Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Slonko niedziela byla fanatstyczna..taka jak z przed ciazy..szalenstwo i glupota..ale..no wlasnie ale Licho bylo strasznie smutne i to mi teraz nie daje spac(przenosnia..moge spac nawet na stojaco) bo jak to bedzie jezeli on nie chce przyjmowac jedzenia od innych osob..oj. W Polsce nie ma bialego piwa?? ha ale za to sa wszystkie smakowe a tu tylko cytrynowe i wisniowe i to nie najsmaczniejsze..ja kocham redsy czy jak sie tam nazywaja.. Ala jest po prostu mala dziewczynka..mamy znajoma z Aukie i ona ma prawie 9 a jest mniejsza od Licha i jej waga tez..inne dziewczynki kolezanki Licha tez sa duzo mniejsze..a mnie sie to podoba..bo sa sunbtelne i delikatne a Licho jak przywali to pozniej siniaki masz na buzi..ciezko mi go nosic..i np kupilam torbaczek na plecy a nie taki jak mialam na przodzie..bo nie moglam z nim daleko zajsc..a ten torbacek na plecach ma stelazyk i jest ok..jestem tylko przeraszona ile bedzie wazylo Licho roczne. Glowka tez sie nie przejmuj..wszystko dopiero zaczyna sie stabiliozwac rosnac itp..popatrz na nieszczesna nerke Licha.. Ala jest sliczna i zdrowa i to najwazniejsze A ja tez mialam momenty kiedy moze niekrzyczalam ale bylam wsciekla i powiedzialam swoim okropnym tonem Lichu pare slow..i tez mi bylo glupio ale chyba kazdy tak ma bo przeciez niejestesmy z kamienia i niemamy tyle sil..tych pare dni z budzeniem o czwartej doprowadzilo mnie do nerwicy i zlosliwych atakow i wszystko to wyladowalamna valeu dobrze ze jest cierpliwy. Sloneczko usmiechnij sie juz nied nasze dzieci beda malymi ludzikami (teraz sa bardzoo malymi) i bedzie nam latwiej sie komunikowac.. A dziewczynki szybciej mowia!!! Jutro idziemy na wazenie i szczepienie..eee nie chce wiedziec ile wazy Licho..pieluchy tez juz od 9 kg bo pupsko sie nie miesci.. Slonko jestem w stanie przyslac biale piwo w puszkach:)) caluje bardzo mocno i jestem i wspieram wirtualnie piszcie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko-- a ile cm przyrosła główka Aluni od urodzenia???? Norma jest 1-2 cm miesięcznie, więc jeżeli ok 12-13 cm to w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginewro no niby nie przyrosła aż tak dużo od urodzenia bo 9 cm, kłopot w tym, że w pewnym momencie przez miesiąc 3 cm urosła, a ja mam od neurologa przykazane pilnowanie tego obwodu, bo mamy problem z asymetrią i poszerzeniem komory mózgowej (niby w normie jeszcze ale górna granica) i dlatego się zamartwiam. Na siatce centylowej też ciekawie to nie wygląda bo mamy 95 centyl:( ale już niedługo idziemy na usg przezciemiczkowe więc mam nadzieję, że się trochę uspokoję. Poza tym ciągle jta głowizna est dużo większa niż obwód klatki a powinna już od dwóch miesięcy być mniejsza, eh......No i ona ttrochę asymetrycznie się rozwija, tz. układa główkę na jedną stronę, z brzuszka tylko przez lewe ramię się przewraca, i ogólnie przy poszczególnych czynnościach wyraźnie preferuje jedną rękę czy stronę. Co do wago to wszędzie czytam, że już dawno powinna urodzeniową pdwoić a tu kicha, no ale w sumie i ja i mąż drobni jesteśmy więc to pewnie po nas i tyle. Illeli dzięki za propozycję:) kochana jesteś ❤️ sprawdzę w jakimś sklepie pt.: Alkohole Świata\" może zndajdę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn rozumiem że mieliście juz robione jedno USG i tam wyszło z tą poszerzoną komorą, a teraz następne dla sprawdzenia, tak??? Twoja Alunia to mniej więcej jak mój Jaś, z tym że on na USG miaał wszystko w normie, ale i tak ide na jeszcze jedno dla sprawdzenia. On też ma asymetrię, preferuje prawą rączkę i stronę, częściej przekręca się przez lewy bok. Czy Ty rehabilitujesz Alunię ze względu na tą asymetrię??? Aha mój tez jeszcze nie siedzi i na razie nie ma zamiaru. Urodzony podobnie jak Ala, bo 13.03. A nie wiem czy obwód głowy powinien byc mniejszy, bo u nas jest teraz rowny z klatka piersiową i neurolog mówił że ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas asymetria i poszerzenie wylazły już jak byłam w ciąży, mój doktorek trochę się przestraszył i wysłał na bardziej szczegółowe usg ale tam wyszło, że jeszcze w normie, nie było jakichś innych niepokojących