Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tu Kasia

czy są wśród Was kobietki,które chcą zostać mamami cz.IV

Polecane posty

Dzięki Gosiu... Ale to trochę smutne trochę... W takim razie lepiej nie robić testu wcześniej, żeby za kilka dni się nie rozczarować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko się tak wtrącę...
...Z tymi testami to nie do końca prawda, bo 50% ciąż ulega samoistnemu poronieniu na skutek niedokonanej implantacji, czyli zarodek się nie zagnieździ i dlatego pomimo, że doszło do zapłodnienia, ciąży nie ma. A jeśli się zagnieździ to jest. I jeśli test ciążowy jest pozytywny, to znaczy że wykrył ten hormon (zapomniałam nazwy), a jeśli ten hormon jest to musiało dojść do zagnieżdżenia, bo inaczej by go nie było. A robi się testy w dniu spodziewanej miesiączki, gdyż różnie trwa droga zarodka z jajowodu do macicy i test może być negatywny 2 dni przed miesiączką, a pozytywny dopiero po implantacji, np. w dniu spodziewanej miesiączki. Ale jeśli test jest pozytywny, to już małe szanse, żeby się zmienił. Bo wszystko już się dokonało. No chyba że poronienie, ale to może się zdarzyć także znacznie później. Ja sama robiłam test 6 dni przed spodziewaną miesiączką i wyszedł pozytywny - bardzo delikatne zabarwienie, bo mało jeszcze było tego hormonu, zarodek dopiero co się zagnieździł. Po paru dniach już było wyraźnie, a teraz odliczam dni do porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem, że jeśli do zapłodnienia doszło, a z jakchś powodów zarodek się nie zagnieździł, to w organiźmie nie pojawia się hormon wykrywany przez testy ciążowe? HHHmmm, to może wcale nie będę czekać... Zwłaszcza, że nie do końca wiem, do kiedy powinnam czekać, bo jak już wielokrotnie pisałam, odstawiłam tabletki i nie wiem, ile ten pierwszy cykl powinien trwać. Teoretycznie nic nie powinno się zmienić, czyli 28 dni (tak miałam, jak ostatnim razem robiłam sobie ptrzerwę w tabletkach), ale na 100% nie wiadomo... Dzięki za odpowiedź. Może te moje pytania wydają się błahe w porównaniu z problemami, jakie niektóre z Was mają, ale kogo mam spytać, jeśli nie Was ;) Zresztą, całym serduchem jestem z Wami i kciuki trzymam za Wasze stranka i za fasoleczki, któe już się pojawiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki guśka... czasem trochę mi głupio pytać, bo tyle fajnych dziewczyn stara się od długiego juz czasu i ma straszne problemy, a ja tu z jakimś testem wyskakuję... w dodatku to dopiero pierwszy cykl, w jakim jest prawdopodobieństwo, że będzie dzidzia, a ja już się niecierpliwię ;) A powiem szczerze, że niecierpliwośc wynika z tego, że mój pan doktor tak mnie wcześniej nastawił. Powiedział, że tyle kobiet ma teraz problemy... Kazał badać temperaturkę i przychodzić co tydzień, żeby to monitorować, bo \"na wypadek gdyby coś było nie tak\"... Do doktora więcej nie poszłam, skoro jeszcze przed staraniami taką diagnozę postawił... Zaczęłam podejrzewać, że on celowo robi coś, zeby potem były problemy. Może to dość surowy osąd, ale sporo ostatnio o nim opinii czytałam i różnie na tych wizytach bywało... Tak czy siak jego słowa mi w głowie utkwiły, no i się zastanawiam, czy będzie nie tak :(, czy moze raczej tak... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marudzę, wiem. Przepraszam :) Uzbroję się w cierpliwość i będę kciuki trzymać za te dziewczyny, które naprawdę mają zmartwienie. A sama poddam się biegowi wydarzeń i zobaczymy, jaki będzie efekt... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka, nie marudzisz, tu wiele dziewczyn czeka z niecierpliwością, aż @ nie przyjdzie :) mnie się udało za pierwszym razem, w sumie przypadkeiem, mam nadzieję, że to obudzi trochę nadzei. czasami jednak głupio ni o tym mówić, żeby ich nie ranić - każda z nich baaaaardzo zasługuje na dziecko i na pewno będzie świetną mamą :D tobie też tego życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki guśka za słowa otuchy :) To prawda, każda ze starających się tu kobietek (i nie tylko tu - na tym forum) zasługuje na dzieciaczka, bo przecież kto będzie lepszą matką niż kobieta, która tyle cierpi i tyle