Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tu Kasia

czy są wśród Was kobietki,które chcą zostać mamami cz.IV

Polecane posty

hej, hej, hej Moniczko, jak ja się cieszę, że u Ciebie już wszystko ok. Kamień z serca! :-) teraz bardzo dbaj o siebie, bardzo!!! i głaszcz swoją śliczną córeczkę, aby jeszcz troszke posiedziała w maminym inkubatorku!!! Dziewczyny, dzięki za gratulacje z powodu pracy męża :-) od wczoraj same kamienie mi z serca spadają :-) jeszcze jeden, w postaci fasolki i będzie cud-miód :-) oj, Asia za 10 minut zaczyna hsg. Oby jej nie bolało!!! Aco z Golką? może u niej się już cosik zalęgło :-) tak dziwnie się odtatnio czuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniczko bardzo się cieszę że jestes juz w domku - gratuluje z powodu duuużej córeczki - powiedz jej żeby się tak nie spieszyła na ten świat;) Asiulku - tzryamamy mocno kciukasy za ciebie ❤️🌻 Dziękuje dziewczynki za troskę, kupiłam wczoraj w aptece jakieś leki homeopatyczne - jak nie pomoga to idę na L4 - przecież szpital beze mnie nie padnie ;) Gosiaczek26 wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek - ja za dwa dni tez będe zmieniać nicka ;) spełnienia wszelkich marzeń i wszystkiego naj naj naj🌻🌻🌻 Witaj Agusia* - moje gratulacje z powodu zafasolkowania :):):) A ja dzisiaj od samego rana mam mdłości jezszce nic niw zjadłam - jest mi cały czas niedobrze - mam nadzieje że niedługo przejdzie - przeciez musze cos zjeść!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtam Cie Moniczko80 martiwłam sie o Ciebie bardzo.....ale ciesze sie że jesteś i u Ciebie wszystko dobrze CAŁUJE CIEBIE I CÓRCIE TRZYMAJCIE SIE !!!!! i rzadnego mycia okien !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a , prześlijcie mi te aktualne fotki MII, bo do mnie nie doszły :-( ale zobaczcie jaki cud to forum, dobrze, że Moni nic sie nie stało, ale teraz przynajmnej wiemy, że nawet jak będziemy czuć sie w ciąży rewelacyjnie, to nikt nas nie zmusi do mycia okien!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Estelko - upragnione mdłości dopadły mnie od dzisiaj własnie - okropieństwo. Mam kawowstręt do tego wszystkiego!!!!! Pół nocy nie spałam - co chwile się budziłam i biegałam siku a teraz jestem nieprzytomna!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, ale Ci fajnie :-) naprawdę zazdroszczę! też tak chcę :-) a który to tydzień, przypomnij? Mia, dostałam Twoje fotki :-) ależ Ty zgrabnie wyglądasz w ciąży :-) Asia, już pewnie po hsg; mam nadzieję, że jajowody ma drożne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA I NICK.............MIASTO.........TERMIN........KG NABYTE....PŁEĆ........OBBRZUSIA Gosia25.........Szczecin.........26.07.05......Urodziła.......Wiktorię Domi24.........Warszawa.......22.05.05......Urodziła........Wiktorię i Zuzannę Ania79..........Kielce.............08.09.05.....Urodziła .........Igę Anna23.........?..................07.08.05......?..................?............? Meg33...........Warszawa......15.09.05.......?..................?............? Skarbelek......Olsztyn.........17.09.05........?..................?............? Dorota28.......ZielonaGóra...11.11.2005.....8kg...............Marcinek..100cm Aga*.............Wrocław.......08.11.05.......10kg..............? Ewka 77.........Leszno.........28.11.05.......10kg.............Ola Mia26...........Wrocław.......01.12.05.......10kg..............Mateusz....93cm Monika80.......Wrocław.......17.12.05.......11kg.............?.............120cm Tu Kasia........W-wa.......... 20.12.05.......14kg ............Bartuś.......112cm Suzinka.........Tarn.Góry.....14.01.06........6kg..............Mateuszek..97cm Lulka79.........Bytom..........17.01.06........4kg..............?..............? Bozina .........Tarn.Góry .....22.01.06.......6kg...............?..............? Sysia1912......Malbork........30.01.06........7kg..............?.............88cm