objawów i kazali zrobić usg po urodzeniu. Robiliśmy juz 3 krotnie i za każdym razem poszerzenie było większe ale lekarka powiedziała, że główka rośnie to dlatego i ważne żeby za sszybko nie rosła i że mam obserwować rozwój. Nie rehabilituję jej w związku z asymetrią bo wizytę mam dopiero w listopadzie (rejestrowałam się w marcu!!!!) chciałam iść prywatnie ale doktorka od usg (to ta sama do której jestem zarejestrowana na wizytę, najlepszy specjalista u mnie w mieście) powiedziała, że na razie nie widzi takiej potrzeby chyba, że coś mnie będzie niepokoić to zdecyduje na tym najbliższym usg czy jest konieczność wcześniejszej wizyty niż ten nieszczęsny listopad....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, wyslijcie mi prosze tą książkę kucharską od Niuni. Straciłam swoją kopię przy zmianie komputera. karol_ina81@op.pl Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam Niuni ksiazki wiec tez poprosze:))moze umiescic ja na blogu?? Dzis zawiesilam bron z meduza zaprosilam ja na kwae do kafejki i z Lichem siedzialysmy ..i zobaczylam jaka to biedna i zeschizowana babka ukryta pod plaszczem sukcesu i kasy..powiedzialam jej wszystko co czuje na poczatku ja zatkalo ..ale potem zaczela normalnie mowic..i ustallysmy sobie zasady ..na jak dl zobaczymy..ale fasjnie sie poczulam.. licho jest szybkie ..jest wszedzie..kupilam mu kilka par specjalnych rajstop do raczkowania bo z koca zmyka i sie ciagle obija..kuypilam zamkniecia z plastiku do szafek..i kontaktow..pochowalam do kartonow wszystko co moze mu spas na glowe..rany jakie to byly czasy kiedy on tylko lezal..teraz lazimy ze soba i udajemy pieski..ale z mowa albo wypowiadaniem sensownych sylab itp lipa..moj ojciec stwierdzil ze on wklada energie w siedzenie i raczkowanie..hemn a co z rozwojem intelektualnym;) kisazki teraz tylko jako jedzenie;) Dostalam specjalne krople na poprawienie mojego organizmu ..niby maja dzialac cuda i mam stac sie maszyna tryskajaca energia..taaa nie chce isc do szkoly..val zostaje caly dzien z lichem i jest super tata ale..no wlasnie on jest super do wygl ale zapomina o wielu istotnych rzeczach jak zamknieciu okna skarpetkach..jedzeniu na czas..itp itd..powinnam przestac zachowywac sie jak jedyna istniejaca osoba ktora wie co robic z moim synkiem ale to bardzo trudne buziii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam Niuni ksiazki wiec tez poprosze:))moze umiescic ja na blogu?? Dzis zawiesilam bron z meduza zaprosilam ja na kwae do kafejki i z Lichem siedzialysmy ..i zobaczylam jaka to biedna i zeschizowana babka ukryta pod plaszczem sukcesu i kasy..powiedzialam jej wszystko co czuje na poczatku ja zatkalo ..ale potem zaczela normalnie mowic..i ustallysmy sobie zasady ..na jak dl zobaczymy..ale fasjnie sie poczulam.. licho jest szybkie ..jest wszedzie..kupilam mu kilka par specjalnych rajstop do raczkowania bo z koca zmyka i sie ciagle obija..kuypilam zamkniecia z plastiku do szafek..i kontaktow..pochowalam do kartonow wszystko co moze mu spas na glowe..rany jakie to byly czasy kiedy on tylko lezal..teraz lazimy ze soba i udajemy pieski..ale z mowa albo wypowiadaniem sensownych sylab itp lipa..moj ojciec stwierdzil ze on wklada energie w siedzenie i raczkowanie..hemn a co z rozwojem intelektualnym;) kisazki teraz tylko jako jedzenie;) Dostalam specjalne krople na poprawienie mojego organizmu ..niby maja dzialac cuda i mam stac sie maszyna tryskajaca energia..taaa nie chce isc do szkoly..val zostaje caly dzien z lichem i jest super tata ale..no wlasnie on jest super do wygl ale zapomina o wielu istotnych rzeczach jak zamknieciu okna skarpetkach..jedzeniu na czas..itp itd..powinnam przestac zachowywac sie jak jedyna istniejaca osoba ktora wie co robic z moim synkiem ale to bardzo trudne buziii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane przesłałam Wam książeczki od Niuni, jutro coś więcej popiszę jak roboty nie będzie bo teraz idę się moczyć w wannie pełnej pachnącej piany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:) Co się dzieje ostatnio, topik nam zamiera:( szkoda by było:( brakowałoby mi Was... Ja po kolejnej nieprzespanej nocy, dzisiaj Alka przeszła sama