Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Olka_21
ja tez sie powoli dystansuje,moze to i lepiej?fajnie z wami popisac,ale chyba czasami lepiej sie oderwac od tego problemu.JA tez nie bylam jeszcze u endo...tak samo jak Ty Kamciu moje sie:(.teraz zbieram na depilator i mam nadzieje,ze juz nie bede musiala golic nog codziennie.Kamciu a wloski po depilacji na brzuchu i np na plecacch po depilacji szybko odrastaja i jest ich tyle samo?boje sie ze jak sie tam wydepiluje to bedzie gorzej niz bylo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu: u mnie na przykład na brzuchu odrasta tyle samo...i wlniej niz po golarce...chyba gdzies tak po 4,5 dniach....A na pleckach nie odrasaja zbytnio....mi odrosło mniej i krótsze po 1,5 miecha chyba;p Dobrze że sie dystansujemy! a do endo musimy isc...tylko ze ja narazie nie mam ani czasu ani ochoty sie tym zajać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny muszę Wam powiedzieć, że mama karolinki ma rację. to nie mieści się w pierwszej 10-tce chorób, choć rzeczywiście jest przykre dla kobiety. moje owłosienie to taki typ urody. nie za wielkie, ale oczywiście niezbyt urokliwe. pamiętam jak - jako nastolatka - miałam strasznie długie włosy na nogach i tysiące kompleksów. teraz kompleksy są nadal, ale żyć trzeba. oczywiście wciąż szukam skutecznych metod, by zawalczyć. odstawiłam tabletki (marvelon - w pierwszy rzucie pomagał, potem zaczęłam się źle czuć), nogi depiluję depilatorem Phillips, obecnie przymierzam się do kupna najnowszego modelu z nasadką do miejsc wrażliwych (oczywiście chodzi o bikini), czasami przejadę depilatorem po brzuchu, bo niestety czasami trzeba (poniżej pępka), na lini od piersi po brzuch mam włoski jasne, a przy opalonej skórze jaśnieją jeszcze bardziej i już je chyba polubiłam. wokół sutków wyrastają mi włoski dość ciemne i walczę z nimi pęsętką. może nie powinnam, bo chyba przez o odrastają mocniejsze. mam wąsik, genralnie jasny, choć są i ciemne włoski, a który jednak chyba będę rozjaśniać jeszcze bardziej, włoski na twarzy to norma, ale są jasne, za to na brodzie od wyrywania pęsętą zrobiły mi się ciemne. chyba je zacznę rozjaśniać. To krótki opis tego, z czym borykam się ja. Racja jest w tym, że kochający facet uleczy niejedno. I teraz pytanie: czy rozjaśniacz Sall Hansen również osłabia włoski? czy tylko rozjaśnia? I jeszcze jedno: czy któraś z Was próbowała metody Epilar? Pozdrawim ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory marvelon brałam, hmm, kilka miesięcy. to było jakieś 3 lata temu. czułam sie dobrze, nie tyłam, potem jednak do głosu doszła moja hipochondria (jak tylko zaczynało mnie coś boleć, przypisywałam to tabsom, a w końu przestałam je brać... wiem, wiem, nie komentujcie, proszę...). Na początku tego roku wróciłam do marvelonu, ale wtedy zaczęły mnie dość poważnie boleć żyły pod kolanami i odstawiłam. Na diane 35 się jakoś nie mogłam zdecydować, bo podobno są bardzo silne. ściskam i życzę miłego dnia :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh..z tym leczeniem to tez sie balam, ale w sumie nic chyba gorszego niz te wloski spotkac mnie juz nie moglo..zaczelam od Diane - jakis pol roku - czulam sie normalnie (a nawet lepiej, to chyba przez ta swiadomosc ze cos bierzesz i masz nadzieje ze Ci pomoze)..caly czas podkreslam ze od poczatku leczenia wykryto u mnie PCOS. Nastepnie bralam Cilest + Androcur - musze przyznac ze nie przytylam, a nawet schudlam..obecnie tez chudne, ale nie wiem czy to od tabletek czy moze ze strsu..i tak przez bodajze 3 czy 4 lata - to tak dlugo juz dla mnie ze przesztalam liczyc..w ogole do tabletek tak przywyklam ze nie potrzebuje ustawiac