jagoda1977....Rzeszów.......31.01.06.......9,5 kg ...Wiktoria i Aleksandra....94 cm DIDO76 ........Piekary Śl. ....26.02.06........5kg.............?..............? li_de ..........Toruń............26.02.06.......6 kg.............?..............94 cm olala...........ok Bydgoszczy..28.02.06.......4 kg.............?...............? Guśka..........Rzeszów........17.02.06.......3kg...............?..............? Aga28..........Kutno............27.03.06......?..................?..............? AlicjaY........Warszawa........11.04.06.......5kg...............?.............? Roza_..........Olsztyn...........29.04.06......?..................?..............? Elff - ...........Łódź..............05.05.06......?..................?.............? Gonia78........Poznań...........19.05.06......?..................?..............? Paula23........Poznań............06.06.06........?...............?...........? TABELKA III: Nick......................Imię.................Zodiak...........wiek.....nr GG estella...................Edyta................Skorpion........29........2662371 tu Kasia....................Kasia..............Strzelec........24.........6680371 mysza29................Bożena...............Lew.............29.........? Dorota28...............Dorota................Byk..............28......? paulakp.................Paulina...............Ryby ...........26,5......? malwa30................Monika..............Panna...........30.........? paula23.................Paulina..............Waga............23.........2880856 sylwia19................Sylwia...............Waga............19.........5679908 Domi24.................Dominika............Baran............24,5......? 38 tydzień.............Kamila...............Strzelec.........19.........? MEG33 .................Marta ...............Bliżniaki ........33.........? Dioda...................Dominika...........Strzelec..........30.........? Aga*....................Agnieszka...........Skorpion.........26 ........5134039 Olala...................Aleksandra..........Ryby............ 27.........8177064 Impersona.............Elka..................Baran............20........3897413 Bozina..................Bożena..............Wodnik .........29........1945823 dana25.................Danka...............Baran.............25.......? monia-81..............Monika...............Panna............24.......? Mia26..................Asia...................Bliźnięta........26.......? Gosia25...............Gosia..................Waga............25.......8616146 Tweety*...............Agnieszka............Bliżnięta........22,5.....? Skarbelek.............Kasia..................Baran...........27........? Silve25................Sylwia.................Waga...........25,5......6793354 Emika.................Ewa....................Byk..............27.......4301791 Marlena200...........Marlena...............Lew.............26.......4841415 ida_................... Aneta.................Rak..............20.......? Golka26...............Gosia..................Byk...............27.......6662178 monika80.............Monika................Baran............25......1226378 Suzinka...............Hania..................Lew..............24.......9504986 Ef27...................Ewa....................BYk..............28.......? Joanna................Asia....................Lew.............30.......? Mama Muminka .....?........................Byk..............27.......? Aśka74................Asia....................Byk..............31 .......7215111 Julik..................?........................Skorpin.........30........? Roza_.................Agnieszka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniczko ja rónież Cię witam. Cieszę się,że wszystko dobrze się skończyło. Teraz przestrzegaj zaleceń lekarza i wypoczywaj. Gratuluję córeczki! Estelko....a widzisz, czasami musi być źle,żeby mogło być dobrze.A jest bardzo dobrze. Cieszę się z powodu pracy Twojego męża!