Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość toniejaaa
Helo włoszka 33 miło czytać tak pozytywne słowa :) jest jakaś nadzieja... jeśi możesz to napisz proszę jakiego użyto w Twoim przypadku lasera ja miałam dzis zabieg ipl i nie zauważyłam kompletnie nic po Twojej wypowiedzi wnioskuje że trzeba poczekac... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Roza
toniejaaa, IPL to strata pieniedzy... Mozesz miec nawet kilkadziesiat zabiegow, a wlosy i tak odrosna. Jedynym laserem, ktorego skutecznosc jest powierdzona jest Light Sheer (zwykly leposzy od Duet). Ja jestem po 5 depilacjach i efekty sa super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włoszka 33
do toniejaa,nie chcę Cię martwić, ale tez słyszałam negatywne opinie o ipl:(Wydaje mi się ,że póki nie wpakowałas tam jeszcze dużo pieniędzy,to powinnaś iść na prawdziwy laser np Light Sheer-sama na niego chodzę,i uzbroić się w cierpliwość:)))wpisz sobie w wyszukiwarkę opinie na temat IPL i Light Sheer,sama się przekonasz:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, mogłybyście mi powiedzieć, jaki był stan owłosienia waszej brody kiedy udałyście się na laser? U mnie póki co jeszcze nie ma jeszcze brody jak u prawdziwego faceta, ale bardzo utrudnia mi to życie. Nie wiem czy jeszcze nie jest za wcześnie... Jak to u Was wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toniejaaa
do Włoszka 33 i Malinowa Roza dzięki dziewczyny za info :) własnie między czasie się dowiedziałam co nieco o tym ipl. no i cóż.... dobrych opinii brak :( teraz mi piszecie to samo tutaj... DZIEKI ! na szczęście byłam dopiero na jednym zabiegu i to za 3 stówy! F**k :/ oczywiście na następny zapisany termin się nie pojawię.... wow czyli że tych laserów to trochę się pojawiło... cos czuję że ze mną i tak będzie problem bo mam te kłaczory w większości jasne a wiem że to w tej sytuacji (tzn usuwania tego draństwa) gorzej.. czy któraś z Was też ma jasne te cholery? pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włoszka 33
toniejaaa-moje kłaczyska są czarne,ale na samym początku jakieś 15 lat temu:) w okresie dojrzewania były jasne i cienkie,jak zaczęłam je wyrywać pesetą to stały się coraz ciemniejsze,grubsze i było ich coraz więcej.Jak szłam na laser były dosłownie jak męska broda-sztywna czarna tyle ,że na zdecydowanie mniejszej powierzchni niż u facetów:)Do tego parę czarnych włosów na baczkach,ciemnawy wąsik(ale dość cienki i rzadki),i dość sporo czarnych włosów na podgardlu ...więc sporo tego.Ja za laser płacę 150 zł i to za całą twarz (wąsik,baczki,broda,podgardle),zobacz na pewno znajdziesz coś tańszego w swojej okolicy.Z jakiego jesteś miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonika
czesc dziewczyny, pisze w temacie 1 raz, ale problem tez mnie dotyczy od kiedy weszlam w okres dorastania, u mnie sie sprzegły dwie rzeczy geny-spadek po tatusiu i podwyzszone hormony. Mialam badania w szpitalu, trwajace tydzien, mialy okreslic co to za choroba, ale przyczyna podwyzszonych hormonow ustalona nie zostala. Zle toleruje tabletki anty, mam po nich problem z żyłami, bola mnie, i mam refluks juz po kilku tabsach, tak na yasmin reagowalam, teraz od 2 mcy biore diane i mam nadzieje ze chociaz nowe powierzchnie nie beda sie pokrywac wlosami. Wydaje mi sie ze najpierw trzeba uregulowac hormony a pozniej laser, ale wiekszosc znajomych ktore probowaly laseru sa mega zawiedzione, szczegolnie z novelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Roza
