Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lajla

Cambridge-czy ktos stosował?

Polecane posty

Gość bonzo
Elietta! Jeśli chodzi o to czy możesz podjadac jakieś warzywka to zdecydowanie przestrzegam że nie wolno! Tylko zupki lub koktajle i ew. łyżeczka otrębów owsianych na dobrą przemianę materii (wskazówka konsultantki). Żadnych herbat owocowych, tylko ziołowe. Jedynie możesz pozwolić sobie na gumę do żucia koniecznie miętową oby nie owocową. To wszystko piszę dlatego że odchudzałam się już tą dietą i wszystko wiem dzięki wskazówkom konsultanta - przynajmniej to sprawdziłam na sobie. NIE WOLNO NIC PO ZA ZUPKAMI I KOKTAJLAMI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonzo
Elietta! Jeśli chodzi o to czy możesz podjadac jakieś warzywka to zdecydowanie przestrzegam że nie wolno! Tylko zupki lub koktajle i ew. łyżeczka otrębów owsianych na dobrą przemianę materii (wskazówka konsultantki). Żadnych herbat owocowych, tylko ziołowe. Jedynie możesz pozwolić sobie na gumę do żucia koniecznie miętową oby nie owocową. To wszystko piszę dlatego że odchudzałam się już tą dietą i wszystko wiem dzięki wskazówkom konsultanta - przynajmniej to sprawdziłam na sobie. NIE WOLNO NIC PO ZA ZUPKAMI I KOKTAJLAMI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonzo
Elietta! Jeśli chodzi o to czy możesz podjadac jakieś warzywka to zdecydowanie przestrzegam że nie wolno! Tylko zupki lub koktajle i ew. łyżeczka otrębów owsianych na dobrą przemianę materii (wskazówka konsultantki). Żadnych herbat owocowych, tylko ziołowe. Jedynie możesz pozwolić sobie na gumę do żucia koniecznie miętową oby nie owocową. To wszystko piszę dlatego że odchudzałam się już tą dietą i wszystko wiem dzięki wskazówkom konsultanta - przynajmniej to sprawdziłam na sobie. NIE WOLNO NIC PO ZA ZUPKAMI I KOKTAJLAMI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze dopiero teraz dowiedziałam się o herbatkach owocowych (pewnie dlatego po 9 dniach schudłam tylko dwa kilo :-( ) Do Bonzo Może masz jeszcze jakieś informacje o tym czego nie wolno, bo ja niestety kupowałam swoją dietę z netu i nie o wszystkim, jak widać wiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Widze coraz wiecej nowych cambrowiczek :) A gdzie \"stare\"? Moria, jak poszedl egzamin? Chyba sie nie zalamalas ta pizza? Ellietta, musisz jesc co najmniej 3 posilki! Nie dziel posilkow. Jetsem 4 dzien na mieszanej - waga 49,5. W nagrode pozwolilam sobie dzisiaj na 2 jablka (zamiast 1 porcji DC). Czy to wielki grzech? Nefrette, jak dietka i egzaminy? Bylas u tego lekarza? Pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Zaczełam dzis 3 tydzień ścisłej:) Martwie się tylko bo mało schudłam tylko 1kg , po 2 tygodniu dietki, pocieszam się tylko że centymetrów ubyło- w pasie kolejne 3cm. Tylko czemu ta waga nie spada tak jak bym chciała? Dzielę juz tylko koktajle bo sa za słodkie,generalnie bywają momenty ze wmuszam w siebie jedzonko. Głodu nie czuję , tylko ta bezsenność mnie dobija. Aneczko gratuluję wagi:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia23
Dziewczyny, a moze Wy wiecie co z tym antybiotykiem?.. Kilka dni temu zamiescilam pytanie do Maby bo dzisiaj koncze brac antybiotyk (razem 7 dni bralam) i nie wiem, co z dieta Cambridge. Chciclam ja stosowac juz od dzis, ale wydaje mi sie, ze tak po antybiotyku od razu nie moge. Ile musze odczekac? Moze ktoras z Was wie? Juz bym chciala do Was dolaczyc! Tyle sie dobrego o tej diecie naczytalam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi Marysiu nie wiem ile musisz odczekać po kuracji antybiotykowej. Maba zagląda do nas w weekendy to może lepiej sie jeszcze wstrzymaj Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anushia