alarmu w telefonie by mi o nich przypominano..to juz tak we mnie \"wroslo\" ze sama siegam kolo 20 po tabletke..nawet jak wracam pozno z imprezy tez o niej pamietam..po 7 dniach przerwy automatycznie biore nastepna..i tak w kolko..obecnie biore sam Cilest, ale podczas ostatniej wizyty pani doktor powiedziala ze musimy zmienic leki bo PCOS u mnie nadal jest w takim samym \"kiepskim\" stanie..czyli dostane cos innego..zobaczymy co po tym..ja w sumie jak czytam Wasze wypowiedzi to z wloskami az tak bardzo nie powinnam narzekac bo ogolnie teraz jest lepiej..nie rosna juz nowe i sa jakby jasniejsze i slabsze.. - musze zniknac na chwile, dokoncze pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak odstawisz
tabl.to zaczna rosnac z powrotem i mocniejsze niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiq
Ja też brałam Diane i to przez ponad rok i rzeczywiście było po nich trochę lepiej. W niektórych miejscach włosiska nie odrastały wcale. Miałam przestać po pół roku ale jakoś tak wyszło że pobrałam dłużej i wydaje się że powinny już nie wrócić, ale widocznie organizm się do nich przyzwyczaja i po pewnym czasie nie działają. Męczyło mnie już to że nie zauważam w dalszych efektów więc po prostu przestałam je brać.Poza tym fakt że miałabym brać jakieś hormonalne świństwo do końca życia mnie przeraża. Nie chcę mieć świadomości że jeśli zjakiegoś powodu będę musiała przestać brać ten "cudowny lek " to wszystko wróci i cały wysiłek na marne. U mnie broblem nie wygląda tak tragicznie jak u niektórych z was ale i tak bardzo mi przeszkadza . Przez to świństwo straciłam kawał życia na wyrywaniu włosów i leczeniu ran. Ostatnio było całkiem dobrze i już byłam dobrej myśli, ale widocznie pod wpływm stresu znów wygląda to nieciekawie i ranki nie chcą się goić. Myślę że to właśnie stres jest za to odpowiedzialny gdzieś czytałam na ten temat i wiem po sobie. Ale jak tu się nie denerwować żyjąc z tym na codzień. Napiszcie proszę jak wy reagujecie na większy stres i czy wtedy u was też jest gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiq
Słuchaj nie chciałam cię zdołować ja tylko stwierdzam, że to u mnie tak wyglądała ta cała historia z leczeniem. Ja nie miałam podwyższonej ilości żadnego z odpowiedzialnych za to hormonów , jednak wiem,że to się zmienia w ciągu miesiąca. Być może u ciebie się bez leczenia nie obędzie jeśli masz tego bardzo dużo. Kiedyś czytałam w jakiejś młodzieżowej gazetce jak jeden lekarz radził dziewczynie z tym problemem, że powinna się leczyć nawet jeśli nie zostanie u niej stwierdzona podwyższona ilość hormonów we krwi, bo być może mie da się tego wykryć przez badanie krwi. Jeśli ty masz dużo tych włosów to może warto spróbować z leczeniem. Każdy organizm reaguje inaczej. U mnie np. z drętwieniem nóg, bo mam problem z krążeniem. Każdy musi przekonać się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiq
Ja mam niestety to samo też jestem bardzo nerwowa a ostatnio bardziej nie mogę nad sobą zapanować i pojawiły mi się ciemne włoski tam gdzie już od dawna ich nie było więc jaki morał z tej historii?Co do leczenia to zauważyłam efekty po ok. 3 miesiącach, ale na początku bardzo bolały mnie piersi i to cały czas nie tylko przed okresem. Ale za to teraz nie bolą mnie wcale nawet po odstawieniu a było to jakiś rok temu.Taka korzyść z tego mi została.My naznaczone jesteśmy niestety w takiej sytuacji że trudno zrobić coś z nerwami bo właśnie to jest czynnikiem powodującym stres,a być może stres do tego się przyczynił i kółko się zamyka. Ja też nie mogę patrzeć na swoje piersi i brzuch choć gdyby nie to świństwo była bym zadowolona właśnie najbardziej z tych części