Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość gość11111111111111I
Były u Was podwyżki? pytam o menadżerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, jak wygląda praca na pierwszym oknie na drivie? I które stanowisko najbardziej lubicie na serwisie? Kase, 2 czy 1 okno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubię pierwsze okno. Na kasie wszystko widać, na pierwszym możesz przynajmniej powywracać oczami. Jak na drivie coś się nie zgadza w zamówieniu (a zawsze się pytasz czy się zgadza), no to niby wina gościa bo chyba umie czytać i zawsze tego można się trzymać. Na kasie ludzie lubią mamrotać, gadać cicho między sobą, a potem gapić się zdziwieni, że nic nie nabijasz. Albo pytasz się trzy razy o to samo, a ten nic... Jak jest problem w zamówieniu to raczej zawsze jest to "twoja" wina. Na drivie ma być szybko, zadajesz konkretne pytania, a na kasie ma być small talk w którym jestem beznadziejna :/. Jak jest duży ruch to na oknie tylko stoisz i czekasz, a na kasie (przynajmniej u mnie) jest tak, że jak już wszystkich przyjmiesz, to potem wszystko samemu trzeba wydać. Bo na serwisie są np. trzy osoby, kasjer, drugie okno (często ks) i mccafe. Mi na pierwszym trudno było ogarnąć wydawanie reszty i przyjmowanie zamówień równocześnie, zwłaszcza jak ktoś przy oknie do ciebie gada, albo nagle zdecyduje, że to dobry moment na pozbycie się drobniaków z portfela. Najlepsze chyba drugie, witasz, dajesz co trzeba i do widzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na serwisie najlepsze drugie okno . Pierwsze też jest fajne i popieranm koleżankę też wolę pierwsze niż kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelia12345
Hejko, wiecie jak wygląda płaca po okresie próbnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obeznanymakowiec
Po okresie próbnym dostaniesz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe gdzie? W większości budek nie ma podwyżki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na licencji? I o ile jest to podwyżka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na licencji nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od licencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas dopiero teraz weszły podwyżki po okresie próbnym wcześniej na podwyżkę trzeba było trochę dłużej popracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak wyglądają wasze godziny pracy? Ja mając 3/4 etatu czasem wyrabiam pół, pełnych 120 godzin nigdy nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas dokładają obecnie ile mogą, jak jest się chętnym to i nadgodziny mogą być więc dorobić sobie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy w weekendy placa wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja z kolei chcialem sie Was osoby pracujace i znajace MCD od kuchni zapytac o pare szczegolow i jesli znacie na nie odpowiedz to bylbym wielce rad. Pisze to poniewaz ja mam 2 firmy ,a zona chciala by w cos sama zainwestowac pieniadze i wolalaby franczyze, z racji ze dysponuje duzym kapitalem nie chce sie rozdrabniac tylko inwestowac w cos duzego. Ale do rzeczy: 1. Zeby zainwestowac z tego co wiem trzeba min 1,2 mln ,ale to nie wszystko reszta kredytuje ponoc, w takim razie ile wynosic moze ta inwestycje bez kredytu 100 % wlasne srodki? 2. Czy to prawda ze na jedzeniu mc donald ma 100 % narzut tzn koszt wyprodukowania (skladniki) xyz kosztuje 2 zl ,a Wy sprzedajecie za 4 zl albo 4,5 zl? 3. Jakie srednio obroty osiagne przecietny mcdonald z drive trhu w ciagu 1 doby w duzym miescie w standardowej lokalizacji? 4. Ile przecietnie pracownikow pracuje w Maku? 5. Co ile lat odnawiane sa Maki tzn robi sie remont budynku? 6. I najwazniejsze pytanie jak oceniacie w ile lat srednio zwraca sie inwestorowi ta inwestycje. 7. No i na koniec czy jesli ktos zakwalfikuje sie, odbywa szkolenie itp to czy on sam fizycznie jest w resteuracji co dzien czy poprostu ma swych kierownikow i prowadzi sobie ksiegowosc, kadry ,a tam po prostu bywa. Jesli ktokolwiek z Was znalby odpowiedz chocby na jedno pytani i chcialby sie ze mna podzielic bylbym wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnosnie pytania 3 chodzilo o MC z drive thru dostepny jako cala resteuracja. A ile waszym zdaniem wynosza obroty msc? I jeszcze jedna kwestia, jacy sa dla Was wlasciciele MC ow, spotkaliscie sie kiedys z nimi? Czy wiekszosc z nich ma kilka MC ow bo takie kraza sluchy, a jesli to bylo by prawda to chyba musialby byc to dla nich dochodowy interes? Dziekuje za wszelakie odpowiedzi i czytajac to co piszecie podziwiam Wasza ciezko prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ohoho cóż za pytania. Normalnie pytania o wiedzę tajemną. Zapraszamy z pytaniami do biura, bo budka budce nie równa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej do biura. Tutaj żadna pani kasjerka ci nie odpowie. Nie licz też na to, że dostaniesz od razu kure znoszącą złote jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak budka budce nie rowna ,ale jesli sie w jakiejsc pracuje to chociaz mozna orientacyjnie znac obroty dobowe? Gdzies slyszalem ze MC zwraca sie w zaleznosci od zmiennych od 2,5 do 5 lat? Czy jest to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup se pan lepiej odrzutowiec i zwiedzaj swiat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
