Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

słoneczko 123: a ten olejek pomaga? ja słyszałam ze to ściema :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baj: czy jak ktos ma podwyzszony testosteron to, mięta mu pomoze??????????????????? Moze jest nadzieja!!!?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatitas
Martusiaczek jeśli to nie był tylko jeden przedmiot to plisss odaj linka do tej aukcji zktórej kupiałaś brauna :) Ja na niego czatuje już trochę ale tam gdzie chce kupić ciągle ma być dostawa i czekam i czekam :( Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiekk
Hej dziewczynki! Już od dawna śledzę Wasz topik, ale jakoś nie miałam odwagi napisać. Walczę z tą piekielną chorobą już od ładnych paru lat. Na razie z mizernym niestety skutkiem, gdyż z powodu kłopotów z wątrobą nie można było zastosować u mnie bardziej radykalnych i skutecznych środków. Od niedawna biorę Yasmin. Liczę na poprawę, choć moja endokrynolog powiedziała, że i tak będę musiała sobie pomóc kosmetycznie. Laser na razie odpada, gdyż dopóki nie ureguluje sobie hormonów byłyby to duże pieniążki wyrzucone w błoto. Obecnie nie ma na moim ciele miejsca, które nie byłoby pokryte tymi paskudnymi włosiskami: nogi, pupa, plecy, brzuch, piersi, i niestety twarz (koszmarne baczki, podbródek, policzki). W moim przypadku problem jest niestety poważny. Jestem blondynką, mam jasną karnację, a włoski są długie i bardzo widoczne. Zwłaszcza te na twarzy spędzają mi sen z powiek. Zupełnie nie wiem co mam z nimi począć. Stąd moje pytanie do idę na tory. Czytałam, że byłaś ostatnio u kosmetyczki na woskowaniu twarzy. Jak efekty? Bardzo bolało? A co z podrażnieniem skóry? Skóra na twarzy jest przecież bardzo delikatna, a ja zawsze po depilacji (usuwam depilatorem włoski z rąk, nóg, brzucha) mam dość duże podrażnienia. Nie boisz się, że po pewnym czasie włoski zaczną wrastać. A co z okresem pomiędzy jednym woskowaniem i drugim. Przecież trzeba będzie te włoski nieco zapuścić, żeby wosk mógł je "złapać". Odpisz proszę. Hirsutyzm zrujnował moje życie. Z pogodnej, uśmiechniętej i cieszącej się życiem kobietki stałam się nieśmiałym milczkiem, który ucieka od ludzi, bojąc się szyderczych komentarzy i odrzucenia. Dlatego BARDZO DZIĘKUJĘ Wam, że jesteście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Kasiekk! Witamy Cie, dobrze że odważylaś się napisać :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka_21
czesc kasiekk,witamy Ciebie bardzo,bardzo serdecznie.Mozesz na nas liczyc!!!!!!!!!!!!po to tu jestesmy,zeby sie wspierac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka_21
do MArusiaczek:ale mialas szczescie z tym depilaotrem:)ja sledze aukcje od dwoch dni.Oczywisice tej akurat nie zauwazylam,ale dobrze ze zamowila go ktoras z nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neitth
Kiedys czytalam topic, pozniej przestalam, wiec pewnie duzo nie doczytalam. Hirsutyzm mam stwierdzony sama przez siebie, bo jakos nikt nie chce mi zrobic badan hormonow. Jak juz sie urodzilam to mialam wlosy na plecach, tylko moja mamuska nie zgodzila sie na badanie bo mieli cos tam (nawet nie wiem co?) pobierac ze szpiku kostnego i wiazalo sie to z duzym ryzykiem. Mam tych wlochlow od cholery, jakos z tym zyje bo nie mam wyjscia. A najgorsze to, ze nawet tego wydepilowac nie moge, bo na dokladke mam luszczyce:( Wszelkie skaleczenia i mam z kolei wysiew:( W sumie i tak i tak nie moge sie na plazy rozebrac, czasem mnie to naprawde zalamuje i co tu robic? :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Neith: Słuchaj....byłaś u endoktynologa ?? Jeśli chodzi o Twoją choroba to...nie mozesz depilować sie tylko maszynką czy w ogole? Może depilator bądz kremami jakimis mozesz? hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neitth
