Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Gość amadzia
dołączam sie do listy - badzmy razem, moc jest z NAMI!!! ;) NICK.............TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY.....NABYTE KG........MIASTO amadzia.........01.03.2006......14..........koło 3(chyba)......Tczew enka76..........01.03.2006....13................4................Konin Aurelia22.......01 (03).03.2006......13..............4.............Gorzów Magda77.......03.03.2006...........13...............3............Warszawa Niunia_77.......04.03.2006...........13..............-1,5..........Lublin Kamilla79........05.03.2006...........12...............0.............Gdańsk Mandzia.........05.03.2006...........13...............0.............Łódź fifi30.............06.03.2006...........13...............3..........Warszawa Kama.............07.03.2006............9...............???............Kwidzyn Pyśka25.........10.03.2006............12..............2.............Poznań Słonko1335.....17.03.2006. ..........10...............0..........Szczecin Paula78..........20.03.2006............8................0............Wrocław mi28 .............21.03.2006...........11................1 ...........Lublin Mysz_31.......21.03.2006...........11...............0............Warszawa Marta76.........22.03.2006...........10................0...........Rzeszów Kuna .............23.03.2006...........8................0,5.....Środa Śląska Ania26 ...........30.03.2006..........9................1,7...........Rzeszów moni271..........18.03.2006..........10,5.............2............Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie Uaktualniam tabelkę, bo jestem już po wizycie u doktorka :) NICK.............TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY.....NABYTE KG........MIASTO amadzia.........01.03.2006......14..........koło 3(chyba)......Tczew enka76..........01.03.2006....13................4................Konin Aurelia22.......01 (03).03.2006......13..............4.............Gorzów Magda77.......03.03.2006...........13...............3............Warszawa Niunia_77.......04.03.2006...........13..............-1,5..........Lublin Kamilla79........05.03.2006...........12...............0.............Gdańsk Mandzia.........05.03.2006...........13...............0.............Łódź fifi30.............06.03.2006...........13...............3..........Warszawa Kama.............07.03.2006............9...............???............Kwidzyn Pyśka25.........10.03.2006............12..............2.............Poznań Słonko1335.....17.03.2006. ..........12...............-2..........Szczecin Paula78..........20.03.2006............8................0............Wrocław mi28 .............21.03.2006...........11................1 ...........Lublin Mysz_31.......21.03.2006...........11...............0............Warszawa Marta76.........22.03.2006...........10................0...........Rzeszów Kuna .............23.03.2006...........8................0,5.....Środa Śląska Ania26 ...........30.03.2006..........9................1,7...........Rzeszów moni271..........18.03.2006..........10,5.............2............Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również witam ponownie- szczególnie nowe Mamuśki, które dziś do nas dołączyły. 🌼 🌼 🌼 Cieszę się, że \'moja ankieta\' ;) poskutkowała. Czuję się już trochę tak, jakbym Was znała. :) No, to teraz ja. Cóż. Nadal panna. Mam narzeczonego, który remontuje dla nas dom na wsi, ale ja wciąż z rodzicami mieszkam. W październiku zaczynam trzeci rok studiów, lat mam tyle ile w nicku. Jest to moja pierwsza ciąża i strasznie się tym ekscytuję (mimo że ciąży jeszcze nie planowałam- zwykła wpadka). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, przyszło mi jeszcze coś do głowy. czy macie już jakieś pomysły na imiona dla swoich dzieci? Podzielicie się nimi? A dla tych, które nie wiedzą: serduszka robi się tak, że w nawias kwadratowy wpisujecie wyraz serce. Jeśli o kwiatki wam chodzi- w [nawiasie kwadratowym] wyraz kwiatek. Efekt: ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuśki! Ja tez skrobne pare słówek o sobie. Jak widać w nicku, mam na imie ania i mam 26 latek. To moja pierwsza dzidzia i wyszłą nam przy pierwszej próbie. Jestesmy razem 7 latek, a po ślubie rok. Jestem nauczycielką. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe koleżanki :) Aniu napisz coś więcej o swojej ciąży i wpisz się do tabelki ;) Fajnie , że nasze grono się powiększa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi28, w tabelce sie juz umiesciłam parę dni temu. Jestem w 9 tyg. i nie moge doczekac sie konca pierwszego trymestru. Widziałąm Mojego Maluszka na USG ma juz 3 cm!!! i słyszałam jego Serducho! Brzuszka jeszcze nie widac, za to w pasie mam koło ratunkowe, chyba za duzo jem! A jak tam wasze brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania- nawet nie pytaj. Nie mieszczę się już w żadne spodnie, nawet w ostatnie biodrówki, które jeszcze służyły mi w weekend. W poniedziałek idę już do sklepu z odzieżą ciążową. Rany, jestem już bardzo szeroka w pasie- a do tej pory jak osa. ;) Brzuch wyraźnie zaokrąglony, a apetyt- ho ho. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu przepraszam nie zauważyłam, że jesteś już w tabelce :) Ja też chodzę narazie w spodniach, które były na mnie za szerokie, teraz są w sam raz, ale boję się, że nie na długo.... Rano mam mniejszy brzuszek, za to po południu, wieczoram znacznie się powiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tera ja uaktualnie tabelke ;-) NICK.............TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY.....NABYTE KG........MIASTO amadzia.........01.03.2006......14..........koło 3(chyba)......Tczew enka76..........01.03.2006....13................4................Konin Aurelia22.......01 (03).03.2006......13..............4.............Gorzów Magda77.......03.03.2006...........13...............3............Warszawa Niunia_77.......04.03.2006...........13..............-1,5..........Lublin Kamilla79........05.03.2006...........12...............0.............Gdańsk Mandzia.........05.03.2006...........13...............0.............Łódź fifi30.............06.03.2006...........13...............3..........Warszawa Kama.............07.03.2006............9...............???............Kwidzyn Pyśka25.........10.03.2006............12..............2.............Poznań Słonko1335.....17.03.2006. ..........12...............-2..........Szczecin Paula78..........20.03.2006............8................0............Wrocław mi28 .............21.03.2006...........11................1 ...........Lublin Mysz_31.......21.03.2006...........11...............0............Warszawa Marta76.........22.03.2006...........10................0...........Rzeszów Ania26 ...........30.03.2006..........9................1,7...........Rzeszów moni271..........18.03.2006..........10,5.............2............Kraków Kuna .............23.03.2006...........10.............2........Środa Śląska jestem po wizycie u doktorka, mam sie nie denerwowac i nie targac ciezkich dupereli. Hm.... uciekam, bo moja pociecha wlasnie w wannie siedzi i usiluje sie umyc po tym jak sie farbkami pomalowala ;-) papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia_77