Czesc Dziewuszki. No, komu mam sie pochwalic jak nie Wam? Wczoraj bylam na babskiej parapetowce. Ciasta, chinszczyzna, winko, brokulki, a ja przez 6 godzin o H2O , bo bylam juz po kolacji. Potem imprezka przeniosla sie do pubu, kolezanki pily piwko a ja dalej bylam wierna wodzie mineralnej:) Wytrzymalam to pokuszenie:). Teraz wiem że da sie, trzeba sobie tylko przypominac o CELU! 6 dzien DC scisla - 3kg. Pa, pa. 3majcie sie dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zjadlam obiadek - warzywka i gotowana kurka. Ale sie objadlam :) Az zrobilam sie senna. Musze sie polozyc. Marysia23, mysle, ze pownnas sie wstrzymac z dieta pare dni. Generalnie antybiotyki oslabiaja (przynajmniej mnie). Jak poczujesz sie juz normalnie (czyli dobrze) to smialo mozesz rozpoczac diete. Nie ma sensu zaczynac bedac wyczerpanym i oslabionym. Anushia, gratuluje wytrwalosci!! Nikulinka, nic sie nie mart! Jesli stosujesz sie do zalecen konsultanta to na pewno schudniesz. Kazdy chudnie inaczej. Mi np waga spadala na poczatku bardzo szybko a potem byl zastoj. Juz pisalam o mojej kolezance, ktora dopiero zaczela chudnac po prawie 2 tygodniach. Nie masz sie czym przejmowac - tym bardziej ze centymetrow ubywa :) Kciuczki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia23
Dzieki Dziewczyny. Wstrzymam sie w takim razie jakis czas, moze zaczne w nastepny piatek. A moze Maba cos w weekend napisze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anca
Jestem juz w trzecim tygodniu scisłej. Ale mam wrazenie,że ostatnio nic nie chudnę.Możę dlatego ,że jestem przed okresem,nie wiem Na szczęście skończyły mi sie problemy ze snem,śpie jak dziecko...o!!jak dobrze. Dalej czuje sie bardzo dobrze ..i coraz bardziej boję sie mieszanej.. Jak to jest na mieszanej? Je sie tylko rano ew. wczesny obiad ..tak? a póżniej zupka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anca, nie boj sie mieszanej. Ja tez sie balam a niepotrzebnie. Przed okresem waga moze skoczyc nawet o 2kg do gory. Zreszta ja tez mialam wagowe zastoje. Tylko martwie sie tym ze juz za bardzo schudlam. Waga 47kg. Dzisiaj pozwolilam sobie na serek homogenizowany (tlusciutki) i jogurt. Zaprzestalabym diety ale boje sie jojo (wiem ze trzeba lagodnie wychodzic) i klopotow zoladkowych. W koncu 3 tygodnie nic nie jadlam. Zazdroszcze dobrego snu - ja mam dalej problemy ale przynajmniej juz tak nie marzne. Czy ktos wie kiedy te 2 kg (wody) wraca? Po zakonczeniu scislej czy mieszanej? Sciskam mocno!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonzo
Droga Olecka! Jeśli chodzi o to co nie wolno a co wolno, już ci piszę. Wolno: gumy do żucia tylko miętowe (nie owocowe), to samo dotyczy herbatek - tylko i wyłącznie ziołowe nie owocowe. Nie używamy cukru, soli , przypraw nawet cytryny do herbaty gdyż soki owocowe coś tam powodują (wytłumaczyłabym to jaśniej ale nie mogę znaleźć tej kartki, w której miałam wszystko wytłumaczone dlaczego tak się dzieje, ale zaufaj mi że tak ma być). Wolno po za tym troszkę po każdym posiłku otrębów owsianych (podkreślam owsianych - znalazłam je w Carrefourze) gdyż zawierają dużo błonnika które regulują gospodarkę trawienną i leczą z zaparć, kawę można tylko ze słodzikiem i odrobiną śmietanki do kawy jak ktoś lubi lub chudego mleka. Można także modyfikować trochę napoje. Można zmniejszyc ilość wody i zrobić posiłek o konsystencji budyniu ale trzeba go popijać wodą. Można również dodać 1/3 objętości mleka chudego (0,5 % tłuszczu) a do smaku truskawkowego 2-3 łyżki kefiru lub jogurtu niskotłuszczowego bez cukru. Trzymam za Ciebie kciuki w razie czego pisz. Odpowiem moze nie od razu ale napewno. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anca
