Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

amadzia,napisz wszystko co wiesz :) niestety co położna to inna opinia, ale lepiej wiedzieć więcej niż mniej :) to co mi położna powiedziała na temat KTG we wtorek jak byłam na wizycie nie będę nawet powtarzać bo takie bzdury powiedzcie dziewczyny gdzie macie łożysko? ja miałam do niedawna na ścianie tylniej, a teraz okazuje się że jest pod główką na dole i sama nie wiem co to oznacza-jak zwykle dotarło to do mnie po kilku dniach po wizycie,myślicie że powinnam się martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny:-))) Od razu mówię ,że z moją córeczką(tak, tak potwierdziło się) jest wszystko dobrze:-)))tak bardzo się cieszę!! lekarz oglądną ją z każdej strony zbadał wszystko co trzeba a ona w pewnym momencie najspokojniej sobie ziewnęła, pomrugała oczkami i poszła spać:-)))\\ Waży 2100 kg.(34 tydz) A teraz gratulacje dla Madzi!!!!! Jak już jedna się wyłamała to poleci reszta!!! Tak się cieszę że wszystko dobrze z twoją niunią i trochę cierpliwości i będziesz ją trzymać w ramionach. To prawda ten ból nerki jest porównywalny do bóli porodowych (tyle ,że z jednej strony).Lekarz powiedział ,że to typowa przypadłość ciężarnych i minie dopiero po urodzeniu( tak jak cukrzyca ciążowa)Tak więc zanim będziemy mieć nasze maleństwa to musimy trochę pocierpieć. Dziękuję wam dziewczyny za wsparcie i wiarę....to czasem pomaga. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mritta uff - szczerze ulzyło mi - ciesze sie bardzo, ze wszystko z Twoja Niunia ok!!! 🌻 co do karmienia, laktacji - opisze, ale jutro ok? właśnbie zdjecia!!!! tak tak koniecznie, tez wysle, a brzusio jest oj tak tak!!! ale jakoś zmeczona jestem, ...wieczorem tak juz jest...:) spadam, narka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mritta - bardzo sie ciesze że wszystko OK, ale co przeżyłas to Twoje, dobrze ze praktycznie tylko jeden dzień takiej niepewności bo inaczej to można od zmysłów odejść. A u mnie, jakos kiepsko się czuję i mam wysokie ciśnienie, 125/90, to dolne jak by za wysokie, zobacze jak bedzie za godzine, ale jakos sie dziwnie czuje i zaczynam sie teraz ja stresowac. No nic narazie spadam, położe sie do łóżeczka. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mritta, strasznie fajnie, ze Twoja mala jest zdrowiutka, dobrze, ze szybko pojechalas na te badania, mniej stresu:-) Laseczki, tym z was ktorych mam maile, wysylam zdjecia brzucholka, czekam oczywiscie na rewanz;-) I mam nadzieje, ze inne marcowki tez sie dolacza...To ostatni dzwonek na brzuszki, bo juz za pare tygodni bedziemy wysylac sobie zdjecia szkrabow:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mritta tak się cieszę, że wszystko jest ok z dzidziolkiem ❤️ Super wiadomość :):):) Ninia zdjątka super, ja postaram się męża namówić jutro na zrobienie aktualnych i napewno wyślę. Dziewczyny podajcie adresy, bo mam tylko dwa :( Czekam na reszte brzucholków ;););) Kolorowych snoof :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie, mam rade dla chcacych kupic termometr elektroniczny dla dzidziusi (mierzacy tempke w uszku)...nie kupujcie zadnych \"no name\'ow\". My kupilismy jakis niby swietny szwajcarski za 90zl (chcac oszczedzic) na allegro i takie jak on temperatury pokazywal, to glowa mala, co rusz to inna....i tak stanelo na tym, ze musielismy kupic ten najlepszy - naszym zdaniem - na rynku czyli Brauna za 120zl. I mierzy super;-) Oszczedny dwa razy traci niestety:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mja dziś pobudke Wam robie!!! mąz do pracy a ja na nogach ale kanapeczka, kakao i jeszcze w wyrku poleze...:) zaraz zdjęcia obejrze...mam nadzieje, że dostałam Niunia? a i wysle swoje , obiecuje, ale w chwili wolnej. dzis kolezanka przychodzi do mnie na pogaduchy - jutro ma slub!!! i chce zebym jej doradziła w pewnych kwestiach co do ubioru, makijażu, takie tam... a jeszyk niemowląt mam na kompie ale zamówiłam z allegro - 14 zł, wiec można sobie pozwolić - szkoda ślepic przed komputerem..tym bardziej , że wieczorkami lubie najbardziej czytac, a wtedy komputer okupuje Sebastian(mąż). ok, narka Miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki :) mritta - super ze z dzidzia wszystko ok!!! szkoda tylko Twoich nerwow ktore starcilas... niunia - dzieki za zdjecia - sa super :) w najblizszym czasie postaram sie wyslac swoje co do termometru to ja z czystym sumieniem polecam firme \"scaneo\" mierzy przede wszystkim temperature przy skroni w ciagu 1s - i w uchu rowniez , ale