Cześć marcóweczki ❤️ Otóż coś o mnie. Mam 28 lat, jestem technologiem i pracuję w firmie branży spożywczej projektując nowe produkty. Mój mąż, prawnik z wykształcenia, pracuje w branży poligraficznej. Poznałam go w Nevadzie 2 lata temu, gdzie sobie spokojnie mieszkałam i zostałam namówiona na powrót do kraju i „bycie razem”. Zakochaliśmy się w sobie strasznie więc się nie wahałam, jak też nigdy tej decyzji nie żałowałam. Nie myślałam o tym, że w Polsce ciężko jest młodym ludziom. Jakoś się powtórnie zaklimatyzowałam, choc wybraliśmy ze względu na pracę jego strony, czyli Lublin, mimo, że ja pochodzę z Wrocławia. Pobraliśmy się rok remu w sierpniu jeszcze bardziej zakochani. Od stycznia staraliśmy się o dzidzię, jak wiecie udało się dopiero w czerwcu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, myślimy nawet o tym, by niedługo strać się o drugą. Myślę, że to będzie syn i nazwiemy go Maksymilian, ale jeśli to będzie córeczka, to też super. Wtedy będzie Zuzia lub Amelka. I jeszcze co do wątku mężczyzn i prac domowych. Mój mąż ma bardzo silnie zakorzenione poczucie obowiązku, to zasługa teściowej i chwała jej za to 🌼. Wiecie, że ja nigdy nie prasuję, nie myje okien, podłóg, łazienki, nie odkurzam. To działka P. Ja za to jestem królową kuchni i gotuję mu co tylko chce. Choc teraz jak leżę i on musiał się czegoś nauczyć: np. wie jak zrobić ogórkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellooo, witam wszystkie mamuski a w szczegolnosci te ktore dolaczyly do nas w ostatnich dniach. rany kobitki jak sie rozpisalyscie - dlugo nadrabialam straty ale jestem na biezaco. aurelia - co do paru slow o sobie fajny pomysl - zrobi sie tak bardziej rodzinnie :) jesli chodzi o mnie jestem mezatka od 2 lat (06.09 druga rocznica) mam 25 lat, w tym roku obronilam prace magisterska (nieswiadomie z fasolka w brzuszku) no i pracuje do tego wszystkiego. mieszkamy na swoim ale kredycik musimy splacac. wlasnie z mezem realizujemy swoje marzenia: kupilismy projekt domu i zaczynamy budowe. a co do imion to wybrane mamy dla chlopca Julian a dla dziewczynki jeszcze tocza sie dyskusje ;) ania26 co do brzuszka to ja mam juz brzuchol!! dzisiaj siostra dala mi swoje ciuchy ciazowe - bluzki przypominaja spadochrony a o spodniach juz nie wspomne, ale sa przynajmniej wygodne ;) cieplutko pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki:) Ciesze sie bardzo bo tesciowie sie ucieszyli na wiadomosc o ciazy...co prawda po 15 min. zaczelo docierac, ale jest OK! UFF Jedyne co mnie zmartwilo, to ze wracajac do domu zrobilo mi sie bardzo słabo...jakbym miala zemdlec. Wystraszylam sie troche, ale mam nadzieje ze to od tych wszystkich emocji i pogoda byla jakas taka..duszna. Mialyscie cos podobnego? Powinnam sie tym martwic?? A co do mnie..mam 25 lat, 0 dzieci (oprócz fasolki w brzuszku), 1 męża (mam nadzieje że pierwszego i ostatniego) i wlasnie koncze studia. O dzidzie staralismy sie po odstawieniu pigulek w maju,a zaskoczylo za 2 razem. Małżeństwem jesteśmy od 2 lat. Za jakies 3 m-ce jak dobrze pójdzie bedziemy mieszkac blisko dziadków..napewno przyda sie ich pomoc i doswiadczenie. To tyle narazie Pozdrawiam serdecznie❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amadzia
hej! to znowu ja. strasznie podoba mi sie ta strona-dodaje otuchy!! zwłaszcza jesli chodzi o tycie. ja tez widziałam juz moja Fasolke 2 razy!!! widziałam jak bije serduszko i ...wiecie popłakałam sie , a lekarz poklepała po ramieniu i pogratulował mi i męzowi...to piękne uczucie. mam28 lat(w październiku skończe), 2 lata po slubie cywilnym i 3 tygodnie po kościelnym..nieźle co - 2 razy slub i z tym samym facetem - szaleństwo, co??!!!hehe jestem nauczycielka w szkole specjalnej i kończy sie dobre - koniec wakacji - chce pracować - czuje sie ok, ale jakby co to trudno i de na zwolnienie - a własnie jaka kwota mi sie nalezy - 100%???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia_77