Aneczko..Twoja waga to jest dla mnie abstrakcja bardziej niż kosmiczna..:) Powiedz mi ile schudłaś na diecie? A tak z ciekawości..ile masz wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria
Kochane chudzinki ! Ja na razie przerwałam dietę :( Kilogramy wróciły :( A wszystko z własnej głupoty i ... braku pieniędzy. Mam zupek i koktajli na tydzień ścisłej, więc musze poczekać na wypłatę i za ok. 10 dni zaczynam od nowa. Mam nadzieję, że wszystkie tu wciąż będziecie. Gratuluję sukcesów i życzę dalszej wytrwałości. Wciąż tu zaglądam i pozytywnie nastrajam się przed moją kuracją, której nie mogę się już doczekać. Pozdrawiam gorąco !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Bonzo dziekuje bardzo za odpowiedź. Od dwóch dni, oprócz posiłków, piję tylko kawę i wodę i już jest efekt 2 kilo mniej :-) Byłam wczoraj w knajpie z przyjaciółmi i jestem z siebie dumna. Przeżyłam całą noc na czekoladowym batoniku, wodzie i kawie. Wytańczyłam się za wszystkie czasy. Dopiero w trakcie cambridga poczułam ile mam energii, a najlepsze jest to ze dziś nie mam kaca ;-) O 16-stej zjem sobie \"obiadek\" dzisiaj zupa jarzynowa. Chciałabym Wam wszystkim przekazać moją pozytywną energię. Trzymajcie się ciepło. Jest super :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anca
Moria jak to mozliwe,że zaraz po przerwaniu kilogramy wróciły...? chyba wpadlas w dola a wcale nie jest tak zle. Wracaj do diety,bo pózniej będzie trudniej!!! Trzymaj sie i do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria
Wróciły, wróciłt, ale ile ja jadłam... Z 3000 kcal na dzień i tak przez 4 dni. Nie moge teraz zacząć, bo mi nie starczy posiłków. Muszę poczekać na kolejną porcję i wtedy się za siebie wezmę. Już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Morio nie lam sie! Moze zacznij dietke 1000kcal przed ponownym podejsciem do DC. U mnie za pierwszym razem tez sie tak skonczylo. To co schudlam przez 2 tygodnie wrocilo po 3 tyg zarcia (bo zarlam jak swinia). A Ty nie moglas przez 4 dni przytyc wszystko co zrzucilas!! Ja zaczelam jeszcze raz i teraz wiem ze naprawde trzeba powoli wychodzic z tej diety. Jestem 5 dzien na mieszanej. Anca, waze 47kg przy 166 cm. Chcialam zejsc do 50 (waga wyjsciowa 60) i dlatego zaczynam jesc te papki dla dzieci (warzywka i miesko) zeby juz nie chudnac. Tylko ciagle nie wiem kiedy wroca te 2 kg (wody). Czy ktos moze wie?? Pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonzo
Dziś zaczynam 3 tydzień, kilogramiki idą w dół (przez 2 tyg. 6 kg), jestem z siebie dumna, częściej spoglądam w lustro, nie mogę się doczekać pierwszego normalnego posiłku, choć teraz w zasadzie tak mi się skurczył żołądek że mogę nie jeść cały dzień. Trzymam za was kciuki i nie podjadajcie..... Wskazówki dla zaczynających: na nieświeży oddech (ze względu na wydobywające się toksyny) polecam wyciąg z natki pietruszki do nabycia w aptece lub zielarni, na zdenerwowanie żeby móc wytrzymać z samym sobą polecam melisę do picia - naprawdę pomaga! W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia23
Ania24 - to znaczy ze schudlas az 13 kg? W jakim czasie? Pisalas o dwoch podejsciach... Ja chcialabym mniej wiecej schudnac tyle co Ty. :) Wzrost i wage mam podobna, oczywiscie do tej wyjsciowej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia23