toniejaaa, najlepiej po prostu przejsc sie do dobrego salonu na konsultacje i tam Ci powiedza czy warto usuwac wloski laserem. Im jasniejsza karnacja i ciemniejsze wloski, tym lepsze efekty. Ja np. mam spory mech na policzkach, ale za jasny, by laser na niego dzialal, wiec ogrniczam sie do depilacji kremem. Drogo placilas za ten IPL... Ja za Light Sheer place mniej ;) Ktos tu pytal o owlosienie przed depikacja... Wg mnie nie ma co porownywac, bo tak jak wyzej pisalam, duzo zalezy od kontrastu miedzy cera a kolorem wlosow. Najlepiej o to pytac w salonach kosmetycznych. monikamonkamonikamonika, novelle dziala identycznie jak IPL= czyli nie dziala. Jedyny skuteczny laser to Light Sheer (XC, nawet Duet jest slabszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toniejaaa
Włoszka 33 Z tego co piszesz wnioskuję że moje owłosienie jest całkiem podobne do Twojego, lecz nie jest czarne ale dość jasne. Zaczęło się w okresie dojrzewania jakieś 20 lat temu, teraz mam 35. Na początku było całkiem "niewinne" lecz koleżanka w szkole zwróciła mi uwagę że coś powinnam z "tym" zrobić no i pierwsze co zrobiłam to chwyciłam maszynkę do golenia i sru... Potem kosmetyczka zaproponowała wosk no i tak już 20 lat minęło. Teraz przez ten rzekomy super ekstra laser ipl znowu wróciłam do maszynki no bo tak trzeba. OK wiem. Problem w tym że teraz maszynką muszę codziennie się chlastać bo mam zarost sztywny jak mój stary ;) A tak w nawiasie to BARDZO krępujące... Poszukam tego Light Sheer w Poznaniu bo to moje miasto jest :) Malinowa Roza... dzięki za info fajnie że jest ktoś kto może poradzić i przeczytać wypociny me :) pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonika
a czy nadal poszerzaja sie wam przestrzenie porosniete wlosami? czy rosna w nowych miejscach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toniejaaa
No niestety z wiekiem jest coraz gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włoszka 33
ja na moje szczęscie-jesli chodzi o laser tylko-mam jasną karnację a wszystkie niechciane włosy:)mam praktycznie czarne.U mnie też zaczęło się od koleżanki,która w liceum zwróciła uwagę na moje pojedyncze i jasne(wtedy)włosy:)Mam pytanie do Was wszystkich-ile z was ma problem z nadwagą i zespołem policystycznych jajników?pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julaw
Cześć :) Od dawna noszę się z zamiarem napisania na tym forum. Również jestem niestety posiadaczką PCO. Jestem młoda i bardzo się tym martwię, w szczególności że w przyszłości mogę nie mieć dzieci... Strasznie mnie to dołuje. Jestem już od ponad roku w trakcie leczenia. Mam podwyższone 2 hormony, tzn. Testosteron 0,69 przy normie 0,08-0,48 oraz Dhea 16 przy normie 1-7 ( wyniki sprzed 3 miesięcy) . Obecnie biorę 1/2 tabl. Flutamid, Cyprest + Verospiron, gdyż zależy mi na redukcji nadmiernego owłosienia, w szczególności na wąsiku i brodzie. Dziewczyny, co myślicie o moich wynikach i takim zestawieniu leków? Chciałam Was jeszcze prosić o radę dot. depilacji laserem Vectus. Czy myślicie, że by mi pomogła? Byłam już 2 razy na zabiegu IPl+ RF. Efekty są, ale z tego co się dowiedziałam Vectus jest lepszym i skuteczniejszym urządzeniem. Może orientujecie się, ile zabiegów mniej więcej potrzeba? Jak było w Waszym przypadku? Przepraszam, że się tak rozpisałam. Bardzo Was proszę o jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julaw
Proszę Was forumowiczki o odpowiedź. Malinowa Różo, Ty jako osoba, posiadająca dużą wiedzę, możesz mi powiedzieć, co sądzisz o podanych przeze mnie wcześniej wynikach i lekach? Proszę Cię też o poradę dotyczącą depilacji laserowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie1975