siebie od 23 miałam co godzinę regularne pobudki i nic nie pomagało tylko cyc, na cycu zasypiała do łóżeczka i za godzinę to samo. Mieliśmy dziś iść z mężulkiem na basen ale ja marzę tylko o tym żeby się przespać....jakoś brak mi chęci na jakiekolwiek działanie. Dzisiaj na noc dostanie czopek, może trochę pośpi bo mnie wykończy jak tak dalej pójdzie.. Illeli co z miganiem, stosujesz, bo ja cholera w końcu za to się nie zabrałam a teraz nie wiem czy jak ona siedzi cały dzień z moją mamą to jest sens. Moja mama na pewno nie będzie gestów używać i nie wiem czy wystarczy jak tylko ja i mąż będziemy się w to bawić, jak myśłisz??? Marzę w weekendzie bez dziecka i bez żadnej roboty typu sprzątanie gotowanie, itd. muszę pomyśleć jakby to załatwić bo mam teraz kryzys i naprawdę potrzebuję odpoczynku od Małej, najchętniej pojechałabym tylko z męzem nad morze do pensjonatu polecanego przez Achsonika ale oczywiście chyba bym tam na miejscu wyszła z siebie co z Małą Terrorystką......wrrr....czemu to wszystko takie trudne jest.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuu, Słonko, widze ze jakas depresja cie łapie. Jesli chodzi o to ciągłe jedzenie Ali to jest na to racjonalne wytłumaczenie. 6-7 miesiac to czas zwiekszonego zapotrzebowania na tluszcze u naszych maluchów, a jakoże pokarm jest najbardziej tłusty w nocy to małe organizmy sie domagają. Ja tez to z Hanią przerobiłam. Trwało to prawie miesiąc i niestety sie rozwydrzyla i budzi sie znowu co 2 godziny. Nie umiem jej od tego odzwyczaic, metoda z butelką wody nie skutkuje. Wytrwalości życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Slonko..z migowym to tak ze pokazuje mu tylko jedzenie i sen i kocham ale troszke to wszystko przeksztalcilam..jednak moj geniusz nic swoimi lapkami nie robi;) sadze ze mozesz powiedziec mamie i wymyslic razem z nia dwa trzy symbole..dlaczego nie Czy w polsce nutricia ma mleko forte?? tutaj mleka jest z x rodzajow dla alergikow,sojowe takie siakie i wlasnie forte..i ja wciskam ostatnie dwa karmienia Lichu wlasnie owo mleko dla glodomorkow..i do 8 rano jest bardzo ok moze kapile ze specjalnymi olejkami przed snem..moze jakas godzine dwie trzeba Ali darowac bodzce..cisza i przyciemniony pokoik..rozne rady sie slyszy.. Moze zmiane jedzenia tzn godzin itp..moge sie popytac tutaj o rozne opcje..specjalistow bo znowu przylazi specjalna pielegniarka;) A ja mam za niski poziom cukru buu i mam go kontrolowac:(( bo tak naprawde nie pracuje i spie ok znowu a ciagle jestem dosyc zdechla Jutro studia Caluje wszystkich NICK.......WIEK.....IMIĘ DZIECKA.....DATA UR(g/cm)....WAGA/WZROST(mc).....MIASTO amadzia...............Oliwia...............19.02.06........7600/67 emi25..................Kacper..............03.03.06........5400/65cm Niunia_77..29.......Maksymilian....03.03.06(3200/57)..7280/70(6 mies).......Lublin Magda78..28..........Paula........04.03.06(3340/53)..6700/65(4,5)......Gdynia mi28........29.........Jakub......12.03.06(3200/53)...7630/64(5)........Lublin moni271..30....Kamil......14.03.2006(3400/58)...7400/71cm..Kraków Słonko1335..29......Alicja.......15.03.06(3550/54)..6875/69(6)......Szczecin Karol_ina..25........ Hania.......17.03.06(3150/53)..7800/67(5,5) .....B-B Dana25................Bartosz............19.03.06.........6930g/66cm kijaneczka...33.........Szymon.............21.03.06(3320/59).........7070g/73cm...Jaworzno Illeli ...26......Jonathan ........25.03.06 ......(3700/53)..9100/73cm Agunia1..29...Julia..........15.03.06.(3060/50).......7000g/69cm...(5,5)...Kutno Iwi30...............Michaś........04.04.06(4620/55)......8600/70cm Anglia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......WIEK.....IMIĘ DZIECKA.....DATA UR(g/cm)....WAGA/WZROST(mc).....MIASTO amadzia...............Oliwia...............19.02.06........7600/67 emi25..................Kacper..............03.03.06........5400/65cm Niunia_77..29.......Maksymilian....03.03.06(3200/57)..7280/70(6 mies).......Lublin Magda78..28..........Paula........04.03.06(3340/53)..7650/70(4,5)......Gdynia mi28........29.........Jakub......12.03.06(3200/53)...7630/64(5)........Lublin moni271..30....Kamil......14.03.2006(3400/58)...7400/71cm..Kraków Słonko1335..29......Alicja.......15.03.06(3550/54)..6875/69(6)......Szczecin Karol_ina..25........ Hania.......17.03.06(3150/53)..7800/67(5,5) .....B-B Dana25................Bartosz............19.03.06.........6930g/66cm kijaneczka...33.........Szymon.............21.03.06(3320/59).........7070g/73cm...Jaworzno Illeli ...26......Jonathan ........25.03.06 ......(3700/53)..9100/73cm Agunia1..29...Julia..........15.03.06.(3060/50).......7000g/69cm...(5,5)...Kutno Iwi30...............Michaś........04.04.06(4620/55)......8600/70cm Anglia lleli mój maż ostatnio ma dużo luzu w robocie i siedzi z Paulą całe tygodnie i jest ok. Tez czasem zdarzało mu sie zapomnieć zmienić pieluszkę, ale teraz normalnie daje mi rady :) Paula ma 2 zęby i chyba rosna nastepne bo budzi sie w nocy na chwile, i wcześniej niż zwykle nad ranem. No i stany podgorączkowe 37,4 itp. co wieczór. Ma też wadę budowy kletki piersiowej, wystaje jej żebro i baliśmy sie ze krzywica, ale badania wypadły ok (pobierali jej krew z zyły i ja płakałam razem z nią). Byliśy na weekend na wsi, pierwszy nasz wyjazd z Paulą i było super. Nasza dzuiewczyna była bardzo grzeczna i pozwoliła rodzicom poimprezować, spała grzecznie całe noce. a i nadmiar wujków i cioc (były z nami 4 pary) pozwoliło nam odpocząć. A zmeczenie czuję ogromne też, normalnie boli mnie wszystko. chybo pomimo pięknej pogody dopada mnie dprecha jesienna, też mam ochote na weekend z mężulem, bez malucha. Ale jak mam oddać ja komuś nawet na chwile to mam wyrzuty sumienia słonko, tak źle i tak niedobrze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssa
hej dziewczyny poleccie mi jakas spacerowke-idzie zima wiec na co powinnam zwrocic uwage?? dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiam wiek Pauli NICK.......WIEK.....IMIĘ DZIECKA.....DATA UR(g/cm)....WAGA/WZROST(mc).....MIASTO amadzia...............Oliwia...............19.02.06........7600/67 emi25..................Kacper..............03.03.06........5400/65cm Niunia_77..29.......Maksymilian....03.03.06(3200/57)..7280/70(6 mies).......Lublin Magda78..28..........Paula........04.03.06(3340/53)..7650/70(6,5)......Gdynia mi28........29.........Jakub......12.03.06(3200/53)...7630/64(5)........Lublin moni271..30....Kamil......14.03.2006(3400/58)...7400/71cm..Kraków Słonko1335..29......Alicja.......15.03.06(3550/54)..6875/69(6)......Szczecin Karol_ina..25........ Hania.......17.03.06(3150/53)..7800/67(5,5) .....B-B Dana25................Bartosz............19.03.06.........6930g/66cm kijaneczka...33.........Szymon.............21.03.06(3320/59).........7070g/73cm...Jaworzno Illeli ...26......Jonathan ........25.03.06 ......(3700/53)..9100/73cm Agunia1..29...Julia..........15.03.06.(3060/50).......7000g/69cm...(5,5)...Kutno Iwi30...............Michaś........04.04.06(4620/55)......8600/70cm Anglia lleli mój maż ostatnio ma dużo luzu w robocie i siedzi z Paulą całe tygodnie i jest ok. Tez czasem zdarzało mu sie zapomnieć zmienić pieluszkę, ale teraz normalnie daje mi rady Paula ma 2 zęby i chyba rosna nastepne bo budzi sie w nocy na chwile, i wcześniej niż zwykle nad ranem. No i stany podgorączkowe 37,4 itp. co wieczór. Ma też wadę budowy kletki piersiowej, wystaje jej żebro i baliśmy sie ze krzywica, ale badania wypadły ok (pobierali jej krew z zyły i ja płakałam razem z nią). Byliśy na weekend na wsi, pierwszy nasz wyjazd z Paulą i było super. Nasza dzuiewczyna była bardzo grzeczna i pozwoliła rodzicom poimprezować, spała grzecznie całe noce. a i nadmiar wujków i cioc (były z nami 4 pary) pozwoliło nam odpocząć. A zmeczenie czuję ogromne też, normalnie boli mnie wszystko. chybo pomimo pięknej pogody dopada mnie dprecha jesienna, też mam ochote na weekend z mężulem, bez malucha. Ale jak mam oddać ja komuś nawet na chwile to mam wyrzuty sumienia słonko, tak źle i tak niedobrze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kola sa wazne ale teraz juz tylko zalezy od mamy..czy cztery..i skretne we wszystkie strony..czy trzy..czy male koleczka czy duze..trzeba zawsze polazic w sklepie ..takie prawo klienta..a wozkie bardzo roznia sia w prowadzeniu..dla mnie jest wazne ze moge prowadzic wozek