Amandzia, mnie też czasem boli brzuszek, a raczej kłuje w różnych miejscach, choć to raczej nie jest bolesne i zdarza się wieczorami. Dziewczyny co do śluzu, to lekarz mi mówił, że zwiększona wydzielina z pochwy w czasie ciąży to normalka. Ja np. zauważyłam dziś u siebie żółtawy, czy też beżowawy kłaczkowaty śluz i trochę się wystraszyłam, ale pamiętam jak mi mówił, że dopóki podbarwianie nie nosi znamion świeżej krwi, to ok. Myślę, że może powoli mi się opróżniać skrzep który miałam po krwiaczku u ujścia szyjki (malutko było tego śluzu)….albo może to efekt zmniejszania od wczoraj dawki progesteronu (luteiny dopochwowej). Może jakieś bakterie? Co sądzicie? W każdym razie obserwuję siebie i jakby co to pójdę do doktorka w poniedziałek. Ja oczywiście panikuję bo miesiąc temu i dwa miesiące miałam te plamienia, ale wtedy to było brunatne, czerwonawe a śluz różowy. Z drugiej strony zastanawia mnie regularność tych „przypadków” u mnie. Dobra, nie chcę się stresować pocieszam się cały czas cyframi: to już 2 trymestr i koniec 13tc http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20719;12/st/20060304/dt/6/k/8543/preg.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amadzia
ojj Pyśka! spóźniłam sie, albo Ty - mój mąz jest architektem i taki domek by wam odmalował....ojjjj! no cóz w razie czego słuze pomoca zwłaszcza , że jesteśmy na etapie kupowania działki i .....kredytu! pa pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia_77
A co do brzuszka, to może przez to, że cały czas leżę, to wydaje mi się, ze jest mały, ale na przykład jak wczoraj byłam u dentystki (musiałam), to powiedziała mi, że mam już okrąglutki brzuszek jak na ten tydzień. Cóż, po ciuchach nie widzę, bo łażę w piżamach:-) Ps. Widzę, że nie ma opcji słoneczka w kwadratowym nawiasie? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia_77
Słonko 80, omdlenia i zasłabnięcia to norma, tak jak wymioty. Często po tym sie poznaje, że dziewczyna jest w ciąży. Bez obaw:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia_77
amandzia, w ciąży zwolnienia i urlop macierzyński są płatne 100%, mój mąż wszystko sprawdził. jakby potrzeba porady prawniczej to proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amadzia
Niunia_77 nie martw sie - jak to sie mówi najgorsze za nami . do 3 m-ca jest pewne ryzyko, ale teraz - nie mozna dac sie zwariowac!!!!!(sama sobie to powtarzam!!!!)też ide w poniedziałek na obranie krwi i w srode do lekarza - mimo wszystko powiem o tych kłuciach - ale to norma, macica sie powieksza, Fasolinka rośnie i miejsca szuka, prawda?!!! mam imie: chłopiec: Wiktor lub Jakub lub Maksymilian dziewczynka: Adrianna_ zdrobniale Ada, Adunia jakie sa wasze propozycje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki - \"stare\" i nowe:). Ja już po wakacjach, niestety:)). Nieco się zmartwiłam, bo pod moja nieobecność mama odebrała mi wyniki na Tokso i IGM wyszło mi 0,09. Co prawda obok napisali, że norma jest do 0,55 ale i tak się lekko stracham. Na przyszły piatek zapisałam sie do ginekologa na wizyte kontrolną więc mam nadzieję, że mnie uspokoi:). Widzę, że temat się rozrasta - forumowiczek przybywa - no i powiedzcie mi gdzie ten ujemny przyrost naturalny w Polsce;). Jak juz tak się spowiadamy to i ja: Mam 28 lat od czterech męża, byłam już raz w ciąży ale niestety poroniłam. W tą ciążę zaszłam bardzo niespodziewanie i bardzo szybko po zabiegu bo ok. miesiaca po. Dlatego tak się zamartwiam. Ale pocieszam się, że to juz drugi trymestr i MUSI być OK. Pracuję w księgowości budżetowej i pewnie dlatego mam takie poważne stanowisko;): specjalista d/s organizacyjno - finansowych, co do finansowych Ok, ale gdzie w mojej pracy organizacyjne??;):))(chyba, że chodzi o zaparzenie kawy szefowi od czasu do czasu:).Maż jest informatykiem - także jakby jakieś problemy zapraszam na konsultacje:). Co do tego śluzu to tez go zauważyłam... Ale jest biały, czasem lekko żółtawy i po przeczytaniu kilku mądrych stron stwierdziłam, że chyba tak ma byc, zapytam jeszcze gina zresztą. Od jakiś trzech dni przestałam wstawac w nocy na siusiu i piersi jakby tez mniej mnie bolą, trochę mnie to martwi - ale z drugiej strony wyczytałam, że podobno w drugim trymestrze trochę to mija. Dziewczyny na tym samym mniej więcej etapie co ja - amadzia, enka76,Aurelia22,Niunia_77,Kamilla79,Mandzia - napiszcie jak to u Was z tymi objawami wygląda. Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 31