Wiesz kamka, teoretycznie moge, ale byle skaleczenie i juz mam wysiew:( Kremy w ogole nie wchodza w gre, bo moga podrazniac. U endokrynologa nie bylam, znaczy ginekolog endokrynolog dal mi raz tabletki bo akurat zobaczyl moj wasik i stwierdzil, ze chyba mam problemy z nadmiernym owlosieniem, ale na tym cale zainteresowanie sie skonczylo. Na pewno tarczyce mam w porzadku, w sumie to on jeszcze doszedl do wniosku, ze i tak nie ma co badac bo pewnie mam za wysoki poziom testorenu i androgenow meskich i tyle. No jakos leci, w sumie moja mamuska cale zycie wpajala mi, ze nie ma sie czym przejmowac, chociaz same wiece jak to jest:( A jak mi czasem jedna moja kumpela wpada i pokazuje jakie to ona ma wlosy na brzuchu, to faktycznie mozna sie zalamac. No ja swoich raczej nie pokazuje, tylko mojemu facetowi jak juz:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neitth: A na czym polega ten wysiew? Może skoro byle zranienie pwooduje jakies komplikacje to powinnas depilować się depilatorem...On przeciez nie robi ran...no chyba ze takie kropeczki po wyrwaniu z cebulka przy twojej chorobie tez sa problemem... Uwazam ze powinnas isc do endo konkretnie z tą sprawą włosków... A skoro jest tak jak powiedzial lekarz ze masz za wysoki poziom testo, to powinnas dostac na to jakie tabletki hormonalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neitth
Kamka ja bralam tabletki, ale sie nie sprawdzily po prostu. Zreszta u mnie sa tez inne dzialania uboczne przy braniu tabletek:p Hmm....nie wiem czy wiesz jak wyglada luszczyca? Wysiew polega na tym, ze pojawia sie wiecej tych czerwonych placow i takie tam. Depilatory tez odpadaja, kiedys tak sobie myslalam, ze wasik bym sobie wydepilowala laserowo, ale luszczyca jest przeciwskazaniem, nie mam pojecia czemu. W sumie nogi i tak gole, ale one teraz to i tak wygladaja tak, ze bym ich nie pokazala:( Wiem, ze przydaloby sie do lekarza isc, ale chwilowo nie mam mozliwosci, bo jestem zagranica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neitth: Wiem wiem, moj kolega ma łuszczyce...ale nie wiedzialam dokladnie na czym polega ten wysiew :) No to Ty masz podwojny problem bidulko... Jak wrocisz z zagranicy to koniecznie idź. Może jak dostaniesz inne leki to poskutkują.Życze pwodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neitth
Kamka, tylko problem, lub nie problem jest taki, ze ja nie wracam. Teraz przyjezdzam tylko na chwilke, a znajac terminy do lekarzy to i tak nie zdaze i tak. Jak bede dzialac tu normalnie czyli na normalnym ubezpieczeniu to jakos to pozalatwiam. Na razie tylko chwilami miewam podlamania, ale jakos zyje. Mojemu kochanie chyba nie przeszkadza, a raczej skoro mu luszczyca nie przeszkadza, to wloski tym bardziej. A tabletek nie chce brac tez z innych powodow, najzwyczajniej w swiecie libido mi spada:p A na dokladke jeszcze pale. Chyba, ze sa jakies nie antykoncepcyjne, ale skoro to hormony to i tak cos z hormonami bym musiala brac. Czasem to sobie mowie "lepiej owlosiona, ale zdrowa" heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neitth: no to skoro ci tak nie zalezy to nie ma sensu sie faszerowac lekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neitth