monikamonika, któż to w dzisiejszych czasach przepisał Ci Diane35??? To właśnie ona powoduje, że młode dziewczyny zarastają włosami po latach.. Podczas przyjmowania jej jest ok, włosy nawet się uspokajają, problem pojawia się potem! Mnie przepisywano Dianę 20 lat temu i nabawiłam się tylko sierści na twarzy i ciele! Poza tym Diane "fantastycznie" rozwala wątrobę bo jest baaardzo silnym lekiem! Jeżeli chodzi o żyły.. Masz na myśli, że zagęszcza krew? Większość hormonów, jeśli nie wszystkie, mają takie działanie uboczne. Jest na to sposób - kawałeczek aspiryny, o ile nie jesteś uczulona i nie masz problemów z krzepnięciem krwi. Ja z Diany przeszłam na Yasminelle i rozrzedzałam krew kawałeczkami aspiryny (nawet mniej niż 1/4). Dziś nie biorę już hormonów, problem PCO rozwiązałam chirurgicznie (resekcja klinowa). Radzę Ci odstawić Diane po skończeniu opakowania i poszukać normalnego lekarza end-gin. Pozdr. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
współczuję wam bardzo dziewczyny. u mnie endokrynolog zapytał czy obserwuje owłosienie typu męskiego i byłam tak zaskoczona tym pytaniem,że powiedziałam "nie". Ale prawda jest taka, że od czasu do czasu wyrośnie mi czarny włosek na brodzie a prawie cała twarz jest pokryta maluteńkimi jasnymi ( na szczęście!!) włoskami, które widać pod światło, nawet gdy nałożę makijaż. Ostatnio zauważyłam ciemniejsze włoski pod nosem, które natychmiast wyrwałam pensetą. Chyba jednak wybiorę się jeszcze raz i sprawdzę poziom testosteronu.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toniejaaa
Ja borykam się z PCO od lat... jestem książkowym przykładem :( Otyłość, trądzik, nadmierne owłosienie, nadmierne wypadanie włosów ( mało juz ich zostało) ogólnie dramat. Zdiagnozowano mnie w dwóch szpitalach i w tym drugim zaproponowano mi laparoskopię , ale w oczekiwaniu na zabieg nieoczekiwanie zaszłam w ciążę :D Cud!!! Myślę że wszystko mamy w głowie dziewczyny, tak bardzo skupiłam sie na tym zabiegu że przestałam myśleć o zachodzeniu w ciążę :) PCO to draństwo ale jestem przykładem na to że można mieć dzieci czego życzę wszystkim pragnącym :) Sophie 1975 Nie sądziłam że Diane 35 ma takie działanie... Faszerowano mnie nią lata temu i tak jak piszesz właśnie teraz wiem czemu zawdzięczam to wszystko :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włoszka 33
toniejaa-ja mam 3 dzieci-ostatnie niebawem będzie miało roczek:)))))i było dla nas totalną niespodzianką:).Mam problemy z wagą od lat,trądzik ustąpił,od czasu do czasu zdarzy się jakiś pryszcz:),włosy na głowie przerzedziły mi się głownie w okolicach skroni no i do tego zaburzenia miesiączkowania -przerwy nawet i 3 miesięczne-naprawdę to cud ,że mam 3 dzieci:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włoszka 33
jeszcze jedno pytanie-czy któraś z was brała może tabl.antykoncepcyjne-Sylvie?Proszę o opinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Być może to jakiś trop. Niekiedy warto zgłosić się też do dermatologa, nie tylko gin.-endo. Leki z tą substancją są u nas stosunkowo nowe, mało u znane i drogie, ale z artykułu wynika, że może być szansą dla tych z nas, które poziom hormonów mają w normie i/lub hirsutyzm może występować u nich na skutek nadwrażliwości receptorów androgenowych w skórze (niektórzy nazywają to hirsutyzmem idiopatycznym, chociaż to nie do końca prawidłowa nomenklatura). Oczywiście zawsze trzeba takie nowości traktować ze świadomością, że żaden lek nie pozostaje bez wpływu na organizm, a w nowych lekach brak wiedzy na temat długofalowych skutków ubocznych. http://www.termedia.pl/Eflornityna-nowe-mozliwosci-leczenia-hirsutyzmu-i-hipertrichozy-Opis-przypadku-i-przeglad-pismiennictwa,56,20044,0,0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