-gratulacje. Mia...i jak,dodzwoniłaś się wczoraj i umówiłaś do lekarza? Olala...raz jeszcze wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy 🌻 Witam wszystkie dziewczyny! Miłego dnia Wam życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELKA III: Nick......................Imię.................Zodiak...........wiek.....nr GG estella...................Edyta................Skorpion........29........2662371 tu Kasia....................Kasia..............Strzelec........24.........6680371 mysza29................Bożena...............Lew.............29.........? Dorota28...............Dorota................Byk..............28......? paulakp.................Paulina...............Ryby ...........26,5......? malwa30................Monika..............Panna...........30.........? paula23.................Paulina..............Waga............23.........2880856 sylwia19................Sylwia...............Waga............19.........5679908 Domi24.................Dominika............Baran............24,5......? 38 tydzień.............Kamila...............Strzelec.........19.........? MEG33 .................Marta ...............Bliżniaki ........33.........? Dioda...................Dominika...........Strzelec..........30.........? Aga*....................Agnieszka...........Skorpion.........26 ........5134039 Olala...................Aleksandra..........Ryby............ 27.........8177064 Impersona.............Elka..................Baran............20........3897413 Bozina..................Bożena..............Wodnik .........29........1945823 dana25.................Danka...............Baran.............25.......? monia-81..............Monika...............Panna............24.......? Mia26..................Asia...................Bliźnięta........26.......? Gosia25...............Gosia..................Waga............25.......8616146 Tweety*...............Agnieszka............Bliżnięta........22,5.....? Skarbelek.............Kasia..................Baran...........27........? Silve25................Sylwia.................Waga...........25,5......6793354 Emika.................Ewa....................Byk..............27.......4301791 Marlena200...........Marlena...............Lew.............26.......4841415 ida_................... Aneta.................Rak..............20.......? Golka26...............Gosia..................Byk...............27.......6662178 monika80.............Monika................Baran............25......1226378 Suzinka...............Hania..................Lew..............24.......9504986 Ef27...................Ewa....................BYk..............28.......? Joanna................Asia....................Lew.............30.......? Mama Muminka .....?........................Byk..............27.......? Aśka74................Asia....................Byk..............31 .......7215111 Julik..................?........................Skorpin.........30........? Roza_.................Agnieszka............Bliznięta.........23........2213816 Moniśka2005.........Monika...............Strzelec..........?.......... Sysia1912.............Sylwia................Lew..............21........8595619 iwcia_w...............Iwona ................Waga............27........ doth...................Dorota................Baran............26....... Foli....................Asia...................Koziorożec......29....... Granini................Angelika.............Baran............26......8621281 Andzia77..............Ania..................Bliźnięta........28......2177361 AlicjaY................Dorota................Waga............32.....1415791 Ta oczekujaca.......Monika................Bliźniak.........26.... 4355248 DIDO 76 .............. Alicja ................Skorpion .......28.... 1055740 Qulaska................Ania ..................Lew.............26.....3915592 AnA.....................Aneta.................baran...........29.....? Georgina80__.........Aneta.................byk..............25.....5773063 sabra.................ada..........baran...............26..........1510226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