takie wkladanie czegos do ucha niemowlaka to watpliwa przyjemnosc - tym bardziej ze nalezy go wkladac dosc gleboko. zaplacilismy za niego 125,00 zl. mierzy dobrze bo spawdzalismy i na skroni i w uchu :) amadzia - wszystkiego najlepszego dla kolezanki na nowej drodze zycia :) a ja weekend spedzam na uczleni - studia podyplomowe to jednak nie przelewki ;) jak to wytrzyma moj kregoslup??!! hmmm.... cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wasze bable tez staly sie takie leniwe i przez dluuuugi czas nie daja o sobie znac??? zaczynam sie martwic bo dzisiaj chyba jeszcze nie czulam mojego chrabaszcza... albo jak chodzilam to nie czulam jak sie rusza.... cholera!!! znowu popadam w jakies paranoje.... porusze jeszcze raz temat spirytusu: jak mysliscie przygotuja mi roztwor w aptece?? bo ja bede sie bala ze cos spieprze jak bede sama go mieszac... wole zeby zrobil to ktos kto sie na tym zna... cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ja jestem po badaniach (morfologia i posiew moczu) właśnie jem śniadanko :) Pyśka - mnie też czasem wydaje się, że Maleństwo się nie rusza, ale później wszystko wraca do normy. Poczekaj, połóż się, a na pewno poczujesz :) A jeżeli chodzi o spirytus to nie martwcie się, w szpitalu przy wyjściu dają receptę i nic nie trzeba samemu robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gugugu gugu
pierwsze dziecko z roshisteryzowanego forum i na dodatek wadliwe hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol_ina
Sorrry Marcówki ale napisze teraz to co pomyslalam... Spierd...... Agugugu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gugugu gugu
spier... a co to znaczy chyba chciałaś powiedziec spierdalaj nawet sobie zakląs nie potrafisz a co nie prawda, tyle medzenia tyle latania po szpitalach, tyle "fachowych" porad jedna od drugiej hehehe i kupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysz_31
To nic trudnegoz z tym spirytusem Pysia 70 % spirytus (spirytus spożywczy rozcieńczasz w stosunku 2 do 1 czyli na dwie miarki spirytusu przypada jedna miarka wody) cmok cmok cmok p.S. a gugugu chyba jak cie wyjmowali z łona biednej matki to: 1. nie zrobili jej leawatywy i wpadłas w glowa w gówno dlatego gówno ci z ust wychodzi do tej pory 2. a potem musiał cie lekarz parę razy upuścić na twój głupi łeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Czekam na kolejne adresy mailowe :) u nas śnieg sypie brrrrr i przeszywające zimno Ale idę twardo na zakupy i do biblioteki wstąpie po jakąś komediową książeczkę do szpitala - co by mi się nie nudziło Mysza SUPEEEEEEER!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LEPIEJ BYM TEGO NIE UJĘŁĄ :):):) Tylko kto takiego pustaka (agugu) nauczył korzystać z kompa !!!!!!! Buziaczki Marcóweczki a nieproszeni goście - A KYSZ!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:). Serdecznie dziekuję za gratulację. Co do porodu. Ja miałam cesarkę i nie polecam. Jakby nie było to operacja i tak się po tym człowiek czuje. Dziewczyny po porodach naturalnych śmigały po korytarzach porodówki, a te po cesarkach wlokły się jak ćmy. Po naturalnym boli podobno trochę przy siedzeniu, a o bólach bardzo szybko się zapomina (takie mam relację), natomiast po cesarce szef boli i ciągnie cały czas. Do tego heroizmem jest zaśmiać się lub zakaszleć bo się człowiek zwija z bólu. Jesli chodzi o szpital - ja miałam rodzić na żelaznej, ale ponieważ wynikneło to tak wcześnie rodziłam na Kasprzaka, ponieważ tylko tam i na Karowej są oddziały dla wcześniaków. Gdybym urodziła gdziekolwiek indziej to i tak malucha by przewieźli na Kasprzaka lub na Karową, a ja zostałabym w tamtym szpitalu. A tak przynajmniej byłam niedaleko swojego dziecka. No nie jest to najlepszy szpital pod słońcem i raczej bym go nie poleciła jeśli nie chce się opłacać położnej i osobnej sali. Ale jakoś przeżyłam. Co do pielęgnacji malucha. Panie pielęgniarki z kosmetyków używają tylko oliwki bambino i chusteczek nawilżonych do wycierania tyłka. Tyłek po wytarciu też smarują oliwką i twierdzą że jesli nie ma odparzeń to to w zupełności wystarczy. Jesli chodzi o ubranka to najpraktyczniejsze są body z długim rękawkiem i pajacyki bo najszybciej można malucha rozebrać i z powrotem ubrać. Co do karmienia cycem - po cesarce trzeba się nieco pomeczyć bo pokarmu od razu nie ma. Ja na początku odciągałam laktatorem i każdego dnia mam mleka coraz więcej. No i bardzo ważna rzecz - trzeba się nauczyć prawidłowo przystawiać dziecko do piersi. Ja robiłam to bardzo nieporadnie i mały nie chciała załapać, ale wystarczyło, że Pani doktor pokazała mi jak to robić i teraz już ssie coraz lepiej (u mnie to jeszcze o tyle był problem, że wcześniaki nie mają jeszcze wykształconego odruchu ssania). Uff. To na tyle dziewczynki:). A Wy dbajcie o siebie i donaszajcie swoje maleństwa przynajmkniej do 38 tygodnia:)). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Próbuję wam pokazać malucha. A agugu - po prostu ignorujcie - jej o to chodzi żeby nas czymś urazić i zmusić do komentarza:)). Taki rodzaj sadyzmu:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No może teraz stopka się wyświetli i moje dziecię się zaprezentuje:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol_ina
ojeju!!!!!!!! jaki kochany!!!!!!!!!!! CUDO! JESZCZE RAZ GRATULACJE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę, cudo, az się łezka w oku kreci ze wzruszenia, Magda - wielkie dzięki za zdjęcie!!!!!!!!! O karowej tez tak słyszłam że tam bez rewelacji, no ale grunt ze mają aparaturę i że wszystko OK. Dzieki za odpowiedź, co do cesarki - ale tak własnie w większości, dziewczyny opowiadają, że to operacja i swoje trzeba przecierpiec. Emi wysyłam ci na maila mój adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda78
Witm, Magda77 serdecznie gratulacje, zyczę dużo zdrowia dla ciebie i maluszka. Śliczny jest. Poprawiam tabelę: NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....38......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......37......14....Tczew..córeczka Adrianna(Ada)/Oliwia? enka76......01.03.2006.......37........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......37.........21........Gorzów......synuś Jakub Magda78.....02.03.2006......37........20........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....36........15.......Jaworzno....synek Szymon Piotr Niunia_77....05.03.2006......36........10......Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......36.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......36.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......34......14........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........33.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......33........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......33........13.......Bielsko-B......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....33....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......33......11......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......33.........10,5.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......34.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......31.........11..........Poznań....chyba dziewczynka.......? mritta28......19.03.2006......34........9.............Krosno......córa....Izabela mi28...........20.03.2006......34........15..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......33........15..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......34........11,5.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......33..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....27..........6.......Legnica......... Gracjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku Magda, jaki fajny maluch, jakie ma calusne poliki:-) cmok, cmok, tylko kochac i calowac. Jeszcze raz gratuluje. ❤️ Misia, ja tez poprosze email, to przesle zdjatka. Pokaze Ci sie jak klikniesz na moj nick:-) Ja dzis lezakuje, ugotowalam ogorkowa, troche posprzatalam...po tym remoncie, to kurz jest wszedzie. ALe jak super sie spi we wlasnym lozku:-) Dzis nam przyslali nawilzacz, wyprobuje i dam znac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana 25
jejkuuuuuuuu jaki śliczny dzidziuś mmmmm mniaaaam oooooo przeskarbek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana 25
a jaką ma śliczną capeckę A co do ruchów dzidzola ja wyczytałam że teraz już powinno być spokojniej, więc się nie martwcie dziewczyny. u mnie za to odwrotnie daje tak popalić jak mało kiedy... jeszcze zaglądnę pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, a że tak zapytam (bo długo Cie z nami nie było i nie wiemy jak sie czulas), czy cos sie dzialo co zapowiadalo wczesniejsze rozwiazanie, czy po prostu ni z tad ni z owad odeszly Ci wody? Duzo jest tych wod? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu sliczna kruszynka ❤️ Aż się łezka kręci. Ucałuj go od cioteczek z forum 👄 Misia adres dostałam - prześlę zdjątka takie jakie mi mężuś na prędce zrobił :) Czekam na zdjątka od Was dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda78 - zapomniałaś o drugiej części tabelki ;) Pamiętajcie o niej, bo mamy już jedną mamusię :) NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....38......