Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość isisss
a czy jest możliwe ,że przez pierwszy tydzień przyjmowania tabletek waga i samopoczucie było w porządku , natomiast dopiero teraz w drugim tygodniu zaczynam odczuwać pewne niedogodności np. przyrost wagi ?? mój lekarz mówił ,że w wypadku gdyby tabletki były źle dobrane i miałabym czuć się źle lub np. przytyć to widziałabym już zmiany od pierwszych dni , ale wcześniej było ok , a od 2 dni czuję się jakoś inaczej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela19
Nie zrezygnowac nie zrezygnuje bo nie poto wydałam na nie tak duzo kasy zeby teraz zrezygnować...A mam małe pytanko kiedy posżłam sie kompać poczułam taki śluz wsadziłam sobie palca do pochwy a na palcu miałam taki brązowy śluz czy to normalne przy stosowaniu tabletek....Sory że wam tak zawracam głowe boje sie i tyle ale mam nadzieje ze bedzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
powiedzcie co z tym tyciem ?? przed chwilą się ważyłam i mam 2-3 kilogramy więcej, ale zmierzyłam się też i wymiary bez zmian :/ może woda się zatrzymuje ?? miałyście takie objawy , ale dopiero po pewnym czasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela19
Wiesz co ja ci na to pytanie nie odpowiem bo ja kończe dopiero pierwsze opakowanie i jak widać mam bardzo wielkiego stresa ze nie dostane tego okresu z odstawienia i dziewczynki sa złe////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TH4
Cześć dziewczyny mam do was pytanie od nie dawna zaczełam zazywać tabletki antykoncepcyjne YASMIN i chciałam sie was zapytać czy lekaż dobrze mi je dobrał...Wsadził mi taka rurke do pochwy to było pierwsze potem palca a potem przeprowadził taki wywiad czy to znaczy ze dobrze mi je dobrał na takim czyms pojegaja te badania..???Aha i jeszcze jedno i jezeli wezme tabletke w pierwszy dzien okresu to jestem juz zabezpieczona takrze moge sie kochac do końca bez zadnego zagrożenia oczywiście po okresie bo w czasie okresu to zaden komfort/??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli wezmiesz w pierwszy dzień okresu, nie będziesz wymiotować do 4h od polknięcia tabletki,ani nie będziesz miec biegunki lub nie będziesz brala antybiotyków to tak,jestes już zabezpieczona 4 h po połknięciu pierwszej tabletki. A co do badan przydała by się jeszcze morfologia i próby watrobowe :O isiss ja przytyłam 10 kg na tabletkach i nie przytyłam od razu tylko przybywało mnie z miesiąca na miesiąc coraz więcej :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniśśś
TH4 Lekarz nie zlecił Ci żadnych badań?Na dzień dzisiejszy jest to obowiązek każdego lekarza.Na podstawie tych badań dopiero można dobrać najodpowiedniejsze tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
anulka156 ----- a czemu nie zmieniłaś na jakieś inne? mój lekarz powiedział , że na tym polega właśnie ich złe dobranie ,że się tyje i dlatego tak bardzo na to zwracam uwagę wiem , że tyje się stopniowo, nie spodziewam się ,że obudzę się pewnego dnia a tu nagle 10 kg więcej :) tylko już przez tydzień się cieszyłam ,że wszystko ok, bo waga nie rosła, a tu nagle po 7 dniach zaczęłam czuć się jakoś inaczej i mam wrażenie ,że dopiero od tego 2-ego tygodnia jest gorzej , możliwe to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
wiem , że to głupie ... ale chodzi mi o to czy czuje się to, że się tyje od tych tabletek czy się nie czuje a tu nagle waga w górę :) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że się tyje to najmniejszy problem jak dla mnie, gorzej jak np robią się zatory na nogach :O moja znajoma tak miala.... albo migreny uporczywe itp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
no tak to jest na pewno ważne , tylko z mojej rozmowy z lekarzem wynikało ,że ewentualne skutki uboczne będą odczuwalne już właściwie od pierwszych dni , a nie dopiero po 8 tabletce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TH4
A to co mi zrobiła to nie były zadne badania i nie mogła mi tak wystawić tabletek ona mówiła ze mam przyjsc za 3 miesiace do kontroli i na jakies badania jak beda potrzebne.Nie nie wymiotowałam ani nie miałam biegunki taz chyba po 7 tabletce ale to miałam takie rozwolnienie zoładka ale ja biore tabletki o 21 a ta biegunke miałam na drugi dzien popołudniu a raz miałam taka sytuacje ze wziełam tabletke o 21 a o 23 poszłam na ubikacje tylko raz moze dwa no i stwierdziłam ze rano wezme jeszcze jedna tabletke i o 8wziełam myślisz ze to nic nie zaszkodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TH4