estelko...uśmiechnęłam się przed chwilą,bo wspomniałam o Kasi i miałam zrobić to samo-skopiować tabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA II NICK.................1DC.........DC...........dzidzia, może@...czas staranek.....miasto Andzia77...........04.09........25-35.......?......................3lata..........Wodzisław śl. Aśka74..............30.09.......28-35........31.10..............ponad 2 lata........Trójmiasto foli...................06.08.......27-28.......?....................ok 16 m-cy...Ostrów Wlkp. Granini..............26.09.......34...........29.10..............14m-cy........Gdynia Ef27.................?.............27...........?.....................11 m-cy......? Emika...............28.09.........28-33............12 m-cy.......W-WA Estella ..............26.09.......27...........23.10..............12 m-cy.......Warszawa Moniśka2005........?............ok 60.......?.....................7 m-cy........Łomża Sabra ............... 27.09.....?............31...................10m-cy........Trójmiasto Mysza29.............?.............26-28.......?....................6 m-c........Katowice ida_..................?.............26-28.......?....................ok 5 mc-y...? JaChceFasolke......?.. .........36...........?......... ..........4 m-ce.......Chorzów Dioda30.............08.09.......30-31........08.10............3 m-ce........? Silve26..............06.10.......30-?..........po 03.11.........6 m-cy........? Gonia78 ............19.08 ......28............? ................. 2 m-ce ........Poznań AnA 29..............1.10........30............?...................3 m-ce........Jaworzno georgina80__ .....26.08.......28............?....................?................Szczecin Golka26.............7.09.........31...........?...................18 m-cy.......? Iwona77..........?...............?.............?....................14m-cy.......Zambrów ależ krótka ta tabelka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!! widzę, że jak poszłam to wróciła monika - super, że wszystko w porządku!!! ale za te okna to miałabym ochotę przełożyć Cię przez kolano i wlać.... pisałam wcześniej na forum, że moja koleżanka meble nogami podsuwała i sprzątała i urodziła w 32 tyg., dziecko ważyło 2100 i leżało w oinkubatorze przez parę din i oddychało tlenem - chyba tego nie doczytałaś... starsznie gratuluję Ci dziewczynki - sama bym chciała. w sumie jest mi obojętne, ale chyba ta dziewczynka.... tak jakoś.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz dzięki za życzenia.Fajnie Monia,że jesteś już wśród nas,rzeczywiście ostro Cię wymęczyli w tym szpitalu,ale miło też,że córeczka ma się dobrze.Jestem ciekawa co u Mii i Asi,no i oczywiście Estelko gratuluję,że mąż dostał pracę.Mój dziś też poszedł na rozmowę kwalifikacyjną do Plusa,ciekawe co z tego wyjdzie.A moja niunia leży tu obok i marudzi,bo jeść dostała, a teraz jest śpiąca,ale bardzo chce z tym snem wygrać.Oj ciężka rola mamusi,ciężka:):):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Same dobre informacje widzę :) Ciesze się ze Wam kobietki sprawy się układają. Ja dzisiaj wpadam na sekundy dosłownie, bo pracuję :) to znaczy intenstywnie pracuję. No i jajnik poćmiewa. Mam nadzieję, że jak to jest to co myślę, to przezyje do wieczora (jejeczko). Ja w swojej próżności tez powiem, ze niby jest mi obojętna płeć dzieciątka, bo ważne aby było, ale jednak co do tej córci to tak jakoś ... :p Bo w ogóle marzy mi się parka, ale wiadomo jak z tym jest - loteria. Ale zawsze