ciała. Nigdy nie dopuszczam do tego aby został choć jeden najmniejszy włosek, co powoduje że ciągle mam jakieś ranki lub plamy ale wole już to z dwojga złego choć i to mnie dobija bo wygląda czasami paskudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny..nie dolujcie sie..eh najpierw trzeba zaczac brac tabletki..zobaczycie jak bedziecie sie czuly itd. ewentualnie lekarz zapisze Wam inne tabletki..najgorsze jest chyba pierwsze kilka miesiecy zeby organizm sie przyzwyczail..Ja czuje poprawe i to znaczna po leczeniu (i nadal je kontynuuje), jednak musze przyznac ze jak kiedys eksperymentalnie pani doktor kazala odstawic tabletki na trzy miesiace, to wyadawalo mi sie ze wloski znowu byly ciemniejsze..nie mozna z gory zakladac ze wszystko bedzie tak samo jak u innych dziewczyn..ze wloski nadal beda..no beda bo te co wyrosly juz nie wypadna, ale na pewno nie wyrosna Wam nowe..nie beda juz ciemniejsze i grubsze lecz odwrotnie..cienkie i jasniejsze..problemy z cera znikna..w trakcie leczenia nie mozna stwierdzic ze nagle przytylo sie 5 kilo i natychmiast odkladac tabletki - to glupie..kazdy organizm inaczej reaguje..za te wloski moga byc odpowiedzialne powazne zmiany w Waszym organizmie..przysadka..cos z z jajnikami..nadnercza..geny - trzeba to zbadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny..nie dolujcie sie..eh najpierw trzeba zaczac brac tabletki..zobaczycie jak bedziecie sie czuly itd. ewentualnie lekarz zapisze Wam inne tabletki..najgorsze jest chyba pierwsze kilka miesiecy zeby organizm sie przyzwyczail..Ja czuje poprawe i to znaczna po leczeniu (i nadal je kontynuuje), jednak musze przyznac ze jak kiedys eksperymentalnie pani doktor kazala odstawic tabletki na trzy miesiace, to wyadawalo mi sie ze wloski znowu byly ciemniejsze..nie mozna z gory zakladac ze wszystko bedzie tak samo jak u innych dziewczyn..ze wloski nadal beda..no beda bo te co wyrosly juz nie wypadna, ale na pewno nie wyrosna Wam nowe..nie beda juz ciemniejsze i grubsze lecz odwrotnie..cienkie i jasniejsze..problemy z cera znikna..w trakcie leczenia nie mozna stwierdzic ze nagle przytylo sie 5 kilo i natychmiast odkladac tabletki - to glupie..kazdy organizm inaczej reaguje..za te wloski moga byc odpowiedzialne powazne zmiany w Waszym organizmie..przysadka..cos z z jajnikami..nadnercza..geny - trzeba to zbadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory: a u jakiego lekarza sie leczysz? u specjalisty czy u ginekologa? i jakie mialas badania robione w tym kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory: lowa do gory:) 6 tabletek to dopiero poczatek..takie leczenie zwykle trwa dlugo..czasem latami..wiec zycze cierpliwosci i wytrwalosci:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzychuBB
Czesc dziewczyny :) Wiem że nie powinno mnie tu byc ale coz jestem :) Jesli jest jakas fajna dziewczyna z okolic Bielska-Białej to chetnie poklikam na gg 5631560 pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzychu oj krzychu
wez stad spadaj i nie zawracaj gitary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory, mniej więcej pod koniec pierwsze go opakowania marvelonu już było lepiej. słuchajcie, ja ponawiam pytanko: czy rozjaśniacz Sally Hansen tylko rozjaśnia, czy też osłabia włoski? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzychuBB
Jaka sex randka Człowiek chce być miły a tu go tak zganią... Każda tu pisze ze chce poznac faceta co by ja zaakceptował a jak sie taki pojawi to go wyzywają ;) Pozdrowionka z Bielska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiq
Drogi krzychuBB nie piszemy tu po to żeby poznać fajnego faceta. A ty nie jesteś w stanie nam pomóc bo nie masz zapewne takiego problemu. A jeśli szukasz właśnie takiej dziewczyny która ma więcej tu i ówdzie to znaczy że jesteś pie....nym zboczeńcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzychuBB
Poprostu lubie taki typ urody i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do lenki: czy pamiętasz może opis badania usg, tez prawdopodobnie mam pco, jednak nie byłam jeszcze u lekarza. Czy ktraś a Was ma dodatkowo problem z prolaktyną? Jesli chodzi o stres to u mnie poziom prolaktyny prawdopodobnie wzrasta w wyniku stresu, a dołaczyc do tego jeszcze pco to wychodzi eksplozja włosow:)Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ocena narzadu rodnego: Macica przodozgieta, zwyklej wielkosci. endometrium 2 mm. jajniki powiekszone obustronnie z wyraznymi cechami PCOS. Tak wygladalo wiekszosc moich badan usg, tyle ze teraz jajniki sa normalnej wielkosci ale niestety tez z cechami PCOS - czyli masa pecherzykow:/ W sumie u mnie tylko te pecherzyki i wloski swiadcza o PCOS, nie mam otylosci..itp. jak pisza w niektorych artykulach..jakbys miala jeszcze jakies pytania to chetnie podziele sie moimi doswiadczeniami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha..poczatkowo mialam robione badania usg normalnie (zewnetrznie), pozniej zdecydowano ze lepszy obraz daje usg TVS, czyli badanie przez pochwe..ale o tym decyduje lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka: dziękuję za odpowiedz:) Na moim opisie badania usg napisane jest m.in jajniki z wyraźnymi cechami pco. Miałam tez robione usg wewnetrzne. Czy masz moze przez to podwyzszona prolaktyne, byc moze u mnie pco jest z tym zwiazane. W zwiazku z pco nie bylam jeszcze u lekarza, obawiam sie tegp co mi powie:( Ja rowniez nie mam problemow z nadwaga, a wiem ze jest to jeden z objawow pco. Pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do prolaktyny to nie wiem..teraz bede miala robione badania krwi ale jakies inne: ALAT, ASPAT, APTT. U mnie poprawy w leczeniu PCO nie ma wiec tez sie obawiam troche nastepnej wizyty..jak pojde do tego z tymi wynikami..eh..znowu ta mina pani doktor:( eh boje sie ze w koncu mi cos zaczna tam wycinac..albo operacyjnie usuwac te pecherzyki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka a mnie napisano,ze prawy jajnik z pojedynczymi torbielami. lekarka, ktora mi robila usg nie powiedziala,ze to pco,ze jej to na to nie wyglada a przy wypisie ze szpitala tak mi napisano:/i nie wiem juz sama co mam o tym myslec:/Ty jestes tu chyba najbardziej zorientowana w tym temacie...co dalej robic gdzies sie zgloscic, bo zadnych zalecen nie dostalam;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Lenki:Z ta operacja moze to nie jest glupi pomysl, jesli to ma pomoc, to pewnie watro sie zdecydowac. A co do leczenia, to same wizyty u lekarzy nie naleza do najprzyjemniejszych rzeczy w zyciu, kazdemu trzeba tlumaczyc z jakim problemem sie przyszlo. Jesli to przez pco mam te nieszczesne wlosy to jakos bym to przezyla, wazne ze odnalezione jest zrodlo problemu. Troche juz chodze po lekarzach i nikt nie potrafi odkryc przyczyny. Najbardziej denerwujace jest stwierdzenie lekarza, ktory nie zlecjac mi zadnych badan stwierdzil, ze to taki typ urody. Przepraszam, ze o to zapytam, ale ile Ty Lenka masz lat. Ja mam 26 i z problemem walcze juz od liceum, tzn w liceum zauwazylam wlosy i od tego momentu bezskutecznie z nimi walcze. Chodze na lasery, ale chyba to nie ma sensu. Czy bierzesz jakies leki? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu: korzystasz już z depilatora? :) Która z Was używa brauna seledynowego? Jak zadowolenie :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×