julaw, nie wiem czy lekarz zasugerował Ci niepłodność, czy sama doszłaś do tego wniosku, ale uwierz, że nie warto się tym na razie zamartwiać. PCOS nie jest jakimś wyrokiem przeciwko macierzyństwu. Nie da się przewidzieć tego, czy w przyszłości będą jakieś problemy czy nie. Jeśli lekarz Ci to już teraz sugeruje, to ja bym więcej do takiego nie poszła. Dla mnie przesadą jest, jak słyszę, że ginekolodzy usilnie starają się przekonać do ciąży w młodym wieku, bo później mogą być komplikacje... Ja myślę, że te wyniki nie są jakieś bardzo złe. Ja miałam testosteron 132 przy normie do 99 i DHEA 19,90 przy normie do 9,90... Natomiast co do leków, ja szczerze bym się na taki zestaw nie zdecydowała i trochę dziwię się lekarzom, którzy przepisują podobne kombinacje. Te leki masz od gin czy endo.? Flutamid i Verospiron osobno są dość silnymi lekami, a co dopiero taki duet. Ja jak brałam np. Verospiron, to tylko z anty., bez żadnych dodatkowych leków, a Flutamid jest przecież b. silny. Wiem, że każda chce się pozbyć owłosienia, ale uwierz, że nie warto. Mnie leczono Androcurem, po kilku mies. mój organizm nie wytrzymał, niezbyt dobrze się to skończyło. Jestem ponad 2 mies. od zakończenia leczenia, a ze skutkami się nadal borykam, owłosienie powoli wraca... Vectus podobnie jak IPL i inne "lasery" to wg mnie strata pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
julaw, a miałaś sprawdzany 17- OH progesteron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julaw
Malinowa Różo bardzo dziękuję Ci za odpowiedź :) Moja p. doktor nie wspominała mi o możliwych kłopotach z zajściem w ciążę, ale przestraszyłam się, gdy dowiedziałam się, że niektóre kobiety z pco mają z tym problem. Może niepotrzebnie spanikowałam... Co do leków, to taki zestaw dostałam niedawno, Flutamid stosuje już od roku, wszystko było ok. Natomiast Verospiron zaczęłam brać od tego tygodnia i fatalnie się po nim czułam, więc go po prostu odstawiłam. Biorę jeszcze ten Cyprest, który ma tez działanie anty. Przez tydzień mój organizm kiepsko na niego reagował, głowa mi dosłownie pękała. W tej chwili jest już lepiej. Przyjmuje go dopiero miesiąc, więc liczę, że organizm się po prostu przyzwyczaja. Mam nadzieję, że to minie... 17 OH Progesteron miałam robiony około rok temu, wtedy wynosił 2,2 przy normie 1,1. Leczę się podobno u najlepszej p. docent w Warszawie... A co do depilacji,co sądzisz o Light Sheer Duet? Czy w ogóle uważasz, że warto zainwestować w depilację laserową? Ogólnie na szczęście moimi objawami są policystyczne jajniki, te hormony i owłosienie. Nie mam żadnych innych objawów, a no i wcześniej miałam kłopoty z miesiączkowaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
Sophie1975 Diane mi przepisali tyko napol roku pozniej przechodze na jakies inne. Ja sie zdecydowalam z desperacji. Wczesniej bralalm yasmi i microgynon i ich nie tolerowalam, a ta diane o dziwo nie ma zadnych skutkow uocznych. Namowilamnie na diane gin mowiac ze wiele kobiet te stare toleruje lepiej i ze jest "powrot" do tabsow starszej generacji. Mam je brac do konca maja pozniej przerzucam sie na jakas clare czy claire - nie wiem jak to sie pisze, gin powiedzial ze to jjakies lżejsze z naturalnymi hormonami, brala ktoras z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
Sophie1975 Ja do konca zycia bede brac tabsy albo menopauzy, bo wiadomo ze jak odstawie to dolegliwosci wroca i hormony wzrosna a ja ede wqrw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