jedna reka(janse ze nie caly czas) Material z jakiego wozek jest wykonany..patrzcie kretynska historia z moim spiworkiem..czy wozek jest gleboki..tzn czy czy boki sa wystarczajaco glebokie..ronze wozki..ile ma pozycji oparcie..bardzo wygodna sprawa..bo jak dziecko jest zmeczone siup przyciska sie guzik no i lezy i spi w pozycji wd mnie duzo lep..a tak tylko siedzi i spi na siedzaco .. wazne zeby byl fajny daszek..i dodatki ale te mozna dokupic jak spiworki przykrycia przed wiatrem deszczem..duzy kozyk na zakupy..laaa lece do szkoly:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki:) JUż mi lepiej, wcisnęłam Małą mamie i po południu zdrzemnęłam się 1,5 godzinki:) w nocy wstawałam \"tylko \" 3 razy więc w porównaniu do ostatniej nocki to pryszcz. Eh, gdzie te czasy kiedy Alka całą noc przesypiała.....? Wydaje mi się, że problem jest w tym, że ona bardzo mało na raz zjada i dlatego szybko głodna się robi, jej maks to 100 ml jednorazowo, wieczorem zrobiłam jej kaszę, bo myśłałam, że na dłużej ją zapełni ale zjała tylko 70 ml i za nic w świecie nie dąłam rady wlać w nią więcej:( Zaczyna się coś dziać w kwestii siadania, tzn. już nie leci jak posadzę ją z podparciem tylko z jednej strony i widzę że ćwiczy trzymanie równowagi, bo kiedyś jak dfo przodu się lekko pochyliła to od razu na buzię leciała a teraz się kołysze, pochyla do przodu, utrzymuje chwilę w takiej pozycji i odbija w tył. Alka teraz mamusina córeczka się zrobiła, jak mnie nie ma w polu widzenia jak wrócę z pracy to od razu ryk i mąż nie może jej uspokoić, tylko ja, ogólnie jak coś boli to tylko do mnie, męczące to trochę...... Magdo a co z tą wadą Pauli, trzeba coś robić, jakieś ćwiczenia czy samo przejdzie, czy to nic groźnego? Illeli miłej nauki, nie martw się, Val na pewno świetnie da sobie radę:) Mam ochotę na ciasto, takie domowej roboty, chyba się muszę wziąść w garść i coś upiec, znalazłam przepis na jabłeczik dla leniwych, jak będzie dobry to Wam podeślę na bloga. Miłego dzionka kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdo, jak wygląda to krzywe zebro u twojej Pauli? Pytam bo zaniepokoilo mnie ze Hani tez tak jakos wystaje, ale moze przesadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko--- to super że Ala robi postępy w siadaniu, ale nie powinnaś się bardzo przejmować że jeszcze słabo siedzi. Ja chodze z moim małym na rehabilitację i tam główny nacisk w wieku jakim sa teraz nasze dzieci kładzie się na to jak podpiera sie leżąc na brzuchu, tzn. czy prostuje łapki, czy probuje sie przemieszczać do przodu, do tylu czy na boki, czy bawi się swoimi stopami i chyba to wszystko. Na siadanie mają jeszcze troche czasu. Mam nadzieje że nie macie mi za złe że wcinam sie w Wasze rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) U nas wmiare ok. Wiki ma odstawione wszystkie leki opocz jednego specyfiku wziewnego. Wszystko ladnie zeszlo z oskrzeli ale ten ostatni specyfik bedzie dostawac jeszcze przez najblizszy miesiac. A pozniej jeszcze dostatnie wersje slabsza. Lekarz na pierwszej wizycie mowil ze to bedzie leczenie dlugoterminowe :( Wiki siedzi juz jak stara. Teraz jak siedzi to dodatkowo podskakuje se na pupie ;) malo tego pare dni temu odkryla ze ma kolana. I od tego czasu ma pozycje do raczkowania ale tylko w miejcu i buja sie przod - tyl. Czyli trenuje lapanie rownowagi. Bardzo smiesznie to wyglada. A do tego ma juz 5 zebow!!!!!!! Ostatnio dalam jej chyba indyka w pomidorach z warzywami - po 6 misiacu zycia i wyszlo jej paskudne uczulenie, wiec pomidorow nie bedzie ode mnie dostawac. Jak maz bedzie mial troche czasu to zamiescimy nowe zdjecia na naszej stronie. magdo - widze ze nie tylko my walczymy z jakimis przypadlosciami. Ale na pewno bedzie wszystko ok. Cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssa
dzieki illeli za odpowiedz🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asso popytaj na topiku dzieci z takiego miesiąca które jeździły zimą w spacerówce, no bo my to tak naprawdę doświadczenia ze spacerówą w zimie to nie mamy jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Żebro zauważyliśmy w kąpieli. Posadziliśmy golaska i patrzymy a tak jakoś lewe żebro wystaje bardziej niż prawe. Myśleliśmy na początku że może krzywo siedzi, więc podnieśliśmy ją prosto i wyraźnie wystaje jedno bardziej. Bałam się ze sobie złamała jakoś w zabawie, albo że to od tego że teściowa ją sadzała, ale złamane napewno nie jest bo nie boląło ją przy dotyku, a czy siadanie wpłynęlo... wątpię. Ja zwlekałam z pomaganiem jej w siadaniu (dopiero od kilku dni pozwalamy jej podciągać się za nasze rece, także w siadaniu jestesmy cieniutkie:)), a u teściowej była rzadko, raz na 6 dni średnio. Pytałam czy to prześwietlać, robic USG, rehabilitować, to lekarka powiedziała, ze nic by nie robiła, ze jak bedzie wieksza to na basen zapisać, zeby pływała. Z tego co sie dowiadywałam, to może całkiem zniknąć. Mam nadzieję. Nie chcę sie martwic na zapas. Co do ząbków to ma Paula 2 na dole, lekarka mówiła że u góry się szykują. I to pewnie dlatego ostatnio jest taka marudna. Ma jakiś stan zapalny, zaczerwienione spojówki, lekką gorączką co wieczór, no i marudzi. No i raz w nocy się budzi, sama zasypia, ale zapłacze chwilkę. A spała odkąd skończyła 3,5 mies. całe noce. Mam nadzije, ze to tylko ząbki. Podajcie dziewczyny link do bloga, bo nie zapisałam, a nie chce mi sie szukać wstecz. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......WIEK.....IMIĘ DZIECKA.....DATA UR(g/cm)....WAGA/WZROST(mc).....MIASTO amadzia...............Oliwia...............19.02.06........7600/67 emi25..................Kacper..............03.03.06........5400/65cm Niunia_77..29.......Maksymilian....03.03.06(3200/57)..7280/70(6 mies).......Lublin Magda78..28..........Paula........04.03.06(3340/53)..7650/70(6,5)......Gdynia mi28........29.........Jakub......12.03.06(3200/53)...7630/64(5)........Lublin moni271..30....Kamil......14.03.2006(3400/58)...7400/71cm..Kraków Słonko1335..29......Alicja.......15.03.06(3550/54)..6875/69(6)......Szczecin Karol_ina..25........ Hania.......17.03.06(3150/53)..7800/67(5,5) .....B-B Dana25................Bartosz............19.03.06.........6930g/66cm kijaneczka...33.........Szymon.............21.03.06(3320/59).........7070g/73cm...Jaworzno Illeli ...26......Jonathan ........25.03.06 ......(3700/53)..9100/73cm Agunia1..29...Julia..........15.03.06.(3060/50).......7500g/72cm...(6)...Kutno Iwi30...............Michaś........04.04.06(4620/55)......8600/70cm Anglia Cześć. Coś topik zamiera. Ja mam w tym tygodniu tyle pracy, że nawet wejść i poczytać nie mogłam. Wczoraj byłam na szkoleniu (prawo pracy i ubezpieczenia społeczne) i wróciłam taka zmęczona, że na nic siły nie miałam. Z Julką ostatnio nie mogę dojść do ładu. Mleko je tylko 3 razy dziennie (150ml) i więcej jej wcisnąć nie mogę. Za zupkę i jabłko to by się dała pokroić, a mleka nie chce. Pytałam lekarza. Powiedziała, że ona sobie \"wyrzuciła\" jeden mleczny posiłek i ze to się zdarza. Jeśli je zupki, pije i rośnie to nie ma się, czym martwić. A ja i tak się martwię, bo ona nigdy nie jadła za dużo a teraz to już normalnie przegina. Zaciska usta i koniec. Na noc tylko udaje mi się w nią wcisnąć 180ml mleka z kleikiem ryżowym, ale \"na śpiocha\". Nie wiem, co robić. Boję się, że to jej zaszkodzi. W przyszłym tygodniu idziemy na szczepienie to ją zwarzę i zmierzę i pogadam z Panią doktor, bo mi się to nie podoba. Może coś mi poradzicie? Dlaczego ona tak mało je, przecież musi rosnąć?? Już zaczyna się podnosić do raczkowania. Nogami się podpiera i podnosi tyłek do góry próbując się odepchnąć. Albo na rękach się unosi. Jeszcze nie rozpracowała, że to trzeba na raz i tyłek i głowę unieść, ale dobrze jej idzie. Jeszcze trochę i będzie śmigać na czworaka. Tylko skąd weźmie siłę jak jeść nie chce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Najpierw dopisuje sie do tabelki: NICK.......WIEK.....IMIĘ DZIECKA.....DATA UR(g/cm)....WAGA/WZROST(mc).....MIASTO amadzia...............Oliwia...............19.02.06........7600/67 emi25..................Kacper..............03.03.06........5400/65cm Niunia_77..29.......Maksymilian....03.03.06(3200/57)..7280/70(6 mies).......Lublin Magda78..28..........Paula........04.03.06(3340/53)..7650/70(6,5)......Gdynia mi28........29.........Jakub......12.03.06(3200/53)...7630/64(5)........Lublin moni271..30....Kamil......14.03.2006(3400/58)...7400/71cm..Kraków Słonko1335..29......Alicja.......15.03.06(3550/54)..6875/69(6)......Szczecin Karol_ina..25........ Hania.......17.03.06(3150/53)..7800/67(5,5) .....B-B Dana25................Bartosz............19.03.06.........6930g/66cm kijaneczka...33.........Szymon.............21.03.06(3320/59).........7070g/73cm...Jaworzno Illeli ...26......Jonathan ........25.03.06 ......(3700/53)..9100/73cm Agunia1..29...Julia..........15.03.06.(3060/50).......7500g/72cm...(6)...Kutno Iwi30...............Michaś........04.04.06(4620/55)......8600/70cm Anglia Ola26. .....26.......Alan.........27.03.06...(3260/52).....8300/68cm Agunia - nie masz sie czym martwic, wszedzie trabia ze dziecko w wieku 6 miesiecy powinno podwoic mase urodzeniowa, a jak wynika z tabelki twoja Julka nie tylko podwoila ale jeszcze jest ponad 1 kg do przodu! Wszystko jest ok. Niektore dzieci jedza wiecej niektore mniej, wazne ze rosna, przybieraja na wadze w normie i sa zdrowe :) Glowa do gory!! Buuu..moj szkrab skonczyl pol roku 2 dni temu i z tej okazji kupilam mu taka pilke, ktora oprocz tego ze uczy kolorow, ksztaltow, cyfr, nazw zwierzatek i ich odglosow to, co najwazniejsze zacheca do nauki raczkowania..bo sama sie turla po calym mieszkaniu spiewajac i wolajac \"zlap mnie, jesli potrafisz\", \"chodz za mna\", \"jestem tutaj \" ucieka przed maluchem a on powinien chodzic za nia i ja lapac. No i moj maly co malo nie pofrunal ze szczescia, bo ta pilka jeszcze swieci itd i tak jak siedzial, probowal pochylic sie do przodu, czy stanac na czworakach zeby ja zlapac i ugiely mu sie raczki i wyrznal twarza w podloge..buuuuu...na szczescie nic mu sie nie stalo! Ponawiam pytanie: Czy podajcie juz swoim maluchom produkty zawierajace gluten? Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie daje Lichu zdnych posilkow z glutenem.glutonem gluu ech odmiana;) Primo tutaj wszystkie posilki maja wielkie napisy bezzzzz...wiec sobie mysle ze jak bez to bez..co za kretynskie slowa dzis klece..ale to dlatego ze nie mam dzis pracujacych szarych komorek po moich studiach..od razu poszlam na wielki ogien ..cholera zapomnialam juz co to szkola przez 6 mies.. Z tym jedzeniem tez tak mam..Licho mniej je..ok jest wielkie i nie martwi mnie to teraz ale tylko dlatego ze pare dni temu jak poszlismy na konsultacje to mi pani powiedziala ze albo zeby albo to taki czas..Licho zawsze jadlo 4 razy dziennie 220 ml mleka..w tym melka dla glodomorkow..teraz je sloik owocow..i sloik z np mieskiem albo rybka albo czyms innym..kaszki nieeee..choc jadl kilka dni terz wypluwa..wiec pani doktor powiedziala ze pewnie ze nie chce jesc tyle bo ma extra posilki..poki dziecko nie spada gwaltownie na wadze..i nie jest osowiale niczym nie powinno sie martwic..sen Licha tez wrocil teraz o normy a bylo idiotycznie..ale ten lekarz powiedzial ze nie ma zdnych sladu zebow..wiec jak juz nie wiem jeden mowi tak inny nie.. Ja zmienialam firmy sloiczkow..dlatego ze nie kazda Liocho jadlo..teraz mam firme tutejsza...twierdzaca ze robi z owocow i warzyw itp tylko bio..no i Licho je jak szalony..ja tez lubie je bardziej w samku i konsystencji. Np.Nutricia ma dania tutaj ktore doslownie sklejaja gebusie dziecka i moja..totalna ochyda..jak licho to jadlo to ciagle sie dlawilo..i przyklejalo mu sie to do podniebienia. Z kaszkami tutaj tragedia opr waniliowej dla 6 miesiecznych zadnych:((( Waniliowa sztucznie pachnaca i okropna. Z mlekiem tez zmienialam bo kazde podobno inne..i Licho lubi teraz tylko dwa gatunki..wiec moze warto poszukac czegos innego? Od kilku dni gryze sie ciagle z valem, irytuje mnie ciagle..odkad nie pracuje i siedzi w domu stal sie okropnie nie wiem jak to okreslic..zawsze mi pomagal i sam z siebie robil wszystko..i mial pomysly a teraz albo sie uczy albo lezy na kanapie..i nie obchodzi go nic innego..jasne ze jego syn tak ale to ze jest brudno albo ze pranie w pralce itp nie...powiedzialam mu zartobliwie o tym bo niecierpie sie wymadrzac bo sama nie jestem super ale dupa wielka i zielona.. a ja mam tak ze jezeli komus cos mowie a on nic..i mowie a on nic to dostaje wscieklizny.. i brakuje mi jeszcze