Mialo byc : aneczka.24 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kruszynki! Widzę, że nie wiele mam tu do roboty bo świetnie same się wspieracie i Wasze rady są mądre. Nikulina - trzymaj się. Nie zrażaj sie, że wolno chudniesz, może woda Ci się zatrzymała,a może taka \"Twoja uroda\". Ciesz się z każdego dkg. 3 cm to 3 kg. Margolcia2@o2.pl - napisz jeżech masz ochote. Rllietta - 2 zupki, ćwiczenie i jest Ci słabo - robisz sobie krzywdę. Nawet przy trzech posiłkach nie wolno ćwiczyć. Osłabiasz sobie mięśnie i serce. Zamiast tłuszczu spalasz białko. Cwiczyć można dopiero przy 1000 cal, przy zapewnieniu organizmowi odpowiedniej ilości białka. Marysia23 - Dietę zacznij jak już będziesz całkiem zdrowa. Często po antybiotykach długo dochodzimy do dawnej formy, czasami ma sie problemy z jelitami, trzeba uzupełnić florę bakteryjną w jelitach. Możesz jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii lub kupić w aptece gotowe preparaty. Aneczka - woda wraca gdy do jedzenia wprowadzasz węglowodany, odbudowuje się wtedy glikogen, który jest jak gąbka i zatrzymuje wodę. Jeżeli z diety wychodzisz bardzo powoli , tzn. jesteś jeszcze na diecie 1000 cal, to możesz tego nie zauważyć, bo jednoicześnie chudniesz i woda to uzupełnia. W jednej z audycji o odchudzaniu usłyszałam taką wypowiedź : - Gdy kupujemy samochód, który na ma służyć kilka lat, dbamy o niego, wlewamy najlepszą benzynę , najlepsze oleje, jeżdzimy na przeglądy. Natomiast własne ciało, które ma nam służyć 80-90 lat traktujemy okropnie - jemy byle co, to za dużo, to za mało, wrzucamy w nie śmieciowe jedzenie, zapominamy o witaminach o zdrowym odżywianiu. Dlaczego? Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia23, te 13kg zrzucilam w miesiac (dokladnie dzisiaj minal). Juz opisywalam jak to bylo z moim pierwszym podejsciem ale napisze wszystko jeszcze raz. Moze innych uchroni to od popelnienia podobnych bledow. Pierwszy raz zaczelam sie odchudzac w grudniu. Startowalam z waga 60kg. Mam niedoczynnosc tarczycy i po odstawieniu lekow (wlasna glupota) przytylam wlasnie do 60kg (z wagi ok52kg). W ciagu 2 tygodni schudlam do 54 i bylam juz zadowolona z tego jak wygladam. Bo prawda jest ze najlepiej wygladam przy wadze od 52- do 54kg. Nie wierzylam w to \"powolne\" wychodzenie z diety. Uwazalam ze jak juz schudlam to koniec diety (i swieta sie zblizaly - same rozumiecie). To byl moj pierwszy blad. Drugi (jeszcze gorszy!) byl taki ze jadlam tylko 2-2,5 torebki dziennie. W ogole nie czulam glodu. Konsekwencja tego bylo wypadanie wlosow garciami (naprawde nie przesadzam!). Teraz podsumujmy: 1. organizm nie dostawal potrzebnych skladnikow odzywczych (w 3 posilkach DC jest to wszystko zawarte-tzn te niezbedne minimum) 2. po rzuceniu sie na jedzenie (w postaci czystych weglowodanow!!) zaczelam puchnac. Ja nie zartuje. To tak jakby w ciagu 3 dni wszystko wrocilo (woda zaczela sie gromadzic). Potem troche sie przyzwyczailam ale dalej strasznie duzo jadlam (same weglowodany) i przez 3 tyg wrocilam do 60. To byla tragedia! Nie wspomne juz o kosztach. Postanowilam sprobowac jeszcze raz. 2 kg zlecialo w ciagu 2 dni (to byla woda). Pilnowalam zeby jesc 3 posilki DC. Raz zasnelam i nie zjadlam wieczornej polowki ale w nastepnym dniu zjadlam wiecej. Jedynym bledem (Maba mi to odradzala) bylo to ze chodzilam na wieczorne marszobiegi. Ale nie mogla sie powstrzymac. Wczesniej chodzilam 6 x w tyg na aerobic i bardzo mi brakowalo ruchu. W ten sposob rozladowuje tez stresy (praca :( ). Dzisiaj jestem 7 dzien na mieszanej. Bardzo sie jej balam ale jest ok. Powoli (ale i tak za szybko) dodaje weglowodany (np serek homogenizowany, jogurt - tzn to jest generalnie nabial ale z pewna iloscia weglowodanow). Robie to dlatego ze juz nie moge wiecej chudnac! A nie chce zrezygnowac z mieszanej i przejsc od razu na normalne jedzenie bo bedzie powtorka z rozrywki :( Jem tez te papki dla dzieci w sloiczkach (miesko i warzywka). Drogie i bez smaku :( Maba, poradz czy moge od jutro wprowadzic klei ryzowy (taki bez mleka dla dzieci - tylko to sa prawie same weglowodany) albo owsianke na wodzie? Przepraszam, ze sie tak rozpisalam. Trzymam kciuki za wszystkich!! Pozdrawiam serdecznie! Ide sie przygotowac na jutro do pracy. Znowu stres :( Mam posiedzenie zarzadu, na ktore musze przygotowac preliminarz szkolen. Wyszlo na kwote 100 tys zl i boje sie ze prezes mnie zabije :( Trzymajcie kciuki! Ale przynajmniej bede wygladala w trumnie szczuplo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka.24 Nie musisz katować się kleikiem / chyba, że lubisz/ . Jeżeli już wprowadzasz węglowodany to możesz jeść makarony, kasze, kartofle - zaczynając od b. małych ilości np. 1 łyżka dziennie i potem powoli coraz więcej. Obiady jedz na talerzyku deserowym , będziesz miała pełny talerz jedzenia , oczy\"najedzą się\" i Ty będziesz bardziej syta. Poradzisz sobie. Pamiętaj o lekach . Do biegów nie muszę Cię namawiać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anca
Zostało mi jeszcze 3 dni ścisłej,ale juz myśle o mieszanej Mam prosbe ,powiedzcie mi konkretnie jak powinno wygladac menu w pierwszych dniach.Potrzebuje jakies przykładowe zestawy.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia23
aneczka.24 - wlasnie sie tego boje, ze sie po takiej drastycznej diecie rzuce na jedzenie, a wszystko na marne wtedy... Ale sprobuje na pewno, bo bardzo zalezy mi zeby schudnac, a szybkie efekty chyba jeszcze bardziej mnie zmobilizuja. U mnie problemem generalnie z ta dieta moze byc to, ze sporo jem teraz weglowodanow. Wiem, ze to zle, ale takie mam przyzwyczajenia zywieniowe. :( Za miesem nie przepadam, za jajkami tez nie... ciezko mi chyba bedzie na diecie mieszanej. Ale co tam - sprobuje i sie postaram. Jak juz wydam tyle pieniedzy na DC, to szkoda mi bedzie zaprzepascic efekty! Moja waga docelowa to 50 kg... Zaczne za pare dni, jak juz bede zdrowa. :) Buziaczki dla wszystkich odchudzaczek :) P.S. Jeszcze jedno mam pytanie do Maby - a czy joge mozna cwiczyc w trakcie DC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny. Maba nie poddaje się ,ale prawde mówiąc jakbym się nie mierzyła to chyba bym sie poddała.Bardzo dziękuje za adres maila:) Dziś 17-dzień ścisłej juz nie moge doczekać się mieszanej, kiedy podjem troche warzyw. Tego bardzo mi brakuje. Prawde mówiąć są momenty kiedy mam dość zupek,batonów i koktali. Moria nie poddawaj sie i wracaj do diety, przynajmniej zacznij stosować jakąś inną dopóki nie będziesz miała DC, szkoda by było Twojego wysiłku. Aneczko nie chudnij już bo znikniesz;) Anca to praktycznie razem zaczynamy mieszaną , ja zaczynam od piatku. Cofnij sie do wczesniejszych wypowiedzi dziewczyn , one tam pisały co jadły. Nie powiem też chciałabym jakieś gotowe przepisy:) Marysiu po 4 dniach praktycznie jeść się nie chce. Trzymam kciuki dziewczyny:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny. Maba nie poddaje się ,ale prawde mówiąc jakbym się nie mierzyła to chyba bym sie poddała.Bardzo dziękuje za adres maila:) Dziś 17-dzień ścisłej juz nie moge doczekać się mieszanej, kiedy podjem troche warzyw. Tego bardzo mi brakuje. Prawde mówiąć są momenty kiedy mam dość zupek,batonów i koktali. Moria nie poddawaj sie i wracaj do diety, przynajmniej zacznij stosować jakąś inną dopóki nie będziesz miała DC, szkoda by było Twojego wysiłku. Aneczko nie chudnij już bo znikniesz;) Anca to praktycznie razem zaczynamy mieszaną , ja zaczynam od piatku. Cofnij sie do wczesniejszych wypowiedzi dziewczyn , one tam pisały co jadły. Nie powiem też chciałabym jakieś gotowe przepisy:) Marysiu po 4 dniach praktycznie jeść się nie chce. Trzymam kciuki dziewczyny:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×