Pamietał ze pytała sie tylko czy nie pale czy był u mnie ktoś chory na raka czy własnie na watrobe mam nadzieje ze te tabletki działaja bo jak nastepny raz pójde to jej powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewak1981
dziewczyny mam do was takie pytanie- dzisiaj przez przypadek wzielam dwie tabletki- co robic brac dalej i po prostu skonczyc po 20 dniach przyjmowanie czy dobrac z nastepnego opakowania- jak z antykoncepcja- moge sie kochac w dni plodne? mialyscie taki przypadek?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela19
Ej ale ja tez nie miałam zadnych badań podobnie robił mi tak jak TH4 Alulka156 A ty co myślisz o mojej sytuacji ja kochałam sie z moim chłopakiem jak zazyłam 4 tabletke ale stosunek przerywany a jak zjadłam 7 to kochaliśmy sie dwa razy rano i wieczur ale tez przerywany ale mam cykora czy te plemniki w jego członku mogły nie przetrwać niby sie mył.A pierwsza tabletke wziełam zaraz jak zobaczyłam krwawienie na bieliżnie to był pierwszy dzien.raz miałam biegunke tak 3 godzinki po połknieciu ale ja nawet nie wiem czy to mozna nazwać biegunka byłam raz w ubikacji i wziełam tabletke dodatkowa na drugi dzień zaraz jak wstałam a potem wziełam o noemalniej porze tak jak biore codziennie nigdy nie zapomniałam o tabletkach zawsze biore.teraz w sobote koncze opakowanie i zamiast 21 tabletek wziąsc w 21 dni to ja wezme je w 20 dni ale to tylko mi cykl troszke zmieni???prawda i boje sie czy dostane ten okres z odstawienia...A ty po ilu tabletkach współżyłaś do końca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela19
ewak1819 Ja mialam takie rozwolnienie i wziełam tez dodatkowa tabletke poprostu bedziesz miała krótszy cykl ja uważam zebys nadal brała dalej a na 20 tablecte normalnie zrobiła przewe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evenstar
Mam 17 lat, regularne współżycie zaczęłam niedawno. Pierwszą miesiączkę miałam 3,5 roku temu, do teraz mam bardzo nieregularnie. Chcę zacząć brać tabletki, przed wizytą u ginekologa chciałabym się was zapytać, jak to jest, 21 dni brania i 7 przerwy, a ja mam bardzo nieregularną, jak to wszystko ma się odbywać ? i czy w tak młodym wieku mogę bez problemu brać tabletki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evenstar
chciałabym dodać, że przy każdym okresie mam trochę biegunkę, czy to nie będzie problemem podczas zażywania tabletek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniśśś
evenstar Twój wiek nie ma tutaj nic do rzeczy :)Skoro podjęłaś taką decyzję to świadczy tylko o tym,że starasz się być odpowiedzialna.Pierwszą tabletkę łykasz w pierwszy dzień miesiączki tak przez 21 dni.Następnie robisz 7 dniową przerwę w trakcie której ma się pojawić krwawienie.8 dnia zaczynasz kolejne opakowanie i tak w kółko :)Jeśli jest to typowa biegunka to możesz również rozważyć opcję stosowania plastrów tylko są one znacznie droższe od tabletek. Jednak radzę skonsultować to z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evenstar
czyli nie możliwe jest, żeby w ciągu tych 7 dni nie pojawiło się krwawienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniśśś
evenstar Tabletki nie dają 100% pewności ... 1 % ryzyka jednak zawsze istnieje. I z tym musimy się liczyć.Jeśli krwawienie się nie pojawi to trzeba się liczyć z ew. ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela19
Moniśśś Zrobiłam test wyszed negatywanie bede za 2 dni pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniśśś
Ewela19 A tak się martwiłaś... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczesniej zadalam juz podobne pytanie ale czy ktos moglby mi na nie odp.? Czy po pierwszym opakowaniu tabl. antykoncepcyjnych krwawienie jest słabsze? przez wszystkie dni I opakowania mialam plamienia i zastanawiam sie czy krwawienie wogóle moze wystapic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam poważny problem. Wczoraj powinnam rozpocząć kolejne opakowanie tabletek Novynette. Byłam pewna, że mam jeszcze 2 dni (przez ciągłą pracę straciłam poczucie czasu). Teraz nie bardzo wiem co zrobić, bo w ulotce pisze, że powinnam przyjąć pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania 8go dnia, a tego nie zrobiłam. Powinnam odczekać mies. i na nowo zacząć brać w pierwszy dzień kolejnej miesiączki? Wiem, że powinnam skonsultować się z lekarzem, ale dzisiaj niestety nie przyjmuje. Byłam 2 dni temu u lekarza i