znosi, żeby w końcu doczekać się przysłowiowych dwóch kresek na teście, a w efekcie kochanego maleństwa? Ja po ciuchu marzę, mam andzieję i myślę... I nie tylko o sobie, ale o każdej z Was, która czeka i z niecierpliwością dni odlicza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może któraś wie co teraz ? :( Obecność plemników w tylnym sklepieniu - 0 W śluzie szyjkowym - 3-5 wpw Ruchliwość- nieruchome Śkąpy śluz, mało rozciągliwy, liczne granulaty w śluzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Granini, niestety kompletnie się na tym nie znam :( Ale tyle jest tu dziewczyn, że na pewno któraś pomoże :) Ja trzymam kciuki, żeby było wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA I NICK.............MIASTO.........TERMIN........KG NABYTE....PŁEĆ........OBBRZUSIA Gosiaczek26.........Szczecin.........26.07.05......Urodziła.......Wiktorię Domi24.........Warszawa.......22.05.05......Urodziła........Wiktorię i Zuzannę Ania79..........Kielce.............08.09.05.....Urodziła .........Igę Anna23.........?..................07.08.05......?..................?............? Meg33...........Warszawa......15.09.05.......?..................?............? Skarbelek......Olsztyn.........17.09.05........?..................?............? Dorota28.......ZielonaGóra...11.11.2005.....8kg...............Marcinek..100cm Aga*.............Wrocław.......08.11.05.......10kg..............? Ewka 77.........Leszno.........28.11.05.......10kg.............Ola Mia26...........Wrocław.......01.12.05.......10kg..............Mateusz....93cm Monika80.......Wrocław.......17.12.05.......11kg.............?.............120cm Tu Kasia........W-wa.......... 20.12.05.......14kg ............Bartuś.......112cm Suzinka.........Tarn.Góry.....14.01.06........6kg..............Mateuszek..97cm Lulka79.........Bytom..........17.01.06........4kg..............?..............? Bozina .........Tarn.Góry .....22.01.06.......6kg...............?..............? Sysia1912......Malbork........30.01.06........7kg..............?.............88cm jagoda1977....Rzeszów.......31.01.06.......9,5 kg ...Wiktoria i Aleksandra....94 cm DIDO76 ........Piekary Śl. ....26.02.06........5kg.............?..............? li_de ..........Toruń............26.02.06.......6 kg.............?..............94 cm olala...........ok Bydgoszczy..28.02.06.......4 kg.............?...............? Guśka..........Rzeszów........17.02.06.......3kg...............?..............? Aga28..........Kutno............27.03.06......?..................?..............? AlicjaY........Warszawa........11.04.06.......5kg...............?.............? Roza_..........Olsztyn...........29.04.06......?..................?..............? Elff - ...........Łódź..............05.05.06......?..................?.............? Gonia78........Poznań...........19.05.06......?..................?..............? Paula23........Poznań............06.06.06........?...............?...........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagola
Od jakiegos czasu śledzę co się u was dziej a że też się staramy o dzidzię to chćę dołączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA II NICK.................1DC.........DC...........dzidzia, może@...czas staranek.....miasto Andzia77...........04.09........25-35.......?......................3lata..........Wodzisław śl. Aśka74..............30.09.......28-35........31.10..............ponad 2 lata........Trójmiasto foli...................06.08.......27-28.......?....................ok 16 m-cy...Ostrów Wlkp. Granini..............26.09.......34...........29.10..............14m-cy........Gdynia Ef27.................?.............27...........?.....................11 m-cy......? Emika...............28.09.........28-33............12 m-cy.......W-WA Estella ..............26.09.......27...........23.10..............12 m-cy.......Warszawa Moniśka2005........?............ok 60.......?.....................7 m-cy........Łomża Sabra ............... 