julaw, a to dobrze, bo myślałam, że lek. już Cię nastraszyła... ;) W takim razie nie nakręcaj się, bo sporo kobiet zachodzi w ciążę w ogóle bez leczenia. Co do złego samopoczucia- oby minęło ;) Ale uważaj na te leki, ja też sądziłam, że muszę się przyzwyczaić i niestety za długo czekałam. A miałaś robiony test z Synacethenem, tomografię komputerową? Wykluczyli NK- WPN (nieklasyczny wrodzony przerost nadnerczy)? Light Sheer Duet jest podobno mniej skuteczny niż stary, zwykły Light Sheer (XC). Ja chodzę na depilację tym drugim laserem i jestem zadowolona z efektów, naprawdę jest różnica. Ale wg mnie to indywidualna kwestia. Ja jestem po 5 zabiegach, za miesiąc mam kolejny. Niektóre osoby mogłyby stwierdzić, że skoro nadal muszę je robić, to nie warto, ale tak nie jest... Ja mam ciągle podwyższone hormony (nawet podczas leczenia Androcurem tak było), więc jestem przygotowana na konieczność większej ilości zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julaw
Kurcze to sama nie wiem, co z tym samopoczuciem... Zmartwiłaś mnie. Postanowiłam, że dokończę opakowanie, zostało mi 4 tabletki, jeśli w trakcie 2 opakowania skutki uboczne nie miną to chyba skontaktuję się z panią doktor. Miałam chyba ten test, nie pamiętam już szczerze mówiąc. Byłam na kilka dni w szpitalu i wiem, że tam porobili mi chyba wszystkie możliwe badania. Tak, przerost nadnerczy został wykluczony... Ja miałam 2 zabiegi IPl+RF i widzę efekty, ale myślę nad tym laserem Light Sheer Duet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Czy któraś z was robiła może laserem bikini? Ja sie wybieram w przyszłym tygodniu na bikini klasyczne, mam dość nietypowy problem bo mi te włosy rosną bardzo gęsto i daleko od linii majtek, ciągna się przez wnętrze ud aż do kolan :(. I się zastanawiam, depilacji jak daleko bikini mogę sie domagac aby nie musiec dopłacać jak za uda, bo to już droga impreza. Będę robić na żywca, pani wykonująca mi zabiegi mówiła, że to może boleć no ale zrobię wszystko, aby pozbyć się tego paskudztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
małpka powodzenia, i koniecznie opisz rezultaty, wiesz bikini to chyba rzecz umoiwna jak uzna tak bedziesz miec, pewnie mozna porozmawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie1975
monikamonika Ty juz zadecydowalas? Myslisz, ze antyki nie maja skutkow ubocznych? A co bedzie jak sie dowiesz za jakies 20-30 lat, ze czeka Cie n.p. przeszczep watroby, bo zostala zrujnowana przez hormony? Ty znajdz sobie lekarza, co zechce szukac przyczyny Twojej choroby, a nie tylko przepisze leki starej generacji, bo na tych nowszych sie nie zna. Mnie tez mowiono, ze mam brac hormony poki nie zajde w ciaze! I szybciutko zmienilam lekarza!!! Zbedne owlosienie zaczelo sie u mnie pojawiac wlasnie po Dianie-35. Kiedyz wreszcie ludzie przestana bezgranicznie ufac pewnym konowalom i zaczna zbierac opinie kilku lekarzy?! Dziewczyno, szkoda Twojego zdrowia i zycia (i portfela tez) przy takich kuracjach! Skoro weszlas na forum to otworz oczy i zacznij dzialac! Zapytaj innych o opinie, jesli moja wydaje Ci sie zbyt drastyczna, ale robie to przy przestrzegac innych przed popelnianiem moich bledow!!! Poszukaj lekarza w duzym miescie - jest wieksza mozliwosc, ze bedzie lekarzem a nie WETERYNARZEM! Popytaj dziewczyn na forum o lekarzy z Twojego wojewodztwa!! To Twoje zycie, a nie tych konowalow! Walcz sama o siebie!! Dziewczyny, pomozcie jej!!! Prosze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×