No wlasnie to nie tak, ze mi nie zalezy jakos zupelnie, ale jak mam brac jakies hormony to chyba jednak wole nie brac. Bo nawet nie wiem jak to dokladnie wyglada. Pewnie na hirsutyzm pomoze, a na cos innego szkodzi. A badanie hormonow bym sobie zrobila, ale w Polsce to na 100% nie dam rady, a tutaj tez troche poczekam. Poza tym juz wole miec te wlosy na codzin niz sie ciagle depilowac. Fakt, ze wasik depiluje woskiem, ale brwi juz olewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mocne masz to owlosienie nadmierne? Bo ja np nie wyszlabym z takimi wlosami jakie mam na brodzie... Wiesz ja wolę sie elczy, bo teraz nie jest najgorrzej, ale hirsutyzm ma kilka stadium i moze postepowac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neitth
No ogolanie mocne:( Na brodzie mi na razie nic nie rosnie, ale ostatnio zauwazylam na szyi, takich pare wloskow. No to zes mnie nastraszyla, jesli moze postepowac to kurcze...:( Mialam nadzieje, ze to tak po prostu zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie! moze być gorzej! znacznie gorzej!!! dlatego sie dziwie twojemu podejsciu! powinnas isc do lekarza! Jesli chcesz zobaczyc ost stadium tej choroby to wpisz w gooogle \"hirsutyzm\" w grafice i zobaczysz jak akzda z nas moze wygladać. Poród, jakieś inne leki, i wiele innychr zeczy może spotęgować owłosienie. Dlatego koniecznie trzeba unormowac hormony! Samo wyrywanie wloskow nic nie pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bergamotka21
witam dziewczyny??? co u was słychać?? radzicie sobie jakoś. ja jakoś tam żyję. ostatnio wszystko wydepilowałam. w czwartek byłam u ginekologa po tabletki antykoncepcyjne - jasmin ale nie wiem czy są dobre. jakie są wasze opinie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palec grety
dziewczyny a ma ktoras tak jak ja-owlosione plecy,caly tylek,bardziej niz u mojego meza,nogi z gory do dolu-z przodu,z tylu i z boku,brzuch,broda i meszek pod nosem,to dopiero problem,wogole nie chodze na basen,zawsze z niego rezygnuje pod byle jakim pretekstem i wez tu czlowieku sie potem nie zalamuj,depiluje to i gole ale ile mam po tym wrastajacych wloskow,plamek i zapalonych mieszkow wlosowych,wariactwo,taka pokaleczona to dopiero nigdzie nie wychodze,a jak sie zagoi to juz znowuz nowe odrastaja i tak w kolko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bergamotka21
ja nie widzę innego wyjścia jak wizyta u lekarza. on na pewno pomoże w takiej sytuacji. jakies tabletki hormonalne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palec grety
lekarz po badaniu stwierdzil,ze moje hormony sa w najlepszym porzadku, jak w ksiazce,z reszta tez nie wydaje mi sie zebym miala problem z hormonami ,mam naprawde perfekcyjna figurke,regularne okresy,zadnych wiekszych problemow,nigdy nie bralam tabletek hormonalnych,a na moje wlosy to nic mi nie poradzil,stwierdzil,ze to dziedziczne i ze on nie ma zamiaru eksperymentowac hormonami,poniewaz nie widzi takiej potrzeby i,ze powinnam sie cieszyc bo owlosione kobiety to kobietyz reguly "gorace",ot tyle dowiedzialam sie i dalej zyje z tym problemem bo na hormony sie nigdy nie zdecyduje one sa toksyczne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bergamotka21
ale jakbyś wzięła dobre tabletki antykoncepcyjne jak nap jasmin słyszałam że jest dobry to może by to jakoś pomogło. mam dla CIEBIE dobrą radę od serca. nie wiem czy widziałas ten topic o ssaniu oleju. ja byłam sceptycznie do tego nastawiona ale ssę go już od 5 dni. czuję że to pomaga. wejdz na ten topic i sobie poczytaj bo słyszałam że to na wiele dolegliwości pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bergamotka: Jaki olej? Gdzie o tym można poczytać? Daj link, plis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bergamotka21
Dlaczego tyle was tu siedzi a nikt z was nie stosuje metody ssania oleju????? (ost.) taki jest temat. na pewno znajdziesz. i gwarantuję że pomaga na wiele schorzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×