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......37......14....Tczew..córeczka Adrianna(Ada)/Oliwia? enka76......01.03.2006.......37........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......37.........21........Gorzów......synuś Jakub Magda78.....02.03.2006......37........20........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....36........15.......Jaworzno....synek Szymon Piotr Niunia_77....05.03.2006......36........10......Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......36.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......36.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......34......14........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........33.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......33........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......33........13.......Bielsko-B......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....33....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......33......11......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......33.........10,5.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......34.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......31.........11..........Poznań....chyba dziewczynka.......? mritta28......19.03.2006......34........9.............Krosno......córa....Izabela mi28...........20.03.2006......34........15..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......33........15..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......34........11,5.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......33..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....27..........6.......Legnica......... Gracjan NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ Magda77.....26.01.2006....2100g......47cm.....Warszawa... Mateuszek Magda77 - Dzidziuś taki słudziutki, Maleństwo... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marcóweczki! :) 🖐️ Stęskniłam się za Wami...👄 Przez cały tydzień zajęta byłam pisaniem konspektów i scenariuszy lekcji, a już najbardziej to prowadzeniem zajęć w gimnazjum. Rany, jaka ta młodzież przemądrzała teraz...;) Chociaż może to i lepiej. Fakt faktem- ja nadal na nogach i w biegu, przede mną jeszcze tydzień praktyk i dopiero wted znajdę chwilę na oddech i psychiczne przygotowanie się do porodu... A\'propos porodu.... Magda77- gratuluję Ci z całego serca 🌻, Mateusz jest przesłodki ❤️. I wzruszyłam się bardzo, bo wszystkie na tym topicu stałyście mi się w pewien sposób bliskie, i teraz faktycznie czuję się jak \'forumowa ciotka\' naszego marcowo-styczniowego Mateuszka. :) Życzę i Tobie Madziu, i Twojemu mężowi, i przede wszystkim Waszemu Szczęściu w postaci tej śliczności ze zdjęcia- dużo dużo dużo zdrówka. Niech Mateuszek rośnie zdrowo. :) I wiecie co, Marcówki? Tak patrzę na tego Madzinego chłopca i uwierzyc nie mogę, że wszystkie nosimy pod sercem podobne dzidziolki, z polikami do wycałowywania, z paluszkami maleńkimi, i w ogóle...Ech, wzruszyłam się na całego. Madziu, jak znajdziesz chwilę to przychodź do nas i opowiadaj: jak to jest być mamą. A ja wczoraj byłam u lekarza i na usg. Moje Kubusiątko waży 2700 i leży grzecznie główką w dół, i jeszcze wcale nie ma zamiaru się urodzić, bo żadnego rozwarcia ani nic. No i dobrze, niech sobie rośnie bezpiecznie w brzuszku mamusi. Co do ruchów, to lekarz powiedział, że mogą być rzadsze, wiec to normalne i nie ma się co denerwować kobietki. Maleństwa są już całkiem spore, a miejsca coraz mniej...;) Należy znaleźć sposób na pobudzenie dziecka i gdy rzeczywiście za długo nie daje o sobie znać- pobudzić je. No. :) Dziewczyny, jak tam u Was z obrzękami? Bo ja zawsze rano i wieczorem mam fatalnie opuchnięte stopy (zero kostek) i dłonie, czasami opuchlizna utrzymuje się cały dzień. Mówiłam lekarzowi, rzucił okiem i stwierdził, że to nie te naprawdę niezdrowe obrzęki, charakterystyczne dla zatrucia ciążowego, ale mimo wszystko powinnam je obserwować. Napiszcie Marcówki jak to tam u Was jest z puchnięciem, dobrze? Poza tym za tydzień idę na pierwsze w tej ciaży KTG oraz badanie na krzepliwość krwi. Miałyście? Spodziewacie się mieć? No, i to tyle z nowinek. :) Się rozpisałam, haha. :D Całuję. 👄 Piszcie często i gęsto. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×