuja co popadnie jesli chodzi o anty, poprostu sledze forum od jakiegos tygodnia i swierdzilam ze niektorym z was sie tu nudzi wiec jak ktos ma czas i wiedze na ten temat to niech odpisze i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapa126
Miesiąc temu zaczęłam brać tabletki anty teraz od zeszłego czwartku miałam przerwę. Od wczoraj miałam brać nowe opakowanie ale zapomniałam i pierwszą tabletkę wzięłam dopiero dzisiaj rano. Moje pytanie brzmi czy ma to jakieś znaczenie i czy powinnam sie dodatkowo zabezpieczać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca_
Dziewczyny, w poniedzialek skonczylam opakowanie (tabl. biorę o 19), lecz rano ok. 10-12 trzy razy wymiotowalam, we wtorek raz lekko o 11. Nie zrobilam przerwy 7-dniowej, a w srode sie kochalam. Wydaje mi sie, ze tabletki powinny sie wchlonac przez te 12h, lecz chcialabym poznac Wasze opinie, moze ktoras wie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikitra...\"ale oni traktuja nas jak kroliki doswiadczalne i przepisuja co popadnie jesli chodzi o anty\"--->E tam, co popadnie, przecież najpierw badają i według badań przepisują te, które pasują do nas, inaczej nie da się zmienić, albo porównywalnie, znając się na tym mogą bez badania przepisać inne...Ale nie wiem co Ci to da, że ktoś Ci nazwę i cenę napiszę...Pójdziesz do lekarza sama sobie wysilisz jakieś i co powiesz, że chcesz te?Bo koleżanka się super po nich czuje?...Nie ma tak przecież...Każda reaguje inaczej - ja po Cilest czuje się dobrze, kosztują 15 zł, a Ty możesz mieć lipę przy nich...Pozdrawiam!:) gapa126...ULOTKA!!!!!!!Nie czytałaś!!Przed zaczęciem brania hormonów czyta się ze 2 - 3 razy ze zrozumieniem!!Więc musisz ją przestać i sie ustosunkować do niej w swojej sytuacji... Pewnie, że ma znaczenie i to spore...Z każdą jedną pominiętą tabletką skuteczność maleje... Jeśli zapomniałaś to muszę Ci zadać dwa pytania: 1)O której godzinie zawsze bierzesz tabletki? 2)O której wzięłaś rano, czyli ile czasu minęło, ile się spóźniłaś? A to treść z mojej ulotki Cilest(Ty możesz mieć inaczej w swojej, na przykład jeśli chodzi o przedział czasu!):\"Postępowanie w razie nieprzyjęcia tabletek we właściwym czasie W razie nie przyjęcia w odpowiednim czasie jednej tabletki (pomiędzy przyjęciem kolejnych tabletek nie powinno upływać więcej niż 24 godziny), należy przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej po przypomnieniu sobie tego faktu. Następną tabletkę należy przyjąć w zaplanowanym czasie. Oznacza to, że w ciągu jednej doby mogą zostać przyjęte dwie tabletki.\" Jeśli przekroczyłaś czas to musisz się zabezpieczać dodatkowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikitra
ja tylko chcialam wiedziec orientacyjnie jakie sa tanie i maja malo hormonow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytajaca_...Tak napisałaś tą wypowiedź, że ja nie wiem czy dobrze rozumiem, że w pon rano wymiotowałaś ok 10-12 i o 19 wzięłaś, potem jeszcze o 11 we wtorek wymiotowałaś? "Wydaje mi sie, ze tabletki powinny sie wchłonąć przez te 12h"--->No wchłoną się, tylko nie mogą się wymioty utrzymywać długo... Nasze opinie?Lepiej zajrzyj w ulotkę, tam masz napisane co zrobić i żadna z nas nie napisze Ci nic mądrzejszego niż z ulotki...To treść z mojej Cilestu:"Postępowanie w razie wymiotów W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tabletki lub w razie utrzymywania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skuteczność antykoncepcyjna preparatu może być zmniejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko skuteczne działanie antykoncepcyjne będzie zachowane, o ile tego samego dnia przyjęta będzie druga tabletka preparatu Cilest®. W razie występowania wymiotów lub biegunki trwających przez 24 godziny lub dłużej działanie antykoncepcyjne może być zmniejszone i należy zastosować dodatkową, niehormonalną metodę antykoncepcji do dnia przyjęcia kolejno (codziennie) siedmiu tabletek."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca_
dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikitra...Aha, to się rozumie...Trzeba było tak od razu:P Ale ja nie znam całej palety tabletek anty...Wiem tylko wszystko na temat swoich, a poza moimi to tylko tak ogólnie...Wejdź sobie w google tam może coś znajdziesz...Albo tu każda z dziewczyn coś napiszę na temat swoich, może akurat któraś bierze tanie i z niską zawartością hormonów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×