najwazniejsze, aby było zdrowo i szczęśliwie. Miłego dnia, słoneczka, pogody i w ogóle naj, naj, najlepszego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Witam wszytskie Kobietki - dzisiaj zaczęłam 37 tc i powiem po cichutku, zeby nikt nie słyszał, że nie miałabym nic przeciwko temu, żeby maluch już sie urodził...W ciągu dnia kopanie i łapanie po żebrach a w nocy spać nie można :-( Ale dość o mnie. Monika - Ty naprawdę zasługujesz na duuuuuże lańsko i opiernicz - opowiadałam o Tobie mojej mamie i powiedziała mi, że moja ciocia właśnie przez mycie okien straciła dzieciątko w 8 miesiącu ciąży :-( Dzięki Bogu, że u Ciebie już wszytsko OK i mam nadzieję, że juz nie wpadniesz na równie \"fajne\" pomysły ;-) Estelka - ciesze się, że mąż znalazł pracę - wiem jakie to uczucie :-D Jak tylko zmolestuję męża i ściągnie mi zdjęcia na komputer to powysyłam Wam moje aktualne zdjęcia - waga baaardzo ciężka :-) Mam nadzieje, że badania Asi przeszły bezboleśnie i wyniki są super :-) Miałam małego dołka w niedzielę i wczoraj - moja kuzynka w 9 tc poroniła - a my już sobie na GG wymyslałysmy jak będzie fajnie na imprezkach rodzinnych, że między maluchami będzie tylko pół roku różnicy...Poryczałam się, bo tak mi jej szkoda - dzisiaj o ósmej miała mieć łyżeczkowanie i strasznie sie tego bała... Idę teraz do łóżka bo maluch mnie okropnie kopie i musze sie położyć na boku, żeby sie uspokoił. Całuski i dużo zdrówka dla biednych \"smarkatych\" ciężarówek i dla tych co maja mdłości też - hi hi hi Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silve, co za zgodność myśli ;-) a wogóle cześć!!! Gosiaczku , Aga - dzięki!!! Aga - no to życzę szybciutkiego rozwiązania!!! i czekam na fotki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula fajne zdjęcia,a kotek no cóż chyba się leciutko zdenerwował:):):).Ale skoro w ten dzień zaszłaś to najwidoczniej nie byłaś zbyt grzeczna na tym weselu co??;);). Ja też jak czytam o poronieniach i słyszę o tym to łezki mi się w oku kręcą,a teraz to już szczególnie gdy obok mnie leży takie słoneczko,z rozłożonymi rączkami i usteczka jej chodzą do ciumkania przez sen:).Żarłok jeden.Życzę Wam dziewczyny takiego szczęścia jakie mnie spotkało.NA NIC BYM TEGO NIE ZAMIENIŁA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Moniczko.. cieszę się, że sytuacja ustabilizowała się i siedzisz sobie w domku. Trochę Cię pomęczyli...teraz dbaj o siebie i swoje maleństwo. No ... Jak tam nasza Asia znosi tortury...przynajmniej zaraz po badaniu wszystkiego się dowie. Estelko gratuluję \"mężowej\" pracy :) A ja sobie myślałam, że jak unormowała mi się prolaktynka to będzie już wszystko dobrze a tu DUPA ! Byłam na PCT Obecność plemników w tylnym sklepieniu - 0 W śluzie szyjkowym - 3-5 wpw Ruchliwość- nieruchome Śkąpy śluz, mało rozciągliwy, liczne granulaty w śluzie. Jak to się leczy? Miałam iść wczoraj wieczorem do mojego ginekologa, żeby porał mi z szyjki do posiewu. Nie mam jak...mąż wyjechał a Jego synek jest chory i nie mam go z kim zostawić. No cóż...Wam życzę miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedna Granini...kurcze, skąd sie takie \"cuda\" tworzą ?! to już szczyt wszystkiego, żeby młode dziewczyny nie mogły zajść w ciążę! denerwujące to jest jak cholercia!!! a wiecie odezwali się z Wrocławia. Specjalnie do Warszawy przyjechali żeby się z mężem spotkać w sprawie pracy. A w zeszły tygodniu to nie mogli zadzwonić, że jest praca?! tylko tak strasznie nas zdenerwowali. Teraz to niech się cmokną!!! ta praca, którą dostał jest fajniejsza i przede wszystkim w biurze na pupie, a ta z Wrocławia, to trzeba jeżdzić po klientach, załatwiać itp , z tym, że tam dają auto służbowe, laptop i telefon, ale z gps, aby pracownika namierzać ;-) jeju, tak to nie było żadnej pracy na horyzoncie, a jak się trafiły to dwie ;-) może bliźniaki u mnie będą ;-) aaa, to tak się troszkę