Hej mam termin na przełomie lutego i marca i to moje drugie dziecko Mam 31 lat , 1 córkę 5 lat, 1 męża 7 lat myslałam że za drugim razem będzie tak samo jak za pierwszym, ale niestety nie (jest gorzej), dużo wymiotuję, boli mnie głowa a niestety nie mogę sobie zostać w domu wszyscy mi mówią że teraz chyba będzie chłopak fajnie że jest z kim pogadać bo jak byłam pierwszy raz w ciązy to nie było jeszcze tylu możliwosci pogadania przez internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia_77
magda77, ja wczoraj w nocy nie wstałam na siku i byłam bardzo szczęśliwa z tego powodu, a piersi też mi bardzo nie przeszkadzają. Podobno tak ma byc. Sprawdź jak najszybciej to toxo, bo wydaje mi się, że jest ok, ale jesli swiadczyloby to o poczatkach zakazenia, to musisz wziasc szybko antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda77- a ja się cieszę, że wróciłaś. :) Moje objawy? Aktualnie podwojony apetyt. Piersi przestały boleć, ale na siusiu to dalej wstaję. Właśnie dziś w nocy wstałam o 1 i aż do teraz zasnąć nie mogłam. :( Postanowiłam, że może lepiej zajmę się czymś konkretnym niż przewracaniem z boku na bok. Dlatego też zjawiłam się tutaj. ;) Magda31- witamy. :) A zatem może Ty mi powiesz czy sprawdza się przesąd: mdłości i wymioty na chłopca, ich brak wróży córę? Męczy mnie to nocne wstawanie. Czytałam, że jednym z objawów drugiego trymestru jest bezsenność. Mam nadzieję, że to nie jest u mnie początek problemów ze spaniem. :( Pozdrawiam wszystkie Marcówki. ❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amadzia
Magda77 jesli chodzi o piersi to faktycznie przestały mnie boleć - sa wieksze, pełniejsze , a brodawki zrobiły sie ciemniejsze, otoczki wieksze...nieźle! - ale juz nie bolą, mozna je dotykac, wczesniej nie za bardzo...hehe; jeśli chodzi o siusiu to wstaje koło 2 w nocy i o 7 rano...ale cóz , taki juz urok tego stanu. ze snam nie mam problemów i mam nadzieje, że mieć nie będe....cholerka to straszne nie muc spac - miałam to w kwietniu tego roku...ale nie wywołujmy wilka z lasu, brrr - w każdym razie rada dla cierpiacych na bezsenność - nie myśl o tym , żeby zasnąc; jak sie za duzo wiercisz to wstań i zajmij sie czyms - czyt. ksiązke, moze gra w tysiaca na necie - fajna sprawa!!! widocznie organizm nie potrzebuje tle snu - grunt to zachowac spokój - bez nerwów drogie kolezanki ❤️, ciesze sie , że mam tą mała fasolke...nie wierze w to jeszcze - musze znowu Ja zobaczyć!!!czas do lekarza....juz w srode!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia_77
magda77, a ja znowu przespalam cala noc bez siku:-) ale wczesniej mialam tak jak ty aurelio, jak wstalam na siku, to potem pol nocy nie spalam. ale pomagala mi hydroksyzyna, lekarz mi zalecil, bo bardzo wymiotowalam, a jednoczesnie uspakajala i super sie spalo....a jakie przyjemne sny:-) co do wymiotow i chlopcow, to chyba nie regula, moja mama ze mna w ciazy wymiotowala jak kot i co? buziaki dla mamus w piekny sobotni ranek 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amadzia
sorry, ale babol: poprawka; nie "muc" ale "móc" naturalnie.....na mózg mi padło....też to czasem macie...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia_77
amandziu, ja czasem zastanawiam sie nad prostymi wyrazami, szczegolnie mi sie to nasilili, gdy przez kilka lat bardzo malo pisalam po polsku:-) pamietam, ze po powrocie z emigracji napisalam górnik przez u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×