27.09.....?............31...................10m-cy........Trójmiasto Mysza29.............?.............26-28.......?....................6 m-c........Katowice ida_..................?.............26-28.......?....................ok 5 mc-y...? JaChceFasolke......?.. .........36...........?......... ..........4 m-ce.......Chorzów Dioda30.............08.09.......30-31........08.10............3 m-ce........? Silve26..............06.10.......30-?..........po 03.11.........6 m-cy........? Gonia78 ............19.08 ......28............? ................. 2 m-ce ........Poznań AnA 29..............1.10........30............?...................3 m-ce........Jaworzno georgina80__ .....26.08.......28............?....................?................Szczecin Golka26.............7.09.........31...........?...................18 m-cy.......? Iwona77..........?...............?.............?....................14m-cy.......Zambrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagola
Staramy się o drugie dziecko, pierwsze to dziewczynka ma juz prawie 1 i 1/2 roku, ale wymarzyliśmy sobie dwókę i to w małum odstępie czasu, ale niestety nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELKA III: Nick......................Imię.................Zodiak...........wiek.....nr GG estella...................Edyta................Skorpion........29........2662371 tu Kasia....................Kasia..............Strzelec........24.........6680371 mysza29................Bożena...............Lew.............29.........? Dorota28...............Dorota................Byk..............28......? paulakp.................Paulina...............Ryby ...........26,5......? malwa30................Monika..............Panna...........30.........? paula23.................Paulina..............Waga............23.........2880856 sylwia19................Sylwia...............Waga............19.........5679908 Domi24.................Dominika............Baran............24,5......? 38 tydzień.............Kamila...............Strzelec.........19.........? MEG33 .................Marta ...............Bliżniaki ........33.........? Dioda...................Dominika...........Strzelec..........30.........? Aga*....................Agnieszka...........Skorpion.........26 ........5134039 Olala...................Aleksandra..........Ryby............ 27.........8177064 Impersona.............Elka..................Baran............20........3897413 Bozina..................Bożena..............Wodnik .........29........1945823 dana25.................Danka...............Baran.............25.......? monia-81..............Monika...............Panna............24.......? Mia26..................Asia...................Bliźnięta........26.......? Gosia25...............Gosia..................Waga............25.......8616146 Tweety*...............Agnieszka............Bliżnięta........22,5.....? Skarbelek.............Kasia..................Baran...........27........? Silve25................Sylwia.................Waga...........25,5......6793354 Emika.................Ewa....................Byk..............27.......4301791 Marlena200...........Marlena...............Lew.............26.......4841415 ida_................... Aneta.................Rak..............20.......? Golka26...............Gosia..................Byk...............27.......6662178 monika80.............Monika................Baran............25......1226378 Suzinka...............Hania..................Lew..............24.......9504986 Ef27...................Ewa....................BYk..............28.......? Joanna................Asia....................Lew.............30.......? Mama Muminka .....?........................Byk..............27.......? Aśka74................Asia....................Byk..............31 .......7215111 Julik..................?........................Skorpin.........30........? Roza_.................Agnieszka............Bliznięta.........23........2213816 Moniśka2005.........Monika...............Strzelec..........?.......... Sysia1912.............Sylwia................Lew..............21........8595619 iwcia_w...............Iwona ................Waga............27........ doth...................Dorota................Baran............26....... Foli....................Asia...................Koziorożec......29....... Granini................Angelika.............Baran............26......8621281 Andzia77..............Ania..................Bliźnięta........28......2177361 AlicjaY................Dorota................Waga............32.....1415791 Ta oczekujaca.......Monika................Bliźniak.........26.... 4355248 DIDO 76 .............. Alicja ................Skorpion .......28.... 1055740 Qulaska................Ania ..................Lew.............26.....3915592 AnA.....................Aneta.................baran...........29.....? Georgina80__.........Aneta.................byk..............25.....5773063 sabra.................ada..........baran...............26..........1510226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grnini, ja tez Ci, niestety nie pomogę, bo nie miałam takirgo badania... Mia, a co to za dolegliwość, brzmi z deka strasznie - co to jest? Ty to bidulka jesteś; najpiew tyle się wyczekałaś na dzidzię, a teraz ciągle kłopoty w ciązy, biedna. Ale za to jak maleństwo się \"wykluje\" będzie śliczne i zdrowe :-) Moniś, a jak tam Twoje sampoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Jagola :-) spójrz na TABELKĘ II. My tez już tyle miesięcy czekamy na dzidzie, a nie mamy jeszcze ani jednej. Ale tabelka się skraca :-) mam nadzieję, że wkrótce po raz drugi zostaniesz szcęśliwą mamusią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z wieczorka :-) Witaj Jagola - pisz z nami - zawsze będzię raźniej :-D Poczytałam troche w necie o tej cholestazie i powiem Wam, że to jest coś baaaardzo niemiłego - podobno swędzi okrutnie wtedy całe ciało, zwłaszcza brzuch i może dojść do gwałtownego, przedwczesnego porodu i jakiś komplikacji u maluszków. Leczy się to raczej tylko w szpitalu a przechodzi niestety dopiero po porodzie. Trzymam więc kciuku za Mię, żeby okazało się, że to nie jest ta okropna cholestaza :-( Ja już coraz mnie siedzę prze kompem, bo nie daje rady wysiedzieć - bolą plecki i maluch się buntuje - ale czytam Was albo mąż mi zdaje relacje co nowego. Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny!!! Na początku: Gosiu wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, oby mała rosła jak na drożdżach i była zdrowa, szczęścia, spełnienia marzeń i wszystkiego co sobie tylko życzysz 🌻🌻❤️❤️ Estellko - gratulacje dla Twojego mężusia, że ma pracę, teraz to naprawdę będzie z górki. Monisiu Kochana ty już nas tak nie strasz i dbaj o siebie. Bogu dzięki że to wszystko się dobrze skończyło. I gratuluję córuni. Ja też bardzo bym chciała mieć dziewczynkę. Mia - ty też uważaj na siebie i jak trzeba będzie leżeć to masz leżeć bez gadania. Asiu cieszę się, że masz drożne jajowody więc leczenia ciąg dalszy. Trzymam kciuki aby tym razem się udało. Pozdrawiam pozostałe dziewczyny, których nie wymieniłam i całuję. A teraz co u mnie. Od dwóch dni strasznie boli mnie kolano, a szczególnie dzisiaj, bo w pracy trochę je sobie nadwyrężyłam. Kierwoniczka powiedziała, że mam się tak nie forsować i tak zdąrzę wszystko zrobić. A jeżeli chodzi o @ nadal jej nie ma, dzisiaj jest 35 dc. Jedynie co mnie męczy to mdłości. Tak jak Paula jak wstanę rano to nic nie moge przełknąć, bo mnie mdli. Potem ok. 10 mogę pozwolić sobie na jogurcik. A ok. 12 zjadam śniadanie. Tylko, że jak już je zjem to tak mnie mdli, że dzisiaj to wylądowałam w łazience, bo myślałam, że się go pozbędę. Testu nie robiłam, ale chyba już nie wytrzymam i w czwartek zrobię. Będzię już tydzień od spodziewanej. Mam nadzieję, że te moje mdłości są oznaką ciąży. Poza tym trochę mnie bolą jajniki tak na zmianę i nie mam ochoty na słodycze no może w niewielkich ilościach, które i tak wywołują mdłości. Trzymajcie za mnie kciuki, a jak będę znała wynik to się odezwę. Jeszcze raz Was pozdrawiam. Buziaczki. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagola
z córcią też nie było łatwo staraliśmy się ponad 8 m-cy i nie sprawdzaliśmy nic, żadnych badań, w końcu lekarz kazał sie wyluzować wyjechalismy na wakacje i udało sie, brałam tylko mastodynon przez 3 m-ce, ciąża była zdrowa urodziłam w 40 tyg, a teraz? cykle nieregularne, i stres na maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Aga. No rzeczywiście ta cholestaza to jakieś dziwactwo, ja wogóle pierwsze słyszę o czymś takim . Mia, mocno trzymam kciuki abyś tego nie miała. !!!! Aguś no to tuż, tuż i będzie dzieciaczek na świecie :-) a tak niedawno pisałaś o dwóch kreskach :-) czas leci nieubłaganie!!! Wypoczywaj w takim razie i czekaj na ten moment, aby przyszedł w terminie i dzieciaczek szybciusieńko opuścił maminy domek :-) pozdrawiam Cię serdecznie!!!! A co z resztą Dziewczyn? Asia, jak się czujesz po hsg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagola
Golka 27 -ja już bym pewno ze dwa zrobiła podziwiam powściągliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golka, o matko! podziwiam Twoją cierpliwość. Ja tam bym nie wytrzymała. To chyba będzie dzidzia, czuję to przez skórę! Będzie dzidzia :-)już się cieszę! rób kochana test, bo mnie skręci z ciekawości, a Ciebie nie skręca ?! no tak zapomniałam, że zaciążone są spokojne i nie rzucają się na testy, bo to jest właśnie TO! oby, oby...rób test!!! tzrmam kciukasy, bardzo, bardzo mocno!!!! Kasia (tu Kasia) co u Ciebie? smutno tak..odezwij się chociaż czasem sąsiadko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagola, to trzymam kciuki, aby ten miesiąc był ostatnim starań i zaowocował fasolką :-) Dziewczyny wiecie co? chyba uda nam się zafasolkować do końca roku :-0 zobaczcie jak tabelka nr II topnieje. No i następna już prawie brzuchatka zaraz z niej wypadnie :-) Foli, Sabra gdzie się podziewacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golka ja też podejrzewam stu procentową ciążę,rób teścik szybciutko,ja zrobiłam 4 dni po spodziewanej miesiączce,a teraz jest już:):):)namacalny dowód. Mia napisz co tam z tymi badaniami... Asiek obiecałaś,że napiszesz mi na maila co i jak:(:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. :) Przepraszam, że sie cały dzień nie odzywałam, ale raz net nie działal , a drugie to zdrzemnęlam sie też prawie 3 godziny. :) Moniczko- jak sie cieszę, że jesteś już w domu. Oj chetnie bym Cię przełożyła też przez kolanko, ale dobrze, że sie tak skończyło. :) 🌻 Moniczko- wytłumacz męzowi jak ma wejśc na tą stronkę i coś naskrobac, bo baaaaaardzo się o Ciebie martwiłyśmy!!! :) 👄❤️ Aguś- trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie. :) Kurcze - martwię się o Mię. Żadnych wiesci po 16.00 :( Golka- no, no - coś mi to wygląda na fasolkę. Ale twardziel z Ciebie:D - to dobry znak. :D Uważaj na to kolano. 🌻❤️ Witaj jagola. :) Gosiaczku- przepraszam. :( :o- ale troszke dziś zakręcona byłam;) Granini- nie chcę słuzyć za lekarza i wydawać opinii, ale obawiam się, że masz tak jak ja wrogi śluź.:( Leczenie tego jest dośc długie (ok.6mcy), zalecany stosunek w gumce+ jeszcze sterydy. A efekty leczenia są różne:( Dlatego mi gin zaproponował inseminacje, by obejśc śluź. Ale bardzo dużo dziewczyn też zachodzi w ciąże pomimo złego PCT, tak wiec to nie ma reguły, dlatego też nie chcę Cie za bardzo przestraszyć i zdołować. :) A na poprawę śluzu- polecam tabletki z wiesiołka w I fazie cyklu. :) A teraz jak wygląda badanie HSG. Całość trwała 30min, najpierw miałam założony wziernik, doktorek mnie zdezynfekował, potem przez ten wziernik wprowadził cieniutki cewnik ( i tu mnie tak jakoś zapiekło) A później przez cewnik wprowadził płyn, który sie ładnie rozszedł po jajowodach. I to było troche bolesne ( przypominało większy ból miesiączkowy) ale do wytrzymania. Żadnego znieczulenia nie było, bo ja też uważam, że bez sensu by to było. A później sprawdził na usg, że płyn ładnie sie rozprowadził, pokazywał mi to nawet na usg- ale ja tam takich rzeczy nie widze. A w janiku prawym mam 2 pęcherzyki, a w lewym 1- do wykorzystania w tym cyklu:D No tylko pewnie przeszkodą bedzie to moje PCT. Tak wiec dziewczyny- nie ma sie co bać tego badania. Ono naprawde nie jest straszne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka, dobrze że juz masz to z głowy i że masz dobry wynik. mój mąż obronił się na 5 :) ciężki dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×