rozmarzyłam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, tak się wymieniacie zdjęciami... A mogłabym i ja jakieś dostać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki - ja jak czytam o poronieniach to aż mi się serce kraja ;( ja sama boję się o swoją dzidzię - tyle tego wszystkiego się nasłuchałam i wyczekiwania na nia też były niemałe. Mam nadzieję że będzie wszystko wporządku (tfu tfu) żeby nie zapeszać. Asiulka już jest po badanku, mówiła że nie bolało az tak bardzo - ze dwa razy zacisnęła zęby - jajowody drożne i czuje się ok. ;)))) to tyle wiadomości ode mnie pewnie później sama napisze wam więcej ;))) Gosiaczku ja zaszłam w ciąże przed weselem ;))))))) Bo u znajomych było rtchę dziwne to weselisko. Ślub mieli o 10 rano potem rodzina w chacie a o 19 wesele wśród znajomych - więc mieliśmy cały dzień na przytulanka ;) no i się udało ;)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki Może któraś wie bo gapa ze mnie i zapomniałam zapytać się ginka. Miałam cykl bezowulacyjny czy jest sens badania progesteronu? Od dziś biore dufaston (18 dc) a badanie progesteronu mam mieć 22 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie... Ja raczej małe mam pojęcie na temat testowania... Dlaczego powinno się robić test dopiero po dniu spodziewanej @? Skoro owulacja jest przeważnie koło 13-14 dnia, to teoretycznie testy powinny wykryć ciąże około 18-19m dnia, prawda? Na testach jest napisane, ze wykrywają już 6 dniową ciążę... Jak to jest??? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka testy należy robić dopiero w dniu spodziewanej miesiączki ponieważ około 50% ciąż kończy się samoistnym poronieniem właśnie przed terminem następnej miesiączki także większość z nas nawet nie zdąży się dowiedzieć,że jest w ciąży.Także może być tak,że w 20 dc będziesz w ciąży,a do terminu miesiączki już tej ciąży nie ma,niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim:) Ja właściwie dopiero wstałam :P Noc miałam paskudną-spałam tylko 2,5 godziny więc dosypiałam. Potem pojechałam na 7 na te badania Bilirubiny, Aspat i Alat no i przeciwciała. Po 16 mają być wyniki, więc się okaze czy znów nie wyladuję w szpitalu. No tak, bo o tym że podejrzewana jest u mnie cholestaza ciążowa wie tylko kilka dziewczyn. Niestety jest to bardzo niebezpieczne dla dzidziusia i zazwyczaj kończy się szybszym rozwiązaniem. Silve, dodzwoniłam sie do gina, to jak usłyszał mobjawy, to od razu powiedział, że to ta cholestaza i kazał jak najszybciej badania i po wynikach telefon do niego. Mam nadzieję ze chociaż wyniki nie będą zbyt wysokie i da się je zbić bez szpitala. Choć małe szanse, bo przy tym cholernym schorzeniu codziennie robią KTG (tętno płodu) dziecka:( Jak nie urok, to...wiadomo co... Nie moge miec tej ciąży spokojnej... Estella, baaardzo cieszę się że mężuś dostał robotkę i żebyś wiedziała, że na pewno ja już się uda (a uda w najbliższym czasie) to z całą pewnością będą to blixniaki:D Przepraszam, że nie dosłałam Ci wczoraj fotek, ale glowę miałam zaprzątniętą całe popołudnie tym choróbskiem... Ale miło mi że Ci się podobam:) Monika, wiem co to są trzęsawki po fenoterolu... Ja zaczęłam do brać w 25 tyg w szpitalu. A teraz lecę cały czas na tych tabletach. Żeby serducho tak nie waliło biorę dodatkowo Staveran. Tobie pewnie też coś dodatkowo dawali. Generalnie z czasem już tak moje serce mocno nie reaguje, ale mam brać tą chemię do 37 tyg. No i pamiętaj, do końca to Ty lepiej się oszczędzaj Kochana, bo prześle Ci historię małej Kingi-wcześniaczka i odechce Ci się raz na zawsze szaleć przy ścierce, oknach czy garach. Teraz to lepiej lez plackiem i to najlepiej na boku, bo na wznak macica nie lubi i wzmagają się skurcze. Ale cieszę się bardzo, że najgorszy kryzys zażegnany. Asia, cieszę się że drożność jest. Przynajmniej ta kwestia wyjasniona🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×