powiedział, że powinnam zrobić sobie przerwę i parę tyg. po odstawieniu tabletek zrobić test LH (test na płodność, dostępny bez recepty, cena to ok. 20 zł). Powiedział, że tabletki mogą powodować stałą niepłodność, a nie tak jak pisze w ulotce \'tymczasową\', dlatego mam teraz sprawdzić czy jestem płodna, żeby później w razie gdybym miała problemy z zajściem w ciążę wiedziała co jest tego przyczyną. Zdaniem mojego lekarza właśnie tabletki są przyczyną niepłodności. Niemal każda kobieta zwracająca się do Niego z tym problemem, wcześniej stosowała antykoncepcję hormonalną. Może wykorzystam to, że nie rozpoczęłam kolejnego opakowania i zrobię ten test... Tak dla pewności. Dowiedziałam się też, że w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych kobieta nie miesiączkuje. To co uważa za okres to sztucznie wywoływana krew spowodowana przyjmowaniem tabletek. Kobieta nie może mieć okresu skoro nie ma owulacji, a tym samym nie złuszcza się błona śluzowa macicy... Właśnie dlatego nie można zakładać, że skoro ma się \'okres\' to nie jest się z w ciąży. W ulotce jest wymienionych mnóstwo skutków ubocznych... Brałam je pod uwagę, ale nie przyjmowałam do wiadomości, że mogą dotyczyć właśnie mnie. Od lekarza dowiedziałam się, że skutki te nie są widoczne od raz ani po paru latach stosowania antykoncepcji hormonalnej. Wiele kobiet w podeszłym wieku zastanawia się skąd pojawiły się żylaki, dlaczego ma tak zniszczoną wątrobę, czy też inne objawy wymienione w ulotce. Po kilkudziesięciu latach nawet nie pamiętają o tym, że może to być wina tabletek, które wcześniej stosowały. Wystarczy parę opakowań tabletek, żeby doprowadzić swoją wątrobę do okropnego stanu. Właśnie dlatego lekarze polecają plastry antykoncepcyjne EVRA, które lepiej wpływają na organizm kobiety niż tabletki omijając wątrobę. Niestety są o wiele droższe... Cena to ok. 60 zł, ale od lekarza wiem, że w niektórych aptekach znajdujących się w hipermarketach cana wynosi nawet 20 zł... NFZ wprowadził kolejne zmiany. Darmowe badanie cytologiczne przysługuje tylko i wyłącznie kobietom, które ukończyły 25 lat, ale to nie znaczy, że młodsze kobiety mają zrezygnować z robienia badania. Można je zrobić w każdym gabinecie ginekologicznym, ale koszt wynosi 20 zł. Pomyślałam, że może Was to zainteresować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaa87777
witam ja tez mam pytanie w niedziele koncze opakowanie czyli od pn mam 7dniowa przerwe i okres, jednak we wtorek lece do turcji isrednio mam ochote miec tam 6dni okres;/ czy moge wziasc opakowanie za opakowaniem i nie miec okresu? czy to jest bezpieczne i ktoras z was tak robila?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onaaa87777 mozesz wziąśc dwa opakowania pod rząd, ale pamiętaj ze podczas tego drugiego opakowania możesz mieć plamienia, lub nawet dostać \"okres\" oczywiście możesz a wcale nie musisz to zależy jak Twój organizm zareaguje. Twoja_królewna odczekaj ten miesiąc, skoro przedłużyłaś przerwę to antykoncepcja została przerwana.... a to co niżej napisałaś to ja przynajmniej już wiem , niestety tabletki maja wpływ na organizm, to wiedza wszyscy, i niestety coraz częściej spotykam się z osobami które mają nie miłe wspomnienia z tabletkami antykoncepcyjnymi, nawet wsród lekarzy(niestety albo stety cała moja rodzina siedzi w medycynie :P - oprócz ojczyma;]) cieekaawaa bardzo często jest tak że jest słabsze, po to są m.in tabl anty żeby osłabiały bolesne i obfite miesiączki. Są przypadki ale to bardzo rzadkie kiedy okres nie wystąpil w pierwszej przerwie. evenstar tak jak pisałam wyżej sa rzadkie przypadki że krwawienie nie wystąpiło w pierwszej przerwie,lub nawet w sumie i późniejszej,ale w cale to ciąży nie oznaczało, tak samo jak pojawienie się okresu oznacza brak ciąży:O Tabletki są po to tez żeby wyregulować nieregularne cykle, także możesz je brać spokojnie, bierze się tak jak juz pisały dziewczyny 21 dni,potem7dni przerwy i tak w kółko ewak1981 bierz dalej normalnie potem 7dni przerwy. Wszystko est ok:) ja tez raz tak zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Hmm... ale przeciez sa osoby, ktore kiedy sa w ciazy, to nie dostaja krwawienia, wiec myslalam, ze wlasnie oznaka ciazy jest brak tego krwawienia podczas zazywania tabletek. Nawet u mnie w ulotce tak pisze :P Chyba, ze ktos ma pecha i zamiast okresu ma plamienia przez pierwsze miesiace ciazy i mysli, ze to okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×