....na kogo wypadnie na tego bęc..... jak tam graficzki w 2 dzien świąt... dziwne ze w 1 dzień zamknęli....hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@gość dziś - jedne budy ci zarobią na dzień z 10 tysi, inne 18, jeszcze inne bardziej obrotowe 30-40 itd., a więc miesięcznie licz, że 500 000 z hakiem taka średnia budka. Zależy jak jest buda otwarta 24/7 czy krócej. A licz ludzi, naprawy, prowadzenie lokalu. Biuro nie da wam od razu najlepszej knajpy w okolicy. Więc hajs naprawdę zależy już od budy, lokalizacji itd. Nikt chyba lepiej ci nie odpowie niż biuro w warszawce, bo zwykły menadżer przeważnie ma blade pojęcie o prowadzeniu franczyzy i nie sądzę, żeby na forum ktokolwiek chętnie dzielił się takimi informacjami. @gość dziś - jak zawsze. Oczywiście, że w kółko ci sami pracują w święta, bo inne ściemniacze mają masę wymówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obeznanymakowiec
Koszt wolnostojącej średniej wielkości restauracji ok 4mln. Ale pamiętaj że w licencjobiorca nie może mieć wspólnika ani drugiego biznesu druga sprawa to to że biuro wybiera lokalizaje a nie Ty. Jeśi dostaniesz restauracje musisz mieszkasz w jej pobliżu. Ale zanim dostaniesz tego maka musisz mieć obskoczyć wszystkie stanowsika pojechać na SMC i zaliczyć na 100% później EMP i kurs na kierownika zapomniałem skrutu. Co do ceny produktu oblicza się food cost ale nikt tu pisał Ci nie będzie. Co do obrotów to restauracja restauracji nie równa to zależy czy w mieście jest 1 mcd i czy jest konkurencja bla bla bbla. Jak już pozaliczasz i podpiszesz klauzurę poufności to Ci napiszą ile dana budka którą Ci dają zarabia. Oprócz tego że musisz zainwestować płacisz różne inne rzeczy na marketing, za kioski,terminale,utylizacje żywności,przebudowy,licencje,prąd,gaz,woda,serwisy zewnętrzne (sam dojazd potrafi kosztować 500zł ) , za wparcie IT, filtry musisz mieć zapewnione min 60 tys na 1 dostawę z HAVI. Średnia budka pół banki zarobi ale jak wszystko opłacisz zima możesz wyjść na zero lub dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS osobiście nie brałbym budki która funkcjonuje powyżej 5lat. Sprzęt coraz częściej się psuje z biegiem czasu widać jakieś dziwne rzeczy w konstrukcji restauracji. A z drugiej strony nowe budki dają już tym którzy mają już jedną licencje chyba ze masz zioma w biurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisze jako ta samo osoba ktora zadawala te pytania zeby byla jasnosc. Do osoby wypowiadajacej sie dzis o 15.40 - uzyl Pan sformulowania "zarobi" co nie jest dosc precyzyjne bo oznacza potocznie zysk rozumiem ,iz skoro jest to odpowiedz na moje pytanie to Panskie sformulowanie tyczy sie obrotow dobowych resteuracji. Zas do osoby piszacej dzis o 19.06 - pisze Pan ,ze 1 sredni MC powinien "wyciagnac" tak zrozumialem 500 tys rocznie zyku? Wspomnial Pan o tym ze czasami sa ciezkie miesiace, ale mnie to nie interesuje zbytnio skoro finalnie liczy sie zysk roczny, a to ze jest fluktuacja zyskow msc to jasne. Po drugie pisze Pan ze koszt MC to okolo 4 mln zl. Rozumiem budowy. Ale z tego co wiem to franczyzobiorca placi za wyposazenie i kaucje na starcie a lokal nalezy do MC donalda, wiec skoro budowa kosztuje 4 - 5 mln (jesli dobrze zrozumialem) to ja place za wyposazenie tak? Bo przechodzac do rzeczy z inf z forum jesli ja mialbym wylozyc 4 mln na wyposazenie (nawiasem mowiac chyba ze zlota ono musialoby byc) to rentownosc mojego kapitalu wynosila by wtedy 500 tys/ 4000 tys czyli 12,5 %, co biorac pod uwage chyba upewnia mnie ze mowi Pan o calym lokalu bo przy tego typu rentownosci kto moglby akumulowac kapital i reinwestowac w kolejne ,a slyszalem o takich ktorzy maja po kilka - trwalo by to dekadami. Tak na koniec. Wiem ,ze osoba prowadzaca nie moze miec innego biznesu, ale to nie ja ewentualnie bym to robil tylko zona, wiec to ze mam firmy chyba nie stoi na przeszkodzie. A co do centrali w Wawie, pytam tutaj bo obawiam sie sytuacji ,iz bez wstepnego zakwalfikowania , szkolen, umowy poufnosci oni mi takich danych nie udostepnia. A nie chce isc w ciemno ze tak powiem. Ale dziekuje za wszystkie konstruktywne komentarze i jesli ktos cos mialby jeszcze do dodania z wlasnej strony ,a jest ze tak powiem wtajemniczony to z mila checia przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obeznanymakowiec
Nie jestem pewny źle żona też nie może mieć biznesu . Mówiłem o przykładzie 500tys brutto i od tego odjąć wszelkie koszty. 4mln wybudowanie mcd wraz ze sprzętem . Na stronie jest plik dla potencjalnych licenciobiorcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×