ostatnio jednej rzeczy zakochania nie kochania a zakochania..a moze to przyszlo z irytacja..nie wiem:(( i tym optymistycznym akcentem zakoncze moja dzialalnosc marnego skryby i pojde zjesc ciacho wielkie i tluste caluje wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Illeli u nas kaszek mnóstwo, nie wiadomo co wybrać może Ci jakieś podesłać??? Dzisiaj mężulo ma wychodne a co tam, niech ma i pójdzie z kolegami na jakieś piwko od czasu do czasu, moja kolej za tydzień:) Z glutenem na razie nic nie daję bo się boję a teraz u nas opublikowali nowe normy żywieniowe i okazało się, że nie taki gluten straszny....a jednak jakoś się boję bo zawsze tym glutenem straszyli, chociaż może i faktycznie na wyrost bo moja matka mnie chlebem i herbatnikami czy kaszą manną karmiła od 5 m-ca i żyję, celakii też nie mam...... Lecę bo Mała na spacerku więc może przeczytam jakąś gazetkę, zajrzę wieczorkiem bo komputer będzie wolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach zapomniałam, piszesz o rybce, tutaj nie pozwalają tak szybko dawać, nawet nie wiem kiedy można ale chyba nie przed roczkiem, musiałabym sprawdzić w mojej mądrej książce:) I truskawki i jogurt niby też ok. 12 m-ca a Hipp ma w swojej ofercie deserek truskawki z jogurtem po 6 m-cu więc zgłupieć z tego można....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj masz rybke w sloiczku nutricicii i jogurciki z owocami..od 6:)) leee ale co kraj to obyczaj naprawde wiele sie rozni wd mnie pomiedzy holandia a polska w kwestii dzieci wychowania,opieki zywienia ..i czasami wole polskie a czasami holenderskie;) rybka jedna tylko jest od 6 reszta od 8..potem roczku..bo podobno kazda rybka jest inna. Licho dzis bawilo sie w kojcu..wieszalo sie jak malkpa..albo chcialo sie podciagac..i mialam fajne chwile dla siebie dziewczynki jakie zabawki kupujecie teraz waszym maluchom..ja ide w swiat szukac zabawek od 6 plus..co by go bawily i uczyly:)) mam pewna sumke na to i bede szalec..jakies propozycje i jaka mi radzice podloge do dziecinnego pokoju??? ciagle zastanwiam sie nad kolorami scian..nad bzdetami itp..mam czas bo najpierw trzeba jakies inne cuda z apartamentem zrobic..bo bedziemy na 9 pietrze ale za to na dachu bedzie ogrod..!!!!!jestem strasznie podniecona...podobno juz w nastepnym miesiacu pod koniec mozna bedzie wreszcie ruszyc pupcie i zamieszkac we wlasnym domu z ktorego nie mam zamiaru sie wynosic bo juz taki wybralismy ze nawet jak drugie bebe sie pojawi to kazdy bedzie mial swoja komnate..i goscie swoja..i ja bede miala swoja pracownie-i val..i duzy pokoik bedzie niezagracony. slonko jak wasza budowa? jak bedzie wygladal domek..? zaczynam interesowac sie gazetami o wnetrzach;) papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!! To zescie mnie wystraszyly!! Moj Alan wcina ryby jak szalony...cholera! Mam pelno ryb w sloiczkach, pieknie zmiksowanych przywiezionych z Wloch i one sa od 4 miesiaca i mam ich tyle rodzajow ze hej! Nie mam pojecia co prawda co to sa za ryby po polsku bo znam tylko nazwy wloskie. Alan sie nimi zajada. Malo tego, on te ryby je z makaronem...nawet nie macie pojecia bo sama nie mialam dopoki nie zobaczylam ile oni maja rodzajow makaronu dla maluchow od 4-go miesiaca, od 5-go miesiaca itd...jakies gwiazdeczki, kuleczki, kwadraciki i piernik wie co tylko ze one wszystkie zawieraja gluten! I do tego makaonu, ugotowanego i odcedzonego powiedzmy wrzuca sie zawartosc sloiczka tego z ryba i jest taka papka. A pytam sie tez o ten gluten bo tutaj w Irlandii oni maja pelno produktow zawierajacych ten cholerny gluten i one sa od 4-go miesiaca...chyba wyjde z siebie! Slonko - moglabys cos wiecej mi powiedziec o tych nowych normach zywieniowych albo wskazac jakis link. Illeli - ja kupilam te pilke o ktorej pisalam wyzej, jest bardzo fajna ale zeby sie nia bawic to trzeba juz raczkowac - przykladem moj Alan. Firma- V-tech. A co do jogurtow to moze to idiotyczne pytanie ale sie nie znam i z checia bym juz kupowala bo tu sa takie od 4-go miesiaca ale podaje sie je prosto z lodowki? Nie beda za zimne? Bo jogurty chyba nie powinny stac dlugo poza lodowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×